Onze voeding in dezen tijd". FLITSEN JillHSt f 0 ENS DAG 12 JUNI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Het Gem. Gasbedrijf te Haarlem is begonnen met het organiseeren van cursussen voor huisvrouwen. Gistermiddag werd de eerste les gegeven, waarop werd uit eengezet hoe men zuinig met gas kan zijn en toch goede culinaire resultaten kan bereiken. Wijze lessen voor Haarlemsche huisvrouwen. Gistermiddag werd er les gegeven in de Toon- il van het Gemeentelijk Gas- en Waterbedrijf, •disstraat 45, in Haarlem, les aan groote men iën. Het ging over onze voeding in dezen tijd, j zeer ernstig onderwerp, waarover men nog tl kan opsteken, getuige ook het voornemen van 4 gasbedrijf om voortaan op eiken Dinsdag en Kiderdagmiddag de Haarlemsche huisvrouwen te rtellen hoe met weinig gas veel bereikt kan wor- e, en tevens hoe door een deskundige behande- van de groenten, en de wijze, waarop ze ge- okt en bereid worden, een maximum aan voe- igswaarde behouden blijft. Er was een flinke langstelling voor een eerste keer, en de leerares it haar uiteenzetting op een duidelijke wijze te ■ven, zoodat de dames verrijkt met kennis naar BS gingen. Wanneer bereikt wordt dat al de larlemsche huisvrouwen met overleg koken, kan •schien de gasrantsoeneering overbodig blijken, tie kleintjes maken een groote, zegt immers het- tkende spreekwoord, en als elke huisvrouw be- linigt op het gasgebruik dan is deze bezuiniging het geheel belangrijk. De recepten, die op de in middag behandeld werden, waren die van imppot met aardappelen met rauwe andijvie, gebakken aardappelen met kaas en sla. )ie recepten luiden als volgt: STAMPPOT VAN AARDAPPELEN MET RAUWE ANDIJVIE. IK K.G. aardappelen, 1 pond andijvie, 4 deciliter kleine kopjes) melk, 80 gram (4 afgestreken tlepels) boter, margarine of vet, zout. Kook de aardappelen (geschild of ongeschild) in er weinig water met zout en in een goed gesloten i op een lage gasvlam gaar; voeg de melk toe laat deze even doorkoken. Stamp de aardap- tien, onder toevoeging van de boter, margarine het vet, fijn. Vermeng de puree met de andijvie, gewasschen, fijngesneden en goed uitgeknepen Laat de andijvie heet worden, maar niet koken, Emaak het gerecht op smaak af met wat zout. GEBAKKEN AARDAPPELEN MET KAAS EN SLA. IK K.G. aardappelen, 150 gram V/2 ons) ma re kaas, 80 gram (4 afgestreken eetlepels) boter margarine; 1 a 2 kroppen sla (1 pond), 1 prei- e, 3 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn, zout, mos- bi Snijd de koude en gekookte aardappelen in dikke skken. Smelt de boter of margarire in een diepe sren pan, en bak hierin de geheele portie aard- ppelen, onder af en toe omscheppen, op de groote svlam bruin. Voeg de in blokjes gesneden kaas ie en warm ze even mee op. Klop voor de sla de slaolie en de azijn met wat Jt en mosterd tot een eenigszins gebonden mas- 5 maak met deze saus en het gesnipperde preitje schoongemaakte slagbladeren aan. Presenteer sla bij de gebakken aardappelen met de kaas. e leerares wees terloops op allerhande bezuinigin- m; gooit bijvoorbeeld de melkvellen, die dikwijls »r de heeren en zonen des huizes versmaad wor- in, niet weg. Ze kunnen geklopt worden tot een asausje. Kookt de aardappelen in de schil, want emeerlijk wordt door het schillen een zesde deel in de aardappelen verloren. Voorts werden tien goede wenken vor de juiste ftrzorging van onze voeding in dezen tijd be- prnken. 1. Wees zuinig bij het schoonmaken van groen- n; in het bladgroen komen juist veel belangrijke ttoffen voor 2. Probeer de aardappelen eens in de schil te »ken en te nuttigen; zij behoeven slechts afge- 'steld te worden, hetgeeen een grotoe besparing an arbeid en voedsel geeft. 3. Kook de aardappelen met 1 kopje water, de roenten met zoo min mógelijk water; al het af- sgoten kooknat is verlies van voeding. Kinderen eroorzaakten bosch- en heidebrand. omplex ter grootte van 13 H.A. door het vuur verwoest. Het spelen met vuur door kinderen heeft te lldebroek een grooten bosch- en heidebrand ver- «Raakt, waardoor een groot stuk natuurschoon 'verwoest. 0* brand ontstond om circa half twee vrijwel P twee plaatsen tegelijk tusschen de spoorbaan de lijn naar Amersfoort en den Noordweg. Ter end alarmeerde men de boschbrandweren van *ezep en Oldebroek, die aanstonds met de be- Wjding van het vuur begonnen weldra bijge daan door personeel van het artillerie schietkamp Oldebroek, officieren en soldaten uit de Willem Zwijgerkazerne te Wezep en eenige tientallen tokloozen die op een terrein in de nabijheid te *erk waren gesteld. Het blusschingswerk was -terst moeilijk daar de vlammen zich door de -oogte der laatste dagen gemakkelijk konden ■ttrtplanten. Eerst na twee en een half uur zwoe- kon het vuur bij den Noordweg worden ge- Suit. Het bleek toen, dat een complex boschterrein en wide, beplant met vijftienjarige vliegdennen, ter Pootte van dertien H.A. hetwelk aan het departe ment van defensie toebehoort, verloren was ge- laan. (AH.P.) 4. Breng de spijzen op een groote gasvlam snel aan de kook; zorg hierbij, dat de vlam nooit buiten buiten den panbodem brandt, want dan gaat veel warmte verloren. 5. Drai, om de spijzen aan de kook te houden, het gas zoo laag, dat er geen stom meer uit de pan ontsnapt; dit is tevens een waarboorg tegen aanbranden. 6. Houd tijdens het koken de pannen goed ge sloten. 7. Maak, bij warme maaltijden, zoo mogelijk een ruim gebruik van aardappelen en melk. 8. Gebruik ter afwisseling of vervanging van vleesch: lever, nieren, hersenen, visch (haring, zoet- watervisch) eieren, magere kaas. 9. Gebruik dagelijks iets rauws (tenzij het dooi de Overheid om speciale redenen wordt ontraden) sla, fruit of rauwe broodbelegging. 10. Bezuinig op het gasverbruik door zoo. veel mogelijk gebruik te maken van: spaarvlam, gas—stoofcomfor, stapelkoken, desnoods van hooi- kist of kranten, bovendien door het bereiden van één-pans-gerechten. Wederom ruiten te Amsterdam ingegooid. Het A.N.P. schrijft d.d. 11 Juni uit Amster dam: „In den afgeloopen nacht heeft een aantal tot nog toe onbekend gebleven belhamels wederom met klinkers ruiten ingegooid van verschillende winkels in de hoofdstad. Tusschen half twaalf en twaalf uur moest van nacht de spiegelruit van den porcelein- en glas werkwinkel der firma Plotske in de Kalver- straat het ontgelden. In totaal werden vijf stee- nen naar binnen geworpen, welke uiteraard niet alleen de ruit, doch tevens een groot deel van de etalage vernielden. De totale aangerichte schade werd op enkele duizenden guldens geschat. De daders wisten te ontkomen in de Begijnsteeg. Vermoedelijk is daarna een aanval gepleegd op den communistischen boekhandel „Cultura" in de Utrechtschestraat. Ook hier werd met een aan tal klinkers de spiegelruit vernield, terwijl ook de winkelinventaris beschadigd werd. Waarschijnlijk gelijktijdig is een klinker ge worpen door een ruit van een bloemenwinkel, welke gevestigd is in het perceel Heerengracht 369. Doordat de daders van deze aanvallen steeds gebruik maken van de verduistering, wordt het werk van de politie zeer verzwaard. Het toezicht van de straatpolitie zal echter aanmerkelijk verscherpt worden, terwijl andere maatregelen overwogen worden. Men hoopt dan ook spoedig een einde te kunnen rrrnken aan het ingooien van ruiten." De verlenging van rijbewijzen. Kan te allen tijde geschieden. Nu vele motorrijtuigen zijn opgelegd of af geschaft, schrijft de K.N.A.C., rijst bij velen de vraag, wat zij moeten doen ten aanzien van hun rijbewijs, indien de geldigheidstermijn daarvan in dezen tijd verstrijkt. De K.N.A.C. wijst er op, dat verlenging" van een rijbewijs kan geschieden met ingang van den datum, die men verkiest en dat deze datum dus niet behoeft aan te sluiten op den geldigheidster mijn van het laatste rijbewijs. Zij, die voorloopig geen motorrijtuigen denken te besturen kunnen dus met de verlenging van htm rijbewijs desgewenscht wachten totdat zij hun voer tuig weer van stal kunnen halen. (A.N.P.) NED. INDISCHE HANDELSBANK. De bedryfsuitkomsten waren in 1939 meer bevre digend dan in 1938. Het saldo der winst- en verliesrekening over 1939 bedraagt f 1.126.692,52 (v. j. f 1.663.280,11), nadat ten laste dezer rekening een bedrag van f 1.000.000 is overgeboekt ten gunste van een bijzondere re serverekening. Voorgesteld wordt over boekjaar 1939 het divi dend te bepalen op 3 procent of f 18 per aandeel van f600 nominaal en het resteerende bedrag ad f 136.692,52 over te boeken naar de winst- en ver liesrekening 1940 als „winstsaldo 1939". NIEUWE SERIE No. 20 Tafelmanieren 1. Zet zich tot lekker eten, als vader hem dringend verzoekt zijn elleboog van de tafel te nemen. 2. Voldoet aan dien eisch en wordt eraan herinnerd, dat hij niet zulke groote happen mag nemen. 3. Vader informeert, hoe vaak hij hem nu al verboden heeft met zijn vingers het eten op den lepel te schuiven. 4. Tracht uitlegging te geven en krijgt te hooren, dat hij niet met een vollen mond mag praten. 5. Waarna vader uit roept. dat hij behoorlijk zijn servet moet ge bruiken. 6. Komt juist tot de conclusie dat eten maar een matig plezier is, als vader zelf zijn glas wa ter omstoot. Teneinde den tegenstand der in het centrum der stad verschanste geallieerde troepen te breken, werd Doornik door de Duitsche artillerie onder vuur genomen en door de luchtmacht gebombardeerd Gelukkig bleven het Belfort en de kathedraal gespaard Economischer veevoeder-vervoer. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt mede. dat in verband met het feit, dat het vervoer onder de gegeven omstan digheden zoo economisch mogelijk moet geschie den, van Dinsdag af wordt goedgevonden, dat de witte veehoudersbonnen een week voordat de hierop vermelde geldigheidsduur intreedt, reeds bij den handel kunnen worden aangeboden om het hierop vermelde voeder te betrekken. De regeling wordt dus zoo. dat bon 1 van een bepaalde distributieperiode reeds de week vóór de eerste week van de betreffende distributie periode geldig is; bon 2 is dus geldig in de eerste en tweede week; bon 3 in de tweede en derde week en bon 4 in de derde en vierde week van de distributieperiode. In de vierde week van de distributieperiode zal dus ook reeds bon 1 van de komende distributie periode geldig zijn. Op deze wijze is het mogelijk, dat de veehou ders in den vervolge voor 14 dagen voeder ge lijktijdig kunnen betrekken, hetgeen ongetwijfeld onnoodige transporten zal voorkomen. (A.N.P.). ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 13 Juni a.s. des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. 1. Preludium en Fuga d kl. t. E. Mobach 2. Adagio en Andante uit het Concert G gr. t. G. F. Handel, 3. ..Heer Jezus heeft een hofken" Flor Peeters 4 Pièce caractéristique dans le mode phrygien A. Guilmant. 5. Prière Jos. Jongen. 6. Hosannah! Th. Dubois. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doct.-ex.. Fransche taal en letteren de heer A. A. Pennings. RIJKS KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS (ESSEN). Voor het eindexamen aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) te Haarlem zijn geëxami neerd 6 candidaten. Geslaagd zijn de heeren H. v. Schie en W. Zalm en de dames M. Boonacker en L. M. Duvosel. in Haarlem en daarbuiten. Het Jubileum van Sint Lucas. In dit vroege voorjaar bestond het schildersge.- nootschap Sint Lucas zestig jaar en herdacht de oprichting onder andere, met een breed opgezette Jubileumtentoonstelling in het Amsterdamsche Stedelijk Museum. Deze expositie was nauwelijks geopend of de oorlogsgebeurtenissen deden alle belangstelling voor haar verdwijnen terwijl ook mogelijke gevaren het sluiten van het museum en het opbergen der inzendingen wensche- lijk maakten. Ze werd nu weer voor onbe- paalden tijd heropend zoodat we een bezoek aan kunstliefhebbers weer mogen aanbevelen: zulks te meer waar Haarlemsche schilders aan Sint Lucas' leven en bedrijf steeds in ruime mate hebben deel genomen en ook op deze jubileumtentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Sint Lucas is oorspronkelijk bedoeld en opgei-icht als een leerlingenvereeniging der Rijksakademie van Beeldende Kunst. Daar waren het in 1880, hoofdzakelijk de professoren Wijnveld en Allebe, door wie de idéé voor zulk een onderling verband tusschen hunne discipelen gevormd en gepropa geerd werd. Zij hadden daarbij niets anders voor oogen dan dat de jongelui, op geregelde tijden bij elkaar komend, over hun werk en hun kunst met elkaar van gedachten zouden wisselen, vraag stukken die op hun terrein lagen onderling zouden bespreken en door voordrachten en improvisaties ook aan hun denkbeelden vasten vorm zouden leeren geven. Iets dus van hetgeen de studenten der universiteiten in hun dispuut gezelschappen en debatingclubs vinden konden. Dat alles was wel een kolfje naai de hand van iemand als Jan Veth, toen die een paar jaar na de oprichting als jongste lid in het bestuur kwam te zitten. Met de scherpte van woordkeus en formuleering die hem in zijn later leven zou kenmerken en hem, den twintigjarige reeds eigen was, constateerde hij al spoedig dat bij de leden meer belangstelling nor het biertje en de kegelbaan dan voor ernstige zaken, die de schilderkunst betroffen, te vinden was. Inderdaad schijnt zooals later Johan Braakensiek, een der mede-oprichters nog wel, vertelde er bij de meeste jongelui meer animo voor de „gezelligheid" dan voor de geleerdheid" aanwezig geweest te zijn, hetgeen misschien niet ge heel aan de bedoelingen van Wijnveld en Allebé beantwoordde, doch door hun jeugd en zeer ver schillende afkomstsfeer gemakkelijk te verklaren is. Al heel spoedig konden ook anderen dan leer lingen en oud-leerlingen der Akademie lid van Sint Lucas worden; de vereeniging groeide in leden tal, toen, wat oorspronkelijk de bedoeling niet was geweest, ze ook naar buiten optrad door het houden van exposities als anderszins. Ze werd al dus arbeidend, langzamerhand de vóórhof tot het lidmaatschap der oudere en moeilijker te bereiken genootschappen in den lande die Arti en Pulchri zijn. Doch juist daardoor konden er op Sint Lucas nog al vaak nieuwe inzichten geaccepteerd wor den en aan ietwat revolutionair werk plaats ver leend, waaraan de meer behoudende, deftige ge nootschappen nog niet toe waren. Toch heeft die vrijzinnigheid eens bijna tot een débacle in de ver eeniging geleid. Toen, in den beruchten strijd tus schen de „bruinen" en de „blauwen" de laatsten, de revolutionairen met hun licht palet en blauwe schaduwen, onder een blauwen voorzitter en met een blauwe jury, al wat bruin was, voor expositie geweigerd hadden. Toen kwam alles op zijn achterste pooten te staan, de voorzitter wijlen Carl Breitenstein uit Velsen, raakte de leiding kwijt en draaide met het blauwe regiment St. Lucas den rug toe. In den loop der jaren na dien zijn velen ervan weer vreedzaam onder Lucas' vleugelen teruggekeerd en kon men bruin en blauw gelijke hulde brengen, waarbij op slecht gehangen exposities het iemand wel eens groen en geel voor de oogen kon worden. Thans zijn al die soort strijd bijlen begraven en wat de kunst van het arran- geeren, het ophangen aangaat, men kan van deze feesttentoonstelling zeggen, dat die uitstekend ver zorgd is. Een achttal Haarlemmers vormen een waardeer bare eere-compagnie. Boot en Alb. Arens vooraan, met goede stalen van hun kunst. Boot's „Interieur" is eerder een stilleven van formidabele afmeting waarin op gevoelig-keurende wijze zoowel van de bruinen als van de blauwen de goede kern is overgenomen. De mij het meest sympathieke wer ken van dezen schilder dragen bijna steeds dien tweespalt in zich die ze hun karakter geeft en die men met de aanduidingen „modern-ouderwetsch" of „conventioneel-eigenzinnig" zou kunnen be naderen. Maar karakter hebben ze steeds. Albert Arens' Cineraria's vormen een frisch en fleurig bloemstuk, met gulle hand ge schilderd door iemand die het vak verstaat en niet pijnlijk hoeft te prutsen. Zeer goed vertegenwoor digd is hier Dr. D. M. Hoogeveen met een Friesch weidelandschap, waarin het materieele van verf en techniek al heel fijn naar den achtergrond ge drongen wordt door de suggestie eener weldoende intimiteit, die van de wijdschheid eener weinig varieerende weidevlakte kan uitgaan. Van der Colk zond een zijner gelukkigst geslaagde broeikasstuk ken hierheen, de „Billbergia's", waarin op het hem zoo vertrouwde bloemenleven, door den schilder op even fijnzinnige als nauwkeurige wijze gewezen wordt zonder de schilderachtigheid van de sfeer, waarin ze worden grootgebracht, te kort te doen. Harting stuurde met een tweetal etsen ook twee zijner buitengewoon doorwerkte Duinteekeningen (Bij IJmuiden en Soestduinen) mede, waarvan het curieuse is dat ze, bij de verst mogelijk doorge voerde detailleering, toch de grootheid van den vorm, als natuurmonumenten, niet zijn kwijt ge raakt. In deze dingen is Harting wel heel bijzonder en neemt daarbij naast Lebeau, Graadt van Rog gen en andere duinteekenaars weer een eigen plaats in. Jan Visser en Mevr. Julia Giesberts handhaven hun reputatie, zonder aanleiding tot eenige nieuwe opmerking te geven. Uit HalfwegHaarlem zond Jan Adam Potgieter (Hollandscher kan het al niet) een tot nu toe mij onbekend artist, twee inte ressante kleine landschappen, die bewijzen dat hij niet halfweg is blijven staan (één ervan is uit Zuid-Frankrijk) doch kans heeft een opmerkelijk paysagiste te worden. Men lette bij een bezoek eens op die aantrekkelijke en veel belovende zaken. Voor een uitvoerig verslag der expositie die vier en een half honderd kunstwerken bevat hebber wij thans niet veel ruimte meer over. Wij zouden slechts enkele dingen willen noteeren die niet te vergeten zijn als: het altijd verwonderlijke werk van Theo ter Weeme, of dat van Jhr. Dittlinger. of het zeer expressieve portret zijner vrouw door Alfred Lob. of de Vrouwenvergadering door Van Raalte. Het dozijn werken waarmee aan de overleden oprichters-leden van Sint Lucas hulde wordt ge bracht (slechts Eduard Karsen is van hen nog in leven) is voor de helft uit andere zalen van het Museumbezit bekend. Al te druk heeft men zich daarvoor dus niet behoeven te maken. En de promotors, Allebé en Wijnveld had men in die zuinige hulde misschien ook zonder veel inspanning kunnen betrekken. Alleen wijlen D. G. Ëzerman thans reeds een vergeten naam blijkt hier behalve voor het Zelfportret, voor een ons onbe kend Damesportret een artist van groote inner lijke rust en niet zonder beteekenis te zijn ge weest en levert dus nog een verrassing op waar aan deze hulde overigens straatarm is. J. H. DE BOIS. ONS DAGELIJKSCH BROOD. fan kleur veranderd, maar niet. minder voedzaam. BAKTECHNISCHE MOEILIJKHEDEN. De directeur van het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen, dr. J. van der Lee, schrijft aan het A.N.P. het volgende: In den laatsten tijd zijn in de dagbladpers mededeelingen verschenen betreffende de sa menstelling en den aard van het brood, dat in de naaste toekomst zal worden verstrekt. Menigeen, vooral onder de ouderen, zal hierbij het schrikbeeld hebben zien oprijzen van het brood zooals dat in de laatste jaren van het tijd perk 1914—1918 werd gebakken. Voor dergelijke voorgevoelens bestaat echter in het geheel geen grond. Voor de naaste toekomst is namelijk nog een voldoende hoeveelheid grondstoffen aanwezig om hieruit behoorlijk, dat wil zeggen smakelijk en voedzaam, brood te bakken. De aard van de grondstoffen brengt echter mee dat het uiterlijk van het wittebrood veranderen zal. Er wordt thans namelijk van overheidswege voorgeschreven, dat van de door de meelfabrie ken te vermalen tarwe ten rogge) voor de brood- bloem een grooter deel moet worden gebruikt dan vroeger het geval was. Terwijl vroeger bijna uitsluitend het binnenste van de graankorrel (het meellichaam) tot bloem vermalen werd, wordt thans ook een deel van den buitenkant der korrel mee vermalen. Men spreekt dan ook van een hoogere uitmaling. Het gevolg hiervan is in de eerste plaats, dat de kleur van de bloem en dus ook het binnenste van het brood minder wit worden. Verder zal het publiek er aan moeten wen nen, dat het brood vaster in elkaar zit, dus bij eenzelfde gewicht als vroeger kleiner van stuk is. De voedzaamheid en de malschheid van het broqd staan evenwel geenszins achter bij die van net blanke wittebrood. Integendeel. Allerlei waardevolle bestanddeelen, bijv. vitaminen uit de buitenste lagen van de graankorrel, zijn in het brood aanwezig. Het spreekt vanzelf, dat van de bakkers thans een snelle aanpassing aan den nieuwen toestand geëischt wordt De nieuwe broodbloem stelt, voor al doordat ze baktechnisch moeilijk te hanteeren is, bijzondere eischen aan de behandeling van het deeg en het bakken van het brood. Aan voorlichting op dit gebied ontbreekt het den bakker niet. In de proefbakkerij van het station voor maal derij en bakkerij te Wageningen worden voort durend bakproeven met de nieuwe melanges genomen, ten einde met de resultaten hiervan de bakkers en dus ook onze bevolking zooveel mogelijk van dienst te zijn. Hiernaast geven meel- en gistfabrieken en de bakkersvakpers hun voorlichting aan de bakkerij. Een gelukkige omstandigheid is hierbij, dat dank zij de toepassing van de vestigingswet op het bakkersbedrijf vele gevestigde of toekom stige bakkers in de laatste jaren hun practische en theoretische kennis vermeerderd hebben. Juist hierdoor zal een aanpassing door de bak kers aan den nieuwen toestand gemakkelijker zijn. Aan den anderen kant wordt een dringend beroep gedaan op het publiek begrip te toonen voor den nieuwen toestand. De hulpverleening aan Rotterdam. B. en W. van Rotterdam vestigen er, met er kentelijkheid voor de vele giften welke zij reeds mochten ontvangen voor de zwaar getroffen be volking van Rotterdam, de aandacht op, dat de gelden welke m envoor de hulpverleening wenscht beschkbaar te stellen kunnen worden gestort door •ver- of bijschrijving op postrekening no. 7552 ten name van den ontvanger der gemeente Rotter dam met de aanduiding: Hulpverleening aan Rot terdam. (A.N.P.) OVERWEGWACHTER STAAT TERECHT. UTRECHT. 11 Juni, f A.N.P.) De 51-jarige arbeider van de Nederlandsche spoorwegen J. P. stond hedenmorgen voor de Utrechtsche Rechtbank terecht, terzake veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Men zal zich herinne ren. hoe op 6 December 1939 een trein uit Amersfoort naar Enschedé bij de Koppelpoort te Amersfoort door twee naast elkaar gelegen overwegen reed. die niet afgesloten waren. Niet minder dan drie vrachtauto's, die zich op de overwegen bevonden, werden versplinterd. Een er van reed ln de Ecm. waardoor de bestuurder S. uit Breukelen om het leven kwam. De officier van Justitie eischte f 100 boete of 25 dagen hechtenis.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5