FLITSEN tan door zijn zwager doodgestoken. H AAND AG 10 JUNI 1940 HA'ARtEM'S DAGBLAD 3 NIEUWE SERIE No. 18 Wanneer je, juist als je met zeer luider stemme tegen je vrouw opmerkt dat sommige gasten nooit weten, wanneer het tijd is om naar huis te gaan, in de rede wordt gevallen door een stem die zegt, dat hy nog even teruggekomen is om het hand- taschje te halen, dat zijn vrouw heeft laten liggen. Woordenwisseling met noodlottige gevolgen: Zondagmiddag is in de Brederodestraat teRot- terdam omstreeks kwart voor zes een 38- jarige perser uit een der randgementen tengevolge van een woordentwist door zijn zwager met een mes gestoken en kort daar na overleden. De chauffeur J. K., wonende in de Brede- odestraat, ontving bezoek van zijn zwager. Na en gesprek, dat de gemoederen nog al opwond, erliet de zwager het huis. Even later keerde hij chter op zijn schreden terug eh begon, woedend Is hij was, tegen de voordeur van K. te trap on. Deze werd door deze handelingen zoo kwaad, at hij een broodmes greep, daarmee naar bui en liep en zijn zwager ernstig verwondde. Het lachtoffer strompelde nog eenige meters over 5 straat en zakte toen ineen. Toen hulp kwam opdagen, was het reeds te at. Het slachtoffer was aan de opgeloopen erwondingen overleden. De dader kon onmid- ellijk gearresteerd worden en is daarna op het olitiebureau aan 'n verhoor onderworpen. (A.N.P. Brandweer der Ordnungspolizei gearriveerd. Versterking voor de Amsterdamsche en Rotterdamsche brandweer. Het A. N. P. meldt: Donderdag arriveerde de hoofdstad een compagnie brandweermannen in het Duitsche Feuerschutzpolizeiregiment iachsen), teneinde het Amsterdamsche brand- rercorps te versterken. Deze manschappen, welke ■Ie motorspuiten en een aantal materiaalwagens tt zich mede brachten, zullen ter bescherming n de burgerbevolking ten nauwste met de ge- sentelijke brandweer samen werken. Zij vormen a onderdeel van een regiment brandweertroepen, it oorspronkelijk in het Duitsche rijk zijn stand- teats had en afkomstig is uit Saksen, doch thans «ar ons land is gekomen en hier een taak heeft sregen. Zoo is bijvoorbeeld ook in Rotterdam a compagnie van deze vootreffelijk uitgeruste andweermannen gestatïonneerd, terwijl kleinere iderdeelen in andere plaatsen van ons land zijn ge- tacheerd. Zondagmiddag waren wij in de gelegenheid het Amsterdam aangekomen materiaal te bezichti- «i en een onderhoud te hebben met den com- andant, nadat de compagnie een rondrit door een Edeelte van de stad had gemaakt. De Duitsche brandweer in de steden met meer in 50.000 inwoners staat als Feuerschutzpolizei ider éénhoofdige leiding en maakt deel uit van de Irdnungspolizei, welke op haar beurt weer be- oort tot het ministerie van Binnenlandsche Zaken, i de kleinere steden is de brandweer in vele ivallen vrijwillig. De uitrusting is volkomen uniform, zoodat het ateriaal overal gebruikt kan worden en men niet kampen heeft met het euvel van niet passende ippelingen. De manschappen worden derhalve, tar zij in wezen een onderdeel van de politie vor en, op militairen leest getraind en zijn met vuur- apenen gewapend indien zij direct achter het ont optreden. Het beoefenen van verschillende kken van sport behoort tot de uitgebreide trai- ing van dit corps. De compagnie, welke thans in Amsterdam is ingekomen, beschikt over zes motorspuiten, welke vens ladders medevoeren. Deze wagens zijn oednieuw en voorzien van alles, wat tot een «de uitrusting moet behooren. De compagnie be- rnkt bijvoorbeeld in totaal over veertig kilo ster slang. Iedere motorwagen is uitgerust met n motorpompinstallatie, zoodat gebruik kan orden gemaakt van open water en men bij de usschingswerkzaamheden niet afhankelijk is m de waterleiding. De pompen hebben een ver ogen van 1500 liter per minuut. Het geheel, zoowel de manschappen als het ma riaal. maakt een zeer kranigen indruk en zal een langrijke versterking van de brandweer der «fdstad beteekenen. Ondanks de versterking, welke de brandweer ans gekregen heeft, blijft de taak van de lucht- schermingsbr and weer onveranderd. Het voor- sld van Rotterdam heeft echter aangetoond, dat «rin nog vele verbeteringen dienen te worden ingebracht. Voorzichtig met zonnebaden. AMSTERDAM, 9 Juni. De heerlijke zo- mersche zon, welke dit weekeinde vele stads bewoners naar buiten hééft gelokt, heeft zijn slachtoffers geëischt. Nog altijd zijn er menschen, die geen maat weten bij het zonnebaden en later in den waren zin van het woord op de blaren zit ten. Deze omstandigheid kan echter zeer ernstige gevolgen hebben, ja zelfs levensgevaar ople veren, zooals een zestien-jarige Amsterdam mer vandaag aan den lijve heeft ondervon den. De jonge man was in Zaandam geweest, had daar gezwommen en gevaren en niet voldoende acht geslagen op de stralende zon. Vanavond keerde hij naar de hoofdstad te rug. Op het Centraal Station werd hij echter onwel en geraakte buiten bewustzijn. De G. G. en G. D. werd gewaarschuwd Het bleek, dat de jongeman over het ge- heele lichaam was verbrand. Hij is spoedig overgebracht naar het Binnengasthuis en daar ter verpleging opgenomen. Zijn toe stand is zeer ernstig. (A.N.P.) Gevaarlijke methode 0111 visch te vangen. Jongens bij vervaardiging van ontploffings middel ernstig gewond. Zaterdagmiddag heeft zich een ontploffing in fe woning van den heer de Booij aan den Zand- tortweg te Baarn voox-gedaan. Twee jongens van kennissen uit Laren (N.H.) varen daar in de huiskamer bezig met het ver vaardigen van een ontplofbare stof, welke zij bij te vischvangst wilden gebruiken. Om spoedig een «hoorlijke hoeveelheid visch bijeen te hebben. *engt men deze stof in het vischrijke water tot ®tploffing. waarna de doode visch boven komt bijven en geschept kan worden, hoor onopgehelderde oorzaak is tijdens het samen- vollen deze stof tot ontploffing gekomen. Een der biapen werd ernstig aan hoofd en handen gewond. Waarschijnlijk zal hij beide oogen moeten missen. Se andere knaap kreeg eveneens verwondingen, toch kan thuis verpleegd worden. De ontploffing was op zeer grooten afstand te koren en heeft in de woning van den heer De Boójj groote schade aangericht, vooral in de kamer, vaar de jongens met de samenstelling van de ge vaarlijke stof bezig waren, herescht een groote «vage. Er is niets, dat niet beschadigd is (A.N.P.) Garnalenvisscherij weer mogelijk. Naar het A. N. P. verneemt verleenen de Duitsche autoriteiten medewerking, opdat de zeevisscherij welke voor velen in ons land een broodwinning is, weer eenigszins op gang wordt gebracht. Met in gang van Maandag a.s. zal van Scheveningen, Kat wijk en Zandvoort uit de garnalenvisscherij weder zijn toegestaan. De schepen moéten bij zonsonder gang weder binnen zijn. WEIDEGRAS, LUCERNE EN ROODE KLAVER. 's GRAVENHAGE 8 Juni. (A. N. P.) Het rijks bureau voedselvoorziening maakt bekend, dat ten aanzien van weidegras, lucerne en roode klaver maximumprijzen, gebaseerd op de vermoedelijke hooiopbrengst, zijn vastgesteld. De vaststelling van de vermoedelijke hooipbi-engst zal geschieden door deskundigen, die worden aangewezen door den pro vincialen voedselcommissai-is. Degenen die gras, lucerne of roode klaver willen verkoopen dienen zich dus, ter vaststelling van de aan de hand van de vermoedelijke hooiopbrengst vast te stellen maximumprijzen, te wenden tot den provincialen voedselcommissaris of den plaatselijken bureau houder van het district, waar deze producties zich bevinden. Nadere bijzonderheden benevens de vastgestelde maximumprijzen zijn in een in alle dagbladen ge plaatste püblicatie vastgelegd. Geen weidegeld voor geëvacueerd vee. 's-GRAVENHAGE, 8 Juni. Het hoofd van het rijksbureau voedselvoorziening maakt bekend, dat gebleken is, dat sommige eigenaren of gebruikers van weiland, waarin geëvacueerd vee heeft geloo- pen, geweigerd hebben dit vee af te staan, tenzij tegen betaling van weidegeld. Zij die weidegeld hebben geheven, hebben dus kennelijk misbruik gemaakt van de benarde om standigheden der getroffen veehouders. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke kosten niet ten laste van deze veehouders mogen komen. Een ieder, wien zulks overkomen is wordt dringend verzocht dit onverwijld schriftelijk te melden bij het bureau ontruiming, Lange Voor hout 3. 's-Gravenhage, onder opgave van naam en adres dergenen, aan wie zij weidegeld hebben moeten betalen, zoomede het bedrag. Het is wellicht dienstig, dat nogmaals met grooten nadruk onder de aandacht der betreffen de veehouders wordt gebracht, dat degenen, die nog vreemd vee of daaruit geboren dieren in stal of weide hebben, tenzij dat vee door het bureau ontruiming bij den terugvoer met een bewijs aan hun zorgen is toevertrouwd, verplicht zijn'daar van opgave te doen bij den plaatselijken bureau houder. Hun. die dit tot nu toe verzuimden, wordt in hun eigen belang geraden dit alsnog ten spoe digste te doen, daar zij zich anders blootstellen aan een strafrechtelijke vervolging. (A.N.P.). De economische positie van Engeland. 's GRAVENHAGE 8 Juni. In een persconfe rentie op het Duitsche gezantschap heeft de refe rent voor buitenlandsche aangelegenheden dr. Wiss- mann, in aansluiting op een dergelijke conferentie te Berlijn, een uiteenzetting gegeven van de Duit sche opvatting omtrent de uitwerking van den han delsoorlog tegen Engeland. Naar deze opvatting heeft de Engelsche blokkade zich tegen Engeland zelve gericht, nu alle havens aan het Kanaal en aan de Noordzee in Duitsche handen zijn. Door de af snijding van het continent heeft Engeland 10 pet. van den aanvoer van wapeningsgoedex-en, 35 pet. van den aanvoer van levensmiddelen en bijna den geheelen invoer van wol en cullulose verloren. Engeland is thans op een uiterst kritiek oogenbliK verplicht een distributiesysteem in het leven te roe pen, waarvan Duitsche waarnemers aannemen, dat het onmogelijk meer het gewenschte effect kan hebben. Het eens bespotte devies „exporteeren of sterven" wordt thans, te laat, door Engeland als noodzakelijkheid begrepen. De heer Wissmann wees daarna op het belang rijke aandeel van de haven van Londen in den Engelschen invoer (37,8 pet. in 1937) waaruit hij het belang van de Kanaalhavens voor dien invoer afleidde. De Duitsche tegenblokkade beschouwde hij als effectiever dan het continentale stelsel van Napoleon, daar zij direct tegen eiken aanvoer is gericht en aldus de Engelsche economie in de kern aantast. (A. N. P.) HAGESPRAAK DER N. S. B. GAAT DOOR. Naar het A. N. P. verneemt zal de hagespx-aak der N. S. B., indien althans tijdig voor vervoergelegen- heden zal kunnen worden gezorgd, op Zaterdag 22 Juni a.s. te Lunteren worden gehouden. Deze hagespraak zal speciaal wox-den gewijd aan de her denking van de gevallenen der N. S. B. Geïnterneerden op vier na in het land terug. ARNHEM. 9 Juni (A.N.P.) De Nederlanders in Calais zijn, zoover zij niet een week geleden met de groep Rost van Tonningen waren gekomen, gisteren op vier na in ons land teruggekeerd. Bij de 21 aanvankelijk gevangen genomen Neder landers is tijdens den oorlog nog een groep Neder landers gevoegd. Na het vertrek van de groep Rost van Tonningen waren in Calais dientenge volge nog 56 landgenooten aanwezig, afkomstig uit Amsterdam, Rotterdam, Arnhem, Brabant, Lim burg, Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen Den heer H. A. van Hïlten uit Arnhem was de leiding van deze groep opgedragen. De Nederlanders hebben tijdens het bombarde ment op Zondag 26 Mei Calais verlaten en zich naar Marquise begeven, waar de Duitsche bezetting voor hen zorgde. Men heeft daar vele dagen ge wacht op transportmiddelen uit Nedex-land, welke echter niet kwamen. Tenslotte heeft de leider van deze groep zelf een uitweg gezocht: een door de Duitschers in beslag genomen Engelsche transport auto en drie particuliere auto's werden opgeknapt en daarmede is de tocht via Brussel naar Nederland ondernomen. Op vier na zijn thans alle in Nederland terug gekeerd. Verkoop van legerpaarden. 's-GRAVENHABE, 8 Juni (A.N.P.) Dinsdag 11 en Vrijdag 14 Jxini a.s. zal bij het algemeen paarden depót op Houtrust in Den Haag, te 11 uur een ver koop worden gehouden van circa 60, voor het Duit sche leger ongeschikte paarden. Deze worden in de allereerste plaats ter beschikking gesteld van land bouwers, die bij het begin van de mobilisatie hun paard aan het rijk hebben afgestaan. De desbe treffende vorder ingsbe wij zen dienen voor 10 u. ten stafbureele van het algemeen paardendepót op Houtx-ust te worden overgelegd, wil men van zijn voorkeux'srecht bij den verkoop gebruik kunnen maken. Vervoer van rijwielen per spoor. Door verschillende omstandigheden is het vervoer van rijwielen per spoor zeer toegenomen. Teneinde dit zooveel mogelijk te bespoedigen, zullen de Ne- derlandsche spoorwegen het vervoer over verschil lende veren per vrachtauto doen geschieden. Uiteraard zal hierbij een zekere mate van vertra ging niet steeds te vermijden zijn. Daarom zal den reizigers de gelegenheid worden geboden, zelf voor de overbrenging te zorgen, zoodat zij er persoonlijk aan kunnen meewerken, den doox-voer met den ge- wenschten trein te doen geschieden. Indien een reiziger het plan heeft, zelf voor het overbrengen van zijn fiets te zorgen, gelieve hij hiervan kennis te geven. Het personeel zal hem dan duidelijk inlichten hoe in zijn geval gehandeld moet worden. (A. N. P.) Liefdadigheids Bridge-drive. De Bridge club Rosehaghe te Haarlem organiseert Zondag 23 Juni 's middags 2 uur, een open-drive volgens Howell-systeem. Het batig saldo wordt in zijn geheel afgedragen ten behoeve van de hulpbe hoevenden van Rotterdam. Om het saldo groot te maken, zou men het op px-ijs stellen, wanneer dames of heeren hiervoor gra tis een prijsje beschikbaar willen stellen. Inschrij ving voor 19 Juni bij den secretaris den heer E. M. van Soest, Molenaerstraat 3, Haarlem. Spoorwegpersoneel krijgt teelgrond. UTRECHT, 9 Juni. De directie van de Ne- derlandsche Spoorwegen heeft een regeling ge troffen inzake het beschikbaarstellen van teel grond aan het personeel. Velen, die een gezin hebben, hadden reeds de beschikking over een stuk grond, doch in ver band met de huidige omstandigheden is het ge- wenscht, dat het beschikbaar stellen op ruimer schaal geschiedt. De grond wordt gratis afgestaan tot een opper vlakte van ten hoogste 600 M2„ indien de gronden van betere hoedanigheid zijn en van ten hoogste 900 M2., indien het heide- of zandgronden betreft. Tot nu toe werd behalve teelgrond ook grasland tot een oppervlakte van ten hoogste 1000 M2. ter beschikking van het pergoneeal gesteld. Voor zoover de betrokkenen niet reeds bovendien over 600 M2. teelgrond beschikken, kan in bepaalde gevallen toestemming worden verleend, om 600 M2. grasland in bouwland om te zetten. Indien de vraag het aanbod overtreft, behoudt de directie zich het recht voor. grasland in bouw land te laten omzetten. Weliswaar is voor het zaaien of pooten van vele gewassen het seizoen reeds te ver gevorderd, doch dit is niet voor alle gewassen met name niet voor bruine boonen het geval. Daarom stellen de spoorwegen, om den telers of adspirant-telers zooveel mogelijk te gemoet te komen, bruine boonen beschikbaar tot een maximum van 1 1 2 kg per are tegen den prijs van ongeveer 35 cent per kg. (A.N.P.) „Eigen Hulp". Algemeene vergadering te Haarlem. Het district Haarlem en Omstreken heeft Zater dagmiddag de afgevaardigden der landelijke distric ten van„Eigen Hulp" binnen deze veste ontvangen. Om 3 uur opende de voorzitter van het hoofd bestuur de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, waarin hij het verscheiden van twee ver dienstelijke leden, n.l. de heeren Repelius en Nieuw- dorp, hei-dacht. Spr. schetste in 't kort den stand van zaken van „Eigen Hulp". Het jaarverslag werd onveranderd goedgekeurd, 's Gravenhage verklaarde zich bereid in 1941 de algemeene vergadering te ontvangen en wel op den dei-den Zaterdag in Juni. De behandeling van de rekening van 1939 en van de begrooting 1941 was ook spoedig afgeloopen. Beide werden goedgekeurd. Haarlem werd aangewezen voor het onderzoek der rekening over 1940. Voor 4 vacatures in het hoofdbestuur waren door het hoofdbestuur 4 dubbeltallen opgemaakt. De uit slag was, dat de aftredende heeren W. Ch. van Daalen. te Haarlem, notaris W. F. van Campen te Amsterdam en A. F. P. Onderwater te Haarlem met algemeene stemmen werden hei-kozen. In de plaats van het overleden hoofdbestuurslid J. W. Repelaar werd met alle 23 stemmen gekozen mr. Julius H. J. Hoog, te Haai-lem. Tot de punten, die uitvoerig wer-den besproken, behoorde o.a. de afdracht aan 't hoofdbestuur. Dit punt zal daar van alle zijden worden bezien om tot een voorstel van de volgende algemeene vergadering te komen. Ook de R.A.V.E.H. (Rechtskundige Assis tentie Verzekeringsafdeling der Vereeniging Eigen Hulp) leidde tot uitvoerig debat. Omtrent deze in stelling zijn eveneens nadere vooretellen van het hoofdbestuur te verwachten. Dit verkreeg machti ging tot het nemen van die maatregelen, welke door de omstandigheden zullen kunnen geëischt worden. Een diner in Lion d' Or sloot de geanimeerde bij eenkomst. COMITé „LEIDSCHE KWARTIER", HAARLEM. Het dagelijksch bestuur van Wijk IV, onderafd. Centraal Comité O. en O. te Haarlem, schrijft ons o.a.: Door het vertrek van de militairen uit bovenge noemde wijk, heeft het dag. bestuur besloten zijn actie inzake het huiselijk verkeer en de ontspan ning te doen eindigen. Met dankbaarheid mag op de gehouden actie teruggezien worden. Het comité brengt dank aan de medewerking van comitéleden, burgerij en mi litaire autoriteiten: aan de comité-leden voor al het werk, tijdens deze actie gedaan; aan de bur gerij voor de offervaardigheid betoond, alsmede voor de gastvrijheid aan zoovele militairen ver leend en aan de militaire autoriteiten voor de prettige samenwerking. Dat het Comité den militairen veel genoegen heeft kunnen verschaffen, moge blijken uit het feit dat 1200 bijeen gebraclit is kunnen worden voor dat doel. De gelden welke nog in bezit warij, hebben een goeden weg gevonden. In overleg met militaire autoriteiten heeft het bestuur afgedragen aan ma joor Sprock, Bataljonscommandant III 9 R.I. 40 voor het aanbieden van een vernapering aan mili- tairen van dit bataljon, ergens verpleegd. Aan het Roode Kruis in Den Haag zal 190 worden afgedra gen ten behoeve van de Haarlemsche militairen, onder de dezelfde voorwaarde. Hiermede is het bestuur aan het einde van de destijds opgenomen taak gekomen. Door het haastig vertrek van de militairen naar hun woonplaats waren zij niet in de gelegenheid hun dank uit te spreken voor de humane ontvangst bij de burgerij ondervonden en de ontspanning hun aangeboden. Daarom heeft men ons verzocht hun dank over te brengen, waaraan wjj bij dezen gaarne voldoen. Noodbeurs in Arnhem. Te Arnhem is een comité gevormd van han- delsvertegenwoordigers voor het organiseeren van een noodbeurs voor Gelderland. Het gemeente bestuur en de Kamer van Koophandel verleenen medewerking. Voor het eerst zal op 20 en 21 Juni beurs worden gehouden. (A.N.P.) Haagsche politie bindt den strijd met de fietsendieven aan. Het aantal fietsendiefstallen is den laatsten tijd in den Haag sterk gestegen, wellicht zelfs verdub beld. Veel schuld hierbij heeft het publiek zelf. dat de fietsen onbeheer des nachts op straten en in portieken laat staan. In verband met de stij ging van het. aantal fietsendiefstallen heeft de Haagsche politie een speciale brigade in het leven geroepen om den strijd tegen de fietsendieven aan te binden. (A.N.P.) LANGS DE STRAAT Musici Het is Zaterdagmiddag en ik ben in die betrek kelijk nieuwe wijk van Amsterdam, waar de namen van alle straten herinneren aan de eilan den van den Nederlandsch-Indischen archipel. Ergens in een straat is het markt en u glijdt er nu en dan uit over gemorste slabladeren en andere groente- of vruchtenafval; een poelier staat bij zijn kraam vol eieren in het warme zonnetje een eend te plukken; een palingkoopman biedt u op een stuk krant een bosje dunne palinkjes aan: „zóó warm uit de rookex-ij!" In eens komen uit de lange, breede straat, die met de marktstraat een rechten hoek vormt, luide en lang aangehouden trompettonen. Ha, daar wordt een concert gegeven! Het oi-kest bestaat uit drie man. Alleen de trompettist dx-aagt een hoed; een voorwereldlijk kaasbolletje. Zijn instrument, een oude, gedeukte schuiftrompet trekt hij bij het produceeren van lange klagende tonen telkens uit tot tweemaal de normale lengte. Geen wonder dat de tweede musicus met een Mengelberg-krullebol en gekleed in een vuurroode blouse en een broek-met-riem, die niet zonder suc ces als conferencier optreedt en trommel en pauken „beslaat", als het nummer geëindigd is, zegt: „Doames en heire, dit was de seinewe-simfenie van Beithouve!" De derde man, van wiens bleek en mager ge zicht je de melancholie kunt afscheppen, brengt telkens een afgetakelde harmonica op het maximaal volume en wringt haar dan weer uit, er stooterige maar niettemin vaak smartelijke klanken aan ont lokkend. Het vierde en eigenlijk het voornaamste lid van het gezelschap (want hij is de geldophaler) bespeelt de consciëntie van het publiek en houdt u met zoo'n dringend en smeekend gebaar een omge keerden, vuilen deukhoed voor. dat ge wel niet andere kunt doen dan er een offer van dankbaar heid in muntvorm in te laten vallen. Het publiek, hoofdzakelijk bestaande uit vrouwen uit de buurt, die bezig zijn al dan niet in gezelschap van haar echtgenooten inkoopen te doen en zware tasschen torsen, laat zich dan ook niet onbetuigd. Zij willen die gesjochte jongens wel graag aan een daggeld helpen. Een eind verder in de straat is er eenzelfde tooneeltje. Maar dit muziekgezelschap is toch van eenigszins anderen aard. Het zijn vier gezond uit ziende, kwieke jongens, met lange, achteroverge kamde haren, allen gekleed in bontgekleurde kam- peerblouses en plus-fours. Zij spelen guitaar en zingen er niet onverdienstelijk liedjes bij. Ook zij hebben een geldophaler, maar die speelt en zingt zelf mee. Zoo nu en dan steekt hij maar eens een han/1 uit, ontvangt dan altijd iets en steekt het geld in zijn broekzak. Het is of deze jongens niet zoozeer spelen om gewin dan wel om het plezier van het muziek maken zelf. Zijn zij idealisten? Maar daar scheurt ineens een ten hemel scheiende trompettoon de lucht. Het andere orkest is nader gekomen. De jongens kijken elkaar eens aan en maken zoo spoedig mogelijk een eind aan hun concert. Dan loopen zij in de richting van da concurrenten. Wat zal dat geven? Zal een guitaar een stormaanval doen op de harmonica? Of zal de schuiftroftipet 't leven laten in een slag op het hoofd van een guitaarspeler? Niets van dat alles. Er wordt een amicaal praatje gemaakt. De vuur- roode blouse krijgt zelfs een hand van een kampeer- blouse. Dan gaan de vier jongens weer door, om verderop hun concert te hervatten. Er heerscht blijkbaar geen broodnijd. Ook hier veredelt de muziek. J. C. E. Verkoop van textielgoederen op de markt. In verband met den verkoop van textielgoede ren op de markten heeft een conferentie plaats gehad tusschen het bestuur van de vereeniging tot behartiging van marktbelangen „Vrede door Recht" aangesloten bij het Ned. Verbond voor marktkoopliedenvereenigingen en den directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproducten. Voormeld bestuur heeft van den directeur de toezegging gekregen, dat indien de desbetreffen de bepalingen strikt zullen worden nagekomen, de verkoop van textielproducten op de markten zal kunnen blijven voortbestaan. Overtredingen zullen echter met de meest mogelijke gestreng heid worden gestraft. Van de zijde der organi saties is de toezegging gedaan dat deze de vol ledige medewerking zullen verleenen ter bevor dering van een goeden gang van zaken. (A.NP.)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5