Maarschalk Balbo gesneuveld. Duitsche vliegeraanvallen op Engelsche havenwerken en wapenfabrieken. Zijn vliegtuig brandend neergestort. Duitsch Witboek MAANDAG 1 JULI 1940 HA SHE EM'S DAGBEAD' 3 De Duitsche en Italiaansche leger- berichten van het weekeinde: Italiaansche troepen bedrijvig aan de grens van Cyrenaica. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 30 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht deelt mee: In Frankrijk en op zee geen bijzondere ge beurtenissen. In den nacht van 29 op 30 Juni hebben Duitsche gevechtstoestellen de ha venwerken en wapenfabrieken in Engeland en Schotland met bommen aangevallen. Op vele plaatsen werden ontploffingen en branden waargenomen, voornamelijk in de havens van Cardiff en Bristol, waar verscheidene benzine opslagplaatsen in vlammen opgingen. Vliegvel den bij Lincoln, Nottingham en York waren het doel van nieuwe succesrijke luchtaanval len. Britsche vliegtuigen hebben des nachts in Noord-West-Duitschland op verscheidene plaatsen niet-militaire doelen met bommen aangevallen. De aangerichte materiale schade is onbeteekenend. In een Westduitsche stad beschoot een Britsch vliegtuig de voor het blusschen van een brand uitgerukte brandweer met machinegeweren. Een eigen vliegtuig wordt vermist. ERGENS IN ITALIë, 30 Juni (Stefani) Het twintigste legerbericht van het Italiaan sche hoofdkwartier luidt als volgt: Opmerke lijke bedrijvigheid van onze troepen aan de grens van Cyrenaica. Een dorp werd bezet, waarbij de aanvallen van vijandelijke gemotoriseerde formaties werden afgeslagen. Tijdens luchtge vechten werden vier vijandelijke vliegtuigen omlaaggeschoten. Eenige leden van de be manningen dezer vliegtuigen werden gevan gen genomen. -Twee van onze vliegtuigen keer den niet op hun basis terug. Tijdens een vijandelijken aanval op Tobroek, dat onbeteekenende schade heeft opgeloopen, wisten onze jachtvliegtuigen, die onmiddellijk waren opgestegen, twee vijandelijke vliegtui gen neer te halen, terwijl ook een derde toestel verloren is gegaan. Een vijandelijk vliegtuig werd door de lucht doel artillerie neergeschoten. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 29 Juni (D.N.B.) Het opperbevel der weer macht deelt mede: „In Frankrijk geen bijzondere gebeurtenis sen. Een duikboot meldt het tot zinken brengen van vijandelijke koopvaardijschepen tot een tonnage van 38.000 ton. Een tweede duikboot heeft drie gewapende vijandelijke vracht schepen, totaal 11.OC0 ton, tot zinken ge bracht. Evenals op de voorgaande dagen heb ben afdeelingen der luchtmacht op den 28sten en in den nacht van 28 op 29 Juni in Zuid en midden-Engeland gelegen wapenfabrieken en havenwerken met duidelijk waarneembaar gevolg aangevallen. Buitengewone uitwerking hadden ook bom aanvallen op troepenconcentraties en insche pingen op de Britsche kanaaleilanden Jersey en Guernsey, waar in de havens groote branden en hevige ontploffingen werden waargenomen. Britsche vliegtuigen hebben hun nachtelijke vluchten over België en Nederland naar Noord en West-Duitschland voortgezet en op versch.il- Inspectiereis van Mussolini. ROME. (D.N.B.1 Mussolini heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan de Italiaansche troepen aan het front der Westelijke Alpen en aan de in het Johannes ziekenhuis in Turijn liggende ge wonde soldaten. In Villar Poccardo, Piano San Nicolo en op den pas van den Montcenis bezich tigde de Duce verschillende troepeneenheden. Daarna begaf Mussolini zich op Fransch gebied. Overal waren duidelijk de sporen van de oorlogs handelingen te zien. van de straten waren groote gedeelten door het goed gerichte Italiaansche artillerievuur vernield. In den sector Lanslevillard strekt zich de Italiaansche bezetting van Fransch gebied uit van het dal van de Arce tot aan Bee- sans en Braman en omvat de plaatjes Lansle villard, Lanslebourg, Termignon en Soliers. In Termignon wachtten afdeelingen Alpentroepen op het bezoek van den Duce, die zich tot naar de verste voorposten begaf. Bij Braman, dicht bij de grens van het door de Italiaansche troepen bezette gebied, bezichtigde de Duce het 63ste re giment infanterie. Van hieruit keerde Mussolini naar Ulzo terug, waar hij den Italiaanschen kroon prins en opperbevelhebber van de Westelijke legergroep trof. In den middag zette Mussolini zijn reis voort. Bij den pas van Mingenevro be gaf Mussolini zich opnieuw op Fransch gebied. De inspectiereis van Mussolini, die overal door de troepen en de bevolking met groot gejubel was ontvangen, vond in Pinerlo haar einde. Symbolische bezetting van Fransclie grensgebieden. IRUN, (D.N.B.) Op de internationale brug bij Irun aan de Fransch-Spaansche grens werden Za terdagochtend de Fransche grensgebieden symbolisch door de Duitsche bezettingstroepen in bezit geno men. Bij deze plechtigheid waren de bevelhebber van het zesde Spaansche militaire gebied, generaal Lopez Pinto en de Duitsche ambassadeur te Madrid, von Stohrer aanwezig. De Duitsche ambassadeur te Madrid en de com mandant van de Duitsche bezettingstroepen in Biar ritz overhandigden den Spaanschen generaal Lopez Pinto ter gelegenheid van de plechtige inbezitne ming van de Fransch-Spaansche grens de orde van den Duitschen adelaar. Tijdbommen uitgeworpen. BERLIJN. (D.N.B.1 Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft op 28 Juni in een commu niqué beweerd, dat de Duitsche vliegtuigen bij het bombardeeren van militaire doelen in Groot- Brittannië tijdbommen hebben uitgeworpen, die pas na geruimen tijd ontploften. Van bevoegde Duitsche zijde wordt In dit ver band vastgesteld, dat deze bewering met de fei ten in overeenstemming is. De Duitsche lucht macht is overgegaan tot dezen vergeldingsmaat regel, nadat onomstootelijk was komen vast te staan, dat de Royal Air Force dergelijke bommen op Duitsch gebied heeft laten vallen. Om een voorbeeld uit vele te noemen: In den nacht van 26 op 27 Juni zijn om 1.15 uur op Allendorf ten Zuiden van Arnsberg in Westfalen twee bommen geworpen. Een daarvan was een tijdbom, die pas na ongeveer 9 uur ontplofte. Vijf schoolkinderen, die op weg naar school waren, werden hierdoor gedood. lende plaatsen bommen geworpen. Deze bom men richtten slechtsschade aan woonhuizen aan en kwetsten eenige burgers. Vier der aan vallende vliegtuigen werden neergeschoten, waarvan twee door luchtdoelgeschut. Eigen ver liezen zijn niet te melden". ERGENS IN ITALIè, 29 Juni (Stefani). Het Italiaansche hoofdkwartier deelt in zijn 18de legerbericht mede: „Een onzer duikbooten heeft door torpedo's en kanonvuur, een gewapend passagifersschip van 10.000 ton, dat onder escorte voer, tot zin ken gebracht. In Noord-Afrika is een vlieg veld ten zuiden van Mersamatroe. met succes gebombardeerd. Troepen werden met machine geweervuur bestookt, de installaties getroffen. Op den grond werd een twintigtal vliegtuigen vernield. Al onze toestellen keerden naar hun bases terug". Gepantserd legercorps in Amerika opgericht. WASHINGTON (D.N.B.) De plaatsver vangende minister van Oorlog, Johnson, heeft verklaard, dat het ministerie van oorlog be sloten heeft een gepantserd legercorps met 1400 tanks, 300 stukken geschut en meer dan 13.000 automatische en half-automatische geweren Leiden's nieuwe stadhuis nadert zijn voltooiing. Een aantal werken van bekende beeld houwers versiert den gevel. Aan het beeldhouwwerk van Andriessen, voorstellende Jacoba "an Beieren met den stichtinasbrief .van Leiden, wordt de laatste hand gelegd op te richten. Het vormen van een dergelijk corps is in overeenstemming met de ontwik keling en het gebruik van gepantserde divisies in den Europeeschen oorlog. Italië rouwt om den kolonisator van Libië. ERGENS IN ITALIë, (Stefani). Het Italiaan sche hoofdkwartier geeft een extra, negentien de, legerbericht uit, dat den volgenden inhoud heeft: „Bij een vijandelijk bombardement boven Toboerk, op 28 Juni, is het door luchtmaarschalk Italo Balbo bestuurde vliegtuig brandend neerge stort. Italo Balbo en de andere leden der beman ning zijn om het leven gekomen. De vaandels der strijdkrachten van Italië neigen zich ten tee- ken van hulde en hoog eerbewijs aan de nage dachtenis van Italo Balbo, vrijwilliger en Alpen jager in den wereldoorlog, lid van het vierman schap der revolutie, oceaanvlieger en luchtmaar schalk. in den strijd gevallen." Maarschalk Balbo, gouverneur van Libië, is een der bekendste en actiefste figuren van het fas cistische Italië geweest. Hij is in 1896 geboren in de provincie Ferrara. Reeds in zijn jonge jaren voelde hij zich tot de politiek aangetrokken. In den wereldoorlog streed hij als vrijwilliger, eerst als Alpenjager, later bij de luchtmacht. Hij werd meermalen wegens dapper gedrag onderscheiden en tenslotte bevorderd tot officier. Na den wereld oorlog verwief hij te Florence den doctorstitel. In 1915 had hij Mussolini leeren kennen. Onmiddel lijk bleken zij dezelfde denkbeelden te hebben en in zeer korten tijd had Balbo de geheele Po- vlakte tot Milaan voor de nieuwe gedachten ge wonnen. Aan de zijde van Mussolini, de Vecchi en de Bono maakte hij den marsch naar Rome mede. In 1933 werd hij luchtmaarschalk en gouverneur van Libië. De koloniseering van Libië kan als zijn werk beschouwd worden. Balbo was een der bekendste Italiaansche vliegers. Onder zijn lei ding werd de opzienbarende etappevluc'ht Rome— Brazilië in December 1930 en Januari 1931 vol bracht. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, (D.N.B.) De Führer heeft naar aanleiding van den hel dendood van maarschalk Balbo het volgende tele gram tot den Duce gericht. „Zooeven bereikt mij het bericht van den vlie- gerdood van uw maarschalk Balbo. Met dit zware verlies, dat gij, Duce. en met u het geheele Ita- liaansch volk getroffen heeft, betuig ik u mijn innige deelneming. Aan de baar van den maar schalk zal naast het Italiaansche ook het Duitsche volk rouwen. Balbo's daden voor het jonge Ro- meinsche imperium zullen ook door ons niet ver geten worden." ROME, (Stefani). De Duce heeft bepaald, dat wegens den dood van Balbo op 30 Juni en 1 Juli de vlaggen op de openbare gebouwen en de vliegvelden halfstok worden geheschen. De taak van de Italiaansche luchtmacht. ROME (D. N. B.) De Italiaansche luchtvloot, die door den wapenstilstand aan het Fransche front is vrijgekomen, kan volgens de „Tevere" thans gebruikt worden ter versterking van de strijd krachten in Sicilië en Libië. De taak van de lucht vloot is zich de heerschappij in het luchtruim te verzekeren, den vijand steeds meer met steunpun ten voor de luchtmacht te omringen en samen met de Italiaansche vloot, de Engelsche vloot in het Oosten van de Middellandsche Zee aan te vallen en te vernietigen. Geen ontsmettlngsproces, doch de moderne wijze van muurbeschildering in een der kamers van het nieuwe stadhuis van Leiden De wederopbouw van Nederland gaat met rassche schreden. In de nabijheid van Amersfoort werden in verband met de inundatiewerken verschillende boerderijen opgeblazen. De herstelling is no in voHen geng Over de voorgeschiedenis van den oorlog in' België en Nederland BERLIJN, 30 Juni. Het D.N.B. meldt het volgende: „Het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn heeft thans het vijfde witboek over het vraagstuk van de schuld aan den oorlog gepubliceerd. Dit document draagt tot titel „documenten over de politiek van de Westelijke mogendheden tot uitbreiding van den oorlog". Het gaat over de besprekingen van de generale staven van Engeland en Frankrijk met die van België en Nederland. De in het witboek opge nomen document en zijn een keuze uit het omvang rijke materiaal, dat den Duitschen troepen bij hun opmarsch in handen is gevallen. Uit deze documen ten blijkt, dat Engeland en Frankrijk Nederland en België hadden willen gebruiken tot opmarschge- bied tegen het Duitsche industriegebied aan de Ruhr: ook Luxemburg was in dit opmarsehgebied betrokken. Dit was in bijzonderheden voorbereid in besprekingen met de generale staven van België en Nederland. De documenten omvatten een tijd ruimte van November 1939 tot April 1940. Een reeks opgenomen bevelen heeft betrekking op het opvatten van de verbindingen tusschen de Britsche en Fransche troepen aan de eene zijde en de Belgische troepen aan de andere, terwijl ook maatregelen waren getroffen om de Fransche ge motoriseerde eenheden van brandstof te voorzien uit de Belgische militaire en civiele voorraden. Verder waren plannen gemaakt voor het overbrengen van Fransche troepen naar België. De Fransche militairen hadden tot de bevelhebbers van de kleinste onderdeelen opdracht ontvangen den op marsch door België te bestudeeren. Zelfs hebben Fransche officieren op Belgisch gebied een studie gemaakt van het betrekken van stellingen. Reeds voor 10 Mei bevonden zich Fransche afdeelingen op Belgisch gebied. Het Fransche leger was bekend met de operaties, welke Oostelijk van de Maas volgens de plannen van den Belgischen generalen staf door het Belgische leger moesten worden uit gevoerd. In een Belgisch legerbevel wordt boven den melding gemaakt van de aanwezigheid van «bevriende troepen", hetgeen slechts betrekking kan hebben op het Fransche leger. Van Britsche zijde waren maatregelen getroffen tot samenwerking met de Belgische politie. Uit bijgevoegde kaarten blijkt, dat de Franschen Engelschen voornemens waren op te rukken naar Duitschland en dat de Belgische generale staf hier mede accoord ging. Tenslotte wordt in een speciale reeks documenten aangetoond, dat de linkervleugel van de Fransehen langs de Noordzeekust van België op zou rukken om de Nederlandsche plaatsen Vlissingen, Breda en Tilburg te bereiken. Dit beeld wordt voltooid door het memorandum van den opperbevelhebber van de Nederlandsche weermacht aan den Nederlandschcn gezant te Brussel. Dit memorandum is niet alleen een bewijs voor het feit. dat onderhandelingen zijn gevoerd tusschen Nederland en België, doch ook. dat deze onderhandelingen gegrondvest waren op de samenwerking met de generale staven van Frankrijk en Engeland. Tegelijkertijd wordt in dit document gezegd, dat de verdediging van de Grebbe-linie de mogelijkheid open liet te gelegener ,tijd tot den aanval over te gaan, met deze stelling als uitgangspunt. Concludeerend wordt in het witboek vastgesteld: Ten eerste: Sedert het einde van den wereld oorlog zijn de besprekingen tusschen de generale staven van België en Frankrijk nooit afgebroken. Hetzelfde geldt voor de samenwerking tusschen de Belgische en Engelsche generale staven. Op gelijke wijze heeft de Nederlandsche regee ring vergaande militaire overeenkomsten gesloten met Engeland en Frankrijk. Ten tweede: het materiaal, dat door de Duitsche troepen bü hun opmarsch in België is buitgemaakt en waarvan than* de eerste documenten worden ge publiceerd, toont onweerlegbaar aan, dat reeds in September de Fransch-Britsche opmarsch naar het Ruhr-gebied door België en Nederland tor :n de kleinste bijzonderheden was voorbereid Niet alleen de generale staven, doch ook de strijdende troepen waren bekend gemaakt met alle bijzonder heden van de bevelen. Tenslotte wordt in het witboek een onlangs in Noorwegen in Duitsche handen gevallen Britsch bevel gepubliceerd, dat de beweringen weerlegt, dat het Britsche optreden in Noorwegen slechts een tegenactie tegen het Duitsche optreden is geweest. Dit bevel is afkomstig van het Britsche ministerie van oorlog en gedateerd op 6 April. Het is bestemd voor een Britsch expeditiecorps, dat bij Narvik heeft gestreden. Het doel van dezen strijd was het Zweedsche ertsgebied van Gallivare te bezetten. Het eerste document is een bevel van den bevel hebber van de Fransche afdeeling, welke belast was met de operaties in Luxemburg, majoor Feuillatre, waarbij het tweede bataljon van het 204e regiment infanterie opdracht wordt gegeven Luxemburg binnen te rukken. Het is gedateerd op 2 Mei 1940. De hieropvolgende documenten zijn bevelen aan afdeelingen licht-gepantserde gemotoriseerde af deelingen cavalerie België binnen te rukken. Deze zijn gedateerd op 2 April. Een ander document behelst een uittreksel uit een dagboek van den Franschen luitenant Dollfuss, gedateerd op 16 Januari 1940, waarin hij een over zicht geeft van een verkenningstocht in België. Een volgend document omvat het plan tot het vervoer van de Fransche troepen met de Belgische spoorwegen. Als zevende document is een ge tui ge-verklaring opgenomen van den Luxemburger Josef Grandjenet, die onder eede heeft medegedeeld, dat ongeveer een week voor het begin van de Duitsch-Belgische vijandelijkheden, vermoedelijk Zaterdag 4 Mei. in den namiddag ongeveer 200 man Fransche soldaten in uniform met pantserwagens uit zuidelijke richting door Bertrix in België zijn gereden. Zij sloegen den weg naar Lieramont in. Onder no. 11 is een document opgenomen, waar uit de Engelsch-Belgische samenwerking duidelijk blijkt. Het is een bevel aan de tweede Britsche divisie, gedateerd 19 April 1940, waarin werd me degedeeld, dat vertegenwoordigers van de Belgische politie ter beschikking van het Britsche hoofd kwartier wei-den gesteld. Bovendien werden aanwij zingen gegeven over de samenwerking met de Bel gische politie en werd een reeks namen van per sonen in België opgesomd, die in talrijke plaatsen in Vlaanderen, onmiddellijk na het binnenrukken van de Britsche troepen door de Belgische politie gearresteerd moesten worden. Volgende documenten omvatten kaarten van de opmarschwegen van het Britsche leger in België en aanwijzingen voor het opnemen van de verbin dingen tusschen het Belgische en Britsche leger. Genoemd wordt de derde Engelsche divisie, welke uit Rijssel moest oprukken over Oudenaarde en Leuven en een Belgisch hoofdkwartier te Turnhout Ook werd gesproken over het voeling nemen met Nederlandsche troepen, welke in de omgeving van Tilburg lagen. Het witboek bevat bovendien marschbevelen voor Fransche afdeelingen naar Walcheren en andere Zeeuwsche eilanden. Een dezer afdeelingen moest oprukken uit Duinkerken naar Breskens. Hier zou de afdeeling overgezet worden naar Vlissingen om het vliegveld aldaar te bezetten. Een andere afdee ling n-.oest door België, via Brugge en Antwerpen, oprukken naar Breda. Het desbetreffende marsch- bevel was gedateerd op 17 April 1940. Herhaalde lijk wordt in deze marschbevelen gesproken over de samenwerking met de Belgische en Nederlandsche troepen. Document nr. 19 is het memorandum van den Nederlandschen opperbevelhebber aan den Neder- landschen gezant te Brussel, waarin dezen wordt verzocht onmiddellijk na ontvangst van dit memo randum den inhoud mede te deelen aan de Belgi sche regeering. In afwachting van de komst van een vertegenwoordiger van den opperbevelhebber kon de gezant de Belgische regeering meedeelen, dat het Nederlandsche leger opdracht had den opmarsch van den aanvaller zooveel mogelijk te vertragen en wel te beginnen aan de grens. De plannen hiertoe zouden door den vertegenwoordiger van den opper bevelhebber worden voorgelegd. De Nederlandsche gezant moest verder aan de Belgische regeering verklaren, dat de bovengenoem de linie en de stellingen in Zeeland zoodanig waren ingericht en bezet, dat indien de te hulp komende Fransche en Britsche troepen snel ter plaatse zou den zijn, verbeten tegenstand mogelijk zou zijn. Zou deze hulp evenwel op zich laten wachten, dan moest de mogelijkheid overwogen worden, in verband met de lengte van de genoemde linie en den langeren duur van den oorlog, de Nederlandsche troepen terug te trekken binnen de vesting-Holland. De Nederlandsche opperbevelhebber heeft de re geeringen van Frankrijk en Engeland er met na- druk op gewezen, dat hij dezen maatregel, zoowel van Nederlandsch- als van internationaal standpunt bezien, betreurt en hij heeft erop gewezen, dat de verdediging van de Grebbe-linie de mogelijkheid open liet te gelegener tijd uit deze stelling tot den aanval over te gaan, terwijl de insluiting van troe pen aan de Grebbe-linie meer vijandelijke krachten zou eischen, dan insluiting van de vesting-Holland. Vervolgens werd gewezen op het belang van de ver dediging van Zeeland. Frankrijk werd verzocht een legercorps van vier divisies bereid te houden als reserve voor de ver dediging van het hart des lands, de Britsche regee ring werd verzocht op de eerste plaats een divisie, versterkt met luchtstrijdkrachten en luchtafweer- middelen ter beschikking te stellen voor de ver dediging van Zeeland en verder luchtstrijdkrachten en afweei'middelen tegen aanvallen uit de lucht ter beschikking te stellen voor de verdediging van het hart des lands. Bovendien werd aan beide regee ringen verzocht escadrilles bombardements-vlieg- tuigen ter beschikking te stellen voor de vernieti ging van de bruggen, welke de Duitschers over IJsel en Maas zouden slaan. Tenslotte werd den Nederlandschen gezant te Brussel verzocht aan de Belgische regeer ing mede te deelen, dat indien het opperbevel van de ge allieerde legers ertoe zou kunnen besluiten vol doende troepen te legeren in Noord-Brabant, de Nederlandsche opperbevelhebebr zijnerzijds de mo gelijkheid onder de oogen zou kunnen zien, al naar gelang de ontwikkeling van den toestand, een deel van zijn leger benoorden de Maas zijde aan zijde met het Belgische, respectievelijk Engelsche en Fransche leger, te doen aanvallen. Zoolang de gevolmachtigde vertegenwoordiger van den opperbevelhebber nog niet te Brussel zou zijn aangekomen, werd deze functie opgedragen aan den militairen attaché te Brussel. In een verze gelde enveloppe werd deze aanstelling bijgevoegd. Dit document is gedateerd te 's-Gravenhage, 23 Maart 1940 en is onderteekend door generaal H. G. Winkelman". RAMC PROGRAMMA DINSDAG 2 JULI 1940. JAARSVELD 414.4 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.Berichten A.N.P., gramofoonmuziek. 9.10 Concertgebouw-orkest (opn.) 10.Morgenwijding 1015 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 De Palladians (opn.) 11.Huishoudelijke wenken. 11.20 Gramo foonmuziek 11.45 AVRO-Aeolian-orkest en solist. 12.30 Pianosoli. 12.45 Berichten A.N.P.. gramo foonmuziek.. 1.Puszta-orkest. 1.30 Orgelspel. 2.Lyra-trio. 2.45 Omroeporkest, solist en gra mofoonmuziek. (3.153.35 Declamatie). 5.AVRO dansorkest. 5.30 AVRO-amusementsorkest en so liste. 6.30 VPRO: Jeugduitzending. 6.45 Gramo foonmuziek. (7.007.10 Mr. Dr. L. N. Deckers spreekt voor het Centraal Comité voor den ge wonden en zieken soldaat). 7.30 „De jacht op een schim", causerie. 7.45 Reportage. 8.Berichten A.N.P. 8.15 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.) 10.1510.30 Berichten A.N.P. OOTWIJK 1875 M. KRO-uitzending. 11.15—11.30 Berichten. 3.Berichten A-.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gewijde muziek (gr. pl.) 9.Gramofoon muziek (11.1511.30 Berichten Engelsch). 12.— John Kristel en zijn Troubadours (12.3012.45 Be richten Duitsch). 12.451.00 Berichten A.N.P.) 1.45 Gramofoonmuziek (2.002.15 Berichten Duitsch.) 3.153.30 Berichten Engelsch). 5.005.15 Berich ten Duitsch) 5.30 John Kristel en zijn Troubadours 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 R.V.U: Lezing. 7. Vraaggesprekken over het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum te Amsterdam. 7.15 John Kristel en zijn Troubadours. 7.45 Gramofonmuziek. 8. Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch) 8.30 Berichten A.N.P. 8.45 John Kristel en zijn Trou badours (9.159.30 Berichten Engelsch). 9.55 Wij sluiten den dag. 10.— Berichten Duitsch. 10.15— 10.25 Berichten A.N.P, 11.15—11^0 Berichte» (Engelsch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7