ÜOttfc uit tózo a zijn weer verkrijgbaar tegen dezelfde lage prijzen! V R IJ D A G 21 JUNI 1940 HSSSEEM'S fiS'GBEXD WIELRIJDEN Uitstekend debuut van Schulte als stayer. Wals na feilen strijd geslagen. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werden Donderdagavond wielerwedstrijden gehouden met als hoofdschotel twee wedstrijden voor a-stayers over 30 KM. (60 ronden) tusschen Wals, Schulte. Bosland, Bakker en Groenewegen, waarbij Schulte zijn debuut als stayer maakte. Een debuut, dat zonder eenige voorbehoud als geslaagd gekenmerkt mag worden. Wals, die toch als stayer zijn sporen verdiend heeft, moest in den blonden Amsterdam mer absoluut zijn meerdere erkennen. In den eersten rit zag het daar niet naar uit. De startvolgorde was: Bakker (Slesker), Groenewegen (Van der Bom), Bosland (Wiersma), Schulte (Bustraan) en Wals (Kaser). In de eerste helft van den strijd was Wals de sterkste. Zonder oogen- schijnlijk zich al te veel in te spannen kon hij reeds in ae 11e ronde den kop nemen, met Schulte ach ter zich op ae tweede plaats. In de 22e ronde werd het aspect van den strijd echter radicaal gewijzigd, doordat Wals met pech te kampen kreeg. Hij moest van fiets wisselen en bleek er volkomen uit geraakt te zijn. Met vijf ronden achterstand zette hij den strjjd voort, die toen hopeloos voor hem gewor den was. Ook Groenewegen had met pech te kam pen. Nadat Wals was afgevallen gooide Schulte er een extra schepje bovenop en zonder werkelijk eenige dreiging te ondervinden won hij dezen eer sten rit in den goeden tijd van 25 min. 9 3/5 sec. Schulte. De tweede rit gaf het groote duel tusschen Wals en Schulte. Schulte was als nummer een gestart. Na hem volgden respectievelijk Bosland, Groe newegen, Bakker en Wals. Wals probeerde weder om zoo spoedig mogelijk den kop te krijgen en in derdaad wist hij in hoog tempo rijdende Bakker en Groenewegen na vier K.M. afgelegd te hebben, te passeeren. Bosland wist zijn eersten aanval evenwel te doorstaan, doch moest even later in Wals zijn meerdere erkennen. Schulte was inmid dels rustig, doch in hoog tempo doorgegaan. Hij liep in en wist toen er nog 36 ronden gereden moesten worden Bosland en Bakker een lap te ge ven. Schulte wachtte even af maar zette toen door en stevende op Groenewegen af, die zijn lap te pakken had voor hij wist wat er gebeuren ging. Nu was Wals aan de beurt. Langzaam kroop de Amsterdammer dichter naar zijn tegenstander toe. Een fel duel volgde en inderdaad, de Hagenaar werd geslagen. Even leek het of Wals zijn strijd lust verloren had, doch al spoedig bleek, dat hier geen sprake van was en hij zette er alles op om de verloren ronde weer in te halen. Schulte gaf echter geen krmip en werd de on betwistbare winnaar. De sprint was vertegenwoordigd door een wed strijd over vijf ritten tusschen J. v. d. Vijver, J. v. Egmond, A. v. d. Linden en J. Derksen. Vier van de vijf ritten werden tusschen drie renners gehou den. Bij de vijfde kwamen alle vier op de baan, Derksen won dezen wedstrijd, in rangorde gevolgd door v. d. Vijver, v. d. Linden en v. Egmond. De uitslagen van den wedstrijd luiden: Eindklassement: 1 Derksen 7 pnt., 2 v. d. Vijver 4 pnt.. 3 v. d. Linden 3 pnt.. 4 Van Egmond 1 pnt. Wedstrijd met motorgangmaking voor a-stayers: le rit: 1 Schulte in 25 min. 9 3/5 sec., 2 Bosland op 480 M., 3 Groenewegen op 970 M., 4 Bakker op 1100 M.. 5 Wals op 2700 M., 2e rit: 1 Schulte in 25 min. 12 3/5 sec., 2 Wals op 600 M., 3 Bosland op 900 M., 4 Bakker op 1200 M., 5 Groenewegen op 1500 M.. Eindklassement: 1 Schulte 10 pnt.. 2 Bosland 7 pnt., 3 Wals 6 pnt. en 4 en. 5 Bakker en Groene wegen met 4 pnt. Wedstrijd met motorgangmaking voor b-stayers: 1 Zwartepoorte in 16 min. 29 1/5 sec., 2 v. Am sterdam. 3 v. Nek. 4 Domhof, 5 Roes (opgegeven). Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M.: 1 H. Keijzer, 8 pnt., 2 F. Petri 6 pnt., 3 H. Hoek 5 pnt. en 4 B. Remkes 3 pnt. Koopman wint de 3000 Meter. Avondwedstrijden op de Sintelbaan. Donderdagavond werden op de Sir.telbaan te Amsterdam de wedstrijden van het district Noord- Holland gehouden. Behoudens een enkele uitzonde ring beperkte de deelneming zich töt de vereeni- gingen uit Amsterdam. Fanny Koen liet op de 100 Meter zien, dat zij weer goed in vorm raakt, met den wind in den rug maakte zij een tijd van 11.9 sec., welke gelijk staat met haar Nederlandsch record. Een spannende strijd werd er geleverd op de 100 Meter heeren a-klasse tusschen Spaak. Boersma en Heyn. Hoewel Boersma beter startte kon hij den kleinen voorsprong niet behouden. Zijn club genoot Spaak bleek in de laatste meters juist iets sneller te zijn en won in 10.8 sec. De 3.000 Meter gaf een spannend duel te zien tusschen den A.A.C.'er Bakker en den Haarlemmer Koopman. Bakker leidde geruimen tijd, maar kon tegen zijn tegenstander, die een tactischen wed strijd liep, niet op. Bij de 4 maal 100 Meter estafette viel bij alle ploegen het zwakke wisselen op. Alleen de eerste ploeg van A.A.C. maakte hierop een uitzondering en won dan ook gemakkelijk in den tijd van 44.3 seconden. Bouman won de 800 M. in den fraaien tijd van 1 min. 57.6 sec. De uitslagen luiden: Heeren: 100 Meter: 1 Spaak (A.A.C.)10.8 sec., 2 Boersma (A.A.C.) 10.9 sec.. 3 Heyn (AV '23). 800 Meter: 1 Bouman (A.A.C.) 1 min. 57. 6 sec. 3000-Meter: 1 Koopman (Haarlem) 9 min. 12 sec. 2 Bakker (A.A.C.) 9 min. 18 sec. 3 Wnlther (Vole- wijekers) 9 min. 21 sec. 4 maal 100 Meter estafette: 1 A.A.C. t 44.3 sec. 2 A.A.C. 2 45.2 sec., 3 De Meteoor 47.8 sec. Dames: 100 Meter: 1 Fanny Koen (Sagitta) 11.9 sec., 2 Alie de Vries (A.D.A.) 12.2 sec., 3 A. Loo- huis (A.D.A.) 13.2 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1 A.D.A. 53.8 sec., 2 Zeeburg 2 57.8 sec. HAARLEMSCHE RACE-CLUB ..EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag avond een trainingsrit. De A- en B-klassen reden JDZONEZO N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO - HENGELO (Adv. Ingez. Med.) over een afstand van 52 K.M. De Junioren over een afstand van 26 K.M. Een spannende eindspurt bracht den volgenden uit slag: A- en B-kl. 1. J. Walgien; 2. J. Smit; 3. J. Las- schuit; 4. B. Fennis; 5. T. Jansen; 6. B. Boersma (pech) tijd 1 uur 33 min. 15 sec. Uitslag Junioren: 1. H. Jas; 2. P. v. d. Meulen; 3. J. Langeveld; 4. J. Schipper, tijd 47 min. 45 sec. A.s. Zondag vindt er een clubontmoeting plaats tegen de Amsterdamsche Wielervereenigingen R. K. W. V. Amsterdam en A. S. C. De Germaan Vertrek 8 3/4 uur Amsterdamsche Poort. Cor de Best start in Badhoevedorp. Nadat op verschillenden wielerbanen het sport leven weer op gang is gebracht, zal ook de Olym- piabaan te Badhoevedorp Zondag a.s. om 2 uur haar poorten heropenen. Als hoofdnummer staat op het programma een uurrace voor amateurs met als deelnemers o.a. de Amsterdammers Faanhof, Remkes, Ruys, de Haar lemmers De Best, Bijster enz. LAWNTEiYNIS Kon. Ned. Lawntennisbond. HET TENNISPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: HaarlemThor. Overgangsklasse T. C. H.—Spiegel 2. Tweede klasse A. N.W. T. C. H. 2—T. C. G. 2 WestrustFestina 2. ShellBeverwijk. Tweede klasse B. N.W. Deuce-Haarlem 2. HeemstedeRood Zwart. Westrust 2 Game and Set. Ready 1928—T.C.G. 3. Beverwijk 2Score. Derde klasse A. N.W. Shell 2Ruïne. DuinlustRed cover DashRuïne 2. Ruïne 3Koog Zaandijk 3. Derde klasse B. N.W. K.N.S.M.—T.C.G. 4. T. C. G. 5Thomas 2. S. M. N. 2T.CJï. 3. Enkhuizen 2Westrust 4. Bakkum—Duinlust 2. TossHeemstede 2 ZaandamWimbledon 3. Beverwijk 4—Ready 1928-IH. HANDBAL. De Haarlemsche Zomeravond- competitie. De avondwedstrijden, georganiseerd door de Haarlemsche handbalcommissie hebben in de af- geloopen week de volgende resultaten opgeleverd: Dames: LijndenO. S. S. 00 RapiditasB. G. V. 70 Heeren: ConcordiaRapiditas 112 Het valt ons van de Lijnden-dames eenigs. zins tegen, dat zij het tegen het bezoekende O. S. S. niet tot een overwinning konden brengen. Wel was de thuisclub, dank zij de aanwezigheid van meer. ervaren speelsters als mej. Buis in het veld sterker, doch door onvoldoende schieten en uitstekend doelverdedigen van mej. Koningsbrug- gen, konden de Meerbewoonsters het niet tot een doelpunt brengen. Voor de komende week staan de volgende wedstrijden op het programma: Dames: Maandag 24 Juni: ConcordiaB.G.V. 7.30 uur (terrein v. Oosten de Bruynstraat). Donderdag 27 Juni: RapiditasO.S.S. 7.30 uur (terrein Vergierdeweg). Heeren: Dinsdag 25 Juni: LijndenB.G.V. 8.15 uur. Donderdag 27 Juni O.S.S.-Rapiditas 8.15 uur. Van de dameswedstrijden belooft vooral de ontmoeting ConcordiaB.G.V. spannend te worden. We gelooven zelfs in een kleine overwinning der Bloemendaalsche dames. Hetzelfde kan gezegd worden van de heerenontmoeting O.S.S.Rapidi tas, waarin de thuisclub zeker niet kansloos is. Dames Rapiditas—B. G. V. (7—0) Donderdag speelden bovengenoemde vereenigin- gen tegen elkaar. Al spoedig bleek dat Rapiditas sterker is dan B. G. V. ondanks het feit dat de thuis club vier invallers heeft. Met goed opgezette aan vallen weet de thuisclub al spoedig de score te openen door mej. R. Poorter (10). B. G. V. doet alle moeite het spel te verplaatsen, maar Rapiditas blijft sterker. Voor rust weet Rapi ditas, door goed samenspel den voorsprong te ver- grooten tot (60). Na de thee had Rapiditas haar elftal gewijzigd. Het spel ging nu gelijk op en neer. De B. G. V.-dames kregen verschillende kansen om tegen te scoren, maar door goed verdedigen der achterhoede van Rap. gelukte het niet. Nog een maal heeft de thuisclub succes, zoodat het einde komt met (70). HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: ZATERDAG. le klasse: A. F. C. I—H. H. C. I; Blauw Wit I— Ajax I. 2e klasse: WatergraafsmeerSchoten I; R. C. H. I Ajax II; Quick IE. H. S. I; Zeeburgia T E. D. O. II. 3e klase: H. C. K. II—E. H. S. I; E. D. O. IV- Schoten III. ZONDAG. le klasse: E. D. O. I—V. V. G. A. I. 2e klasse: T. H. B. I—H. C. K. I; H. H. C. II— Haarlem II. 3e klasse: Haarlem IIICeleritas; E. D. O. III H H. C. III: Hercules—E. D. O. V: R. C. H. II— Schoten II. H. H. C. gaat Zaterdagmiddag op bezoek bij A. F. C. die tot heden nog geen punten heeft behaald. We achten H. H. C. wel in staat te zorgen dat de nul bij A. F. C. blijft. E. D. O. krijgt Zondagmiddag aanvang 2 uur bezoek van de Amsterdamsche Gemeente Amb tenaren. Het resiStaat zal veel afhangen van den vorm, waarin E. D. O. speelt, maar als die vorm goed is is er ook wel een kans op de overwinning. R. C. H. IAjax II begint Zaterdag om half vier, T. H. B. IH. C. K. I Zondag om 10 uur, H. H. C. II Haarlem II om kwart over twee. NIEUWE BALLON VOOR DE KON. VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. Naar het A.N.P. wordt meegedeeld, heeft de afdeeling ballonsport van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart de beschikking gekregen over de groote lucht ballon „Hopman" van de G. L. Loos en Co's Fabrieken N.V. te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling het varen met deze ballon te her vatten zoodra de omstandigheden zulks toela ten. De „Hopman" die een inhoud heeft van 300 M3, biedt plaats aan 2 personen en werd in het jaar 1938 in dienst gesteld. COMMISSIE INZAKE ZOUTGEHALTE BOEZEM EN POLDERWATEREN. Bij beschikking van 19 Juni heeft de secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van waterstaat, 1. aan ir. A. G. Wiersma, ingenieur van den pol der Walcheren te Middelburg, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als secretaris van de commissie inzake het zoutgehalte der boezem- en polderwa teren van Noord-Holland, 2. het lid der commissie dr. ir. J. P. Mazure eerst aanwezend ingenieur bij de Zuiderzeewerken, tevens benoemd tot secretaris. (A. N. P.) IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN, 21 Juni. Baars 32—17 ct. per K.G., Snoekbaars 5146 ct. per K.G. HAARLEMMERMEER VOOR DE STILLE ARMEN. Het Comité ten bate van de stille armen voor Hoofddorp en omstreken hield zijn eindvergade- ring. Daarbij bleek, dat het met groote voldoe ning op zijn werk kon terugzien. Behalve de goederen, welke het comité in na- tura ontving, bracht de gehouden collecte f 557.65 op. Voor deze gelden zijn bij de middenstanders te Hoofddorp artikelen aangekocht, welke aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen zijn verstrekt. Uitgedeeld zijn: Kleedingstukken 766 stuks; schoenen 21 paar; dekking aan 17 gezinnen; brandstoffen aan 45 gezinnen; levensmiddelen aan 85 gezinnen; aardappelen aan 50 gezinnen; melk aan 4 gezinnen. BEVERWIJK Ambtenaren speelden gelijk. Kennemers Comb.Gem. Ambtenaren (t-1) In het Gem. Sportpark heeft de onlangs opge richte voetbalclub van de gemeente-ambtenaren een wedstrijd gespeeld tegen een Kennemerscom- binatie. In de eerste helft ging het spel vrijwel gelijk op en neer Hoewel beide elftallen het vaak tot goede aanvallen brachten, werd er niet gescoord, want beide voorhoedes waren heel sterk in het missen van kansen. De rust kwam met 00. De rust schijnt vooral de rood-zwarten goed ge daan te hebben, want na enkele vergeef sche pogin gen van de gemeente-ambtenaren, schiet Martin van dichtbij in (10). Kennemers blijven sterker en doelman Radema kers moet eenige malen irgrijpen. De ambtenaren zitten echter ook niet stil, want uit een vrije schop brengt Horeman den stand op 1—1. Fel werd er nog gestreden om het winnende doelpunt, maar de pogingen werden niet met suc ces bekroond. Einde 11. De opstelling van de elftallen was als volgt: Kennemers: Brethouwer, Balver, Reinders, P. Steenbeek, J. Klein, T. Zweitser, P. Zoontjes, C. Hoeben, J. v. Dorp, J. Martin, M. Hoogvorst. Gemeente: Rademakers, C. Albers, Bleeker, Versteeg, Horeman, Doesburg, Timmer, Koper, J. Albers, Jansen. Grapendaal. Registratie van postduiven. De burgemeester van Beverwijk wijst de post- duivenhouders in deze gemeente op hun verplich ting, alle postduiven, die zich op hun hok bevin den, te registreer en. De lijsten moeten worden toegezonden aan den heer Joh. Hornstra. Prinsengracht 407, te Am sterdam. Overtredingen hebben het gevolg, dat alle dui ven onvoorwaardelijk worden gedood en dat de eigenaars zullen worden gestraft, volgens de Duit- sche militaire wetten. ZANDVOORT De dennebossehen. Onder leiding van de Ned. Heide Maatschap pij werden verscheidene hectaren duingrond bij Plan Noord beplant met dennen. Deze jonge dennenbosschen, die de laatste jaren voor het publiek werden opengesteld, zouden we niet graag willen missen, daar zij een welkome af wisseling vormen in de overigens zeer zonnige omgeving van de badplaats. Vooral bij winderig weer. als de zeewind door de toppen der dennen ruischt. is het hier bijna ideaal'. Ook zij, die de drukte van het strandleven voor enkele uren wen- schen te ontvlieden, kunnen hier de volkomen rust vinden, waarnaar ieder op zijn beurt wel eens verlangt. In vorige jaren werden de bosschen soms ern stig bedreigd door insecten, die de jonge loten vernietigden, waardoor niet alleen de groei werd belemmerd, doch de boomen zelfs met den on dergang werden bedreigd. Ook de non-vlinder, waarvan de rupsen de boomen kaalvreten en doen sterven, had haar weg naar Zandvoort's bosschen gevonden. Opvallend was het dat de dennen er dit jaar, na de zeer strenge vorstperiode zoo weelderig uitza gen en niet de minste last schenen te hebben van schadelijke insecten. Aanvankelijk meenden wij dat dit in verband stond met de strenge vorst, waardoor naar men beweert vele schade lijke insecten werden vernietigd. Een deskundige verklaarde evenwel, dat de larven van de bedoelde insecten in poptoestand overwinteren en niet den minsten last hebben van strenge koude. Het afwezig zijn van larven en rupsen was het gevolg van het dooden van deze diertjes in de voorafgaande jaren, waardoor verdere voortteling was voorkomen. We kunnen de Heidemaatschappij dan ook nauwelijks dankbaar genoeg zijn, die er door vakkundig en krachtdadig optreden in slaagde, onze bosschen te beschermen tegen de vernie lende invloeden. HILLECOM DE E. H. B. O. Zooals wij reeds eenigen tijd geleden meldden is de E. H. B. O. in het bezit gekomen van een eigen gebouw, door aankoop van het clubhuis der Speel- tuinvereeniging „Goed Wonen", staande op het ter rein der firma Van Waveren's Graanhandel aan de Van Meerbeekstraat alhier. In de achter ons liggende oorlogsdagen moest dit gebouw overhaast worden ingericht voor noodzie kenhuis, waartoe het uitnemend geschikt is, daar er in de groote zaal plaats is voor ongeveer 20 bedden. Op Woensdag 26 Juni a.s. zal de officieele inge bruikneming plaats vinden. Burgemeester van Nispen tot Pannerden heeft zich bereid verklaard de openingsplechtigheid te verrichten. Belangstel lenden in het werk der E. H. B. O. zullen daarbij hartelijk welkom zijn. Raad Bloemendaal. De Raad heeft in principe geen bezwaar tegen den bouw kleine woningen. van Vergadering van den Raad der gemeente Bloe mendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Aanwezig alle leden DE HEER ENSCHEDé HERDACHT. Aan het begin der vergadering herdacht de voorzitter wijlen mr. A. J. Enschedé. De heer Enschedé, aldus de voorzitter, zal in onze gedachten blijven voortleven als iemand, die bij uitnemendheid de continuiteit van het verleden besefte, die den band voelde die op één bodem de dooden verbindt met de levenden en met hen die komen. Hij was een waardige zoon van een geslacht van groot-bux'gers en vervulde zijn taak op be scheiden, trouwe en voorname wijze. Wij mogen de idealen die hij gediend heeft, niet met hem begraven. Alles wat zoo sterk leefde in Adriaan Enschedé, moet in ons blijvén voortbestaan. Eerst dan huldigen wij hem op de wijze die hij ver dient. Hierna herdacht de voorzitter nog den heer J. K. Veurman, in leven onderwijzer aan de Born- waterschooL die gevallen is bij het vervullen van zijn militairen plicht. Deze woorden werden staande door den Raad aangehoord Tot schoolarts wordt in de plaats van den heer H. L. van Beusekom, arts, wien door het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ontslag is verleend: de heer S. B. Drijber arts. Als voorzitter en plaatsvervangend voorzitter van het Scheidsgerecht voor Ambtenaren worden herkozen mr. C. W. Thöne en prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer. VERBREEDING NOORDER STATIONSWEG. Voor de verbreeding van den Noorder Stations weg stellen B. en W. den Raad voor, van de N.V. Kennemer Exploitatie Mij. te Bloemendaal voor f 5 per M2. aan te koopen een strook grond aan de Noordzijde van de Van Wickevoort Crommelïnlaan hoek Noorder Stationsweg. De heer Prinsenberg (R.K.) zegt dat inder daad de bedoelde plek een verwaarslood aanzien heeft, maar daarom behoeft de gemeente die strook nog niet te koopen. Men kan met de Politiever ordening in de hand de eigenaresse toch dwingen tot beter onderhoud. En in ieder geval is de prijs van f 5 te hoog. Wethouder Ouwehand (C.H.) zegt dat de olek.in kwestie een dissonant vormt. Aanschrijvin gen volgens de Politieverordening leveren niet al tijd voldoende resultaat op. De heer Prinsenberg (R.K.) zou toch gaarne willen, dat de gemeente nog trachtte den grond voor minder te krijgen. Wethouder Ouwehand (C.H.) heeft hier tegen wel geen bepaald bezwaar, maar meent dat die poging niet veel geven zal Spr. adviseert den Raad het voorstel van B. en W aan te nemen. Aldus geschiedt met 9 tegen 6 stemmen. BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN. Naar aanleiding van den in ons blad vermelden brief van de Commissie van Publieke Werken be treffende het bouwen van arbeiderswoningen in de gemeente Bloemendaal vragen B. en W. den Raad terzake een prineipieele uitspraak te doen. De heer Schulz (S.D.) herinnert aan een vroeger aan de orde geweest zijnd voorstel, grond aan de Donkere Laan toe te wijzen voor arbeiders woningbouw aan de Woningbouwvereniging Bloe- mendaal-Noord. Spr. zou daartoe nu willen be sluiten. Teder is wel overtuigd, dat er in Bloemen- daal te weinig kleine woningen zijn. Alleen een prineipieele uitspraak te doen brengt de zaak niet verder. Wethouder Cassée (V.D.) gaat het denkbeeld van den heer Schulz te ver. Ook de Chr. Nat. Werk mansbond heeft gesolliciteerd naar den grond aan de Donkere Laan. Laat de Raad nu alleen een prin cipieel besluit nemen en de uitwerking aan B, en W. overlaten. De financieele consequenties van een besluit zouden toch ook nog eerst onder de oogen moeten worden gezien. De heer R oh ling (R.K.) wijst er op. dat het hier toch alleen gaat om een prineipieele uit spraak. Daarbij is geen sprake van financieele con sequenties. Wethouder Ouwehand (C.H.) vormt de min derheid in B. en W. en geeft alleen zijn persoon, lijke meening. Spr. voelt voor arbeiderswoningen aan de Donkere Laan. Er zijn inderdaad arbeiders woningen in Bloemendaal noodig. In ieder geval is nu een prineipieele beslissing gewenscht. De heer Rohling (R.K.) begrijpt niet veel meer van de zaak. Gevraagd wordt een prineipieele beslissing en nu noemt men eensklaps een be paalde plaats en 'n bepaalde vereeniging. Daarover staat niets in den brief van de Commissie van Publieke Werken. De voorzitter zegt dat men zaken ter sprake gebracht heeft, die nu niet aan de orde zijn. Het is misschien beter de zaak in te trekken en met nadere voorstellen te komen. De heer Prinsenberg (R.K.) meent dat wachten niet raadzaam is. Geld en materialen wor den steeds duurder. Hoe duur en slecht is er ge bouwd na 1918! De moeilijkheden zullen steeds grooter worden. De heer Schulz (S.D.) herinnert er aan dat het denkbeeld betreffende den grond aan de Don kere Laan en „Bloemendaal Noord" in de vorige vergadering aan de orde is geweest. Het is vol strekt niet iets geheel nieuws. De v o o r z i 11 er wijst er op, dat de gemeente financiën onzeker zijn. Het gaat niet aan, om in eens het besluit te nemen grond aan een be paalde vereeniging toe te wijzen. Op een vraag van den voorzitter verklaart ten slotte niemand zich in principe tegen den bouw van kleine woningen in Bloemendaal. De heer Prinsenberg (R.K.) maakt nog de opmerking dat zulk een Platonische verklaring geen waarde heeft. BIJDRAGE UIT GEMEENTEKAS VOOR COLLECTE? De heer Prinsenberg (R.K.) vraagt of B W. overwogen hebben een bijdrage uit de gemeente kas te verleenen voor de collecte voor de in Neder land in den oorlog getroffen streken. De voorzitter zegt, dat dit niet overwogen is maar het zal nog overwogen worden. Hierna gaat de Raad in besloten zitting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting aangenomen de voorstellen betref fende de intrekking van de 6e suppletoire bc- grooting 1940 (geen tijdelijke klerk bij den Lucht beschermingsdienst) en de vaststelling der 8e en 14e suppletoire begrootingen 1940. Uitgesteld werd bespreking toepassing 3o lid Ambtenarenreglement. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. De gevraagde dispensatie wordt verleend aan: mevrouw E. H. M. EverardWilde voor het ver bouwen van perceel Bloemendaalscheweg 168; mr. J. Meihuizen, Bloemendaal voor het bouwen van een steenen schuur in den Zuid-Oostelijken hoek van den tuin van perceel Pineèllaan 4; K. Tinholt, Bloemendaal voor het verbouwen van een serre aan de achterzijde van perceel Bloe mendaalscheweg 9b; mej. A. M. C. J. van de Weijer verzocht verlen. ging der bij raadsbesluit van 21 December 1939 ver leende dispensatie voor het aanbouwen van een keuken met verwarmingskelder aan perceel Park weg 17 werd toegestaan. VOOR DE GETEISTERDE KERKEN Een in de Gereformeerde Kerken in Bloemen daal en Overveen gehouden collecte ten bate van de geteisterde kerken in Nederland heeft de mooie som van ruim f 800 opgebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: E. de Mon en A. M. Acker. Getrouwd: E. L. Emig en A. Sluijter; L. J. A. de Jonge en A. C. Beekman. De Waddenzee biedt ook thans den visschers goede bestaansmogelijkheid, daar o.m. de vangst van ansjovis en platvisch zeer belangrijk is. Te Den Oever bij den afsluitdijk heerscht de noodige bedrijvigheid. In de haven liggen vele schepen gereed, om uit te varen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8