7lu Het dierenpark op den Grebbeberg, kunt U kamm pussen. f 973 22so f 1475 AGENDA. Sioutenfkek's Jtadehuis Bonnen BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 26 JUNI '194Ö HA'ATvL'EM'S D *A 'G B V. 'A D 2 EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het cand. examen Duitsche taal en let terkunde: mej. C. G. van Leeuwen. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift: „Röntgenografisch onderzoek van galvanisch afge scheiden koper en nikkel", de heer J. K. Kramer, geb. te Utrecht en tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Enkele hoofdstukken uit de geschiedenis der monumentale glasschilderkunst in Nederland", de heer A. van der Boom te Haarlem. Geslaagd voor het doet. ex. economie de heeren P. v. Ursone en J. J. Voogd. PROPOXENTS-EXAMEX. Geslaagd als proponent aan het Doopsgezind se minarium te Amsterdam en als zoodanig door de Alg. Doopsgezinde Sociëteit aangesteld: mej. M. M. de Lugt. Aeitienhout en de heeren R. J. Faber, Franeker; D. Richards en A. J. Snaayer te Rotter dam. DIPLOMA CHR. SOC. ARBEID. Amsterdam. (Centr. Instituut Chr.-Soc. Arb.) Geslaagd voor het eindexamen de dames A. M. Boeke te Haarlem. A. Met te Heemstede en E. M. L. Kessler te IJmuiden. Acte L. O. Voor het onderwijzersexamen aan de Da Costa Kweekschool te Haarlem zijn geslaagd de heeren L. Bisschop, A. de Jong, F. H. Schadee, G. Visser te Haarlem en R. G. van Rooy te Overveen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme de straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Hoogerbeet.s, Velserstraat 6; Fotoalbum. Bureau van Politie, Smedestraat; Gehoor apparaat, Warmerdam, Ged. Raamgracht 33 rood; Dameshorloge. Blokker, Kennemer- straat 56; 1 paar dameshandschoenen, v. d. Kroft, v. Keulenstraat; Distributiestamkaart, Bu reau van Politie, Smedestraat; Vischnet, Radsma Brouwerskade 53; Portemonnaie m.i.; Beulink, Archipelstraat 12; Portemonnaie met inhoud, Koster, Nassauplein 2; Rozenkrans, Hendriks, van 't Hoffstraat 76; Rozenkrans, Bureau van Politie, Smedestraat; 1 paar kinderschoentjes. Bureau van Politie, Smedestraat; Tasch, Bureau van Politie, Smedestraat; Zeep, Ploeger, Gijs- brecht v. Aemstelstraat 33. Duitsehland vraagt geschoolde Nederlandsche arbeiders. De arbeidsbeurzen hier te lande hebben dezer dagen uit Duitsehland de eerste aanvragen ont vangen om arbeidzoekenden, die in Duitsehland willen werken. De Haagsche arbeidsbeurs heeft er. naar de Tel. verneemt 54 stuks, waaronder er zijn, die werk voor 5 a 600 man in uitzicht stellen. Met name worden monteurs, bankwerkers, schilders, stukadoors, metselaars, timmerlieden en havenarbeiders gevraagd. Er is bijv. een Beier - sche fabriek, die vijftig timmerlieden, vijftig metselaars en vijftig monteurs noodig heeft. Ook naar ongeschoolde krachten bestaat vraag, doch van deze categorie is helaas het aanbod in Nederland beduidend grooter dan de vraag. Hoe gaat nu de arbeidsbemiddeling in haar werk? Op het departement van Sociale Zaken zetelt de Duitsche „Arbeitseinsatzbehörde", die de aanvragen om arbeiders uit Duitsehland ontvangt. Deze instantie geeft ze door aan den Dienst voor werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, die ze verder distribueert over de verschillende arbeidsbeurzen. Zoo gaan b.v. de aanvragen om havenarbeiders naar Rotterdam en Amsterdam. Bij de arbeidsbeurzen zijn tevens enkele ambte naren van de „Arbeitseinsatzbehörde" gede tacheerd. Ambtenaren van een Arbeidsbeurs nu contro leeren aan de hand van de door hen verzamelde gecevens. welke Nederlandsche arbeiders voor plaatsing in Duitsehland in aanmerking komen. Van de eischen, welke gesteld worden, neemt die van vakbekwaamheid wel een zeer voorname plaats in. De werkzoekende krijgt vervolgens een aanschrijving om zich te melden op het bureau van de Arbeidsbeurs, waar hem de voorwaarden worden medegedeeld. Deze voorwaarden zijn lang niet altijd hetzelf de. In Duitsehland geldt voor elk beroep een ta rief, dat varieert al naar gelang van streek en plaats, waar gewerkt wordt en dat ook rekening houdt met de mate van geschooldheid. Geen col lectieve contracten dus, die bij ons veelal gebrui kelijk zijn. Het is dus niet mogelijk voor bepaalde beroepen precies op te geven, welke loonen be taald worden. Wel behelzen de meeste aanvragen een bepa ling. volgens welke aan gehuwden een z.g. „Tren- nungsauslösung" wordt uitbetaald van R.M. 1 per dag. die voor inwoners van de groote Nederland sche steden R.M. V/z per dag bedraagt. Zoowel gehuwden als ongehuwden krijgen voorts een halven mark per nacht „Uebernachtungsgeld". Alles bijeengenomen komt het hierop neer, dat de kosten van het verblijf buiten de woonplaats ge heel of nagenoeg geheel uit de toelagen bestreden kunnen worden. Bovendien bestaat voor verschillende catego rieën arbeiders de gelegenheid, meer te verdie nen dan het standaardloon. Havenarbeiders b.v. krijgen RM. 7.60 per „Shift". In een week worden zij zevenmaal in een ploeg ingedeeld. Door nacht werk, overwerk en accoordwerk kunnen zij ech ter boven het vastgestelde loon komen. Dit zijn. naar men ons mededeelde, de bepalingen die voor Hamburg en Bremen zijn vastgesteld. TAXIBEDRIJF GARAGE BRINKMANN. Drie clectrische auto's. Naar wij vernemen gaat de garage Brinkmann te Haarlem een taxibedrijf openen. Natuurlijk niet met wagens met benzinemotoren. Men heeft dc motoren uit gewone auto's gehaald om ze te vervangen door 12 batterijen. De wagens zullen 30 K.M. per uur kunnen rijden. Eén wagen is geheel klaar en met twee andere is hi en bezig. In 't geheel zal de Garage Brink mann dus weidra over 3 wagens de beschikking hebben. Onze hoogzomercollectie is geheel compleet! Aparte Imprimé' naast gedistingeerde zuiver zijden Canebo en Shantung japonnen, zullen in de komende warme zomerdagen de groote mode zijn. Een beeld hiervan vindt U in onze etalages, terwijl hieronder enkele voorbeelden: IMPRIMé BACKFISCH JAPON van zijden Cevatte met wijden rok maten 38—44 ZUIVER ZIJDEN TOILE DE SOIE JAPON, al leen in naturel maten 40—48 1975 COMPLET, bestaande uit GEORGETTE JA- PON met 3/4 langen mantel, marine - wit maten 4048 COMPLET MANTEL in zwart en marine, zij den jersey maten 42—48 DAMESBLOUSE van zijden TOILE DE SOIE in wit en bleu maten 38—46 275 Heden: WOENSDAG 26 JUNI Rembrandt Theater: De première van Butterfly. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Als dooden bewijzen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Razzia in New York, 2.30, 7 en 9 u. Frans Hals Theater: Eine Frau wie du. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. H i 11 e g o mGemeenteraad. 2 uur. .DONDERDAG 27 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van wex'ken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Heemstede: Gemeenteraad, 3 uur. (Adv. Ingez. Med.) tf._ De jonge ijsbeertjes in dit park geboren. Er zijn overdreven verhalen verspreid over de schade die Ouwehand's dierenpark op den Grebbeberg bij Rhenen in de oorlogsdagen heeft opgeloopen. Daaruit kan de indruk verkregen zijn, dat er van dit mooie en interessante plekje niet veel meer over is. zoodat het niet meer de moeite waard is daaraan een bezoek te brengen. Gelukkig is dit niet juist. Het dierenpark heeft geleden, maar er is nog veel gespaard gebleven, zooveel dat een bezoek nog volkomen kan worden aanbevolen. Een bezoeker schrijft ons: Hoe mooi is de Grebbeberg. Komende van den kant van Wageningen slingert de weg zich om hoog langs hooge bermen begroeid met rijzige beuken. Nu is dat een historische plaats geworden. Nog kronkelt de weg er omhoog, maar naast dien weg rusten thans velen, die vielen in dienst van hun Vaderland. Het eerste weerzien van den Grebbeberg was een smartelijke ervaring. Veel is er vernietigd en verwoest, veel zal er weer opgebouwd moeten worden. In eoo'n oogenblik is het verheugend een man te ontmoeten, wiens huis is verbrand, die veel van den oorlog heeft geleden, maar die moed en energie heeft om voort te bouwen aan zijn levens werk. Zulk een man is de heer Ouwehand, die daar op den Grebbeberg woont, omringd door zijn tallooze dieren in het grootsche natuurpark. Wij stain voor den ingang bij het moderne kantoor, dat thans slechts een zwart geblakerde ruïne is. We zien het groote voedselgebouw. waar uit verkoolde balkstompen steken. En dan.... dan zien wij het park met zijn levende have, de grappige pelikanen, de sinistere maraboe s. de sierlijke kraanvogels en het oostersche gracieuse beweeg van de lichtrose flamingo's. Tijd om dit alles rustig te zien gunt onze gastheer ons niet. Hij wil de trots van zijn tuin toonen, het unicum in Europa, de ijsberentweelïng. op den Grebbe berg geboren en getogen. Daar ligt in de zomer zon" moeder beer en om haar heen dartelen twee jonge, speelsche ijsbeertjes, onbewust van het feit. dat nog nimmer zoo'n tweeling opgroeide in èenigen dierentuin in Europa. De zware rots is hier en daar geschonden door kogelgaten, maar de dieren zijn, merkwaardig genoeg, gespaard gebleven. Zooals trouwens het overgroote deel van de levende have in Ouwe hand's Dierenpark volkomen intact is. We zien er het woeste wolventerras en de leuke Maleische toeren. En ginds is het logge nijlpaard, dat zoo grappig kan kwispelen met z'n staart, snuivend aan 't zwemmen. En daar gaat de slurf van onzen vriend Jumbo naar buiten tuk op een versnapering en twee an dere, kleinere en iets vluggere olifanten dringen zich naar voren om ook wat te krijgen. Ginds in de verte klinkt het zachte^gestamp van lichte ze bra-hoeven. Wat is er niet van alles te zien, teveel om op te noemen. De statige pinguins in hun zwart jacket met fel witte bef. zijn onverstoorbaar def tig. De lenige zeeleeuwen duiken nog net ais vroeger naar vischjes. En herinnert u zich nog het apenterras. waar al die rare sinjeuren elkan der bekijf den. waar ze stoeiden, ravotten en rare grimassen maakten? Ook dat is nog intact, we hebben tot nu toe nog bijna geen van de dieren gemist. Zelfs de zeldzame vogelcollectie, waar bij tallooze bijzondere Australische soorten, is volkomen intact en ook het Aquarium is onge schonden. En gindsnu! 't Is geen Oostersche droom? geen Nijllandschap. waar roofzuchtige krokodillen dooreen krinkelen, zich koesterend in slijk en zonnewarmte, half slapend, half loe rend op prooi. Het is de groote krokodillen- show, waar duizend van deze monsters in een voor hen volkomen natuurlijke vrijheid samen leven. De dieren die verloren gingen worden binnen kort vervangen. Voor de vermoeiden en dorstigen is ook weer lafenis te krijgen, want het groote restaurant, het eenige in Rhenen, dat geheel gespaard bleef, is weer in staat den bezoeker gastvrij te ontvan gen. De speeltuin en de baby-dierentuin zullen voor de jeugd ongetwijfeld weer een groote at tractie vormen. Het college van Ged. Staten van Noord-Holland. De Commissie uit Prov. Staten tot onderzoek van de voordracht van Ged. Staten tot vervallenver klaring van den heer E. Polak van zijn lidmaat schap van dat College, sluit zich, op de gronden, door Ged. Staten aangegeven, bij hun voorstel aan. LUCHTBESCHERMINGSDIENST HAARLEM-NOORD. Maandagavond heeft Wijk 17 van den Luchtbe schermingsdienst, Haarlem-Noord, een geslaagdee oefening gehouden. Verondersteld werd, dat er een bominslag had plaats gehad in verschillende per- ceelen en dat er zwaar gewonden waren (been-, arm- en kniebreuken en zelfs lichte hersenschuddin gen). De gewonden werden allen op de plaats van het onheil verbonden en daarna per brancard ver voerd. De Duitsche pers over de wapen stilstandsvoorwaarden. BERLIJN, 26 Juni. (D.N.B.) De^ voorwaarden van het Duitsch-Fransche wapenstilstandsverdrag, dat uiteraard door de Duitsche pers in. grooten op maak gepubliceerd wordt, worden door de bladen, ook in eigen commentaren, besproken. De wapen stilstandsvoorwaarden, schrijft de Berliner Börsen- Zeitung, komen in hun 24 punten overeen met het feit, dat Frankrijk overwonnen is in een oor log, dien het in eigen naam en als hoorïge van En geland aan het Duitsche rijk verklaard heeft. De voorwaarden houden verder rekening met de Duit sche eischen zooals vastgelegd in de inleiding van het wapenstilstandsverdrag. Een hervatting van den strijd te verhinderen en Duitsehland alle vei ligheid te bieden voor de opgedwongen voortzet ting van den strijd tegen Engeland. Met dit laatste gezichtspunt, dat voor den zegevierenden afloop van den Duitschen vrijheidsstrijd van beslissende beteekenis is, is daarom in den meest uitgebreiden zin rekening gehouden. Wat Duitsehland verlangt is niet door gevoelens van haat en wraak gedic teerd, maar door de militaire noodzakelijkheid van den verder strijdenden overwinnaar. De overwon nene moet de gevolgen van zijn nederlaag dragen,' maar hij wordt met geen woord en met geen maat regel in zijn eer gekrenkt. Vertoonde de inleiding den ridderlijken Duitschen overwinnaar, de aan Frankrijk gestelde voorwaarden bewijzen, dat alle aandacht geschonken is aan den opbouw van een latere samenwerking, die de komende vrede defi nitief zal vastleggen. Duitsehland heeft zijn tegen stander voorwaarden gesteld, die niet vergeleken kunnen worden met de voorwaarden, welke het 22 jaar geleden zelf ontving, het keert zich thans, in het bezit van dien aanvalsbasis, tegen zijn voor- naamsten vijand Engeland. Ook de Völkischer Beobachter constateert, dat het verdrag geen kleingeestige onderdeelen bevat. Het zet Frankrijk militair schaakmat, maar staat het binnen de grenzen van het mogelijke en ge- wenschte een herstel van zijn inwendige orde toe. Het is thans de taak van Frankrijk om door nauw gezette naleving der vo'orwaarden van den wapen stilstand voor het voortduren daarvan zorg te dra gen. Het moet bewijzen, of het in een nieuwen geest weet te handelen en zich van den toestand bewust is, waarin de waan van de Daladiers, de Reynauds en de Mandeis het gestort heeft. Het Hamburger Fremdenblatt schrijft: de tegen woordige bestuurders van het Britsche rijk droo- men van een oorlog der continenten, dien zij van een werelddeel buiten Europa zouden voeren, wan neer het eiland Engeland zich niet meer zou kun nen verdedigen. Britsche oorlogsschepen zouden de totaliteit van het avondland van over de zeeën moeten belegeren. Hoe ongewoon het ook moge klinken, deze wanhoopsplannen zouden slechts be- teekenen, dat de regeering van Winston Churchill de doodgraver zou willen worden van de Europee- sche beschaving, den Europeeschen welstand en de Europeesohe leiding in de wereld. De oorlog zal dus duren totdat men Groot-Brittannië gedwongen zal hebben aan het continent zijn vrede en zijn eeuwige onafhankelijkheid van Engelsche oneenigheden te gunnen. Uit deze doelstelling, die aan de inleiding tot de wapenstilstandsvoorwaarden met Frankrijk haar politieke wereldbeteekenis verleende, blijkt zonder meer den Europeeschen zin van den Duit schen strijd. DE VRIJE KATHOLIEKE KERK. Zondag 30 Juni zal Mgr. Dr. A. G. Vreede zijn gemeente in Haarlem en omstreken bezoeken. Des ochtends om half elf zal hij in de St. Ra- phaëlskerk, Popellaan Kinheimpark Bloe- mendaal een Hoogmis opdragen en een der lagere wijdingen toedienen. die thans geldig zijn BROOD. Bons 21 tot en met 30 (broodbonboeltje) Geldig tot en met Donderdag 27 Juni, recht gevende op totaal 2000 gram brood. Bons 31 tot en met 40 (broodbonboekje) Geldig tot en met Zondag 30 Juni (even tueel tot en met 4 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. KOFFIE OF THEE. Bon 69 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 5 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER. Bon 70 uit het Algemeen distributieboekje. Geldig: Tot en met 27 Juni. Recht gevend op: 1 kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL Bon 75 uit het Algemeen dislributieboekje Geldig tot en met 12 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of 1/2 pond zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM. (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode l". Geldig: Tot en met 30 Juni. Recht gevende op: 2 Liter. Jhr. dr. M. F. van Lennep, emerituspredikant van de Ned. Herv. Kerk te Haarlem en bestuurslid van vele plaatselijke vereenigingen, aldaar, die Zondag op 80-jarigcn leeftijd overleden is. Het was natuurlijk te voorzien, dat er ook spoe dig een trouwstoet per tandem-taxi zou komen. Van alle mogelijke vervoermiddelen, die geen ben zine vereischen, is reeds gebruik gemaakt om ge lukkige paartjes naar het Stadhuis te brengen; al leen per tandem-taxi nog niet. Maar vanmorgen hebben we die dan toch in de Haarlemsche straten gezien. Het waren de heer C. de Vries en mej. M. Roose, die van dit nieuwste van het allernieuwste gebruik maakten. „Het staat nog niet eens zoo gek: 't is veel mooier dan per auto!", zoo luidde het oordeel van een dame, die met nog vele andere nieuwsgierigen van haar belangstelling deed blij ken. En die waren het met haar eens. Onze foto graaf kiekte den stoet op de Brouwersvaart op weg naar het Stadhuis. Het „gespan" zag er keui-ig uit. In het voorste wagentje, versierd met witte bloemen en linten, zat het bruidspaar en in het tweede de moeder van de bruid. De getuigen en familieleden volgden per fiets. h. o. v. Concert van Donderdag gaat niet door. Donderdagavond a.s. zal het Volksconcert va4 de H.O.V. niet doorgaan. Reden hiervan is. dat het Gem. Concertgebouw nog steeds niet ter beschikking is en ook dien avond de Stadsschouwburg niet. Het eerstvolgend concert is op Maandag 1 Juli in den Stadsschouwburg. ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling gehouden in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donder dag 27 Juni 1940 des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Het programma luidt: 1. Toccata, Adagio et Fuga C. gr. t. J S. Bach. 2. Vier Courantes. G. Frescobaldi. 3. Missa d. kl. t. A. Samuel. a. Entrée. b. Graduale. c. Tractus. d. Offertorium. e. Sortie. 4. Cantabile. C. Franck. 5. In Paradisum. Th. Dubois. 6. Marche gothique. Th. Salomé. BEKNOPTE DIENSTREGELING SPOOR, TRAM EN BUS. De Stichting „Haarlem's Bloei" zond ons een beknopte dienstregeling voor spoor, tram en bus voor Haarlem en omstreken. Deze dienstregeling zal geen aanspraak kun nen maken op volledigheid, daar telkens nieuwe treinen, trams of bussen worden ingelascht. Toch heeft het bestuur gemeend deze beknopte dienstregeling, welke onder normale omstandig heden den 18en Mei zou zijn verschenen, te doen uitkomen. Het hoopt, dat de volgende uitgave onder gun stiger omstandigheden zal kunnen verschijnen en in de toekomst een blijvende uitgave van de Stichting „Haarlem's Bloei" zal vormen. De toestand in Zuid Afrika. Het D.N.B. meldt uit Rome: De binnenlandsche toestand in Zuid-Afrika heeft zich volgens een uitvoerig bericht van Stefani uit San Paulo de Loanda iPortugeesch Angola) snel verscherpt en een hevig conflict tusschen de Engelschen en de boeren in bet leven geroepen. Elk oogenblik kan hieruit de burgeroorlog ontbranden. De vroegere minister-president generaal Hertzog, die voor de zèlfstandigheid van Zuid-Afrika opkomt, heeft een protest ingediend in verband met de oor logsverklaring aan Italië, waarin het parlement niet is gekend en welke derhalve onwettig is. Dit initiatief van Hertzog op parlementair terrein is er, volgens Stefani. een bewijs voor, dat de gisting onder de boeren voortdurend toeneemt. Hertzogs tegenspeler, de huidige minister-president Smuts heeft een waar regiem van terreur ingevoerd, waarmee druk wordt uitgeoefend op de boerfen. Groote afdeelingen mariniers zijn geland en „voor het bewaren van de openbare orde" over de voornaamste plaatsen verdeeld. Sedert Maan dag worden in de hoofdplaatsen van de unie van Zuid-Afrika groote optochten gehouden, uit protest tegen de onwettige daden van de regee ring Smuts. Onder het zingen- van het Zuid- Afrikaansche volkslied voert de protesteerende menigte Zuid-Afri'kaansche vlaggen met zich mee. Vooral in Transvaal dreigt de opwinding onder de bevolking het karakter van een opstand aan te nemen. HAARLEM, 26 Juni. Bevallen 23 Juni: E. van HartesveldtBijlo, z.; 24 Juni: L. O. M. FortgensVeis. z.; C. M. Alberti Appelman, d.; 25 Juni: J. StolkRomeijn, z.: F. HilbrinkProp, d.; A. C. C. Klein Schiphorst Roozen, z.; A. van GastelGroot, z.; B. Goëbel Lootsma, d.; 26 Juni: C. A. C. HoutzagerStauder, z.; J. C. KolHendrikse, d. Ondertrouwd 26 Juni: F. Broersma en J. Olie. G. F. D. Winkel en P. M. B. van Gastel, H. Verbrug- gen en E. J. G. Daamen. C. L. Brink en W. E. van Kleef, T. C. Veenings en J. J. Meersschaert, A. Roose en M. E. Janus, J. W. J. Bergfeld en W. C. Duiker, M. J. Bounia en J. A. G. Hazenberg, K. J. B, Veld kamp en J. Lagerweijj, R- Slot en M. Kloos, D. Woutcrse en H. A. F. Rooijers, J. M Jagtenbei'g en S. M. de Vries, J, de Vries en IJ. Klopstra, V. J. Planting en M. A. de Beuntje, P. Zijlstra en A. L. Slieker, H. Verbeek en A. F. Dekkers, R. v. Nikkelen Knijper en A. M. Tempelaars. Gehuwd 26 Juni: J. J. Schipper en J. Roest. W. Nijdam en E. Wieman. C. van Eek en M. Huisman. A. van Varik en M. A. Scheelings. A. Herweijer en M. Verbeek. N. Sweers en A. M. Passchier. H. Kuiper en E. H. Rijs. W. J. P. Swart en J. Nui- ver. I. A. M. Jocker en A. Krommenhoek J, Persoon en A. H. v. Iperen A. J. van den Bosch en J. M. Hoeben. C. P. Koster en J. H. Smit. J. D. Flink en C. A. Reemer, J. Vuijst en C. Bes- seling. J. Vrenegoor en M. Wipprecht. A. van der Stelt en W. J. v. d. Stelt. W. van Wanrooij en C. Oosterbaan. C. de Vries en M. Roose. F. J. van der Werff en W. M. Kater. W. van de Polder en J. der Boer. P. Kolderie en J. M. Passchier. J. Hooft en L. v. d. Weijden. H. Boogaard en H C. Stolvoort C. A. Schavema- ker en H. A. G. Sap. Overleden 24 Juni: J. Altena, 61 j„ Hazepaters- laan: 25 Juni: N. J., z. v. N. J. Dol, 4 j., Hazepaters- laan; P. L. M. Kramers, 79 j.. Rijksstraatweg; A. M. Houtkamp—van der Woert, 67 j., Z. B. Spaarne.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2