2)cie cfiacmante zomechoedles liet JOimt en Jan Olie&ol. /re Huwelijk met modern Comfort. WOENSDAG 12 JUNI 1940 HAA'EtE M'S D A G B E A D VOOR DE VROUW Past u op, dat uw rechteroog niet te zien komt! JONCEDAMESVEST. Dit aardige, moderne jongedamesvestje vpor meisjes van 15 tot 17 jaar wordt heel voordeelig gebreid van een groote knot wol (115125 gr.) en pennen no. VA. Ru g. We zetten 104 st. op en breien 20 toeren 1 r. ver draaid, 1 a. Teruggaande wordt de aver, verdraaid Nu beginnen we met den gewonen tricotsteek, een pen recht, een pen aver., en meerderen om de 10 toeren voor en achter een steek bij. Als we 100 pennen boven den boord gebreid hebben, kanten we links en rechts voor het armsgat 12 st. af. 443 1) en breien dan nog 75 toeren. In het midden laten we nu 40 st. staan voor den hals en de 30 st. van den schouder breien we schuin op, door tel kens aan den armsgatkant 5 st. te laten staan. Afkanten. Linkervoorpand. We zetten 64 st. op en breien den boord als bij den rug. Aan den middenvoorkant breien we de eer ste 11 st., in hetzelfde patroon als de boord. Ook nu maken we aan den zijkant om de 10 pennen er een steek bij en na 100 pennen kanten we voor het armsgat weer 12 st.-af, als boven. Nu breien we nog 55 toeren en laten dan aan den halskant eerst 12 st. op de pen staan en dan nog 4 maal 5 st. De overige 30 st. breien we schuin op als bij den rug. Het Reolitervoorpand is een spiegelbeeld van het linker, maar in de voorbies breien we om de 10 toeren een knoopsgat van 4 st., telkens 3 st. van den kant. De biezen van het armsgat worden apart ge- Mr. CORRY STOLZ-YAN DEN KIEBOOM. 13) Het waren toch leuke dagen, denkt Nick, als ze Dinsdagsmorgens weer in den trein zit. Voor een paar dagen is het allemaal dolgezellig. Het oude dorpshuis met de wjjde marmeren gang en de ge kleurd glazen tuindeur aan het eind. De zalige oude tuin. De keuken met al het blinkende koper: de pomp, de glazenspuit, al die leuke ouderwetsche pannen aan de muren. Haar eigen kamer, waar 's zomers zoo'n grappig groen schemerlicht hangt door den kastanjeboom vlak voor het venster. En de dorpsmenschen mèt de verhalen de nieuwe auto van den dokter en Wim van den burge meester, die wel weer zal zakken voor zijn eind examen. En de sterfgevallen. En de verlovingen. En wanneer kom jij ons nu verrassen, Nicolien- tje? had de burgemeester geplaagd. Nicoline gaat heelemaal op in haar werk, was Mama in de bres gesprongen. Echt sportief, want het is au fond een taaie kluif voor Mama, dat Hetty en Mies van den burgemeester haar allebei „voor" zijn. Wel een rustig idee, dat ze er thuis nu echt van doordrongen zijn, dat het haar ernst is met haar werkplannen. Nu kan ze te zijner tijd ook makkelijker met de rest voor den dag komen Te vreden soest Nick verder, schrikt op, als de trein het Amersfoortsche station binnenrijdt. Amers foort nu al, ze moet overstappen. Gauw alles bij elkaar zoeken. De trein staat al klaar, juffrouw, stelt de wit kiel haar gerust. En u hebt nog twintig minu ten. Genietend van haar rustig zitje, kijkt Niok naar de hollende en dringende menschen op het perron. Aan den overkant vertrekt de trein naar Utrecht. Hoe dikwijls is ze daar vroeger ingestapt. Als ze 't Is nu volop zomer en de jurken en hoedjes getuigen ervan. Wat een schattige gevalletjes dragen we op onze kruin, alswe tenminste den moed hebben om zooiets op te zetten. Wilt u weten, wat het wachtwoord 1940 is met betrekking tot onze hoofddeksels? „Past u op voor uw rechteroog"! De hoedjes moeten n.l. zóó ver schuin voor over worden getrokken, dat alleen het linkeroog te zien komt. Probeert u 't maar eens, het staat bij een aardig en vriendelijk lachend gezicht absoluut niet gek. Integendeel! Wilt u weten, hoe de hoedjes op onze teekening eruit zien? Boven: Hoedje, gedrapeerd met roode tulle; rozen van rood fluweel en groene voile. Links beneden: Hoedje van piqué, gegarneerd met marineblauw vilt. Rechts: Hoedje van fijn wit stroo, met bol van marineblauw stijf lint. Bijpassend sluiertje. Heel aardig, vindt u niet? Muziek en onze zenuwen Velen onzer hebben meermalen ondervonden, welk een machtigen invloed er van muziek kan uitgaan. Muziek werkt als een geneesmiddel, zij kan onaangename kanten van het leven voor het oogenblik doen vergen. 't Is bekend, dat duizenden menschen intuïtief „in de muziek vluchten" en al naar gelang van hun gemoedsstemming een kalmeerend of opwekkend stuk gaan hooren. Zooals de bloem zich keert naar het zonlicht, opent zich onze ziel voor het wonder der klanken. Echt groote muziek raakt ons diepste zijn aan en oefent een verruimende werking uit op zenuwen en lichaam, 't Is bewezen, dht muziek de bloedsomloop versnelt, de adem haling verdiept en den bloeddruk regelt. Hierover zijn interessante bizonderheden be kend. Zoo heeft professor Haberlin vastgesteld, dat de dur-tonen den bloeddruk verhoogen, terwijl bij het aanhooren van moll-accoorden de ademhaling breid en wel door 136 st. op te zetten, ook weer in het patroon van den boord en 10 toeren lang. Ze worden er op de machine aangestikt, natuurlijk met de naad naar binnen. Voor de halsbies nemen we alle steken op die we aan hals en schouders hebben laten staan en maken er zooveel steken bij, tot we 136 st. hebben. We breien nu 6 toeren en kanten niet te straf af. Klepjes, die het idee van zakken moeten geven. Hiervoor zetten we 28 st. op en breièn 25 toeren in den ge wonen tricotsteek. Nu slaan we ze om als op de foto, met omgeslagen hoekjes en stikken ze op de machine om. Ze worden omgekeerd op het vest ge legd, dan opgestikt, omgeslagen en met een knoop vastgehecht. Een aaneen gesloten rijtje knoopen versiert den voorkant. ook van huis kwam, juist als nu, tevreden over de leuke dagen, maar dolblij weer terug te gaan. Het leeggestroomde perron begint opnieuw vol te loopen. Aan den overkant rijdt weer een trein binnen. Leuk gedoe toch op zoo'n station. Ineens vlak voor haar coupé een lange donkere jongeman in een grijs pakoogen een seconde in de hare.een beleefd lachje van herken ningeen hoed die met haastigen zwaai wordt afgenomen. Dan een meisjesstem: Nee Frank, dat is onze trein, aan den overkant, gauw! Twee hollende menschen, die in het gewoel verdwijnen.... Nu is ineens de heele wereld anders geworden. Ergens binnenin je is er iets stukgesprongen en nu is je hoofd ineens zoo gek leeg en je beenen zijn zielige bibberende dingen, waarop je niet meer zou kunnen staan. Maar dat hoeft gelukkig niet. Je mag blijven zitten, stil in je hoekje. En om je heen hollen de menschen. En de piccolo's gillen „koffie, limonade, spuitwater". Maar aan den overkant van het perron roept een conducteur: „Sneltrein Amsterdam". En in één van de coupés zit iemand, dien een meisjesstem Frank genoemd heeft. En dan vertrekt ook de andere trein, die meester Nicoline Lenswaerdt, advocate en procureur, terug zal brengen naar de plaats van haar bestemming, van haar werk, haar zelfgekozen levensdoel. En dien nacht huilt een moderne, werkende vrouw, het hoofd in de kussens, haar verdriet uit Een hopeloos ouderwetsch verdriet. Lies en Frank hadden de Pinksterdagen in hur oude woonplaats doorgebracht. Frank had er eerst niet veel zin in gehad, maar had zich tenslotte la ten overhalen. Weer eens alle oude bekenden opzoeken weer eens tennissen, Frankie. Het kan nu immers. We kunnen ons nu toch overal vertoonen, had Lies gebedeld. Tennissen kun je hier ook, had Frank tegen- gesputterd. O ja? Niets van gemerkt. Hebben ze jou hier zich verdiept. Verder werd de ademhaling sneller, zoodra de muziek van rustige wijzen tot een sneller rhythme overging, terwijl tegelijkertijd de hartslag sneller werd. Ook bij het hooren van bekende wijsjes begint het hart sneller te kloppen en voelt de proefper soon zich bizonder behagelijk. Volgens onderzoekingen van een Amerikaansch geleerde werd door het aanhooren van Wagner's „Walkürenritt" de ademhaling van 18 tot 39 adem halingen in de minuut versneld. Vergin verklaart, dal vroolijke muziek de spier kracht vermeerdert, terwijl treurige, langzame wijzen (in moll) een tegenovergestelde werking, hebben. De bekende arts Hufeland, die na een hersenziekte aan ziekelijke prikkelbaarheid leed, behandelde zichzelf met de harp en bereikte hier mee de beste resultaten. Groentesoep met kaas. Gebakken krentebroodjes.. Groentesoep met kaas. 4 personen. V/z pond verschillende groenten. 2 eetlepels fijngehakte peterselie. 3 ons rijst. 8 aardappelen. 1 ons vet, margarine of boter. 4 ons magere geraspte kaas. Maak de groenten schoon, hak ze klein en zet ze op met 4 Liter water en zout. Voeg er, als ze tien minuten gekookt heeft, de rijst en de in stukken gesneden aardappelen aan toe, laat dit nog vijf mi nuten koken met het vej; en zet de soep in de hooikist. Laat ze er eenig euren in staan, kook ze dan nog weer vlug op en voeg er tenslotte vlak voor het opdoen de geraspte kaas en de peterselie bij. Ver geet deze peterselie vooral niet: hoe onbelangrijk dit schijnbaar ook is, het is rijk aan vitaminen en daardoor is het zeker de moeite waard, om het in den tuin te zaaien en veel te gebruiken. Bovendien heeft het een smaak, die niet opdringerig is, en waar de meeste menschen dan ook wel van houden. Gebakken krentebroodjes. 4 personen. 16 zeer dunne sneedj es oud brood zonder korst. 50 gram krenten, rozijnen en sucade. 1 ei. 2 d.L. melk. Wat suiker en kaneel, boter om in te bakken. Week de boterhammetjes op de bekende wijze in het ei met de suiker en kaneel en de melk. Wasch de krenten en rozijnen, snipper de sucade en leg op acht van de geweekte stukjes brood een deel van het mengsel. Leg het andere stukje brood erop en bak ze voorzichtig aan beide kanten in de boter. Dien ze vlug op, bestrooid met wat suiker. Den volgenden morgen stapte liij er heen en werd in een wachtkamer gelaten. Hij klappertandde van zenuwachtigheid. Hij kon zich niet indenken wat men daar van hem wilde. Eindelijk kwam er iemand, die hem naar de directiekamer leidde. al ooit voor een club gevraagd? Ze was er direct happig op geweest. En Frank had, om er van af te zijn, maar gauw toegestemd in het reisplan. En het waren toch leuke dagen geweest. Ze had den er allebei van genoten, vrij en zonder angst voor onbehaaglijke complicaties te kunnen terug komen in de stad, waaruit ze onder zoo heel an dere omstandigheden vertrokken waren. Frank Robberts, chauffeur van Jonkheer de Goedelaer en Mr. Frank Robberts. advocaat en procureur, medewerker op een bekend Amsterdamsch kan toor 't maakte wel eenig verschil. De triomfan telijke herinnering vooral aan de ontmoeting met een paar fabrieksgrootheden die, behoorlijk ge ïmponeerd, gezegd hadden: Kerel, maar dat is prachtig, en dat in deze tijden, hoe heb je hem dat geleverd? verzoende Lies met veel van wat zij tot nu toe als een gemis en een slechte ruil had be treurd. En voor het eerst kon ze, in den trein, die hen naar Amsterdam terugbracht, weer volmondig zeggen: 't Is toch beter zoo. Frankie. Maar Amsterdam is een woestijn van steenen na de Geldersche hei en de Geldersche dennenbos- schen, denkt Lies. als ze 's middags Frank voor het raam nawuift. Hoe moet ze den zomer hier doorkomen? Vorig jaar was ze te slap en ellendig om ergens plezier of hinder van te hebben. Maar nu het eeuwige flatje met de afgepaste dosis zon: 's morgens twee uur aan den straatkant, des middags twee uur achter.Geen andere gelegen heid om frissche lucht binnen te krijgen, dan voor de openslaande ramen dat is niet om uit te houden. Maar we kunnen toch in ieder geval gaan zwemmen dezen zomer, troost Frank, als ze er des avonds direct over begint. En Zondags kunnen we er toch ook op uit trekken. Hoe? En waarheen? Met de electrische naar Zandvoort bijvoorbeeld? Dan mag jij alleen gaan, hoor, zegt Lies minachtend. Ja, 't lijkt me ook niet overdreven genoeg lijk, zoo'n massa-uittocht, zegt Frank. Dat is nu ons noodlot. Dat we met onze drieduizend per jaar nog erfelijk belast zijn met den smaak en de Behoud van natuurschoon in de duinen. Het Rijk niet onder toezicht der provincie. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Waterstaat, heeft bezwaar ge maakt tegen het besluit der Provinciale Staten van Noord-Holland van 18 Juli 1939 tot wijziging van de Verordening op het in standhouden der duinen en duingronden in de provincie Noord- Holland. Met 't oog op de bescherming van het natuur schoon werd bij dit besluit o.m. artikel 14 dei- verordening verbiedende in de duinen afgra vingen te doen lager dan tot 8 meter A.P. in dien zin gewijzigd, dat daaruit de beperking tot het genoemde peil kwam te vervallen. Te vens werd bepaald, dat Ged. Staten een ont heffing niet weigeren, indien zij wordt verzocht ten behoeve van een Rijkswerk, hetwelk in het algemeen belang wordt ondernomen. De bezwaren van den secretaris-generaal nu zijn er tegen gericht, dat het nieuwe artikel 14 ook op de Rijksduinen en -duingronden van toe passing geacht moet worden en mitsdien inge volge dat artikel, met het oog op bescherming van het natuurschoon, een ontheffing van Ged. Staten noodig zal zijn voor in de Rijksduinen en -duingronden te verrichten afgravingen en ver gravingen. De secretaris-generaal stelt zich op het standpunt, dat het geheel onnoodig schijnt de Rijksduinen en -duingronden voor wat be treft het behoud van natuurschoon onder con trole van het provinciaal bestuur te plaatsen. Het departement van Economische Zaken, dat ter zake geraadpleegt werd met het oog op de duinen en duingronden. in beheer en onderhoud bij het Staatsböschbeheer. is dezelfde opvatting toegedaan. Ged. Staten stellen daarom aan de Prov. Sta ten voor de verordening zoo te wijzigen, dat het bezwaar vervalt. PROVINCIALE BIJDRAGE RESTAURATIES TE OPPERDOES. Ged. .Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor, ten behoeve van de restauratie van den gemeentetoren te Opperdoes aan die gemeente een subsidie te verleenen van 15 pet. der geraam de kosten, tot een maximum van f 1275, onder voorwaarde, dat voor hetzelfde doel door het Rijk 40 pet. dier kosten tot een maximum van f 3400 beschikbaar wordt gesteld en het overige door de gemeente zelve zal worden gedragen. Voorts stellen Gedeputeerde Staten voor, indien de boven bedoelde restauratie tot uitvoering komt, voor het herstel van het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Opper does ter beschikking van de Commissie van de Kerkvoogdij dier Gemeente te stellen een subsidie van 10 pet. der geraamde kosten, tot een maximum van f 1200, onder voorwaarde dat voor hetzelfde doel het Rijk 25 pet. dier kosten, tot een maximum van f 3000 en de Gemeente Opperdoes 10 pet. dier kosten, tot een maximum van f 1200 zullen bij dragen en het verder benoodigde van kerkelijke zijde zal worden bijeengebracht. 1/ i£>4- Zij liepen een lange gang door. en kwamen aan een deur, waarop met groote letters stond: Verboden toegang. Zijn geleider klopte bescheiden, opende de deur en liet den pro fessor binnengaan. aspiraties, die bij een inkomen van zesduizend hooren. Ik ben er doodgewoon te provinciaal voor, bekent Lies. Ik vind het alleen maar griezelig, zoo'n gedrang. Trouwens, ik zal er nooit aan wen nen aan het leven hier. Na die paar dagen „thuis" voelt ze het heimwee weer dubbel erg. Dag in dag uit kun je over straat loopen zonder dat iemand je groet. Geen enkele winkel, waar ze je kennenklaagt ze. en als je liever niet gezien wilt worden, kom je overal bekenden tegen, vult Frank in stilte aan, maar hij zegt: Later als we rijk zijn. krijg jij je hutje op de hei, hoor. Ik wou liever, dat we nu maar vast een wa gentje hadden, zegt Lies. Lieve schat, daar is de eerste jaren geen den. ken aan. Maar, weet je wat, we kunnen wel af en toe een wagentje huren. Dat kan bruintje langza merhand wel trekken. Ooo, zalig, roept Lies verrukt Doen we dat? De eerste Zondag, dat het mooi weer is? Sa men uit net als vroeger, hè Frankie? Mag ik je er attent op maken, dat je precies Frank kijkt op de klok negeneneenhalf uur geleden bent thuis gekomen na een reis van twee- eneenhalven dag. uithuizig vrouwspersoon, dat je bent - Stil maar, huiselijk manspersoon, zegt Lies. Ik zal er niet meer om vragen, hoor. Ik zal netjes afwachten, tot jij me op een morgen komt ver rassen met de boodschap, dat de wagen voorstaat. Afgesproken? Ik beloof het je, zegt Frank En lk zal dezé week nog mijn rijbewijs laten verlengen Zoek het morgen maar eens op. Het leven moest eigenlijk niets dan één lange autotocht zijn, langs gladde wegen met de zon op je bol, zegt Lies. Ze kijkt Frank van opzij aan, en met jou aan 't stuur natuurlijk. Hij pakt even haar hand. Vin je 't leuk, meiske? Ja, zegt ze met een diepen zucht. Nog veel herelijker dan vroeger. En jij rijdt nog precies even keiïg als toen je 't eiken dag deed. De Provinciale weg Haarlem- Het Gooi. Stand der werkzaamheden. Ged. Staten van Noord-Holland bieden fc Staten het halfjaarlijksch verslag aan omtrent voortgang, sedert September 1939, van de zaamheden aan de provinciale wegen. Van het tracé HaarlemSchipholAmstelvei Diemen's-GravelandBussum wordt o.a. ge« De bouw van een hooge vaste brug over de R vaart van den Haarlemmermeerpolder nabij Nieuweweg is na onderhandsche aanbesteding o; dragen voor 99.370. Het aanbrengen van een deklaag op het geds van den weg tusschen den oostelijken oprit de brug over den Amstel te Ouderkerk en den-, telijken oprit naar het viaduct over den spoor AmsterdamUtrecht alsmede van een deklaa? het rijwielpad langs dat wegvak is tegelijk me maken van een deklaag op het gedeelte van weg HeemstedeAalsmeerUithoorn tussche Thamerbrug en de Dorpsstraat te Uithoorn openbare aanbesteding opgedragen voor 58. Aan het werk is een begin van uitvoering gege Van het tracé HeemstedeAalsmeerUithi wordt in het verslag o.a. vermeld: Het aanbrengen van een deklaag op het geda van den weg tusschen de Dorpsstraat te Aalsn en het Thamerhuis en het aanleggen van een wielpad langs dat wegvak is gereedgekomen. Het aanbrengen van een deklaag op het geda van den weg tusschen de Thamerbrug en de Dor straat te Uithoorn is aanbesteed bij hetzelfde stek, dat hierboven bij het tracé Haarlem—Sd holDiemenBussum is genoemd. Met de i voering van het werk is inmiddels aangevangen In het afgeloopen voorjaar is beplanting aai bracht langs het gedeelte van den weg tusscha Noorddammerlaan m den Amstel; deze weii zijn na onderhandsche aanbesteding opgedra voor 8.034. In het tracé WestgraftdijkWestzaan is grondwerk voor het wegvak tusschen den i HaarlemWestzaanPurmerend en den weg Za damLimmen voltooid. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Hai lem zijn de volgende faillissementen uitgesp ken op Dinsdag 11 Juni 1940. 1. C. Meijer, architect, wonende te Kromn nie, Stationsstraat 7. Curator Mr. A. Bruch, te Haarlem. 2. A. van den Berg, slager, wonende te H; weg. Zwanenburgerdijk 450. Curator mr. D. Matzer van Bloois te Ha lem. 3. J. Bos Kzn.. koopman in land- en tuinbo: artikelen, wonende te Beverwijk. Meerstraat? Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. Rechter-Commissaris in al deze-faillissement Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Door het verbindend worden der uitdeelin* lijst is geëindigd het faillissement van C. A. Frankemölle. slager, wonende te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch te Haarlem. AANKOOP GROND VOOR PROV. ZIEKENHÜ NABIJ SANTPOORT. Ged. Staten van Noord-Holland schrijven c aan Prov. Staten: Bij besluit van Prov. Staten van 28 Decern: 1937 werd ons College o.m. gemachtigd om, verkrijging van een beter beloop van den Be: weg. gelegen langs de terreinen van het Provi ciaal Ziekenhuis nabij Santpoort in de gemie: Bloemendaal, en een meer juiste afronding v bedoelde terreinen, tot een ruiling van gro: over te gaan met de Erven van der Vliet te Blo mendaal. Achteraf is gebleken, dat een strook gror.i welke evenzeer voor het Provinciaal Ziekenh! van belang kan worden geacht, niet in de ruüii is begrepen. Deze strook gronds. opgesloten tusschen st sloot en de grens van het Ziekenhuisterrein i in feite bestaande uit den voet van het talud vi het terrein, waarop het tweede gedeelte vam nieuwe Zusterverblijven is gebouwd, vormt a.h.l één geheel met de eigendommen van het Ziekes huis en is voor den tuinaanleg ter plaatse alse onmisbaar element te beschouwen. Bovendien is bedoelde terreinstrook als obstakel gelegen tusschen het Ziekenhuistertó en de ten oosten daarvan aangrenzende weidi gronden, welke voor den duur van 30 jaren, tl behoeve van het Ziekenhuis, gehuurd zijn vani gemeente Bloemendaal. In verband met het een en ander heeft de Cos missie van Bestuur van de Provinciale Zieko huizen ons verzocht stappen te doen om tot aas koop van bedoelde strook gronds te geraken. Bij de naar aanleiding hiervan gevoerde ondt: handelingen hebben de eigenaren van den grom de Erven van der Vliet voornoemd zich berei verklaard de strook, groot 600 ca, voor den prij van f 500 aan de Provincie in eigendom overt! dragen. Ged. Staten stellen nu voor, tot dezen aankoo over te gaan. Allicht. Frank, met nog dezelfde automatisó zekere bewegingen van vroeger, manoeuvreert hf wagentje door het stadsverkeer de Ceintuur baan de Amstel over Links maar hè? zegt hij Richting Blissiö dan zijn we 't gauwst aan jouw gladde wegen t« De rest van het programma is in orde. Amsterdam loopt leeg. zegt Lies. als ze den grooten weg zijn. Ze kijkt om. We zitte gewoonweg in een file. We hebben hier in elk geval méér ruimte da in de tram naar Zandvoort. En we kunnen uil stappen waar we willen. Hier voorloopig niet, alsjeblief. Langs de weg is het één doorloopende pleisterplaats va picknickers. die het hier al voldoende „buiten vinden. Hoe rijden we nu? informeei-t Lies, als Bussum door zijn. Langs Amersfoort de Veluwe in, dan zijn n het eerst uit de drukte. Goed? Als er nog maar ergens een leeg stuk hei a vinden is, waar we ons kunnen neervlijen, zegt 8 Maar langs zijweggetjes van zijwegen vinden 9 een „absoluut leege" hei. Lichtgroene berkes donkere dennen, stilte en de zon. Het is allemaal even heerlijk, geniet Lies. picnicmandje, dat ze al die jaren niet meer bruikt hebben. De broodjes, die nooit zoo lekke smaken als buiten. Frank, jongensachtig in Éf grijs flanellen sportpak, zijn gezicht nog eens bruin boven het witte poloshirt. Jij wordt weer eVn nikker, constateert ze. - En lk krijg natuurlijk weer sproeten Geef je spie* geitje eens. Ik zal je we] inspecteeren, zegt Frank trekt haar, met beide handen in haar krullen, nas.' zich toe. Hier zit er een en hier en hier.... (Wordt vervolgd)» VOOR DE KINDEREN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6