Vooral (Kammen éi Ca. ALLE ZOMERSTOFFEN NU ZONDER STAÏVmAART VERKRIJGBAAR Naar wederopbouw van boerderijen. AGENDA. Hel afscheid van den burgemeester van Hilversum WOENSDAG 3 JUEI '194Ö IIA A E E E M'S D A 'G BEAD 2 ANEGANC 38-40 (Adv Ingez. Med.) Apart bureau ingesteld. 's-GRAVENHAGE. 2 Juli. De regeerings commissaris voor den wederopbouw deelt mede, dat hij, in overleg met den regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij de be handeling van zaken den wederopbouw van landbouwbedrijven betreffende tot nader order heeft opgedragen aan het bureau ontruiming van het regeeringscommissariaat voor den akker bouw en de veehouderij. De leiding van den we deropbouw van landbouwgebouwen bij dit bu reau berust bij den heer A. D. van Eek, hoofd van de bouwkundige afdeeling van de directie van de Wiëringermeer te Alkmaar. Bij het opma ken van plannen tot wederopbouw van vernielde boerderijen zullen door den heer Van Eek te verstrekken algemeene richtlijnen moeten wor den gevolgd. Omtrent de indeeling van de ge bouwen zullen dwingende aanwijzingen worden gegeven. De eigenaar is vrij in de keuze van zijn archi tect, behoudens goedkeuring door den regee ringscommissaris. Het is de bedoeling alleen die architecten toe te laten, die bekend zijn met den bouw van boerderijen en hun aantal te be perken. Zoo zal het in die streken, waar veel boerderijen werden verwoest gewenscht zijn, dat dezelfde architect opdracht krijgt voor verschillende, in eikaars nabijheid gelegen boerderijen. In dit geval zal de aanwijzing van architecten door den regeeringscommissaris kunnen plaats hebben. De gang van zaken zal ongeveer als volgt zijn: De algemeene richtlijnen en de afmetingen en indeeling van de gebouwen worden gegeven door of vanwege den heer Van Eek, die in verschil lende plaatsen een kantoor zal vestigen (bu reau Wederopbouw Boerderijen). Het plan met kostenbegrooting kan door den architect worden opgemaakt, waarna het door den dienst van den heer Van Eek wordt beoordeeld. Bij- de be oordeeling van het plan wordt tevens de waarde van het gebouw vóór de vernieling opgenomen. Blijkt bij dezen dienst geen bezwaar tegen het plan te bestaan, dan wordt het door tusschen- komst van dezen dienst aan den regeeringscom missaris voor den wederopbouw ter goedkeuring aangeboden. Na diens goedkeuring zal het bu reau .ontruiming" met de adviescommissie „vor deringen" een de voor de oorlogsgeweldschade aan ts wijzen instantie vaststellen, welke schade loosstelling of welk crëdiet kan worden ver leend. Op basis hiervan wordt met den eigenaar een overeenkomst aangegaan en kan op aanwijzing en volgens door het Bureau Wederopbouw Eoerderijen goed te keuren bestekken met de uitvoering worden begonnen. Teneinde de landbouwgebouwen met spoed te kunnen herstellen of herbouwen, hetgeen uit een oogpunt van de voedselvoorziening van belang is. zullen bij de burgemeesters der gemeenten formulieren verkrijgbaar zijn, waarop de eige naar mededeelingen kan doen omtrent den aard der vernieling. Aan de hand van de ingezonden formulieren zal daarna de heer Van Eek zoo spoedig mogelijk contact met de belanghebben den zoeken. Het hoofdkantoor van. het Bureau wederop bouw Boerderijen is gevestigd te Utrecht, Malie singel 12, Tel. 16551. (A.N.P.) Drie vleeschlooze dagen in Zuid-Slavië. BELGRADO, (D.N.B.) Met ingang van 5 Juli wordt het aantal vleeschlooze dagen in geheel Zuid- Slavië tot drie verhoogd. Op Woensdag, Donderdag en Vrijdag mag geen kalfs-, osse. en varkensvleesch verkocht worden. Tot dusverre was de verkoop alleen op Dinsdag en Vrijdag verboden, met het gevolg dat de consumenten den voorgaanden avond vleesch insloegen, zoodat het verbruik in plaats van te verminderen, met 15 procent toenam. DE CENTRALE SCHOOL AAN DE FRIESCHE VARKENSMARKT. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis van belanghebbenden, dat Ged. Staten der provincie Noord-Holland hebben besloten te verklaren, dat de instandhouding van de openbare Centrale School voor gewoon lager onderwijs no. Ill aan de Friesche Varkenmarkt no. 22 te Haarlem, door artikel 19 der Lager-Onderwijswet 1920 niet gevorderd wordt en mitsdien aan het Raadsbesluit, waarbij besloten werd tot instandhouding dezer school, goedkeuring te onthouden. KAPDEMONSTRATIE De technische ontwikkelingsclub van de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Kappersbond houdt een kapdemonstratie op Zondagmiddag 7 Juli in de Leeuwerik, Kruisstraat. De baten hiervan zullen ten goede komen van de slachtoffers in de geteisterde gebieden van ons land. voorfcome men :verstopping, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en Inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout Een weldaad voor het organisme I Flacon t 1.05. Dubbele flacon.f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 3 JULI Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De jonge Dr. Kildare", 2.30. 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „Huwelijksproblemen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: ..Mr. Moto op het eiland des doods", 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DONDERDAG 4 JULI Groote Kerk, Orgelbespeling, 3—4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken Jan Haarlemsche schilders, 104 uur. HAARLEMSCHE ZWEMINRICHTINGEN. Minder baden van abonnés. In het tijdvak 16 Juni1 Juli 1940 zijn in de gem. zwem- en badinrichtingen te Haarlem 40190 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart: Abonnés, heeren 3636, dames 3061, to taal 6697, 1939 7714; 20 ets baden heeren 279, dames 192, totaal 471, 1939 391; 10 ets baden heeren 605, dames 589, totaal 1194, 1939 1137; Vereenigingsba- den heeren 228, dames 201, totaal 429, 1939 246; Schoolbaden heeren 2386, dames 1612, totaal 3998, 1939 4548; kostelooze baden heeren 6129, dames 6283, totaal 12412, 1939 13407. Totaal heeren 13263, dames 11938, totaal 25201, 1939 26443. Delft: Abonnés heeren 4790, dames 5163, totaal 9953, 1939 11186; 20 ets baden heeren 330, dames 304, totaal 634, 1939 621; 10 ets baden heeren 439, dames 546, totaal 985, 1939 776; Vereenigingsbaden heeren dames totaal 1939 102; School baden heeren 1846, dames 1571, totaal 3417, 1939 4193. Totaal heeren 7405, dames 7584, totaal 14989, 1939 16878. Uit de vergelijkingen met 1939 blijkt dat er nu minder baden door abonnés genomen zijn. ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling gegeven in de Groote- of St. Bavo kerk te Haarlem op Donder dag 4 Juli a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Het programma luidt: 1. Suite du deuxième ton, ju. N. Clérambault. 2. Improvisation, C. Saint-Saëns. 3. Choral, L. Vierne. 4. Fuge as moll, Joh. Brahms. 5. Fantasia super „l'Homme armé", Joh. Nep. David. 6. Toc cata, H. Andriessen. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Het comité dat bovengenoemde bijeeenkom- sten, die eiken Donderdag avond in de Begijn hofkapel aan het Begijnhof te Haarlem gehou den worden, organiseert, deelt mede, dat het programma voor de maand Juli voorloopig als volgt is vastgesteld: Donderdag 4 Juli: de heer J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam; 11 Juli Ds. C. J. Hoekendijk, Vrij Evangelisch pred. te Bussum; 18 Juli: de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. OPMERKINGEN VAN LEZERS. LUCHTGEVECHTGEVAREN VOOR DE BURGERIJ. Een inzendster meent, dat het aanbeveling zal verdienen dat ouders hun kinderen op het hart drukken, wanneer zij zich bij luchtgevechten op straat bevinden, dekking te zoeken in een of ander op hun weg liggend gebouw of particulier huis. Ook hoofden van scholen en onderwijzers zouden den leerlingen dezen raad kunnen geven. En de burgerij moet bereid zijn, bij luchtge vechten de huisdeur te openen voor iedereen die van de straat af een toevlucht in een huis zoekt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo e n sd a gs avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. HET BROKKENHUIS. „Zou ik heusch nog al maar over het Brok- kenhuis schrijven?" vroeg ik een kennis. „Zal het den menschen niet gaan vervelen in deze tijden?,!' „Neen zeker niet", zei mijn vriendin, „juist ïn deze tijden, moet je er dubbel de aan dacht op vestigen en telkens er maar mee voor den dag komen. Juist nu. Ik wil van weldoeners vertellen die vanmorgen kwamen, juist toen er een uitdeeling was (per uitzondering op een Zaterdag). Zij hadden van onzen nood ge hoord en brachten een paar wiegen aan. Juist,- toen ik een armen huisvader weer troosten moest met hoop „op een anderen keer". Hij kwam voor de vijfde maal, en wachtte al eenige weken. U kunt zich de vreugde indenken van dezen man, temeer daar de wiegen 'netjes aan gekleed waren, en nu met een „Brokkenhuis- luierpakje" een welkom geheel vormden. Den goeden gevers zij dank. Heel hartelijk dank ook voor de andere* ingekomen dingen, een vriendelijk woord aan de gulle geefsters. Er waren handdoeken bij, lakens, sloopen,, bedjes zoo mooi als nooit te voren, speelgoed en huis gerief, ledikanten, ook kleeding; een weelde die we dubbel waardeeren. Ook een paar meu belen, plaatjes en andere versieringen moch ten we halen. Onze allerbeste dank, denk ver der aan ons en vergeet ons niet. Graag verdere gaven tegemoet ziende voor de armen uit eigen stad. S, R. B. Ver. ..Het- Brokkenhuis", Donkere Spaarne 34, Telef. 13242. Giro 147245, Haarlem. Het zinkeu van de „Petten" IJM. 49. Behandeling voor den Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft Dinsdag hel onderzoek naar de oorzaak van het lek worden en zinken van den stoomtrawler „Petten" IJm. 49 op 21 Februari j.l. voortgezet. In een vorige zitting waren de schipper en de reeder gehoord. Dinsdag legden de eerste en tweede machinist hun verklaring af. Beiden werden niet onder eedc gehoord, in verband met het i'eit, dat zij mogelijk schuld aan het gebeurde hadden. De door den schipper afgelegde verklaringen hielden in, dat het schip op 15 Februari IJmuiden had verlaten. Op 20 Februari was het zeer slecht weer, zoodat niet gevischt kon worden. Den vol. genden morgen werd bet echter beter; toen kon het net weer worden uitgezet. De tweede machi nist had de wacht. Nadat hij den motor weer op gang had gebracht,verliet hij de machinekamer om de vuren te verzorgen. Toen hij ongeveer een kwartier later terugkwam, stond er reeds veel water in de machinekamer. Hij maakte alarm; alle pompen, welke aan boord waren, werden in wer king gesteld. Dit bleek,evenwel niet voldoende, want het water bleef binnenstroomen. Toen de schipper het hopelooze van de zaak inzag, liet hij noodseinen geven en omstreeks zeven uur kon de bemanning aan boord gaan van de „Vikingbank", welke langs zij was gekomen. De „Petten" is in den loop van den volgende dag, nadat het nog een eind gesleept was. gezonken. De tweede machinist, die het eerst was gehoord verklaarde geen stoot of schok te hebben gevoeld, terwijl hij toch veronderstelde, dat daardoor een groot lek moet zijn ontstaan. Volgens zijn meening kwam het water óf onder den ketel óf önder de stookplaat vandaan. De andere plaatsen in de ma chinekamer waren onderzocht. Het binnenspuiten van het inkomende water was niet gezien; het weer was erg rauw geweest. Ook de eerste machinist bleef bij zijn voor de Scheepvaartinspectie afgelegde verklaringen. „Hoe kwam dat water er in?" was een vraag, waarop-de eerste machinist eveneens geen antwoord kon geven' Hij verklaarde met den meesten nadruk dat alles gedaan was om het lek te vinden en het schip te behouden. Na afloop van het verhoor trok de. Raad zich terug in de raadskamer, teneinde te overleggen of de beide machinisten op schuldvraag zouden worden gehoord. De Raad vond hiervoor geen termen aanwezig. Den waarnemend inspecteur-generaal voor d( Scheepvaart werd hierna het woord verleend. De getuigen hadden tijdens het verhoor de waarde van het onderzoek van de Scheepvaartinspectie in twijfel getrokken. Aan deze beschuldiging hechtte de inspecteur-generaal weinig waarde, daar beide machinisten reeds vijf reizen op de „Petten" had den gemaakt en opvarenden ten allen tijde klachten bij de Scheepvaart-inspectie kunnen indienen. De inspecteur-generaal wilde zich geheel houden aan het rapport van de Scheepvaart-inspectie, over dit ongeval uitgebracht. Hij handhaafde derhalve de meening, dat bij het zoeken naar het lek onvol doende leiding is gegeven, hetgeen mogelijk de reden is geweest, dat het schip niet behouden is geble ven. De Raad zal later in deze ^ak uitspraak doen. (A. N. P.) N. Z. H. T. M. De driemaandelijksche conferentie. Van de directie der N.Z.H.T.M. ontvingen wij het volgende communiqué: Dinsdagmiddag, 2 Juli 1940, had te Haarlem wederom de gebruikelijke conferentie tusschen de Directie van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. en de Vakorgani saties in het Hoofdkantoor te Haarlem plaats. De Directeur ving aan met het verstrekken van eenige inlichtingen omtrent den toestand van het bedrijf, ingetreden door de huidige om standigheden; het trambedrijf functionneert vrijwel normaal, doch niet aldus het autobusbe drijf. Mocht overgegaan worden tot de invoering op ruimere schaal van het tariefwerk voor het weg- personeel, dan verklaarde de Directeur zich be reid, vooraf met de vakorganisaties overleg te plegen omtrent eventueele vervroegde pension- neering of eventueele invoering van een wacht geldregeling in verband met het dientengevolge ontstaan van een overcompleet aan wegperso- neel. De Directeur verklaarde, afwijzend te staan tegenover het verzoek, ook aan het rijdend per soneel en aan de betrokken ambtenaren van den buitendienst de tijdens de sneeuw- en vorst periode gemaakte overuren uitsluitend in geld uit te betalen; inmiddels zijn aan het rijdend personeel bereids overuren vergoed door ver strekking van extra vrije uren, terwijl het Regle ment Dienstvoorwaarden de ambtenaren van overwerkvergoeding uitsluit. Nagegaan zal worden, of de verhouding van de vergoeding, welke over de jaren 1938 en 1939 aan het zgn. reorganisatiepersoneel is toegekend, tot het bruto-loon van het vaste personeel zóódanig is, dat deze een eventueele verhooging van de vorenbedoelde vergoeding wettigt. De Directeur deelde mede, dat de werklieden van de. werkplaatsen, die voor een bepaald werk gedurende een periode van enkele weken buiten tariefwerk te werk worden gesteld, daarvoor een redelijke vergoeding ontvangen; hij vraagt zich af, of dit den betrokkenen wel bekend is. Hij ver klaarde zich bereid, die periode van enkele weken billijkheidshalve te verkorten 1- Nadat ook een veranderde wijze van uitvoe ring van het stadsvervoer te Haarlem was be sproken, alsmede nog ettelijke rondvragen be handeld waren, sloot de Directeur de bijeen komst. Een merkwaardige redevoering In een zeer bewogen en een diepen indruk na latende bijeenkomst met de raadsleden heeft gisteravond Mr K. L. C. M. I. Baron de Wijker- sloot de Weerdesteyn officieel afscheid genomen als burgemeester van Hilversum. Het was niet dat afscheid, dat. den diepsten indruk achterliet hoezeer men het in Hilversum ook algemeen betreprt, dat een veelbelovend jong magistraat reeds na vijf maanden zijn ambt neerlegt als wel het feit, dat hij in een proclamatie, welke hij in de Hilversumsche raadszaal uitsprak, „de leiding op zich nam over 't Nederlandsche vólk." Onder doodsche stilte en zichtbaar getroffen hoorden.de raadsleden deze proclamatie aan. Het was dit alles, wat aan deze bijeenkomst zulk een bij zonder en ongewoon karakter gaf. Voor den aanvang der gisteravond uitgeschre ven raadsvergadering kwamen de raadsleden bijeen in de burgemeesterszaal van het gemeen tehuis, waar de scheidende burgemeester, die met den ambtsketen omhangen was. hen allen persoonlijk de hand drukte, waarna men zich naar de raadszaal begaf. Hier droeg hij zijn functie van raadsvoorzitter over op den loco-bur gemeester wethouder B. H. Bakker, maar voor af richtte hij het woord tot den raad om zijn verklaring af te leggen. De loco-burgemeester liet hierna een oogen- blik pauzeeren en om 8 uur ving de raadsverga dering aan met een verklaring van den loco burgemeester. waarin hij zeide het te betreuren, dat de burgemeester nu reeds zijn ambt neer legde. Met groote energie en voortvarendheid heeft hij zijn krachten gegeven aan de belangen van de gemeente, zooals hij die zag. Spreker her innerde aan de microfoontoesnraken. waardoor hij in de dagen na 10 Mei de Hilversumsche bur gerij rust en kracht gegeven heeft om zichzelf te blijven. Daarvoor verdient hij, aldus de wet houder, ons aller oprechten dank. Spreker vervolgde met te zeggen: „De span ningen. waaronder allen gebukt gingen, zijn ook hem vermoedelijk te machtig geweest, zoodat hij op herhaald aandringen door de leden van ons college eindelijk kon besluiten eenige rust te ne men. Wij hadden gehoopt, dat hij na een korte rustperiode weer in ons midden zou terugkeeren, totdat wij gisteren in kennis worden gesteld met zijn besluit tot aanvrage van zijn ontslag als bur gemeester". De heer Bakker besloot met een dankwoord aan den heer de Wijkerslooth voor hetgeen hij in den korten tijd van vijf maanden in het be lang der gemeente heeft gedaan en met hem toe te wenschen, dat het hem in zijn verdere leven goed moge gaan. BEVERWIJK EXAMENS L.O. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaag den voor het examen l.o. de heeren N. P. van Rüözendaal, Vëlsen, L. P. Vermeulen, Amster dam en J. Vos, Velsen. VELSEN Thee van lindebloesem. Men kan ze plukken in Velserbeek. Als aanvulling van de thans gedistribueerde thee wordt in verschillende gemeenten op groo- tere of kleinere schaal lindebloesem geplukt. Het aftreksel daarvan was in menigte huisapotheek reeds lang bekend om de koortswerende werking, doch minder bekend was het gebruik ter vervan ging van thee. De smaak van beide dranken kan dan ook moeilijk vergeleken worsen; vermoedelijk zullen de meesten gewone thee prpfereeren. Naar wij vernemen, bestaat ook in onze ge meente gelegenheid om lindebloesem tè verza melen. Dit wordt niet van gemeentewege gedaan, doch zij die voor eigen gebruik een hoeveelheid lindebloesem willen plukken, zullen dit mogen doen in een van onze gemeentelijke parken en kunnen een vergunning aanvragen bij den heer Verweij, parkwachter in „Velserbeek" 's avonds van 6 tot 7 uur. De aandacht wordt er evenwel op gevestigd, dat het plukken op zichzelf een zeer tijdroovende bezigheid is, niet ieders werk is en het drogen ook de noodige aandacht vraagt daar dit laatste niet mag geschieden in de zon, maar uitsluitend door den wind BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. E. van den BeltKlaus z., Laze- rus Muilerlaan 9, Santpoort; G. Zwanenburg- Zwart z., Marconistraat 56, IJmuiden; M. W Werkhoven d., Hoofdstraat 117, Santpoort; G A. Broek—Tin, Torricellistraat 38, IJmuiden; W. J. Hoogeduinvan Leeuwen z., Kerkweg 8. Santpoort; H. WolthuisKlein d., Iepenstraat 24, IJmuiden; G. SchoutenBrasser d„ van Wassenaerstraat 4. IJmuiden; L. C. Grave- maker—Servaas z., Willebrordstraat 105. IJmui den; W. A. M. Wilms Floetde Groot z., Schaep- manlaan 13. Driehuis; H. P. Scholten—Montijn z., Tulpenstraat 28, Santpoort; M. A. Kruis manKraaijkamp d.. Hagelingerweg 10, Sant poort. Overleden: C. Gravenkamp 84 jaar, wedn. van E. Huijer, Hagelingerweg 97, Velsen; A. Winder 26 jaar, ongehuwd, ongehuwd, Peperstraat 36, Beverwijk; A. C. Bruijn 59 j., echtgenoote "an C. Rutten, Duinweg 16a, Santpoort; A. J. G Derksen 77 j., weduwe van G B. Schuurman, van Galenstraat 23, IJmuiden; J. G. Seite 26 j ongeh. Kerkerinklaan 19 Santpoort TOELATINGSEXAMEN R. H. B. S. Voor het toelatingsexamen der R. H. B. S. alhiei zijn geslaagd: J. F. Thai Larsen, A. Reehorst, K. Wijker, N. E Slemmer, K. de Best, G. P. ten Broeke, J. C. Smit. C F. Vogels, M. Loendersloot, H. Luchsinger, A N. Ribbens, K. de Boer. H. Krul, A. Pools, M. C Visser, J. v. der Plas. F J F. Erenst, A. Hendriks G Zegel, M. Bus, A. W. v. Wijngaarden. J. Beets J Verdick, E. Rutgers J. v. Drielen C. J. v. der Wateren, M. H. de Jong, G. Brouwer. W. Hesselink A H. Holstan, J. A. Tijssen, G. Bleeker, G. J Kroon, C. de Wit, J. Vogel, R. L. v. Breemen, J. G Reynhart, J. S. v. Wijk, P. Hoek, J. W. A. de Boer. F M. Takes, A. C. Hoogerman, J. van Boerum, H H Mesnik, H. C Kramer. T J. de Jonge, J. Bieren broodspot, H. M. G, Doeglas, J M van Geel. W J Tegel, B. v. Engen, A. C. Leemhuis, J. H v. dei Duim, J. W. L. Sauer, F. W.» L. Sauer, N. J. Sauer. W. M. Pauletta, W. Reymer, H. C. Schuitman, H. G v. Beusekom, W. Heinen, J. Jonker, F. J. v. der Heyde, W. Broeze, A. J. Oort, J. Henneman, W. v Dok, E. B Ryken, K. Akkerman, J. Kastelein, S Wolthuizen, A. P. Ouwerkerk, H. F. Pronker, H Gollmer, H. J. Kroes, H. A. Wansink, M. R. v. Gee- len H. de Jong, P. P. Steyn, N. C. Rol, A. Warnaar P. v. d. Laan. IJMUIDEN VI a rkt berichten en besommingen. IJmuiden, 3 Juli 1940. Bot f 6.90—6.40 per 10 K.G. Snoekbaars f 0.550.51, Forel 1' 0.85—0.79, Baars,1 f 0.30—0.28, Blei f 0.20, karper f 0.29—0.26, alles per K.G. WIJK AAN ZEE GEREFORMEERDE BADGASTENKERK. Nu met welwillende medewerking van de auto-; riteiten zoowel het Zuider- als het Noorderstrana te Wijk aan Zee weer is vrijgegeven, het aantal badgasten steeds toeneemt en nog meei toeloop, met reden verwacht mag worden, heeft het bestuur' van de Geref. Badgastenkerk besloten Zondag 14 Juli de diensten weer te laten beginnen In de maand Juli zal ds. J. B. v. d. Sijs van Amsterdam-West den dienst waarnemen en in de maand Augustus ds. P. Prins van Dordrecht. HALFWEC REORGANISATIE WATERPOLO-CLUB „HALFWEG". In de Dinsdag gehouden vergadering is het be stuur van de waterpoloclub „Halfweg"- als volg! samengesteld: G. C. Dijkstra, voorzitter; C. Frank-j fort, secretaris en W. Cornelissen, penningmeester! De heer W. Griffioen blijft commissaris van maj teriaal. Nu alle krachten van het eerste zevental gedemobiliseerd zijn, wordt de training van de ver-: eeniging serieus hervat. lederen Maandagavond trainen adspiranten en overige spelers onder leiding van de heeren A. W. Pott en W. Cornelissen Negen spelers zijn aangewezen voor een z.g.n. „kern-1 trailing". Hedenavond acht uur wordt in de zweminrichting te Zwanenburg een "wedstrijd gespeeld tegen de Kennemer Zwemclub uit Beverwijk. BLOEMENDAAL ORGELBESPELING. Op Donderdagavond 4 Juli a.s.' zal in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaai door Piet Halsema een orgelbespeling worden gegeven. Solistische medewerking wordt verleend dooi Chris. v. d. Glas, viool. M.U.L.O. EXAMENS. De volgende leerlingen van de openb. school vooi U L. O. aan den Vijverweg zijn te Haarlem ge slaagd voor het M.U.L.O. diploma A. J. Korver, R. Buckmarm, J. de Vries, T. v. Vliet, J. Poel, H. Daniels, B. Cochius, B. Palfrenier, H Houtkamp, G. Schouten. CONCERT TEN BATE VAN DE GETEISTERDE GEBIEDEN. Op Dinsdag 16 Juli wordt in Vreeburg een con cert gegeven ten bate van de slachtoffers der ge teisterde gebieden. Dit concert wordt gegeven dooi het Chr. Harmoniecorps Sursum onder leiding v'an den heer J. A. Meng, en The Jolly Jokers onder lei ding van den heer A. J. Grootegoed. HEEMSTEDE EXAMENS. Van de Voorwegschool te Heemstede zijn ook dit jaar weer alle candidaten voor het M. O. geslaagd] Voor het Gymnasium Anneke Both. Voor het Christelijk Lyceum Ethy van Woerkomj Voor de H. B. S. B Bob Seijlhouwer, voor de H B. S. A Jan Bonkenburg, Sjaak Bonkenburg Anton Niessink, Rietje de Ridder en Jan Willing! en voor de Meisjes H. B. S. Agaat van Slogteren BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: F. Kleuver en T. Timmerman; J J. Baaij en D. Schrander. Getrouwd: F. A. Klijn en H. Krop; H. J. Prikkel en J. P. C. de Wit; M. J. Lommerse en A. A. Koe- leman. Bevallen: H. A. M. LeeuwenbergMuskens, z.; H A. N. BladDijkstra, z.; J. v. LuppensRobe. d.; Th C. G. SchmolGroot, d. Overleden: J. v. d Geest, 75 j., wed., M. Volkers 67 j., wed. v. Meijer. HILLECOM AANMELDING VREEMDELINGEN. De burgemeester maakt bekend dat alle niet- arische vreemdelingen, die zich na 1 Januari 1933 in Hillegom hebben gevestigd, zich onder overleg ging van paspoort en andere identiteits-p.apiereO voor 8 Juli op het politiebureau moeten melden. ZAND VOORT Een mooi wandelpark. Door den aankoop van een groot duinterrein, aansluitend aan het vijverpark in Plan Noord, was de gemeente in de gelegenheid het wandelterrein zeer belangrijk uit te breiden. Wel is dit nieuwe gedeelte, met een oppervlakte van 112 H.A. niet beboscht, doch voor hen. die van een mooie en rustige omgeving houden is het terrein allerminst te versmaden De dichte vlierstruiken, die thans alle prijken met een overvloed van witte bloem- schermen. bieden voldoende schaduwplekken om uit te rusten De zoete geuren van walstroo, Onze lieve vrouwen bedstroo en honingklaver vermenger met den geur van het zon doorstoofde duinterrein. Het paarsblauwe Slangenkruid is thans op zijn mooist, terwijl Teunisbloem, toorts, hondstong, ossetong en honderd andere leden van de duin- flora het landschap met haar zachte kleuren op- vroolijken Wie zich eenigen tijd' heel rustig kan houden zal tot de ontdekking komen, dat ook de dierenwereld hier vele vertegenwoordigers telt. Halfwassen ko nijntjes. waaronder zelfs gitzwarte, huppelen hiel in grooten getale rond. Jonge fazanten en patrijzen zoeken onder leiding van de moeder naar voedsel De nog met donsveeren bedekte jonge wulpen loopen onbeholpen rond, terwijl de moeder angstig roepend, waarschuwt voor het gevaar, dat zij in ieder mensch ziet, Jonge merels en grasmusschen, die reeds op eigen wieken kunnen drijven, worden toch van tijd tot tijd door de moeder nog vergast op een lekker hapje. Felgroen gekleurde hagedissen liggen zich te koesteren in het warme zand en zoeken bij 't min ste geritsel schuifelend dekking onder Kruipwilg en helm. Sperwer en torenvalk, soms ook een buizerd, cirkelen rond boven het terrein of staan biddend in de trillende lucht loerend op buit. Zoo is er voor den rustigen waarnemer altijd iets dat zijn oog en aandacht boeit en wie maar eenigszins lezen kan in het boek der natuur, behoeft zeker geen andere lectuur mede te nemer

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2