'liet JOimt en Jan OtieM. Huwelijk met modern Comfort. DONDERDAG 4 JULI 1940 H 'A A RLE WS D A 'G B C A 4 VOETBAL. HET BONDEINTOERNOOI VOOR ROTTERDAM. Haarlem—Den Haag (2—2) Amsterdam wint den beker. De elf uitverkoren Haarlemsche voetballers heb ben Woensdagavond in het Heernsteedsche Sport park voor de vijlde maal hun krachten inge spannen om den grooten nood der Rotterdamsche bevolking te helpen lenigen, door een wedstrijd tegen het Haagsche elftal te spelen. En ze hebben alle 22 met een prettig enthousiasme gespeeld. Het is een vlugge en aantrekkelijke wedstrijd gewor den, met als bijzondere attractie voortdurende duels tusschen De Harder en Zandstra. Het was jammer, dat de V.S.V.'er Sterk na een klein half uur spelen bij een schot op het doel zulk een last van zijn knie kreeg, dat hij het veld moest verlaten. De roodbroek De Winter verving hem op de links buitenplaats. De verwachting, dat Haarlem den beker zou win nen, die door de Amsterdamsche Sportpers voor dit toumooi was uitgeloofd, is echter niet bewaar heid, want het Amsterdamsche elftal, dat Woens dagavond met 43 van Utrecht won, heeft er be slag op gelegd. De elftallen werden als volgt opgesteld: Haarlem: Wille. K. Zandstra, Drijver, v. d. Gevel Nijssen, De Vries, Flack. Spek, Biesbrouck, Van der Hulst, Balvers, Sterk. Don Haag: De Harder, De Heer, Everstein, Van der Vegt, Van Gelder, Loof, Stam, Beuning, Chouffour, Walhain, Koek. De Hagenaars trappen af en ondernemen al dade lijk een pittigen aanval, die door v. d. Gevel ge keerd wordt. Reeds na twee minuten mag De Harder een corner op het Haarlemsche doel nemen. Deze levert niets op. Even later laat Wille den bal uit de handen vallen, maar tot zijn geluk is geen der kwieke Hagenaars in de nabijheid om er van te profiteeren. Keeper Koek vangt een voorzet van Spek fraai op en werkt weg. Een hard schot van Van der Hulst stompt hij over de zijlijn. Aan den anderen kant ruimt Zandstra, goed bijgestaan door Dryver. heel wat op. Onophoudelijk loopt De Harder op het doel toe om een eventueele kans af te wachten. Toch duurt het bijna' een half uur eer hij zijn weergaloos zwoegen na een voorzet van Van Gelder me: een onhoudbaar doelpunt beloond ziet (01). Wille weet een scherp schot van De Heer nog juist onder de lat onschadelijk te maken, waarvoor de E.D.O.-keeper een applausje in ontvangst krijgt te nemen. Tegen de rust wordt het Haarlemsch elftal ster ker, donk zij goed samenspel tusschen De Winter, Biesbrouck en Van der Hulst. De laatste heeft echter geen succes met zijn schieten. Voor rust wordt niet meer gescoord. EEN TWEEDE HELFT VAN 35 MINUTEN. Ook in de tweede helft zijn de Hagenaars aan vankelijk sterker, maar na ongeveer acht minuten wist Biesbrouck na een goeden voorzet van De Winter gelijk te maken (11). Hierdoor aangemoedigd nemen de Haarlemmers nu het initiatief, al is ook nu De Harder een door- loopond gevaar. De strijd krijgt nu een spannend karakter; helaas gaat het regenen, zoodat het veld glad wordt. Als De Heer een voorzet van Van Gelder rakelings naast heeft geschoten, nemen de Haarlemmers zoowaar de leiding. De Winter onder neemt een rush en weet Koek met een hard schot te passeeren (21). Door de dichte bewolking wordt het nu zeer donker. De Hagenaars zetten er nog eens alles op; het mag wederom aan De Harder gelukken, gelijk 1c maken (22). Hierna gebeurt niet veel bijzon ders meer. Wegens de duisternis duurde de tweede helft maar 35 minuten. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. Amsterdam 6 4 119 Haarlem 5 2 12 5 Den Haag 6 2 13 5 Utrecht 5 113 3 Overtreding amateurbepalingen. Dagelijksch bestuur van D. O. S. gestraft. Naar het A-N-P. verneemt heeft het bestuur van den K.N.V.B. uitspraak gedaan inzake een gecon stateerde overtreding der amatcurbepalingen door het bestuur der Utrechtsche voetbalvereeniging D. O. S. In het begin van dit jaar deden in Utrecht ge ruchten de ronde ten aanzien D.O.S. Het bestuur dezer vereeniging werd er van beschuldigd de amateurbepalingen te hebben overtreden, door een speler, die oorspronkelijk lid was van den tweede klasser Velox, op een of andere wijze financieel te steunen. Amsterdammers en vreemdelingen kunnen de hoofdstad weer be zichtigen per rondvaartboot. De eerste dienst, varend op houtgas, is geopend Hierbij bleef het evenwel niet. Nog andere ge ruchten kwamen er, waarin het bestuur in een slecht daglicht werd gesteld. Zoo werd o.a. beweerd, dat bij het behalen van het kampioenschap van de tweede klasse twee seizoenen geleden en de overgang naar de eerste klasse, alsmede het eerste seizoen, waarin men uitkwam in de eerste klasse, enorme bedragen werden gebeurd. Deze zouden echter ondeskundig zijn beheerd. Het doen van abnormale uitgaven bracht de vereeniging spoedig op den rand van bankroet. Door de noodcompetitie en het zwakke spel van D.O.S. in deze competitie zag het bestuur zich gedwongen tot het aanspreken van de aanwezige reserves. Spoedig zouden deze reserves zijn opge teerd, hetgeen tot gevolg had, dat de speler, die financieel werd gesteund, met minder genoegen moest nemen. Hiermede zou de speler zich niet hebben kunnen vereenigen, waardoor deze onver kwikkelijke affaire aan het rollen werd gebracht. Een streng onderzoek werd vervolgens door het bestuur van den K.N.V.B. ingesteld. Dit onderzoek heeft er toe geleid, dat het bestuur thans de vol gende straffen heeft uitgevaardigd. De voorzitter en de penningmeester zijn geschorst voor den duur van twee jaar; de secretaris één jaar. Van de zijde van het bestuur van D.O.S. ver nam het A.N.P. nog het volgende: De beweringen ten aanzien van slordig en on oordeelkundig financieel beleid kan men .terzijde leggen, daar ondanks het afgeloopen slechte seizoen de kas nog over zulk een reserve de beschikking heeft, dat men als eerste gegadigde een langdurig contract heeft kunnen aangaan met de gemeente Utrecht ten aanzien van het Utrechtsche Stadion. Dat hiermede een aanzienlijk bedrag gemoeid is, staat wel vast, vooral daar dit contract voor den tijd van verscheidene jaren is aangegaan. Het verwijt, dat er met geld is gesmeten, door dat men terstond na de promotie naar de eerste klas aan het feesten is geslagen, wordt eveneens door het bestuur pertinent tegengesproken. Juist in dit opzicht heeft men zeer sober gehandeld. Vermoedelijk hebben outsiders ten aanzien van feestelijke en genoeglijke bijeenkomsten ter ver steviging van het clubverband een begrijpelijke maar onjuiste conclusie getrokken. Zoo blijft er van al de kwade geruchten, die de ronde deden, slechts alleen de overtreding der amateurbepalin gen over. Het is jammer, dat dit kwade spook in deze vereeniging is binnengeslopen met het bekende be droevende resultaat. De verantwoordelijke personen zullen hiervan de consequenties moeten dragen, doch vergissen wij ons niet, dan zal de Utrechtsche vereeniging dezen schok ook wel weer spoedig te boven komen. KAATSEN. HAARLEMMERS TE BUSSUM. Aan den kaatsdag te Bussurn hebben deelge nomen de vereenigingen Amersfoort, Hilversum, Zeist, Bussurn, Utrecht en Haarlem. De Haarlemmers kwamen uit met Hibma, Fluit, en Pascal. Het werd een vinnige kamp tusschen de Haarlemmers Hibna en Pascal, die tegen elkaar in het strijdperk kwamen. Pascal verloor met 55 en 62. Ook Fluit verloor in den eersten om loop. Hibma won in den eindstrijd tegen Amsterdam met 54 en 64. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19391940 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslag in de hoofdklasse was: Th. Tolenaars remise met A, Miedema. VOOR DE KINDEREN De Dikke besloot eerst te gaan, waarna Krent met den moed der wanhoop volgde. 'k Wou, dat ik nog maar kalm in mijn dorp zat, kreunde Krent, maar hij kwam na een moeizamen tocht eindelijk toch aan dek. Ze werden heel vriendelijk door den kapi tein van het schip ontvangen en nadat zij droge kleeren hadden gekregen, vertelden zij allqs. Intusschen deden zij zich aan een vor stelijk maal te goed. Nou, dat treffen jullie bijzonder, zei de kapitein, ik moet toevallig Afrika aan doen. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTERKEN. Maandagavond is de beslissing gevallen in den wedstrijd om het eerste klasse-kampioenschap van Haarlem en Omstreken 19391940. De laatste partij van den her kamp tusschen Chr. Gerritsen, Bennebroek (lid der Haarlemsche Dam club) en H. W. de Mol, Haarlem (lid der Damclub Haarlem) eindigde in remise, waardoor Gerritsen dezen herkamp won met 42 en beslag legde op het persoonlijk kampioenschap. ZWEMMEN. SCHOOLZWEMWEDSTRIJD TE OVERVEEN. Dank zij de medewerking van den heer J. Bon- gertman Jr. kunnen bijna alle leerlingen van de hoogere klassen der Julianaschool te Overveen, zwemmen. Zij hebben in Stoop's Bad zwemwed strijden gehouden, die uitstekend geslaagd zijn. Het hoofd der school, de heer W. R. Jansen, bracht hulde aan den heer Bongertman voor zijn be. langlooze medewerking. De heer L. Janse overhan digde hem namens de oudercommissie een ge schenk. Ook werd nog het woord gevoerd door de heeren Schultink, directeur van Stoop's Bad en wethouder A. Cassée. Laatstgenoemde sprak de hoop uit, dat spoedig alle leerlingen aan de wed strijden zullen kunnen deelnemen. Het gemeente bestuur toont daarvoor veel belangstelling. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Meisjes 5e klas. Schoolslag. 1. Willy Lambers. 25 sec.: 2. Elly Hansen, 27 sec.; 3. Miep Berends 27 sec. Borstcrawl: 1. Bool Bangert, 23.8 sec.; 2. Niki d'Huy, 34.8 sec. Rugcrawl: 1 Willy Lambers. 27.8 sec.: 2. Miep Berends. 30.6 sec.: 3. Corrie Pooters 33.6 sec. Meisjes 6e en 7e klas. 1. Loekie Cohen, 23.4 sec.: 2. Ina de Jong 23.6 sec.; 3. Kitty Goemans 23.6 sec. Borstcrawl: 1. Loeki Cohen, 18.4 sec.; 2. Kitty Goemans 21.2 sec.; 3. Roosje Kan 22 sec. Jongens 5e klas. Schoolslag. 1. Jan Rienstra 26.2 sec.: 2. F. Marree 29 sec.; 3. H. Brussen 30.6 sec. Jongens 6e en 7e klas. Schoolslag. 1. D. J. van Baaien, 22.4 sec.; 2. J. de Vries 23.4 sec.; 3. Johan Bellaart 24 sec. Hinderniszwemmen: 1. D. J. van Baaen 24.8 sec.; 2. T. Bangert 28 sec.; 3. Han Zwartbroek 28.4 sec. WATERPOLO. TOURNOOI VAN „DE WATERRATTEN'' VOOR HET NATIONAAL HULPCOMITé. Zooals gemeld is, zal Zondag a.s. in de inrichting aan de Kleverlaan te Haarlem het jaarlijksch polo- tournooi worden gehouden om den „In memoriam D. E. van Leersumpriis", dat georganiseerd wordt door „De Waterratten". Het bestuur rekent op een groot aantal bezoeken, niet alleen omdat eenige aardige nolowedstrijden te zien zal zijn, maar ook omdat het batig saldo bestemd is voor het Nationaal Hulpcomité 1940. De eerste zeventallen uit Haarlem en omgeving nemen deel en spelen een halve competitie. Het programma luidt: Eerste ronde: VZVHaarlem. HPCDWR., Tweede ronde DWR.HVGB., VZV.— HPC. Derde ronde: Haarlem—HPC.. HVGB.—V.Z.V. Vierde ronde: VZV.—DWR., HVGB—Haarlem, Vijf de ronde: HPC—HVGB, DWR.—Haarlem. Postverkeer met liet buitenland. Geïllustreerde briefkaarten alleen naar Duitschland. Geïllustreerde briefkaarten en ansichtskaar- ten mogen alleen in het verkeer met Duitschland worden gebruikt. Naar andere landen zijn zij dus niet toegelaten, ook niet, indien zij als brief kaarten worden gefrankeerd. (A.N.P.) RADIOREDE VAN DEN HEER WOUDENBERG. LEIDER VAN HET NEDERLANDSCHE ARBEIDSFRONT. Het A.N.P., meldt: Naar wij vernemen, zal hedenavond om 20.15 uur, in aansluiting op de berichten van het A.N.P.. voor den zender Jaars veld en om 21 uur voor den zender Kootwijk de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront Woudenberg een rede uitspreken. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 309 vette kalveren: le kw. 5864 c., 2e kw 5056 c., 3e kw. 4048 c. per KG levend gewicht: 126 Nuchtere kalveren 612 per stuk: 290 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 7476 c. per KG slachtgewicht; zware varkens 7476 c. per KG slachtgewicht; vette varkens 74 76 c. per KG slachtgewicht. Overzicht. Vette kalveren ruime aanvoer, zeer stugge handel, weinig eerste kwaliteit, onver anderde prijzen. Nuchtere kalveren matige aan voer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens ruime aanvoer, zeer stugge handel, prijzen als Maandag. Afloop der markt iets lagere noteering. Op de Oostdu'nlaan te Den Haag brak een felle I brand uit in een der perceelen. - In allerijl kon het huisraad in veiligheid gebracht worden, waarbij vele handen behulpzaam waren \/OOR DEN KANTONRECHTER OVERTREDING VLEESCHKEURINGSWET. Een slager uit Beverwijk had zich Woens dag voor het Kantongerecht te Haarlem te ver antwoorden, omdat hij op 13 April vleesch had vervoerd, dat niet van de vereischte merken was voorzien, Verdachte gaf het feit toe, maar voerde ter verdediging aan, dat het vleesch te Zaandam goedgekeurd was. Omdat het in de zaken echter niet goed ging, had hij verzuimd, het vleesch den volgenden dag in Beverwijk nog eens te laten herkeuren, ten einde de kosten daarvan te ontloopen. De Kantonrechter wilde aannemen, dat ver dachte het in dezen tijd niet gemakkelijk heeft. „Maar wij hebben alleen te maken met de Vleeschkeuringswet en die is nu eenmaal heel streng. Bovendien bent u reeds eerder voor een zelfde feit tot f 15 veroordeeld. Dit had toch voor u een waarschuwing moeten zijn. U zult er nu de gevolgen van moeten ondervinden, want volgens de Vleeschkeuringswet kunt u nu niet met een geldboete worden gestraft en bovendien moet het vonnis bekend worden gemaakt." De Ambtenaar van het OlM. sprak in den- zelfden geest. „Vooral in dezen tijd moet het publiek weten, dat het vleesch van de ver eischte merken voorzien is. Dat is in het be lang van de volksgezondheid. De geldboete op de eerste overtreding Is voor verdachte blijkbaar geen voldoende waarschuwing geweest". Spreker eischte drie dagen hechtenis en open baarmaking van het vonnis. De Kantonrechter verklaarde rekening te wil len houden met de omstandigheden; ook met het feit, dat het hier geen afgekeurd vleesch betrof. Hij veroordeelde den slager tot één dag hechte nis en besliste dat het vonnis in de Kennemer Courant gepubliceerd moet worden. „Maar doet u het nou niet meer!", zoo luidde zijn welgemeen de raadgeving. Wielrijdster aangereden. Een koopman uit Amsterdam had op 23 April te Beverwijk met zijn auto een wielrijdster aange reden. In plaats van even te wachten totdat een hem tegemoetrijdende met een paard bespan nen wagen was gepasseerd, was hij toch doorge reden. De wielrijdster. die daardoor geen gele genheid kreeg om uit te wijken, viel tegen een hek aan. waardoor zij haar rechterarm bezeer de en de kleeding beschadigde. Verdachte verklaarde, dat hij zijn excuus had aangeboden. Hij meende dat de gevolgen niet zoo erg waren. Dat was de wielrijdster, die als getuige ge hoord werd, heelemaa; niet met hem eens. Zij keek hem boos aan en zei: „ik heb drie weken met een stijven arm geloopen en ook heb ik scha de opgeloopen, want er kwam een groot gat in de mouw van mijn mantel. U wilt toch zeker ook niet graag met een kapotte mouw over de straat gaan?" De Ambtenaar eischte f 5 boete of drie dagen hechtenis, waarmee de Kantonrechter zich ver- eenigde, waarop hij den verdachte in overwe ging gaf, zich over het betalen van de schade met de wielrijdster te verstaan. Mr. CORRY STOLZ-VAN DEN KIEBOOM. 32) In het klcrkenkantoor zit De Wit en cijfert ook. Eén gulden vijftig heeft hij nog over van zijn zak geld. Het kan precies. Twee plaatsen in de bios en een ijsje in de pauze. Dan kan hij wel de heele week geen sigaretten meer koopen. En 't is pas Maandag. De Wit zucht. Je moet er wat voor over hebben. Als ze nu maar wilVanavond gaat hij er op af Als De Wit 's avonds na afloop van de Engelsche les vlak achter zijn aangebedene de deur uitkomt, besluit hij, nu den grooten stap te wagen. Hy neemt 2ijn hoed af. Pardon juffrouw, hebt u er bezwaar tegen. Nee jö, 'k loop niet met jongens. Dat is een heel ander antwoord, dan hij in zijn dreams, waarin ze trouwens uitsluitend En- gelsch samen gesproken hebben te hooren heeft gekregen. En dat ze nog niet eens meneer zegt hij is toch al negentienNog één keer probee- ren. Zeg, ik mag toch wel een eindje meeloo- pen? De straat is vrijDat kun je, volgens de algemeen geldende regels, als een begin van toe nadering opvatten Hè, ik dacht, dat de meisjes van jullie kan toor allemaal zoo vriendelijk warenMisschien hapt ze nu wel. Als wie? Wat weet u van de meisjes van ons kantoor? U weet niet eens, waar ik op kantoor benZie je wel, het lukt. En ze wordt nog beleefd ook O niet? Zou u meevallen. Op de Noord-Ne- derlandschc Zeepfabrieken bent u. Minm. Ja. Wie kert u dan zoo al bij ons? Niemand dan u, juffrouw. En dat is mij vol doendeKlinkt dat effe....? Ik heet Lientje, zegt ze. Lientje Hendriks. De Wit. Kees de Wit. Hij neemt er nog een keer zijn hoed bij af. Aangenaam kennis te makenZie je, ze weet ook, hoe 't hoort. Reusachtig leuk kind Zeg, was dat nou maar een smoes van je? begint Lientje even later, nieuwsgierig, over de vriendelijkheid van welke collega deze knul wel kan meepraten. Of ken je écht iemand bij ons op kantoor? Noukénnen.... D'r is een meisje op jullie kantoor en die is nogal erg dikke vrinden met mijn baas. O, ben jij ook op kantoor? Ik ben procureursklerk, zegt De Wit deftig. Op het kantoor van meesters Van Westhove Abbing en Renselaer op de Prinsengracht. Lientje kijkt bewonderend maar vooral ge ïntrigeerd. Een advocaat van de Prinsengracht en een meisje van hun kantoorHoe heet dat meisje? vraagt ze gretig. Lenswaerdt. Zoo'n klein ding met recht haar. Die hangt tegenwoordig halve dagen bij Robberts. dat is ook een advocaat, die bij ons is. ONick, zegt Lientje teleurgesteld. Nee, da's niks bijzonders. Daar weten we alle maal van. Die wordt gestuurd door den chef, voor zaken. Ga nou! Ja zeg, maak dat de kat wijs. Nee, dat kan ik je wel anders vertellen, zegt De Wit met zijn beste Lebemanns-air. Moet je Robberts kennen. Mooi nummer is dat. En getrouwd ook. Nou moet hij wetenZeg, ga je wel eens naar de bioscoop? stapt hU van het onderwerp, dat als introductie nu wel voldoende dienst heeft ge daan, af. Mmmm. SomsLientje is nog lang niet voldaan, maar besluit geduld te oefenen. Kans ge noeg om hem nog verder uit te hooren, o jé ja. Paf is ze. Nick met d'r deftigheid en d'r fijne da- mesmanieren. Laat ze maar schuiven! Zoo'n echte brave lijkt ze. altijd even beleefd tegen iedereen maar altijd op een afstand. Zij en Erna de Ruy- ter zullen nou nooit eens echt meedoe- Nooit eens gezellig meekletsen en sigaretjes rooken in de toi letkamer. Jawel, hou ze maar in de gaten, die zoete kinderen. Die hebben het immers altijd ach ter de mouw. Wat een verhaal om morgen mee voor den dag te komen. Achteroverslaan zullen ze. En gnuiven, allemaal. Want eigenlijk is er op de heele typekamer geen eentje, die Nick goed zetten kan. Behalve Erna, maar dat is óók zoo'n blijf- uit-m'n-buurt-deftigheid. Ze zal die knul maar wat aan 't lijntje houden. Licht, dat-ie nog wat meer loslaat 's Woensdagsmorgens belt de telefoon. Lies zet den stofzuiger af. Frank natuurlijk, dat hij niet komt koffiedrinken. Dezelfde comedie van elke twee-drie dagen. Maar: Zeg. ga je vanmiddag mee de stad in? vraagt Gerrie's stem. Ja, best. Heb je iets bijzonders te doen? Och, de kinders wilden zoo graag de Sinter klaasetalages gaan bekijken en dat vind ik zoo'n corvée op mijn eentje. En ik wou ook nog een jurk koopen, daar heb ik jouw advies bij noodig. Als je meegaat, fuif ik je op thee. Graag Hoe spreken we af? Half drie in de Bijenkorf. Speelgoedafdeeling maar, daar pleisteren we minstens een uur. Oké. zegt Lies. Flip junior en Miesje zijn niet te houden van wege de electrische Dieseltreinen en de Kathe- Krusepoppen. En de auto's met heusche koplam pen en de kacheltjes, waar je echt op kunt koken En, Mams, ik vraag soldaten ook. zegt Flip. Een heeleboel zijn die duur? Ik weet niet, vent, zeg Mams voorzichtig. Een heele oorlog, hoeveel zou die wel kosten? informeert Flip verder. Ik wou een pop hebben met zonder stijve beenen, decreteert Mies^e."" Goed, we zullen het aan Sinterklaas schrij ven, belooft Mams. Kom nu maar mee. Maar ze zijn niet weg te slaan, laten zich pas meetronen, als Mams iets over „chocola én taartjes" fluistert. Heb jij nog boodschappen? vraagt Gerrie, als de kinderen eindelijk, na lange conferenties over „die dikke slagroomwafel nee. die met ananas is nog zaliger", eindelijk rustig zitten te smullen Nee, ik niet. Jij moet een jurk koopen. hè Wou je hier kijken? Ben je? Hirsch of de Bonnetterie toch zeker. Mmmm, zegt Lies met ontzag. Dat kan nogal. Toch leuk, dat jullie niet meer zoo in de zorgen zitten, voegt ze er hartelijk bij. Gerrie lacht schel. Doe niet zoo hinderlijk naïef, zeg! Flip stelt het even miserabel als een jaar geleden. Als ik me daarvan moest kleeden, kon ik wel naar zoo'n zaak van twee kwartjes per week tijgen. Wel? vraagt ze met een spottenden blik op Lies' strak gezichtje. Choqueer ik je toch nog? Ik dacht, dat jij langzamerhand wel ge acclimatiseerd was. Jij denkt een heeleboel meer. dan je ver antwoorden kunt, zeg Lies driftig. Ik denk hoogstens, dat je mijn raad van een half jaar geleden nog al trouw opvolgt, zegt de ander koeltjes. Je raad wel. maar je voorbeeld niet. Op geen stukke/i na, keft Lies. Kind, vlieg me niet aan! Gerrie schatert. Zeg, als jij zulke oogen opzet als de beleedigde onschuld, kun je iemand de onwaarschijnlijkste dingen laten gelooven. Makkelijk lijkt me dat soms. Wat noem je onwaarschijnlijk? attaqueert Lies direct. Zeg, jongens, willen jullie nog een taartje? Ga ze zelf maar halen bij het buffet Dur ven jullie dat? Gerust, bluft Flip junior. Kom maar, Mies Hand in hand vertrekken ze, ieder met een dub beltje. Hoor eens, Gerrie, gaat Lies kalmer door. Laten we er nu geen vraag-en-antwoordspelletje van maken. Er zijn een heeleboel dingen, waar ik nooit toe zou kunnen komen, maar die ik van jou best kan begrijpen. Omdat nu ja, omdat jij er beroerder voorstaat, dan ik. Nou. dat is ook maar een quaestie van appréciatie, zegt Gerrie lief, maar haai* stem trilt van woede. Lies voelt zich gloeiend rood worden. Ja dan ga ik maar, zegt ze en staat op. Dag Gerrie, het beste hoor. Dag jongens. Tante ga je al weg, Tante? zingen de kleine stemmetjes. Ja. tante moet weg Tante heeft geen tijd meer, déag. Ze draait meteen hun tafeltje den rug toe, loopt op trillende beenen naar het buffet om haar eigen thee af te rekenen. Die Gerrie met haar eeuwige insinuaties, ze had haar wel in haar ge zicht kunnen slaan. Nogal een vergelijking, Flip en Frank! Flip, die minstens vier keer per week la veloos thuis komt en Frank, die, behalve bij fuif jes of uitgangetjes, nooit naar alcohol omkijkt.... Maar Flip gaat uit met vrienden of wat hij vrien den noemt en zit dag in dag uit aan zijn stamtafel. Tusschen enkel mannen. Er Frark gaat achter haar rug met andere vrouwen uit lunchen, uit dineeren» ja de hemel weet wat nog meer.... Maar al is dat nu honderd keer zoo, dan laat ze zich dat nog door een ander niet zeggen, door Gerrie niet en door niemand. En Gerrie heeft ze voor den laat ster keer gezien. Ze heeft het nu lang genoeg al lemaal geslikt, lang genoeg één of soms twee oogen dichtgeknepen, terwille van de vriendschap en de leuke uitgangetjes.... Frank merkt 's avonds wel, hoe geagiteerd ze is. Ellendig ziet ze er uit tegenwoordig. Nerveus en bleek, niettegenstaande de rougeblosjes. Wat zit je me toch aan te kijken? vraagt ze geprikkeld. Zie je iets aan me? Dat je er slecht uitziet, zegt Frank zachtzin nig. Je moet meer frissche lucht happen, Lies. Ben je nog uit geweest vandaag? Ja, vanmiddag met Gerrie en de kinderen. Voor het laatst, zegt ze. Ik ben gebrouilleerd met Gerrie. Ooei, zegt Frank. Hoe komt dat zoo? Ze heeft al spijt, dat ze er over begonnen is. O niets, gewoon een beetje heibel, zegt ze onver schillig. Wil je nog thee? Ja, graag. Zwijgend geeft ze hem zijn kopje, zwijgend zit ten ze tegenover elkaar. Zooals jederen avond. Donderdagsmorgens om half elf weer de tele- foonbel. Nu kan het Frank niet zijn. Ik kom niet koffiedrinken, maar vanmiddag ben ik vroeg thuis, om een uur of half vijf, heeft hij bij het weggaan gezegd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6