AGENDA. Bankenmoratorium opgeheven De verduistering V-R ITD A G U- JUNI -1940 - HAARLEM'S DAGBLAH ROETEN NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DE JEUGD. Naar wij vernemen zullen de nationale roeiwed- strijden voor de jeugd, waarvan de organisatie door den Ned. Roeibond is opgedragen aan de roeiafdee- ling van de Zaanlandsche Zeilvereeniging, plaats hebben op Zaterdagmiddag 6 Juli op de Zaan voor het gebouw van genoemde zeilvereeniging. BLOEMEN LN DE HUISKAMER. Ook hij, die midden in een tuin woont en van uit zijn vensters de bloemenpracht buiten ziet gaan en komen, zal nooit verzuimen zijn huis van binnen ook te versieren met bloeien, met die gave der Natuur. En wie zou deze gesneden bloemen niet graag zoo lang mogelijk goed houden! Door een ter zake kundige behandeling krijgt men betere resultaten dan men zoo zou verwachten. Het spreekt vanzelf dat de bloemen na het snijden niet lang droog mogen liggen. Zonder toe voer van vocht moeten zij wel verwelken. En hoe later men ze in het water zet, des ie meer kracht hebben ze verloren, die niet meer is in te halen. Het beste is. ze direct na het afsnijden in het water te zetten, opdat de wonden niet verdrogen. Is dit niet mogelijk, dan is het ook goed de stelen vóór het in het water plaatsen nog eens al' te snijden, opdat de wonden weer versch zijn en beter vocht opnemen. Zijn de planten reeds heelemaal slap, dan late men ze met een nogmaals, afgesneden steel een tijdlang geheel onder water liggen. Het water in de vazen verversche men dikwijls, minstens dagelijks en men lette erop, dat groote bouquetten of sterk verdampende planten dikwijls eenige malen per dag water-aanvulling noodig hebben. Rottingsverschijnselen kan men voor komen door het besproeien (voorzichtig!) der bloe men en bladeren met een zwakke oplossing van salicylzuur in water, waarvan men ook een scheutje door het water in de vaas kan mengen. Het bin nendringen van lucht in de stengels der planten bespoedigt namelijk het"verwelkingsproces voor namelijk bij kruidgewassen: houtplanten zijn daarentegen minder gevoelig voor deze invloe den. Als men een bloem onder water afsnijdt, houdt zij zich langer goed. dan anders, daar dan de lucht niet in de onder onderdruk staande cel- tusschenruimtes kan binnendringen. Bij bloemen die erg duur zijn, zal deze methode, om den levens duur te verlengen, zeer zeker tegen de meerdere moeite opwegen. Men doet het beste, de steel van de bloem in een met water gevulde schotel te leggen en dan het mes er even overheen te halen. Bij het uitnemen en verschikken in de vaas is de snede dan door de waterdruppel, die eraan blijft hangen beschermd. Nooit mag men bloemen, of bloemdragende takken afplukken. Bij bloemen scheurt men daar door de wortels uit den bodem lós, bij struiken ontstaan scheuren met schorsvezels, die niet alleen ontsierend werken, doch bovendien de gezondheid van de struik schaden. Bij veel bloemen is het gebruikelijk veel bladeren aan de steel te laten zitten, zooals bijv. bij de seringen. Dat is wel mooi, maar niet practisch, daar de bloemen hier door spoedig verwelken. De vele bladeren verbrui ken meer water, dan de steel kan opzuigen. De bloemen blijven veel langer goed, als men min stens twee derden van het loof, onmiddellijk na he taf snij den verwijdert. Verder moet men goed op den toestand der bloe men en der knoppen letten bij het afsnijden. In vollen bloei snijdt men viooltjes, primla's, Afri- kaantjes, aurikels, lelietjes van dalen, narcissen, seringen, anjers, dahlia's, zonnebloemen, asters, reseda's, muurbloemen, violiers, campanula's, Erica's, malven, vingerhoedskruid, harpaliüms, lupine, papavers, Floxen, pyrethrums, Spirea's, chrysanthemuns en nog vele andex-e af. In de knop worden afgesneden: rozen, hyacinten, tulpen, lelies, gladiolen, anemonen, sneeuwballen, appel bloesem, perenbloesem, kei-senbloesem, pioen rozen, sleedoorn en nog enkele andere. Nog kunt U koopen tegen LAGEN PRIJS: mooie Zit- of Eetkamerlampen, houten of smeedijzeren Kronen, zoomede Lees- en Schemerlampen enz. enz. Straks komt ook daar een einde aan! D. S. LEEFLANG, de groole Lampenzaak, Lange Veerstraat 23. (Adu. Ingez. Med.) Hoe komt de aapjeskoetsier aan zijn naam? Nu de als onmisbaar gekenschetste auto tijdelijk op non-actief is gesteld, is de oudenvetscne koetsier niet weinig in aan zien gestegen. Hij wordt gewoonlijk aan geduid met de benaming van „aapjes koetsier". Velen weteji niet wanneer en hoe die benaming in de wereld gekomen is en daarom willen we er hier iets van vertellen. Ongeveer 58 jaar geleden werd in de hoofdstad van ons land een maatschappij opgericht, welke als iets heel bijzonders, op verschillende pleinen der stad rijtui gen liet stationneeren (de uitdrukking parkeeren. was toen nog niet bekend), welke voertuigen dezelfde nuttige dien sten bewezen, als tot voor korten tijd de taxi's. Teneinde aan deze „nouveauté" nog meer cachet te verleenen de directie van de betrokken onderneming dacht er blijkbaar zoo over werden de koetsiers van de stationneei"ende rijtuigen gekleed in een roode rokjas. zooals men die op het tooneel gewoonlijk lakeien laat dragen. Juist in die dagen was het gebruikelijk, dat rondtrekkende kermisreizigers kleine jon gens en meisjes er op uitzonden, om langs de huizen door gedresseerde apen kunstjes te doen vertoonen; deze handige dieren waren steeds gekleed in een rood rokje. Het publiek ging er daarom al spoedig toe over om de huurkoetsiers met hun fraaie roode rokj assen de benaming van „aap jes-koetsier" te geven. Later is de roode rok afgeschaft; het kleedingst.uk werd te spoedig vaal en bleek niet tegen de invloeden van ons klimaat bestand te zijn, zoodat de koetsiers er tenslotte alles behalve frisch uitzagen. Maar de benaming „aapjes-koetsier" is niet zoo spoedig verdwenen en wordt zelfs thans r.og telkens weer gebruikt, als er van een huurkoetsier sprake is. VRIJDAG 14 JUNI Rembrandt Theater: „Operabal", een feest van den lach, 2.30, 7 en 9.15 uux\ Palace: „Als, een dief in den nacht", 2.7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Doodloopende straat", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Pensionaat voor heeren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werker van Haarlemsche schilders. 104 uur. ZATERDAG 15 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond: Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken yan Haarlemsche schilders. 104 uur. •BOUVY^fyxynd&i ■2üutl0QQKTl*\-KQdti:13ti.p.kiU>paJi» (Adv. Ingez. Med.) 's-GRAVENHAGE, 13 Juni (A.N.P.) Het Verox-deningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied geeft de volgende verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de opheffing van het banken moratorium (11 Juni 1940). Op grond van art. 5 van het decreet van den Führer betreffende de uitvoering van de regee- ringsbevoegdheden in Nederland van 18 Mei 1940 (Rijkswetblad 1 blz. 778) bepaal ik: Art. 1. De secretaris-generaal van het depar tement van financiën wordt gemachtigd, het be staande bankenmoratorium op te heffen en de noodige maatregelen, die daaraan verbönden zijn, te nemen. Art. 2. Deze verordening treedt in werking op den dag van afkondiging. 's-Gravenhage, 11 Juni 1940. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied: Seyss-Inquart. Hierna publiceert het blad het eerste uitvoerings besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van Financiën ingevolge de verordening no. 10.1940 vein den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, betreffende de op heffing van het bankenmoi'atorium (11 Juni 1940). Art. 1. Het „Besluit Bankenmoratorium" van 10 Mei 1940 (staatsblad no. 483) wordt inge trokken. Art. 2. Dit uitvoeringsbesluit treedt in werking op den dag van afkondiging. 's-Gravenhage, 11 Juni 1940. De secretaris-generaal van het departement van Financiën: Trip. Vergadering der N. S. B. Rede van ir. A. A. Mussert en H. J. Woudenberg. De Nat.-Socialistische Beweging, district Am sterdam, heeft Donderdagavond in twee groote zalen te Amsterdam, nl. in het Concertgebouw en Bellevue. besloten bijeenkomsten gehouden, die zeer druk bezocht waren en waarop de leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert en de heer H. J. Wou denberg het woord voerden. Aan een verslag dat het A.N.P. geeft ontleenen wij het volgende: Reeds lang voor het vastgestelde uur waren de beide zalen tot in de uiterste hoeken gevuld. De heer H. J. Woudenberg schetste in zijn rede in de eerste plaats den vooruitzienden blik van den leider der N.S.B. „In de toekomst zal de arbeid de beslissende factor voor ons volk zijn en dat is gelukkig. Wij zullen in het nieuwe Europa een groote ma te van zelfstandigheid kunnen genieten, wan neer wij den nieuwen geest verstaan, wanneer wij een nationaal-socialistischen staat hebben gevormd, wanneer wij gezamenlijk een leger van den arbeid vormen. De leider van de N.S.B. heeft mij opgedragen het Nederlandsche arbeidersfront te gaan vor men. Een moeilijke, doch schoone taak. Arbeid is een zegen, niet wanneer het voor den kapita list is. doch voor het volk, voor de gemeen schap." Na de pauze sprak de leider van de N.S.B., ir. A. A. Mussert, die met een daverend en langdurig „hou-zee"-geroep enthousiast werd verwelkomd. Hij zei o.a.: „Thans worden wij van landver raad beschuldigd. Maar daar is het laatste woord nog niet over gesproken. Ik verwacht nog steeds de eerste bij mij. die een aanwijzing over dat bedrog kan geven. De oude democratische wereld wordt in puin geslagen: de jonge nationaal-socialistische wereld wordt geboren. Er zal een Germaansche, een Latijnsche en Slavische Unie van volkeren ontstaan, aldus zie ik de toekomst. Laten wij Germanen begrijpen, dat wij bij elkaar hooren. Er zal een groot Nederlandsch volk zijn, van Dollart tot Duinkerken. Willem de Zwijger reeds poogde Noord en Zuid te vereenigen, thans zal wederom een Duitscher beide volke ren vereefxigen. Noord- en Zuid een eenheid van weldra twintig millioen menschen, een goe de buur van het Duitsche land. Deze eenheid is steeds een onzer idealen geweest, al konden wij er slechts uit de verte op wijzen. Dit jaar, uiter lijk het volgend jaar hebben wij een kans, dat ons ideaal van vereeniging tot werkelijkheid wordt. Een land tusschen Rijn, Maas en Schel de." opr. zeide voorts met klem, dat de nationaal- socialist nooit mede zal doen aan verguizing van H. M. de Koningin. „Wij herinneren ons slechts het goede, dat het Huis van Oranje voor ons volk heeft gedaan". (Langdurig applaus.) Vervolgens de gebeurtenissen van den laat- sten tijd besprekende, zeide spr., dat de natio- naal-socialisten van den dood gered zijn door de Duitsche troepen. „Wij zullen dat nooit vergeten. Thans is echter de terreur van jaren ten einde en mocht het ooit zijn, dat de Duitschers weg- gaan en wij zouden worden aangevallen, dan zullen wij vechten tot den laatsten man." Die mannen, zoo zeide ir. Mussert, met klem, die thans meenen ruiten te moeten inslaan om daarna hard weg te loopen, zijn in mijn oogen verachtelijke lafaards. Er moet een eerlijke tucht en orde zijn. ,Jk ben", zoo riep spreker uit, „voor discipline en orde, maar er zijn voorwaarden. Die uitzon deringsbepalingen, waaronder wij N.S;B.'ers ge bukt gaan, moeten verdwijnen." Buiten werd ir. Mussert een ovatie gebracht. Zon onder 10.01 Zon op 5.18 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. SANTPOORT GRASVEILING. In „Zomerlust" werd een grasveiling gehouden, waarbij zeer hooge prijzen werden besteed. VELSEN JUBILEA AAN DE PAPIERFABRIEK. Na de reeds gevierde jubilea van de heeren F. W. Otte, J. de Jong, en L. Bruinzeel werkzaam in de Papierfabriek, die onderscheidenlijk den len, 5en, lOen van deze maand 30 jaar in dienst bij de N.V. Vereen. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen waren en wien buiten een vrijen dag de gebruikelijke enveloppe werd overhandigd, zullen Zaterdag 15 Juni wederom drie arbeiders jubileeren. De heer W. J. Rozemeyer, die 27 Maart 1897 te Velsen werd geboren, herdenkt dan zijn 30-jarig dienstverband. Hy is werkzaam bij de cellulose- machines. Ook de heer A. Warmenhoven, die werk zaam is in de loodbi-anderswerkplaats van de me chanische werkplaats is dien dag 30 jaar in dienst van de firma. Tenslotte viert op denzelfden dag de heer Joh. van der Zon, die in de kapperij van de cellulosefabriek werkt, zijn zilveren dienstju- bileum. Op 22 Juni viert tenslotte de heer J. van Vuuren zijn 30-jarig jubileum. „ZONNESTRAAL"-DAG. De sterken voor de zwakken. Het „Zonnestraal"-comité schrijft ons: Hoewel nieuwe nooden dringend om leniging vragen, mag toch de steun aan onze tuberculose bestrijding niet op den achtergrond geraken. De hulp aan de tuberculoselijders moet onvermin derd kunnen worden*voortgezet. De hiervoor se dert jaar en dag door ons volk algemeen be toonde offervaardigheid mag niet verzwakken, willen wij de t.b.c. krachtig kunnen blijven beteugelen. Zoo komt de vereeniging „Zonnestraal" ook ditmaal haar jaarlij ksch beroep doen op de hulp vaardige gezindheid van ons volk. Het „Zonne- straal"-werk in dienst der tuberculosebestrijding vindt onverzwakt voortgang. Meer dan 200 pa tiënten van alle gezindten en uit heel ons land zijn in dit Sanatorium in verpleging. De geld middelen voor dit werk worden al sedert 13 jaren voor een groot gedeelte bijeengebracht door middel van de j aarlijksehe „Zonnesti'aal"-collec- ten in heel ons land. Aangezien „Zonnestraal" deze middelen onmo gelijk kan ontberen vooral nu niet en de volledige voortzetting van het verplegingswerk een algemeen volksbelang is. wekt het Plaatse lijk Comité de ingezetenen onzer gemeente op om ook nu weer. overeenkomstig het Zonne straal-devies: „De sterken voor de zwakken", bij de collecte van Zaterdag 22 Juni a.s. hun pen ningske voor dit mooie doel te willen offeren. Collectjices kunnen zich melden bijLuikman, Cypressenstraat 12, Hazewinkel. Stationsweg 204 en A. Peek, Briniostraat 7, allen IJmui- den-Oost. IJMUIDEN GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Van de leerlingen der Gem. Visscher ij school zijn geslaagd voor het diploma: Kaartpassen: D. Wijker, A. Zwart. J. van der Plas en N. van Dijk. Machinist aan boord van Stoomzeevisschers- vaartuigen: K. Seguin én J. J. Akkerman. Motordrijver ter Koopvaardij: E. Ossendrijver, G. K. van der Molen en J. A. de Lange. Motordrijver voor de Binnenvaart: I. Coronel. Splitsen en knoopen (bewerken van touw en staaldraad): H. P. van der Valk. A. J. C. Fruy- tier, P. Engelhart. P. Vingerhoud. M. Kooistra. C. H. M. Borst. H. Polman, J. de Koe. H. Olden burg. T. J. Tijburg, I. Coronel, D. Broekhuizen en M. van Dongen. Schipper aan boord van stoomzeevisschers- vaartuigen: J. Langbroek, D. Plug, N. van Dijk en J. Glas. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. L. Fischer—Desain d. Ondertrouwd: E. Timmermans en E. M. J. van Overbeek. G. Sonderman en A. Speerstra. Getrouwd: F. Houdijk en M. W. Kruyshoop. K. Kievit en H. R. Rinkema, Chr. Harms en A. Fidom, P. A. J. van Raaij en W. P. Verwe ij meren. G. van Asten en W. Punt, M. Deegens en J. van der Molen. Overleden: A. de Bijll Nachenius 63 j. DE L. T. B. BESTAAT 25 JAREN. Het zal Zondag 16 Juni 25 jaren zijn geleden, dat in Haarlem de Katholieke Land- en Tuinbouwbond (L. T. B.) werd opgericht. Aanvankelijk was het de bedoeling dit feit met luister te vieren, doch de omstandigheden verhin deren zulks. De bond heeft als stands- en vakorganasitie alle belangen van den Katholieken land- en tuinbouwen- den siand in Noox-d-, Zuid-Holland en Zeeland be hartigd. Deze belangen waren van cultureelen. socialen, economischen en vaktechnischen aard. Daarbij werd met anderen samengewerkt. De be- diijfsvrede, de verschillende vakscholen en cursus sen in de landbouwhuishoudscholen, de onderschei dene economische en> vaktechnische instellingen zijn evenveel getuigen van de vaak moeizaam, maar dan toch met succes gevoerde acties van de jubileerende organisatie. De L. T. B. telt thans ruim 9000 leden, verdeeld over 150 plaatselijke afdeelingen. De activiteit der organisatie concentreert zich in haar hoofdbestuur, terwijl de vakbelangen woi-den behartigd door de vakgroepbesturen. Evenals de andere organisaties is ook de L. T. B. federatief aangesloten bij een lan delijke. te weten bij den Katholieken Nederland- sehen Boeren- en Tuindersbond, welke laatste orga nisatie meer dan 75.000 leden telt. OVERVEEN VERBETERING TROTTOIRS. De dienst van Publieke Werken te Bloemendaal is thans bezig, tegels te leggen in een trottoir aan het begin van de Prins Hendriklaan, bij de Julia- nalaan. De directeur van Publieke Werken deelde ons mede, dat men hoopt, de beide trottoirs van de geheelc Prins Hendriklaan op deze wijze een. beurt te kunnen geven. Ol' de Oranje Nassaulaan ook op dezelfde wijze behandeld zal worden, kon de directeur ons nog niet zeggen. Men zal zich herinneren dat in een der jongste zittingen van den Raad mevr. Dalmeyer de aan dacht vestigde op d^n slechten toestand van de trottoirs in beide lanen. De wethouder van Pu blieke Werken antwoordde toen, dat B. en W. aandacht aan deze zaak zouden wijden. Dat dit geschiedt, blijkt uit de werkzaamheden, waarmede nu een begin is gemaakt. Het zou zeer te wenschen zijn, dat ook de trottoirs van de Oranje Nassaulaan eenzelfde verbetering ondei-gaan als die van de Prins Hendriklaan. ZWEMMEN. Het is zoo. wordt bekend gemaakt streng verboden, om te zwemmen in de Ringvaart nabij het Nieuwe Meer binnen een afstand van 200 Me ter rechts en links van het viaduct in den rijks weg voor autosnel verkeer. PROJECTIELEN. Overal waar in 'het veld of op den akker onge- sprongen projectielen in den grond zijn geslagen, moet de plaats daarvan op order van de Duitsche militaire overheid worden aangeduid met drie paaltjes, waaraan een roode vlag is bevestigd. Er moet van de vondst onmiddellijk kennis gegeven worden. Het is in verband met de veiligheid ten strengste verboden ongesprongen projectielen aan te raken. BURGERLIJKE STAND van 713 Juni 1940. Geboren: Pieter, z. van J. Korsuize en M. M. Bouterse. Helena Elizabeth, d, v. R. Smit en G. Eveleens. Adrianus Casper, z. van A. C. Dui venvoorden en A. van Hal. Jan, z. v. G. Krijgs man en A. de Keizer. Jan Hendrik, z. van J. W. Hoogland x A. M. Siemer. Joannes Fredericus Maria, z. van J. C. Barendsen en C. A. Uljee. Dina, d. v. J. J. de Cloe en N. Spruit. Antoni Cornelis, z. van Wed. A. C. Pruijssers-Arensman. Josephus Wilhelmus Gerardus, z. v. G. C. J. de Dood en C. H. E. Adriaansz. Elly Gerarda, d. van B. A. Stroet en A. W. Zieltjens. Daniël Justus, z. van A. W. Lazonder en A. Schamhart. Ondertrouwd: Evert Kamerbeek, 28 jaar en Ly- dia van 'l Hof. 27 jaar. Gerrit Hooijer, 22 jaar en Anna de Kleer, 21 jaar. Leencert Kranen- burg, 23 jaar en Trijntje de Zeeuw, 18 jaar. Getrouwd: Willem Ruiter. 28 jaar en Teuntje Griekspoor, 21 jaar. Gerrit Koelman, 26 jaar en Janneke Meijer, 25 jaar. Overleden: Hendrik je van Eikeren, 69 jaar, echtg. v. C. de Vries. Grietje Klaver, 72 jaar, eehtg. van G. P. Boer. Max de Vries, 44 jaar, ongeh. wonende te Amsterdam. Geertje Jur- riëns, 52 jaar. gesch. echt. v. A. Affourtit. Evert je Streefkerk, 62 jaar, echtg. van K. M. Ver- kuijl. ZANDVOORT HAARLEMMERMEER WINKELSLUITING. In verband met de gewijzigde tijdsaanduiding mogen de winkels van heden af op gewone werk- cir.gen open zijn tot 's avonds 9 30 uur, alsmede op Zaterdag tot 10.30 uur mits de winkel als het donker :s behoorlijk is afgeschermd voor de lucht bescherming. BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Haarlem be richtten dat de bestaande regeling met die ge meente, betreffende de toelating van leerlingen tot de scholen voor buitengewoon lager onderwijs niet voldoet aan de verordening buitengewoon lager on derwijs Noord-Holland, waariri is bepaald, dat leerlingen uit andere gemeenten bij de berekening van het provinciaal subsidie voor de scholen voor buitengewoon lager onderwijs niet worden mede- geteld, indien niet door het bestuur van de woon- gemeente een bijdrage wordt verstrekt van ten minste 40 pet. der netto kosten. In verband daarmede ligt het in het voornemen van genoemd college den raad voor te stellen be doelde regeling tegen 1 Januari 1941 op te zeggen. Evenwel is men bereid een nieuwe regeling te treffen volgens een mede toegezonden ontwerp. Na ingewonnen inlichtingen is gebleken, dat de eventueel nieuw te treffen overeenkomst de ge meente per leerling ongeveer f 12 per jaar meer zal kosten dan de bestaande. Aangezien echter geen mogelijkheid bestaat de kinderen uit de gemeente, welke op het buitengewoon lager onderwijs zijn aangewezen, op andere wijze eenigszins behoorlijk onderwijs te laten genieten dan op de Haarlem sche scholen, meenen B. en W. deze verhooging van uitgaven te moeten aanvaarden. CREDIET BUITENGEWONE OMSTANDIGHEDEN De huidige buitengewone omstandigheden heb ben B. en W. genoodzaakt tot het doen van ver schillende uitgaven, waarop in de begrooting niet was gerekend. Deze uitgaven betreffen o.a. de lucht bescherming, buitengewone politiemaatregelen en de kosten vallende onder de bezetting. Het is niet te voorzien of deze uitgaven nog belangrijk zullen stijgen en evenmin of zij geheel of gedeeltelijk ten laste van de gemeente blijven. B. en W. verzoeken een crediet van f 5000 toe te staan en in verband daarmede de 4e suppletoire begrqoting vast te stellen. WERKVERSCHAFFING. Voor de tewerkstelling der werkloozen in het belang van de voedselvoorziening achten B. en W. het wenschelijk in werkverschaffing over te gaan tot het betelen van ongeveer 2'/. H.A. grond met bruine boonen. De Ned. Heidemaatschappij diende voor dit object een begrooting in, welke aanwijst een bedrag van f 1250 aan arbeidsloon en f 600 aan overige kosten. Met machtiging van den rijksinspecteur voor de werkverruiming te Alkmaar is met het oog op den spoed welke in dit geval geboden is bereids een aanvang gemaakt .met dit werkobject. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Maandag 17 Juni IS40. aes avonds 7.30 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven en be slissing omtrent de toeiating van E. de Muinck Thzn., als lid van den raad. 3. Voorstel tot aanvulling van de algemeene politieverordening 4. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor uitgaven, verband houdende met de buiten gewone omstandigheden. 5. Voorstel tot het uitvoeren van een werk verschaffingsobject. 6. Voorstel tot wijziging van de rechtspo sitieregelingen van het gemeente personeel. 7. Voorstel tot wijziging van de Verordening Gemeentepolitie. 8. Voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit betreffende Zaterdagavond sluiting van kap perszaken. 9. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe re geling betreffende toelating van kindeken uit Zandvoort op de scholen voor openbaar buiten gewoon lager onderwijs te Haarlem. 10. Voorstel betreffende de vastrechttarieven voor gas en water. 11. Voorstel tot het openstellen voor het pu bliek van de gemeentelijke duinterreinen. 12 Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de centrale verwarming van het raadhuis. - 13. Voorstel betreffende de stroomlevering voor het pompstation van de waterleiding. 14. Behandeling van belastingreclames. VASTRECHTTARIEVEN. De huidige buitengewone omstandigheden maken de vooruitzichten voor het thans aange^ vangen badseizoen zeer onzeker. De billijkheid vordert, dat met dezen uitzonderlijken toestand rekening wordt gehouden en dat niet star wordt vastgehouden aan verplichtingen welke men ten opzichte van de gemeentebedrijven op zich heeft genomen en welke zijn gebaseerd op een normaal verloop van het badseizoen. De verplichte vastrechttarieven voor het water vinden hun grondslag in het verbruiksverleden. Voor het loopende jaar kan dezp grondslag niet als juist worden aangemerkt. Overeenkomstig het advies van den Directeur der Bedry ven stellen B. en W. den raad voor hen te machtigen deze gedragslijn te volgen: Voor pensions en bedrijven wordt, indien hi door financieele omstandigheden noodzakelijk de vastrechttariefregeling voor het water tijcii lijk buiten werking gesteld. Het water wordt zoo lang de onzekerheid duurt tegen een eenheid} tarief van 36 cent per M3. geleverd. Blijkt achteraf, dat het seizoen nog meeval waardoor het waterverbruik meer bedraagt da verwacht is, dan kan het vastrechttarief me terugwerkende kracht wederom worden inge schakeld. en een verrekening plaats vinden. Indien particuliere verbruikers door zeer slecht verhuur op het einde van het jaar meer dan 5 cent per M3 voor het water betaald hebben, da: kan volgens de bestaande verordening een res titutie plaats vinden gebaseerd op de minimu: contractbasis van 30 M3. a 36 cent per M3. Deze verzekering kan dan op het einde van hs jaar plaats vinden. De vastrechtregeling blijft ook in de toekom! ongewijzigd. Het vastrecht voor gas is facultatiej B. en W. stellen voor de garantie te geven, ds zij die een vastrechtovcreenkomst voor gas heb ben gesloten, over het kalenderjaar 1940 nk meer zullen betalen, dan het aantal verbruik! M3, berekend naar den gewonen prijs van 1 Oc tober tot 1 April 8 cent per M3, van 1 April to 1 October 9 cent per M3. De verrekening kan o het einde van het jaar plaats yjnden. 4S3e STAATSLOTERIJ (Niet officieel)" 5de klasse, 5de lijst Trekking van Vrijdag 14 Juni 1940 Hooge Prijzen x 10.000.— 20326 f 1.000.— 5344 9031 21873 23835 f 400.— 8104 10562 13281 23692 24817 f 200.— 1692 7327 9389 24315 f 100.— 1303 1702 2417 2773 7343 10990 11453 11566 12686 16574 16696 17569 17864 18308 20181 20275 20929 22883 Prijzen van f 70. 1126 1131 1166 1396 1415 1428 1468 1582 1619 1697 1784 1849 1892 2009 2052 2421 2562 2579 2611 2627 2711 2748 3067 3097 3106 3283 3349 3356 3365 3670 3679 3708 3729 3758 3872 3980 4315 4317 4324 4373 4394 4398 4411 4621 4820 4865 5098 5407 5511 5539 5586 57C2 5955 6012 6142 6254 6293 6300 6331 6460 6550 6591 6622 6670 6698 6873 6900 6929 7009 7186 7461 7471 7478 7481 7630 7660 7788 7794 7871 8216 8421 8443 8479 8604 8756 8851 8931 8957 9198 9271 9284 9453 9457 9466 9528 9701 9731 9802 9858 9862 9982 10008 10073 10080 10252 10295 10313 10377 10568 10584 10586 10620 10643 10728 10741 10803 10811 10970 11064 11091 11303 11341 11475 11528 11534 11669 118G8 11908 11940 12236 12570 12602 12622 12652 12852 12946 12959 13015 13056 13126 13140 13210 13274 13338 13356 13678 13848 13917 14165 14328 14349 14441 14629 14707 14750 14862 14878 14887 14907 15011 15055 15117 15188 15228 15254 15259 15335 15416 15497 15518 15636 15682 15768 15929 15965 16063 16187 16595 16897 17003 17102 17141 17360 17430 17493 17554 17738 17781 17798 17936 17985 18104 18459 18474 18573 18617 18768 18973 19393 19491 19662 19671 19762 19847 19992 20055 20355 20378 20549 20653 20700 20710 20713 20755 20765 21048 21184 21287 21292 21347 21372 21386 21414 21495 21582 21599 21617 21796 21801 22001 22370 22707 22879 22896 22906 22926 22964 23353 23519 23679 23852 23919 23958 24142 24149 24359 24631 24763 24797 24836 24838 Nieten 1003 1058 1104 1128 1199 1327 1349 1402' 1413 1418 1423 1465 1493 1503 1516 1529 1531 1538 1589 1608 1621 1639 1656 1678 1688 1722 1746 1929 1970 1986 2019 2027 2069 2112 2193 2199 2244 2253 2378 2 2394 2395 2412 2427 2491 2574 2597 2614 2C52 2710 2749 2771 2789 2802 2966 2 297„ 3017 3028 3053 3065 3075 3124 3203 3208 3240 3392 3320 3368 3387 3405 3412 3418 3413 3453 3471 3522 3576 3621 3627 3637 3677 3748 3780 3851 3871 3887 3908 3922 3933 3963 4009 4038 4062 4068 4070 4116 4121 4125 4130 4131 4179 4202 4218- 4242 4245 4254 4281 4291 4308 4349 4371 4386 4409 4501 4545 4578 4599 4627 4864 4881 4912 4928 4936 4980 5130 5137 5180 5205 5273 5275 5286 5338 5358 5372 5420 5455 5468 5514 5557 5571 5616 5646 5659 5718 5738 5749 5773 5805 5822 5902 5996 5998 6002 6028 6032 6051 6148 6155 6201 6205 6304 6333 6404 6418 6439 6452 6479 6496 6501 6512 6547 6563 6605 6619 6638 6644 6723 6737 6747 6877 6897 6939 6958 7016 7084 7153 7160 7181 7250 7275 7279 7280 7314 7396 7405 7459 7479 7498 7539 7622 7654 7661 7675 7681 7688 7700 7709 7712 7756 7776 .7786 7811 7836 7914 7956 8089 8097 8099 8173 8182 8201 8278 8289 8303 8320 8325 8352 8401 8417 8435 3440 3482 8489 8491 8596 8713 8746 8749 3773 8786 8792 8796 8856 8873 8898 8907 8914 9041 9090 9209 9216 9259 9269 9276 9281 9387 9450 9458 9532 9683 9635 9721 9779 9794 9796 9841 9848 9851 9855 9875 9377 9892 10005 10058 10061 10130 10131 1015G 10162 10210 10282 10322 10324 10329 10361 10374 10382 10385 10387 10413 10436 10489 10501 10547 10674 10742 10779 10794 10799 10885 10905 10913 10924 11016 11042 11058 11168 11197 11204 11209 11228 11350 11368 11417 11423 11424 11471 11582 11683 11694 11712 11717 11784 11807 11875 11897 11899 1197" 11983 12055 12066 12068 12149 12155 12186 12342 12395 12406 12428 12468 12493 12536 12539 12620 12648 12713 12715 12719 12728 12740 12752 12814 12846 12849 12868 12893 12917 12941 12950 13038 13115 13133 13152 13208 1322S 13228 13365 13372 13388 13432 13457 13540 13656 13672 13688 13695 13712 13734 13764 13800 13813 13342 13956 14001 14007 14038 14074 14030 14101 14132 14177 14179 14210 1421- 1-1940 14243 14293 14309 14320 14432 11491 14536 14650 14674 14690 14711 14745 14756 14337 14846 14935 14952 14974 15035 15107 15113 15119 15177 15264 15267 15300 15313 15347 153S6 15370 15422 15424 15435 15438 15449 15467 15499 15509 15529 15588 15625 15633 15722 15760 15762 15766 15321 15884 16025 16043 1C..84 16131 16202 162G4 16300 16310 16475 16497 16505 16506 16690 16692 16747 16772 16841 16845 15945 16955 1S971 17014 17026 17037 17059 17086 17182 17254 172S4 17281 17299 17312 17346 17486 17504 17517 17547 17564 17566 17568 17579 17580 17619 17635 17698 17710 17743 .17749 17751 17868 17876 17917 17945 17.977 17979 18039 18043 18102 10125 18137 18219 1R265 18290 18317 18351 18390 18435 18454 18473 1P486 18489 18492 13535 18558 18596 18625 18675 18716 18728 18729 18747 18757 18814 18861 18863 18902 13932 18933 18942 18986 19034 19222 19251 19305 19329 19334 19377 19419 19432 19442 19511 18517 19627 19629 19668 19672 19731 19773 19887 U022 20109 20138 20141 20180 20219 20319 20376 20416 20455 20473 20479 20493 20499 20506 20561 20571 20707 20747 20762 20791 20848 20893 20911 2,!030 20970 21011 21020 21057 21074 21097 21105 21195 21196 21202 21206 21254 21288 21355 2135S 21362 21419 21451 21460 21465 21511 21532 21569 21575 21656 21726 21785 21799 21S07 21857 21922 21927 21953 21967 22006 22018 22120 22123 22128 22163 22181 22251 22272 22284 22378 22388 «450 22491 22533 22537 22540 22563 22572 22573 22576 22603 22614 22616 22621 22622 22627 22657 22706 22715 22722 22742 22767 22783 22867 22975 23018 23031 23095 23102 23103 23147 23171 23217 23227 23319 23358 23381 233S3 23391 23413 23415 2.3419 23441 23474 23597 23608 23610 23622 23712 23751 23752 23759 23783 23785 23808 23857 23872 239G8 23972 23978 23983 23990 24054 24058 24113 -4163 24169 24259 24303 24362 24374 24415 24420 24421 24442 24450 24463 24482 24492 24517 24591 24598 24602 24610 24656 24679 24799 24816 24901 24S39 24958 24981 24991 24395 Verbetering: 5ae klasse. 4de lijst: 11557 m, z. 11557 mee f 70.—; 22238 ontbreekt.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2