Belasting adviezen Eduard Bouwer Ilïen scfit qil advies f 92.50 N.V. HEES Co. De Duitsche oorlogvoering J. KITS Leerling Kapster gevr, 'tOpklapbeddenpaleis U WILT OP DE HOOGTE BLIJVEN DINSDAG 4 JUNI 1940 HAÏRLErM'S D A GE L AD 7 Tienduizend Nederlandsehe krijgs gevangenen vandaag terug. OLDENZAAL, 4 Juni Vandaag zullen via Bentheim circa tienduizend Nederlandsehe krijgsgevangenen te voet te Oldenzaal aanko men. (A.N.P.) De luchtaanvallen op de vliegvelden bij Parijs. (Men zie ook elders in dit nummer). BERLIJN, 4 Juni (D.N.B.) Maandag heeft het luchtwapen met sterke eenheden door den vijand bezette vliegvelden van het Fransche lucht wapen in en om Parijs aangevallen. In krachtige verrassende aanvallen gelukte het snel door het afweergeschut heen te dringen en de vliegvelden alsmede talrijke op den grond staande toestellen te vernielen. Op vele plaatsen ontstonden branden en ontploffingen. In luchtgevechten werden zeven tig vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Vijf eigen vliegtuigen worden vermist. VOETBAL. E.D.O.BLOEMEND A AL. Wij vernemen, dat a.s. Zondagavond zeven uur in het Noorder Sportpark te Haarlem de compe titiewedstrijd E.D.O.Bloemendaal gespeeld wordt. Voorloopige telling der Fransche en Britsche krijgsgevangenen. Het D. N. B. schrijft: In antwoord op de angstige vraag, van de Engelsche pers wat Duitsch- ]and thans zal ondernemen, wordt in een be richt, door het D. N. B. van deskundige militaire zijde ontvangen, vastgesteld dat Duitschland den door Engeland en Frankrijk ontketenden oorlog zal voeren tot Frankrijk en Engeland op de knieën zijn gebracht. Het is verbazingwekkend, aldus luidt het bericht verder, hoe de vijandelijke propaganda zich er het hoofd over breekt of het moreel van de Duitsche troepen voor een voortzetting van de aan vallen nog sterk genoeg is en of het tot dusver ge voerde offensief niet te veel van het Duitsche ma teriaal heeft gevorderd, zoodat men een nieuwe onderneming niet zou aandurven. Achter al deze woorden schemert de zorg door dat binnenkort, nieuwe machtige Duitsche slagen den geallieerden staan te wachten. Wanneer het Duitsche legerbericht van Maandag als uitslag van de voorloopige telling der in gevan genschap geraakte Enêelschen en Franschen het ge tal 330.000 meldt, dan is dat reeds een indrukwek kend resultaat. Men moet zich daarbij herinneren dat de slag van Tannenberg in Augustus 1914 met 93,000 en de slag aan de Weichsel, in September 1939, met 170.000 gevangenen eindigde, welke resul taten toentertijd als overweldigend werden be schouwd. Hierbij mag verder ook niet uit het oog worden verloren dat als resultaat van het geheele tot dusver gevoerde offensief in het Westen, ook nog de bij vroegere gevechten en door kapitulatie in gevangenschap geraakte Nederlandsehe en Bel gische legers geteld moeten worden. Rond 400.000 Nederlanders, rond 500.000 Belgen en meer dan 300.000 Engelschen en Franschen geven tezamen ongeveer een aantal van 1.200.000 gevangenen, na een strijd Van slechts drie weken. Ook de verbeten worsteling om Duinkerken verandert niets aan he* nu reeds vaststaande resultaat van de eerste phase van het groote Duitsche offensief in het Westen. De vijandelijke propaganda put zich uit om moeilijk heden te ontdekken, waarmede de Duitsche leiding zou hebben te kampen. Hiertoe behoort ook de steeds weer verbreide opvatting, dat moeilijkheden met de ravitailleering, tengevolge van het zeer snelle Duitsche oprukken, de verdere bewegingen van de Duitsche troepen in het Westen zouden belemme ren. In dit verband moet worden vastgesteld dat aan de ravitailleering van de Duitsche troepen in het Westen niets heeft ontbroken. Een zeer bijzonder probleem moest worden opgelost, wanneer gemo toriseerde afdeelingen ver voor het eigenlijke front opereerend, gelijk dat bij de Duitsche stoot naar Calais het geval was. Dan moeten de colonnes het dagelijksch gebruik aan munitie, olie, benzine en levensmiddelen dwars door het nog bezette vijande lijke land naar hun troep in het voorterrein bren gen, terwijl zij na aflevering echter ook langs den zelfden weg naar hun uitgangspunt achter het front moeten terugkeeren. Dat eischt niet alleen zware dagelij ksche marschprestaties, maar ook voortduren de paraatheid met de wapenen om zich tegen verras singen te dekken. DUITSCHE PERS OVER DEN STRIJD IN VLAANDEREN. De pogingen van Engeland, door Eden en Duff Cooper de overhaaste vlucht van de overblijfselen van het Britsche expeditiekorps uit Vlaanderen als een weloverwogen en geordend terugtochtsge vecht, of zelfs als een groot succes te doen voor stellen, achten de Duitsche bladen door de feiten weerlegd, zoo meldt het N.D.B. verder. Eden, aldus schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", heeft den terugtocht der Britsche troe pen verkaard met gebeurtenissen, waaraan het Britsche leger geen schuld heeft. De gebeurtenis sen, die er de schuld van zijn zoo constateert het blad zijn de slagen van de Duitsche weermacht geweest. De capitulatie van België is niet de oor zaak van den Britsch-Franschen terugtocht, doch deze terugtocht was de laatste aanleiding tot de Belgische capitulatie. De diepere oorzaak van beide was de Duitsche weermacht. De „Börsenzeitung" schrijft dat het ondanks de Britsche beweringen van het tegendeel een feit is dat de groote slag in het Westen reeds lang be slist en met de absolute vernietiging van het Fransche noordelijke leger en het Britsche expe ditiekorps geëindigd is. Voorts vestigt de pers de aandacht op 't bombar dement van Marseille. De „Börsenzeitung" schrijft hierover: Met den luchtaanval op Marseille wordt met één slag de toestand omlijnd, waarin Frankrijk zich na de rampzalige nederlaag in den grooten slag in Vlaanderen bevindt. Er is geen Fransch gebied meer, dat zich aan de slagen van het Duitsche luchtwapen zou kunnen onttrekken. Er is dus ook geen gebied meer, waar het mogelijk is, ongehinderd militaire strijdkrachten te organiseeren om ze tegenover den Duitschen aanval te stellen. De ontschepingsplaats van de zwarte hulp volken ligt van nu af aan onder het bereik der Duitsche wapens en daarmede de hoofdhaven voor den aanvoer uit de koloniën, die Frankrijk tot nu toe absoluut veilig achtte. Ook de ochtendbladen van heden weerleggen de Engelsch-Fransche voorstelling, alsof de zware nederlaag van de Engelschen en Franschen in Vlaanderen en Artois een succesvolle aftocht is. De „Völkïscher Beobachier" publiceert twee kaartjes, die het Engelsch-Fransche aanvalsplan tegen het Roergebied en het resultaat van den Duitschen tegenaanval volgens den stand van 31 Mei weergeven. Wij zagen niets anders, aldus het blad dan een verpletterende nederlaag van de beste legers van Frankrijk en Engeland, de capitulatie van Bel gië, de bezetting van de Kanaalkust, een reusachtig aantal gevangenen, een onmetelijke buit en een niet te stuiten vlucht, die de catastrophe voltooide. Niemand kan betwisten dat dit een geweldige Duitsche overwinning is. De gemeente verpacht: Standplaats voor bloemen, kleine eetwaren, ijs en nog andere zaken. Daar staat ge dan weer eens in de oude vestibule van het Haarlemsche stadhuis en het is er weldadig koel. Het beate gezicht van de steenen non in den muur boven den ingang van de vroegere fiet senstalling en de woeste kop van den man met de groote snorren, eveneens van steen, luisteren in stille aandacht naar de stem van meneer Alberti, den chef der 4de afdeeling, die verschillende namen afleest. Achter zoo'n naam volgt dan: standplaats voor bloemen en planten of voor consumptie-ijs, visch_ en zuurwaren en kleine eetwaren of voor het bewaken van rijwielen. Dan komt er een naam van een bekende straat of een druk plein en een be drag, dat varieert van f 5 tot f 130. Ge hebt natuurlijk al begrepen, dat het gaat om de verpachting van diverse standplaatsen voor den verkoop van.... enfin van de artikelen, die ik u zoo juist noemde. Als ge zoo een ijskai'retje op een van de ver trouwde plekjes van de stad ziet staan, bij de Dreef bijvoorbeeld, dan zult ge dat een natuurlijk onder deel van 't stadsbeeld vinden, weet u echter wel dat men daarvoor nog een pachtsom van f 130 be taalt? Om eerlijk te zijn dit is dan ook het hoog ste bedrag, dat betaald wordt. Voor een tientje kunt ge al een plekje toegewezen krijgen waar ge rustig met een ijskarretje kunt gaan staan. IJs is wel het hoogst geroteerd. Een bloemenstand aan het Houtplein brengt ook nog een f 65 pacht op terwijl er voor de Paul Krugerstraat zelfs f 101 wordt geboden. Dat zijn echter uitzonderingen Een tentje van kleine eetwaren bij de Schouwtjesbrug en de Emmakade brengt ook nog f 100 pacht op Een handige inschrijver had zijn pachtsom va riabel gemaakt als er iemand komt. die hooger is dan ik. ga ik ook hooger, meende hij en het koste meneer Alberti veel moeite hem duidelijk te ma ken dat hij maar één pachtsom op mocht geven. Nou dan de laagste maar. vond de slimme inschrij ver. die al weer behaaglijk aan zijn sigaar trok. Zoo was er een ander die een verkeerd nummer had ingevuld en had ingeschreven voor een stand met bloemen terwijl hij fruit wilde verkoopen. Gelukkig kan in de meeste gevallen zooiets nog wel veranderd worden tot groote opluchting van den betrokken inschrijver. De standplaats met ijs voor de roei- en zeilver- eeniging ..Het Spaarre" deed maar f 15. Eten de Spaarne-leden zoo weinig ijs of brengt het water hun al verkoeling genoeg? Het hoektentje bij de Blauwe Brug op de grens van Heemstede, waar u eiken dag langs fietst heeft een pachtwaarde van f 75. Een zelfde tent op de Turfmarkt brengt echter f 35 pacht per jaar op. U ziet dus zooals het in het groot is, is het ook in het klein de plaats waar men staat is alles, de goederen, die men er verkoopt doen er minder toe. Openluclitdag U.L.O.-School Junoplantsoen. De leerlingen van de openbare U.L.O.-school B aan het Juno-plantsoen te Haarlem, die van daag hun jaarlijkschen openluchtdag in het Noorder Sportpark hebben, mochten vanmorgen ervaren, dat inderdaad een droeve morgen wel eens een blijden dag heeft. Bij het ontwaken dachten velen, toen zij de geheel bedekte lucht zagen, dat het op regen uit zou draaien, maar weldra scheurde het grauwe wolkendek vaneen en kregen we wederom het prachtige voorjaars weer, dat de geheele Meimaand zoo gekenmerkt heeft. Er was dan ook in het Sportpark een gezel lige drukte. De heer J. Admiraal, de leider van het sportfeest, waaraan niét minder dan 321 meisjes en jongens deelnamen, mocht zich in vee! medewerking verheugen. Alle leerkrachten van de school, met het hoofd den heer J. B. J. v. d. Haar aan het hoofd, verleenden hun assistentie, alsmede de leden der oudercommissie en vele gymnastiekleeraren. De animo der leerlingen was heel groot; ze hadden waarlijk geen aansporing noodig om hun krachten te meten in de verschillende nummers. CRICKET. HET ELFTAL VAN ROOD EN WIT. L. J. Sodderland in de gelederen. De Haarlemsche Cricket club „Rood en Wit" kan in dit seizoen over een sterk eerste elftal be schikken. Bij de be proefde oude krachten zooals Piet Lammerts 7T8TT van Bueren- de Kramers J enz" heeft nu °°k de be- kende bowler L. J. Sodderland van H. C. C. die al zoo vaak de kleuren van het Nederlandsch efltal heeft verdedigd, zich gevoegd. A.s. Zondag speelt Rood en Wit met L. J. SODDERLAND. het volgende elftal tegen V. R. A.: Lammerts van Bueren, Van Baasbank, Sodderland, Hagenaar, W. Kramer, R. Kramer, A. van der Togt, Gobets, Bult man, Lichtenstein en A. Berendsen. HEEMSTEDE De groei van het politiecorps. Herinnering aan een Wild-West-voorval. De benoeming van Inspecteur Berentsen tot hoofdinspecteur, waarvan wij in ons blad van Maan dag melding maakten, beteekent niet alleen een welverdiende promotie van den tegenwoordigen chef van het Heemsteedsche politiecorps, maar zij is tevens een mijlpaal in de ontwikkeling van het plaatselijke politie-apparaat. De groei van de gemeente, de toeneming van hel aantal inwoners en de geleidelijke uitbreiding van de polieele taak hebben er toe geleid, dat niet langer met één inspecteur volstaan kan worden. Bij den nieuwbenoemden hoofdinspecteur komt weldra een tweede inspecteur in de leiding van het corps en deze uitbreiding is de belang rijkste sedert 1911. Tot 1911 bestond de geheele Heemsteedsche po litie uit slechts 3 veldwachters, die het in het rustige dorpje, dat Heemstede toen nog was, in den regel wel afgekund zullen hebben. In dat jaar echter werd de bevolking opgeschrikt door een schietpartij, die ontstond toen een rijwieldief zich in Groenendaal uit de voeten wilde maken. Bij een achtervolging, waaraan niet alleen de politie, maar ook plantsoen wachters en burgers deelnamen, wer den verschillende menschen gewond. In het gemeenteverslag over 1911 lezen wij daarover het volgende: „Wegens buitengewone plichtbetrachting bij de arrestatie van 'n rijwieldief, die op zijn vervolgers schoot, werd aan 2 veld wachters een beloonina gegeven van ieder 10 en aan 1 veldwachter 2.50. In de worsteling met den dief werden twee burgers gewond, n.l. de plantsoenwachter W. Kollerie en de tuinbaas M. Bloemendaal: die personen zijn voor rekening der gemeente verpleegd en alle verdere kosten zijn aan hen vergoed, terwijl voor hun kordaat optreden ieder 25 werd gegeven. Aan 7 personen, die het bosch, waar de dief zich verborg, doorzochten en die ook kans liepen door revolverschoten getrof fen te worden, werd ieder 10 toegekend en aan 7 personen, die op wacht stonden, ieder 2.50". Dit Wild-West-achtige voorval gaf den stoot tot een reorganisatie van de politie. In plaats van de drie veldwachters kwamen een inspecteur en zes agenten, onder wie de heeren Silvïs en Mulder, die thans nog in dienst zijn. In 1915 werd het corps opnieuw met een tweetal agenten uitgebreid, tewijl bij een nieuwe uitbrei ding in 1916 werd overgegaan tot invoering van de rangen van agent le klasse en agent 2e klasse. In 1918 werd de rang van hoofdagent ingesteld; het corps werd daarbij vergroot tot 16 man. Vrij snel op elkaar volgden toen verdere uitbreidingen, waardoor de politie in 1920 reeds 27 man telde. In 1924 volgde daarop een reorganisatie, waarbij voor de eerste maal ook een administratief politie-ambtenaar werd aangesteld. Zooals te begrijpen viel, deed de annexatie van 1927 ook haar invloed gelden op den omvang van het politiecorps, dat in dat jaar van 27 op 21 man werd teruggebracht. Daarna volgde opnieuw een zeer langzame stijging en thans bedraagt de orga nieke sterkte 26 man. Enkele jaren geleden is er sprake van geweest, dat Heemstede een commissaris van politie zou krijgen. De beslissing daarover ligt niet bij de plaatselijke autoriteiten maar bij de Kroon, die bij de beoordeeling of in een bepaalde gemeente een politie-commissariaat gewenscht is met tal van factoren rekening houdt. De grootte van het zielen tal is daarbij geenszins doorslaggevend. Er zijn ver schillende gemeenten met kleiner inwonertal dan Heemstede, waar wel een commissaris is, zoo bij voorbeeld Bloemendaal. Of. en wanneer, in de toekomst ook in Heemstede nog een commissaris van politie zal worden benoemd, valt thans nog niet te voorspellen. Wel is het duidelijk, dat de nu tot stand gebrachte reorganisatie en de versterking in de hoogere rangen, de eventueele behoefte daar aan voorloopig geringer heeft gemaakt. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. Verbruggen en J. M. B. Buijs, H Rinses en F. A. Westerveld. Getrouwd: H. J. A. Witteveen en F. H. de Graaf f; G. Lamboo en D. J. Spek. Bevallen: J. Diependaal-Timmerman z., G. van El—Langereis z., P. A. FransenKruijer d. Overleden: C. Wezel 66 j. ongeh., H. P. A. Peters 72 j., ongeh. BLOEMENDAAL De verduistering is nog onvoldoende Een laatste waarschuwing. De Burgemeester van Bloemendaal deelt mede dat de verduistering in deze gemeente thans onvoldoen de is. Oorzaak hiervan is achteloosheid der bewoners voornamelijk bij het sluiten van gordijnen. Tot nog toe is telkenmale gewaarschuwd, maar nu zal wor den geverbaliseerd. Bovendien waarschuwt de Burgemeester dat er geen enkele aanleiding is om luchtgevaar voor deze gemeente als geweken te beschouwen, zoodat ook de maatregelen voor zelfbescherming moeten wor den in stand gehouden en verder uitgewerkt. ZANDVOORT SC'HOOLMELKCOMITé. In verband met het groote aantal koeien, dat geëvacueerd werd en de moeilijkheden van het ver voer der melk en de brandstof, die noodig is voor het pasteuriseeren, werd de melkvoorziening op school na de Pinksterdagen voorloopig opgeschort. Het sehoolmelkcomité geeft evenwel den moed niet op. Zoodra de aanvoer van kolen weer normaal is geregeld, zoodat de melk gemakkelijk gepasteuri seerd kan worden en de productie en het vervoer van de melk weer geheel in normale banen is ge leid is de tijd gekomen om de melkvoorziening op school weer te doen doorgaan. Het Centraal-schoolmelkcomité in Den Haag heeft zich intusschen reeds tot de betreffende auto. riteiten gewend om de onontbeerlijke medewerking te verzoeken. SANTPOORT VERGADERING „SANTPOORT'S BLOEI". Maandagavond hield .Santpoort's Bloei" onder leiding van den heer Joh. Th. N. van Beem haar jaarvergadering in „Zomerlust". In zjjn openingswoord bracht de heer Van Beem in verband met het 10-jarig bestaan hulde aan de oprichters der vereeniging en aan de bestuurs leden, die na hen kwamen en de voetsporen hun ner voetgangers hebben gedrukt. Spr. was er van overtuigd, dat er ook voor „Santpoort's Bloei" moeilijke tijden zouden aan breken, doch het bestuur hoopte met behulp van den steun der leden dezen moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Spr. eindigde met een woord van deelneming te richten tot die dorpsgenooten, die in de achter ons- liggende dagen betrekkingen hadden verloren. Bij de ingekomen stukken was o.a. een brief van één der leden, waarin geklaagd werd over den toestand -van- den Hagelingerweg benoorden de Kweekerslaan. Bij het punt mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat het bestuur de medewerking had ge vraagd van mej, Enschedé teneinde naast het perceel van den heer Hop een autobuswachthuisje te kunnen plaatsen. Deze medewerking werd ver kregen, zoodat bij intrede van normale omstan digheden het plaatsen van zulk een huisje tege moet kan worden gezien, omdat ook de maatschap pij „Stormvogels" er voor gevoelt Over de jaarlijksche zomerconcerten in het Rijkenspark deelde de voorzitter mede, dat het doorgaan nog niet vaststaat. Hierna bracht de secretaris mr. L. Vorstman, zijn jaarverslag uit. Naar zijn meening was er voor „Santpoort's Bloei" op verschillend gebied werk weggelegd. Het jaarverslag van den penningmeester, dat sloot met een batig saldo van f 215.70, werd goed gekeurd. Het verslag van de kascontrolecommissie lokte nog al eenige discussie uit. Tenslotte werd den penningmeeester décharge verleend. Tot penningmester in plaats van den her Wit die als zoodanig bedankt had, werd gekozen de heer Van der Schaaf. De periodiek aftredende heeren mr. L. Vorst man, G. F Hempel en J. H. Visse, werden her kozen. IJMUIDEN bes Marktberichten en besommingen. Geconsigneerde visch: Makreel f 15.20—f 12 per 59 K..G. Snoekbaars f 0.59f 0.46, Meivisch f 0.25, Zeelt 1 0.33—i 0.32, alles per K.G. VELSEN Verkoop en overdracht van gedeelten grond in Santpoort. Gekregen grond wordt teruggegeven. Door de te Bloemendaal gevestigde N. V. Maat schappij tot beheer en exploitatie van onroerende goederen „Veenduin" zijn in 1934 aan de gemeente overgedragen gedeelten grond, welke door haar voor verbreeding van den Brederoodscheweg te Santpoort waren gereserveerd. Voor de uitvoering van het plan tot verbreeding en verbetering van den weg was deze grond echter niet geheel benoodigd. Tus- schen den weg en de daarlangs gelegen perceelen zijn dus strooken onverharden grond blijven liggen, welke voor het grootste deel bij de eigenaren van bedoelde perceelen als voortuin in gebruik zijn Naar de meening van B. en W. kan veilig worden aangenomen, dat deze grondstrooken ook in de toe komst niet voor wegverbreeding noodig zullen zijn Het lijkt hen daarom gewenscht, dat aan den voren- bedoelden, ongewenschten toestand een einde word! gemaakt. Teneinde daartoe te geraken hebben B. en W. aan de eigenaren van de betrokken perceelen medegedeeld, dat zij bereid waren den Raad een voordracht te doen om den bovenbedoelden grond aan hen, bij gedeelten, elk voor zoover hun perceel strekt, te verkoopen, tegen den prijs van f 0,25 per perceelsgedeelte en onder voorwaarde, dat de af scheiding, voor zoover noodig, van hunnentwege en voor hunne rekening op de nieuwe eigendomsgrem wordt geplaatst en dat de kosten van overdrach' voor hunne rekening komen. Op één uitzondering na hebben, desgevraagd, alk eigenaren bericht gezonden, dat zij zich hiermede kunnen vereenigen. Tot de hierbij betrokken eigenaren behoort ook dt in den aanvang genoemde N.V. Ten aanzien var deze hebben B. en W. zich echter van het doen eenei mededeeling als bovengemeld onthouden, omdat he: hen billijk voorkomt, dat de gedeelten, welke bii de haar toebehoorenae perceelen aansluiten, wedei kosteloos en om niet aan haar worden overgedragen B. en W. stellen den Raad mistdien voor, tot der verkoop en overdracht onder de opgemelde condi ties over te gaan en daartoe te nemen het besluit dat in concept bij de stukken is gevoegd. De inundatie in den Wijkermcer- p older. Bespreking ten Raadhuize. De door de inundatie maatregelen getroffen land bouwers uit den Zuid-Wijkermeerpolder hebben gisteren na een daartoe tot het gemeentebestuur gericht verzoek ten Raadhuize een bespreking ge voerd met den loco-burgemeester, wethouder van Dok. Hierbij is komen vast te staan, dat spoedige hulp aan deze groep der bevolking drirgend nood- 7.akelijk is ten einde de landbouwbedrijven die door het inundatie water groote schgde leden weer op gang te brengen. Naar wij vernemen heeft de loco-burgemeester in deze bijeenkomst de getroffen landbouwers al lereerst bemoedigend toegesproken en hun namens het gemeentebestuur alle medewerking toegezegd. Tijdens de verdere besprekingen werden alge- meene richtlijnen voor het herstel van de getrof fen bedrijven vastgesteld. De bloemenhandel is bevredigend. Irissen naar Duitschland. Nu de meest -spannende dogen achter den rug zijn en iedereen zich inspant tot een zoo goed mo gelijk herstel van het economische leven begint ook de liefde van het publiek voor bloemen en plan ten zich gelukkig weer te doen gelden. Op de bloe menveiling „Centrum" komt deze verhoogde be langstelling tot uiting door een grootere kooplust. De aanvoeren kunnen op het oogenblik geheel wor den geplaatst. Wat doordraait en voor de vuilnis belt bestemd Is moet van minderwaardige kwali teit worden genoemd. De handel kan dit natuur lijk r.iet gebruiken. De prijzen geven geen reden tot klagen, al zijn de fijnere soorten nog niet tot de oude noteerin gen gestegen. Voor den export naar Duitschland worden iris sen afgenomen. Deze export is niets grooter dan vorige jaren, omdat ook voor den bloemenexport de gebruikelijke contingenteeringen nog gelden. Intusschen is deze zij het ook nog bescheiden opleving in den bloemenhandel natuurlijk zeer welkom zoowel bij kweekers als bij handelaren. Met groote droefheid berichten wij het onverwacht over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd-, Stief- en Grootvader, JAN VAN MUNSTER VAN HEUVEN, NOTARIS. Haarlem P. A. E. VAN MUNSTER VAN HEUVEN—HIJNER. Den Haag C. M. A. MAITLAND—VAN MUNSTER VAN HEUVEN. Mr. C. E. J. MAITLAND en Cecïltje. Batavia J. A. VAN MUNSTER VAN HEUVEN. Haarlem E. M. VALKEN. D. M. W. STARING. K. F. VALKEN. HAARLEM, 3 Juni 1940. Dreef 28. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 6 Juni a.s., te Westerveld, na aankomst van trein 16.14 uur. Heden overleed tot mijn groot leedwezen, mijn beste compagnon en vriend, de Heer J. van Munster van Heuven Notaris. Haarlem. 3 Juni 1940 Ged. Oude Gracht 82. Mr. M. SLINGENBERG NETTE JONGEN GEVRAAGD JULES HOSMAN, Wagenweg 76. Heden overleed tot ons groot leedwezen, onze zeer geachte patroon, de Wel- EdelGestrenge Heer J. van Munster van Heuven notaris, wiens nagedachtenis bij ons steeds in eere zal worden gehouden. Haarlem, 3 Juni 1940. Ged. Oude Gracht 82 HET KANTOOR PERSONEEL. WEGGELOOPEN klein gladharig hondje (bruin zwart, reu). Tegen bel. terug te bez. v. Heioma. p.a. Sweelinck- plein 8, Heemstede, tel. 29641. Heden overleed, ten gevolge /an een klein ongeval, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Anna van den Heuvel Wed. van Cornells Rose, in den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam: CORN. ROSE Haarlem, 3 Juni 1940 le Hoogewoerddwarsstr. 31 spreekt Donderd. 6 Juni 8 uur. in de BEGIJNHOFKAPEL, Begijnhof. BETERE GELDBELEGGING dan nu een 2de handsch rijwiel te koopen bij A. KOELEMEÏJER, Brreslr. 3, IS ER NIET. omdat de prijzen nu nog laag zijn en de keuze nog grooi w.o. le kl. mer ken en solide gegarandeerd. Wij verruilen, Repareeren en Email- leeren. goed kunn. w. en inkrullen. MIT- TIG, Binnenweg 79D, Heemstede GEVRAAGD en AANGEBODEN vr. Dienstpersoneel o.m. keuken werkmeisjes, 2de, alleen, werk sters en dagmeisjes, v. g. g. v Adres te vern Boogaard's Plaatsingbureau Jansstr. 56, Haarlem, TeL 14170 Gevraagd een gemeubileerd huis als vacantieverblijf in naaste om geving Haarlem (bij voorkeur gem. Bloemendaal) voor den tijd van 822 Juni. Brieven aan Th. Beek, Rijksstraatweg 229, Haarlem Nrd. Grootste keuze, alles voorradig. Opklapbedden 8.75, 2-p. 13.75. Bedstellen 3-deelig 8.50, 2- persoons 12.75. 40 modellen om bouwen met boven- en zijkasten, ook verticaal. Monsterkamers: ORIONWEG 8, Haarlem-Noord, Telefoon 23932, bij Zaanenlaan. Gesloten huis. VERVOER GELEGENHEID in Haarlem en Omstreken vanaf 0.15 Amsterdam, Zandvoort, Halfweg. Boodschappendienst „Accuraat" Doelstraat 5 Tel. 12344 Belastingconsulent Lid v. d. Bond van Bel. Cons. Z.B. Spaarne 10, Haarlem b. d. La' Brug, tel. 19934 J. A. C. ROZENDAAL is VERHUISD van Duinlustpark- weg 29, Santpoort, naar PARKLAAN 9, HAARLEM TE KOOP Gevraagd meubelen en net gedrag, klecding OVERBEEK Jansweg 59, Telefoon 13256 OFFICTEKLE PUBLIC ATI E van liet Rijksbureau Voed selvoorziening. AARDAPPELPRIJZEN. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. Het Rijksbureau Voedselvoor ziening maakt bekend, dat do maximum-prijzen voor aardappe len voor do week van 3 tot en met 8 Juni 1940 als volgt zijn vastge steld; alles onverminderd ecnig verbod van aflevering. le, Voor de soorten Zeeuwscho bonte, Zeouwsche blauwe, Roode Star en Furore, alle voor zoover verbouwd op kleigrond. telers- prijs 4.45 p. 100 kg; grossiers- aankoopprijs franco voor den wal ter bestemming 5.25 p. 100 kg: winkeliersnankoopprlj8, franco winkel f 0.05 p. 100 kg.: ld. in Amsterdam 6.1 5 p. 100 kg: prijs v. d. consument afgehaald v. d. winkel 0.08 p. kg; thuisbezorgd 0.09 p. k.g. 2e. Voor de soorten Eigenhei mers, Bevelanders en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs 3.90 p. 100 kg. gros siersaankoopprijs. franco voor den wal ter bestemming 4.70 p. 100 kg: wlnkellersaankoopprijs. fran co winkel 5.50 p. 100 kg; ld. in Amsterdam 5.60 p. 100 kg: prijs v. d. consument afgehaald v. d. winkel 0.07^ p. kg; thuisbe zorgd 0.0S«£ P- kS- 3e. Voor de soorten Alpha. Bintje. Industrie en daarmede gelijk te stellen soorten, alle voor zoover verbouwd op kleigrond: telersprijs 3.02 p. 100 kg: grosslersaankoop prijs, franco voor den wal ter be stemming f 3.70 p. 100 kg; wlnke- lersaankoopprijs, franco winkel 4.50 per 100 kg: ld. in Amster dam 4.60 per 100 kg.; prijs V. d. consument afgehaald v. d. winkel 0.06p. kg; thuisbezorgd 0.07>/2 P- kS- De prijzen voor den consument zijn dus met cent per kg. ver hoogd. voor Uw advertenties? Bel 10724 of 14825 op en util zenden H een tyet'eqenuxaoxdiqet ALLE ACTUALITEITEN DIRECT VERNEMEN Neemt dan nü een modern RADIO-APPARAAT. hebt U het nieuwste PHILIPS' apparaat, met 3 golfbereiken. Onze prettige betalingsvoorwaarden vergemakke lijken U het aanschaffen. Wacht niet langer, doch doet het nü U heeft keuze uit 4 merken PHILIPS ERRES WALDORP EKCO. KRUISSTRAAT 33 HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3