WANDGEDIERTE AGENDA. Uit de Omstieken H DAUDEY'S De verduistering N.V. „GRANITO" M AA N D A G 24 J tTTTT 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Jhr. dr. jVI. F. van Lennep. f In den ouderdom van 80 jaar is Zondag over leden jhr. dr. M. F. van Lennep, em.-predikant der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem. Maximiliaan Frederik van Lennep werd 2 September 1859 te Nijmegen, waar zijn vader subst.-officier van Justitie was, geboren. Hij ontving zijn opleiding aan het gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de Gem. Universi teit in de hoofdstad en aan de Rijksuniversiteit tc Utrecht. Op 2 Februari 1884 promoveerde hij aan eerstgenoemde universiteit cum laude tot doctor in de theologie, op een dissertatie ge titeld: „Gaspar v. d. Heyden 15301586". In 1883 candidaat geworden in Groningen, beves tigde wijlen prof. dr. J. H. Gunning hem 30 )Jaart 1884 te Hoenderloo in zijn eerste ge- Seente waar hij intrede deed met Cor. 5:19-21. 1887 vertrok dr. Van Lennep naar Die ren. welke standplaats hij in 1891 met Haarlem verwisselde, welke gemeente hij heeft gediend tot 1 Januari 1904, tóen hem eervol emeritaat verleend werd. In zijn laatste standplaats was dr. Van Lennep lid van het classicaal bestuur van Haarlem en van Noord-Holland. Dertig jaar maakte dr. Van Lennep ook deel uit van het bestuur van het Haarlemsche Diaconessenhuis, eerst als secretaris en later als voorzitter. Hij was nu eere-lid van het bestuur. Meer dan een kwarteeuw had dr. Van Lennep zitting in het college van regenten van het weeshuis te Haar lem en tal van jaren was hij voorzitter en bi bliothecaris van de afdeeling Haarlem van het Ned. Bijbelgenootschap. Meer dan halve eeuw heeft hij ook zitting gehad in het bestuur van de vereeniging „Het Evangelie in Spanje", waar van hij ook secretaris-penningmeester was. In 1898 riep hij de afd. Haarlem van den Chr. Nat. Werkmansbond in het leven, waarvan hij eere-voorzitter was. Van de hand van dr. Van Lennep zagen het licht: De Hervorming in Spanje in de 16e eeuw (1901); Het leven van mr. Jacob van Lennep (2 dln.), waarvan in 1910 een 2e druk verscheen alsmede bijdragen van zijn hand, opgenomen in Stemmen voor Waarheid en Vrede: Marnix en De Vriend des huizes, terwijl hij ruim 30 jaar mede-redacteur is geweest van de Zondags bode. De teraardebestelling is bepaald op Donderdag 27 Juni te 1 uur op de Alg. Begraafplaats, in gang Kleverlaan te Haarlem. VACANTIEBEZIGHEDEN VOOR DE SCHOOL JEUGD. 't Comité tot instandhouding van „Vacantiebezig- heden voor kinderen" te Haarlem, schrijft ons: Zooals bekend heeft de Vereeniging dit jaar, door omstandigheden gedwongen, haar belangrijk werk gestaakt. Het gevolg daarvan zal kunnen zijn dat vele kinderen, die anders een deel van hun vacantie door genoemde vereeniging nuttig en aangenaam werden beziggehouden, thans hun vacantie in be trekkelijke ledigheid moeten doorbrengen. Dat hierin een gevaar voor onze jeugd schuilt be hoeft niet nader te worden toegelicht. Velen die zich met jeugdwerk bezighouden meenden dat een op lossing moest worden gevonden. Het initiatief door enkelen genomen heeft geleid tot het samenstellen van een commissie waarin zitting hebben vertegen woordigers van de „Mij tot Nut van 't Algemeen", de Vereeniging Kinderverzorging en Opvoeding", de Vereeniging K. V. V. „Moedercommissie" en het „Verbond van Haarlemsche Speeltuinvereenigingen" De medewerking van het College van B. en W. van Haarlem is verzekerd. Het doel is thans hen die wil len deelnemen, bezig te houden met sport en spel op de tuinen van de verschillende speeltuinvereenigin gen onder, zooveel mogelijk, bevoegde leiding. Dit zal dan geschieden gedurende 3 weken, 5 dagen per week, van Maandag 22 Juli af. De verdeeling over de verschillende speeltuinen heeft het voordeel, dat de kinderen van 12 tot 2 uur thuis kunnen zijn voor het middagmaal. Begonnen wordt 's morgens 9 uur, geëindigd des middags 5 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven door middel van daartoe op de school uit te reiken formulieren, waarop nadere gegevens zijn vermeld. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Nadat Woensdagavond een groot aantal leden van de afd. Haarlem en omstreken der Ned. Na tuurhistorische Vereeniging had genoten van den rijken bloei in Thijsse's Hof, werd Zondagmorgen een toaht gemaakt door het mooie polderlandschap bij de Lie. Over Spaarnwoude, waar nog even het Vaam van den reus Klaas van Kieter. bekeken en op den kerkmuur het muurvarentje gevonden werd, werd naar Spaarndam gewandeld, gedeeltelijk ge fietst. Van den dijk af had men een mooi gezicht op den Houtrak- en den Inlegpolder. Over Pen- ningsveer ging de tocht naar Haarlem terug, De heeren G. L. van Eyndhoven en G. A. van Scha ik, vestigden de aandacht op vele, algemeen voorkomende planten, die toch niet aan alle deel nemers bekend waren: de mooie zeebies, de blaar trekkende boterbloem, de kleine of egelboterbloem, bitterzoet, boksbaard, smalbladige en breedibladige weegbree, varkensgras, penningkruid, pijptorkruid, duizendblad, krulzuring en aan den waterkant, de forsche planten van de waterzuring, wammes- knoop, akkerdistel, speerdistel, kale jonker, smeer, wortel, Valeriaan, gewone hoornbloem, poelruit, groote ratelaar, moeraswalstroo. In een sloot, waarin ook puntkroos groeide, was een groot aantal poelslakjes met puntig horentje te 2ien. Mr. J. D. VAN KETWICH VERSCHUUR. Te Berg en Dal is op 63 jarigen leeftijd overle den mr. J. D. van Ketwich Verschuur, oud buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister MARKT ALK/NLVAR. 22 Juni. 369 stuks boter 1/2 kg. groothandel 77 1 8—80, kleinhandel 85, handel matig. 10600 Eieren, groothandel 44.37. 400 Eenden eieren f 3 per 100 stuks, handel matig. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON - TELEF. 23037 MAKNIXSTKAAT No. 116 HAARLEM. Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen. (Adv. Ingez. Med.) Heden: MAANDAG 24 JUNI Stadsschouwburg: H. O. V. Volksconcert. 7.45 u. Stadhuis: Aanbesteding. 11.30 uur. Rembrandt Theater: De première van Butterfly. /.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Als dooden bewijzen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Razzia in New York, 2.30, 7 en 9 u. Frans Hals Theater: Eine Frau wie du. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DINSDAG 25 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Steunverleening in verband met liet beperken van werk. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni (A.N.P.) De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het de partement van sociale zaken, heeft aan de ge meente-besturen het volgende schrijven gezon den: Werklooze arbeiders, die na 9 Mei 1940 bij een onderneming zijn ontslagen, kunnen over de week aanvangende 10 Juni 1940 en over daarna gelegen tijdvakken slechts dan voor steun in gevolge de steunregeling in aanmerking komen, indien de werkgever van den directeur-generaal van den arbeid of van de door hem hiertoe gemachtigde organen toestemming heeft verkregen om tot ontslag over te gaan. Bij de steunaanvrage moet een bewijs van deze toestemming worden over gelegd. Ik hecht er echter mijn goedkeuring aan, dat zij, die waren ontslagen vóór 11 Juni 1940 (dit ontslag mag uiteraard niet in strijd zijn met het besluit van den opperbevelhebber van land- en zeemacht van 27 Mei 1940) zoo noodig ingevolge de steunregeling worden gesteund, totdat door den directeur-generaal van den arbeid terzake een beslissing is genomen. Beslist deze, dat het ontslag terecht is gegeven, dan behoeft uiter aard geen verrekening plaats te hebben; wordt het ontslag echter niet goedgekeurd dan moet de uitgekeerde steun met het loon worden verrekend. Allium iiii# IJMUIDEN De vischvaart Onderlinge „IJmuiden" bestaat 25 jaar. Instelling, die in den vorigen oorlog het visscherijbedrijf gaande hield. "et is deze maand 25 jaar geleden, dat de Vischvaart - Onderlinge „IJmuiden" werd opgericht, waar mede het reeds groote gezin van „Centraal Beheer" weer met één lid was uit gebreid. Het was deze nieuwe loot aan den machtigen stam. die het mogelijk maakte, dat het visscherij bedrijf te IJmuiden, ondanks de groote verliezen, gaande kon worden ge houden. Nadat op 28 December 1908 de vereeniging „Wet-Risieo" was opgericht, een onderlinge or ganisatie, die van de werkgevers bepaalde risico's zou overnemen en waarvan het hoofddoel was de behandeling, regeling en uitbetaling van schade vergoedingen, waartoe een der leden krachtens eenige wettelijke bepaling verplicht wordt, kwam het denkbeeld van Mr. H. P. C. L. de Kruijff, het stichten van een centrale organisatie, waarin de werkgevers hun bedrijfsrisico's onderling zouden kunnen verzekeren een belangrijke stap dichter nabij zijn verwezenlijking. En op 14 Januari 1909 werd te Amsterdam opgericht de Coöperatieve Vereeniging „Cen traal Beheer". Het personeel van de Risico- Bank werd in dienst van Centraal-Beheer ge nomen terwijl de beide aan de oprichting deelnemende vereenigingen (Risico-Bank en „Wet-Risico") met ingang van 1 Januari 1909, den dag waarop C. B. geacht werd, met haar werkzaamheden te zijn begonnen, haar administratie aan de nieuwe vereeniging overdroegen. Een belangrijk gevolg van deze centralisatie was, dat de administratiekosten zoo laag moge lijk weiden gehouden en dat men voor alles de beschikking kreeg over geschoolde ambtenaren der Risico-Bank. In 1917 werd in de statuten van alle bij C. B. aangesloten vereenigingen de bepaling opgeno men, dat de directie van C. B. tevens de directie zou vormen van elk der lid zijnde organisaties. Dit. was vooral van belang toen in de eerste oor logsjaren het aantal organisaties, dat toetrad, snel toenam. Oorlogs-Zeeongevallenwet 1915. Het uitbreken van den oorlog in 1914 stelde het Nederlandsche bedrijfsleven voor nieuwe proble men, waarvan wel het belangrijkste was de voed selvoorziening. Voor een geregelde voedselvoor ziening was het noodig, dat de zeeman bleef varen en de visscherman bleef visschen. De gevaren dei- zee waren groot en een ongevallenwet voor de zeelieden bestond niet. Op 20 Februari 1915 diende de regeering een ontwerp Oorlogs-zeeongevallenwet in, waarin de vraag van risico-overdracht of niet vermeden werd, omdat men debatten over principiëele kwesties wilde vermijden, daar een spoedige in werkingtreding zeer gewenscht was. Voorts be oogde de wet geen blijvende ongevallenverzeke ring, doch een voorzien in de behoeften van den tijd. Det wet werd 7 Mei 1915 door de Eerste Kamer aangenomen en trad 19 Juli in werking. De Oor logs-Zeeongevallenwet 1915, die zooals reeds werd opgemerkt, als een tijdelijke maatregel 'was be doeld, werd in de Zeeongevallenwet van 1919 „verduurzaamd". Het particuliere initiatief schoot niet tekort. Zoodra de mannen van Centraal-Beheer wisten, welken kant de regeering met de ongevallenver zekering van de zeelieden op wilde, staken zij de hoofden bij elkaar. Zij hielden scheepsraad om den nieuwen koers uit te zetten. In overleg met de Scheepvaartvereeniging te Rotterdam en de Ne derlandsche Reedersvereeniging te Amsterdam werd de mogelijkheid besproken van de oprichting van een organisatie voor het onderling dragen van het uit de wet voortvloeiende risico. En als vrucht van de gehouden besprekin gen konden op 20 Maart 1915, dus lang vóór de inwerkingtreding van de Oorlogs-Zeeon gevallenwet 1915 in een vergadering, waarin cok de visscherij vertegenwoordigd was, de statuten worden vastgesteld van de vereeni ging „Zee-Risico", waarmede het centrale li chaam voor de onderlinge risico-maatschap pijen ingevolge genoemde wet geboren was. Het eerst kwam daarop tot stand de Haring- visscherij-Onderlinge. Op de statuten dezer ver eeniging werd 31 Mei 1915 de koninklijke goed keuring verkregen, op welken datum ook de sta tuten van de Groote Vrachtvaart-Onderlinge werden goedgekeurd. En den 19 Juli 1915, dus dezer dagen juist 25 jaar geleden werd de koninklijke goedkeu ring verkregen van de Vischvaart-Onderlinge „IJmuiden", opgericht door een groot aantal reeders van IJmuiden. Voorzitter werd de heer A. S. Groen, inmiddels overleden, secretaris werd de heer F. P. Vermeulen, die deze func tie tot den huidigen dag onafgebroken heeft bekleed. Korten tijd daarop werd de Gemengde Zee vaart-Onderlinge opgericht door reeders, wier schepen niet tot een der drie andere groepen be hoorden (kleine visschersvaartuigen e.d.). GR. HOUTSTRAAT 112 Bloemenmagazijn HAARLEM, Telef. 10859 (Adv. Ingez. Med.) De kosten derverzekering waren enorm, voor al voor de Vischvaart-Onderlinge „IJmuiden". Per f 100 loon bedroegen de kosten in 1917 f 155, in 1918 zelfs f205.50. Sedert 1922, toen het risico weer normaal was, waren deze kosten in den regel minder dan f 10 per f 100 loon. S. B. MARKTBESOMMINGEN. IJMUIDEN 24 Juni 194(V Snoekbaars f 0,42—0,34; Blei f 0,17f 0,13; Snoek t 0.34—f 0,32; Baars f 0,28—f 0,21. VELSEN ARBEIDERS UIT VELSEN NAAR DUITSCHLAND. Vrijdag j.l.zijn uit deze gemeente de eerste werk- loozen naar Duitschland vertrokken, n.l. 15 man. Op 2 Juli a.s. zal een tweede groep vertrekken. Men kan zich hiervoor alsnog bij de gemeentelijke arbeidsbeurs aanmelden. In aanmerking komen grondwerkers, metselaars, timmerlieden, bankwerkers, handlangers en land- machinisten. Zon onder 10.05 Zon op 5.18 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden HEEMSTEDE Bridge-drive voor de oorlogs slachtoffers. Op initiatief van een damescomité, bestaande uit de dames J. Bouman; J. M. Germeraad, J. Perk. C. Spruyt en C. J. Uriot wordt Zaterdag middag 29 Juni te half drie in de Sociëteit Ver eeniging aan den Zijlweg te Haarlem een bridge- wedstrijd gespeeld, waarvan het batig saldo be stemd zal worden voor de leniging van den nood in door den oorlog getroffen gebieden. Er wordt gespeeld volgens het Howell-systeem; de leiding berust bij de heeren L. Germeraad en P. Koster. Alle bridgers in Haarlem en omstreken worden opgewekt om aan dezen wedstrijd deel te nemen en op die wijze bij te dragen tot leniging van den nood van vele landgenooten. Aangezien een groot aantal prijzen noodig is om het welslagen te verzekeren, wordt een vrien delijk beroep gedaan op winkeliers en particu lieren, om prijzen beschikbaar te stellen. Deze worden gaarne in ontvangst genomen door elk der leden van het dames-comité; ook kunnen ze worden afgehaald. Inschrijving kan geschieden bij den heer L. Germeraad, Dr. Dirk Bakkerlaan 50, Bloemendaal tel. 23888, of bij elk der leden van het dames-comité. Voor het beschikbaar stellen van prijzen gelieve men zich te wenden tot mevr. J. Bouman, Schouwtjeslaan 63. tel. 17914 of mevr. J. Perk, Staten Bolwerk 2, tel. 15134. GOEDERENINZAMELING VOOR SLACHT OFFERS IN DE GETEISTERDE GEBIEDEN. In navolging van wat in andere plaatsen in ons land geschiedt heeft op verzoek van den burgemeester van Heemstede het aldaar onder voorzitterschap van den heer B. J. V. van Hees werkzame „Comité voor de Hulpverleening aan de geteisterde gebieden van ons Vaderland" be halve de nu tot 6 Juli a.s. uitgestelde geldinzame ling tevens de organisatie ter hand genomen van een inzameling van goederen (geen levensmid delen) voor de slachtoffers in die gebieden. Wel werden er reeds te voren door eenige in woners goederen afgestaan, doch die waren voor namelijk bestemd voor Rotterdam. Nu ligt het in de bedoeling Woensdag 26 dezer met een goedereninzameling voor slachtoffers van alle geteisterde gebieden van ons vaderland huis aan huls te beginnen, zoodat ieder in de ge legenheid zal zijn, goederen voor dit doel af te staan. De padvinders van Heemstede hebben hun medewerking toegezegd.-Het voornoemde Comité heeft in een circulaire alle bewoners opgewekt, de goederen, die zij kunnen missen, gereed te zet ten, terwijl daarin ook den winkeliers is verzocht het een en ander van hun winkelgoederen (geen levensmiddelen), af te staan. Het spreekt wel haast van zelf, dat beoogd wordt het inzamelen van goederen die zich in bruikbaren staat bevinden. Alle met de inzameling belaste personen wor den voorzien van een identiteitsbewijs, zoodat men er zeker van kan zijn., dat de goederen hun bestemming zullen volgen. EEN HULDIGING. Dezer dagen had op den laatsten oefenavond der cursisten van het E.H.B.O.-diploma een hul diging plaats van de doctoren en mej. D. Kroons- berg. leidster van het practische gedeelte van dezen cursus. De heer L. C. Band. voorzitter der Eerste hulp brigade schetste de goede verstandhouding die er steeds heerschte tussehen de doctoren en de cursisten. Hierna sprak de heer Obermaijer namens de cursisten woorden van dank tot de doctoren D. Hubert, M. Mauve en J. Laeijendecker voor de prettige wijze van lesgeven in de ..Eeste hulp". Vervolgens dankte spr. mej. Kroonsberg. Als stoffelijk blijk van belangstelling bood hij haar namens de cursisten een fraai schrijfbureau aan. Namens de assistenten bracht de heer Kruid hulde aan mej, Kroonsberg. VASTSTELLING HERZIENING UITBREIDINGS PLAN. B. en W. stellpn den Raad voor, thans definitief vast te stellen de herziening XL a van het Uitbret dingsplan voor de terreinen, begrensd door de Kerklaan, den Heerenweg, de van Merlenlaan en de Zandvaart. Zaterdag hebben wij melding gemaakt van het voorstel van B. en W. tot opschorting van het raads besluit inzake de stichting van een openbare voor bereidende school en tot stopzetting van de be staande subsidie-regeling voor bijzondere bewaar scholen, uitgezonderd één eventueel nog te stichten neutrale kleuterschool. Ofschoon dit uit het voorstel van B. en W. na tuurlijk niet kon blijken, heeft laatstbedoelde uït- zonderings-bepaling onmiddellijke beteekenis. Door een aantal ingezetenen, o.w. de heeren S. Rijkes, mr. B. W. Stomps en A. J. J. Verspoor, is n.l. bereids overgegaan tot oprichting van de „Stichting Neu trale Kleuterschool Heemstede". Deze stichting stelt thans pogingen in het werk om het benoodigde kapitaal bijeen te brengen voor den bouw en de inrichting van een neutrale be waarschool, teneinde op deze wijze met minder kosten voor de gemeentekas zooveel mogelijk tege moet te komen aan het verlangen van de voorstan ders van openbaar onderwijs. BLOEMENDAAL EXCURSIE TUINBOUW De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde organi seert een zomeravond-excursie op Donderdag 27 Juni naar Gemeentelijke Kweekerij aan de Kleverlaan te Haarlem. Waarschijnlijk zal in Juli een excursie worden gehouden naar de Polyantha te Schiedam. „EEN UUR MUZIEK" IN DE MEISJESSCHOOL ,,'T KOPJE". Dinsdagmiddag 25 Juni wordt in de aula van de Bijz. Meisjesschool ,,'t Kopje" „een uur muziek" gegeven, met medewerking van Maurits van den Berg, lid van het Concertgebouworkest (viool) en Wolfgang Wijdeveld (piano), welke laatste ook de toelichtingen zal geven. HILLECOM UITVAART F. J. PATENS. In de kerk der St. Martinus-parochie had Zater dag onder groote belangstelling de plechtige uit vaartdienst plaats van wijlen den heerf F. J. Payens in leven directeur der Gasfabriek en het Water leidingbedrijf. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemees ter Van Nispen tot Pannerden, de gemeente-secre taris Mr. J. H. Peek, de beide wethouders, meer dere raadsleden, burgemeester Gouverneur van Sas- senheim, de heer J. H. A. Vooren, algem. secr. der T.B.C.-bestrijding in Zuid-Holland, de leden der gas. en waterleiding-commissie, de besturen der T.B.C. en R.K. Wijkverpleging, Kerkbestuur- van St. Martinus, R.K. Armbestuur, hoofden der R.K. scholen aan de Mariastraat, het personeel van gas- en waterleidingbedrijf, hoofdambtenaren der secretarie enz De plechtige uitvaartdienst werd geleid door pastoor Kosters met assistentie der- beide kapelaans terwijl het zangkoor de Gregoriaansche gezangen uitvoerde. De absoute en beaarding geschiedden eveneens door pastoor Kosters met dezelfde assistentie. Ook op den doodenakker was de belangstelling zeer groot. Op uitdrukkelijk verzoek van den overledene dekten geen bloemstukken de baar. ZANDVOORT De regen bedierf goeden Zondag voor Zandvoort. Het stralende zomerweer op Zondagmorgen hield de belofte in van een drukken Zondag voor Zand voort. Reeds vroeg begon de massale intocht per fiets. Ook trein en tram, die met veel extra mate riaal werkten brachten vele gasten naar Zandvoort Bij de stations stonden de rijtuigen van de manége Duinrand gereed om de gasten desgewenscht naar het Noorder- of Zuiderbad te voeren. In het dorp heerschte een gezellige drukte en de winkels, die alle geopend waren, deden goede zaken. Het middelpunt van de drukte was wel het Tram plein, waar de ijstent een bijzondere attractie vormde, Het zonnige strand met de vele kleurige stoelen leverde een vroolijk gezicht op. Van den boulevard' gezien geleek de zee langs het strand wel een bloe mentuin, door de vele baders en baadsters, die zich in fel gekleurde badpakken en badmutsen daarin bewogen. Op het kampeerterrein aan de Noordzijde zetten in den voormiddag velen hun tentjes op om den dag hier in de rustige vrij natuur door te brengen. Het aantaL vaste- bewoners wordt hier ook met den dag grooter. Wel zijn er in verband met de tijdsom standigheden enkele moeilijkheden te overwinnen, doch de bewoners slaan zich er gemakkelijk door. Voor vele bezoekers van Zandvoort werd deze Zondag een groote teleurstelling. Reeds in den voor middag begon de lucht te betrekken en om twee uur viel het eerste buitje. Wel klaarde daarna de lucht nog even op en kwam zelfs het zonnetje weer doorbreken, doch omstreeks half vijf begon het op nieuw te regenefi en thans flink hard. Het werd een algemeene en overhaaste uittocht. Voor de trein en tramreïzigers was het niet zoo erg. doch voor de duizende fietsers was het minder prettig. Met bad handdoeken en badjassen trachtte men zich zooveel mogelijk tegen den regen te beschermen. Een pret tige uittocht was het dan ook allerminst. Betrekkelijk gauw klaarde het weer echter op, zoodat zij die de bui konden afwachten op den te rugweg konden genieten van een zeer mooien avond. DE OUDE TIJD HERLEEFT. Dank zij het initiatief van de heeren Jansen, directeur van de manége Duinrand en Ewald Holz- haus, leider van de bekende auto-rijschool te Bent veld, konden de reizigers, die Zondag per trein of trtpn aankwamen, gebruik maken van een rijtuig om zich verder naar hun bestemming, 't zij Noor der- of Zuiderbad, te laten vervoeren, 't Was wer kelijk een lust voor 't oog en 'het spreekt dan ook vanzelf, dat het voor de ondernemers een succes werd. De oudere dames en heeren maakten er graag gebruik van, omdat er met zoo'n rijtoertje vele oude en prettige herinneringen boven kwamen. En de jeugd? Die vond het ook wel aardig. Dat bleek wel uit haar luidruchtigheid. Ook het publiek leeft weer mee, omdat het minder snel gaat en men minder afgesloten zit dan in een auto. JEUGDGEMEENSCHAP. De Zandvoortsche Jeugdgemeenschap heeft het seizoen op een alleraardigste wijze besloten. Zaterdagavond kwamen allen te zamen in ge. bouw Brugstraat. Door de jongeren werd opgevoerd het tooneelstuk Ruth, waarvan de aanwezigen zoo wel door den inhoud als door het goede spel van 't begin tot het einde hebben genoten. De Zondag werd begonnen met een jeugddienst in gebouw Brugstraat. Alle leden waren hier bijna zonder uitzondering aanwezig. De heer J. Goorhuis ging voor. Na den dienst werd onder leiding van den heer Goorhuis een duinwandeling gemaakt. Intusschen waren door enkele der ouderen de voorbereidingen voor 'n gemeenschappelijken maaltijd in het club gebouw getroffen. Toen de wandelaars omstreeks 1 uur hier aankwamen, stonden de keurig gedekte en met bloemen versierde tafels gereed. Na den maaltijd kerd een vossenjacht georgani seerd in de duinen. Na den koffiemaaltijd werd tot slot het groote zigeunerfeest gevierd op de weide bij het clubhuis. Aan de voorbereidingen hiervoor en vooral aan de costuums was wekenlang gewerkt. Door het feit dat dit feest zoo uitstekend slaagde, werden de moeite en zorgen, die er aan besteed werden, ruim schoots beloond. Na afloop van het feest werd het seizoen door den heer Vermeer gesloten. HAARLEMMERMEER TWEEDE RONDE SCHOOLVOETBAL. Op het terrein van Aalsmeer werd de tweede ronde van het voetbaltournooi gespeeld. Uit de Haarlemmermeer wist alleeen de Christ. School uit Hoofddorp zich in de demifïnale te plaatsen. De resultaten waren: Chr. school Ophelïalaan O.L. school Columbialaan (beide Aalsmeer) 05; Julianaschool AmstelveenO.L. school 4 Amstel veen 00 (na verlenging en loting door O.L.S. 4 gewonnen). O.L. school Oosteindenveg Aalsmeer Chr. school Badhoevedol-p 40: Chr. school Hoofd- N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak: Ged. Oude Gracht 46 Alle GR AN ITO- en TEGELWERKEN Strak van lijnsoepel van prijs,\ (Adv. Ingez. Med.) dorpRoelof Vennemaschool 20: O.L.S. 7 Haarl, meerO.L.S. Rozenstraat Aalsmeer 04. In het Ulo-tournooi won in de verliezersronde ae Christ school Hoofddorp van de Ulo uit Am stelveen. WANDELTOCHTEN. De Noord-Hollandsche Wandelsportbond zal be houdens goedkeuring bloemenwandeltochten or- ganiseeren over afstanden van 20 en 40 K.M. Het parcours zal loopen langs en door den Oosthoek van Haarlemmermeer! ZEI LWED STRIJDEN. Door de zeilvereeniging „De Nieuwe Meer" zullen op Zondag 30 Juni wederom zeilwedstrijden worden gehouden op de Westeinder plassen. 483ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse. 11de lijst Trekking van Maandag 24 Juni 1940 Hooge Prijzen 50.000 1399 25.000 2831 1.000 17939 20560 400 1971 6477 200 1075 2956 8042 10165 22669 100 4941 7460 10745 14891 23249 24596 Prijzen van f 70. 1037 1237 1281 1419 1433 1535 1635 1694 1787 1939 1942 2105 2259 2396 2640 2848 2942 2954 2982 3131 3185 3219 3521 3541 3631 3673 3817 3860 3966 3999 4124 4191 4461 4666 4673 4764 4841 4971 4981 5073 5170 5242 5459 5719 5807 5808 5825 5997 6007 6175 6410 6750 6836 6943 7052 7239 7274 7447 7510 7601 7699 7708 7784 8053 838 6 8426 8495 8524 8656 8661 8759 8785 8843 8871 8883 9262 9282 9355 9463 9646 9680 9799 9847 10081 10482 10486 10569 10589 10622 10661 10718 10770 10398 11033 11562 11728 11747 11824 11871 11877 11903 12081 12151 12228 12371 12530 12645 12682 12687 12769 12876 13041 13129 13131 13155 13235 13328 13386 13394 13441 13453 13488 13623 13646 13709 13776 13790 13812 14092 14128 14398 14469 14562 14572 14648 14725 14911 15012 15096 15103 15179 15202 15342 15389 15479 15616 15658 15866 15931 16037 16155 16197 16299 16392 16516 16598 16604 16662 16664 16718 16910 16949 17040 17052 17139 17164 17170 17662 17750 17858 17869 18127 18254 18286 18386 18424, 18455 18497 18611 18659 19047 19065 19144 19337 19379 19454 19487 19812 19891 19895 19948 19963 20120 20172 20284 20343 20366 20439 20445 20447 20591 20834 20878 20978 21247 21273 21619 21711 21713 21916 22049 22091 22336 22486 22492 22570. 22619 22653 22770 22772 22842 22909 22953 23122 23153 23193 23372 23382 23459 23514 23548 23625 23715 23892 23900 23966 23979 24197 24367 24559 24627 24794 24812 24911 24920 24931 Nieten 1020 1051 1236 1270 1278 1280 1307 1321 1328 1426 1461 1463 1490 1510 1572 1594 1622 1631 1718 1754 1767 1783 1867 1898 1940 1951 1994 2029 2093 2097 2093 2116 2139 2156 2163 2303 2330 2374 2425 2443 2452 2457 2459 2469 2494 2535 2543 2557 2616 2621 2658 2664 2750 2785 2788 2815 2829 2931 2974 2986 3095 3225 3262 3270 3309 3347 3348 3374 3381 3463 3472 3506 3557 35G5 3578 3616 3632 3636 3649 3685 3696 3727 3753 3810 3868 3881 3953 3995 4004 4013 4020 4043 4184 4225 4255 4284 4323 4392 4422 4428 4458 4511 4517 4597 4608 4678 4682 4752 4769 4792 4805 4808 4380 4927 4966 5036 5053 5126 5199 5214 5256 5270 5299 5337 5340 5353 5389 5560 5596 5606 5637 5676 5695 5818 5838 5371 5875 5907 5910 5937 5968 5931 5989 6040 6121 6140 6172 6208 6242 6244 6251 6277 6303 6327 6394 6406 6433 6434 6509 6559 6575 6632 6672 6675 6687 6808 6823 6863 6915 6926 6963 6S66 7083 7143 7145 7164 7207 7215 7220 7229 7240 7262 7309 7321 7329 7307 7374 7417 7422 7432 7440 7469 7526 7594 7634 7638 7657 7663 7667 7684 7693 7711 7783 7808 7852 7856 7917 7943 7952 7967 8004 8019 8023 8028 8038 8126 8140 8147 8149 8154 8164 8169 8214 8274 8308 8319 8362 8389 8478 8551 8566 8679 8720 8744 8727 8752 8832 8840 8887 8893 8948 9029 9030 9109 9145 921S 9225 9254 9303 9308 9317 9342 9373 9390 9391 9456 9509 9562 9585 9659 9691 9734 9740 9777 9827 9839 9870 9897 9909 9986 10031 10119 10133 10190 10211 10218 10229 10239 10243 10279 10299 10451 10552 10564 10572 10596 10600 10608 10635 10670 10683 10733 10771 10772 10773 10802 10812 10861 10917 10962 11028 11067 11103 11107 11119 11160'11206 11220 11257 11266 11337 11443 11451 11464 11467 11486 11538 11543 11555 11569 11584 11593 11632 11643 11656 11675 11684 11710 11722 11782 11788 11810 11813 11847 11853 11918 11968 11990 12010 12059 12099 12105 12138 12147 12162 12189 12200 12256 12365 12374 12375 12421 12430 12474 12577 12617 12711 12756 12766 12853 12908 12939 13022 13046 13061 13111 13116 13137 13183 13185 13246 13263 13311 13357 13373 13384 13395' 13436 13444 13462 13515 13553 13563 13572 13609 j 13701 13719 13721 13797 13834 13863 13880 13883 13895 13899 13924 13927 13930 14012 14111 141181 14121 14149 14175 14178 14312 14355 14384 144941 14517 14531 14567 14573 14577 14618 14713 14718 14724 14734 14796 14848 14910 14930 14957 15013 15070 15115 15133 15165 15175 15191 15192 15226 15227 15231 15246 15256 15289 15406 15446 15458, 15473 15474 15547 15604 15623 15634 15680 15725 15726 15730 15771 15837 15870 15880 15932 15970 15977 16002 16038 16056 16064 16086 16091 16116 16178 16182 16183 16237 16267 16357 16393 164241 16472 16478 16513 16521 16528 16592 16645 16673) 16700 16701 16705 16760 16773 16780 16796 16824j 16848 16864 16899 17062 17039 17104 17121 17124' 17173 17221 17225 17250 17259 17315 17368 17405) 17435 17439 17440 17488 17501 17512 17561 17608 17616 17617 17620 17629 17721 17747 17764 17785. 17790 17880 17884 17S96 17899 17909 17944 17955 17989 18010 '8011 18025 13031 18033 18040 180471 18159 18175 13246 13251 18268 18300 18304 183203 18326 13379 18392 18436 18482 18484 18493 18568! 18C21 18628 18677 18685 18726 18760 18796 18797' 18799 18815 18832 18846 18869 18913 13988 19024- 19104 19143 19173 19184 19267 19322 19340 19396 19404 19424 19443 19465 19472 19507 19568 19688 19727 19749 19761 19763 19794 .19833 19835 19846 J9876 19943 19953 19964 19975 19978 20024 20025 20078 20099 20257 20258 20274 20288 20301 20418 20470 20471 20489 20542 20552 20557 20626 20629 20644 20649 20783 20922 20932 21093 21122 21163 21183 21232 21277 21370 21374 21412 21477 21489 21512 21516 21560 21566 21625 21658 21679 21864: 21912 21920 21959 22044 22085 22108 22109 22133 22145 22148 22178 22180 22183 22186 22198 22213 22240 22253 22231 22324 22391 22394 22501 22503 22595 22609 22613 22623 22642 22647 22684 22747 22753 22844 22869 23002 23078 23125 23132 23184 23196 23199 23202 23242 23261 23267 23284 23286 23308 23373 23384 23439 23454 23456 23607 23621 23624 23650 23676 23699 23702 23716 23775 23873 23918 23955 23962 23985 24009 24013 24055 24056 24126 24228 24355 24491 24514 24561 24621 21645 24697 24777 24802 24807 24822 24841 24856 !4885 24904 2493" 24947 24952 24977 24992 24994 Verbetering 5e kl. 10 lijst: 5113 ontbreek. 10002 mz. met 70.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2