KIJK U Zoekt een woning? W. SWAAP De gemeenteraad bijeen KUNSTGEBITTEN VETPOTTEN STRIJKTAFELS WRINGERBOKKEN HUISTRAPPEN T. Kroon Sr. KEUKENTAFELS DTNSDX'G IR JUNI 1940 it x x t: t: m*s p x g p r x p 7 ZANDVOORT Rede van den burgemeester. De Raadsvergadering te Zandvoort Maandag avond werd door den 'burgemeester, den heer H. yan Alphen geopend met de volgende woorden: „Hoewel er sinds onze laatste bijeenkomst ont zettend veel in de wereld heeft plaats gevonden én men geneigd is het plaatselijke nieuws naar den achtergrond te verschuiven, meen ik toch bij het begin van deze vergadering' in de eerste plaats Uw aandacht te moeten vragen voor het over lijden op den eersten Pinksterdag van den heer G. W. van Toomibergen, raadslid dezer gemeente. Pinksteren, zoo menigmaal Zandvoort's hoog tijdagen, zal, wat 1940 betreft, niet gauw uit ons geheugen verdwijnen. Bij de begrafenis van van Toombergen, wat lijkt het al weer lang geleden, mocht ik mede namens de gemeente het vele werk, dat hij ten opzichte van Zandvoort verrichtte, waarbij mijne ledachten ook gingen naar den pensionhouder |an Toombergen, dankbaar erkennen; hij had lijn dorp en zijn vak lief en gaf daarvan menig maal, ook in dit college, blijk. Wij zijn verheugd over het weerzien van zoo vele bekende gezichten van hen, die hun plicht voor hun land vervuld hebben en naar ik hoop op de meest eervolle wijze, maar laat ons toch niet nalaten de drie gesneuvelde ingezetenen te herdenken. Zelfs in tijden waarin zoo onuitsprekelijk veel geleden wordt is men. wanneer daarvan geen direct slachtoffer en wat mogen wij te dien op zichte in deze streek van ons land tot heden toch dankbaar zijn. geneigd het leed van anderen zoo niet te vergeten, maar dan toch eenigszins o zij te zetten. Op dit oogenblik echter zijn wij in volle ge dachte bij de nabestaanden, mogen zij hiervan eenigen steun ondervinden en mogen zij bovenal in hun leed gesterkt worden door de wetenschap dat zij die vielen, heengingen niet slechts in de uitoefening van hun plicht maar ook in het be lang van anderen. Dit eerste samenkomen van onzen Raad na al het vele wat in de wereld heeft plaats gevon den kan ik niet anders zien dan te zijn een plech tig oogenblik. Een reden te meer om dit samenzijn te benut ten door mijne gevoelens van dank uit te spreken voor de waardige houding van Zandvoort ook in dezen stormachtigen tijd. Het lijkt mij, dat thans het tijdstip nog niet gekomen is om op een en ander dieper in te gaan, ik bedoel om de verschillende takken van dienst als de secretarie, de politie, de luchtbe scherming enz. reeds nu bij wijze van „finale afrekening" uitvoerig dank te betuigen, er kan nog zooveel van hen gevraagd worden; de oorlog is nog niet voorbij! Wat niet wegneemt, dat met groote erkente lijkheid het vele en goede door hen gepresteerd reeds nu voor het voetlicht gebracht mag worden. Ik meen echter, dat het tijdstip wèl gekomen is, dat ik iets kan zeggen over de uitnemende werkzaamheden door menig ingezetene ten be hoeve van de evacuatie verricht. Aan een twee honderdtal inwoners bracht ik reeds schriftelijk mijn dank uit, waarbij ook zij, die ordonnans diensten verrichtten zijn te noemen; van deze plaats af moge ik dien dank thans in het open baar herhalen. Evacuatie naar deze gemeente heeft niet plaats gevonden, één zorg minder zou men kunnen zeg gen, maar toch weet ik mij verzekerd, dat deze gemeente ook in dat opzicht in nood verkeerende landgenooten hare volle, gulle bijdrage zou ver leend hebben. Van mijn collega te Bussum bereikte mij een hartelijk schrijven waarin hij mij verzoekt zijn bijzonderen dank ook namens het gemeente- bestuur en de ingezetenen over te brengen aan die ambtenaren en inwoners dezer gemeente, die met de zorgvuldige voorbereiding van een zoo groot aantal gasten zoo omvangrijke bemoeiin gen hebben gehad. Wij gaan thans verder, moge het ons gegeven zijn de belangen van onze gemeente, wier in woners zich in hooge mate verheugd hadden op een goed seizoen, en thans menigen tegenvaller te incasseeren krijgen, naar behooren te behar tigen. Laat ons dit werk op waardige wijze verrich ten met volkomen negatie van duizend en één verhalen waarvan het meerendeel dit zij tus- schen twee haakjes gezegd zijn oorsprong ont leent aan een „trambalcon" of andere zeer „be trouwbare" bron. Meer dan ooit is nu de tijd gekomen eendrach tig deel te nemen aan opbouwend werk! Na onderzoek der geloofsbrieven werd de heer E. de Muinck Thzn. als lid van den raad toege laten. Als eerste punt was aan de orde een voor stel tot aanvulling van de algemeene politie verordening. De heer Molenaar verzocht dit voorstel aan te houden. Het eerste lid van dit voorstel vond spr. te streng met het oog op het feit dat Zand voort een badplaats is. De heer J o u s t r a achtte de redactie van het punt 2 ook niet gelukkig. De burgemeester verzekerde dat de politie niet strenger zal optreden. De tweede verandering is bedoeld om orde te scheppen in het kampeeren. Hierdoor worden B. en W. bevoegd om het kampeeren in de duinen te verbieden. De heer Molenaar bleef bezwaar maken, doch dit werd niet ondersteund. Het voorstel tot het verleenen van een crediet voor uitgaven, verband houdende met buitenge wone omstandigheden werd met de stem van den heer Molenaar tegen aangenomen. Alle andere voorstellen, waarvan we nog noe men de vaststelling van een nieuwe regeling be treffende toelating van kinderen uit Zandvoort op de scholen voor openbaar buitengewoon lager onderwijs te Haarlem, en de openstelling voor het publiek van gemeentelijke duinterreinen werden zonder discussie aangenomen. PERSONALIA. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. de Jong, thans hulpprediker te Eindhoven, is als predikant beroepen te Rossum (Gld.). „JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK". Het comité van actie vestigt er nogmaals de aandacht op. dat de gelegenheid tot inschrijving voor de werkkampen met de daaraan verbonden opleiding tot melker en schipper weer open staat. Werkloozen van 1625 jaar worden verwacht ten huize van den secretaris, den heer H. Koning, Haltestr^at 62. De genoemde kampen gaan uit van de Centrale te Utrecht, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor practisch Chris tendom. HANDBAL AFD. O.S.S. De handbalafdeeling van de gymnastiekvereen. O.S.S. heeft haar trainingsavond vastgesteld op Vrijdagavond. Medewerking wordt verleend door twee leden van de Haarlemsche Haudbalcommis- Eie. SCHOOLMELK. Na een korte stopzetting deed Maandagmorgen de melkboer zijn intrede weer op de Zandvoortsche scholen, waar hij met een hoeraatje door de leer lingen werd ontvangen. De kinderen waren zoo gewoon geraakt aan deze bijvoeding, dat zij het als een werkelijk gemis voelden, toen de melkboer niet kwam. De van thuis meegebrachte boterham kon het fleschje melk met een rietje dat voor de meesten een versnapering is ten eenenmale niet vervangen. BLOEMENDAAL Bouw van kleine woningen. B. cn W. vragen den Raad een principiëele uitspraak. B. en W. schrijven aan den Raad: Van de Commissie voor Publieke werken ontvin gen wij onderstaanden brief: ,Met betrekking tot den bouw van arbeiders woningen, is onze Commissie van oordeel, dat aan kleine woningen, wat ook tenslotte het resultaat zal zijn van den oorlog, meer en meer behoefte zal bestaan. Het komt onze Commissie daarom raadzaam voor nu reeds voorbereidingen te treffen om t.z.t. tot den bouw van zulke woningen te kunnen overgaan. Wij geven uw college derhalve in overweging dienaangaande een principiëele uitspraak van den Raad uit te lokken, met dien verstande, dat deze uitspraak in financieel opzicht geen bindend karak ter zal hebben. Eerst als de zaak vasteren vorm heeft aange nomen, zou de Raad kunnen uitmaken of het dan practisch mogelijk en financieel verantwoord is te achten, om de plannen ten uitvoer te doen brengen". Naar aanleiding van dien brief verzoeken B. en W. den Raad dienaangaande eene principieele uit spraak te doen. ORGELBESPELING. Op Donderdagavond 20 Juni a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal door den heer Piet Halsema een orgelbespeling worden gegeven. Solistische medewerking wordt verleend door mej. L. Stappers, sopraan. AANBEVELING VOOR SCHOOLARTS. Door het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd is aan den schoolarts voor de Hartenlust- en de Bornwaterschool, den heer H. L. van Beuse- kom, met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Ter voorziening in deze vacature tegen genoem den datum bieden B. en W. den Raad de volgende alphabetische aanbeveling aan: S. B. Drijber, H. D. G. A. Immink en J. J. Westenburg, allen arts te Bloemendaal. GEEN TIJDELIJK KLERK BIJ DEN LUCHT BESCHERMINGSDIENST. Aangezien de toestand sedert het vaststellen der 6e suppl. begrooting, dienstjaar 1940 zoodanig is gewijzigd, dat aanstelling van een tijdelijk klerk bij den Luchtbeschermingsdienst niet meer noodig is, waarvoor geiden op genoemde begrooting wa ren gebracht, stellen B. en W. voor, deze in te trekken. RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering van dén Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Don derdag 20 Juni 1940, des namiddags 2 uur, ten Raadhuize te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notulen der raadsvergadering van 21 Maart 1940. 2. Ingekomen stukken. 3. Intrekking 6e suppl. begrooting, dienstjaar 1940. 4. Vaststelling 3e suppl. begrooting dienstjaar 1940. 5. Vaststelling 14e suppl. begrooling dienstjaar 1939. 6. Bespreking toepassing 3e lid van artikel 18 van het Ambtenarenreglement. 7e. Benoeming schoolarts voor de Hartenlust- en Bornwaterschool. 8. Benoeming voorzitter en plaatsvervangend voorzitter van het Scheidsgerecht. 9. Verzoeken afschrijving schoolgeld. 10. Grondaankoop voor verbreeding van den Noorder Stationsweg. 11. Bespreking arbeiderswoningbouw. 12. Verzoeken om ontheffing bepalingen der be bouwingsvoorschriften. SCHEIDSGERECHT VOOR AMBTENAREN. B. en W. bieden voor de benoeming van een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter van het Scheidsgerecht, bedoeld in artikel 71 e.v. van het „Ambtenarenreglement" de volgende aanbe velingen aan: Vacature mr. C. W. Thöne (voorzitter): 1. mr. C. W. Thöne; 2. prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer. Vacature prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer (plaatsvervangend voorzitter) 1. prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer; 2. mr. C. W. Thöne. AANKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten, van de N.V. Kenrtemer Exploitatie Maatschappij van onroerende goederen te Bloemendaal tegen den prijs van 5 per M2. aan te koopen: de strook grond aan de Noordzijde van de Van Wickevoort. Crommelinlaan hoek Noorder Stationsweg ter op pervlakte van 173 M. BAKFIETS VERDWAALDE NAAR HET RIJWIELPAD. Op de Kleverlaan hoek Verbindingsweg reed een driewielige bakfiets, bestuurd door T. J. v. d. H., wonende te Haarlem. Deze lette bij het nemen van de bocht op eenige wielrijders, die een ver keersovertreding pleegden; hierdoor belandde hij echter in plaats van op den verkeersweg, op het rijwielpad dat langs de Kleverlaan ligt, waarbij hij in botsing kwam met den wielrijder G. C. van B., eveneens uit Haarlem afkomstig. De wielrijder viel en klaagde over pijn in zijn linkerbeen. Dr. Drijber, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en constateerde een kneuzing in het linker-onderbeen en een onderhuidsche bloeduit storting. Per doktersauto werd de patiënt naar zijn woning vervoerd. De politie stelt een onder zoek in en maakte proces-verbaal op. HALFWEG DS. H. J. HEIDA. Ds. H. J. Heida. predikant bij de Geref. kerk van Vlaardingen. die van 19071912 pre dikant was bij de Geref. kerk alhier, herdenkt Maandag 24 Juni as. den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. Heida diende de kerken van de Leek (Gron.), Yerseke. Halfweg, Stadskanaal en se dert 1920 die van Vlaardingen. Het jubileum zal niet worden gevierd. Ds. Heida zal alleen op Zondag 30 Juni a.s. in de Oosterkerk te Vlaardingen een gedachtenis rede houden. HEEMSTEDE Burgerlijke Staiul. Ondertrouwd: M. Plooy en A. Corba; A. J. Gravesteyn en D. Goede. Getrouwd: N. A. de Heer en G. W. Soesman; R. Visser en W. A. C. Mooiman. Bevallen: M. A v. BaarsTruljens z.; J. Paulus v. Dijk 7..-. S. VedderFortenga z. Overleden: W. E. Steetskamp 81 j.; wed. J. Boon. OVERTREDING PRIJSOPDRIJVINGSWET 1939 De politie alhier heeft in samenwerking met den dlstributiedienst, bij' een kruidenier te Heemstede, op Zaterdag ji. goederen in be slag genomen, wegens overtreding van de Prijs- opdrijvlngswet. Deze goederen werden verkocht tegen prijzen welke ver boven het normale uitgingen. De politie zal tegen dergelijke prijsopdrijvers onverbiddelijk optreden, ten einde aan deze ongemotiveerde praktijken paal en perk te stel len. DE LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Maandagavond heeft een deel der luchtbe scherming een groote oefening gehouden, die in alle opzichten uitstekend slaagde. De oefening betrof een veronderstelden dub belen bominslag aan de Joh. Wagenaarlaan, ver moedelijk een gasbom en een mijnbom. Deze oefening gold dus alleen voor Vak B. In de garage van de firma v. Lent in de Raad huisstraat, het verzamelpunt van deze groep gaf de heer j. Weezie. de Vakgroepleider de verschil lende orders. Eerst rukte de hulppolitie voor het afzetten der terreinen uit, daarna de gasver- kenners die het terrein afzochten en afzetten. De geneeskundige dienst rukte uit met 'groot ma teriaal daar een 4-tal slachtoffers huip noodig had. Dit zeker niet onbelangrijke onderdeel was al heel goed in orde. Een groote vrachtauto van het nieuwste type staat ter beschikking met 4 bedden. Daar ook de water- en gasleidingen zouden zijn getroffen, kwam ook de herstel- en opruimings dienst in actie, voor het afsluiten van water en gas en omdat ook een mosterdgasaanval werd verondersteld, was ook de brandweer noodig voor het reinigen der straat. Het bleek bij deze oefening dat de vele vrij willigers (ongeveer 100 personen) hun werk zeer goed verstaan. Kalm en in een vrij snel tempo werd het geheele plan, dat door ir. R.~ M. Spijksma was opgemaakt, ten uitvoer gebracht. Een moeilijkheid was dat de brandweer 300 m. slang moest uitleggen, daar de brandkranen niet gebruikt konden worden door het veronderstelde inslaan van een brisantbom. De eerste hulpdienst stond onder leiding van dr. J. Laeyendecker. de brandweer onder het hoofd van dezen dienst, den heer J. Schelling; de opruimingsdienst onder ir. Spijksma. de her- steldienst onder den heer J. Oom. en de ordon- nancedienst onder mevr. van Rossum. De politie, onder leiding van den heer H. J. Voors, hoofd der hulppolitie, zorgde voor een goede afzetting. Mede was aanwezig het hoofd der luchtbe scherming hoofdinspecteur A. Berentsen, die na afloop zijn groote tevredenheid betuigde over de oefening. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Karei Bartholomeus Franciscus Maria, zoon van C. F. Zwetsloot en P. C. Berbée. Overleden: Pieter Reijnevela, oud 65 jaar, wo nende te Alphen a.d. Rijn, verblijfhoudende Stich ting Vogelenzang. KWELLING VAN EEN HOND. Bij de politie alhier werd aangifte gegeven dat door militairen een hond was opgevangen. Nadat zij cenige bussen aan zijn staart hadden gebonden, lieten zij het beest los. Het arme dier, dat zich door het lawaai dat hem achtervolgde geen raad wist, holde door het dorp en kwam eindelijk vermoeid en afgemat bij de woning van zijn baas terug. De militaire politie, die van een en ander op de hoogte werd gesteld, slaagde er in den dader op te sporen, zoodat deze laffe daad niet ongestraft zal blijven. HILLECOM PERSONALIA. De heer A. J. van Maris, tijdelijk ambtenaar ter secretarie, is benoemd tot chei de bureau bij de distributie. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Door de gezamenlijke koren in deze gemeente werd Maandagavond een liefdadigheidsconcert ge organiseerd, waarvan de opbrengst bestemd is voor het zwaar geteisterde dorpje Valkenburg bij Rijns burg. De groote ruimte van het Hillegomsche Vei linggebouw was flink bezet, toen de burgemeester, die met zijn echtgenoote aanwezig was, het ope ningswoord sprak. De burgemeester was verheugd voor de eerste maal na de achter ons liggende oorlogsdagen weder te midden der burgerij te kunnen zijn; hij roemde den gemeenschapszin die dezen avond bleek en hoopte dat de hulpvaardigheid der burgerij daaraan evenredig zou zijn. Aan het concert namen de volgende koren deel: Dameskoor „Cantabile" onder leiding van mej. Agaath van der Mey; „Hillegomsch Dameskoor" onder leiding van Cor. Igesz: Gemengd Koor „Can tate et Jubilate" dir. mej. C. W. M. Hoogervorst; Gemengd Koor „Entre Nous" dir. H. van Mars bergen; Chr. Gemengd Koor „Zingt den Heer"; C-hr. Gemengd Koor „Soli Deo Gloria" te Bennebroek en het Chr. Mannenkoor „Soli Deo Gloria", de drie laatste onder leiding van S. P. Visser. Allen gaven het beste waartoe zij in staat waren en dat was zeer veel. Alle nummers (elk koor zong twee liederen) oogstten veel applaus, vooral „Mijn Nederland" gezongen door „Cantate et Ju bilate". De heer Van Biezen sprak een kort slotwoord, waarin hij dank bracht aan het bestuur der Hille gomsche Veiling voor het beschikbaar stellen van het gebouw en de hoop uitsprak dat de koren, nu zij elkander eenmaal gevonden hadden nog meer malen voor eenzelfde doel zouden willen samen werken. HAARLEMMERMEER COöP. BOERENLEENBANK „HAARLEMMERMEER". Aan het thans verschenen jaarverslag van de Coöp. Boerenleenbank Haarlemmermeer" is het volgende ontleend: Op 1 Januari 1939 bedroeg het aantal leden 422; op 31 December 1939 423. Op 31 December 1939 was het saldo spaargelden f 2.199.206.53. Op 1 Januari'1939 waren in omloop 1580 spaar bankboekjes; in 1939 werden uitgegeven 76 en ii getrokken 55 boekjes, zoodat op 31 December 1939 in omloop waren 1601 spaarbankboekjes. Voorschotten op 1 Januari 1939 (226) f 966.822.83: nieuwe voorschitten in 1939 (29) f 425.620, terug betaald in 1939 f 331.380.70, zoodat het saldo voor schotten op 31 December 1939 (238) bedroeg f 1.061.062.13. Het saldo rekening-couranthouders op 1 Januari 1939 bedroeg 1 1.124.263.52 opgenomen door rekening-couranthouders in 1939 f 7.121.886.40 en gestort door rekening-couranthouders in 193.: f 7.182.036.03; saldo rekening-couranthouders per 31 December 1939 f 1 064.113.89. De winst bedroeg f 8.502.49 (vorig jaar f 9107.54), aantal dagboekposten 19074: omzet f 18.403.808.87. In de algemeene vergadering werd de heer P. A. Stokman herkozen als lid van den Raad van Toe zicht en de heeren L. N. Enthoven en Th. v. d. Geest tot bestuursleden. SANTPOORT OPBRENGST COLLECTE. De in de kapel der Ned. Herv. Gemeente alhier gehouden collecte ten bate van den wederopbouw van de werk der Nederduitsch Hervormde Gemeente te Valkenburg (Zuid-Holland), heeft het bedrag van 150 opgebracht. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Teneinde te kunnen overgaan tot de aanschaf fing van brancards enz. was de vorige week door Blok Hoofdstraat van den Luchtbeschermings dienst een collecte georganiseerd, welke èn als we de grootte van het blok èn het doel, waarvoor de collecte geschiedde, in aanmerking nemen, wel eenigszins tegenviel, vooral als we daaraan nog toevoegen, dat bij het netto-bedrag van f 36.95 zich nog een flinke bijdrage van de alhier ge legerde militairen bevond. De blokpost is verplaatst naar één der leeg staande winkelhuizen aan de Broekbergenlaan, nabij de Hoofdstraat. Dank zij veler medewerking kon de post huise lijk worden ingericht. Zelfs waren er op den openingsavond bloemen gezonden. PERSONALIA. De dames P. Schipper en M. Verbeek, beiden van hier. zijn geslaagd voor de akte A van voor bereidend onderwijs (kleuteronderwijs). MILITAIR TEHUIS GESLOTEN. Het Chr. Militair Tehuis aan den Pastorieweg, dat voor vele militairen in de achter ons liggende mobilisatie-dagen een „pleister-plaats" is geweest, is thans gesloten. IJMUIDEN Belangrijke verbetering van een „onhoudbareii" toestand. Oud-IJmuiden heeft vele onhoudbare toestan den gekend, die nochtans zoo houdbaar waren, dat men er jarenlang mee bleef sukkelen en een ver betering maar steeds op zich liet wachten. Een dezer onhoudbare toestanden was de staat, waarin de rioleering voor zoover aanwezig zich bevond. Deze was op vele plaatsen verzakt, huisaansluitingen deugden niet,kortom er was bijna geen huis, waar niet het een of ander aan de rioleering mankeerde. Het ergste was wel de toestand waarin zich dc zich de rioleering bevond, waarlangs de rioolstoffen naar de buitenhaven nabij de Zuidersluis werd af gevoerd. Vooral de uitmonding was een voortduren de bron van klachten. Bij laag water kwam deze uitmonding geheel droog te staan, waardoor veel stank werd verspreid. Maar het ergste voor de bewoners van den Westhoek van IJmuiden was wel dat deze ondergrondsche verkeersweg gebruikt werd door een leger ratten, die langs dezen duisteren weg stadwaarts trokken om hun nachtelijke stroop tochten te gaan houden. Straten-ver had men last van deze gevreesde knaagdieren. En alles wat men deed om ze uit te roeien, was vergeesch, want het rattenleger werd steeds met versche troepen aangevuld. Dit is nu afgeloopen. IJmuiden heeft nu een geheel nieuwe rioleering gekregen en ook de uitmonding bij de Zuidersluis is verbeterd. De oude versleten en vergane buizen zijn door nieuwe Arkel-buizen vervangen. Men heeft de uitmonding tevens een eind laten zakken, waardoor deze ook bij laag water niet meer droog komt te staan. Hierdoor ziet het ratten-heir zich den weg afgesneden, zoodat het nu uit is met de stroop tochten naar de ingewanden van IJmuiden. Het vernieuwen van de rioleering in IJmuiden is thans nagenoeg gereed, zoodat het ook hier is een „na lijden verblijden". Vele IJmuidenaren, vooral Veel winkeliers hebben moeilijke dagen, ja moei lijke weken en maanden gehad maar nu men het resultaat er van ziet, is het leed vergeten. IJmuiden wacht nu op een betere bestrating, die door de rioleeringswerken zeer geleden heeft. Hopelijk komt ook hierin verbetering. Geboren: PAUL TONY Zoon van J. OVERDI.TK—HOOGENDORP 18 Juni 1940. Langelaan 3. Haarlem. Tijdelijk Beatrix-kliniek. Heden overleed geheel mverwachts tot onze diepe iroefheid. onze lieve Man, /ader en Behuwdvader, Wouter, Willem, Boudewijn Droogleever gep. Kolonel Top. Dienst N. O. L. Overveen: H. A. DROOGLEEVER— PRINS FRIEDA DRÖOGLEEVER. Makassar: H. A. WILLEMSE— DROOGLEEVER. H. WILLEMSE. Overveen, 18 Juni 1940. Julianalaan 7. Geen bezoek. De crematie zal plaats vinden Donderdag a.s. te Wester veld, na aankomst van trein 15.15 uur. Voor direct of later MEISJE gevr. van 7.30—6.30 uur. Niet ben. 21 jaar. Alleen met goede getuigen. Zondags van 8.30— Ï2.30 uur. Loon 10.— p. w. Aanm.: Mevr. JANSEN, Prins Mau ritslaan 28. Haarlem. Tandheelkundige GROOTE HOUTSTRAAT 99, Haarlem, Telef. 13728. Spreekuren iederen.middag van 1.304, behalve Maandag. Woensdag- en Vrijdagavond 7—8.30. Pijnloos trekken inbegrepen. (Ook ziekenfondstarief) Goudkroon en Brugwerk. BEKENDE LAGE TARIEVEN KLOMPENCENTRALE. GEMEUB. HUIS gezocht door echtpaar met 3 schoolgaande kinderen. Omtr. Kleverlaan. - Br. nr. 3905 Bur. van dit Blad. KLOMPENCENTRALE. Tandheelkundige Middenst.verz. Kunsttanden Gebitten f 37.50 Betaling f 1.— per week. Frans Halsstraat 11. KLOMPENCENTRALE. NU kunt U nog goede KARPETTEN en LOOPERS bekomen en de p r ij z e n zijn billijk. Boven dien ontvangt U weder MIDZABONNEN. KLOMPENCENTRALE. dat is er ook nog. ONS oud be kend adres van IN- en VERkoop /an gebruikte meubelen, kachels, kleding enz. 5 Riviervischmarkt 5 b .d. Gr. Kerk, Tel. 14911. Juist Mevr. Hebt U iets nodig, b.v. een kast, bed, spiegel, kleed of iets anders, kom dan even bij ons kijken, dat kost Immers niets. We handhaven de U be kende billijke prijzen. FIJNWASSCIIERÏJ HAAK, Mr. CORNEUSSTRAAT 33, vraagt STRIJKSTER en NETTE MEISJES. GEVRAAGD, ter OPLEIDING EENIGE NETTE JONGEDAMES. Leeftijd 1416 jaar, prettige werkkring. Aanmelden: Woensdag middag na 6 uur ATELIER „TEXTA", ZIJLWEG 174, HAARLEM. JONG, ENERGIEK ZAKENMAN Mlddelb. Schoolopl.. adm. onderlegd (pract.), beschaafde ma nieren en goed voorkomen, bekend met de moderne talen, goed stylist, bekend met propaganda en reclame, sportief, muzikaal en belezen, rijbewijzen A en B, eigen schrijfmachine, prima referentiën, de laatste jaren als bedrijfsleider werkzaam geweest zijnde, BIEDT ZICH AAN ALS: vertegenwoordiger, boekhouder-correspondent, verslaggever, propagandist, depot- of filiaalhouder, chauffeur-reiziger o. i. d. Ook bereid type-, vertaal- en ander werk aan huis te verrichten. Brieven onder nr. 3904 aan het Bureau van dit Blad. Dan direct naar HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU CORNS. L. KWAK Heemsteedsche Dreef 276 WONINGGIDS OP AANVRAGE TELEFOON 10636 KLOMPENCENTRALE. TE KOOP GEVRAAGD meubelen en net gedragen kleeding. OVERBEEK. Janswcg nr. 59, Telefoon 13256. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET RIJKSBUREAU VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Inventarisatie specerijen, gedroogde Zuidvruchten en aanverwante artikelen. 's-GRAVENHAGE, 18 Juni. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd deelt met betrekking tot het reeds aangekondigde verbod aangaan de het voorhanden of in voor raad hebben, verhandelen en afleveren van bepaalde spece rijen en Zuidvruchten mede, dat de eerste opgave, welke op grond van voornoemd verbod moet ge schieden, bestaat in het ver schaffen van een nauwkeurige inventarisatie van de thans nog, ai dan niet ingeklaarde, hier te lande aanwezige voorraden. De hierop betrekking hebben de opgaven moeten uitsluitend worden gedaan op formulieren, welke vanaf 24 Juni 1940 op aanvrage door de Nederland- sche groenten- en fruitcentrale, Laan Copes van Cattcnburch 62 te 's-Gravenhage, worden verstrekt. De opgaven behooren te ge schieden zoowel door den feite lijken houder der goederen (Stoom vaart mij., veem, expedi teur, loonmaler, bewaarnemer, handelaar en of fabrikant met eigen opslagruimte, enz.) alsook door een ieder, die in een be paalde rechtsverhouding tot de goederen staat (eigenaar, pand houder. consignatiehouder, enz.) Niet opgegeven behoeven te worden de voor hun verbruik, respectievelijk voor hun bedrijf als normaal te beschouwen voorraden van consumenten, respectievelijk winkeliers en an dere detaillisten; wel echter moeten opgegeven worden de voorraden, aanwezig in centrale magazijnen en'of fabrieken van grootwinkelbedrijven, broodfa brieken, e.d. Bij de inventarisatie moeten van de navolgende artikelen nauwkeurig gegevens verstrekt worden ten aanzien van ge wicht, plaats van opslag, ceel nummer, enz. Specerijen: witte peper, zwar te peper, nootmuskaat, foelie, kaneel (en cassia), kruidnage len, piment, cardamom en gem berwortel: in gemalen en/of on- gemalen toestand. Gedroogde Zuidvruchten en aanverwante artikelengeïm porteerd gedroogd fruit; geim- - porteerde vruchtenpulp met in begrip van vruchtenmoes e.d.; geïmporteerde en geconfijte vruchten; geimporteerde wal-, hazel-, pecan-cashew- en pa ranoten, gepeld of ongepeld; krenten; rozijnen; abrikozen pitten: amandelen, gepeld of ongepeld, bewerkt of onbewerkt; geraspte of gemalen cocosnoot; geconfijte gember in alle ver pakkingen. Tevens wordt bekend gemaakt dat zoolang de resultaten van de inventarisatie der voorraden nog niet bekend zijn, in het al gemeen geen dispensaties van het verbod van verhandelen cn afleveren zullen worden ver leend. Daar vergunningen tot verhandeling en/of affevering t.z.t. uitsluitend zullen worden verstrekt aan hen, die bij de Ne- derlandsche groenten- en fruit centrale als georganiseerde zijn aangesloten, wordt belangheb benden aangeraden zich reeds thans bij meergenoemde instel ling aan te melden.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3