Haarlem s Dagblad ZONDER STAMKAART: v. MOORSEL TAXI Het Wonderlijke Leven. Doen en laten. Een blijde tijding! Groote Sorteering JOHNNY and JONES!! GSAC! BRINKMANN ELECTRISCHE WAGENS Bonnen 57e JAARGANG No. 17493 Uitgave lourons Coster, Maatschappij voor Courant. Uitgaven en Aigem. Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur I ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 29 Juni 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel9 ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Er waren bijna zeven weken verstreken sinds den tienden Mei toen er voor het eerst bommen op Haarlem vielen. Dat gebeurde in deze week. Een Engelsche vlieger wierp ze uit en helaas werden in de Edisonstraat, zoo'n stil en vriendelijk straatje met nette kleine woningen, zooals er zooveel zijn, vier vredige menschen het slachtoffer. Het was diep-treurig en het schokte velen dat dit in hun on middellijke omgeving was geschied. Want zoo is de mensch altijd geweest: naarmate iets dichter in zijn omgeving gebeurt maakt het meer indruk op hem. En sommigen achtten nu ineens Haarlem een zeer onveilige stad en begaven zich naar elders, naar dorpjes in het Gooi of op de Veluwe of welk vriendelijk zorpersch oord dan ook, hetgeen de ijverige propagandisten voor vacantie-buiten, die in dit nummer aan het woord zijn en die ik ove rigens van harte bijval betuig, als een onverwach te bijdrage voor hun streven beschouwd moeten hebben. Dat was dus de goede kant van dit vertrek van eenige medeburgers. Maar anderzijds geloof ik niet dat de aanleiding voor hun afreis juist gezien was. Want er is geen reden om te denken dat Haarlem nu juist gevaarlijk is nadat er zich éen zoo'n geval heeft voorgedaan. Er is zelfs niet vast te stellen dat een aantal plaatsen in ons land, al zijn ze nu nog zoo klein en bekoorlijk temidden van de schoonste bosschages, gegarandeerd bom vrij zijn. Dat weten we niet. Wij weten wel dat er een oorlog gevoerd wordt tusschen groote landen, dat dit kleine land daartusschen in ligt en dat er Zekere gevaren voor ons bestaan. Overigens schij nen die, percentsgewijze verondersteld, veel minder groot dan de bedreiging van ons leven door velerlei ziekten altijd is geweest en dan bijvoorbeeld de kansen om in het verkeer te sneven tot voor kor ten tijd waren. Er is zeer veel levensgevaar en men moet dat in het algemeen trachten te beperken maar niet meer dan dat. Ik geloof niet in deze min of meer panische vluchten. En ik heb moeten den ken aan een gedicht van Van Eyck, dat onlangs nog door onzen medewerker de Bois werd geciteerd en dat ik hier nogmaals wil doen zingen, omdat het mij ook vroeger al door zijn diepe waarheid ge troffen heeft. Het is een Perzisch edelman die daar. in spreekt. Aldus: Van morgen ijlt mijn tuinman, wit van schrik, Mijn woning in: „Heer, Heer, één ©ogenblik!. Ginds in de rooshof, snoeide ik loot na loot, Toen keek ik achter mij. Daar stond de Dood. Ik schrok, en haastte mij langs de andre kant, Maar zag nog juist de dreiging van zijn hand. Meester, Uw paard, en laat mij spoorslags gaan, Voor de avond nog bereik ik Ispahaan!" Van middag lang reeds was hij heenge- spoed Heb ik in 't cederpark de Dood ontmoet. „Waarom", zoo vraag ik, want hij wacht en zwijgt, „Hebt gij van morgen vroeg mijn knecht gedreigd?" Glimlachend antwoordt hij: „Geen dreiging was 't, Waarvoor uw tuinman vlood. Ik was verrast. Toen ik 's morgens hier nog stil aan 't werk vond staan, Die 'k 's avonds halen moest in Ispahaan". Zoo waren gedachten die groeiden in de bewo genheid van deze week, waarin zooveel meer ge- beurde, ook ver van ons weg, waarin weer velen ten offer vielen aan den oorlog en waarin het Russische ultimatum Roemenië dwong tot afstand van een groot gebiedsdeel. De oorlog kwam ons nader dan tevoren en doodde vier menschen in onze eigen stad. En de tijden bleven hevig. Maar dit is een wonderlijk leven en tezelfdertijd las ik dat de oudste Haarlemsche zwemclub, H.V.G.B., veertig jaar bestaat en dat morgen vieren zal door wed strijden om de kampioenschappen van Noordhol land in Stoop's open bad. Er zijn bijna driehonderd deelnemers en er zal even opgewekt en pittig ge streden worden in het frissche nat als dat zoo tal- looze malen in die veertig jaar gebeurd is. Hope lijk zal de zon het water doen schitteren en haar blijheid brengen tot allen. En die vier letters H. V. G. B. hebben mij doen denken aan hun oor spronkelijke beteeken is Het Vijgeblad, de dar tele naam die een groepje vroolijke jongens in den jare 1900 aan hun clubje gaf. Later moesten ze Koninklijke goedkeuring op statuten aanvragen en toen leek dat niet te gaan en wilden ze toch iets van dien naam behouden, zoodat de statige zinspreuk „Heerlijk Verkwikt Gezonde Beweging" werd uit gevonden om de vier aanvangsletters, der let tergrepen als clubnaam te kunnen behouden. Dat is een herinnering aan een ouden, vredigen tijd toen er zooveel rust was in het stille, kleine Nederland. En die wekt ook jeugdherinneringen uit die jaren vóór dat 1914, waarin de wereldoorlog alles ontketende. Toen ik zelf H.V.G.B.'er was en dus tot de volgelingen behoorde van dr. W. E. Merens, die het zwemmen in zijn medisch vaandel en ook in zijn hart geschreven had en die er zoo veel vooi* gedaan heeft tot heil van talloozen. Hij zal morgen weer dankbaar herdacht worden. Ik doe het nu al. Zijn ijver heeft ons heel wat jonge sportvreugde bezorgd en ik moet er wel aan den ken hoe zorgeloos wij in die jar-en dag-in dag-uit langs diezelfde Westergracht, waar de bewoners deze week zoo onrustig zijn geweest na dien bom aanslag, naar de oude Zwem- en Badinrigting ja, met een g van den heer A. A. Sprenger Sr. fietsten om waterpolo te spelen en baantjes te trekken. Ik moet er ook aan denken dat de jeugd- van-nu dat morgen weel' even blij in Stoop's Bad zal doen. En dat anderen, terwijl vliegtuigen over hen heen snorren, al hun aandacht op cricket en roeien en tennis en andere sport geconcentreerd fallen hebben. Midden in de zon en met een toe- Ons aller doen en laten Kan ons in dezen tijd, Veel schaden en veel baten, Dat hangt af van de mate, Waarin, in werk en praten, Men zich aan beiden wijdt.... Geen piekeren, geen zeuren, Geen tobben en geen treuren, Geen knorrig sikkeneuren, Over wat kan gebeuren, Geen zorg uit kletspraat peuren, Maar allemaal en één: De handen uit de mouwen, En zonder te verflauwen, In eendracht en vertrouwen, En onverdroten sjouwen, Stug helpen op te bouwen. Zoo lukt het ons alleen. Geen morren en geen klagen, 't Onmooglijke niet vragen, Niet opzien tegen dragen, En ondanks onbehagen Geen oogenblik versagen, Al valt het soms niet licht; Maar streven zonder klachten, In werk en in gedachten, Steeds zoeken en steeds trachten, Elk naar zijn beste krachten, Het beetre staat te wachten Voor wie zich daarnaar richt. Vanaf heden verkoopen wij Qe&taemde Vistm Gedeukte Jiattciêpe Zijden £avaUe lüaschzijden Steepen Hierin brengen wij nog een ongekend Zie nu onze Speciale Etalage! GROOTE HOUTSTRAAT 31 (Adv. Ingez. Med.) wijding alsof daar hun leven van afhangt. Dat is niet zoo, maar het is wel goed. Wij zouden vroeger niet gedacht hebben dat een oorlogstijd zóo zou zijn. Maar het leven en de jeugd blijven krachtig en zitten niet in zak en assche terneder. En als de menschen die vertrokken zijn Maandag lezen, hoe Haarlem zijn weekend vierde zullen ze wellicht denken: Wij hadden wel kunnen blijven. Al die anderen zijn ook gebleven en hebben blijkbaar van het leven genoten. Ja, dat moeten wij ook blijven doen. Ondanks zijn geva ren, die eigenlijk altijd talrijk geweest zijn. Zelfs in de rust van veertig jaar geleden R. P. Het oorlogsbrood. Te Haarlem worden geen attesten voor wit brood gegeven. Aan het bureau van den Geneeskundigen Dienst te Haarlem komen geregeld soms zijn het er wel 20 per dag! aanvragen om uit ge zondheidsoverwegingen een attest te krijfm voor wit brood. De directeur van dezen dienst, dr. W. B. Smit, zeide ons evenwel, dat tot heden zulke attesten niet gegeven worden. Hij deelt volkomen de meening van den Geneeskundigen Hoofdinspec teur van de Volksgezondheid, dat het brood zoo als het thans is. door eiken maaglijder die wit brood kan eten zonder eenig bezwaar gebruikt kan worden. Het brood voldoet immers aan alle eïschen die men uit gezondheidsoogpunt daaraan kan stellen. Aan de bakkers te Haarlem is verboden om voor eenigen klant wit brood te bakken, ook al zou daarom gevraagd worden met een attest van een dokter. Petroleum distributie. 'sGRAVENHAGE 29 Juni. Gedurende het tijdvak van Maandag 1 Juli a.s. tot en met Zondag 14 Juli zal de met „periode 2" gemerkte petroleum- zegel recht geven op het koopen'van twee Liter petroleum. Ons geïllustreerd Zondagsblad. Deze uitgave is on£ heden wel toegezonden, maar kan ons, zooals bij informatie bleek, niet meer tijdig bereiken, om ook heden bezorgd te worden. De bezorging bij de abonnés zal dienter gevolge Maandag geschieden. De trekschuit weer in eere hersteld! Weliswaar worden er op deze wijze geen passagiers doch alleen goederen vervoerd, doch menigeen die Vrijdagmiddag de trekschuit in de Haarlemsche singels zag, zal wel een oogenblik gedacht hebben aan dien ouden tijd, toen de trekschuit nog het vervoermiddel was. Er moet naar meer werkverruiming gestreefd worden. 's-GRAVENHAGE, 29 Juni. (A.N.P.) De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het depar tement van Sociale Zaken, heeft tot de gemeente besturen' de volgende circulaire gericht: Zooals u bekend is wordt er met kracht naar gestreefd om de vermeerdering van de werkge legenheid in ons land te bevorderen. Een van de middelen daartoe is de uitvoering van werkverrui mingsobjecten op grooter schaal dan tot nu toe het geval was. Voor de daartoe geëigende objecten zal op de gebruikelijke wijze subsidie in den loon- post kunnen worden verkregen. Bij de keuze van bovengenoemde werken dient op hun waarde als middel tot werkverruiming te worden gelet. Dit beteekent in de eerste plaats dat de kosten voor het grootstedeel uit loonen dienen te bestaan. Dat maakt het werk niet alleen uit een oogpunt van directe werkverruiming aantrekkelijk doch beteekent tevens en dat vormt in de hui dige omstandigheden een tweeden eisch dat een naar verhouding geringe hoeveelheid aan mate riaal behoeft te worden gebruikt. In de derde plaats valt te overwegen in hoeverre het werk na gereedkomen voor de toekomst blijvende werkver ruiming tot gevolg zal h> bben. U gelieve met voortvarendheid er naar te stre ven, dat dergelijke objecten eventueel in samen werking met waterschappen en andere worden voorbereid. Over de plannen kan in eerste instantie overleg worden gepleegd met de inspectie van den rijksdienst voor de werkverruiming in uw provin cie. Mijnerzijds wordt gaarne de verzekering ge geven dat voor een snelle beoordeeling en goed keuring van daarvoor in aanmerking komende dat wil in verband met het bovenstaande zeggen Ioonintensieve, weinig materiaal eischende en zoo mogelijk blijvende werkverruiming biedende plannen zal worden zorg gedragen. Bij werken, welke aan de eerste twee der boven genoemde maatstaven voldoen, zal de financiering in het algemeen geen moeilijkheden bieden, daar het grootste deel der kosten voor subsidie in aan merking kan worden gebracht. Wanneer echter on der bepaalde omstandigheden de financiering van de niet uit loonen bestaande kosten moeilijkheden zou opleveren, dan noodig ik uw college uit ook die plannen indien zij overigens uit het oogpunt van directe of blijvende werkverruiming aantrekkelijk zijn ter beoordeeling voor te dragen met ver melding van eventueele bezwaren. Ik vertrouw, dat uw college er met kracht toe zal medewerken, dat het in dezen brief bedoelde middel tot bestrijding van de werkloosheid te we ten door uitvoering van werkverruimingsobjecten, op korten termijn tot belangrijke resultaten zal leiden. Tegen pokken. Gelegenheid tot inenting van jonge kinderen te Haarlem. Eenige weken geleden deelden wij reeds mede dat het gemeentebestuur van Haarlem, in ver band met de voorzorgen door de tijdsomstandig heden geboden het vogrnemen had de gele genheid open te stellen to't kostelooze vaccinatie tegen pokken. In aansluiting daarop kunnen wij thans melden, dat een keer per maand de gelegenheid daartoe gegeven zal worden dooi den Gem. Geneeskundigen Dienst aan het hoofdgebouw aan de Nieuwe Gracht en het bij kantoor aan den Rijksstraatweg in Haarlem- Noord. De bedoeling is het te beperken tot kin deren beneden de 2 jaar. Wij vroegen den directeur van den Genees kundigen Dienst, Dr. W. B. Smit, of hij dit voldoende acht om het gevaar van pokken in ons land te bestrijden. Het antwoord was: Mijn per soonlijke meening is dat er in ons land een groo te achterstand is op het gebied der vaccinatie tegen pokken. Naar schatting loopen er wel 1V2 millioen menschen rond die niet gevaccineerd zijn. Bovendien is het de groote vraag of vaccinatie als kind personen die nu op leeftijd gekomen zijn nog wel beschermt. Maar ik zou revaccinatie te gen pokken op dit oogenblik in mijn qualiteit niet durven aan te bevelen omdat wij nog niet het rapport der deskundige commissie hebben die door onze regeering indertijd is ingesteld om een onderzoek op dit gebied in te stellen. Daarop moet gewacht worden. Juist dezer dagen hoorde ik, dat er kans bestaat, dat het rapport binnen kort zal komen. Gelukkig is evenwel te consta- teeren, dat het gevaar voor pokken in ons land door de inmiddels veranderde oorlogsomstandig heden belangrijk is verminderd. Ik kan zoo besloot de directeur zon der eenige reserve vaccinatie van kinderen onder de 2 jaar aanbevelen. Het liefst heb ben wij kinderen beneden het jaar, dus zuigelingen, omdat daarbij de kans op complicaties uitgesloten kan worden geacht. Ik hoop daarom dat vele ouders van jeugdige kinderen de gelegenheid thans zullen aan grijpen om naar den Geneeskundigen Dienst te komen voor de vaccinatie. ZONDAG 30 JUNI van 7.30—11.30 uur komen op het SOIREE DAfNISIANTE in „De Leeuwerik" (Adv. Ingez. Med.) EEN BELANGRIJKE VERBETERING in de pro gramma's der RADIO CENTRALES. Vergeet voor een wijle Uw zorgen en luister naar HET POPULAIRE GRAMOFOONPLATENUURTJE TUSSCHEN 7—8, met aankondiging der titels, op lijn 5. Het gram.platenconcert van 22.3023.30 op lijn 1 door de Omroepvereenigingen speciaal ingelascht voor de aangeslotenen bij de Radio Centrales. CENTR. RADIO ONTVANGST - HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) WIJ RIJDEN SMEDESTRAAT 22 - TELEFOON 11025 (Adv. Ingez. Med.) Hulp voor Indische menschen. Die door het verbroken contact met Indië gedupeerd zijn. AMSTERDAM, 29 Juni (A.N.P.) Er zijn in Nederland tal van personen, die aangewezen zijn op geldzendingen uit Oost- en West-In die, hetzij per post, via bankinstellingen of door bemidde ling van regeeringsinstanties. Deze menschen kwamen in moeilijkheden, toen de verbinding met de overzeesche gewesten ten gevolge van de buitengewone omstandigheden was verbroken. Enkele weken geleden is melding gemaakt van een organisatie tot hulpverleening, en sindsdien maakten vele belanghebbenden van deze bemid deling gebruik. Toch blijkt telkens weer, dat velen deze be richten terzake tot hun eigen schade over het hoofd hebben gezien en vele gedupeerden waren aangenaam verrast, wanneer vrienden of beken den hun attent maakten op het adres, waar hulp of voorlichting kan worden verkregen. Dit werk is thans over het geheele land georga niseerd onder leiding van de koninklijke ver- eeniging „Oost en West". In verschillende centra zijn dergelijke comités gevormd, welke adviezen verstrekken, bemiddeling verleenen bij het zoe ken van onderdak, of voorschotten uitbetalen aan hen, die in onmiddellijken nood verkeeren. De comités ontvangen op hun beurt van ver schillende zijden hulp; het departement van ko loniën. Indische bankinstellingen, den rijksdienst voor arbeidsbemiddeling, de Nederlandsch-Indi- sche onderwijs- en studiekas, armenraden en andere instanties toonen een verheugende be langstelling en medewerking. Oud-gasten stellen door hun offervaardigheid de comités in staat, toelagen uit te keeren of in onderdak te voorzien. Wat dit laatste punt betreft, wijzen wi,i op de edelmoedige geste van het Leger des Heils te Amsterdam, om de William Boothkweekscliool, aan den Amsterdamschenweg te Amstelveen, be schikbaar te stellen voor studeerenden of andere jongelui, die door het verbroken contact met Indië genoodzaakt zijn. goedkooper huisvesting te zoeken. Met dankbaarheid worde vermeld, dat het Ko loniaal Instituut aan het comité te Amsterdam gastvrijheid heeft aangeboden, om zijn werkzaam' heden te verrichten. Belanghebbenden worden er mitsdien nogmaals op gewezen, dat het bureau is gevestigd in het Koloniaal Instituut. Maurits- kade 63. kamer 35, toestel 87. Het gemeentegiro nummer is C. 3355 ten name van het Comité Hulpverleening verbroken contact Indië. Directie N. Z. H. Ir. W. J. Burgersdijk blijft voorloopig in functie. Indertijd hebben wij medegedeeld dat Ir. W. J. Burgersdijk 1 Juli 1940, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, zou aftreden als directeur der N.Z.H. Thans vernemen wij evenwel dat de heer Burgersdijk, in verband met de bijzon dere tijdsomstandigheden, voorloopig nog belast zal blijven met de leiding van het bedrijf. Het woord is aan Antonio Perez Hoop is het reisgeld des levens. Theocritos: Een mensch hoopt zoolang hij leeft; eerst de dooden hopen niet meer. Oud-premier Reynaud gewond bij auto-ongeluk. ROME, 29 Juni. (D.N.B.) Volgens een Ste- fanibericht uit Genève wordt uit Bordeaux ge meld, dat de vroegere Fransche premier Reynaud bij een autotocht naar St. Maxime verongelukt is. De wagen sloeg over den kop en Reynaud werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat zijn toe stand eenigszins bedenkelijk geacht wordt. BORDEAUX, 28 Juni. (A.N.P.) De vroegere minister-president Paul Reynaud heeft van Bor deaux uit aan de dagbladen een vlammend pro test gezonden tegen de Britsche propaganda. Hij veroordeelt de onmilitaire en onvaderlandslieven de houding van generaal de Gaulle. J. O'. TUYN 70 JAAR. De heer J. C. Tuyn, de Haarlemsche vioolleeraar, die Vrijdag 70 jaar werd, mocht vele blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van bloe men, brieven, telegrammen, kaartjes, taarten, sigaren en andere geschenken. Centraal overleg op soeiaal gebied. 's GRAVENHAGE, 29 Juni (A.N.P.) Zooals bekend is, werd reeds gedurende een aantal jaren geregeld overleg gepleegd tusschen de centrale organisaties van werkgevers en arbeiders over actueele vraagstukken op sociaal gebied. Toen van de zijde van de bezettende overheid via het departement van sociale zaken contact werd gezocht met de sociale organisaties in den lande, vond de desbetreffende Duitsche autoriteit in bedoeld overleg het Nederlandsch contactpunt om vraagstukken van sociaal belang onder oogen te zien. Sedertdien werden ook landbouwcentralen uitgenoodïgd aan het overleg te willen deelnemen, welke uitnoodiging inmiddels is aanvaard. Het contact-adres voor de in het overleg samen werkende centralen bleef, evenals tot dusver, be rusten bij mr. B. C. Slotemaker, algemecn.secre- taris van het verbond van Nederlandsche werk gevers. De aan bedoeld overleg deelnemende centrale organisaties zijn de volgende: Werkgeverscentralen: Verbond van Nederland sche Werkgevers, Centraal Overleg in Arbeidszaken voor Werkgeversbonden, Algemeen Kath. Werk- geversvereeniging, R.K. Verbond van Werkgevers- vakvereenigingen, Verbond van Prot.-Christ. Werkgevers in Nederland. Arbeiderscentralen: Nederuandsch Verbond van Vakvereenigingen, R.K. Werkliedenverbond in Ne derland, Christ. Nationaal Vakverbond in Ne derland, Nederlandsche Vakcentrale. Middenstandscentralen: Kon. Ned. Middenstands bond, Nederlandsche R.K. Middenstandsbond, Christ. Middenstandsbond in Nederland. Landbouwcentrale: Kon. Ned. Landbouw Comité Kafch. Ned. Boeren- en Tuindersbond, Christ Boeren- en Tuindersbond in Nederland. die thans geldig zijn BROOD. Bons 31 tot en met 40 (broodbonboekje). Geldig tot en met Zondag 30 Juni (even tueel tot en met 4 Juli), rechtgevende op totaal 2000 gram brood. Bons 41 tot met 50 (broodbonboekje). Geldig van I Juli tot en met 7 Juli (even tueel tot en met 11 Juli), recht gevende op totaal 2000 gram brood. KOFFIE OF THEE. Bon 69 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 5 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER. Bon 80 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 25 Juli. Recht gevend op: 1 kg. suiker. BLOEM OF BAKMEEL Bon 75 uit het Algemeen distributieboekje Geldig tot en met 12 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of 1/2 pond zelfrijzend bakmeel. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 1". Geldig: Tot en met 30 Juni. Geldig: Tot en met Zondag 14 Juli. Ze gel Periode 2". Recht gevende op: 2 Liter. HEDEN: 12 PAGINA'S. winiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Adikeien- R. P.: Het wonderlijke Leven. pag. 1 P. v. d. Hem: Nieuwe haring, pag. 3 J. J. L.: Proviand uit eigen tuin. pag. 3 v. T,: De geit. pag. 3 Flitsen. pag. 3 Voor de vrouw. pag. 4 A. J. D.: Philadelphus Jasmijn. pag. 4 Filmschouw. pag. 7 J. H. de Bois: Litteraire kantteeke- ningen. pag. 7 Van een specialen verslaggever: Ontspanning en rust door vacantie. pag. 11 iilltltl&lil)(llilllliUlliHn!lililillilli.':|IM||li!llllll!il!i<lll!!l|lllllll|l|li|iii:il!liii:iili<l!l|i||l|l||tllii:i|^^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1