ZWEMMEN. ATHLETIEK HONKBAL VOETBAL SCHAKEN Haarlemsche Sec,e[ariaat! Voetbalbond Dijv™voo'des"62 MAS ND AG 24 JUNI 1940 HAAREEM'S DAGBE'AD 6 UlenteCende uUeCea. Bij de wedstrijden op de Heemsteed sche Wielerbaan behaalde Jacques van Egmond een fraai succes door den sprintwedstrijd te winnen. Men ziet hem hier in actie tegen Wals. Van Egmond rijdt voorop. 1' £j\ ONDAGMIDDAG heb ik het voorwiel van mijn oude, stalen ros, dat nu weer zulke uitnemende diensten bewijst, een duw in de richting van de Heemsteedsche Wielerbaan gegeven omdat mij ter oore was gekomen dat Schutte en Wals, omringd door andere wielercory- pheën, een heriosch duel zouden uitvechten. Gerrit en Cor, zooals ze voor alle wielerenthousiasten hee- ten: hadden op de Stadionbaan een verwoeden strijd gestreden achter motoren die door Gerrit was ge wonnen. Cor zou nu gebrand zijn op revanche en Zondagmiddag zou hij daartoe de gelegenheid krijgen. Er waren blijkbaar meer menschen, die verlan gend waren deze grootmeesters van het pedaal in de arena te zien want het was vrij druk. Op de tribu nes van de Heemsteedsche Wielerbaan zult ge niet verdwalen maar het is er des te gezelliger. Als ge vlak vooraan zit zoudt ge de renners zoo nu en dan op hun massieve schouders kunnen kloppen als dat niet te gevaarlijk was. In ieder geval is het toege staan luidkeels uw favoriet aan te moedigen, zoo in den vorm van: „hou vast, Jacques", „nog effe. Cor". Het is allemaal heel gemoedelijk en prettig. Ge zijt er „en grande familie" en, er is niemand, die niet intens meeleeft. Een groo'e teleurstelling was ons dezen middag echter beschoren, want Schulte kon wegens droevige familieomstandighe den niet starten. De „speaker", die met een klare stem zijn mededeelingen over de baan liet schal len wist ons er van te overtuigen, dat het inder daad voor Gerrit niet mogelijk was geweest aan den start, te verschijnen. Dat was natuurlijk een teleurstelling maar iedereen schikte zich in het onvermijdelijke en tenslotte was deze geschiedenis voor Schulte zelf nog beroerder dan voor ons. Er werd verteld <£at een zekere renner Jansen, die eveneens zijn sporen of beter zijn pedalen ver diend zou hebben, in Schulte's plaats zou rijden. Later bleek, dat de genoemde Jansen toch nog niet tot de hoogte van een Schulte of een Wals was ge stegen, maar dat komt dadelijk. Zoowaar zag men de aan Haarlemmers zoo be kende lange figuur van v. Egmond ook weer op het middenveld dwalen en even later bleek, dat Jacques het nog niet verleerd was. Hij liet den eenen tegen stander na den anderen in het stof bijten en zonder nu in locaal chauvinisme te vervallen geloof ik toch dat iedere Haarlemmer het niet graag anders had gezien. Van Egmond is daarbij een zeer sym pathieke figuur, die uitermatig sportief rijdt. Ga zoo door, Jacques. Bij een der achtervolgingen kwam tenslotte ook Jansen op de baan maar hij was weer spoedig verdwenen want de Amsterdamsche reus Groene- wegen had hem na 13 ronden al ingehaald. Tjonge, dat zou 'm bij Gerrit anders niet gelukt zijn. De hoofdschotel bestond uit een koppelwedstrijd waaraan ook door WalsPellenaars werd deelge nomen. Dat is een simpele mededeeeling maar het beteekent niets meer of minder dan dat het beste Europeesche en daardoor ook het beste koppel van de wereld daar op het kleine kuipje van de Heem steedsche wielerbaan aan 't rondtollen was. Er zijn maar zeer weinig buitenlandsche combinaties, die zich met dit tweetal zelfs kunnen meten Van zoo iets komt men toch wel onder den indruk vooral als ge dan nog de formidabele kuitspieren van deze neeren ziet. Dat zijn wielerreuzen. Zulke renners kunnen zich natuurlijk ook iets meer permitteeren dan andere en zoo geviel het, dat Wals weigerde een shirt aan te trekken dat de directie voor hem had klaargelegd. Hij zou en hij wilde in zijn eigen shirt rijden. Een meneer op de tribune schreeuwde toen: Wals, doe nou niet zoo kinderachtig, we hebben voor je betaald en dat logische betoog scheen mach tigen indruk te maken want met een lachend ge zicht stapte Cor naar beneden en trok zijn shirt aan onder luide aanmoedigingen van de toeschou wers. Of ie daardoor een beetje boos was weet ik niet maar ik weet wel dat u en ik hem op den tandem daarna nog niet zouden hebben bijgehouden. Juist toen het bijzonder spannend werd kwam de regen en daarmee het einde. Zaterdagavond gaat de wedstrijd weer door, zei de speaker. De kaartjes blijven geldig. Vooral deze laatste mededeeling werd met kennelijke instemming ontvangen. Het was ook inderdaad bijzonder interessant. Zaterdagavond ga ik weer. Komt u ook 'ns kijken? Wals zorgt wel voor de sensatie. B. K. Interessante wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan. V. Egmond zegeviert in de sprint. Koppelwedstrijd door den regen verbroken Het was jammer, dat de wedstrijden die Zondag middag op de Heemsteedsche Wielerbaan werden gehouden een ontijdig einde moesten nemen door dat de regen verder rijden onmogelijk maakte, want voor dien tijd had het vrij talrijke publiek van goede sport kunnen genieten. Daar was in de eerste plaats een keurige overwinning in de sprint van Van Egmond, die daarmee bewees dat hij nog steeds een geducht sprinter is, vooral de kleine Heemsteedsche baan ligt hem bijzonder goed. Van de overige wedstrijden was de 10 K.M. voor ama teurs het aardigst. De bekende Haarlemmer De Best won ook thans weer na een zeer tactisch ge reden rit. Cor de Best is een renner van de toe komst, die nog maar weinig behoeft om tot de al lerbeste amateurs in den lande gerekend te wor den. Een klassementsrace over 30 ronden werd op fraaie wijze door Reuter gewonnen, terwijl Boeyen na een spannende achtervolging eenige meters op Pellenaars inliep en Groenewegen te sterk bleek voor M. Jansen, die den wegens familie-omstan digheden verhinderden Schulte verving. De hoofdschotel van het programma, de 60 K.M. koopelrace, moest worden gestaakt toen de kop pels Jansen-Boeyen. Wals-Pellenaars, Van Egmond -Groenewegen en Zwartepoorte-Roes met een ron de voorsprong aan den kop lagen. De regen kwam ditmaal wel als een zeer or.welkomen spelbreker want dc koppelwedstrijd had een uitermate span nend verloop gehad. Zaterdagavond 7 uur zal deze wedstrijd opnieuw worden gehouden, zoodat het publiek niet gedupeerd is. Het programma werd geopend door een sprint wedstrijd tusschen Van Egmond en Zwartepoote waarbij de ex-amateurwereldkampioen reeds direct zijn goeden vorm bewees door Zwartepoorte geen schijn van kans te geven. Arie v. d. Linden had evenmin veel moeite met Cor Wals. die nu eenmaal beter klassementrijder dan sprinter is. Ook van Egmond had met den blonden Wals niet veel last terwijl Zwartepoorte daarentegen v. d. Linden dwong zioh tot het uiter ste te geven. v. d. Linden won echter niet een halve wiellengte. De finale ging dus tusschen v. Egmond en v. d. Linden, Van Egmond maakte er een lange sprint van die bijna twee volle ronden duurde en waaruit hij met eenige band-dikten verschil als overwinnaar te voorschijn kwam. Zwartepoorte won met gering verschil van Wals en werd daardoor derde. De achtervolging tusschen Boeyen en Pellenaars was zeer spannend. Aanvankelijk gelukte het Pel lenaars eenige meters in te loopen, doch op de helft van den wedstrijd begon Boeyen zeer hard aan te trekken met het gevolg dat hii steeds meer van zijn achterstand inliep en tenslotte met een tien tal meters voorsprong als overwinnaar eindigde. De klassementswedstrijd over 30 ronden gaf aar- dïgen strijd te zien. Vooral Reuter onderscheidde zich door herhaalde maler uitlooppogingen te on dernemen. Hoewel deze meestal niet slaagden wist hij toch alle drie de klassementen te winnen en daardoor glansrijk de eerste plaats t& bezetten. De achtervolging tusschen Jansen en Groenewe gen stelde eenigszins teleur daar Groenewegen veel te sterk bleek en Jansen in de 13de ronde in haalde. De 10 K.M. wedstrijd voor amateurs was zeer spannend door de herhaalde uitlooppogingen van Duins en Portegies. De overige renners slaagden er echter telkens in hun achterstand weer in te loopen en tenslotte zag de geroutineerde De Best drie ronden voor het einde zijn kans. Met een zeer fraaien langen spurt won hij dezen wedstrijd voor T. Ooms, die even eens een zeer taetischen wedstrijd had gereden. De volledige uitslagen ziin: Sprint: le serie: 1 J. v. Egmond, laatste 200 M. 13 sec., 2 Zwarteooorte: 2e serie: 1 v. d. Linden, laatste 200 M. 13.2 sec.. 2 C. Wals; 3e serie: 1 Jac. v. Egmond. 2 C. Wals. 4e serie: 1 v. d. Linden, tijd 13 sec,. 2 Zwarteooorte, 5e serie: 1 Zwartepoorte. tiïd 14.2 sec., 2 Wals. Re serie: 1 J. v. Egmond. tijd 12.2 sec., 2 v. d. Linden. Totaal uitsla?: 1 v. Egmond 3 pnt.. 2 v. d. Lin den 4 nnt3 Zwarteooorte 5 pnt., 4 Wals 6 nnt. Achtervolging: 1 Boeven 5 min. 19 seC., 2 Pel lenaars, Groenewegen haalt Jansen in de 13de ronde in. Klassement-wedstrijd: le klassement: 1 Reuter, 2 v. d. Heide. 3 Roes. 2e kl.r 1 Reuter. 2 de Hoop. 3 Roes. 3e kl.r Renter. 2 de Hoop. 3 Roes. Totaal: 1 Reuter 9 pnt.. 2 de Hoop 4 pnt., 3 Roe; 3 prt4 v. d. Heide 2 nnt. 10 K.M. amateurs: 1 C. de Best, 2 Ooms, 3 Por tegies, 4 Duyns. De .Tonore Kampioen. Bovengenoemde vereen iemg hield voor haar leden den 4en en laatsten rit van de voorjaarscom petitie Gereden werd een sprint over 500 M. De uitslag luidt als volgt: A-B-klasse: 1 G. Gerritsen 6 pnt., 2 J. Keizers. 5 punten C-klasse: 1 K. Neeft. 6 ont., 2 D. Keizers 5 on.t.. 3 H. de Droog 4 pnt., 4 Keizerswaard 3 pnt., 5 C Martens 2 punten. De uitslag van de geheele competiïe is: A-B-klasse- 1 G. Gerritsen 23 punten, 2 J. Kei zers 21 punten. C-klasse: 1 K. Nertt 21 punten. 2 Keizerswaard 17 punten, 3 H. de Droog. 13 punten. „Achilles". Zondag 23 Juni hield „Achilles" haar eersten rit der korte afstand-comnetitie, nl. een tijdrit met staanden start over 350 M. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1 v. Egmond 28 3/5 sec.. Korthals 28 3/5 sec.. 3 Portegies 29 sec.. 4 Stet 29 4/5 sec. Klasse B: 1 Kuilman 28 4/5 sec.. 2 Markenstei.in 29 2/5, 3 Beekhuis 30 1/5, 4 Schrama 30 2/5. d"Faene 30 3/5. Klasse C: 1 C v. d. Aart 29 165 sec., 2 M. Kabel 29 3/5, 3 Steenvoorden 30 1/5. Maandagavond te 8.30 uur vergadering. Kon. Ned. Lawnfennisbond. De Competitie. De regen, die in den laten Zondag-namiddag viel. heeft vele tenniswedstrijden gestagneerd en zelfs spelstaking tot gevolg gehad. Zoo bereikte T.C.G. T.C.H. slechts een 22 stand, toen te 6 uur be sloten werd niet verder te spelen. HaarlemThor werd onderbroken, doch later afgespeeld. Hier behaalde het Haarlemsche team een goede overwinning. De grondslag hiervan werd door de Haarlemsche dames gelegd, want de beide enkelspelen en het dubbelspel werden gewonnen. De drie heeren-enkelspelen gingen alle drie ver loren, zoodat Haarlem met 32 achter stond, toen de dubbels aan de beurt kwamen. Deze vijf dub belspelen leverden Haarlem echter vier winst punten op; alleen het eerste gemengd dubbelspel ging verloren. Van Haarlem dus een zeer goede prestatie. De gedetailleerde uitslagen luiden: Haarlem—Thor (6—4) Heeren - enkelspel C. A. Erdman verliest van A. W. Snel 36, 63, 46; Mr. J. IJzendoorn verliest van H. F. Haver Droeze 62, 57, 46; Th. Schönthaler verliest van Mr. A. R. Brieno 16, 16. Dames-enkelspel: Mej. Z. Blikslager wint van mej. A. Nieuwburg i3, 36. 64; mej. J. Goeting wint van mej. E. Herklots 6—4, 7—5. Gemengd dubbelspel: Mej. Z. Blikslager en G. H. Onstein verliezen van mej. A. Nieuwburg en H. F. Haver Droeze 68, 63, 68; mej. I. Adams en C. A. Erdman winnen van mej. E. Herklots en B. J. Brandsma 3_6, 6—4, 6—1. Heerendubbelspel: G. H. Onstein en C. A. Erdman winnen van H. F. Haver Droeze en B. J. Brandsma 63, 75: mr. J. v. IJzendoorr en Th. Schönthaler winnen van A. W. Snel en Mr. A. R. Brieno 61. 64. Dames dubbelspel: Mej. I. Adams en mej. Z. Blikslager winnen van mej. A. Nieuwburg en mej. E. Herklots 62, 60. De verdere uitslagen zijn: Tweede klasse: T.C.H. 2—T.C.G. 2 ShellBeverwijk DeuceHaarlem 2 HeemstedeRood Zwart Game and SetWest rust 2 Ready 1928—T.C.G. 3 Derde klasse: Shell 2Ruïne DuinlustRedcover Das/bRuïne 2 Ruïne 3—Kg. Zaandijk 3 K.N.S.M.—T.C.G. 4 T.C.G. 5—Thomas 2 Enkhuizen 2Westrust 4 BakkumDuinlust 2 ZaandamWimbledon 3 24 gestaakt 6—2 5—3 24 gestaakt 23 gestaakt 6—0 5—3 41 gestaakt 31 gestaakt 13 gestaakt 0—8 1—7 5—3 7—1 7—1 PAARDENSPORT DE COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de Zondag gehouden courses te Duindigt waren: 1. Aurora-prijs over 1700, 1720 en 1740 meter, gewonnen door Avro (eig. G. J. Venneman) in 1 min. 36 V2 sec. 2. Alhambra-prijs over 2060 meter, gewonnen door Auguste Nortoro (eig. J. de Vlieger) in 1 min. 31.3 sec. 3. Alcanta ra-pr ijs over 1700 meter, gewonnen door Alcala (eig. luit. G. L. Kepper) met vele lengten, 4. Arena-prijs over 1740 meter, gewonnen door Caid ïeig. J. M. v. d. Berg) in 1 m. 35.6 sec. 5. Aarabella-prijs over 1700 meter, gewonnen door Admiral Guy (eig. E. G. in 't Veen) in 1 min. 31 sec. Rie van Veen. Ten bate van Rotterdam werden Zondagmiddag in het Amstelparkbad te Amsterdam nationale wed strijden gehouden, waaraan onze beste zwemsters en zwemmers deelnamen. Door de uitstekende voorbe reidingen van de organisatiecommissie verliep het uitgebreide programma op zeer vlotte wijze. Rie van Veen had in haar serie de meeste moeite met Bep v. Schaick. Na een goeden start bleef zij de eerste 50 Meter de leiding behouden. Na het keer punt echter zette haar tegenstandster een spurt in, welke haar zeer dicht bij de nationale kampioene bracht. Rie van Veen zag het gevaar tijdig in en liet zich de overwinning niet meer ontgaan. Haar tijd van 1 min. 8.6 sec. was lang niet slecht. De 100 Meter rugslag gaf wederom een feilen strijd tusschen de concurrenten Cor Kint en Irene van Feggelen. De Rotterdamsche wereldrecord houdster heeft haar ouden vorm nog niet te pakken. Wel maakte zij een goeden start, waardoor zij een kleinen voorsprong kreeg op de eerste baan, door slecht keeren van haar tegenstanders echter kon Irene van Feggelen haar achterstand inhalen en de laatste 15 Meter gingen de twee zwemsters vrijwel gelijk op naar de finish. Met de grootste moeite kon de jury tenslotte beslissen, dat Cor Kint het eerste aangetikt had. Dini Kerkmeester en Nida Scheffer Senff speelden geen rol van beteekenis in dezen strijd. Op de 100 Meter schoolslag lieten Ali Stijl en Doortje Heeselaars verstek gaan, waardoor Jopie Waalberg alleen Tony Bijland als sterke tegenstand ster had. Deze kon haar ditmaal niet noemenswaard bedreigen, van het begin af behield de Amsterdam sche zwemster de leiding en op rustige wijze be reikte zij de eindstreep in den goeden tijd van 1 min. 25.6 sec. Voor de heeren was de 200 Meter vrije slag dit maal het belangrijkste nummer, aangezien de win naar tevens voor een jaar in het bezit kwam van den Obelt-beker, in de laatste serie kwam de beker houder, Van der Kuil, uit tegen Ramack, Geerling en Scheffer. Aanvankelijk ging de strijd volkomen gelijk op, maar na de eerste 100 Meter er reeds eenige teekening in het verloop. Scheffer kon het tempo niet bijhouden en zakte naar de vierde plaats af. Geerling nam de leiding en bleef die behouden tot de laatste 40 Meter. Toen zette Ramack een lange eindspurt in en nadat hij eerst met Van de: Kuil afgerekend had. ging hij op Geerling af. Inder daad gelukte het hem om ook dezen tegenstander achter zich te laten en met een tijd van 2 min. 25.1 sec. kwam hij voor een jaar in het bezit van den beker. De bekende strijd op de 100 Meter rugslag tus schen Metman en Van Schouwen was ook nu weer spannend. Metman had op de eerste baan de lei ding veroverd door een snellen start, na het keer punt spande Van Schouwen alle krachten in om zijn achterstand in te halen. Dit lukte hem echter maar voor een klein deel en met een gering verschil won Metman in 1 min. 12.6 sec. Amsterdam won een wa terpolo wedstrijd van Rotterdam met 51. De uitslagen luiden: Dames: 100 Meter borstcrawl: R. van Veen (R. D. Z.) 1 min. 8.6 sec.; 2. Bep van Schaick (Meeuwen) 1 min. 9.4 sec. 100 Meter schoolslag: 1. J. Waalberg (A. D. Z.) 1 min. 25.6 sec.; 2. Tony Bijland (H. Z. C.) 1 min. 27.2 sec.; 3. Corry Koster (V. Z. V.) 1 min. 28.5 sec 100 Meter rugcrawl: 1. Cor Kint (Z. C. R.) 1 min. 17.4 sec.; 2. Irene van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 17.5 sec. Heeren: 200 Meter schoolslag: 1. Smitshuyzen (A. Z.) 2 min. 53.2 sec.: 2. Seton (Z. I. A. N.) 2. min. 58.3 sec 100 Meter rugslag: 1. Metman (Y) 1 min. 12.6 sec.: 2. Van Schouwen (D. J. K.) 1 min. 13.8 sec. 200 Meter borstcrawl: 1. Ramack (R. Z. C.) 2 min. 25.4 sec.: 2. Geerling (Y) 2 min. 26.3 sec. Estafette 4 x 100 Meter borstcrawl: 1. Y 4 min. 27 sec.; 2. D. W. R. 4 min. 39.4 sec.; 3. A. Z. 4 min. 48.1 sec. HET VEERTIGJARIG JUBILEUM VAN H. V. G. B. Hoewel de feestelijkheden, die ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan zouden worden gehouden, tot nader order zijn uitgesteld, zijn er bij het H. V. G. B. bestuur niettemin tal van felicitaties binnen gekomen, o.a. van mevrouw E. W. MerenJoekes. echtgenoot van wijlen Dr. W. E. Merens, oprichter van Haarlem's oudste zwemclub. De wedstrijden om het Juniores-kampioenschap van Noord-Holland zullen wèl doorgang vinden en wel op Zondag a.s. in Stoop's Openluchtbad; aan vang drie uur. Bij ongunstig weer worden de wed strijden in de overdekte inrichting gehouden. Nationale wedstrijden le Utrecht. De uitslagen van de Zondag te Utrecht gehouden wedstrijden luiden: Verspringen heeren A: 1. Butselaar, Hellas, 6.75 M.; 2. Roest. Trekvogels, 6.69 M. Hoogspringen dames A: 1. Nel van Balen Blan ken, Sagitta, 1.60 M.; 2. M. Dirks, U. D. A., 1.51 M. Hoogspringen dames B: 1. T. Burger, Sagitta I.40 M.; 2. A. Weber, Athleta, 1.40 M. 1000 M. hardloopen haeren A: 1. Bouman, A. A. C., 2 min. 32.5 sec.: 2. De Roode, Haarlem, 2 min. 41.2 sec. 1000 M. hardloopen heeren B: 1. R. Eckhard, A. A. C., 2 min. 44.8 sec.; 2. E. Wouters, U. D. I.. 2 min. 45.7 sec. 3000 M. hardloopen heeren. le finale: 1. J. Waag- mqkers, De Adelaar, 9 min. 48.8 sec.; 2. G. Pelle Tempo. 9 min. 56.7 sec. 2e finale: 1. Slijkhuis, Holland 9 min. 40.4 sec.; 2. W. Roetten, Tempo, 9 min. 48.2 sec. 100 M. hardloopen heeren A: 1. T. Osendarp Trekvogels, 11.1 sec.; 2. Chr. Ostra, Trekvogels. II.1 scc. 100 M. hardloopen dames C: 1. M. Kien, Hollandia. 13.6 sec.; 2. L. Visser, Volewijckers, 14.6 sec. 200 M. hardloopen heeren C: 1. Van Senus, Blauw Wit, 25.1 sec.; 2. Streep A. V. '23, 25.3 sec. 100 M. hardloopen dames A: 1. Ali de Vries, A. D. A., 12.9 sec.; 2. Kitty ter Braake, Athleta. 13.2 sec. 100 Meter hardloopen dames B: 1. M. Bos v. d. Berg, A. D. A., 13.8 sec.; 2. Th. Schwarze, tempo, 13.9 sec. ■1 x 100 M. estafette heeren: 1. A. V. '23, 44.4 sec.- 2. Pro Patria 44.5 sec. 4 x 100 Meter estafette dames: 1. A. D. A. 54 sec. 2. Hollandia 55.7 sec.; 3. Athleta 56.3 sec. E.D.O. wint van V.V.G.A. (86). A.F.C. zorgt voor een verrassing door H.H.C. te verslaan. E. D. O. I-V. V. G. A. I (8-6) De runs waren in dezen wedstrijd niet gemakke lijk te behalen. Het gevolg was, dat V. V. G. A. een E:oot gedeelte van den wedstrijd heeft voor gestaan ater liep E. D. O. echter deri achterstand in en kwam zelfs nog zoover dat zij de negende beurt niet behoefde te slaan. Voor E. D. O. wierp Vreenegoor bijna den gehee- len wedstrijd en hij deed dit zeer verdienstelijk Over het geheel werd hij gesteund door goed veld werk, met uitzondering van de derde beurt der V. V. G. A. toen vlak achter elkaar Van der Put ten, Hofstra en Kr. Zandstra een vangbal misten. In de achtste beurt was Vreenegoor aan het eind van zijn krachten. Nadat al twee nullen gevallen waren, gaf hij tweemaal vier wijd. Van die gele genheid maakte Schouwenburg gebruik om een keurige homerun te slaan, die dus den ambtenaren drie runs opbracht. Hierna wierp Schijvenaar nog anderhalve innings Vooral door goed veldwerk van E. D. O. ontstond tijdens zijn werpen geen nieuw gevaar. Bij E. D. O. werd beter geslagen dan bij V. V. G. A In het begin had Meenhorst wel veel succes met zijn curve, maar later verdween de bal telkens in het veld. Dit bracht echter niet altijd punten op. want bij V. V. G. A. werden zoo goed als geen punten gemaakt en vooral Van Amstel op het eerste, Pronk op het tweede en Ensel op het derde honk waren uitstekend in vorm. De honkslag van Van der Putten in de derde beutr bracht E. D. O. de eerste twee runs, waarna dezelfde speler in de vijfde beurt Zondstra in de ge legenheid stelde het derde punt te scoren. In de latere beurten haalden honkslagen van Verhagen. Van den Born, Hofstra en Vreenegoor ook spelers over de plaat. Na vijf innings was de stand 33 en hierna zag E. D. O. kans iets uit te loopen en toch nog met 86 en een slagbeurt te winnen. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A. I: 1—0—2—0—0—0—0—3—0 6 E. D. O.: 0—0—2—0—1—2—2—1—8 A. F. C. I—H. H. C. I 11—3. A. F. C. is er Zaterdagmiddag in geslaagd haar eerste punten in dit seizoen te behalen. Nu is het minder de schuld van A. F. C. dan van H. H. C. dat de punten in Amsterdam gebleven zijn. Hoewel volledig, bracht H. H. C. er deze keer niets van terecht. Het aantal honkslagen totaal één is daarvan het beste bewijs. Maar ook aan den anderen kant was het aantal honkslagen zeer laag. In zooverre hadden Moll in de eerste twee innings en daarna Pijnakker wel succes. De vele keeren vier wijd deden echter de honken toch bezet staan en de vele fouten in her veldwerk, die na vrijwel eiken slag gemaakt wer den. gaven A. F. C. gelegenheid zonder al te veei moeite voldoende punten bijeen te garen. Zooals reeds gezegd presteerde H. H. C. ook aan slag zeer weinig en de daardoor behaalde punten waren niet voldoende om de eerste zege van A. F. C. in gevaar te brengen. De cijfers der innings zijn: A. F. C.: I 1—1—0—4—0—3—0—2—* H. H. C. I: 0—1—0—1—0—0—0—0—1= 3 Blauw Wit I: Ajax I: Schoten I: Watergr.meer: Zeeburgia I: E. D. O. II: E. D. O. IV: Schoten III: Haarlem III: Celeritas: Overige uitslagen. 2—0—1—0—0—0—0—2—0= 5 l_0—0—0—0—0—2—2—0 -7—3—*=22 _0—0—3: 5-4—0—0—1—2- 1-2—1—1—0—0- 9—1—0—1—1—2—0—3—* 17 2—0—2—0—3—1—4—0—012 1—0—0—0—2—0—0—2—2 0—0—4—1—3—8—4—2—0=22 3—1—5—14—3—3—1 =30 5—4—2—0—2—6—0 19 1—1—0—6—2—3—1—0—* 2—0—4—0—4—0—0—0—3 - E. D. O. III: 0—2—2—0—2—2—0—2—1 11 H. H. C. III: 6—6—2—0—0—0—2—1—01 Hercules: E. D. O. V: 2—0—1—4—0—1—0—311 3_6—3—0—2—3—2—0=19 R. H. II: 2—0—2—4—2—5—1—3=19 Schoten II: 2—1—2—3—1—8—0—0=17 Quick I won met 216 van E. H. S. I, Haar lem II met 36—3 van H. H. C. II, H. H. C. III met 3411 van R. C. H. Ill, E. H. S. II met 1613 van H. C. K. II, terwijl R. C. H. al heel gemakkelijk aan de punten kwam doordat Ajax II niet opkwam. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. G.V.A.V.Feijenoord 02 HeraclesBlauw Wit 11 Afdeeling; n. R.F.C.—C.V.V. 4—1 D.F.C.V.U.C. 4—1 Afdeeling Hl. Groep A: Go ahead—N. E. C. 2—4 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. Feijenoord Blauw Wit Heracles Juliana G.V.A.V. gesp.gew gel.verl.pnt -t eem 8—1 2.— 4—2 1.50 1—1 1.— 1_6 0.— 1—5 o.— Afdeeling II. Eerste klasse: Feijenoord 17 11 5 1 27 42—14 1.59 Sparta 18 9 5 4 23 65—44 1.28 H.B.S. 17 9 3 5 21 49—44 1.24 Hermes-D.V.S. 17 7 6 4 20 49—37 1.18 D. F. C. 17 8 3 6 19 34—27 1.12 D H. C. 17 6 6 5 18 50—38 1 08 V. U. C. 18 6 4 8 16 39—58 0.89 R. F. C. 17 6 3 8 15 34—33 0.82 Xerxes 16 3 5 8 11 33—54 0 frt C.V.V. 18 0 2 16 2 17—66 0.11 R.K. SCHAAKCLUB „HET WITTE PAARD" De resultaten van de voor de onderlinge com petitie gespeelde partijen zijn: le kl.: Th. de Looze—-C. van Soest 10; P. Stam A. van Kesteren 10; A. HablousM. Vermeer afgebr.; A. KleinB. Walker afgebr. 2e kl.: P. CastenmillerJ. Lippus 01: N. Hoog land—P. van Deyzen 1 b12." J-* Lippus—P. Casten miller 1—0; G. v. d. Stoop—J. Baas 1—0; G. Nijs- sen—W. Witteman 1—0; R. Hartoch—C. Kortekaas 0—1. Om het Kampioenschap van Nederland. SPANNENDE WEDSTRIJD TUS SCHEN BLAUW WIT EN HERACLES Gelijkmaker drie minuten vóór het eimle gescoord. Heracles en Blauw Wit hebben in een uiterst spannenden wedstrijd de punten gedeeld, welke uitslag de krachtsverhouding het beste weergeeft. Tot vlak voor het einde scheen een overwinning der thuisclub zeker te zijn Ruim drie minuten voor het eindsignaal, kwam, terwijl Heracles met 10 voorstond, de centervoor der Almelo'ers alleen voor keeper Ferwerda te staan, nadat hii handig door de verdediging was heengedribbeld. Hij wilde den doelman ook nog omspelen, doch dit mislukte, "ank zij Ferwerda's moedig ingrijpen De bal ging naar voren, waar Stijger het leder overgaf aan "den op dat oogenblik rechlsbinner spelenden Wilders. Deze gaf den bal door aan Bergman, die daarop den linksbinnen spelende v. Wijngaarden in-de ge legenheid stelde den gelijkmaker te scoren. Bijna hadden de gasten oprieuw succes, doch rechtsback Knoef wist op het beslissende moment redding te brengen. Hoewel de prachtige kans op een over winning op het laatste moment aan Heracles ont ging, kon de oostelijke kampioen toch tevreden zijn met der, uitslag. In de tweede helft heeft Blauw Wit het beste van het spel in handen ge had, zoodat de gelijkmaker alleszins was verdiend. Het was een spannende wedstrijd, welke geens zins verschilde van een kampioenswedstrijd in de normale competitie. G. V. A. V. moet rie meerderheid van Feiienoord erkennen (0—2) Het feit. dat het enthousiasme van G.V.A.V. pas aan het ei-d van den wedstrijd een rol ging spe len, was oorzaak, dat het technisch en tactisch be ter spelende Feijenoord tenslotte na een spannen- den strijd een 20 overwinning kon behalen. Tot aan de laatste minuut hebben de Gro ningers een kans gehad op een gelijk spel. Het aanvalsspel van Feijenoord was veel beter, maar het binnentrio, waarin Barendregt Jr. Sinke - erving, bleef met de afwerking der aanvallen be neden de maat. Verschillende scoringskansen gingen door slecht schieten verloren. Bovendien wist doel verdediger Haan met de goed gerichte schoten wel raad. Ondanks de veldmeerderheid. welke Feijenoord ongetwijfeld had. wisten -e Rotterdammer^ deze voor dc rust niet in een doelpunt uit te drukken. Direct na den aanvarg van de tweede helft kwam hier echter verandering in Reeds in de eerste minuut van de hervatting loste Barendregt Jr. een houdbaar schot, waarop Haan evenwel niet voldoende reageerde. (01). Feijenoord bleef het beste van het spel behou den zonder voorloopig echter verdere resultaten té behalen. Langzamerhand kwam nu de G V.A.V.- oloeg onder leiding van Bonsema los. Het spe) werd nu meer opengehouden, waardoor de buiten spelers in staat werden gesteld vele voorzetten té geven. De gebroeders Hazeveld wisten van deze kansen echter geen gebruik te maken, hoewel het Feiienoord-doel enkele malen ternauwernood aan doorboring ontsnapte. De spanning bleef er tot de laatste minuut in. want eerst toen slaagde Linsen er in den stand op 02 te brengen en daarmede het pleit definitief ten voordeele van Feijenoord te beslissen. a F. c.-v. IT. G. (4—1) Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. maar aJ spoedig bleken de Dnrdtsehe aanvallen gevaarlij ker dan die der gasten. Na een kwartier spelen verraste Bergeick den Haagschen doelman van dichtbij met een goed gericht schot, dat doel trof n—10). r, Kort na het eerste doelpunt scoorde BergeicK voor de tweede maal (20). Het snel was snel. maar technisch slecht ver zorgd Kort voor de rust scoorde Bergeick voor de derde maal. (31) I- de tweede helft had de nieuwste aanwinst van D F.C., van den Berg spoedig succes met een fraai schot 40). Ook na dit doelpunt bleef D.F.C. meester van het terrein en gaf de gasten weinig kans. maar tegen het einde kreeg B. de Harder een strafschop te nemen waarmede hij den eindstand op 41 bracht. R. F G. w!qt van G. V. V. (41) Tn een wedstrijd, welke pas in het laatste kwar tier wat interessanter werd. is R.F.C. er in geslaagd C.V.V. een duidelijke nederlaag toe te brengen. Verreweg het grootste gedeelte van den tijd ging dc strijd volkomen gelijk op. Van beide par- tijen waren de verdedigingen het sterkste. De rust ging in met 10 voor R.F.C. Na de rust werd het echter al spoedig 1—1 door den hard werkenden middenvoor van der Graat. Van Walsem, de rechtsbuiten van R.t L. wist met een scherp schot van den Oever te passeeren. ^Griese, de middenvoor, had geluk met een kop bal. (31) en vlak voor het eind trof nog een hard schot van Blauboer doel, zoodat met 4—1 het einde kwam. HET RONPENTOTTRNOOI VOOR ROTTERDAM. A.s. Woensdagavond Amsterdam- Haarlem. A.s. Woensdagavond half acht speelt het Haar- lemsch elftal in het Olympisch Stadion te Amster dam voor het Bondentournooi ten bate van Kotter- dam tegen het Amsterdamsch elftal. FINALE KENNEMERLAND. Z.S.V.—S.I.Z.O. 0—6 Door deze overwinning werd S.I.Z.O. voor een jaar Beker-houdster. In den afgeloopen week hield de vereeniging D. C. O. serie-wedstrijden om den D.C.O. wissel beker De uitslagen van deze wedstrijd zijn als volgt. D.C.O.D.S.K. 4—2 D.C.O. 2—D.S.K. 2 6—3 D.C.O. 3—D.S.K. 3 4—1 Hiermede kwam de vereeniging D.C.O. wederom in het bezit van dezen wissel-beker. Daar D.C.O. thans door deze overwinning drie maal achtereen den beker won, zal deze dus voor goed in haar bezit blijven. Als voorwedstrijden van den Kennemerland- wedstrijd werd nog gespeeld de wedstrijden D.C.O. a adsp.—S.I.Z.O. a adsp. 4—1 D.C.O. b adsp.—S.I.Z.O b adsp. 0—8 Telefoon 14569 Officiëele mededeelingen H.H. PENNINGMEESTERS. De Penningmees ter van den H. V. B. brengt ter kennis, dat de nota's oor ledenopgave, opgelegde boete enz. zijn verzon den en voor 11 Juli 1940 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan gelieven de betrokken penningmeesters om toezen ding van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid zal men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen be roepen. Betaling kan geschieden by voorkeur op onze Postgirorekening No. 309438 ten name van den Haarl. Voetbalbond te Haarlem of ten huize van den penningmeester, Prins Hendriklaan 62 te Over- veen. Bij storting op onze postrekening gelieve men het stortingsbewijs als kwitantie te bewaren. AMSTERDAM—HAARLEM. Voor het Steden- tournooi ten bate van Rotterdam wordt op Woens dag 26 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam de wedstrijd AmsterdamHaarlem gespeeld. De wedstrijd vangt te half acht aan. Het Haarlemsch Elftal is als volgt samengesteld: Doel: J. G. Wille (E.D.O.) Achter: Kl. Zandstra (E.D.O.) en T. C. Drijver (H.F.C.). Midden: J. v. d. Gevel Nijssen (V.S.V.), A. de Vries (V.S.V.) en H. Schijvenaar (E.D.O.). Vóór: A. de Winter (Haarlem). J. Woudenberg (Stoi-mvogels), F. v. d. Hulst (Haarlem), W. Balvers (V.S.V.) en S. Sterk (V.S.V.). SERIEWEDSTRIJDEN DeCeO. Ter gelegen heid van haar tien-jarig bestaan is aan DeCeO toe stemming verleend tot het organiseeren van Serie wedstrijden in de maanden Juli en Augustus 1940. Tweede Jeugd verzoekt voor haar elftal thuis wedstrijden op Zaterdagmiddag. Zich te wenden tot den secretaris J. Outersterp. Bloemveldlaan 31/ Overveen. SCHEIDSRECHTERS. - De heer P Kok is ver huisd naar Rijksstraatweg 538, Haarlem-Noord.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8