Hiet Jxm Qtie&ot. JCteni en Huwelijk met modem Comfort. DONDERDAG 13 JUNI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Zeeland druk bezig met hersfelwerk. Het A.N.P. meldt uit Middelburg: Met het be zoek van den Rijkscommissaris Rijksminister Seyss-Inquart aan de hoofdstad van Zeeland is de belangstelling voor onze provincie sterk gestegen. Men wil weten hoe de Zeeuw zich houdt na dc slagen van den oorlog, die op zoo ongelukkige wijze voor dit gewest verlengd werd, zoodat hier verwoestingen werden aangericht, toen bijna ge heel Nederland weer in vrede leefde. De Zeeuw weet zich van ouds te weren en door rampen laat hij zich niet terneerslaan. Worstelend komt hij er weer boven op. Het is nu ruim drie weken geleden, dat Middel burg door een zwaar bombardement en een hevigen brand is geteisterd. Onmiddellijk is men daarna aan het werk gegaan. Dat er van de honderden getroffen zakenlieden zoovelen zijn, die uit eigen initiatief reeds weer hebben aangepakt, willen wij het eerst met groote waardeering vastleggen. Wij zouden niet kunnen tellen, hoevele winkeliers zich in de behouden straten reeds een tijdelijken winkel hebben verzekerd en bijna allen daar reeds be gonnen zijn hun clientele te helpen voor zoover dit bij beperkt crediet en moeilijke aanvoer mogelijk is. Maar slechts een beperkt aantal getroffenen zal in een vast pand onderdak vinden en daarom kwam direct de wensch naar noodwinkels op. Een der groote bekende kruideniersfirma's in Neder land gaf het voorbeeld en bouwde aan den Dam een flinke houten noodverkoopplaats. Wellicht zullen andere groote zaken dit voor beeld volgen, maar men denkt ook aan hen, voor wie dit financieel te zwaar zou zijn. Daarom is thans een plan in handen gesteld van den Regee- ringscommissaris voor den wederopbouw om van overheidswege op den Dam en op de kaden nood- winkels te stichten, die dan aan gegadigde „uitge- branden"' tegen billijken prys zullen worden ver huurd. Vele winkeliers wachten met ongeduld op de resultaten van deze plannen. Niet alleen winkels gingen in groote getalen verloren, maar nog meer woningen, zoodat aan vankelijk een groot aantal personen dakloos dreig den te worden. Bij andere stadgenooten en op de omliggende gemeenten vonden deze menschen on derdak voor korter of langer duur Een zeker aan tal kon een nieuwe woning huren, doch er blijft een groot gebrek aan woonruimte. Daarom zal men ook een plan voor het stichten van noodwo ningen aan den Regeeringscommissaris voorleggen. De teekeningen zijn reeds gereed. Behalve bedrijfs- mogelijkheid en woning zijn vele personen ook naast voorraden, alle meubels, kleeren enz. kwijt. Een plaatselijk en een provinciaal comité zijn in volle actie om daarin voorloopig te voorzien. VLISSINGEN. Ook Vlissingen heeft door den oorlog geleden en op sommige plaatsen zwaar geleden door de be schieting, vooral het z.g. eiland heeft het moeten ontgelden: maar de gevolgen zijn toch niet zoo, dat men er door ontmoedigd is. Integendeel, ook Vlis singen ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. Zoo heeft b.v. de scheepswerf van de Schelde veel geleden, maar men kan doorwerken en al zijn er orders geannuleerd, men verwacht daartegenover nieuwe opdrachten. Voor de reeds eerder genoem de verloren schepen van den provincialen stoom- bootdienst, voof de vele verloren gegane of ver nielde schepen van het Nederlandsche loodswezen, voor bruggenbouw, alsmede voor schepen, machi ne- en ketelinstallaties voor elders. Thans worden dan ook de arbeiders weer dagelijks in groepen aangenomen en men verwacht, dat spoedig de laat ste man weer aan het werk zal zijn. De directs van den Prov. Stoombootdienst tracht met alle middelen, daarbij gesteund door de Duit- sche militaire overheid, zoo snel mogelijk de com municatie met Breskens en overig Zeeuwsch- Vlaanderen te herstellen, daartoe zullen noodsche- pen worden gecharterd. In overleg met de betrokken instanties zijn ook de wachtgelduitkeeringen van het personeel der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" en het bunker station der steerkolenhandelsvereeniging weer ge regeld, waarbij verwacht wordt, dat ook die be drijven den langsten tijd stil gelegen zullen heb ben. HET SPOORWEGVERKEER. Het personenvervoer der spoorwegen is nog steeds tot Bergen op Zoom versperd. Het verkeer met Brabant, Limburg en de noordelijke provin ciën geschiedt per autobus via Goes. De goederendienst der spoorwegen schijnt thans tot Kruiningen intact te zijn. Voor het personen verkeer is Zeeuwsch-Vlaanderen tot heden alleen door Zeeland bereikbaar over Goes via een boot verbinding HoedekenskerkeNeuzen. De operbare diensten van rjjk, provincie en ge meente zijn vrijwel alle weer normaal in de eigen gebouwen op gang. Op lofwaardige wijze heeft het overheidspersoneel zich in deze zeer zware dagen van zijn vaak bovenmenschelijke taak gekweten. Hoewel nog onder den indruk van de achterlig gende gebeurtenissen en daardoor begrijpelijk ang stig bij ieder naderend vliegtuiggeronk, gedraagt de bevolking zich kalm en waardig en doet alles om voor zoover mogelijk, het gewone leven op normale wijze voortgang te doen vinden. Door de Duitsche overheid zijn waarborgen ge geven, dat, indien onverhoopt noodig, er tijdig voor gevaar gewaarschuwd wordt. De bewoners stellen daarop hun volle vertrou- Mr. CORRY STOLZ-VAN DEN KIEBOOM. 14) Is het mogelijk, dat dit dezelfde Frank is, die thuis kan snauwen en uitvallen, om niets? Is het mogelijk, dat ze het leven ooit één minuut verve lend en saai heeft gevonden? Vervelend en saai met Frank? Ze is een monster van ondankbaar heid en ze is stapelgek om nog ooit een seconde te verknoeien, nog ooit een seconde niet te genieten van het leven, van het geluk, van Frank, die van haar is, alléén van haar.En dan opeens, waar door, waar vandaan, ze weet het niet, overvalt haar een argst, een stomme wilde angst, dat het mis schien te laat is, dat ze het niet meer zal kunnen het geluk vastgrijpen en vasthouden, dat er iets is iets komen zal ze lacht het meteen weer weg. Lieveling, zegt ze, hou je nog van me? Nog evenveel als vroeger? Franks hand, die haar krullen naar achteren strijkt. Moet je dat nog vragen? Kijk me eens aan. En nu gaan we de bewoonde wereld weer op zoeken, zegt Frank. 't Is vier uur. Hij gooit Lies haar taschje toe. Hier. ga jij je sproeten maar wegwerken. Ik pak de rommel wel in. Zorg maar, dat je er onberispelijk uitziet, want we gaan het grootscheeps aanleggen. Hoezoo? Lies kijkt op van haar poederdoos. Wat ben je van plan? We gaan dmeeren. Ergens in een leuk hotel, in Doorn of in Soestdijk of in Baarn. zeg maar wat je wilt. Ik vind het allang best. Zalig. Maar hoe kom je op zooiets buitensporigs? Vertel ik je straks wel. Ik heb een meevaller gehad, iets echt leuks. En dat gaan we vieren. wen. De samenwerking tusschen de Duitsche en Nederlardsche autoriteiten is trouwens heel goed te noemen, de grootst mogelijke medewerking wordt ondervonden. Het aantal slachtoffers aan dooden en gewon den is, gezien de vreeselijke vernielirgen en rava ges, gelukkig opmerkelijk klein gebleven en be draagt ten hoogste vijf en twintig. Door het krachtig en practisch optreden van den wethouder voor sociale zaken. A. Ronije, bijge staan door den directeur van het distributiebedrijf met zijn staf, is de levensmiddelenvoorziening in al deze weken, zelfs onder eenige evacuaties door, uitstekend geweest. Rijwielvervoer per spoor. Geen „dubbele bevrachting" meer. UTRECHT, 12 Juni. (A.N.P.) De Nederland sche Spoorwegen hebben thans ook weer de moge lijkheid opengesteld tot rechtstreeksche bevrach ting van rijwielen naar en van verschillende sta tions, welke slechts bereikbaar zijn door overzet ting per veerpont e.d. onderweg. Dit beteekent, dat het vervoer van de fiets over het geheele traject op één kaart, dus voor één prijs geschiedt. De reizigers moeten zelf voor de over brenging van het rijwiel zorgen. Zij kunnen het rijwiel aan het station, waar het wordt uitgeladen, in ontvangst nemen, tegen afgifte van het ont vangstbewijs. Het merk moet aan het rijwiel be vestigd blijven. Na overzetting moet de reiziger het rijwiel op denzelfden dag aan het op den anderen oever ge legen station ter doorzending aanbieden en daar bij zijn plaatsbewijs toonen. Dit laatste station geeft dan een kosteloos bewijs af voor het verdere vervoer. Tusschen de stations Hattemerbroek Zwolle, DordrechtSliedrecht en Waardenburg Den Bosch v.v. geschiedt de overbrenging koste loos door de Nederlandsche Spoorwegen. Uiteraard zal bij een groot aantal rijwielen eenige vertraging niet steeds kunnen worden vermeden. De reizigers kunnen echter ook zelf tusschen deze stations voor de overbrenging zorg dragen op de voren omschre ven wijze. Nadere inlichtingen worden door het personeel der Nederlandsche Spoorwegen ver strekt OPLEIDING VAN 500 RIJKSVELDWACHTERS. Binnenkort, vermoedelijk in den loop van de volgende maand, zal volgens de N. Rott. Crt. te Hilversum een spoedcursus ter opleiding van 500 jongemannen tot rijksveldwachter beginnen. De manschappen krijgen reeds vóór den cursus, welke zes a zeven maanden vergt, hun aanstel ling. WIJDINGSDIENST ALLE-DAG-KERK Op Vrijdagavond 14 Juni, van 8 tot 9 uur, wordt in het Koor van de Groote Kerk te Haarlem (ingang Klokhuisplein) een Wijdingsdienst gehouden, waar in door eenige sprekers de beteekenis van de Alle- Dag-Kerk zal worden uiteengezet. Hierin zullen voorgaan: Ds. G. W. van Deth, Dr. E. Emmen en Ds H. J. Drost. Het Noorderkerkkoor te Haarlem en het Zangkoor „Zingt den Heer" te Hillegom (diri gent der beide koren de heer S. P. Visser) zullen daarbij eenige liederen doen hooren. Achter een groot bureau-ministre zetelde een heer met bakkebaardjes, die hem uitnoo- digde plaats te nemen. Kijk eens, mijn waarde, zoo sprak hij, wij hebben iemand noodig om met een ge heime opdracht naar Afrika te gaan. Jammer dan, dat ik maar zoo'n ouwe jurk aan heb. En hij zal er hier ook wel niet mooier op geworden zijn. Zie ik er niet abominabel uit? Afzichtelijk, beaamt Frauk. Kom nu maar. Het trouwe wagentje in het mulle zand van het heipad. Frank kijkt bezorgd naar de achterwielen. Als we er maar weer uitkomen zegt hij. Ik geloof waarachtig, dat hjj een heel eind weggezakt is. Blijf maar even wachten, tot ik gestart heb. Of nee, start jij maar liever, dan zal ik van achteren opduwen. Natuurlijk tiert Frank even later: Minder gas, ezel, hoor je dat nu niet? Jij leert het ook nooit. Nee schat, zegt Lies braaf. Nee schat, nee schat, wat koop ik daarvoor, als je eerst den boel in de soep draaitMaar het lukt goddank het lukt. Lies is blij, als ze weer achter het stuur vandaan mag. De groote eetzaal van het buitenhotel. Het licht van den zomeravond door de open terrasdeuren en de glazen wanden rondom. Gedekte tafeltjes met pratende en lachende menschen. Muziek in de verte buiten wordt gedanst. Ik ben nog nooit zoo onzinnig gelukkig ge weest, zegt Lies over hun tafeltje, waar het rose schemerlampje is aangegloeid. En ik weet zelf niet waarom. En nu weet je nog niet eens de reden voor dit feest, zegt Frank en haalt zijn portefeuille te voorschijn. Hier, lees dit eens. Lies neemt de enveloppe aan, die hij haar toesteekt. Van de Olie- fabrieken?? Wat hebben die?? Kan het zijn, dat ze dat Frank terug mag komen? Ze vouwt den brief open en leest: Amice Confrère, Zooals u van vroeger bekend zal zijn, heeft het kantoor van cfrs. Elders en Van Vaarthuizem se dert meer dan tien jaren de belangen onzer Ven nootschap als procureurs bij de Amsterdamsche colleges waargenomen. Door het overlijden van cfr. Elders die een per soonlijk vriend van onzen Heer Directeur Veen- kamp was, zijn echter, mede ten gevolge van het intreden van twee ons geheel onbekende confrè res in het kantoor, de verhoudingen dermate gewjj- "WEBRUIKTE AUTO'S EN DE PERSONEELE BELASTING. De wet Iaat terugbetaling van belasting niet toe EEN ACTIE VOOR EEN BILLIJKE REGELING? Een lezer deelt ons mede, dat hij, omdat hij zijn auto sinds half Mei niet meer kon gebruiken, aan de Inspectie der Belastingen te Haarlem teruggave verzocht heeft van een deel der Per- soneele Belasting voor dat vervoermiddel. Thans heeft hij van de Inspectie de mededee- Iing ontvangen waarin verklaard wordt, „dat in artikel 63 paragraaf 2a der wet op de Personeele Belasting alleen een regeling is getroffen inzake teruggave van belasting indien het motorrij tuig van den aanvang van het belastingjaar buiten gebruik is. Daarvan moet dan ook tel kens voor 20 Januari van het belastingjaar reeds aangifte zijn geschied. Evenmin kan ont heffing wegens artikel 63 paragraaf 3 der wet worden verleend wijl dit enkel kan geschie den wegens afschaffing van een motorrijtuig dan wel indien dit voortaan wordt gebezigd voor een uitdrukkelijk in ariikel 31 bis paragraaf 3 der wet vermeld belastingvrij doeleinde. In dit on derhavig geval voorziet de wet tot mijn leedwezen niet. Het beste ware het wellicht, dat u zich tot het Departement van Financiën wendt, met het verzoek ook op dit punt alsnog een billijke re geling willen treffen." Wij deelen deze beslissing mede, omdat zeer velen in hetzelfde geval verkeeren als deze lezer. Het is onbillijk dat iemand Personeele Belasting over een voi jaar moet betalen terwijl hij door de bijzondere tijdsomstandigheden (geen benzi ne» niet in staat is te rijden. De re geering heeft wat de betaling der wegenbelasting betreft, reeds een regeling gemaakt. Ligt het niet op den weg van de K.N.A.C. of den A.N.W.B. hiertoe een verzoek bij het betrokken departe ment in te dienen? DESKUNDIGEN EINDEXAMENS H.B.S. A. Bij beschikking van den Secr.-gen., waarne mend hoofd van het departement van Onderwijs is ingetrokken de aanwijzing van mr. A. J. L. Liesker, griffier bij het kantongerecht te Haar lem, als deskundige bij de eindexamens van de gemeentelijke hoogere burgerschool A te Haar lem (tweede commissie), en als zoodanig in diens plaats aangewezen mejuffrouw M. A. Pit, ad junct-directrice der Openbare Leeszaal, te Am sterdam. Voorts is ingetrokken de aanwijzing van mr. H. G. L. Wiessing, te Blaricum, als des kundige bij de eindexamens der gemeentelijke hoogere burgerschool A te Haarlem, en als zoo danig in diens plaats aangewezen mr. A. J. L. Liesker, voornoemd; HULDIGING DER RAADSLEDEN VAN LIEMT EN WOLZAK Zaterdagochtend te half 12 zal ten Stadhuize te Haarlem een bijeenkomst worden gehouden, waai de raadsleden de gelegenheid zullen krijgen de Haar- lemsche raadsleden W. J. B. van Liemt en G. Wol zak Hzn. te complimenteeren ter gelegenheid van hun 25-jarig Raadslidmaatschap. VOOR DE KINDEREN zigd, dat wij momenteel in die richting niet langer op eenigerlei wijze gebonden zijn. In verband hiermede kan ik u thans, na overleg met de directie, de vraag voorleggen, of gij geneigd zoudt zijn, in het vervolg in bovenbedoelde functie voor onze Vennootschap werkzaam te zijn. Anticipeerend op uw toestemmend antwoord ik behoef u immers niet nader onder het oog te brengen, dat onze Vennootschap van oudsher steeds vele en belangrijke procedures voor de Amsterdam sche colleges heeft gevoerd en dat de relatie dus behoorlijk lucratief belooft te wordenneem ik de vrijheid, U ingesloten te doen toekomen een exploit van dagvaarding in duplo. Lies heeft zich onder het lezen over haar teleur stelling heengewerkt. Ze voelt Franks oogen op zich nooit mag hij merken, hoe één seconde maar de mogelijkheid van een verandering, weg uit Amsterdam, weg uit het ellendige eenzame le ven, haar als het toppunt van heerlijkheid voor oogen heeft gezweefd. Maar dat is prachtig, zegt ze verrukt. Frankie, wat eenig voor je. Dat is werkelijk een feest waard. Frank knikt glunder. Ik vind het zelf ook zoo allemachtig leuk, dat ze aan me gedacht hebben. Zie je nu wel, dat het goed is. dat we met Pinksteren daar geweest zijn? En zeg, wat leuk, dat de groote baas zelf je nu amice noemt. Vond je dat niet fijn, om bij meneer Westhove mee voor den dag te komen? Die weet het nog niet eens. Hij zit immers van Vrijdag af al in Hamburg. En hij komt niet voor morgen over een week terug. Maar hü zal het wel aardig vinden. Dit zal nu tenminste zijn hooge goedkeuring wel wegdragen. Hoe bedoel je? Waarom zeg je dat zoo zoo gek? Is er dan wel eens iets niet naar zijn zin? Wel eens? Och kindje.... Frank heeft spijt, dat hij zich de woorden heeft laten ontvallen, maar tegelijk verlangt hij er raar. om zich eens te kun nen uitspreken over alles wat hem bij zijn werk dwarszit, over Westhove's houding in de eerste plaats Ja, zegt hij, zie je, het is moeilijk om het Vereeniging tot Steun aan Miliciens. Helpt ook teruggekeerde krijgsgevangenen. In ons nummer van Woensdag werd naar aan leiding van de terugkomst van vele krijgsgevange nen in Haarlem de verwachting uitgesproken, „dat werkgevers al het mogelijke zullen doen om al die teruggekeerden uit üuitschland weer aan arbeid en daarmee aan verdienste te helpen". In verband hiermede verzocht men ons, eens de aandacht te vestigen op de „Kon. Nationale Ver eeniging tot steun aan Miliciens", bij afkorting „Stamil" genoemd, die ook te Haarlem een afdee- ling heeft met den burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, als eere-voorzitter, den heer B. Rijkens als secretaris en mr. P. E. Barbas, secre taris van den Armenraad, te Haarlem, als pen ningmeester. Deze vereeniging heeft tot primair doel te trach ten te bereiken, dat werkgevers de menschen, die hun plicht voor het vaderland hebben gedaan, niet in den steek laten, maar zoo mogelijk, weer in hun dienst nemen. Bij uitbreiding kan „Stamil" nu ook veel doen voor de teruggekeerde krijgsgevange nen en doet dit ook. Wie op den steun der Ver eeniging aanspraak meent te kunnen maken, kan zich daartoe vervoegen bij den Armenraad, Jans- weg 39, Haarlem. „Stamil" helpt met kleeding, schoeisel, ook met geld (als de zaak waarvoor dat gevraagd wordt, den indruk wekt dat zij rendabel is) en eventueel met gereedschap, kortom: die Vereeniging helpt hen. die door de tijdsomstandigheden na de ver vulling van hun militairen dienst in groote moei lijkheden verkeeren, door den overgang van het militaire naar het civiele, dus naar de burgermaat schappij, te overbruggen. Er zijn menschen bij, die om het zoo te zeggen „alleen nog hun uniform" hebben. Het kan hen gerust stellen, dat zij zich kunnen wenden tot „Stamil", in het gebouw van den Armenraad. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het cand.-ex. rechten: A. O. W. D. Grosheide. Am sterdam; J. S. Wierenga, Utrecht, en P. H. Them men, Harderwijk. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot arts de heeren J. Th. Cremers (Ba tavia) en A. S. Groen (Haarlem). Geslaagd voor het artsexamen le ged. mej. A. C. M. van Heyst (Amsterdam) en de heeren H. Gra naat tAmsterdam) en J. M. Reeder (Gronin gen). Geslaagd voor het cand.-ex. in de wis- en na tuurkunde, de dames M. J. ten Kortenaar, J. A. Advocaat en R. Elzas en voor het doct.-ex. in de wis- en natuurkunde, hoofdvak natuurkunde: de heer H. Wouters. Eindexamen Stedelijk Gymnasium Haarlem. Eerste groep. Geslaagd voor diploma B: de heeren H. Kits van Heyningen. W. J. Postema, J. H. Thiel, L. Noorderhaven, S. J. A. Heemstra, A. W. Hellema, H. A. van Offeren, F. Kupers, G. R. van der Voet, H. J. Sarink, N. S. Rambonnet, H. E. Rambonnet. J. J. Westenburg, G. J. van den Berg, F. W. Reisenbach de Haan en na verlengd examen de heeren J. v. d. Bosch, E. F. Gillissen. Afgewezen 2 candidaten. Acte L. O. Geslaagd aan de Kweekschool Concordia te 's-Hprtogenbosch, mej. A. Haazevoet te Bever wijk. De trek der Haarlemmers. Door den oorlog minder verhuizingen. April is de verhuismaand bij uitnemendheid. In April van het vorige jaar verhuisden binnen deze gemeente 506 gezinnen en 563 alleen-staande per sonen (dienstmeisjes, kamerbewoners, kostgan gers, enzoovoort). De cijfers over April van dit jaar zijn 428 gezinnen en 535 alleen-staanden. Blijkbaar als een gevolg van den oorlogs toestand hebben er dit jaar dus minder ver huizingen te Haarlem plaats gehad. Voor de gezinnen is dc vermindering zelfs, vergeleken btf 1939, op een kleine 20 pet. te stellen. Daarentegen was er buiten Haarlem dit jaar meer liefhebberij om onze stad tot woonplaats uit te kiezen dan verleden jaar. Nu kwamen te Haar lem van elders binnen 174 gezinnen en 386 alleen staande personen, tegen respectievelijk 174 en 316 in April van 1939. Er vertrokken minder Haarlemmers naar elders dan in April 1939. Nu waren de cijfers van het ver trek 113 gezinnen en 289 alleen-staanden, tegen 116 en 421 in April 1939. Het vestigingsoverschot was nu dus weer belang rijk hooger. Haarlem blijft gestadig groeien dank zij het ves- tigings- en het geboorte-overschot. In April steeg het inwoner-aantal van 141.101 tot 141.353. In één maand dus een vermeerdering van niet minder dan 252! allemaal uit te leggen, maar het komt hier op neer, dat Westhove een oude baas is en ontzettend con servatief en er zijn blijkbaar nogal menschen, die liever een jonge advocaat hebben met een beetje modern e kijk op eh alles. Zooals ook veel menschen een jonge dokter prefereeren boven een oude. En ja, dat geeft dan wel eens wrijving, ein digt hij vaag. Lies begrijpt er niets van. Maar hij kan er toch geen bezwaar tegen hebben, dat je zelf ook cliënten hebt. Dat is toch altijd de bedoeling ge weest. Nee, dat is het hem ook niet. Hoe meer eigen zaken ik heb, hoe beter voor het kantoor. Maar hij is een beetje voorwereldlijk en daarom bevalt het sóórt zaken hem wel eens niet. Van strafzaken bijvoorbeeld moet hij heelemaal niets hebben. En heb jij die dan zooveel? Nee.... eh.... dat niet. Maar zie je, hij is ook erg anti-echtscheidingen en die krijg ik juist wel veel den laatsten tijd. Frank is opgelucht, dat het er uit is, hoort toch met verbazing Lies' harte- lijken lach. O wat mal. zegt ze. Zoo'n ouwe vrijgezel met scrupules. Wat kan het hem schelen'' Als de menschen van elkaar af willen, laten ze zich im mers door geen honderd advocaten tegenhouden. Daar zou ik me maar niets van aantrekken, zeg. Nou.hij kan er soms verduiveld onaange naam over doen. Duszegt Frank met een weifelend lachje, jij hebt er geen bezwaar te gen, dat je man specialiseert in echtscheidingen, zooals confrère Van Westhove het zoo vriendelijk noemt? Ik? Waarom in 's hemelsnaam? Als je in privé maar anti blijft, mag je in je practijk, wat mij be treft, net zooveel mannen van hun vrouw afhel pen, als je de kans krijgt. Omgekeerd, zegt Frank nadrukkelijk. Hoe bedoel je? Als regel zijn het niet de mannen, die begin nen. Als ze het onderling eens zijn, is het zelfs usance, dat alleen de vrouw eer advocaat neemt. En meestal zijn ze het samen eens. Duszegt Lies. Dus de cliënten, die meester Van Westhove De 1 P.K. taxi, die voor het station geposteerdi HET SCHEMERLAMPJE. We ontvingen het 21ste jaarverslag van Stichting Weldadigheidsfonds „Het Schemerland je" te Haarlem, waaraan het volgende ontlee wordt: „Bijzondere dank wordt gebracht aan allen, d hebben medegewerkt om tot verblijdende result ter te kunnen komen. Het bestuur heeft herhaj delijk vergaderd; in groote eensgezindheid k« voor het goede doel worden voortgewerkt. M waardeering wordt herinnerd aan het vele we: dat de afgetreden voorzitter, de heer J. D. Bijlj veld, voor het fonds heeft verricht. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Rogg veen; in een andere vacature werd voorzien d« de verkiezing van den heer J. Kalb. Nog in vacature moet worden voorzien. Ook in het afgeloopen jaar mochten wij met ta stemming van B. en W. wederom een loterij ha den met nog beter resultaat dan voorgaande ji ren. Uitgegeven werden 3300 loten, welke alle, da: zij veler medewerking, vlot van de hand werdi gedaan. Aan niet minder dan aan 200 gezinw kon een bedrag van f 5 worden uitgekeerd. Mi zal begrijpen, hoe dankbaar die 200 gezinnen wj ren, die te midden van de felle koude toch al zoj veel moesten ontberen. Heerlijk zulk werk te mo gen doen: leed te verzachten en uitkomst te geve onder de armsten der armen. We willen a.s. Kerstmis probeeren nog groote resultaat te bereiken. Waarschijnlijk is dan i nood nog hooger in vele gezinnen. Straks komi weer de vele aanvragen van Zuster Merison (Di> conessenhuis), Zuster Koolhaas (Groote Gasthuiil mej. M. Beune (Mariastichting), de Vincentiusvet eeniging, het Israelietisch Armbestuur, de arm der Herv. Gemeerte enz. We hebben opnieuw a B. en W. vergunning gevraagd om een loterij i mogen houden. Een loterij met aantrekkeHjl prijzen. We rekenen weer op veel medewerking. DE BLOEI VAN HET CULTÜREELE LEVEX IN NEDERLAND. In afwijking van het voor Vrijdag 14 Ju: aanstaanden uit te zenden programma, ti Jaarsveld, zal te 19.30 de reeks vraaggesprek ken worden ingeleid, welke de K.R.O. met ver schillende personen uit muziek-, film-ei kunstwereld, en zoo verder zal houden, onder de titel: „de bloei van het cultureele leven in Ne derland". Vrijdagavond is te hooren een vraaggespre met den dirigent van de Haarlemsche Qrk« Vereeniging. Toon Verhey, over diens plannc voor het komende seizoen en met den heer 1 van Domburg, over de mogelijkheden voor ht film- en bioscoopbedrijf. De verdere vraaggf sprekken in deze reeks zullen te zijner tijd wor den aangekondigd. (A.N.P.) WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo e n sd a gs avondi betaald te zijn, daar de bezorgers oj Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE NOOD MAAKT VINDINGRIJK. Dat onder vinden we in velerlei opzichten. Wat nu weer M zeggen van den winkelier in Alkmaar, die mei het oog op den beperkten kousenverkoop zij» pedicure-salon beschikbaar stelt voor beschilde- I ring van dames-beenen? liever niet op ons kantoor zag komen, zijn allemaal dames, dat is het. Waarom is er nu ineens weer die angst, dit vreemde angst van vanmiddag? Or zin, 't feit, dal Frank er uit zichzelf zoo kalm over spreekt, bf wijst immers.... Ja. jij bent een geschikts type voor dames-advocaat dan meneer Van West hove, zegt ze luchtig.De geverfde mevrouw, d! het kantoor uitkwam, toen ze Frank opwachtte Dames, mevrouwen, die van hun man afwillen. D:f bij Frank komen om raad, om hulp. lederen dag - De oranje brief var Yvonne de Faucourt. Yvon» de Faucourt. Die naam roept het ineens weer al lemaal op. Het. gevaar, dat ze vanmiddag vaal voelde dreigen en de angst, die ze heeft wegge lachen, die ze nu weer moet weglachen Geef me een sigaret, zegt Lies heesch. Zl steekt haar hand uit naar Franks sigarettenkoker. Hij ziet haar vingers trillen. Hondje toch. zegt hij. Trek je 't je nu tod aan? Ik vond je juist zoo allemachtig sportief. Jl moet zóó dekken. Lies als ik nu bijvoorbeeld dok ter was zooals jij immers zoo graag zou willes dan zou ik misschien ook wel bijna uitsluitend vrouwelijke patiënten hebben. Kijk eens naar de vrouwenartsen en de psychiaters. En de tandartsfc niet te vergeten. Die hebben immers allemaal veel meer vrouwelijke dan mannelijke patiërten. En geloof niet. dat één verstandige doktersvrouw ziel daar ook maar een seconde druk over maakt. dat komt toch allemaal op hetzelfde neer. Wie zegt je dat ik me er wel druk over maak? zegt Lies dapper. Die mevrouw de Fau court, is die ook gescheiden? vraagt ze er vlak overheen. Jadat is te zeggennog niet, zegt Frank, die de vraag al verwacht heeft en nu wee: spijt krijgt, dat hij over dit précaire onderwerp li begonnen. Die procedure hangt nog. Waaroffl vraag je dat? O, zoo maar. Nergens om. (Wordt vervolgd^ Onze keus is op U gevallen. Het is welis waar een reis die niet zonder gevaren is, maar U moet denken: geld vergoedt veel. Zoudt U er iets voor voelen? Professor Knap kon haast geen woord uit brengen van blijdschap. Zoo'n reisje was een kolfje naar zijn hand.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6