PITMAN Y PARTICULIERE WASCHWIJK BALM A.J. van Ravenswaay Dr. C. KLEIN SCHOOL GEOPEND Verkoopers Dringend verzoek V Het ideaal voor den wielrijder MAANDAG 3 JUNI 1940 H X A R T: E M'S D A GBEAT) 7 Nauwelijks is de zomermaand in het land of de hengelstokken en snoeren worden voor den dag gehaald. Zoo ooit, dan is deze tak van sport wel bij uitnemendheid geschikt om in dezen onrustigen tijd te beoefenen. Eenige uren aan den stillen waterkant met den blik (behalve op het dobbertje) in een wijd verschiet, brengt de lief hebbers weer in evenwicht. NEDERL. CRICKETBOND. A. C. C.-HAARLEM. Inningsnederlaag voor de Haarlemmers. De eerste wedstrijd van Haarlem in de nood- competitie tegen den sterken Overgangsklasser A. C.C. is in een gevoelige nederlaag voor de Haar lemmers geëindigd. Na het winnen van den toss koos Haarlem bat ten; W. Peschar en Abendanon openden de innings voor Haarlem op het bowlen van P. Sanders Sr. en Sanders Jr. In de eerste over al boekte Sanders Sr. succes door het wicket van Peschar met een snellen bal te veroveren. De hierna inkomende batsmen wisten gee nvan allen het niet al te lastige bowlen, dat gesteund werd door goed fielden, meester te worden. Voor de jeugdige Haarlemmers bleek Sanders Sr. het groote struikelblok te zijn, die met zijn geva rieerd bowlen de batsmen in tal van moeilijkheden wist te brengen. Nadat Kleefstra en Healy, die nog eenigen tijd stand wisten te houden, verdwenen waren, was het met de innings van Haarlem gauw afgeloopen. Op 42 hadden alien een beurt gehad, na ruim 2 uren gebat te hebben. Na de lunch openden Staats en J. Immig de innings voor A.C.C. Een groote handicap voor de Haarlemmers was het ontbreken van Maas, Allart en Middelink, waardoor de aanval veel van zijn kracht inboette. Ht openingspaar van A.C.C. wist in korten tijd een stand van 22 runs op te bren- [en, waarna Staats gebouwd werd. Even later was iet de beurt van Immig om te vertrekken, na op fraaie wijze door Healy op square leg uitgevangen te zijn. Even scheen de kans zich ten goede te keeren voor Haarlem, doch Scheepstra en van Weelde dachten er anders over. Vooral laatstgenoemde soeelde goed: tal van fraaie slagen kwamen van zijn bat. Zijn innings was wel de beste en fraaiste in dezen wedstrijd. De score steeg dan ook snel. Een formidabele runningcatch van De Boer, laag bii den grond en met één hand, maakte een einde aan deze innings. De persoonlijke score van Van Weelde bedroeg 43 runs. waaronder 6 maal 4 en 1 maal 6. De volgende batsmen zetten de zaak op denzelf den voet voort. Op 110 deed Healv zijn tweeden goeden vang, waardoor Sanders Sr. kon vertrek ken. Toen de laatste batsman verdwenen was, bleek het totaal van A.C.C. tnt 121 gestegen te zijn. Met een voorsprong var 79 runs stuurde A.C.C. Haarlem nogmaals in. Ook nu was het begin niet fraai, want in minder dan geen tijd had Haarlem door zwak batten 3 wickets verloren voor 7 runs. Boeree wist toen de collapse te stuiten: nadat hij voor een goede 15 runs verdwenen was, liet Kleefstra door rustig batten de score langzaam stiigen. Veel steun ondervond hij van Kruyt. Nadat Kruyt op een keiharde returr door Van Weele op eigen bowlen gevangen was en Kleefstra op hetzelfde totaal voor een uiterst nuttige 22 w.as verdwenen, was de grootste tegenstand der Haar lemmers gebroken. Met nog slechts 15 runs te maken om de foliow on te kunnen ontgaan en rog 3 wickets in handen leek de zaak voor Haarlem nog niet verloren. Het lukte echter niet. Toen de laatste man ge vangen werd. was Haarlem nog met 4 runs bene den het totaal van A.C.C. gebleven. Aldus verloor Haarlem dezen wedstrijd met in nings en 4 runs. De volledige scores luiden: le Innings van Haarlem I: 1 W. Peschar bowled P. Sanders Sr. 0 2 O. Abendanon c. J. Immig, P. Sanders Sr. 12 3 H. Boeree l.b.w. P. Sanders Sr. 4 P. Kruyt bowled P. Sanders Sr. 0 5 H. Healy bowled P. Sanders Jr. 1 6 Drs. B. Kleefstra c. W. v. Weelde. P. Sanders Sr. 7 7 J. Voogd bowled P. Sanders Sr. 0 8 J. de Boer bowled P. Sanders Jr. 2 9 A. v. d. Bergh bowled P. Sanders Jr. 10 A. Hartog not out 2 11 J. Elsinger c. C. Emeis, P. Sanders Sr. 1 Byes 6 leg byes 1 no balls wides Bowlingcijfers: P. Sanders Sr. P. Sanders Jr. Totaal O. M. R. 15 3 13 14 3 22 Innings van A.C.C. I: 1 W. Staats bowled O. Abendanon 2 J. B. Immig c. Healy, O Abendanon 3 H. R. Prent bowled J. Elsinger 4 H D. Sc'neeostra l.b.w. A. v d Bergh 5 W. v. Weelde c. De Boer. O. Abendanon 6 N. W Selles bowled O. Abendanon 7 L. v. Kranendonk l.b.w. O. Abendanon 8 P. Sanders Sr., c. Healy. A. v. d. Bergh 9 C. Emeis bowled A. v. d. Bergh 10 L. Woudstra st. Voogd, A. v. d. Bergh 11 P. Sanders Jr. not out Byes leg byes no balls wides Bowlingcijfers: O. Abendanon A. v. d. Bergh J. Elsinger Totaal 121 O. M. R. W. 12 2 42 5 11 4/8 2 56 4 8 0 21 1 2e Innings van Haarlem I: 1 H. Healy l.b.w. P. Sanders Sr. 3 2 W. Peschar c. Scheepstra, P. Sanders Jr. 3 3 H. Boeree c. en b. W. v. Weelde 15 4 J. Voogd bowled P. Sanders Jr. 1 5 O. Abendanon bowled P. Sanders Jr. 0 6 B. Kleefstra c. P. Sanders Jr., P. Sanders Sr. 22 7 P. Totaal 75 O. M. R. W. 13 3 24 6 11 6/8 2 33 3 4 1 5 1 3 4 0 Kruyt bowled P. Sanders Jr. A. Hartog c. v. Weelde P. Sanders Sr. 9 J. de Boer c. N. Selles, P. Sanders Jr. 10 A. v. d. Bergh l.b.w. P. Sanders Jr. 11 J. Elsinger not out Byes leg byes no balls wides Bowlingcijfers: P. Sanders Jr. P. Sanders Sr. W. v. Weelde C. Emeis De overige eerste-klassers. V. V. V. II won met 31 runs op de eerste innings, van V. R. A. 2. Hermes-D. V. S. klopte Excelsior met 114 runs. De wedstrijd V. V. V.—V. R. A. eindigde in een tie. De scores worden in ons volgend nummer op genomen. C. V. H.—Rood en Wit 2. Gewonnen door C. V. H. met vier runs op de eerste innings. Rood en Wit 2 scoorde 105 runs. waarvan H Hackenitz 17, P. Roorda 13, P. Freni 16 en H, Everard 22. m A. J. Roodt bowlde 3—41, G. Zeeuwe o—35, Th. v. d. Pas 113, F. Seveke 15. C. V. H. scoorde 109 runs, waarvan F. Seveke 48, G. Zeeuwe 10, P. Krom 25. M. Kaptein de Bouwmeester bowlde 537, H. de Haan 120, J. Faber 08 en J. Nijhuis 3—35. Geen groote drukte te Zandvoort. Het weer werkte niet mee. De eerste Zondag in Juni is voor Zandvoort geen groot succes geworden. De kille Noordenwind en de betrokken lucht in den voormiddag lokten niet uit om een uitstapje naar Zandvoort te maken. Natuurlijk liet niet iedereen zich hierdoor afschrik ken, doch we kunnen niet spreken van een stroom van bezoekers, die per fiets, trein en tram aan kwamen. In den loop van den dag kwamen er evenwel nog vrij veel bezoekers. Op het strand, waar de stoelen met den rug naar den wind en met den open kant naar het zonnetje waren gezet, streken velen neer. Ook op de caféterrassen langs den boulevard en op de terrassen van het Noorder en Zuiderbad waren nog vrij veel bezoekers. De badinrichting van het Zuiderbad, die Zondag voor het eerst officieel geopend was, kon aller minst op een druk bezoek bogen.- Ook aan het Noorderbad werden betrekkelijk weinig zeebaden genomen. In het bassin, dat heerlijk in het zon netje en goeddeels uit den wind lag, werd even wel druk gezwommen. Voor het Noorderbad. dat ongeveer 10 minuten buiten de kom van het dorp ligt, is de beperkte vervoergelegenheid een vrij zware handicap. Zoodra hierin op een of andere wijze verbetering gebracht kan worden, zal het bezoek zeker aanmerkelijk stijgen. Vijfjarig meisje onder tram geraakt. Ernstig ongeluk op de Leidschevaart te Haarlem. Zondagavond omstreeks zes uur is op de Leid- sche Vaart een ernstig ongeluk gebeurd. Het vijfjarig meisje A. S. speelde nabij de plaats waar de tram het viaduct oprijdt. Juist was de tram uit de richting Zandvoort gepasseerd zoo dat het meisje dacht dat de trambaan vrij was. Ze werd echter gegrepen door een tram uit de richting Haarlem. Het meisje geraakte met bei de beentjes onder de tram. Na door O. D. te zijn verbonden is ze per zieke.napto naar het Diaco- nessenhuis vervoerd. Hedennacht is ze daar over leden. Distributie van schoenen. Heden te Haarlem begonnen. Heden is te Haarlem de verkoop van schoenen die onder de distributie-maatregelen vallen begon nen. De directeur van het Distributie-bureau der ge meente had in het gebouw aan de Ged. Oude Gracht daarvoor een afzonderlijk lokaal laten inrichten en speciale ambtenaren daarmee belast. Het ging da delijk zoo druk loopen, dat een ambtenaar noodig was om de gegadigden voor schoenen in een rij te zetten en toezicht te houden dat elk op zijn beurt geholpen werd. De menschen die een bon voor schoenen wilden hebben moesten een biljet invullen waarop zij ver klaarden dat hun inkomen over 1939 1200 of min der is geweest, alsook, dat zij over geen enkel paar bruikbare schoenen beschikken. Ter waarschuwing vermeldde dit biljet nog de bekendmaking: ,.Een valsche verklaring kan worden gestraft met een boete tot 5000 of een gevange nisstraf voor den tijd van een jaar". Verschillende aanvragers verzekerden dat zij niets anders hadden dan de schoenen die zij droegen, en die waren in die gevallen niet veel bijzonders meer. De distributie-maatregelen strekken zich alleen uit over leeren schoenen. In de winkels is de ver koop vrij van verschillende soorten schoenen van andere materialen gemaakt. Over het algemeen zijn dit evenwel uitsluitend zomerschoenen. Mr. A. L. M. van Berckel geïnstalleerd. Als raadsheer in het Haagsche Gerechtshof. 's-GRAYENHAGE. 3 Juni. Als raadsheer in het Haagsche gerechtshof is hedenochtend ge ïnstalleerd mr. A. L. M. van Berckel. De vice-presi dent vertolkte de gelukwenschen van den president van het Hof, die heden verhinderd was. STEM DES VOLKS Men verzoekt ons mede te deelen dat „De Stem des Volks" haar gewone repetities Dinsdag a.s. her nat en wel voorloopig in gebouw „Concordia" aan de Gedempte Oude Gracht. DE FLORASCHOOL. Bij besluit van den Raad van Haarlem van lö Januari 1940, werd een bedrag van f 1.777,50 be schikbaar gesteld voor het aanschaffen van nieuwe series leerboeken en vernieuwing van schoolplaten voor de Floraschool (Florapark 14). Ged. Staten van Noord-Holland zijn van meening, dat bovenbedoelde uitgave dient te worden bestre den uit het crediet, dat per leerling jaarlijks wordt beschikbaar gesteld en'nöodigen B. en W. uit, te bevorderen, dat het hiervorengenoemd besluit wor de ingetrokken. B. en W. stellen daarom voor, genoemd besluit in te trekken. LEER.YRES LICHAMELIJKE OEFENING. B. en W. van Haarlem hebben de volgende voordracht opgemaakt voor de benoeming van een leerares in de lichamelijke oefening aan de le Hoogere Burgerschool B, met 5-jarigen cursus aldaar. 1. Mej. A. Jansma, te Assen, 2. mej. J. A. H. Stieglis, te Amsterdam en 3. mej. T. Mulder, te Haarlem. GEEN VONNISSEN. De kantonrechter te Haarlem heeft aan het slot van de zitting van heden voorlezing gedaan van een circulaire, waarin de Overheid bepaalt dat tot nader bericht in de rechtzaken geen vonnissen zullen worden uitgesproken. De zaken zelf moeten nor maal afgehandeld worden. Cassel viel na hardnekkig verzet. BERLIJN, 3 Juni (DJT.B.) In een door het D. N. B. ontvangen frontbericht wordt de verovering geschilderd van het bergstadje Cassel. Nadat de in sluiting van de Engelsch-Fransche legers en van de nog niet ontwapende Belgische strijdkrachten vol tooid was, werd aan sterke pantsereenheden opge dragen van het zuiden uit een wig te drijven naar het noorden. Op onzen weg, aldus dit. fron'bericht, lag het stadje Cassel. In de notities van een Engelsch officier vonden wij de mededeeling dat Cassel, even als in den wereldoorlog, weer de zetel was van het Engelsch-Fransche hoofdkwartier. Dit feit alleen deed reeds een krachtige verdediging vermoeden. De aanval van pantserwagens en infanterie ontmoette een sterk afweerfront. De commandant van de Duit- sche pantserdivisie besloot toen, om onnoodig bloed vergieten te vermijden, de plaats te omsingelen cn het gros der troepen den opmarsch te laten voort zetten. Omsloten door een ijzeren ring, vroeg of Iaat tot overgeven veroordeeld, beval de commandant van Cassel een uitvalspoging te ondernemen Viaar het noorden. Deze laatste vertwijfelde poging werd door. een pantserafdeeling opgevangen. Met alle kracht brak de Duitsche tegenaanval over den vijand los. Vijftig vijandelijke gevechtswagens wer den stukgeschoten. 3500 gevangenen vielen in Duit sche handen. 700 dooden bedekten het gevechtster rein. Cassel en zijn bezetting, die dagenlang moedig verzet geboden had, was veroverd. Amerikaansche vliegtuigen voor de geallieerden. Zeshonderd toestellen verkocht voor verkenningen. NEW YORK 3 Juni (Reuter). Volgens inlich tingen uit luchtvaartkringen zijn er ongeveer 600 vliegtuigen van particulieren aan de geallieerden verkocht voor verkenningsdoeleinden. De Finsche verliezen tijdens den oorlog met Rusland. MOSKOU 3 Juni (D. N. B.) In een mededeeling van den generalen staf van het militaire district van Leningrad wordt gezegd: In Finland werd officieel bekend gemaakt dat de Finsche verliezen tijdens het Russisch-Finsche con flict over de 66.000 man bedroegen. De generale staf van het militaire district van Leningrad acht het zijn plicht te verklaren dat deze Finsche opgaven den werkelijken toestand met be trekking tot de Finsche verliezen verdraaien. In werkelijkheid telden de Finnen meer dan 70.000 dooden in de gevechten. Hierbij komen nog mins tens 15.000 dooden, die aan hun wonden zijn be zweken, zoodat de Finnen in totaal minstens 85.000 dooden hadden. Het aantal der Finsche gewonden btdraagt meer dan 250.000. Indien men dus de effectieve sterkte van het Finsche leger tijdens den oorlog raamt op 600.00Ö man. waarvan in het guns tigste geval tweederde voor den strijd geschikt wa ren. dan blijkt dat de Finnen bijna alle strijd- krachtige troepen van hun leger hebben verloren. Kleurlingen in den strijd. BERLIJN, 3 Juni. (D.N.B.) De diplomatieke me dewerker van de ..Berliner Börsen-Zeitung" be handelt het gebruik va-, gekleurde troepen in Frankrijk. Dit massa-gebruik van inlandsche troe pen op het Europeesche oorlogsveld is een misdaad tegen alle beschaafde volken en tegen de inland sche volken zelf. schrijft het blad. „Het Fransche volk zal dit gebruik rechtstreeks op het gebied van ras en politiek bespeuren en het Engelsche volk indirect door de enorme uitwerking, welke het gebruik van primitieve troepen uit de kolomen voor de tweede maal binnen een generatie in alle deelen van zijn wereldrijk zal hebben. Evenals op het volk van Rome, dat zijn oorlogen voerde met verworven vreemde legers en deze ontaarding met het verval van het Romeinsche rijk moest boeten, zal ook dit gebruik van primitieve onbeschaafde volken zich op het Fransche en Britsehe Rijk bit ter wreken. Niet alleen is het barbaarsch door hen Europeesche beschaving en landschappen te laten verwoesten, doch ook hen in volkomen hulpeloos heid bloot te stellen aan alle verschrikkingen van den modernen tech.nischen oorlog. Bij massa's sterven zij op het slagveld. Duitschland is vastbe sloten ook aan deze schande van Europa met de juiste middelen een eind te maken." Dreigt een kabinetscrisis in Hongarije? Regceringspartij komt heden bijeen. BOEDAPEST, 3 Juni (D.N.B.) De spanning in het „regeeringsblok", dat meer dan tweehonderd afgevaardigden telt, is in de laatste dagen toegeno men. Dit heeft in politieke kringen aanleiding gege ven tot steeds meer geruchten over een blijkbaar aanstaande crisis in de regeeringspartij, welke crisis zich mogelijk tot de regeering zou kunnen uitbrei den. Voor vanavond is een conferentie der regeerings partij bijeengeroepen, waarop, naar vernomen wordt, minister-president graaf Telcki een uitvoe rige verklaring over de regeeringspolitiek za! afleg gen. In den rechtschen vleugel van de regeerings partij en in kringen der rechtsche oppositie verwacht men dat deze verklaring van den minister-president den toestand zal ophelderen. RANK VAN GRIEKENLAND NEEMT GEEN PONDENBILJETTEN IN BETALING AAN. De Bank van Griekenland neemt, naar het D.N.B. verneemt, geen Britsehe ponden biljet ten meer in betaling aan. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Juni. Bevallen 30 Mei: A. M. EphrainPaauwe, z.; 1 Juni: M. TimmermansToeset, d.; M. C. E. Lan- gelaanVisser, d.: K. van KoperenLutke. d.: J. van TussenbroekHarteman, d.: C. M. Calandt Sabelis, z.: J. E. FreriksEnthoven, d.; 2 Juni: H. H. NooijZw.-4.irs, d.; H. Th. van Straatenvan Dam, d.; C. A. M. van WaardhuizenJacques, z.; H. B. BorstWillemse. z.; 3 Juni: G. F. Koenders Fabels, z. Overleden 1 Juni: J. Nïeuwdorp, 63 j.. Sant poorterplein: C. M. de Valk, 53 j., Scheepersstraat; M. J. van den Eijkhoff, 70 j., Popelingstraat. Verliezen der geallieerden in het Kanaal. BERLIJN, 3 Juni. (D.N.B.) Op grond van be richten van het Duitsche opperbevel heeft het „Zwölf-Uhr-Blatt" uitgerekend dat in den tijd van 30 Mei tot 2 Juni voor Duinkerken en in het Kanaal alleen door het Duitsche luchtwapen ze ven vijandelijke oorlogsbodems en 32 transport- en koopvaardijschepen tot zinken zijn gebracht, als mede 69 transport- en koopvaardijschepen zwaar beschadigd zijn. Dientengevolge heeft Engeland in drie dagen tijds op 31 Mei werd het optreden van de luchtmacht door het ongunstige weer be lemmerd alleen door de aanvallen van Duitsche gevechtsvliegers 135 scheepseenheden verloren. Hierbij zijn niet gerekend de scheepsverliezen, die Engeland in deze dagen door Duitsche „Schnell- boote", duikbooten, luchtdoelartillerie of op an dere wijze geleden heeft. De geruchten over landingsplannen der geallieerden te Saloniki. Tegenspraak te Athene. ATHENE. 3 Juni. (Reuter). In een hier gepu bliceerde verklaring uit gezaghebbende bror. wor den ten stelligste de buiienlandsche berichten te gengesproken. volgens welke de geallieerden toe bereidselen zouden maken in Saloniki aan land te gaan en volgens welke de Grieksche havens en spoorwegen onder Britsehe controle zouden staan. Wijzigingen in het Engelsclie landbouwbedrijf. Uiteenzetting van minister Hudson. LONDEN, 3 Juni. (Reuter.) De minister van landbouw, Hudson, heeft in een radiorede tot de landbouwers belangrijke wijzigingen in het land bouwbedrijf aangekondigd. Zoo zal het bijv. voor werkgevers in andere bedrijven verboden zijn ar beiders in dienst te nemen, welke thans in den land bouw werken. Een landarbeider, die in een ander bedrijf werkloos wordt, moet naar den landbouw terugkeeren. Werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf zijn overeengekomen een mini- mumweekloqn aan te bevelen van 84 shilling. Voor de landbouwproducten zullen nieuwe prijzen wor den vastgesteld. Houders van varkens en pluimvee moeten terstond beginnen met vermindering van hun aantal dieren, indien zij afhangen van het in het buitenland gekocht voer. Het feit dat wij een aantal schepen verkregen hebben als gevolg van de gebeurtenissen in Noor wegen, Nederland en Denemarken wil nog niet zeg gen dat onze invoer zal toenemen, zeide de minister. Wij moeten die schepen meer en meer gebruiken voor munitie, hetgeen een groote vermindering in den import van veevoeder meebrengt. De boeren moeten dus veel meer rekenen op voer. dat zij zelf kunnen verbouwen. Voor het'beschikbare voer zal 't melkvee de voorkeur krijgen, teneinde de handha ving der melkvoorziening te verzekeren. Onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Johannes Engelenberg, is heden, in den ouderdom van 69 jaar, zacht en kalm ontslapen. E. ENGELENBERG- SMINK P. ENGELENBERG G. ENGELENBERG- ROOSEKRANS en kinderen Haarlem, 1 Juni 1940 Zijlstraat 68 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 5 Juni a.s., te 2 uur op de Al- gemeene Begraafplaats te Haarlem. Kleverlaan. Ver trek Rouwkamer Kinder- huisvest 29 om 12.45 uur. Bezoekuren Rouwkamer 10-16 uur. arts ZANDVOORTSCHELAAN 70 (hoek Zandv. Allee) heeft de praktijk HERVAT. neuroloog-psychiater JULIANASTRAAT 8 wegens ziekte NIET TE CONSULTEEREN. Berkenrodestraat 7 Haarlem bij de Schouwtjesbrug. Dir. D. LINDHOUT Oud-dir. der Pitmanschool te Leiden. I STENO GROOTE B STENO PITMAN Talen - Typen - Boekh. K Kantoor- en Handelsopl. Uj Handelscorrespondentie Particulier en Algemeen H Secretaresse Steno-Typiste Steno-Correspondent(e). BH Steno f 7.50, Typen f 6.- per geli. cursus. Spreekuren: 10-12, 2-4 en 7-9 GEVRAAGD op fabriekskantoor NET MEISJE accuraat kunn. rekenen en goed typen; werkt, van half 8 v.m.— half 5 n.m. Eigenh. geschr. brie ven met uitv. inl., opgave van leeftijd en vorigen werkkring aan Haverschmidt Klaje, Brouwers vaart 74. FLINK MEISJE gevraagd, van 87. Mevr. Kluit, Esschenlaan 25, Bloemendaal Flinke ongehuwde WERKSTER voor Dinsdags en Vrijdags van 9—5. Mevr. KLEIN. Julianastr. Gevraagd tegen 15 Juni of 1 Juli net Meisje-alleen voor d. en n., zelfstandig kunn. werken en koken. Aanm. na 8 uur 's avonds of schrift, mevr. Wester- woudt. 26 Hooge D. en Daalsche- weg, Bloemendaal -> Adueiteeit -> Ut dit Mad. voor direct gevr. voor verkoop van prima kweekerij-product aan particulieren, restaurants enz., in alle behoorlijke plaatsen van Ne derland. Door hooge provisie rui me verdienstmogelijkheid. Aanb. N. MOHR. Burg. Reigerstraat .72, Utrecht, tel. 17555 B.z.a. bakkers halfwas voor gemengd bedrijf. Brieven L. de Vries, Verdronkenoord 88, Alkmaar. Nette handige Jongen gevraagd 15-16 jaar. Ramakers' Fruithan del, Gasthuisvest 45. Geassocieerd M. EEFTINCK SCHATTENKERK ARTS. Spreekuur Particul. 1 uur2 uur, behalve Vrijdags. Ziekenfonds 9 uur9>4 uur en B. E. VAN ZANTEN ARTS. Spreekuur Particul. 2 uur3 uur. Ziekenfonds 8 uur9 uur. HAARLEM - SCHOTERSINGEL 163 - TELEFOON 10875. wegens vervoersmoeilijkheden TE KOOP AANGEBODEN of RUIL met Amsterdamsche. Brieven aan F. BRUGMAN, Rijksstraatweg 34, Duivendrecht. f SNOEKBAARS - STOOF- en BAKPALING, ZEELT, TONGEN en MALSCHE HOLLANDSCHE HARING. TELEFOON 2J280 (S lijnen). aan alle TUINBEZITTERS om juist in deze om standigheden zooveel als eenlgszins mogelijk is de normale werkzaamheden door te laten gaan om werkloosheid te voorkomen en tewerkstelling van gedemobiliseerden te bevorderen. BESTUUR BLOEMIST-PATROONSVEREEN. VOOR HAARLEM EN OMSTR. Secr.: Heussensstraat 50. Lj ■M»- WILLIAM KOCH C«, KEIZtRlQR. Jtl. AMSTERDAM

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3