AGENDA. De verduistering BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 4 JULI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD KEUKEN- EN GROENTENAFVAL MOET VERZAMELD WORDEN. Ook metalen moeten bewaard ivorden. LANDELIJK!, REGELING OP KOMST. Naar de Haagsche Crt. verneemt, wordt thans een voor het geheele land geldende verordening voorbereid, welke ten doel heeft de keuken- en groenten-afvallen te doen bewaren en deze te be nutten tot veevoeder. Bovendien zal men verplicht worden oude meta len, vodden, papier e.d. ter beschikking te houden. De uitvoeringsmaatregelen, afhaaldienst enz zullen door de gemeentelijke autoriteiten moeten worden getroffen. Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. Vatuta's (schriftelijk en t.t.) Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Stockholm 44.8144.90 Zurich 42.54—42.62 Bankpapier: New York 1.86%—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 Zürich 42.50—42.66 (t.t telegrafische transacties). Geen onbeheerde fietsen op straat. Anders dreigt een bekeuring. De Commissaris van Politie te Haarlem deelt mede: In den laatsten tijd worden bij de politie vele aangiften gedaan van vermissing van rijwielen, die onbeheerd ergens waren neergezet. Veelal zijn de eigenaars van deze fietsen al gedupeerd, doordat zij hun karretje gedurende eenigen tijd moeten missen. Aangezien het on beheerd en niet behoorlijk tegen wegnemen of wegvoeren beveiligd op den openbaren weg laten staan van rijwielen verboden is bij artikel 114 der Alg. Politie Verordening, maken zij zich schuldig aan een strafbaar feit en stellen zich derhalve ook aan een procesverbaal bloot. Teneinde zich onaangenaamheden te besparen wordt er bij het publiek ernstig op aangedron gen de rijwielen niet onbeheerd of niet dan be hoorlijk afgesloten op den weg achter te laten. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Het bestuur der afd. Haarlem en omstreken van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging heeft voor Juli het volgende programma opgemaakt: Zondag 7 Juli' (onvoorziene omstandigheden voor behouden): excursie naar de Prev. duinen van Bak- kum en Castricum, met medewerking van het hoofd van de terreinen van de Prov. Waterleiding. Zaterdag 13 Juli: excursie naar het buiten „Vin- kenduin" van de familie Kaars Sijpesteyn te Voge lenzang. Kostelooze rijwielinerken. Waar zij kunnen worden aangevraagd. Kostelooze rijwielmerken voor het belasting jaar 1940'1941 kunnen persoonlijk door belang hebbenden worden aangevraagd ten kantore van den Ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen te Haarlem Klein Heiligland 84, kamer 12. Behalve gedurende de gewone kantooruren zal daartoe, voor hen die overdag hiervoor niet in de gelegenheid zijn, zitting worden gehouden ten kantore Klein Heiligland 84 kamer 12 op Maan dag 8, 15 en 22 Juli a.s. en op Woensdag 10, 17 en 24 Juli 1940 telkens van 7 tot 9 uur namiddags. Ook kunnen aanvragen gedaan worden bij de dienstgeleiders: te Zandvoort Haltestraat 4 op Dinsdag 16, 23 en 30 Juli a.s. en op Donderdag 18 en 25 Juli en 1 Augustus 1940 telkens van 7.30 tot 8.30 namid dags; te Halfweg Kanaalweg 6 op Dinsdag 16, 23 Juli en 6 Augustus a.s. en op Vrijdag 26 Juli a.s. tel kens van 7 tot 9 uur namiddags; te Bennebroek in het Raadhuis op Dinsdag 16, 23 en 30 Juli a.s. en op Donderdag 18 en 25 Juli a.s. telkens van 7 tot 8.30 uur namiddags. Alle-Dag-Kerk te Haarlem. De veldprediker Ds. Dresselhuys als voorganger. Vrijdagavond 5 Juli 1940, des avonds 7 uur, zal in de Alle-Dag-Kerk spreken de Veldprediker Ds. Dresselhuys. Hoewel de Alle-Dag-Kerk nimmer namen publiceert van de voorgangers, omdat dit in strijd is met de idee, die haar streven ten grondslag ligt, heeft zij gemeend, voor ditmaal van dezen regel te moeten afwijken, omdat Ds. Dresselhuys weldra den militairen dienst gaat verlaten en dit dus een bizondere gelegenheid is, om hem voor zijn vertrek nog eenmaal te hooren spreken. Bij dezen dienst wordt medewerking verleend door mevrouw J. Vleckv. d. Broek, die eenige liederen zal zingen. De ingang is Klokhuisplein. Uitslag bridgedrive voor Nationale Hulp. Opbrengst 132.56. Dezer dagen had in de Sociëteit „Vereeniging' de bridge-drive plaats, welke was georgani seerd door een vijftal dames uit Haarlem en om streken, ten doel hebbende de opbrenst te be steden voor de Nationale Hulp aan de door den oorlog getroffen gebieden. Deze drive, waaraan door 96 personen werd deelgenomen en die onder leiding stond van de hee ren L. Germeraad en P. Koster, had, dank zij het werk der commissie en de medewerking van verschillende winkeliers en particulieren, die prijzen hiervoor beschikbaar stelden een zeer geanimeerd verloop. Gespeeld werd in 4 groepen, elk van 24 perso nen. De prijzen vielen ten deel aan de volgende paren Groep A: Heeren PaspoortDeutekom 69 p., mevr. en de heer Wissing 68 p.. mevr. DegenhardWde heer Engelgeer 62V« p., mevr. en de heer Buik 58% P-. heeren Van HemertTer Haak 57Vs p., dames Van HalemMunnig Schmidt 57'/s p. Groep B: Dames Van Hoolwerf-Bpruijt 65% P-. heeren Bosse—-Krouwels 64 p., mevr. Germeraadde heer Maasdam 61 p„ heeren Osendarp—Ligthart 61 p., dames WeeninkGuldemond 57% p., hee ren v. d. BelleWoronick 53'/2 p. Groep C Heeren Ziemer—Stoetzer 70% p., mevr. Vos- de heer Leeuwin 68V2 p., dames Hoogeboom- Proper 66p., mevr. en de heer Hekker 6OV2 p. mevr. en de heer Patist 59'/a p., mevr. Verhoef- de heer Falckenburg 55% p. Groep D: Mej. Draaier—de heer Draaier 71 Vs p., dames KniphorstSchornagel 64 p., mej. Smitde heer Smit 60 p., mevr. en de heer Dool 57% p., mej. Germeraad—-de heer Guldemond 57 p., da mes Hamstra—Kruyt 56 p. Nadat mevrouw Bouman een woord van dank had gesproken tot allen, die er het hunne toe hadden bijgedragen, om dezen wedstrijd zoo buitengewoon te doen slagen werd medegedeeld, dat een batig saldo van f 132,56 kon worden af gedragen voor de Nationale Hulp aan de door den oorlog getroffen gebieden. Heden: DONDERDAG 4 JULI Groote Kerk, Orgelbespeling, 3—4 uur. Stadsschouwburg: Volksconcert H. O. V. 7.45 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De jonge Dr. Kildare", 2.30. 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „Huwelijksproblemen", 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: ..Mr. Moto op het eiland des doods", 2. en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. VRIJDAG 5 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond; Nieuw programma. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders, 104 uur. Zon onder 10.03 Zon op 5.25 Tusschen deze beide tijdstipper moet verduisterd worden Lijkenberoover tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft von nis gewezen in de strafzaak tegen den 34-jarigen thans gedetineerden landbouwer J. van L. woon achtig te Vechel, die zich aldaar aan lijkenroof heeft schuldig gemaakt. Op 12 Mei j.l. heeft hij van een gesneuvelden soldaat die in een sloot lag, een horloge ontvreemd. Overeenkomstig den eisch van den Officier van Justitie, heeft de rechtbank hem veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. (A.N.P.) INTREKKING GEDEELTEN UITBREIDINGS PLANNEN. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare ken nis, dat Ged. Staten van Noord-Holland op Woens dag, 10 Juli a.s. des namiddags te 2 uur in het ge bouw der Provinciale Griffie, Dreef 3, te Haarlem een openbare vergadering zullen houden ter monde linge behandeling van de ingediende bezwaarschrif ten tegen het besluit van den Raad der gemeente Haarlem van 14 Juni 1939, inzake intrekking van ge deelten der uitbreidingsplannen „Noord" en „Zuid- Oost" en vaststelling van een plan in hoofdzaak. In deze vergadering zal aan belanghebbenden gelegen heid worden gegeven hun standpunt mondeling toe te lichten. De brooddistributie. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij deelt mede, dat aanvragen voor extra broodrantsoenen op grond van het verrichten van zwaren lichamelijken arbeid of van ziekte uitsluitend dienen te worden gericht tot de plaatselijke distributiediensten. Het centraal distributiekantoor zal in verband met het voorgaande in den vervolge aanvragen, welke bij dit kantoor inkomen, niet meer in behandeling nemen. (A. N. P.) WATERPOLO. H.P.C. 2H.V.G.B. 1 (1—0). Deze wedstrijd kenmerkte zich voornamelijk door de snelheid waarmede gespeeld werd. Spe ciaal de H.V.G.B.-voorhoede was zeer beweeglijk. De Bruyn van H.P.C. was echter in goeden vorm, zoodat H.V.G.B. geen succes kon boeken. Bij een goed opgezetten aanval wist Wijkhuizen voor H.P.C. te scoren (10). Na de hervatting moesten Bongertman en Stammes het water verlaten. Hoogland van H.V.G.B. plaatste daarop een bal in den rechter bovenhoek, doch keeper De Bruyn was op zijn post. Zonder dat meer gescoord werd, kwam het einde. De verhouding tusscheu Egypte en Italië. Verklaring van den afgetreden Egyptischen minister-president. ROME, 4 Juli (D.N.B.' De kortgeleden ai- getreden Egyptische ministerpresident, Ali Maher Pasja, heeft in een kleinen kring van senatox-en de gebeurtenissen medegedeeld, die geleid hebben tot zijn aftreden. Uit deze mededeelingen, die gepubli ceerd worden in de Messaggero blijkt, dat de ko ning het aftreden van Maher slechts heeft aanvaard om Egypte een ernstige buitenlandsche crisis te be sparen. Ali Maher verklaarde, dat het Engelsche opper bevel onmiddellijk na de deelneming van Italië aan den oorlog de eisch tot hem had gericht zonder raadpleging van het parlement terstond aan Italië en Duitschland den oorlog te verklaren en Egyp tische troepen in den strijd te werpen tegen Italië. Dezen eisch van het Engelsche opperbevel heeft hij categorisch afgewezen met de verklaring, dat hij onder geen beding een schending van de grond wet kon toelaten. Volgens de grondwet is de regee ring niet gerechtigd om dergelijke beslissingen over oorlog of vrede te nemen zonder parlement te kennen. Na zijn weigering heeft het Engelsche opper bevel in bruusken vorm van den koning het af treden van Ali Maher Pasja geëischt. Daarbij bracht het de motiveering naar voren, dat de re geering „niet meer in overeenstemming was met de volksgevoelens en in tegenspraak was gekomen met den geest van het Engelsch-Egyptisch verdrag van 1936". De koning heeft daarop alle vroegere minister-presidenten, de voorzitter van Kamer en Senaat en de partijleiders bijeengeroepen. Ali Maher bracht voor hen rapport uit over den eisch der Engelschen, dat Egypte zou gaan deelnemen aan den oorlog. In deze vergadering, zoo verklaarde spr. verder, heerschte volledige overeenstemming over de op vatting, dat de Engelsche eisch een wederrechtelijke inmenging vormde in de binnenlandsche aange legenheden van Egypte, dat de Engelschen openlijk in tegenstelling waren gekomen tot de tusschen Engeland en Egypte bestaande verdragsovereenkom sten, maar dat in het belang van het land en ter oplossing van de crisis de regeei'ing Maher moest aftreden. Ali Maher wees er voor de senatoren op, dat Egypte onder geen beding zal gaan deelnemen aan een oorlog tegen Italië en dat Egypte tegenover Engeland alleen de in verdragen vastgelegde over eenkomsten moest nakomen. VICHY. DE NIEUWE ZETEL DER FRANSCHE REGEERING. Na aanvankelijk plannen met Clermont-Fer rand te hebben gehad heeft de Fransche Regee ring zich tenslotte gevestigd in de stad Vichy, die ook in het onbezette deel van Frankrijk ligt, in hel. centrum des lands. Vichy, in het departement Allier. kan niet bogen op een groote bevolking het telt maar 22000 inwoners maar als be- '■end centrum van geneeskrachtige bronnexi trekt het jaarlijks tienduizenden badgasten en bezit dan ook vele groote hotels, die nu deels tot oxx- derdak voor de regeeringsdepartementen moeten dienen. Als „sta'ion thermale" is Vichy al sinds vele eeuwen bekend. De alkalische bronnen, die talrijk zijn en waarvan de bron Célestins de be kendste is omdat wij die meestal vermeld zien op de flesschen Vichy-water, verschaffen heul aan lijders aan ziekten der spijsverterings organen. De omgeving van de stad biedt veel en velerlei natuurschoon en de ligging aan de rivier Allier, een zijrivier van de Loire, is gunstig maar de stad zelf behoort noch door haar aanleg noch door de architectuur van haar groote gebouwen tot de schoonste steden van Frankrijk. Wel bezit zij alle uitrusting van een modex-ne badplaats in het binnenland, met inbegrip natuurlijk van een Casino met speelzaal en vele sportterreinen. En in haar veelvuldige reclames noemt zij zich gaarne „la Reine des Stations Thex'males". Ixx 1676 heeft de markiezin de Sévigné er gerui- mexx tijd vertoefd en er een reeks van haar ver maarde brieven geschreven. Zij bewoonde er een paviljoen dat nog als historische bezienswaardig heid getoond wordt. Ook de ongelukkige dochter van Lodewijk XVI, de hertogin^ d' Angoulême, heeft er vertoefd en keizer Napoleon III verbleef er eveneens, hetgeen de trek naar Vichy in dien tijd natuurlijk sterk bevorderde. Toch kwam het eerst in de zeventiger jaren, dus na den val van het Tweede Keizerrijk, tot grooten bloei. Zooals al bericht werd heeft het een bezoek van meer dan 130.000 vreemdelingen uit alle deelen der wereld in één zomer bereikt. Het seizoen kenmex-kt zich dan door uitstekende concerten en tooneel- voorstellingen, door paardeïireiïnen (o.a. om den Grand Prix de Vichy) en door veel luxueus gedoe. Nu wordt Vichy natuurlijk beheerspht door de aanwezigheid van de regeering exx ook van Ka mer en Senaat, die vergaderen zullen in het Casino. De regeering-Pétain blijkt van zins te zijxi er een nieuwe Fransche grondwet tot stand te bren gen zoodat de stad een geheel nieixwe episode in haar historie tegemoet schijnt te gaan. Gemeld is dat de President der Fransche re publiek vertoeft te Royat (Puy-de-Dóme), een kleinere badplaats die dicht bij Clermont-Fer rand gelegen is. HAARLEM 4 Juli 1940. Bevallen: 3 Juli, P. J. van Weelvan Deux-sen, d.; M. BlokkerDe Bleijzer, d.; S. Langeloo Mensink, z.; P. W. Heeringvan der Mandele, z.; H. J. J. Hersmanvan Hazebroek, z.; T. P. van GammerenKuijkhoven, d.; 4 Juli, M. Bark John, d.; W. J. Beukersvan Leuven, d. Overleden: 2 Juli: E. BangertWitkamp, 86 j., Westerhoutpark; M. M. Franckende Paauw, 80 j., Coox-nhertstraat; 3 Juli: E. van Udenden Breejen, 39 j., Lambrecht van Dalelaan; T. Baeldevan Oos- terom, 67 j., Kenaupark; 4 Juli: N. G. de Vlieger, 22 j., Kamper-laan. Ondertrouwd: 3 Juli: G. de Braai en C. van Dijk horst. Gehuwd: 4 Juli: D. W. Grutterink en H. G. P Huender. Ook Knox tegen deelneming van Amerika aan den oorlog. WASHINGTON, 4 Juli (D.N.B.) De marine commissie in het Huis van Afgevaardigden heeft een formeele mededeeling laten vex-schijnen waarin wordt gezegd,'dat Knox niet als.minister van marine zou zijn bevestigd indien men had vastgesteld, dat hij intei-ventionist is. Hoewel Knox zeer vergaande opvattingen heeft verkondigd met betrekking tot het veiieenen van hulp aan de geallieerden, heeft hij zich toch tegelijkertijd nadrukkelijk uitge sproken tegen het deelneinen van Amerika aan den oorlog. Hij heeft slechts 'gepleit voor een nxoreelë en economische hulp aan de geallieerden van de zijde der Amerikaansche burgers, wel te onder scheiden van een economische hulp van de zijde der Amerikaansche regeering. Hij heeft verklaard te zijn tegen elke hulp de regeering die Amerika in den oorlog zou verwikkelen en de Amerikaansche landsverdediging zou schaden. Hongaarsch dementi over onrust in den Balkan. BOEDAPEST, 3 Juli (D.N.B.) Het Hongaarsche nieuwsagentschap verspreidt het volgende offi- cieele dementi ten aanzien van de geruchten over tx-oepenbewegingen en botsingen aan de Hon- gaarsch-Roemeensche grens: „Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat deze ongegronde geruchten uit niet-Hongaarsche bron stammen. Deze geruchten zijn alleen en uitsluitend bestemd om onrust te scheppen. Dergelijke pogingen, die de atmosfeer moeten vergiftigen, moeten in de toekomst met wantrouwen worden gevolgd". Nieuwe volkscommissaris voor de petroleumindustrie. MOSKOU, 4 Juli (D.N.B.) Lazar Kaganowitsj s ontheven uit zijn functie van volkscommissai'is oor de petroleumindustrie. Tot zijn opvolger is benoemd Sedin. Verder is tot volkscommissaris voor de visscherij Isjkof aangesteld. In de eerste Nederlandsche grasdrogerij te Wilnis. Het gras wordt in ovens gedroogd, waarna het product gereed is voor verwerking De verzending van oorlogsvoorraden naar Tsjoengking. Japan wacht met ernstige bezorgdheid op het Britsche antwoord. TOKIO 4 Juli (Domei). Japan wacht met ernstige bezox-gdheid en vastberadenheid op het Bi'itsche antwooi'd op zijn stappen betreffende sta king van de verzending van oorlogsvoorraden naar Tsjoengking langs de Burmaroute, zoo heeft de woordvoerder van het departement van marine ixx de gewone persconferentie vandaag vex-klaard. Er is nog geen antwoord van Groot Brittannië ontvan- geen. Het vex-bieden van het vei-voer van oorlogs voorraden naar Tsjoengking heeft echter een be- langx-ijken invloed op de afhandeling van de Chi- neesche zaak. Op de vx-aag, wat precies vex-staan werd onder de Burmaroute, antwoordde de woordvoerder: deze weg omvat zoowel de vex-bindingen over land als die overzee, die Hongkong en Yoennan vex-binden. Op een vi'aag over de gx-ootscheepsche evacuatie van vrouwen en kinderen uit Hongkong, antwoord de de woordvoerder dat een groot deel der Japan- sche openbare meening gelooft, dat deze actie de gebruikelijke truc vormt van Groot Brittannië om de aandacht te trekken van de Vereenigde Staten, teneinde zijn eigen doel te dienen. Een Amerikaansche journalist wees op de ver klaring van den Amerikaanschen senator Walsh, voorzitter van de commissie voor vlootzaken, die Dinsdag in een commissievergadering heeft gezegd, dat volgens de meening van Amerikaansche marine autoriteiten de Vex-eerxigde Staten niet met succes oorlog zouden kunnen voeren tegen Japan zonder de hulp van Engeland en Frankrijk. De correspon dent vroeg, of deze verklaring Japan's „ernstige bezorgdheid" over het optreden en het program van de Amerikaansche vloot vex-lichtte. De woordvoer der antwoordde hierop, dat een verklaring van een enkelen senator geen invloed zou uitoefenen op de Japansche bezox-gdheid. Japan hecht meer belang aan concrete feiten en daden dan aan woorden. NOG GEEN BRITSCH ANTWOORD. TOKIO 4 Juli (D. N. B.) De Britsche ambas sadeur heeft vandaag aan den onderminister van Buitenlandsche Zaken, Tani, meegedeeld, dat hij nog geen antwoord van zijn regeering Ixeeft ont vangen op den Japanschen eisch tot stopzetting van het vervoer van oorlogsmateriaal voor Tsjang Kai Sjek over Burma en Hongkong. Dit vraagstuk moet eerst met het bestuur van vex-schillende Britsche koloniën besproken worden. Een antwoox-d is ech ter in den loop van deze week te verwachten. DR. A. DE VLETTER. Tot lid van de Maatschappij d.er Nederlandsche Letterkunde is benoemd dr. A. de Vletter, reetor van het Kennemer Lyceum te Overveen. SANTPOORT SPORTVEREENIGING „TERRASVOGELS". Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, is een fxxsie tot stand gekomen tusschen de Santpoort- sche voetbalclubs R. C. Brederode en Kemp haan. De club heet thans Sportvereeniging „Ter rasvogels". Het dagelijksch bestuur is. samengesteld als volgt: J. de Wolf, voorzitter, J. van Egten. secretaris, Hoofdstraat 98, P. de Jager, oen- ningmeester. „Terrasvogels" komt uit in de le klasse H.V.B Het is de bedoeling om bij de opening een sport dag te houden met athletiek- en voetbalwed strijden. Groole Houlstrool 108, lel- 13046. Radio en Gromoloon specialisten. (Adv. Ingcz. Med.) loten, met ingang van 5 Juli de het vorig ja zoo fel bestreden loting vóór de veling weer in voeren, bij wijze van proef voor de geheele maai Jxxli. Deze loting zal steeds geschieden een half u voor het begin van de veiling, zoodat de uitg lote nummers behoorlijk den tijd hebben naar veiling op te rijden. Voor het begin van de loting mogen de aa voerders niet verder komen dan tot het ein van de Van Lingenlaan. Daar moeten thans a wagens weer aansluiten. In de Koningstraat mog de wagens niet staan. De maatregel wordt ingevoerd, zoo deelde directeur van de Vereenigde Veilingen aan de tui ders mede, voor de volle verantwoording en op 1: van de besturen van „Kennemex-land" en „Vr Veiling". 4 BEVERWIJK De lange wachttijden voor de grocntenveiling. In de onlangs gehouden gecombineerde vergade ring van de aanvoerders der Vereenigde Veilinger is vastgesteld, dat de veilingcommissie bindend maatregelen zou overwegen om aan het lange waeh ten voor het begin-uur der veilingen een einde maken. Voorstellen zijn gedaan om ook in den voormiddag een gedeelte van de aangevoerde producten op de wagens te veilen, doch na onderzoek zijn deze voor stellen weer losgelaten, in hoofdzaak, omdat dar geen enkel vast uur meer is te bepalen voor d' middagveiling. Bovendien golden bezwaren voo' het veilingbedrijf en voor de kooplieden. Aangezien het vraagstuk eigenlijk geheel buitei het veilingbedrijf ligt heeft de veilingcommissie be. 1JMUIDEN Marktberichten en besomminge IJMUIDEN 4 Juli 19 Forel 8482 c., Snoekbaars 6654 c., Snoek c. Baars 3026 c., Blei 1713 c, alles per K.i bot f 7,70—f 6,40 per 10 K.G. EXAMEN-NIEUWS. Uit de zesde klasse van de P. W. A. Cort van c Linden School slaagden voor: Stedelijk Gymnasium te Haax-lem: Fr. van d Bogaerde te IJmuiden. Rijks H.B.S. te Groningen: J. Smit te IJmuidi Rijks H.B.S. te Velsen: G. Bleeker, M. Loendi sloot en A. Ouwerkerk te IJmuiden-Oost; H. Dc glas te Velsen; M. Bus, H. Luchsinger, A. Smit T. Ribbens te IJmuiden (allen met vrijstelling voor het afleggen van het mondeling gedeelte); van Wijngaarden te IJmuiden. Met 4 candidaten die examen doen voor Middelb. School voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bl( mendaal wordt het examen nog voortgezet. HALFWEG GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoc Hetty Greeven voor het diploma der vijfjari H.B.S. a. Arie Honing en André Bolt, leerlixigen van Christelijke School te Halfweg, slaagden vc het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum Haarlem. COMITé „M. M. M." Het comité „Meeleven Met Militairen" hei met meerderheid van stemmen besloten 1 batig saldo, groot f 42,91, te bestemmen voor slachtoffers te Zwanenburg. BLOEMENDAAL DE 70e VERJAARDAG VAN DEN HEER H. F. TILLEMA. De heer H. F. Tillema, die op 5 Juli a.s. z 70en verjaardag viert, verzoekt ons te vermeld dat hij Vrijdag a,s. liever geen bezoek zal 01 vaxxgen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. VerhoevenVerzeilberg, z.; SchrijversHulsbosch, d.; J. I: Willemsevan I mond, d.; L. E. van HasseltPichon, d.; Th. WarmerdamJansen, d.; J. F. H. Mooijekinc Teeuwen, d.; J. P. RijnveldWarnaar, z. Ondertrouwd: G. J. Paré en W. S. Granpré R lière; W. H. Tesselaar en A. M. van Vexxdeloo; W. Schade van Westrum en A. M. van 't Oever. Getrouwd: G. Sonderman en A. Speerstra; Timmei-mans en E. M. J. van Overbeek; E. de IV en A. M. Acker; D. C. van Lonkhuijzen en E. A. Brussaard. Overleden: M. H. S. Levij, echtgenoote van J. van Kampen, 31 j., overl. te Amsterdam; I. Rc 62 j., overleden te Amsterdam; C. N. Hulsbosch maanden, overleden te Haarlem; H. J. Bleeker, j., overleden te Kampen; S. van Zuiden, echtg. x M. J. van Zuiden, 40 j„ overl. te Haarlem; Blaauboer, 70 j. CONCERT VAN DE H.O.V. IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het programma van het concert der H.O.V. Vrijdag 5 Juli, 7.30 uur, in het Bloemendaalsi Bosch, onder leiding van Toon Verhey zal won uitgevoerd is als volgt samengesteld: 1. Oixverture „Figaro's Hochzeit", W. A. M02 2. „Peer Gynt" Suite no. 1 Edw. Gr 3. Rhapsodie no. 2 Fr. L: 4. Suite uit de Opera Cax-men G. Bi Pauze. 5. Ouverture „Oberon" C. M. von We 6. Twee Hongaarsche dansen Joh. Brah 7. Inleiding van de derde acte uit de opera „Lohengrin" R. Wag HEEMSTEDE HET SCHOOLZWEMFEEST. Zaterdagmiddag 2 uur zal zooals men weet, 1 j aarlij ksch-e schoolzwemfeest van de Heemstei sche scholen opnieuw plaats hebben in de C meentelijke zwemvijvei's. De inschrijving is jaar weer zeer goed; ruim 150 jongens meisjes zlllen meewerken. Het programma v meldt behalve de persoonlijke afstanden estafettes, zoowel voor L.O. als ULO-schol Daarna zal H.P.C. de zwemslagen demonstr ren. Als attractie zal de Heemsteedsche Ri dingsbrigade een redding uit een gesloten ax die te water is gereden, demonstreerexi. Hi mede oogstte deze brigade ook vorig jaar groot succes. De heer Abrahams zal in de a' plaats nemen. WINKELIERSVEREENTGING „HEEMSTEDE CENTRUM". Dezer dagen hield de Winkeliersvereenig „Heemstede Centrum" haar jaarvex-gadex-ing „Hof van Heemstede". Uit het financieel verslag bleek dat het spa van zegels in stijgende lijn gaat. Bij de omwi: ling van de kleine spaarzegels met de grootere men constateeren dat ongeveer 2/3 van de Hei steedsche gezinnen Centrumzegels sparen, vooi-ze een mooi succes in zulk een korten tijd. De vc zitter, de heer C. J. J. Smoorenburg moest om zondsheidsredenen voor zijn functie bedanken, zijn plaats werd benoemd de heer G. Wijkhui: De" nieuwe voorzitter dankte den heer Smoor burg voor het vele werk dat hij voor de veree ging gedaan heeft. Hoewel de zegeluitgifte eenigen tijd gestaakt v werd met overgroote meerderheid besloten w gewoon met het uitgeven van spaarzegels door gaan. In de vacature in het bestuur, ontstaan door uittreden van den heer Smoorenburg. werd geko mej. Bert. Tenslotte besloot de vex-gadering 1 100 uit de beschikbaar te stellen voor de in Nederland teisterde gebieden.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2