3xet JOimt en Jan De krijgsgevangenen kwamen terug Ruim tienduizend man kwamen Zondag. Huwelijk met modern Comfort. M A A N D A G 10 JUNI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD De aankomst van een trein met gerepatrieerden te Westervoort. (Vervolg van pag. 1) TE ARNHEM. Onze speciale verslaggever meldt ons: Gistermorgen vroeg zijn de eerste Nederlandsche krijgsgevangenen via Zevenaar te Westervoort ge arriveerd. Het station was het beginpunt van een zegetocht, zooals blijken zou. Rustig kwamen de soldaten den uitgang uit en stelden zich daarna op om verder af te wachten wat met hen gebeuren ging. Reeds bij het naar buiten treden bleek hoezeer de bevolking heeft medegeleefd met het wel en wee der krijsgevangenen. Stapels sigaretten, chocolade- reepen en natuurlijk een verfrissching in den vorm van een kop koffie wachtten hen. Dat daarvan een gretig gebruik werd gemaakt valt te begrijpen. Men had zich in dikke rijen langs de wegen waar langs de stoet zich naar het gebouw „Musis Sacrum' zou begeven, verzameld en ook voordit gebouw stond een dikke menschenmenigte. Van eenige wanorde was geen sprake. Rustig en beheerscht heeft men de aankomst der mannen afgewacht, om eerst toen dezen in het gezicht kwamen uiting te geven aan het enthousiasme en de vreugde, die in aller harten leefde. Tijdens het binnenkomen der manschappen over de singels en wegen, die hen naar „Musis" leidden speelden zich onvergetelijke tooneeltjes af. Zoo zagen wij een jonge vrouw, die haar man mid den in den stoet ontdekte, naar hem toesnellen, en het gebaar, waarmede hij haar in zijn armen sloot, was symbolisch voor de begroetingen, die voor de anderen volgden en zullen volgen. In Musis stonden talrijke hulporganisaties, als het Roode Kruis, de vrouwelijke vrijwilligers en ande ren gereed, om de manschappen hulp te bieden. Een vijftigtal kappers hadden zich beschikbaar gehou den, om het uiterlijk der mannen te verzorgen. Aan lange tafels zetten zij zich vervolgens neer ten einde de noodige teerkost in te nemen en een hulp- Een vroolijke groet aan den ingang van een der goederenwagens. telegraafkantoor stond gereed, om de eerste tijdin gen te verzenden. Hierna hadden de formaliteiten plaats, verband houdende met de registratie der mannen, zoodat des avonds alles voor den terugtocht naar huis gereed was en de mannen hetzij nog denzelfden avond, hetzij Maandag konden vertrekken. Vandaag is de rust in Arnhem weergekeerd. In den loop van den morgen zijn de militairen, die Zondag niet vervoerd konden worden, vertrokken en voor Donderdag worden geen nieuwe transporten verwacht TE ENSCHEDE. Uit Enschede meldt men ons: Het duurde zeer geruimen tijd voor alle sol daten de wagens hadden verlaten, want eerst moesten van elke groep op verzoek van de Duit- sche officieren de namen van allen groepsgewijze worden genoteerd. Onderwijl maakten de solda ten, die hun vreugde over de behouden terugkeer voortdurend deden blijken, een praatje met dege nen, die zich op het station bevonden. Daar waren o.m. aanwezig de burgemeester van Enschede, de heer J. J. G. E. Rückert en diens echtgenoote. Eindelijk kon de eerste groep afmarcheeren naar het nabije Volkspark. Ondanks het zeer vroege uur stonden de inwoners van Enschede reeds in rijen dik langs den weg. Bij de nadering van de soldaten ging er een hartelijk hoera op, hetgeen de teruggekeerde krijgsgevangenen met blijde ge zichten beantwoordden. Het was naar allen ver klaarden een ontroerende ontvangst bij den te rugkeer in het vaderland, een ontvangst, welke voor allen onvergetelijk zal blijven. OP HET VOLKSPARK. Intusschen heerschte op het Volkspark een groote bedrijvigheid. Daar was alles gereed voor de versterking van den inwendigen mensch, ter wijl ook maatregelen waren getroffen om de sol daten medisch te keuren, terwijl leden van het Roode Kruis voor eventueele hulpverleening ter plaatse waren. De keuring van de 1870 personen kon onmogelijk door de enkele aanwezige offi cieren van gezondheid geschieden, waarom de directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, dr. A. A. Koopal een aantal Enschedesche dok toren had verzocht zich mede met de keuring te willen belasten, aan welk verzoek spontaan ge volg was gegeven. Maar voor tot de keuring werd overgegaan, werd eerst voor de verzorging van den Inwendigen mensch gedacht. De soldaten, die eerst op sigaretten waren onthaald, kregen eerst brood en krentebollen, terwijl even later ketels met geurige, dampende soep verschenen. Toen deze werden aangedragen ging er weer een hoera tje op, want een zoo fijne, geurige soep had men in dagen niet gegeten. Allen kregen in koppen hun deel. EEN TENTENKAMP. Intusschen was er ruimschoots gelegenheid met de terugkeerende soldaten te spreken. Allen deden verhalen over hun wedervaren in den oorlog, maar nieuwe mededeelingen deden ze niet. Het bleek, dat bijna allen afkomstig waren van de legeronderdeelen, welke zich bij het uitbreken van den oorlog in het Oostelijk deel des lands hadden bevonden. Een klein deel van hen had op den Grebbeberg gevochten, terwijl er vrij velen waren, die deel uitmaakten van de bezetting van het land van Maas en Waal. Verder waren er ver scheidene matrozen, die gevangen waren genomen op Rottumeroog, Ameland en Schiermonnikoog. De verschijning van de kwieke Jantjes met hun zware plunjezakken op den nek gaf het publiek aanleiding tot een extra hartelijke begroeting. Al deze 1870 krijgsgevangenen waren afkomstig van het gevangenkamp te Lückenwalde. Het bleek, dat de Duitsche autoriteiten soldaten, korporaals, sergeants en vaandrigs in één kamp hadden ondergebracht. De officieren hadden in een apart kamp plaats gevonden. Onder het ge zelschap bevond zich ook een reeds bejaarde 1 sergeant-majoor uit Apeldoorn, die ons vertelde, dat hij op uitstekende wijze was behandeld. Hij e eerste trein met krijgsgevange nen arriveerde Zondagmorgen om 5.07 uur te Enschedé. De trein bestond uit 45 wagons en bracht 1870 krijgsgevangenen over. Te Oldenzaal is om half tien een extra- trein uit Bentheim aangekomen met on geveer 1650 krijgsgevangenen, komende uit de omgeving van Berlijn. Het transport reed na een kort oponthoud door naar Almelo. Om vijf minuten voor vier kwam een tweede extra trein met 2183 Nederlandsche krijgsgevangenen uit de richting Stettin aan. Van deze 2183 bleven er 1000 te Ol denzaal, terwijl de overigen naar Hengelo vertrokken. Daarna volgde een derde trein met 1400 krijggevangenen, die in de omge ving van de Oder waren geïnterneerd. Zij werden eveneens naar Hengelo doorgezon den. Bij aankomst werden de krijgsgevangenen in het ziekenhuis onderzocht, waarna zij gelegenheid kregen om te baden en van nieuw ondergoed werden vorzien. In Arnhem zijn 1720 krijgsgevangenen aangekomen. De manschappen werden in „Musis Sacrum" ontvangen. Om twee uur kwam te Zevenaar een transport van 1200 man binnen. Na een maaltijd zijn de militairen doorgemarcherd naar Doesburg, waar de registratie zou geschieden. In den loop van den avond is geheel onverwacht, nog een tweede trein met ont slagen krijgsgevangenen uit Duitschland te Enschedé aangekomen. In dezen trein, welke uit personenrijtui gen bestond, bevonden zich vierhonderd of ficieren en vijftig manschappen. Door de te Enschedé getroffen maatregelen konden allen onmiddellijk ingekwartierd worden. De stemming onder de officieren was uit stekend. was graag bij de jongens gebleven, maar aan den anderen kant vond hij het jammer, dat men hem niet, zooals in Holland, met de officieren had ge lijk gesteld. TE HENGELO. Te Hengelo was de ontvangst bijzonder enthou siast en werden vaderandsche liederen gezongen. De inwoners vroegen om inkwartiering van sol daten om op die manier van hun hartelijk mede leven blijk te geven. UITSLAG PRIJSVRAAG. In verband met het 125-jarig bestaan der ver- eeniging ter bevordering van de belangen des boek handels schreef het bestuur der vereeniging een prijsvraag uit voor een legpenning en benoemde het een jury ter beoordeeling van de ingezonden ontwerpen. Met den eersten prijs bekroonde zij het ontwerp, ingezonden onder het motto: „boekenpenning", van den heer Dirk Bus te 's Gravenhage. Italiaansche verliezen als gevolg van de blokkade. Stefani bericht uit Rome: De chef van het bureau „Economische oorlog" van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, Pietro Marchi, heeft den Duce opnieuw een rap port uitgebracht over de verliezen, door Italië ge leden tengevolge van de Fransch-Britsche blokka de. Hij verklaart dat de geallieerde bewei'ing, als zou de blokkade ten aanzien van Italië zoo wor den toegepast dat het Italiaansche bedrijfsleven geen schade zou lijden, moet worden afgewezen. In April zijn 69 stoomschepen aangehouden en uit hun koers gebracht, hetgeen een tijdsverlies van bjjna vierhonderd dagen beteekende. Op 25 Mei bedroeg het totaal aantal aanhoudingen van Italiaansche schepen 1347. Onmiddellijk na de toe passing der blokkade heeft de fascistische regee ring haar standpunt bepaald met het doel ramp zalige gevolgen te vermijden. Zij eischte dat de contrölemaatregelen binnen de grenzen van het internationale recht zouden blijven en protesteerde ten scherpste tegen de onwettige Fransch-Engel- sche bepalingen. Zij stelde tegelijkertijd een legale controle voor, waarvan de procedure in gemeenschappelijk over leg zou worden vastgesteld. De toestand werd ech ter ernstiger in plaats van beter. Op 28 November verboden de Fransche en Engelsche regeeringen alle zeevervoer van goederen uit Duitsche havens en den uitvoer van alle goederen van Duitsche herkomst en afkomstig uit havens van niet oorlog voerende landen. Daarna heeft men in Italië het bureau voor den economischen oorlog opgericht, dat ten doel had tegen de blokkade te strijden. Dit bureau begon onmiddellijk besprekingen in de Britsch-Italiaansche permanente commissie en stel de verscheidene maatregelen ter vei-zachting voor, doch de Brïtsche delegatie antwoordde dat een dergelijke verzachting slechts mogelijk was onder voox-waarde, dat Italië zich aan een politiek van contingenteering zou onderwerpen. Het doel daar van was duidelijk: men wilde zich van de con trole bedienen om Italië te noodzaken een beper king van zijn invoer te aanvaarden en het zoo te berooven van de mogelijkheid, zijn oorlogsvoorbe reiding in versneld tempo voort te zetten. Men wilde bovendien inlichtingen over de behoeften der Italiaansche productie verkrijgen. De Italiaan sche regeering verwierp natuurlijk het Engelsche voorstel. Intusschen namen de verliezen tengevolge van de blokkade, die op steeds hinderlijke wijze werd toegepast, toe. Het rappoi-t besluit met de opmerking dat de Fransch-Britsche houding in de blokkade opnieuw ovei'duidelijlc heeft bewezen, dat in de Middellandsche Zee een onverdraaglijke toe stand bestaat. Het D.N.B. deelt mede dat het rapport van Mar chi in de geheele Italiaansche pers scherpe com mentaren heeft uitgelokt. De „Corriere della Sera" schrijft dat het ongehoorde Engelsche optreden Italië elke levensmogelijkheid in de Middelland sche Zee bestrijdt De „Popoio d'Italia" spreekt van nieuwe ondra gelijke geweldmaatregelen ten nadeele van- Italië, die door het rapport aan den Duce onweerlegbaar gedocumenteerd zijn. De Fransch-Engelsche con trole in de Middellandsche Zee is een dwaasheid. De „Stampa" uit Turijn schrijft dat op de prac- tische en opbouwende Italiaansche voorstellen vol komen onaanvaardbare tegenvoorstellen van ge allieerde zijde gedaan zijn. Negen maanden con trole hebben aangetoond, dat onder de bestaande omstandigheden in de Middellandsche Zee de vrij heid van het Italiaansche volk en zijn levensrech ten elk oogenblik kunnen worden vernietigd of VOOR DE KINDEREN Een kabaal voor tien. De professor had er echter gauw genoeg van. Hij liet een timmer man komen en deze bevestigde het bord keurig op de daarvoor bestemde plaats. Nu was het wachten op patiënten. Doch de eene dag na de andere verstreek zonder dat er Iemand kwam. Tot de geldmiddelen van den professor uitgeput waren en hij met de handen ln het haar zat. Bij aankomst werden den terugkeerenden snaperingen en sigaretten aangeboden. ernstig bedreigd door de willekeur van een bt de Middellandsche Zee liggende mogendheid. Ansaldo: „Optreden van Italië z van kapitale beterkenis zijn." Het D. N. B. meldt uit Rome: In de toespra: die de bekende buitenlandsche politicus Axis do gisteren zooals iederen Zondag tot Italiaansche leger heeft gericht, zeide hij dat datum van het ingrijpen van Italië nog geheim van Mussolini is. Wel kan echter ret thans gezegd worden, aldus Ansaldo, dat in tweede phase van den oorlog, waaxwan de s! in Frankrijk slechts de inleiding vormt, na uitschakeling van Frankrijk de strijd teg Engeland zal beginnen en dat dan het optred van Italië van kapitale beteekenis zal zijn. II zal Italië zijn eenheid volmaken en de slav« ketenen verbreken, die Italië tot gevangene v de Middellandsche Zee maken. Met betrekking tot de benoeming van maaide De Bono tot bevelhebber van de zuidelijke 1« groep, betoogde Ansaldo dat de naam De Bon de naam van de legergroep, ieder, die daaraai juisten uitleg weet te geven, veel zegt. De kam den, die in de havens op hun vei'scheping wad zullen onder de bevelen van De Bono staan. FARINACCI SPREEKT DUITSf DELEGATIE TOE. Het D.N.B. meldt uit Milaan: Onder leiding van Hermann Esser, staatss» taris bij het Duitsche ministerie van propagi en leider van den rijksbond voor vreemdelin verkeer, is te Cremona een Duitsche delegatie i gekomen, die in opdracht van minister dr. Göb en op uitnoodiging van den Italiaanschen mini Farinacci een bezoek aan een kunsttentoonste! brengt. Aan een maaltijd heeft Farinacci een toesp: gehouden, waarin hij er met verwijzing naar oorlog den nadruk op legde dat de geschiedi snel voortgaat en recht zal doen. Alle Italianen gei-eed. Zij wachten slechts op bevel van den B die den weg aangeeft. Esser zeide o.a. dat Duitschland den ooi'log i gewild heeft en dat Mussolini alles heeft gei om hem te voorkomen. Als er thans gevoel moet worden, dan geschiedt dat alleen om blijvenden en rechtvaardigen vrede tot stand brengen, NIEUW SPOORBOEKJE. De Nederlandsche Spoorwegen hebben ingai heden een nieuw spoorboekje uitgegeven, ter vanging van de provisorisch vastgestelde r lingen, welke naar mate de diverse baanval berijdbaar werden, druppelsgewijs werden i voerd. In deze nieuwe dienstregeling zijn zoo mogelijk de aansluitingen verbeterd, hoewel uit den aard der zaak niet zoo zijn als voort Evenmin kon men met alle belangen rekc houden. Wat den goederendienst betreft, is binnen gebied, omsloten door de groote rivieren het l male goederenverkeer weer opgenomen, tel buiten die gebieden door de Nederlandsche spl wegen, gezien de talrijke methoden van ven' welke zij kunnen toepassen, o.a. met de rail» laadkisten, ook dit vervoer zoo goed moge! wordt bediend. (A.N.P.) Mr. CORRY STOLZ-VAN DEN KIEBOOM. 11) - Nog niet, maar wat niet is kan komen. Ik prepareer me er vast op. Dus je komt niet vanavond? vraagt Carla vinnig. Neen. Het gaat ze geen steek aam, die nare wichten, dat ze met een vaartje aan typen en steno begon nen is. Als ze dat niet kent, krijgt ze immers nooit een baan. In de advocatuur hoef je 't niet eens te probeeren. Maar een stenotypiste, die nebenbei meester in de rechten is, misschien heb je dan nog een kansje. Secretaresse van de directie van een bank bijvoorbeeld. Of van een fabriek. Ja, als je maar connecties had. Maar waar haal je die van daan? Bij de Pipa aankloppen is uitgesloten ze kan ze thuis alleen tezijnertijd voor een fait accom pli stellen. Oom Victor vragen dat ook liever niet, als *t eenigszins kan. 's Avonds, achter haar tweedenandsch schrijf machientje, dat ze van haar zakgeld gekocht heeft en waarop ze na de les meteen weer is aangevallen, peinst Nick weer over het probleem, het wanhopige probleem, hoe in deze tijden een baantje te vin den. In deze tijden de meest treiterende, de voor jonge\ menschen meest verlammende en naar beneden duwende woorden, die er bestaan Maar er zijn toch nog overal menschen, die werk hebben. En er zijn toch in het heele land honder den kantoren, waar getypt en gesteno'd moet wor den. Zou er dan achter al die honderden schrijf machines nergens eens één plaatsje leegkomen, waar zij in kan glippen? Ja als Je maar relaties Het studentenleven biedt, naast alle andere joorrechtcn, ook een uitmuntende gelegenheid voor het aankr.oopen van connecties, die later in de maatschappij van groot nut kunnen zijn.... Een zin uit een novitiaats. of dies-speech natuur lijk. Hoe komt ze daar ineens aan? Een ingeving? Wie van de menschen uit Utrechtwie van de vriendenPats! Van louter opwinding slaat Nick zes toetsen tegelijk naar beneden. Boy! Natuurlijk Boy! Die gekke avond, toen hij hen allemaal bij elkaar had getrommeld en ze op zijn kamer een regiment flesschen panje vonden opge steld. Jullie moeten me niet uitlachen, zeg, had Boy gezegd, maar ik ben Commissaris gewor den? Van poUtie? had er een snugger gevraagd. Erg goed hadden ze Boy's verhaal geen van al len begrepen. Maar het kwam er zoo ongeveer op neer, dat hij geërfd had van een oom. die groot- aandeelhoudfer en commissaris was van een fami lievennootschap, een zeepfabriek, en dat Boy nu in diens plaats tot commissaris Was benoemd. Ze hadden het allemaal vrij onwijs gevonden, maar als aanleiding voor een feest was 't allicht goed genoeg geweest. En als jullie nu later een baantje willen heb ben, kom je maar bij mij, had Boy gebluft. Hij krijgt nou al megalomanie, dat was na tuurlijk Han geweest. En toen Boy weer: Is dat ook zooiets als tantième of dividend? Laat me nou niet teveel moeilijke woorden ineens slikken, zeg. Ik snap er sowieso toch al geen klap van. Bij Boy aankloppen om hulp voor een baantje 't is eigenlijk te zot. Thuis zouden ze woest zijn. En Han!! Nou ja, 't heeft nog allen tijd. Eerst maar zien die stomme diploma's te halen. En met nieu wen moed steekt Nick een schoon vel papier in de machine Heb je geen trek om te gaan tennissen, Nico- lientje? vraagt Oom Victor op een zonnigen Mei middag. Trek wel. En öf! zegt Nick hartgrondig en ze zucht boven haar uitdeellngslijst. Drie komma zooveel maal zestien komma zooveel, gedeeld door honderd alweer iemand, die met een girotje van een paar centen gelukkig wordt gemaakt. Wat een gruwelijke onzin toch. Maar 't moet nu eenmaal kloppen, je moet alles tot den laatsten cent uitdee- len. En zestig gulden salaris voor de curatrice, dat is toch wel eenig, daar kan ze een paar leuke zo merjurken voor koopen, of een nieuw racquet. Wel, hoe denk je er over? dringt Oom Victor aan. 't Is veel te mooi weer voor jou om bin nen te zitten. Ga er toch eens uit, kind. Je bent maar eens jong. Ik moet morgen die uitdeelingslijst deponee- ren, zegt ze met een zucht. En het zijn tweeën zestig crediteuren en ze krijgen drie komma zeven en-vijftig procent. O, dat rekent Vermolen wel even voor je uit, •die heeft zooiets in een oogenblik klaar. Ga nu maar. Anders geeft je moeder mij nog de schuld, als je er met Pinksteren slecht uitziet. Nick aai'zelt nog even. Die nare cijferrommel, die muffe papieren- en boekenatmosfeer hier op kantoor. En dat in Mei. Eigenlijk schandelijk, er zoomaar tusschen uit te knijpen en je werk te la ten liggen. Nou ja, iedereen spijbelt wel eens. En ze werkt toch hard genoeg tegenwoordig, met die tik_ en stenobeweging er bij. Ja-a, zegt ze, op uw verantwoording dan. Maakt u het met Vermolen in orde? Zeg Oom Victor, bedenkt ze zich, zal ikkan ik hem daar iets voor geven, een douceurtje bedoel ik, voor die rekenarij? Och, och, wat zit het geld je weer los ln je zak, plaagt Oom Victor. Hoeveel salaris heb je wel gekregen in dat kolossale faillissement van je? Zestig piek, zegt ze trotsch. Enorm! En wat ga je er mee doen? Zomerjurken koopen. Of een nieuw racquet. Misschien wel allebei. Nou, dan zal ik maar gaan, hè? Daag. Weg is ze. Mr. Van Eyckeveld glimlacht over zijn papieren. Zomerjurken en een tennisracquet 't is toch zon de van het kind, al die juristerij, heelemaal geen meisjeswerk immers. Nu denkt ze nog aan zomer jurken, maar op den duur worden die zoogenaam de werkende vrouwen immers allemaal onmoge lijke en onvrouwelijke schepsels. Ze moest op de tennisbaan of ergens anders maar een goeien man zien op te duikelen. Nick fietst van haar kamers regelrecht door naar de tennisbaan. Ze zal Carla maar niet gaan afha len. 't Botert niet zoo bar tusschen Carla en haar. Ze staat eigenlijk heelemaal zoo'n beetje buiten het kringetje van Carla en haar vriendinnen, de uitgaande meisjes uit de stad. Dat had je je in Utrecht toch nooit kunnen voorstellen, dat er zelfs nu nog overal in Nederland milieux bestonden, waar een werkend meisje als iets lichtelijk raars wordt beschouwd. Winkel-, kinder-, schooljuf frouw, allemaal prachtig voor een bepaald soort meisjes. Van de rest moeten ze afblijven, zeker zij, die het financieel niet noodig hebben. Studeeren is nog tot daaraan toe, maar eenmaal afgestu deerd gaan werken, geld verdienen, zelfstandig worden, niet uit een of andere ideale roeping, maar zoo maar gewoon, omdat je er zin in hebt, dat is rèèr, excentriek, anders niet.... En die er altijd het hevigst tegen gefulmineerd hebben, krij gen nu door de crisis weer gelijk, dat is 't ergste. Zoo, juffrouw Lenswaerdt, gaat u ook ten nissen? hoort ze achter zich. Nick schrikt op uit haar gepeins, ziet meteen een andere fiets langszij komen. Nee, -ik ga stekelbaarsjes vangen, snibt ze. De blonde jongen naast haar lacht, alsof ze een enorme geestigheid heeft gedebiteerd. Ja 'n lichtelijk béte opmerking, hè, stemt hfj toe. En dat nog wel tegen zoo'n scherpzin nige advocate. Och, vlieg op, zegt Nick kwaad. Zalig weer. hè? laat ze er vriendelijker op volgen. 't Zal wel druk zijn op de baan. Als iedereen er zoo over denkt als ik, zal het zeker wel vol zijn. Ik heb me tenminste maar eens vrij gemaakt. Maar niet iedereen is bij Papa in de zaak, zegt ze. Tom Daelwijck, die op zijn vaders bank het ideale beroep van eenig zoontje, dat het vak moet leeren, uitoefent, wordt, als ze op de tennisbaan aankomen, dadelijk van alle kanten aangevallen. Onverantwoordelijke lijntrekker! Zeg. moet die zaak van jullie nou beslist over den kop? Zeg Tom, ik protesteer als aandeelhouder. Jij kunt hier niet voldoende voor onze belar waken. Maken jullie het dien armen jongen toch zoo lastig, trekt Carla partij voor Tom. Zit niet, hoe moe hij is. Hij is notabene per fiets Algemeen medelijden Tom, is je wagen u kapot? Inderdaad. Tom zijgt neer in een luien st Hebben jullie geen limonade of zooiets? Ik 5 van dorst. Lek in de carburateur, legt buurman uit, die belangstellend naar het niei defect van den wagen vraagt. 't Kam ook de radiateur zijn. die vent in de garage d tijd zoo. Ik denk, dat ik hem inruil, de wagen doel ik. De ober van het Sportparkrestaurant-brengt monade met groote stukken ijs. 't Lijkt wel J zegt Nick tot haar buurman. 't Is bijna te \v« om te spelen. En, juffrouw Lenswaerdt, hebt u uw we zaamheden ook zoo maar in den steek gelaten? formeert een ander. Hoe moeten de misdadif het vandaag nu stellen zonder uw hulp? Nick zucht. O, die redden zich zonder mij wel, zegt ze automatisch. Ik denk anders, dat iedere boef er wel p op zal stellen, om door u verdedigd te worden, de rechters u zien, durven ze natuurlijk niet an dan vrijspreken. Tweehonderd drieëntwintig, zegt Nick. Pardon? vraagt luitenant Van Dalen verbal Dat het de tweehonderddrieëntwintigste is, dat ik dat grapje te hooren krijg, zegt ze. ik weet er heelemaal geen grappig antwoord op geven, dat is 't ergste. Luitenant Van Dalen zwijgt beleedigd. een arrogant nest. dat komt natuurlijk van i zotte geleerdheid. Nick heeft het land. Hoe komt ze toch zoo hatel tegeri die menschen hier? In Utrecht was ze all echt getapt, maar hier zullen ze haar wel i links later, liggen, als ze zoo doorgaat. Zwijgt levert ze haar racquet in voor den algemec toss. Goddank, ze mag spelen, hoeft ze tenmii niet mee te praten. Het treft alleen slecht. nu juist Van Dalen als partner krijgt (Wordt vervolgd)"

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6