f Uit •I de Omstxeken J De verduistering AGENDA. DONDERDAG 27 J-U-N I .1940 HAARLEM'S DA GBEAB J*»11" ^iiiimuiiiiiiiiiiuiiiiii „...«iii? HILLEGOM GEMEENTERAAD. Een rede van den burgemeester. De jaarwedde van den nieuwen di recteur van Gas en Water. De be stemming van Treslong. Woensdagmiddag kwam de gemeenteraad onder leiding van den burgemeester bijeen. Wegens ver blijf in het buitenland was de heer Freriks afwe zig. Nadat alle leden zich van hun zetels hadden ver heven hield de burgemeester een rede. waarin hij begon met hen te herdenken die in den oorlog ge vallen zijn. Daarna zeide hij: Nu zoovele schokkende gebeurtenissen over ons zijn heengegaan is het mij een behoefte een enkel woord tot u te richten, een woord dat ik over uwe hoofden heen wil zeggen tot de geheele burgerij. Vooreerst wil ik hier nogmaals herhalen dat de rust en de kalmte, de orde en discipline, waardoor de ingezetenen zich in het algemeen hebben on derscheiden, mijn groote waardeering wegdraagt en mijn damk ten volle verdient. Nogmaals mag ik dit ook onderstreepen voor zoover het betreft de personen uit mijn onmiddellijke omgeving, de heeren wethouders, de gemeente-secretaris, alle ambtenaren en werklieden der gemeente, de poli tie, de burgerwacht, de E.H.B.O., de brandweer, de luchtbeschermingsdienst en de Vrijwillige Vrou welijke Hulpdienst. Zij allen zijn mij door hun pa raatheid en stipte plichtsbetrachting tot grooten steun geweekt. Het behoeft geen betoog, mijne heeren, dat ge durende de afgeloopen weken mijn verantwoorde lijkheid voor aller welzijn, voor de veiligheid van have en goed, voor de voorzieningen aan levens middelen en andere noodzakelijke artikelen, voor de uitvoering van bevelen en opdrachten, ondanks alle ondervonden hulp en medewerking, mij zwaar heeft gedrukt. In deze dagen hebben meer ingeze tenen mijn kamer betreden met hun verzoeken, hun wenschen en klachten dan wellicht in al de drie jaren tezamen dat ik het voorrecht heb gehad aan het hoofd dezer gemeente te staan. Doch ook heb ik nimmer mij zoozeer met Hillegom en de burgerij verbonden gevoeld als in deze dagen van gedeelde spanning, van gezamenlijk lot. Wat de naaste toekomst ons brengen zal weten wij niet, doch niet zonder bezorgdheid en voorzorg mogen wij deze tegemoetzien. Een kalme houding, vastberaden plichtsbetrachting en een zuiver be grip van de omstandigheden, welke wij met waar digheid en moed dienen te dragen, zullen veel kun nen bijdragen tot de orde en rust, welke voor alles noodig is. Sluit u aanéén, hecht en eensgezind, omdat meer dan ooit, allen elkander tot steun die nen te zijn. Vele veranderingen staan wellicht te wachten, Ook in de kleine samenleving der gemeente, doch één ding zal er niet veranderen. Steeds heb ik er naar gestreefd om te staan boven alle partijen en belangen, om open te staan voor allen in welwil lendheid, hulpvaardigheid en rechtvaardigdheid. Dit alles zal blijven zoolang ik het voorrecht zal hebben het ambt van burgemeester dezer gemeen te te bekleeden. Weet, welke eh hoezeer ingrijpende maatre gelen ik u wellicht in de toekomst zal moeten op leggen of tot uitvoering zal moeten brengen, dat mijn houding steeds zal worden bepaald door uw aller welzijn en mijn eigen plicht. Moge het vertrowuen, dat ik tot heden steeds van u heb mogen ontvangen, bestand blijken ook tegen. de beproevingen van zware tijder. waarin beper- kingen en opofferingen van u wellicht veelvuldig zullen worden gevraagd. Ik heb het voorrecht dat dit alles ons treft nu de kracht mijner jaren mij in staat stelt veel te verwerken en aan te passen in aller belang. Moge het mij gegeven zijn ge steund door uw vriendschap en ervaring, door uw medewerking en trouw ook in de komende jaren een goed gezagvoerder te zijn op het scheepje van staat der gemeente Hillegom. Met Gods hulp en op hem betrouwend gaan wij voort, met rechte vaart de toekomst in, waar wij mogen vinden een in vrijheid hersteld, welvarend, eensgezind en dierbaar Nederland. Hierna wijdde de voorzitter gevoelvolle woor den aan de nagedachtenis van wijlen den heer F. J. Payens, in leven directeur van het Gas- en Wa terbedrijf, welke woorden eveneens staande werden aangehoord. In den heer Payens verliest de ge meente een trouw en oprecht hoofdambtenaar van groote verdienste, zoo zei de voorzitter. De beide aftredende commissarissen van het Electriciteitsbedrijf, de heeren B. N. Loerakker en Th. Paase, werden bij acclamatie herbenoemd. Als stoker bij het gasbedrijf in de vacature H. Soet werd benoemd J. Verhoeven. Benoemd werd tot lid der Commissie vao Open bare Werken in de vacature-Paase de heer B. Fijma, die deze benoeming aanvaardde. De overeenkomst met de gemeente Haarlem in zake toelating leerlingen op scholen voor buiten gewoon lager onderwijs aldaar werd goedgekeurd, nadat de burgemeester had uiteengezet dat alle kinderen nu van dit onderwijs kunnen profitee- ren. omdat de betaling daarvan gaat naar draag kracht. Bij de mededeelingen stelde de burgemeester allereerst aan de orde de vacature van directeur van het Gas- en Waterbedrijf. De vorige directeur had een netto salaris van f 5250. maar na voor lichting van de Gasstichting zijn B. en W. tot het besluit gekomen een salaris voor te stellen van f 4200 tot f 4800. In verband met het salaris van den burgemees ter werden hierover eenige vragen gesteld, omdat men het niet wenschelijk achtte dat een hoofdamb tenaar meer zou verdienen dan deze magistraats persoon. De leeftijdsgrens zal worden vastgesteld van 35 tot 40 jaar, ingenieursdiploma strekt tot aanbeveling, doch wordt niet vereischt. De huur der ambtswoning zal worden vastge steld op 10 pet. van het aanvangssalaris, terwijl de franje, als vrij gas. water en verwarming zal ko men tc vervallen. De raad ging met dit voorstel accoord. Na eenige discussie werd besloten een nieuw aan te leggen straat achter Treslong. Parklaan te noe men en een nieuwen weg Spoorlaan. Bij den aankoop van Treslong is den raad be loofd dezen in te lichten over de bestemming van het gebouw. Waar de distributie nu een groote vlucht neemt, is het gebouw daarvoor ingericht, terwijl met Augustus aldaar tevens wordt gevestigd de arbeidsbemiddeling en werkloozenzorg. Het stempelen en uitbetalen blijft gescheiden op de Jhr, Mockkade, Voorgesteld wordt de bovenverdieping voorloopig te verhuren. Voor de inrichting zal on geveer f 900 benoodigd zijn, waarvan het Rijk een gedeelte zal terug betalen. Het voorstel werd met algemeene stemmen aanvaard. Daar niemand iets voor de rondvraag had nam de heer Loerakker als oudste raadslid het woord om namens den raad warme hulde en dank te brengen aan den burgemeester voor de uitnemen de wijze waarop de burgemeester in deze moei lijke en bewogen dagen de belangen van burgerij en gemeente had behartigd, welke woorden met een hartelijk applaus werden onderstreept. Hierna sloot de burgemeester met een dank- yoor deze prettige woorden. OPENING EIGEN GEBOUW E.H.B.O. Onder flinke belangstelling van autoriteiten en burgerij had Woensdagavond op het terrein der N.V. Van Waveren's Graanhandel de officieele opening en overdracht plaats van het eigen ge bouw der E.H.B.O. Na een kort welkomstwoord vam den voorzitter, den heer J. Paling, nam de voorzitter van het feestcomité 1939, de heer K. Laan, dat de viering van het 10-jarig bestaan had voorbereid, het woord. Hij memoreerde de spontaneïteit waarmede de burgerij het benoodigde geld voor een geschenk heeft bijeen gebracht. Daar men aanvankelijk niet wist welk geschenk moest worden gegeven bood men bij de herdenking in 1939 een spaarbankboek je aan. Maar nu deed zich plotseling de gelegen heid voor dit gebouw aan te koopen en men heeft geen oogenblik geaarzeld dit gebouw als geschenk aan de burgerij aan te bieden. Hierna verkreeg burgemeester van Nispen tot Pannerden het woord. Er is in Hillegom geen ver- eeniging die meer zijn sympathie en belangstelling geniet dan E.H.B.O.: in de achter ons liggende da gen van spanning en oorlog heeft het bestuur der E.H.B.O. met de leden getoond geheel paraat te zijn; spreker kon de verzorging van den geheelen geneeskundigen dienst in het dorp met volle ge rustheid aan de vereeniging overlaten. De burgemeester wenschte de vereeniging har telijk geluk met deze prachtige aanwinst en ver klaarde met zijn beste wenschen voor de toekomst het gebouw voor geopend. Vervolgens nam de heer Paling het woord. On der hartelijke dankbetuiging aan comité en bur gemeester nam hij met groote blijdschap en trots het gebouw over dat een aanwinst van beteeke- nis is. Het was reeds officieus in gebruik. Hier toch werd in de eerste oorlogsdagen op initiatief van E.H.B.O. de Vrijwillige Vrouwen Organisatie op gericht en spreker wijdde waardeerende woorden aan den schitterenden arbeid dier organisatie en de offervaardigheid der burgerij waardoor het mo gelijk was het gebouw binnen 24 uur te herschep pen in een goed geoutilleerd hulpziekenhuis, waar in 20 personen kuinnen worden verpleegd. Me vrouw van Nispen verzocht den heer Paling om door het hijschen der vereenigingsvlag de woorden van haar echtgenoot te willen bevestigen. Aan mevr. Van Nispen werden bloemen aangeboden. Nadat ververschingen waren rondgediend gaven de leden een tweetal demonstraties in het ver binden en kunstmatig ademhalen die een groot succes waren en waarover de aanwezige doctoren hun tevredenheid betuigden. Met groote belang stelling bezichtigden de aanwezigen het flinke ge bouw dat er keurig uitziet, opgeknapt als het is door de leden onderling. Het bevat een groote zaal. geschikt, in tijd van nood, voor de opneming van 20 patiënten, een flinke bestuurskamer, waar kleine operaties kunnen verricht worden en waar alle benoodigde middelen aanwezig zijn en een groote keuken en waschgelegenheid, alles voor zien van electrische verlichting. Een groote zolder loopt over het geheele gebouw, dat in alle opzich ten een aanwinst voor de gemeente mag worden genoemd. HEEMSTEDE TL INLIEDEN VER EEN IGING AERDENHOUT EN OMSTREKEN". Woensdagavond hield de onderlinge Tuinlie- denvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een goedbezochte ledenvergadering in „Hof van Hé&mstede", onder leiding van den heer H. van Gurp. De heer W. A. van Zadel had als bestuurs lid bedankt. In zijn plaats werd gekozen de heer J. de Boer. De voorzitter, die eveneens zijn functie ter beschikkinig had gesteld, werd met bijna al gemeene stemmen herkozen. Door de tijdsom standigheden zal dit jaar de groote excursie achterwege moeten blijven. Wel zal nu getracht worden eenige kleine excursies te organiseèrén. Bij het punt actueele vragen, kwamen ter sprake het kweeken van Salvia's en „hoe houdt men een Azalea over?" Beide onderwerpen lokten leer zame besprekingen uit. De eerste keuring zal plaats hebben op Zater dag 6 Juli, de 2e omstreeks half Augustus. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: M. Smits, Wieken- plein 10, gouden armbandje; Sevenhuijzen. Eikenlaan 3. kinderarmband; P. Westerveld, Res. Novaplein 10, autoped: H. Bakker, Meerweg 41, bril: Baarsma, Wipperplein 21, zilveren broche; J. Mouw, Havenstraat no. 20, bril: P. Zegwaard. Lindenlaan 37, broodbonnen; Admiraal, Zand- Zon onder 10.05 Zon op 5.19 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden voortsc'helaan 157, bewijs van Nederlanderschap ten name van G. Groeneveld; v. Nassau, Rijn straat 24. fietspomp; G. Smit, Binnenweg 68, bankbiljet; v. d. Wiel. Glipperweg 116, hond (teckel); Heemsteedsehedreef 163, handschoenen: Disselkoen, Orchideeënlaan 15, 2 blauw geverfde kanoleuninkjes; P. Dekker, Bloemendaalsche straatweg 15 te Santpoort, zilveren heerenhor loge; J. Vos. Balistraat 19, jongensjas; Weyers, Vijf heerenstraat 22, mutsje; Enthoven, Wilhel- minaplein 13, moer van een wagen; Disselkoen, Orchideeënlaan 15. kinderportemonnaie met in houd; Sjouke, Johan Wagenaarlaan 8, padvin- dersriem met sleutels; Berkenlaan 17, regen kapje; Laan van Insuiinde 8, rozenkrans; Brou wer, Bleekersvaartweg 21, rijwielbeiastingjmerk; v. Deursen. Res Novaplein 3, huissleutel: mevr. Strijbos. Heerenweg 217, schoentje; Disselkoen. Orchideeënlaan 15, schop; v. Deventer. Zand- voortschelaan 141, tasch; Zandvoortschelaan 155, kindervest en vulpen; Gielen, Lindenlaan 29, linnen zak. HAARLEMMERLIEDE Ernstige brand. Twee bedrijven een prooi der vlammen. Woensdagmiddag en -avond heeft een zware brand gewoed in de gemeente Haarlemmer- liede in de brandstoffen- en rietdekkersbedrij- ven van de gebroeders Molenaar, bij het fort Penningsveer. Waarschijnlijk is deze brand ontstaan, doordat kinderen met lucifers hebben gespeeld. De brand greep zeer snel om zich heen. Toen de brandweer van Halfweg, die zich snel naar de plaats van den brand spoedde, daar aankwam, stonden de beide gebouwen reeds in lichterlaaie, daar natuurlijk zeer veel gemakkelijk brandend materiaal aan wezig was: brandstoffen vooral veel turf en riet. De beide bedrijven brandden tot den grond toe af. ook doordat er een sterke wind stond. De brand begon tegen half 5 en was te ongeveer 7 uur afgeloopen. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Beide be drijven waren verzekerd. De fortwachterswoning, die in de buurt staat, bleef gespaard. HALFWEG BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Bouma, 23 j. en C. T. Q. van der Mey; J. H. Lok, 26 j. en M. Bouwer, 33 j.; C. vaai Gaale, 24 j. en A. van Loon, 23 j. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: P. C. Hokkeling-van Niel, d. F. M. Schuit-Tromp, d. E. Schunhart-Vermeer d. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Geen. Overleden: Jhr. J. J. Ploos van Amstel, 60 j. T J. Noordraven 64 j. R. Bijkerk 52 j., overle den te Haarlem. W. W. B. Droogleever, 59 j. E. C. Oosterbaan, wed. van J. A. Hoeting, 79 j. A. Hovinga, 66 j., geh. met F. J. Los, wonende te Haarlem. C. Spin, 79 j. H. van Dorsten, 74 j„ wonende te Haarlemmermeer. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN. 27 Juni. Bot f 45f 39 per 50 kg., snoekbaars 62—58 c.. forel 101—98 c.. baars 38— 31 c., blei 26—19 c., Zeelt 34 c., Voorn 18 c., spie ring 32 c., alles per kg. De wind vervangt den motor, nu er geen benzine te krijgen is, en de trouwe vriend van den molenaar is dat nu ook weer voor den beurtschipper. Goed verduisteren is een groot belang. Voorschriften op grond van de Wet op de Luchtbescherming. Dat er van de zijde der autoriteiten, zoowel van de Duitsche als van de Nederlandsche, nog her haaldelijk bij de burgerij op moet worden aange drongen, de voorschriften inzake de verduistering stipt op te volgen, bewijst, dat daaraan hier en daar nog wel eens iets hapert. Ofschoon, naar avondwandelingen door het verduisterde IJmuiden ons hebben geleerd, in onze havenplaats goed ver duisterd wordt ook door autobestuurders en wielrijders lijkt het ons geenszins overbodig, nog eens de voorschriften op te noemen, waaraan de burgerij zich ingevolge art. 12 van de Wet op de Luchtbescherming te houden heeft. Wij nemen deze over van de laatste bekendmaking van den burgemeester mr. M. M. Kwint en wijzen er nog eens met nadruk op, dat vooral in havenplaatsen als IJmuiden een goede verduistering van het grootste belang is. Hieronder volgt een relaas van de betreffende voorschriften: 1. Alle woningen, gebouwen, getimmerten, ten ten, woonwagens, woonschepen enz. moeten zoo danig zijn afgeschermd, dat van de binnenverlich- ting geen lichtschijnsel naar buiten uitstraalt. Elke lichtuitstraling van dakvensters is ten strengste verboden. Ganglantaarns moeten voldoende afge schermd zijn dan wel gedoofd worden, alvorens de voordeur wordt geopend. 2. Alle buitenverlichting (lichtreclame, auto maten, benzinepompen, klokken enz.) moeten ge doofd zijn, tenzij in bijzondere gevallen door den burgemeester anders wordt bepaald. 3. De verlichting van alle motorrijtuigen, rij wielen en andere middelen van vervoer moet zoo danig zijn afgeschermd, dat het lichtschijnsel nog slechts van zeer geringe sterkte is. Dit geldt ook voor achterlichten en stoplichten. Voor het tegemoetkomend en achteropkomend verkeer moet de verlichting van motorrijtuigen^ rijwielen en andere middelen van vervoer waar neembaar zijn. De snelheid van het verkeer moet zoodanig worden beperkt, dat het rijden met af geschermde lichten de veiligheid van het verkeer niet in gevaar kan brengen. 4. Het parkeeren van automobielen op den openbaren weg, hieronder niet begrepen bepaalde lijk voor het parkeeren ingerichte terreinen, is verboden, tenzij wordt aangetoond, dat het par keeren noodzakelijk is voor een doel omschreven in de ten behoeve van het vervoer afgegeven brandstofvergunning. 5. Het is verboden in de open lucht gebruik te maken van een onafgeschermde lantaarn, fak kei, zaklantaarn of ander lichtuitstralend voor werp, alsmede aldaar eenig vuur te ontsteken of te hebben. In deze voorschriften wordt dus niet gesproken over de wijze, waarop een rijwiel- of autolantaarn afgeschermd moet worden. Velen doen dit, door het glas der lantaarns of wel het lampje blauw te verven of achter het glas een blauw mica- of celluloidplaatje te bevestigen, vele schermen de lamp geheel af, met vrijlating van een nauwe spleet, welke methode naar onze meening de beste is. Volgens het A.N.P. ligt het in de bedoeling der regeering, binnenkort voor de verduistering van auto- en rijwiellantaarns richtlijnen vast te stellen. Goed voorbeeld van Baambrugge. BAAMBRUGGE, 27 Juni (A.N.P.) De geest van groote offervaardigheid, die er op het oogen. blik onder alle lagen van de Nederlandsche bevolking leeft, komt den laatsten tijd sterk naar voren. In een dorpje als Baambrugge, een ge meente van 900 zielen, waar dezer dagen een collecte werd gehouden voor de getroffen ge bieden tijdens de oorlogsdagen, werd het mooie bedrag van f 931.25 bijeen gebracht. Een voorbeeld, waar men zich aan kan spiege len. OPENLUCHTBIJEENKOMST N. S. B. Zaterdag a.s. te half 5 houdt de N.S.B. te Haar lem een openluchtbijeenkomst op het terrein aan de Paviljoenslaan in Den Hout, waar mr. Rost van Tonningen het woord zal voeren. De bijeenkomst zal worden opgeluisterd door muziek van de W.A.-Harmonie uit Amsterdam. JUBILEA OP DE CENTRALE WERKPLAATS. Op 5 Juli hopen de heeren E. van Druten, schil der, Zocherstraat 37, en R. Balk, wagenmaker, Dijkstraat 5 den dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden op de Centrale Werkplaats der Ned. Spoor wegen te Haarlem in dienst traden. Zware straffen voor poging tot inbraak. AMSTERDAM, 27 Juni (A.N.P.) De recht bank heeft twee residivisten de gebroeders Freek en Theo B. wegens poging tot inbraak in den juwelierswinkel Kalverstraat 32, gepleegd in den nacht van 4 op 5 Juni j.l. veroordeeld tot drie jaar en tot twee jaar gevangenisstraf. Het O.M. had tegen Freek B die reeds her haaldelijk veroordeeld is, vier jaar gevangenis straf geëischt en tegen den broer require, ede hij wegens medeplichtigheid drie jaar gevangisstraf. Belangrijke mededeeling Aangenaam is het ons de aangeslotenen op de Radio-Centrale het volgende te kunnen melden: Vanaf heden zal weer worden begonnen met het uitzenden van het gramofoonplatenconcert (het populaire uurtje tusschen 7 en 8 op lijn 5). Verder zal er 's avonds van 10.30 uur tot 11.30 uur over lijn 1 door één der omroepvereenigingen een gramofoonplatenconcert worden uitgezonden. Ook deze uitzending is speciaal bestemd voor de luisteraars op de Radio-Centrale. Wij twijfelen er niet aan of deze belangrijke programma-uitbreiding zal bij onze abonnés een groote waardeering vinden. CENTRALE RADIO ONTVANGST HAARLEM De Directies (Adv. liigez, /Wed.) DONDERDAG 27 JUNI Rembrandt Theater: De première van Butterfly 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Als dooden bewijzen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Razzia in New York, 2.30, 7 en 9 u Frans Hals Theater: Eine Frau wie du. 2.30, 7 en 4.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken ^an Haarlemsche schilders. 104 uur. VRIJDAG 28 JUNI Aandeelhoudersvergadering Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V.„ ten kantore der vennoot schap, 3.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken Van Haarlemsche schilders. 104 uur. ..TTttime* en soon G.amoloo". e« heid In groote vetscneiu fe.. Qo[d i t(tR ttl 13046. )46.j (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken van de Rechtbank Een Haai'lemsche ijscoventer werd hedenmor gen tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeel/ omdat hij op 30 April zijn ijsco-karretje in dei steek had gelaten en zijn ontvangsten van diei dag, 65 cent, mee naar huis had genomen en zei had verteerd. Hij had slechts recht gehad op 3 cent. De verdachte had reeds een lange reeks vai kruimeldiefstallen achter zijn rug. 483ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Donderdag 27 Juni 1940 Hooge Prijzen 100.000.—: 15922 1.500—: 11378 1.000.—: 11044 16956 19832 24570 4001686 2544 5093 8033 10063 13819 19600 20494 23991 200.—: 1315 100.— 3984 6315 7031 9560 10470 13468 14288 15249 15595 17310 19735 21420 Prjjzen van f 70. 1057 1155 1241 1277 1333 1425 1494 1504 1507 1524 1618 1700 2184 2379 2433 2437 2553 2922 3043 3070 3210 3221 3269 3372 3561 3659 3799 3811 3940 4024 4156 4163 4165 4189 4293 4504 4601 4675 5044 5081 5210 5222 5365 5370 5795 5984 6139 6157 6267 6279 6566 6658 6684 6705 6708 6743 7301 7356 7361 7404 7434 7441 7851 7928 7941 8260 8370 8465 8704 8754 8762 8790 8844 9087 9101 9224 9285 9465 9571 9769 9821 9867 9961 10138 10201 10312 10366 10367 10862 11017 11099 11259 11262 11360 11361 11536 11537 11876 11970 12084 12184 12293 12295 12311 12476 12488 12651 12748 12937 13025 13160 13544 136Ö1 13841 14135 14431 14488 14561 14564 14649 14655 14770 14850 14897 14924 14950 15057 15135 15260 15287 15345 15466 15514 15515 15548 15830 15831 15845 15846 15892 15895 15941 15963 16208 16423 16572 16599 16726 16846 16890 17029 17116 17358 17752 18269 18438 18505 18524 18627 18700 18720 18741 18817 18862 18979 19035 19044 19516 19520 19563 19618 19626 19836 19898 20088 20280 20304 20309 20323 20332 20440 20731 20772 20876 20916 21071 21091 21113 21124 21127 21223 21233 21243 21521 21620 21861 21899 21905 21934 22043 22098 22166 22196 22442 22451 22577 22600 22624 22749 22800 22815 22825 22956 22Ó59 22963 23589 23620 23973 24020 24091 24186 24419 24518 24658 24673 24740 24809 24858 1048 1437 1796 2906 3330 3965 4435 5007 5747 7755 8499 1427 1777 2735 3318 3959 4336 7644 8490 8860 1019 1326 1505 1858 1980 2261 2581 2901 3007 3110 3385 3701 1024 1079 1345 1347 1541 1578 1873 1893 2047 2096 2265 2271 2604 2646 2905 2935 3023 3029 3121 3140 3459 3478 3788 3805 Nieten 1090 1100 1417 1464 1602 1605 2442 2454 2660 2725 2937 2949 3035 3050 3177 3196 3526 3623 3986 4010 4034 4040 4209 4253 4256 4258 4434 4469 4473 4474 4479 4603 4702 4714 4720 4806 4871 4917 4922 5051 5076 5087 5198 5305 5388 5418 5431 5599 5628 5715 5721 5765 5887 5938 6058 6189 6247 6372 6375 6574 6606 6630 6649 6801 6804 6857 6906 7024 7082 7137 7159 7376 7377 7378 7419 7653 7671 7685 7692 7875 7904 7905 7912 8146 8178 8192 8300 8445 8471 8525 8536 8626 8639 8646 8654 8765 8854 8879 8902 9013 9026 9036 9052 9102 9149 9206 9228 9236 9535 9576 9594 9637 9742 9745 9763 9803 1145 1479 1661 1931 2181 2464 2743 2960 3051 3211 3640 3945 4157 4358 4486 4508 4721 4726 4933 4962 5218 5223 5458 5470 5726 5734 "122 6131 6438 6445 6669 6693 6946 6954 7171 7230 7423 7518 7752 7775 7922 7938 8312 8404 8537 8549 8706 8925 1304 1308 1491 1496 1672 1709 1961 1978 2182 2214 2560 2575 2884 2900 2992 -3005 3056 3073 3229 3363 3684 3697 3958 3962 4171 4194 4426 4429 4523 4589 4767 4775 5009 5046 5240 5303 5474 5513 5742 5756 6181 6187 6456 6552 6734 6762 7001 7011 7263 7341 7573 7592 7779 7790 8016 8087 8416 8438 8557 8583 8719 8740 8935 9006 9115 9119 9128 9130 9424 9443 9462 9473 9650 9652 9676 9696 9815 9819 9834 9904 9919 9985 10000 10030 1Ó064 10066 10107 10208 10221 10308 10370 10379 10396 10404 10488 10561 10581 10583 10598 10619 10626 10634 10644 10654 10744 10750 10782 10798 10800 10849 10954 10985 J 11000 11046 11053 11059 11070 11084 11088 11090 11106 11194 11243 11289 11358 11363 11426 11551 11589 11629 11674 11682 11726 11743 11774 11777 11797 11811 11818 11823 11891 11911 11925 11931 11960 11971 12069 12176 12196 12302 12319 12320 12363 12415 12448 12457 12464 12524 12573 12588 12611 12629 12673 12676 12681 12685 12737 12750 j 12773 12776 12850 12872 12874 12887 12955 12965 i 13001 13031 13051 13225 13257 13268 13269 13275 13310 13353 13364 13370 13376 13431 13435 13460 13516 13519 13558 13587 13626 13652 13729 13874 13881 14077'14169 14244 14302 14343 14351 14372 14389 14454 14495 14534 14552 14560 14671 14682 14741 14752 14805 14853 14901 14909 14941 14946 15046 15136 15147 15172 15371 15373 15384 15407 15439 15470 15500 155-11 15522 15611 15692 15695 15708 15750 15752 15754 15841 15873 15874 15878 15882 15889 15894 15927 15961 16026 16036 16040 16093 16119 16147 16257 16276 16313 16320 16338 16355 16416 16469 16487 16500 16522 16578 16651 16725 16789 16794 16835 16868 16875 16880 16968 16998 17039 17055 17101 17117 17120 17194 17195 17354 17363 17379 17399 17412 17510 17515 17546 17591 17657 17720 17733 17744 17761 17921 18054 18021 18088 18097 18098 18099 18139 18241 18237 18428 18467 18534 18619 18634 18638 18664 18667 18718 18735 18795 18943 18966 18982 19004 19019 19056 19115 19203 19312 19330 19388 19413 19428 19473 19483 19485 19548 19611 19681 19699 19701 19766 19851 19859 19986 19987 19989 20016 20027 20072 20098 20177 20251 20328 20334 20335 20362 20384 20393 20423 20428 20510 20550 20599 20632 20669 20730 20753 20757 20770 20829 20867 20894 20904 20909 20919 20946 20956 20969 21028 21078 21082 21109 21133 21143 21218 21265 21266 21294 21517 21522 21608 21709 21739 21800 21869 21882 21923 21926 21996 22004 22030 22093 22125 22127 22129 22164 22171 22188 22194 22195 22215 22222 22261 22264 22280 22337 22356 22359 22474 22513 22612 22655 22717 22726 22744 22764 22820 22839 22900 22902 22940 23009 23030 23036 23096 23105 23118 23119 23148 23240 23272 23278 23304 23311 23323 23356 23412 23418 23424 23508 23517 23547 23557 23586 23612 23618 23648 23651 23653 23761 23766 23769 23774 23802 23313 23820 23830 24051 24060 24066 24074 24275 24305 24350 24398 24427 24441 24444 24462 24471 24489 24538 24541 24569 24530 24625 24678 24696 24774 24775 24780 24798 24820 24833 24993 24998 Verbetering: 5e Klasse 12e Lijst: 19010 m. z, 19013. 5e Klasse 13e Lijst: 11583 m. z. 11583. m, j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2