Sp°*t Ml t JioHt SANATOGEN VRTJDXG 5 JU EI 194Ö TT A" A" R E E M'S D A G B E A t> 8 De commissie-Lamey en het voefbalbeker-probleem Hoofdvoorwaarde voor zulk een tournooi is een goede indee ling Tweede klasse honkbalmatches trekken de belang stelling Veelzijdige wielrenners; Over Wals en Schulte Henk Ooms rijdt niet meerTerrasvogels zijn voetballers. De rommissic-Lamey heeft zich bezig gehouden met het vraagstuk, of en in hoeverre het mogelijk is om de wedstrijden voor den K.N.V.B.-beker zoo danig te organiseeren, dat zij door de clubs ge lijkwaardig aan de competitiematches worden be schouwd en derhalve de volle belangstelling van het publiek zullen trekken. Het is nu eenmaal een feit, dat, terwijl in andere landen het bekertournooi zeer populair is, de ge middelde Nederlandsche voetbalenthousiast slechts warm loopt, wanneer de club, die hij aanhangt, voor de competitie in het veld komt. Al is het spel peil in menigen wedstrijd ook vrij poover, al ont breekt dikwijls de spanning geheel en al kan de stand op de ranglijst geen verandering meer on dergaan, de supporter zal voldaan zijn, indien zijn club de beide winstpunten ïn de wacht sleept. Zoolang men het huidige promotie- en degra- datie-systeem handhaaft en dus slechts sporadisch frisch bloed tot de hoogste klassen wordt toege voerd, kan het niet anders, of het spelpeil moet op den duur een steeds sterker dalende lijn aan geven. We hebben daarover reeds zoo dikwijls geschreven, dat we er thans niet nader op in zullen gaan. Het is echter in de achter ons liggende nood- competitie dubbel en dwars gebleken, dat jonge en krachtige ploegen uit een lagere klasse zich door snelle aanpassing en geestdriftig spel uit stekend in een hoogere afdeelïng konden hand haven, waardoor het nut van een ruimere promo tie-regeling werd bewezen. De commissie-Lamey komt thans met een voor stel, dat we ecnige jai-en geleden reeds in deze ru briek te berde hebben gebracht, te weten: om den winnaar van den beker het recht te geven aan het tournooi om het kampioenschap van Nederland deel te nemen. Voorts zou elke maand een speeldag voor de bekercompetitie worden gereserveerd met het duidelijk te onderkennen doel, de aandacht op dit soort wedstrijden te concentreeren. Bovenstaande maatregelen zullen echter, naar het ons wil voorkomen, niet voldoende blijken te zijn om tot het gewenschte resultaat te komen. De aller eerste voorwaarde voor het slagen van een derge lijk tournooi is, dat de clubs van Bondswege ge dwongen worden, op straffe van een flinke boete, in bekermatches hun sterkste elftal in het veld te brengen. Vervolgens dienen de vierde-klasse- vereenigingen die meestal niet over een goed ge vulde clubkas beschikken, rayonsgewijs in voor ronden te worden samengebracht, opdat lange reizen worden voorkomen. Tenslotte moet men het wedstrijdschema zoo samenstellen, dat voor de latere ronden een veelvoud van vier, bijvoorbeeld 128 clubs, overblijft. Dit aantal zal dan bestaan uit de vrijgestelde eerste klassers, de sterkste ploegen uit de tweede divisie, alsmede de elftallen, die zich uit de voorronden hebben omhoog gewerkt. Het bovengenoemde getal zal in de practijk het beste voldoen, omdat daardoor tusschenronden, waaraan slechts zooveel clubs deelnemen als noodig is om tot het gewenschte aantal voor de kwart eindstrijden te komen, worden vermeden. Elke vereeniging heel't dan een gelijke kans en wanneer men dan ten overvloede nog bepaalt, dat het zonder spelen gewonnen gegeven beboet zal worden, heeft men aan de belangrijkste voorwaarden voor een succesvolle organisatie voldaan. Het medewerking van de sportpers zal de pu blieke belangstelling dan ongetwijfeld volledig kunnen worden gewekt. Men is in honkbalkringen verheugd en verrast, dat de wedstrijden voor de tweede klasse dit sei zoen zoozeer de aandacht trekken en men be schouwt dit als een bewijs, dat de toeschouwers aangetrokken worden door den vooruitgang in het spelpeil en graag getuige zijn van een spannenden kamp tusschen gelijkwaardige ploegen. In menigen tak van sport is het gebleken, dat een club in opkomst een attractie vormt voor het wedstrijdpubliek, dat meeleeft met de pogingen der vereeniging om den top te bereiken. Dat wil niet zeggen, dat de matches voor de eerste klasse minder worden gevolgd, maar het voor Hollandschs begrippen geperfectioneerde spel in de hoogste af deeling zal den gemiddelden honkballiefhebber wellicht niet zoo boeien als een strijd om de supre matie, zooals thans Schoten en Kinheim voeren. Deze negentallen hebben elkaar Zondag j.l. ont moet en volgens de verwachting heeft het aan span ning niet ontbroken. Na vijf beurten leidde Schoten met 168, maar toen de laatste innings een aan vang nam, had de tegenpartijij een 2018 voor sprong genomen. Tenslotte slaagden de geelzwarten er in, de benoodigde drie punten te nemen, zoodat zij op het nippertje de zege behaalden. De vrijwel geheel ontbrekende startgelegenheid in het buitenland brengt onze wielrenners er toe, zich in meerdere onderdeelen van hun vak te bekwamen en zelfs de erkende specialisten demonstreeren thans een veelzijdigheid, die de wielersport slechts ten goede kan komen. Natuurlijk is het voor een geboren renner als Schulte niet zijn groot uithoudingsvermogen ge makkelijker zich aan de eischen, die de diverse wedstrijdtypen stellen, aan te passen en hetzelfde geldt voor Wals, die overigens vroeger reeds van alle markten thuis was. Laatstgenoemde die als zesdagen-rijder naam maakte, legde zich achter eenvolgens op koppelwedstrijden, omniums en ten slotte op hét „stayeren" toe, hoewel hij een sprint en eens zelfs een wegwedstrijd niet versmaadde. Schulte is bij uitstek de man van het lange par cours op den weg en dat zal hij wel altijd blijven. Intusschen heeft hij in korten tijd zijn sporen in achtervolgingsraces verdiend en wellicht kan hij achter den motor ook nog successen boeken. Deze zullen zich dan echter wel bepalen tot overwin ningen op landgenooten, want Schulte mag dan Zenuwen in de war? I Neem dan toch SANATOGEN' Talloos zijn degenen, die .Sanatogen reeds met succes hebben gebruikt en het warm aanbevelen. Sanatogen kan ook bij U die zenuwachtigheid overwinnen. Sanatogen versterkt het geheele ge stel en verhoogt den werklust en het uithou dingsvermogen. Begin er nog heden mede. Het zenuwsterkende voedsel (Adv. Ingez. Med.) over meer dan normale kracht beschikken, hij mist door zijn lichaamsbouw de souplesse, die een stayer van internationale klasse behoeft. De tijd zal moeten leeren, of we in dit opzicht te pessimis tisch zijn geweest. Van een Haarlemsch standpunt bezien, is het ver heugend, dat Jacques van Egmond dit seizoen zoo goed „gaat"; daarentegen valt het te betreuren, dat de begaafde sprinter Henk Ooms de wieler sport heeft vaarwel gezegd. We hebben er al eens meer op gewezen, dat de Nederlandsche voetbalclubs over het algemeen niet uitblinken in originaliteit bij het kiezen van namen. De tallooze F.C.'s en alle mogelijke letter combinaties zijn daarvan het voorbeeld. De laatste jaren oriënteert men zich meer en meer op de vogelwereld en we hebben thans: Stormvogels, Strandvogels, IJ-vogels, Meer- en Spaarnevogels, zoodat de ranglijst langzamerhand het aanzien van een volière krijgt. Thans hebben de H.V.B.-clubs Kemphaan en Brederode een fusie aangegaan, doch in plaats van één dezer werkelijk geschikte en welluidende na men voor de nieuwe vereeniging te gebruiken, heeft men gemeend de club totTerrasvogels te moeten doopen, enkel en alleen omdat het ter rein aan den Terrasweg is gelegen. We hebben nooit van een Terrasvogel gehoord. HENGELEN HET KARPERTJE. Bovengenoemde vereeniging hield haar vijfden wedstrijd om een wisselbeker. Winnaar werd de zen keer N. Ceyon met den grootsten visch en 9 stuks: 2. H. Nieuwenhuis. 3. A. v. d. Aar, 4. mevr. Nieuwenhuis, 5 R. v. d. Aar, 6. Bondema. 7. M. Hartman, 8. mevr. de Droog, 9. W. Graffer, 10 M. Eland, 11. Steenke. WIELRIJDEN. WALS WEDEROM DOOR SCHULTE GEKLOPT. Zwartepoorte wint de 40 K.M.-race. Wederom hebben Donderdagavond de wedstrijden op de Stadionbaan te Amsterdam een voorspoedig verloop gehad De belangstelling van het publiek was zeer be hoorlijk, hetgeen te verwachten was, want het interessante programma werd volkomen beheerscht door het duel tusschen Wals en Schulte. Dit duel heeft voor Schulte een gunstig verloop gehad. In twee ritten toonde hij zijn absolute meerderheid, hetgeen ten slotte ook nog in den laatsten stayer wedstrijd zijn bekroning vond. De beide rivalen hebben het elkander lang niet gemakkelijk gemaakt; het duel was zóó fel, dat de overige stayers de vrije hand kregen en daar dankbaar gebruik van maakten. Zwartepoorte be hield daardoor zijn bij den start reeds verkregen gunstige positie; Bakker en Bosland sloten zich bij hem aan. De tandemwedstrijd voor beroepsrenners en on- afhankelijken bracht een verdiende overwinning voor de renners Van der Voort en Van Egmond. De amateurs kregen eveneens de gelegenheid, een aantrekkelijken inhaalwedstrijd te rijden. Hier bij verschenen vier ploegen van vier renners aan den start, waarbij de ploeg, bestaande uit de ren ners, Faanhof, Ver-donk, Hoek en Remkes, reeds in den eersten rit toonde tot de beste prestaties in staat te zijn. Het onderlinge contact was uitstekend, zoodat een goede tijd kon worden genoteerd, die in BOUVY2^^^1^ ^^>e4tde zeeUuréadJuup5Ag.6Oct (Adv. Ingez. Med.) den beslissingsrit nog werd verbeterd; zij reden de 4 K.M. in 5 min. 3.3. sec. Het duel SchulteWals werd in twee ritten uit gevochten. In den eersten rit over 20 K.M. met staanden start had men met veel pech te kampen. Aanvankelijk was het wachten op Wals, daar een van de pedalen van zijn fiets niet in orde bleek te zijn. Toen er eindelijk was gestart, weigerde plotseling de motor van Bustraan, den gangmaker van Schulte, zoodat opnieuw moest worden gestart. Bij den tweeden start, waarbij Wals vrij goed den kop had genomen, weigerde plotseling de motor van Kaeser, den gangmaker van Wals. De derde start was fraai, Op uitstekende wijze wist de gangmaker van Schulte zich naar voren te werken, waardoor Schulte de gelegenheid kreeg terstond den kop te nemen, 'om dien niet meer af te staan. Wals raakte een kwart ronde achter, doch werkte zich langzaam naar voren. Na zestien ronden ging Wals definitief tot den aanval over. Het duel was kort doch hevig en eindigde in een abso lute overwinning van Schulte. Kox-t daarop, toen nog vijftien ronden gereden moesten worden, raakte de fiets van Wals onklaar; deze rit moest ontijdig worden gestaakt. De jury besliste ten gunste van Schulte. In den tweeden rit, een inhaalwedstrijd over maximum 15 K.M. met vliegenden start, toonde Schulte opnieuw zijn meerderheid. Hij speelde het klaar, de halve ronde vrijwel geheel in te loopen, zoodat hij. wanneer hij er alles op zou hebben ge zet, mogelijk Wals had kunnen lappen. De uitslagen luiden: Tandem wedstrijd voor beroepsrijders en onaf- hankelijken, over 1500 M.: eerste rit: 1. Van Rijn Roes, 2. ReuterPronk; tweede rit: 1. Van der Voortvan Egmond, 2. De GraafMotke: derde en beslissingsrit: 1. Van der VoortVan Egmond, 2. Van RijnRoes, 3. De GraafMotke en 4. Reu terPronk. Inhaalwedstrijd voor amateurs over 4 K.M. Be slissingsrit: 1. de ploeg bestaande Faanhof, Ver donk, Hoek en Remkes; tijd 5 min. 3.3. sec; 2. de ploeg bestaande uit Petri, Bloem, Keyzer en Boe- finger. Rit a. van de match tusschen de beroepsrenners Wals en Schulte, wedstrijd met motorgangmaking over 20 K.M. (40 ronden), met staanden start: ge wonnen door Schulte bij beslissing van de jury. Rit b. van de match tusschen de beroepsrenners Wals en Schulte, inhaalwedstrijd met motorgang making over max. 15 K.M. (30 ronden), werd ge wonnen door Schulte in 11 min. 24.6 sec. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroeps rijders, te verrijden over 40 K.M. (80 ronden): 1. Zwartepoorte, 34 min. 2 sec; 2. Bakker op 40 M., 3. Bosland op 50 M., 4. Schulte op 490 M., 5. Wals op 1275 M. DAMMEN. EINDSTRIJD PERSOONLIJK HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Aan den eindstrijd om het persoonlijk hoofd klasse kampioenschap van Noord-Holland zul len de volgende spelers deelnemen: P. J. van Dartelen te Zandvoort (Haarlemsche Damclub) A. de Jong en IJ. de Jong (damclub „Ooster kwartier") H. Laros, B. Dukel en H. de Boer (damclub IJmuiden); H. J. v. d. Holst en J. Fritz (damclub Zaandam). Hedenavond wordt in het clublokaal van „Oosterkwartier" aan de Zomervaart te Haarlem de partij A. de JongIJ. de Jong gespeeld. 1 De omstandigheden hebben ook ons gedwon- cen tot wijzigingen, die inkrimpingen en vereen voudigingen beteekenen. Zoo is de wekelijksche pagina voor onze jeugd sedert half Mei met meer in ons blad opgenomen, omdat wij bij de nood zakelijke beperking van den omvang der cou rant, deze ffoote plaatsruimte met meer aan deze rubriek konden besteden. Wij zullen thans weer geregeld speciaal voor de jeugd bestemde bijdragen gaan opnemen, maar niet meer in denzelfden omvang. De briefwisseling en raadsels zullen moeten vervallen, verhaaltjes, versjes e.d. zullen blijven. Deze door de omstandigheden voorgeschieven beperking brengt mede de beëindiging van de bemoeiing van mevrouw W. Blomberg—Zeeman als onze medewerkster voor aeze ïubnek. Wij hebben behoefte daarover nog iets te zeggen Met groot leedwezen hebben wij Mevrouw Blombei g kennis gegeven van de verandering die wij ons genoopt zagen toe te passen en wij hebben daar bij ten volle uiting gegeven aan de zeer groote en onvermengde waardeering, die wij onafge broken gedurende een reeks van 27 jaar voor haar medewerking aan ons blad hebben gehad. Mevrouw Blomberg heeft ons daarop seant- woord. dat zij ons besluit, hoezeer zij het be treurde. alleszins kon billijken en op haar beurt waardeering betuigd voor de prettige wijze waar op zij met ons heeft samengewerkt. Wij hebben dus, en dat doet ons goed, in alle vriendschap afscheid van elkaar genomen. De onvolprezen toewijding en voortreffelijke eigenschappen van deze trouwe medewerkster zullen bij ons altijd in dankbare herinnering blijven en het is ons een behoefte, op deze plaats aan onzen oprech ten dank en onze wezenlijk groote achting voor Diaar uiting te geven. Wij voldoen tenslotte gaarne aan haar verzoek om haar hier volgende woorden aan de rubrie- kertjes af te drukken: HAARLEM, 2 Juli 1940. Beste Rubriekertjes, Ik heb in de laatste weken veel gehoord over 't niet verschijnen van Onze Jeugd. „En waarom ik toch niet schreef?" Nu wil ik jullie allemaal tezamen antwoorden, dan behoef je Vrijdags niet langer ..voor niks" in de krant te kijken, 't Valt me een beetje moeilijk om het jullie te zeggen, maar 't moet nu een maal. Door de tijdsomstandigheden zullen de briefjes en raadsels van Onze Jeugd niet meer verschijnen. Er zullen nog wel verhaaltjes en versjes komen, maar nu de groote menschen zooveel te vertellen hebben, moeten wij verder zwijgen. Zoo gaat 't thuis ook wel hè en daar moeten we ons in schikken. Maar nu bij 't scheiden van de markt wil ik jullie en vooral ook je ouders heel hartelijk dan ken voor 't groote vertrouwen, dat je in mij hebt gesteld. Veel lief en leed is mij toevertrouwd en ik heb van harte gaarne gedeeld in dit alles. Wij zullen elkaar niet vergeten. Wie mij eens wil komen bezoeken, is van harte welkom. Wie nog eens graag een briefje wil schrijven, mag dat zeker doen. Ik zal het dan ook beantwoorden, al Is het niet in de krant. De Sint Nlcolaaswedstrljd vervalt nu ook. Jullie kunt den ziekenhuizen nog diensten bewijzen door b.v. in clubjes te handwerken, te houtzagen enz. Er wordt thans zooveel vereenvoudigd, dit kan ook eenvoudiger. Dat mooie werk behoeven wij daarom nog niet uit te schakelen. Wie ook daarin raad noodig heeft, klopt maar bij mij aan. Het ga jullie verder allen heel goed. Laat je lichtje schijnen thuis en bij anderen. Bewaar de goede herinneringen die je hebt aan 't meedoen als Rubrickertje aan Onze Jeugd van Haarlem's Dagblad. W. BLOMBERG—ZEEMAN. 'K GA ZWEMMEN, door W. B. Z. Zeg, jongens ik ga zwemmen, Daar verder in 't meer, Wat is het nu vandaag toch, Reusachtig heerlijk weer. Je ziet wel: ik kan duiken. 't Gaat hier reuze fijn. Je armen goed gestrekt maar, Dan doe je je nooit pijn. Het water is zo helder. Hier in ons mooie meer, Atjuus ik zwem een rondje, Je ziet me straks wel weer. PAPPIE KAN TOVEREN! „Let op, dan ga ik eens toveren," zei een Vader tot zijn zoontje, terwijl ze op reis waren. Hij nam zijn hoed, verstopte hem en deed net of hij 'm uit 't raampje had gegooid. „Ziezo, nu fluit ik en dan tover ik m'n hoed weer terug," zei hij daarna. Hij floot en liet den jongen zien, dat hij z'n hoed weer op had. Een tijdje zat de jongen verbluft te kijken. Maar opeens rukte hij z'n muts van 't hoofd, gooide hem uit 't raampje en riep: „Toe, Pappie, tover nu nog eens!" GRAPJE UIT DE DIERENWERELD. De hele familie Merel is dodelijk ongerust! Wat is er gebeurd? Vader Merel heeft 's mor gens in de vroegte het nest verlaten en is nóg al niet terug! 't Wordt twaalf uur, één uur, twee uur geen vader! Moeder wordt boos en de kleintjes huilen. Eindelijk om vier uur, komt vader Merel het nest binnen: helemaal stoffig en uitgeput. ..Ha! ben je daar? Waar heb je gezeten? Wat is er gebeurd?" piept alles door elkaar. ..Kalm, kalm!" hijgt vader, „ik dacht: 't is zulk prachtig weer, ik ga te voet naar huis te rug!" Verstrooid. Professor (tot een kleinen jongen die hem groet) „Hoe heet je, kereltje?" Jongetje (verbaasd): „Maar Vader, ik heet toch Hans!" Even stil! Kareltje gaat 's avonds met zijn vader langs het strand wandelen. De vuurrode zonnebal daalt langzaam op het water neer. „Vader!" zegt Kareltje ademloos, „laten we nu eventjes héél stil zijn! Direct begint hij te sissen!" In Artis. Vader: „Kijk, dat is het hert, daar komt het hertsleer van. Dat is het rund, die geeft ons het rund leer. Dat. is een kalfje, die geeft ons het kalfsleer". Lottie: „Ja vader. En waar is de zeem?" VAN TWEE POESJES Twee kleine poesjes maakten Eens ruzie met elkaar. 't Ging om een mager muisje, Hè foei, wal was dat naar! Minetje had voor 't gaatje Erg lang op wacht gestaan En toentoen kwam daar eind'lijk Een heel jong muisje aan! Een klein, dom jongens-muisje, Dat onvoorzichtig was. Het wipte door het gaatje Enkwam toen slecht te pas! Minet wou 't op gaan happen Maar toen kwam Mauw erbij Die riep: „Dat 's vals, Minetje, Toe, geef de helft aan mij!" „Niks hoor! ik heb 't gevangen! Ik eet het lekker op!" „Hè nee, toe, eerlijk delen, Ik 't lijf en jij de kop!" Twee kleine poesjes rolden Al vechtend op de grond Toen, op 't lawaai kwam Moeder. Die ruzie vrees'lijk vond, Met 'n poezemattenklopper Gaf ze hen op hun broek! De poesjes schreiden hevig, De muiswas plots'ling zoek. Want 't kleine jongens-muisje Dat was nog lang niet dood, Floep! 't wipte door het gaatje! De vreugde thuis was groot' MARIE MICHON DE PARTIJ, door W. B. Z. Ineke en Mineke, Die gaven een partij De zusjes en de broertjes Die mochten er ook bij. Ineke en Mineke Die schonken samen thee. Maar al de broers en zusjes Dronken daarvan ook mee. Ineke en Mineke Gaven er lekkers bij, Allen zongen met elkaar. Een liedje van de Mei. Ze vierden met z'n achten Tesaam een heerlijk feest, Maar 't beertje werd vergeten. Was er toch bij geweest. VREEMDSOORTIGE BRAND. Een groot circus trekt door de stad. Voorop een tractor, daarachter twee woonwagens, dan weer een tractor, daarachter drie kooien, enz. Opeens stijgt uit de eerste woonwagen een rookwolk op. De keuken en daarna de werkka mer van den circus-directeur zijn in brand ge slagen. Maar een circusbaas laat zich zo gauw niet uit 't veld slaan. Hij roept den chauffeur iets toe en in volle vaart ratelt de stoet door een paar straten naar de brandweer. De directeur luidt de alarmklok en vijf minuten later is de brand ge blust. Maar de brandweerlui gaan niet zoals gewoon lijk naar hun wachtpost terug. Ze blijven met open mond de woonwagens aanstaren. Voortdu rend komen er meer mensen bij, zodat 't een hele optocht wordt. De circuslui begrijpen niets van al die nieuwsgierigheid. Ze willen verder. „Hoor eens", zegt eindelijk de circusdirecteur tegen den brandmeester, „is er eigenlijk aan een half verbrande keuken zoveel te zien?" ..Eigenlijk niét" fluistert de brandmeester. ..maar dit is de eerste keer in de geschiedenis van de brandweer, dat ons een brand wordt thuisbezorgd!" POSTZECELRUBRIEK 1937 Herd. 25 25 50 50 1 L -1- 71, 41, 61. 3L 1L 50 1 L 1 L 2 L 1937 8e Balkaniade 10 L 1 1L 2+1L 44-1L 6+1L 1 L ROEMENIë Aanvulling HL Bij de 7de herdenking van de Tegering van Ko ning Carol II verscheen een serie zegels met afbeel dingen van sportgebeurtenissen met datum „8 Ju- nie 1937". Deze serie had wederom een toeslag, welke de sport ten goede kwam. Het zijn de waar den 25 en 25 b. (bruinzwart voetbal) 50 en 50 b. (roodbruin zwemmen) liggend formaat 45 x 32 mm., 1 L. en 50 b. (violet speerwerpen) 2 L. en 1 L. (grijsgroen skiën) 3 L. en 1 L. (bruinkarmijn Koning Carol als jager) 4 L. en 1 L. (roodoranje roeien) 6 L. en 2 L. (bruinkarmijn ruiter) 10 L. en 4 L. (blauw de grondlegging van de Fede ratie van internationale sportwedstrijden, de U. F. S. R.). Grootte 45 x 35 mm. Voor de Petite Entente verschenen twee zegels met afbeeldingen van de Koninklijke graftombe de Cur- tea de Arges. Het zijn de waarden 7 L. 50 b. (ul- tram.) en 10 L. (blauw). Grootte 35 x 45 mm. Ter gelegenheid van de 8ste Balkaniade in 1937 verscheen een serie zegels met athletiekafbeeldingen Het zijn 1 en 1 L. (violet) 2 en 1 L. (groen) 4 en 1 L. (roodoranje) 6 en 1 L. (bruinlila) 10 L. en 1 L. (blauw). Grootte 35 x 45 min. Zie voor de plaatsing het schetsje. Rustenburgerlaan 23. N.B. Gelieve de zendingen weer zo spoedig mogelijk door te zenden, opdat ze weer bij mij te rugkomen. Door de omstandigheden is het natuur lijk iets in de war gelopen, doch nu wordt alles weer gewoon afgewerkt. Wie dubbele zegels heeft, kan ze ook weer afgeweekt en uitgezocht in de bus brengen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10