'T OPKLAPBEDDENPALEIS r Vuistgevecht. CRICKET KORFBAL ROEIEN. BURGERLIJKE STAND 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf f 35.- Vlot meisje gevraagd Atelier- of Huisnaaister M 'AA NDAG 24 J U N I 1940 H A A R U E M'S 'D A G B E A D (De wereldkampioen boksen zwaar gewicht Joe Louis heeft opnieuw den Chileen Arturo Godoy over wonnen.) Reng! de wedstrijd is begonnen En een vuist beukt op een maag, Beng! 't gewicht van een paar tonnen Naar een kaak, maar iets te laag. Rang! een mep van hier en ginder Schampt een weggetrokken kin, Flang! een peut maar weinig minder Deukt een neus een graadje in. Bing! een oogenblik van zwakte Wordt muilpeersgewijs beboet, Bong! een smak die duchtig smakte, Kleurt een facie rood van bloed. Pang! en een paar knieën knikken, Vóór een reus ter aarde stort, Die wat minder hard kan miltken In den goeden naam der sport. Heisa! «iuizendtallen schreeuwen Dat de stakker op moet staan, Zooveel hongerende leeuwen Bang, dat het al is gedaan. Dong! een laatste por klinkt dreunend, Het geveoht neemt een besluit, Daar ligt de verliezer kreunend, De arbiter telt hem uit. Idem zooveel duizend dollar Komen in een blanke vuist, En een beurs nog heel wat voller In een bruine negerknuist. Eerbied voor 't vertoon van krachten, Dat hierbij gegeven wordt, Doet me toch zoo'n strijd niet achten, Als een echten vorm van sport. P. GASUS. NEDERL. CRICKETBOND. HAARLEM BEHAALT EEN FRAAI SUCCES. V. R. A. overtuigend geslagen. Tegen de verwachting in hebben de Haarlem mers deze ontmoeting tegen VRA, dat nog kort ge leden R. en W. op overtuigende wijze sloeg, ge wonnen. V.R.A. begon te batten, doch een goed veldwerk en goed bowlen van de Haarlemmers maakten elke poging der V.R.A.'ers tot scoren schier onmcgelijk. Reeds op 0 was het eerste wicket van V.R.A, ge vallen. Kummer als derde ingaande, bracht echter eenige verandering. In vlotten stijl wist deze bats man 17 runs te scoren, waaronder twee geduchte zessen. Ook Wittebol, de man die de eerste century van dit seizoen op z'n naam heeft staan, wist het bowlen te weerstaan, doch de overige batsmen laaiden allen volkomen, waardoor V.R.A. reeds voor de lunch voor slechts 60 runs aan den kant zat. Wittebol zag kans door stug verdedigen met 22 runs not out te blijven. Dat V.R.A. voor slechts 60 runs uit was, is voor de Haarlemmers een bui tengewoon mooi resultaat, temeer daar menschen Van der Horst, Ingelse, Loggere, Klink, Peters e.a. toch blijk hebben gegevei tot andere prestaties in staat te zijn. Dat de bowlingcijfers van Haarlem fraai moeten zijn spreekt vanzelf. Abendanon en Van den Bergh brachten het tot resp. 830 en 230. Ook het begin der Haarlemmers was niet erg best, daar op 12 reeds 2 wickets neer waren. Daar na kwam echter de ommekeer. Eerst was het Healey die echter, na 11 runs gescoord te hebben wegens ziekte zich terugtrok, en daarna B. Kleef- stra en Hub Boeree, die voor de runs zorgden. Vooral Boeree speelde een goede innings. Op 31 viel hét wicket van Kleefstra voor een nuttige 16. Met Hartog op de mat werd de scorë opgevoerd tot 59, waardoor V.R.A. pradtisch" den strijd reeds ver loren had. Met de overwinning in zicht trachtten de Haarlemmers het te forceeren, wat hun nog 2 wickets kostte, n.l. van Hartog voor 5 en van Voogd, die met een wilden slag over een bal van Peters heen sloeg. Toen bij een stand van 61 voor het verlies van 6 wickets de regen zijn intocht deed, werd van verder spelen afgezien. Boeree 19 n.o. Voor V.R.A. werden niet minder dan 5 bowlers in den strijd betrokken, n.l. H. Klink 215, F. Popping 116. J. Peters 212, E. Inglis Arkell 0—12 en C. Jibben 0—2. Na de prachtige resultaten der laatste weken der jeugdige Haarlemmers, n.l. 2 overwinningen en 1 draw, gelooven we zeker, dat Haarlem de toe komst met vertrouwen tegemoet kan zien. A. C. C.—Rood en Wit. Rood en Wit heeft te Amsterdam een zeer slech_ ten wedstrijd gespeeld, dien A.C.C. dan ook vol komen verdiend met sprekende cijfers heeft ge wonnen. Het begon reeds direct met het batten: na ruim een uur was (het geheele elftal van Rood en Wit uit voor 77 runs. Slechts P. Hagenaar maakte een gunstige uit zondering, door op vrij behoorlijke manier 28 pun ten te scoren. P. van Bueren was begonnen met een gelukkige. 13. Hackenitz speelde voor zijn 11 punten goed cricket en sloeg twee mooie vieren. R. Kramer sloeg er nog 9 bij elkaar, P. Ligten- stein maakte er 5 en Sodderland bleef met 3 runs niet uit. Dat was alles. Vader en zoon Sanders, vooral de senior, had den weer uitstekend gebowld en met resp. 7 voor 40 en 3 voor 32 het Rood en Wit-elftal opgeruimd. Er is nog een flink half uur tijd voor de lunch. De Rood en Wit-bowlers benutten dezen tijd goed. want Hagenaar en Sodderland zien kans. vóór het noenmaal nog drie slachtoffers te maken voor sléchts 12 runs. Doch na de hervatting gaat het al vrij spoedig mis. W. Staats en W. van Weelde worden een paar maal leelijk gemist; ook het veldwerk is slecht; het is geen wonder dat. mede door ondernemend batten, de score snel stijgt. Hagenaar, die weer góed op dreef is met den bal, maakt er tenslotte een einde aan door Van Weelde te bowlen voor 16. De 50 is inmiddels voor het verlies van 4 wickets gepasseerd; de kleine kans. die Rood en Wit aanvankelijk nog scheen te hebben, is dan al nagenoeg geheel verkeken. Sodderland bowlt Staats met een mooien off-break voor een uiterst nuttige 35 en <jan brengen Prent en aanvoerder Selles A.C.C. in veilige haven. A. v, d. Togt neemt nu zelf den bal ter hand in plaats van Sodderland en laat. A. Berendsen den bal van Hageraar overnemen. Beiden hebben suc ces. want eerst neemt Berendsen het wicket van Prent voor 6 en daarna neemt Van der Togt de overige 4 wickets voor zijn rekening, nadat eerst P. Sanders Sr. door krachtig spel (hij sloeg o.a. twee zessen en drie vieren) de 100 had opgebracht en tot besluit met zijn zoon op de mat nog een flinken stand voor het laatste wicket had opgezet. Een bal van Van der Togt is hem dan echter te veel van het goede: hij verdwijnt na een dertigtal uitstekende runs. Junior bleef niet uit. nadat hij zijn vader uitstekend had gesteund. P. Hagenaar nam 3 wickets voor 54 runs, L. Sodderland. die nog steeds niet op dreef is. 2 voor 28, Berendsen 1 voor 11 en v. d. Togt had met 4 voor 24 de beste cijfers. Het totaal werd 141. Rood en Wit wordt nogmaals ingestuurd, doch nadat er 27 runs zün gescoord (W. Kramer 23 niet Uit) voor het verlies van het wicket van v. Bue ren. wordt de wedstrijd geëindigd. Sanders Jr 1—12. De overige eerste-klassers. J. v. d. LITUR SCOORT 157. De wedstrijd HerculesV.V.V bleef onbeslist: hii werd wegens regen gestaakt. V.V.V. 154: Her cules 33 voor 1. H.C.C IT won van Hermes-D.V.S. met 1 rim op de eerste innings (nog 4 wickets in handen). Her mes-D.V.S. 67: H.C.C. II 68. De wedstrijd ExcelsiorH.B.S. werd door H.B.S. met 57 runs op de eerste innings gewonnen. H. B. S. 100; Excelsior 43 (H.B.S. 2e innings 52 voor 0 (door Excelsior opgegeven). H.C.C. I won met 138 runs op de eerste innings van Sparta. H.C.C. I 356 voor 8 (gesl.) (J v. d. Luur 157); Sparta 218. RANGLIJSTJES. Afd. West Noord I. A. C. C. Haarlem V. R. A. d i Sc d Sn bi) Sc 3 2 1 0 0 0 7 4 2 0 1 0 1 4 3 1 0 1 1 0 3 4 0 0 3 1 0 3 2 1 0 0 1 0 2 3 1 0 0 2 0 2 3 0 0 1 2 0 1 V. V. V. S. C. H. C. Rood en Wit Hercules Afd. West Zuid I. H. C. C. II 2 2 0 0 0 0 4 Hermes-D. V. S. 3 2 0 0 1 0 4 Excelsior 4 2 0 0 2 0 4 H. B. S. 2 10 0 10 2 H. C. C. I 2 10 0 10 2 V. O. C. 2 10 0 10 2 Sparta 3 0 0 0' 3 0 0 R. I. O.—Haarlem II. Gewonnen door R.I.O. met 61 runs. R.I.O. batte eerst en scoorde 126 runs, waarvan G. Dolman 33, J. Vos 16, D. v. Gemen 55. Voor Haarlem bowlden J. de Boer 2 voor 22, G. Wessel 1 voor 37, P. v. d. Wal 3 voor 35, P. van Tiggelen 0 voor 12, P. Kluit 4 voor 16. Haarlem II bracht het tot 65; hiervan hadden J. de Boer 17 C. v. Vreeden 15. Bowlingcijfers van R.I.O.D. v. Gemen 6 voor 26 en J. Wulms 4 voor 29. A. C. C. III—Haarlem III. A.C.C. scoorde 74 runs; slechts H. Bosch wist in de dubbele cijfers te komen nl. 35. Voor Haarlem bowlden B. Dik 4 voor 31 en P. Goossens 6 voor 42. Haarlem scoorde toen 77 runs voor het verlies 3 wickets; M. Buissink 13, C. Dekker 19, P. Goossens 25 rot out, G. Janssen 12 not out. Voor A.C.C. bowlden H. Bosch 1 voor 34, P. Worm 2 voor 26. Kappelhoff 0 voor 10, Haarlem III won dus met 3 runs met nog 8 wickets in handen. Rood en Wit 2—A. C. C. 2. Gewonnen door A.C.C. 2 met zeven wickets. Rond en Wit scoorde 98 runs, waarvan H. de Haan 17; J. Chapon 32 n.o. A. Haalmeijer bowlde voor A.C.C. 429, P. Nau- ta 324 en J. Immig 216. A.C.C. 2 scoorde voor het verlies van drie wickets 101 runs, waarvan J. Immig 41, F. W. Heineman 10, P. Nauta 32 n.o. en G. Stallmann 11 n.o. J. Chapon bowlde 19 en M. Kapteyn den Bouwmeester 235. HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 4-C. V. H. 2. Rood en Wit 4 trok het eerst naar de wickets en scoorde 92 punten, waarvan Sinnecker 10. P. Roor- da 11. H. Thon 20 en H. Ligtenstein 10. A. J. van Roon 3 voor 20. O. J. Keijser 3 voor 42. A. Eelman 3 voor 18 en G. Langelaar 1 voor 0. C. V. H. 3 kwam tot 39. H. Thon 3 voor 18. J. Berendsen 5 voor 15 en H. J. E. Everard 1 voor 5. Haarlem 4—C. V. H. 3. Door behoorlijk batten en uitstekend runnen kon C.V.H.-3 -sluit-en op een totaal van 142-voor 6. J. Jacobs 57. van der Pas 34 en R. Latte 29. Hetem 1 voor 26. van der Lee 1 voor 19. Wessel 1 voor 38. Van Balen Blanken 1 voor 20 en F. C. Jaski 2 voor 10. Haarlem bracht het tot 56 punten. Van der Lee 12 en Van Balen Blanken een harde 13. Van dei- Pas 3 voor 11. J. Jacobs 2 voor 29. Van der Vlugt 3 voor 9 en A. Bak 1 voor 1. HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Op Zondag 23 Juni hield de Haarlemsche Hen- gelaarsbond een onderlingen wedstrijd op witvisch in het water in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom; aan dezen wedstrijd werd door vele leden deelgenomen. De prijzen werden gewonnen door: 1. H. Fortgens met de grootste 30/5 e.M.; 2. F. Smit Jongbloed, met de meeste; 3. IT. Stevenhage; 4. H. Logmans; 5. J. Meyer; 6. H. Everhard; 7. Bran- hoorn; 8. C. v. Norde: 9. L. Rondema; 10. H. v. Veen; 11. M. Meyers; 12. H. Veen; 13. R. Papenburg; 14. W. v. d. Hulst; 15. W. Kruid; 16. F. v. d. Wei-ven; 17. Kordelaar; 18. W. Tangerman; 19. R. Post; 20. A. Eerhard: 21. Boekelaar; 22. J. Burrij; 23. H. Smits; 24. G. Houtkamp; 25. H. v. d. Linden; 26. P. Berghuis; 27. Tj. Lourenburg; 28. H. de Vries; 29. Hillebrand; 30. A. Kruid; 31. A. v. Broekhuizen; 32. A. v. Sambeek; 33. A. Baas; 34, W. A. v. Keulen. Na afloop van den wedsti-ijd werden de prijzen door den voorzitter den heer F. W. Janse Kok met een toepasselijk woord aan de prijswinnaars uit gereikt. De wedstrijden van de „Koninkliike" De volgende inschrijvingen zijn ontvangen - voor de wedstrijden van de Kon. Zeil- en Roeivereeni- ging, die op 29 en 30 Juni op den Amstel zullen plaats hebben: Jonge vier a: Triton, De Hoop, Laga, Deutsche Sport. Oude vier: Laga, Argo, Nereus. Overnaadsche vier: Aegir, De Hoop, Laga, Nereus, Delftsche Sport, Amstel. Jonge twee a: Het Spaarne, Laga. Overnaadsche Skiff: Het Spaarne, De Hoop. Twee zonder stuurman: Triton, Laga. Vier zonder stuurman: Titon, Laga. Jonge skiff a: De Hoop, Willem III, Delftsche Sport. Oude skiff: Laak, Poseidon, Laga. Oude twee: Poseidon, Triton, Willem III, Argo. Oude acht: Triton, De Hoop, Laga, Nereus, De Amstel. Jonge acht a: Laga, Argo, Nereus. Lichte skiff: De Hoop, Amstel. Lichte vier: Laga. Stijl vier beginnelingen dames: Het Spaarne, De Laak, De Vliet, De Hoop. Stijl skiff beginnelingen dames: Het Spaarne, De Hoop. Achtriemsgieken dames: De Vliet, Amstel. Vierriemsgieken dames: De Hoop, Willem III, Nereus. Quadruple scull: Het Spaarne, De Hoop. KANOSPORT Het programma voor dit seizoen. Door medewerking van de organiseerende ver- eenigingen is het aan den N.K.B. gelukt nu reeds het volgende zomerprogramma vast te stellen: 16 Juni: Betrouwbaarheidstocht (K.V. ,,De Zwet plassers"), Wormer. 30 Juni: Langebaanwedstrijden. Zwetrace (K.V. „De Zwetplassers") Wormer. 7 Juli: Nationale Watersportdag (Boschbaan) ten bate van de geteisterde gebieden. 14 Juli: Betrouwbaarheidstocht (K.V. Trek vogels) Haarlem. 21 Juli: Kortebaan-kampioenschappen te Wor- merveer (Zwetplassers). 28 Juli: Betrouwbaarheidstocht (K.V. „Viking") Amsterdam. 4 Aug.: Nationale korte-baanwedstrijden (A.K.C. „De Kajakkex-s") op de Boschbaan. Indien mogelijk een internationale wedstrijd, 11 Aug.: Betrouwbaarheidstocht (K.V. „De Geu zen"), Zaandam. 18 Aug.: Lange-baankampioenschappen op het Noordzeekanaal (K.V. De Geuzen) Zaandam. 25 Aug.: Kanozeilkampioenschappen (Z.W.V. Stormvogels), Wormerveer. 1 Sept.: indien mogelijk) Nationale wedstrijden korte baan te Utrecht. Nationale Watersportdag. Op initiatief van de A.K.C. „De Kajakkers" te Amsterdam zijn een aantal Amsterdamsche wa tersportorganisaties besloten een Nationale Water sportdag te organiseeren op Zondag 7 Juli a.s. ten bate van het zoo zwaar geteisterde Rotterdam. De bedoeling is dat ieder der organisaties een pro graming van ca. 1 uur brengt. H.K.C. „Haarlem". Seer.: H. R. Arends, Nic. v. d .Laanstraat 36. Gespeeld: Haarlémrcomb.Nieuw-Flora 11, Haarlem 2Oqrsterkw. 4 14. Te spelen: Dinsdag 25 Juni: Nw. Flora 3Haar lem 3 om 7 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat; eveneens Dinsdag: Haarlem BOnder Ons (adsp.) om 7 uur in het Noordersportpark. Woensdag 26 Juni: Haarlem 1S.V. comb, om 7 uur in het Noordersportpark. Zaterdag 29 Juni: Haarlem AOosterkwartier A om 2.30 uur in het Noordersportpark; voor dezen wedstrijd is echter uitstel gevraagd. Aangenomen als lid Sybe Hoogstra. Donderdag 27 Juni jaarvergadering in Suisse op den Rijks straatweg om 8 uur. Aller opkomst dringend ge- wenscht. Trainen: Dinsdagavond voor de adspiranten. Woensdag en Vrijdagavond van 24.30 uur ge legenheid tot oefenen in het Noordersportpark. HAARL. KORFBALBOND. H.K.C. „Animo-Ready". Seer. J. P. Kruger, Karei van Manderstraat 100. Wedstrijdsecr. D. ter Haak, Aelbertsbergstr. 28. In de afgeloopen week werd gespeeld: Oosterkwartier 5Animo-Ready 2 101 Animo-Ready 1Zwaluwen 1 31 Te spelen: Maandag: Oosterkwartier 4Animo- Ready 1 7.30 uur; Woensdag S.V. comb.Animo- Ready comb. 7.30 uur; Donderdag Animo-Ready 3Oosterkwartier 6 7.30; Zondag Oosterkw. a Animo-Ready a 10 uur. Bestuursvergadering Donderdag 27 Juni. H. K. C. Nieuw Flora. Secretaris: J. H. Scheffer, Dorreboomstraat 13. Gespeeld: HaarlemNieuw Flora 11 (vriend schappelijk). Te spelen vriendschappelijk: Dinsdagavond 7.15 uur terrein Van Oosten de Bruinstraat Nieuw Flo- •a comb.Haarlem comb.; Donderdagavond 7.15 uur terrein Van Oosten de Bruinstraat (adsp.) Animo ReadyNieuw Flora. Competitie: Zondag a.s. te 11 uur Watervliet Nieuw Flora 2. Training eiken avond op het Speeltuinterrein. VEERTIGJARIG BESTAAN TECHN. MIJ. HERINGA EN WUTHRICH. Naar wij vernemen zal de Techn. Mij. Heringa en Wuthrich te Haarlem Dinsdag a.s. veertig jaar hebben bpstaan. Het ligt niet in de bedoeling dit jubileum officieel te vieren; een receptie zal niet gehouden worden. De eigenlijke oprichter der firma Heringa en Wuthrich was wijlen dr P. M. Heringa, destijds leeraar in de natuurkunde aan de H.B.S. met 5-j. cursus te Haarlem* Dr. Heringa wilde aan zijn stad de electric iteit brengen en slaagde daarin met de financieele hulp van zijn broeder, den heer A. D. H. Heringa, door oprichting van een zoogenaamde blokcentrale, een der eerste in Nederland. Deze blokcentrale kwam 1899 in werking en zorgde voor de verlichting van het huizenblok, begrensd door de Groote Markt. Barteljorisstraat, Smedestraat en Schou- tensteeg. Door ernstige ziekte va ndr. Heringa was zijn zoon, de heer J. A. Heringa, vroeger dan de be doeling was, genoodzaakt, de leiding van de cen trale op zich te nemen. Dit geschiedde in 1899. De firma ging ook elders installaties maken. Door deze uitbreiding wei-d het gewenscht een com pagnon in de zaak op te nemen en deze werd ge vonden in den heer W. H. Wuthrich- Zoo werd 25 Juni 1900 de firma Heringa en Wuthrich opgericht. In 1905 werden de bestaande contracten aan de gemeente Haarlem, die sedert 1902 zelf een centrale exploiteerde, overgedaan en daama werd uitsluitend het bedrijf van Technisch Installatie-bureau uitgeoefend. In drie jaren maak te de firma H. en W. ook groote Acetyleen-ver- lichtingen in vele landgoederen en plaatsen, o.a. Asten, Hoogeveen en Geldermalsen. In 1905 trad de heer Wuthrich uit de zaak. In 1907 vond de toen eenige firmant Heringa een nieuwen compagnon in den heer Trousselot. Op elk gebied werden toen de relaties uitgebreid en werd o.a. een filiaal op Java opgericht, waar aan echter de wereldoorlog een einde maakte. In 1914 werd de zaak van de Schoutensteeg ver plaatst naar de Groote Markt. Tijdens den wereldoorlog kwamen atie afdee- lingen nagenoeg stil te liggen. Op 1 Januari 1920 werd de firma omgezet in de N.V. Technische Mij. Heringa en Wuthrich. In latere jaren werd aan de zaak toegevoegd een afdeeling van ketelhuis-economie. Op 13 Mei 1922 werd het gebouw aan den Zijlweg betrokken. Ter gelegenheid van zijn bezoek aan Utrecht heeft de Rijkscommissaris dr. Seyss- Inquart, een parade afgenomen, waaraan o.a. een bataljon der Scliutz Polizei en een der Brandweerafdeelingen deel namen. de aanvragen om inlichtingen, op het bureau ont vangen, door den terugkeer van de gezoohten als vervallen kan worden beschouwd. Het zou voor het informatiebureau geen zin hebben, thans nog in lichtingen in te winnen over verblijfplaats en wel stand van reeds teruggekeerden. Daarom verzoekt de leiding van het bureau hen, die thans nog in onzekerheid verkeeren over lot en verblijfplaats van Nederlandsche miltairen, zich opnieuw te wenden tot het algemeen informatie bureau, Lange Voorhout 7, Den Haag, ditmaal met een enkele briefkaart, waarop de vragers mede- deelen, dat zij hun verzoek om inlichtingen hand haven. INDIENING VAN VORDERINGEN WEGENS LEVERANTIES ENZ. TEN BEHOEVE VAN DE „AUTOTRANSPORTKOLONNE KRAUT". 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. Het „Nachkomman- dö" van den Transportstab Kraut maakt bekend, dat zij, die vorderingen hebben op de Duitsche weermacht uit hoofde van leveranties (onderdee- len, banden, brandstof enz.), alsook wegens re paratiewerkzaamheden e.d., verricht ten behoeve van de „autotransportkolonne Kraut" (transpor ten naar België en Frankrijk) hunne desbetref fende volledige gespecificeerde rekeningen ten spoedigste, doch uiterlijk Zaterdag 29 Juni 1940, moeten inzenden aan: Nachcommando Trans portstab Kraut, Zahlmeistér Teschler, Maurlts- kade 53, Den Haag, waarna betaling spoedig kan worden tegemoet gezien. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat de verrekeningen met de houders van vrachtautomobielen, die voor den duur dezer transporten door de Duitsche weermacht zijn overgenomen, tegelijk met den terugverkoop dezer wagens zullen plaats vinden, zoodat deze houders geen rekeningen moeten inzenden. (A.N.P.). Het Fraiische legerbericlit „Het Alpenfront ongewijzigd". BORDEAUX, 24 Juni (Reuter). Het Fransehe legerbericht meldt, dat de toestand ongewijzigd gebleven is. Alleen langs de kust van den At- lantischen Oceaan zijn de Duitschers in de richting van -Roehefort, Saintes en Cognac opgerukt. Aan het front van de Alpen is de situatie onveranderd. Prins Konoye afgetreden. TOKIO. 24 Juni. (D.N.B.) Prins Konoye heeft heden den minister-presi dent Yonai zijn ontslag als voorzitter van den ge heimen staatsraad aangeboden. Minister-president Yonai heeft den keizei- de ontslagaanvrage gerapporteerd. Hij beval den kei zer aan, den vroegeren vice-voorzitter Hara tot opvolger van Konoye te benoemen. Domei verneemt, dat Konoye besloten heeft zich bij de beweging voor de nieuwe politieke partij aan te sluiten. Hij zou tot het inzicht gekomen zijn, dat de weg voor een politieke eenheidsbeweging thans vrij is. Japansclie stap te Londen verwacht. TOKIO, 24 Juni. (D.N.B.) De woordvoerder van het departement van Bui- tenlandsche Zaken deelde heden in de persconfe rentie mede, dat Japan eerlang stappen in Engeland zal ondernemen wegens de leveringen van oorlogs materiaal aan Tsjoengking via Birma, en wel op dezelfde wijze als geschied is tegenover Frankrijk wegens de wapenleveringen aan de regeering Tsjang Kai-Sjek via Fransch Indochina. Dienover eenkomstige vertoogen in Moskou worden echter niet beoogd. HAARLEM, 24 Juni 1940. Bevallen: 21 Juni: J. B. BijsterBuné, z.. 22 Juni: C. G. MetzelaarTijssen, d., 23 Juni: M. E. WoertmanNoij, z., J. H. SparreboomWielart, d., J. M. UitermarkWlttendorp, d., D. Caste lij ns—Schipper, z., J. A. Broekman—Kuperus. d., E. M. SchneiderRoest, d., M. A. M. Kruijshoop Dik. z. Overleden: 21 Juni: J. Hoenderdos, 57 j., Zo- mervaart. 23 Juni: P. van Elswijk, 69 j., Spaarn- oogstraat. M. Brouwer—Kuijl, 45 j.. Wouwerman- straat. A. de Graaf, 75 j.. Lange Raamstraat. D. W.. 1 m„ z. v. D. W. Koops, Bantamstrkat. Ondertrouwd: 22 Juni: J. W. Wegman en C. W. Buijl. BRITSCHE VLIEGERS BOVEN DUITSCHLAND. Het D.N.B. meldt: Tijdens bomaanvallen van Brltsche vliegers op Keulen in den nacht van 18 Juni werden zes bommen in het centrum dei- stad geworpen, die zes dooden en 14 gewonden onder de burgerbevolking maakten. Elf brand bommen vielen buiten de stad neer zonder schade aan te richten. In een voorstad werden door bommen twee personen gedood en twee gewond, alsmede eenige schade aan woonhuizen aange richt. In totaal werden 31 explosieve- en 74 brandbommen op niet-militaire doelwitten ge worpen. In den nacht van 21 op 22 Juni hebben eenige vijandelijke vliegtuigen in de buurt van Berlijn gevlogen. Een vliegtuig wierp eenige bommen buiten Berlijn op niet-militaire doelwitten neer, waaronder een lazaret. Zij richtten slechts ge ringe schade aan. Drie mannen, drie vrouwen en een kind werden gewond. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is Bre men door vijandelijke vliegtuigen met bommen aangevallen. Er werd slechts geringe materieele schade aangericht. Twee burgers werden licht gewond. De aanvallers werden door luchtdoelge schut verdreven. DE INLICHTINGEN OVER KRIJGS GEVANGENEN. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. (A.N.P.) Nu de Nederlandsche krijgsgevangenen, die naar Duitsch- land waren overgebracht vrijwel allen zijn terug gekeerd, neemt de leiding van het algemeen infor matiebureau aan, aat de groote meerderheid van Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 80 jaar, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jhr. Dr. Maximiliaan Frederik van Lennep Weduwnaar van Vrouwe E. M. A. VAN EEGHEN. Busum M. C. T. VAN LENNEP. H. VAN LENNEP— SILLEM. Heemstede G. VAN LENNEP— ZEVERIJN. Velsen C. L. VAN LENNEP. E. VAN LENNEP— SCHMIDT. Haarlem A. D. L. DE CLERCQ VAN LENNEP. S. DE CLERCQ. Huizen A. VAN LENNEP. E. VAN LENNEP— GIBBONS. Klein- en Achterklein kinderen. Haarlem, 23 Juni 1940. Dreef 32. Op verzoek van den over ledene geen bloemen en toespraken. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 27 Juni a.s. des namid dags ten 1 ure op de Al- gemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan, te Haarlem. Tandheelkundige Middenst.verz. Kunsttanden Gebitten f 37.50 Betaling f 1.— per week. Frans Halsstraat 11. LEERLING-KELLNER GEVR. tusschen 18 en 20 jaar. Hotel „DE LEEUWERIK", Kruis straat 3032. Tandheelk. instituut Haarlem-N., Telef. 16726. Spreekuren lederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond van 78V£. Pijnloos trekken inbegrepen. Te koop een KUPPERBUSCH GASFORNUIS (4-pitS), v. ƒ105 voor 50.-, weg. aansch. electr. fornuis. Adres: DU YN STEE, Oranjeplein 19, Haarlem. Gevraagd en aangeboden: vr. dienstpersoneel, o.m. keuken werkmeisjes, 2de alleen, Werk sters en Dagmeisjes v. g. g. v. Adres te vern. BOOGAARD'S Plaatsingbureau, Jansstraat 56, Telef. 14170. Haarlem's Muziek instituut MORGENAVOND 7.30 uur, Stadsschouwburg, 44e voor drachtsoefening door leerlin gen uit de Ballet-, Jeugd orkest-, Piano-, Trompet- en Viool-klassen. Een beperkt aantal toegangsbewijzen gratis beschikbaar: WHiHELM IN ASTRAAT 51. ZOEKT U EEN 2e handsch rijwiel? Komt U dan bij ons eens kijken. Wij hebben nog een ruime sorteering w.o. Ie kl. merken. Alle solide gegarandeerd. Wij ruilen, repa- reeren en emailleeren. A. KOELEMEIJER, Breestraat 3 - Telef. 12647. Gevestigd sedert 1912. N.V. LANDBOUW MAAT SCHAPPIJ WESTERWOLDE, gev. te 's-Gravenhage. Buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders in boven genoemde N.V., op DINSDAG 9 JULI 1940, v.m. 11 uur in Hotel Terminus, Stationsweg 80, te 's-Gravenhage. Het te be handelen onderwerp, zijnde Al- geheele Statutenwijziging, ligt voor aandeelhouders ter inzage ten kantore der vennootschap. Houders van aandeelen aan toonder, die op deze vergade ring stemrecht wenschen uit te oefenen, moeten hun aandee len minstens drie dagen vóór dien der vergadering ten kan tore van De Twentsche Bank N.V. te Dordrecht, tegen re?u van de directie der N.V. Land bouw Maatschappij Wester- wolde, deponeeren. op FABRIEKSKANTOOR. Leeftijd 18 jaar. Alléén zij, die uit stekend kunnen rekenen en reeds eenige kantoorroutine bezitten, gelieven te solliciteeren met opg. van verl. salaris onder nr. 3923 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD, voor eenvoudig witgoed naaiwerk. Schriftelijke aanb. aan Studio „Duinoord", Kweekduinweg 9, Overveen. NEDERL. VEREENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Afd. Haarlem I. Secr.: Van Oosten de Bruynstraat 200. PSYCHOMETRISCHE AVOND, DINSDAG 25 JUNI, 8 uur, Wilhelminastraat 22. Medium de heer A. ZIJLSTRA. Introductie aan bovenstaand, adres en des avonds aan de zaal. Bijdrage 50 cent, leden 25 cent. EXAMENS STENOGRAFIE EN TYPEN vanwege de FEDERATIE VOOR STENOGRAFIE „GROOTE", op 10 en 17 JULI in Amsterdam en 13 en 20 JULI in Den Haag. Nadere inlichtingen Zuider Amstellaan 52, Amsterdam-Zuid. GROOTSTE SORTEERING in de nieuwste modellen Opklap- bedden. 40 modellen Ombouwen met boven- en zijkastcn. Ook verticaal, 1- en 2-persoons. Prima Bedstellen, Dekens enz. Monsterkamers ORIONWEG 8, gesloten huis, TELEF. 23932.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3