5 Drie Fransche slagschepen verloren gegaan. V R TJ D A" G 5 JUKI 194Ö H'A'SEEEMrS B'A'GBCKB Hevig gevecht bij Oran tusschen Engelsch en Fransch eskader. De „Provence", ht schip „Br< t Fransche slagschip, dat in brand geschoten werd; het zuster- tagne" liep op de reede van Oran op een mijn. De „Strassbourg" ontsnapt. BERLIJN, 4 Juli (D.N.B.) Betreffende den overval van de Britsche vloot op de Fransche oorlogsschepen in de oorlogshaven van Oran, ver- neemt het D.N.B. nog dat bij den plotselingen aanval der Engelschen, die Woensdagavond om 17.50 uur werd ondernomen, de Fransche sche pen vooreen deel niet onder stoom lagen, en al dus in de haven lagen, dat zij hun zware artille rie niet in werking konden brengen. Deze om standigheden kenmerken het optreden van de I Engelschen. Zij openden van grooten afstand bij verrassing het vuur. De slagschepen „Dunkerque" en „Pro vence" benevens de flotilleleider „Mogador" I werden in brand geschoten en liggen bran- I dende in de haven van Oran. Het slagschip „Bretagne" is klaarblijkelijk bij het stooten op een door de Engelschen gelegde magne tische mijn in de lucht gevlogen. Het slag schip „Strassbourg", vijf flotilleleiders en een aantal torpedobooten en duikbooten zijn er in geslaagd al vechtende door den ring der Engelsche schepen heen te breken en de Middellandsche Zee op te varen. Het D.N.B. meldt: .De overval van de Engelsche vloot op de Fran sche oorlogsschepen voor Oran wordt in politie- ke kringen te Berlijn als een van de laaghartig- ste daden gekenmerkt, waarvan ooit in de we- reldgeschiedenis is melding gemaakt. Enge- land's verraad aan Frankrijk, dat in de docu menten over den slag in Vlaanderen welke het departement van buitenlandsche zaken heeft gepubliceerd, op werkelijk dramatische wijze wordt onthuld, vond in den zeeslag voor Oran, aldus zegt men te Berlijn, een werkelijk duivel- sche bekroning, terwijl uit de documenten blijkt, hoe in Engeland zoowel de regeering als het le ger steeds weer hebben geweigerd om Frankrijk dat door hen in den oorlog was gedreven, de hulp te verleenen, waar het om verzocht en hoe on der de oogen van Engeland het Fransche leger doodbloedde en Churchill geen ander belang had dan de redding van het Engelsche expedi tiecorps, bewijst de misdaad door Churchill voor Oran begaan, dat Churchill in staat was tot de meest ongelooflijke houding, welke zich in het politieke en militaire leven laat denken: de brutale vernietiging van de lastig geworden over blijfselen van den bondgenoot, die in het belang van Engeland heeft moeten vechten. Deze daad, zoo verklaart men, stelt zelfs het verraad, dat door Engeland is begaan aan Po len, Noorwegen, Nederland en België in de scha duw. Waren de beschimpingen al weerzinwek kend. waarmede Frankrijk, in zijn tragisch uur door zijn vroegeren bondgenoot is overladen, de vernietiging van Fransche schepen in Engel- Post van American Clipper in beslag genomen. I NEW YORK, 4 Juli (D.N.B.) Voor de tweede maal in deze week heeft de van Lissabon komende Amerikaansche Clipper-vliegboot een niet op het programma staande landing gemaakt op de Ber- mudareilanden, waar de Engelschen prompt de post van boord haalden, De Yankee Clipper, die Woensdag uit Europa aankwam, heeft het grootste deel van zijn 1050 kilogram post bij de Britsche censuur moeten ach terlaten. Maandag hadden de Engelschen meer dan 500 kilogram post van den American Clipper in be slag genomen. Demonstraties in Britsch-Indië. Als protest tegen de arrestatie van Box. KABOEL, 4 Juli (D.N.B.) De aanhouding van Subhas Bose, den voormaligen voorzitter van het Indische nationale congres, door de Engelsche autoriteiten heeft in talrijke steden en industrie gebieden van Indic geleid tot demonstraties dei- bevolking. In de voorsteden van Calcutta moest de politie herhaaldelijk ingrijpen. Te Delhi zijn mili tairen te hulp geroepen, die met de wapens tegen de demonstranten optraden. Verschillende perso nen werden gedood en talrijke gewond. sche en Fransche havens en de moord op Fran sche matrozen, die alleen de bevelen hebben op gevolgd van hun regeering en hun officieren, staan buiten elk menschelijk begripsvermogen. Wanneer van officieele Engelsche zijde tege lijkertijd nog wordt beweerd, dat dit vernieti gingswerk en de moord op bondgenooten in hun eigen belang geschiedt, dan teekent deze peil- looze huichelarij, hoe slecht de zaak er voor staat, die door Engeland wordt verdedigd en hoe verdorven de methoden zijn, die daarbij worden gebruikt. Churchill, zoo schrijft de Deutsche Dienst" wordt niet alleen door ons, maar ook door de wereldgeschiedenis beoordeeld als de grootste schavuit, die ooit heeft geleefd. Naast hem verbleken de misdaden, die in de an nalen der wereldgeschiedenis staan opgeteekend. De vraag moet worden gesteld, wat het En gelsche volk over deze onovertroffen misdadige figuur heeft te zeggen, Indien in het Engelsche volk nog een groentje gevoel voor eer, fatsoen en ridderlijkheid aanwezig is, dan moet deze laag heid van zijn minister-president eindelijk den al te lang uitgebleven storm van verontwaardi ging doen losbreken. Nelson heeft de Fransche vloot in den zeeslag bij Trafalgar overwonnen. Winston Churchill laat weerlooze schepen van zijn Franschen bondgenoot in Engelsche ha vens in den grond boren". De „Dunkerque" werd in 1935 in gebruik geno men en vormde met de „Strassbourg" de „Dunker que klasse" onder de slagschepen. De waterverplaat sing van deze klasse bedraagt 26.500 ton. Het schip voer 1381 koppen en was bewapend met 8 stukken van 33 c.M., 16 van 13 c.M. en een aantal lichtere stukken. Het bood plaats aan 4 vliegtuigen. De „Provence" is een schip van de Bretagne- klasse, waartoe ook de „Bretagne" behoorde, zoo dat deze klasse van slagschepen niet meer bestaat. Deze schepen hadden 22.189 ton waterverplaatsing en voeren 1133 koppen. Zij dateerden van 1913 en hun bewapening bestond uit 10 stukken van 33 c.M., 14 van 13,5 c.M. en kleinere stukken. De „Mogador", welke flotilleleider eveneens in brand geschoten werd, had haar naam geschonken aan de uit 6 schepen bestaande „Mogador"-klasse. De waterverplaatsing bedroeg 2844 ton en de be manning 238 personen. Dit schip was bewapend met 8 kanonnen van 13,5 c.M. en kleiner geschut. Het schip was nauwelijks 2 jaar oud. FRANSCHE KRINGEN IN NOORD- AFRIKA VERONTWAARDIGD. TETOEAN, '5 Juli (D.N.B.) De Engelsche overval op Fransche vlooteenheden bij Oran heeft ondëf de Arabische bevolking van Noord-Afrika de uitwerking van sensatie. In een omtrek van honderd kilometer werd het gebulder van het scheepsgeschut gehoord. In Fransche kringen in Noord-Afrika heerscht ontzaglijke verontwaardi ging over den laffen overval. Zelfs de Franschen. die nog voor kort niet accoord gingen met de maat regelen van maarschalk Pétain en pleitten voor een voortzetting van de EngelscheFransche samen werking, zijn na den aanslag in één nacht tot uit gesproken vijanden van Engeland geworden. Uit Algeciras verneemt het D.N.B., dat aan den overval op de Fransche oorlogsschepen in Oran is deelgenomen door de Engelsche slagschepen Hood en Resolution, benevens door nog een linieschip en acht torpedobootjagers. Verder wordt gemeld, dat Donderdag drie tor pedobootjagers met talrijke dooden en gewonden in Gibraltar zijn aangekomen. Voorts zijn twee tor- perdobootjagers in Gibraltar binnengeloopen, welke ernstige beschadigingen vertoonen. Volgens de laatste berichten zou het zeegevecht voor Oran ook Donderdagavond nog hebben voort geduurd. De behandeling der krijgsgevangenen in Duitschland. Verzwarende bepalingen opgeheven. BERLIJN, 4 Juli (D.N.B.) Op grond van rap porten en talrijke andere berichten over een voortdurende illegale behandeling van Duitsche vliegers door Franschen en Belgen had generaal- veldmaarschalk Goering zich genoopt gezien, op 27 Mei bijzondere bepalingen voor de behandeling van Fransche en Belgische krijgsgevangenen der luchtmacht vast te stellen. Van officieele zijde wordt thans medegedeeld, dat met het sluiten van het wapenstilstandsverdrag deze bepalingen zijn opgeheven. Voor de behandeling der Fransch-Bel- gische krijgsgevangenen der luchtmacht zullen weder dezelfde bepalingen als voor de andere ge- angenen der vijandelijke luchtmacht gelden. Evacuatie van Bessarabië wordt voortgezet. BOEKAREST. 4 Juli. (Reuter) Het commu niqué van den Roemeenschen generalen staf luidt: op 3 Juli te middernacht bevonden onze troepen zich ongeveer aan de rivieren Suceava, Herta en Proeth. De evacuatie der personen, die nog niet hebben kunnen vertrekken door verkeersmoeilijk heden of slecht weer, duurt voort. Militaire rechter in België aan geklaagd. Hoogverraderlijke uitlatingen tegen koning Leopold. BRUSSEL, 4 Juli (D.ND.) Volgens de Bel gische bladen, heeft de Belgische procureur-gene raal een aanklacht ingediend tegen den voormaligen hoogsten militairen rechter Ganshof van der Meersch, die er van beschuldigd wordt een groote' rol te hebben gespeeld bij de uitlevering aan Frank rijk van Belgische en Duitsche staatsonderdanen, alsmede van personen van andere nationaliteit. Van der Meersch wordt tevens aangeklaagd van hoog verraderlijke uitlatingen tegen koning Leopold. De procureur-generaal heeft reeds den vroegeren se nator Van Dieren verhoord, die onlangs Van der Meersch in het paleis van justitie een oorvijg heeft toegediend. Joego-Slavië en de Sovjet-Unie. BELGRADO, 4 Juü (D.N.B.) Naar de „Novosti" meldt heeft Joego-Slavië zich verzekerd van den invoer van 150 tot 200 wagons ruwe kapok uit de Sovjet-Unie. Stauning over de Deensch-Duitsche betrekkingen. Denemarken zal zijn onafhankelijkheid herkrijgen. KOPENHAGEN, 4 Juli (D.N.B.) In het Folke- ting heeft de minister van staat Stauning bij de behandeling van de begrooting o.a. gesproken over de betrekkingen tusschen Duitschland en Dene marken. De betrekkingen tusschen bezettingsautoriteiten en bezettingstroepen aan den eenen kant en de Deensche autoriteiten en de Deensche bevolking aan den anderen kant, aldus Stauning, zijn goed. Het Deensche volk voelt zich gerustgesteld door de toezegging, dat Denemarken zijn onafhankelijk heid zal herkrijgen en dat de integriteit van het land niet zal worden aangetast. Het blijft de wensch van Denemarken, de goede en vriendschap pelijke, betrekkingen met Duitschland en het Duit sche vólk tot ontwikkeling te brengen. Ten aanzien van Groenland zeide Stauning, dat Denemarken er van uitgaat, dat zijn rechten op Groenland op geen enkele wijze door de verhou dingen, die tengevolge van den Europeeschen oor log zijn ontstaan, kunnen worden aangetast. De regeerig beschouwt het als een taak, die vanzelf spreekt, Groenland voor Denemarken te behouden. Bom ontploft op wereldtentoon stelling te New-York. Drie leden der geheime politie gedood. NEW-YORK, 5 Juli (D.N.B.) Drie leden der geheime politie zijn Donderdag gedood en verscheidene andere gewond, toen zij een bom, die er uitzag als een radio-ontvangtoestel, ver wijderden uit het Britsche paviljoen op het ter rein van de New-Yorksche Wereldtentoonstel ling. De bom kwam pas buiten het paviljoen tot ontploffing. Iersche liavens worden bewaakt. LONDEN. 4 Juli (Reuter) De Iersche re geering heeft bevel gegeven de havens van Du blin, Dunlaoghaire en Cork onder militaire bewaking te stellen. 1-Iet havenpersoneel moet de bevelen der officieren opvolgen. Britsche kinderen in Canada. NEW-YORK. 4 Juli (D.N.B.) Naar uit Quebec gemeld wordt, zijn daar 300 „Aristocra tische" Engelsche kinderen aangekomen, die voor den duur van den oorlog in Canada zullen blijven. Engelsche schepen mogen niet in Fransche territoriale wateren komen. Verklaring der Fransche regeering. ROME, 4 Juli (D.N.B.) De Fransche regeering heeft, volgens een door Stefani geciteerd Reuter- bericht, een bevel uitgevaardigd, waarbij het allen Britsche schepen en vliegtuigen verboden is, de twintig mijlszóne aan de kust van het Fransche Europeesche of overzeesche gebied binnen te varen of te overvliegen. Indien dit bevel wordt over treden, zal zonder waarschuwing tot den aanval worden overgegaan. Turksch eskader teruggekeerd. ISTANBOEL, 4 Juli (D.N.B.) Een Turksch eskader, bestaande uit den slagkruiser Yawoez, twee torpedobootjagers en kleine schepen, is van den Boven-Bosporus naar de zee van Marmora terug gekeerd. De „Dunkerque" van de Dunkerque-klasse, waartoe ook de „Strassbourg" behoort. De „Dunkerque" ging verloren. De „Strassbourg" wist te ontkomen. De Fransche constitutie. Nationale opbouw maakte grondwetswijziging noodig. VICHY. 4 Juli (Reuter). In een door Ha- vas gepubliceerde verklaring worden de motie ven aangegeven, die hebben geleid tot een wij ziging der Fransche grondwet. In deze verkla ring wordt onder meer gezegd: „de nationale opbouw kan slechts verwezenlijkt worden, wan neer de tegenwoordige regeering zekerheid heeft zoo lang in functie te kunnen blijven, dat zij een aanvang kan maken met het voorbereidende werk." Ook een verklaring van Halifax. LOMDEN, 4 Juli (D.N.B.) Lord Halifax heeft in het Hoogerhuis een soortgelijke verkla ring afgelegd als Churchill in het Lagerhuis. Den overval op de Fransche vlooteenheden te Oran motiveerde hij met de opmerking, dat de Franschen het ..plechtige pact met de geallieer den" hadden moeten nakomen alvorens de be loften aan den vijand te vervullen. Halifax ver zekerde tenslotte, dat slechts door de zege van de Britsche wapens de bevrijding van Frankrijk mogelijk was en dat het Fransche volk vroeg cf laat begrip zou hebben voor het einddoel van het Britsche volk. Ieder in Engeland was vast? besloten, tot het zegevierende einde tegenstand te bieden. Volkenbondsambtenaren gevlucht. Doel der reis Zuid-Amerika. G-ENèVE, 4 Juli (D.N.B.) Bijna alle En gelsche ambtenaren van den Volkenbond zijn met autobussen uit Genève gevlucht. Het betreft hier in totaal ongeveer negentig personen, waar onder de vroegere Engelsche vice-secretaris- generaal Lester. De reis gaat, naar vernomen wordt, over het onbezette Fransche gebied naar de Spaansche grens. Naar verluidt, is het inter- nationaale arbeidsbureau, dat eerst naar Vichy wilde verhuizen, daarna overwoog naai- Ca nada te gaan, thans van plan met alle akten en documenten naar Zuid-Amerika te vertrekken. Geen Amerikaansche gezanten in bezette gebieden. WASHINGTON, 4 Juli (D.N B.) Dc minister van buitenlandsche zaken Huil heeft op een pers conferentie meegedeeld, dat aan den Duitschen eisch tot terugroeping van de diplomatieke vertegen woordigingen in Noorwegen, Nederland, België en Luxemburg gevolg zal worden gegeven. Huil heeft hier aan toegevoegd, dat men een procedure heeft gevonden voor dergelijke gevallen. Daarom zal deze kwestie in orde komen. Vichy thans definitief zetel der Fransche regeering. BERN, 4 Juli (D.N.B.) Volgens berichten uit Frankrijk is Vichy, dat oorspronkelijk slechts het centrum van het parlement zou worden, thans definitief tot zetel der Fransche regeering geworden. Behalve de president der republiek hebben zich, naar de Fransche bla den melden, thans ook de meeste ministeries daar gevestigd. De Kamers zullen te Vichy afzon derlijk bijeenkomen om een besluit te nemen over de bijeenkomst als nationale vergadering voor de grondwetsherziening. De bijeenkomst der nationale vergadering zou daarop, naar ver luidt, te Clermont-Ferrand worden gehouden. De minister-president zou de noodige gevoegd- heden krijgen om in overleg met zijn regeering een nieuwe grondwet op te stellen. Visa voor reizen uit het bezette gebied. (A. N. P.) Naar gebleken is, bestaat in breeds kringen nog onduidelijkheid over de bepalingen, welke voor het reizen uit het bezette Nederlandsche gebied en voor de terugreis gelden. Volgens de verordening van den rijkscommissaris van 6 Juni 1940 is het verlaten van en het binnen komen in het bezette Nederlandsche gebied ver boden. In bijzondere gevallen kunnen uitzonderin gen op dit gebied worden toegestaan. Als zulke bijzondere gevallen worden beschouwd: 1. Reizen voor dringende zakelijke besprekingen voor het geval het doel van de reis niet op andere wijze kan worden bereikt; 2. Reizen om terug te keeren naar de woonplaats of vaste verblijfplaats. De goedkeuring voor dergelijke reizen, welke in den vorm van een visum gegeven wordt, moet worden aangevraagd door personen, die hun woon plaats of vaste verblijfplaats hebben in: 1. De provincie Noord-Holland, Zuid-Holland (voor zoover gelegen ten noorden van de spoorlijn KatwijkLeidenAlphenWoerden), Utrecht, Gelderland, Overijsel, Drente, Groningen en Fries land of in de ressorten van de kantongerechten 's Hertogenbosch en Boxmeer in de provincie Noord-Brabant: bij de Ein- und Ausreisestelle Amsterdam, Driekoningenstraat 4. 2. De provinciën Zeeland, Zuid-Holland (voorzo ver gelegen ten zuiden van de spoorlijn Alphen LeidenKatwijk) en Noord-Brabant (uitgezonderd de ressorten van de kantongerechten 's Hertogen bosch en Boxmeer.), bij de Ein- und Ausreisestelle Rotterdam, Westplein 12; 3. De provincie Limburg: bij de Ein- und Aus reisestelle Maastricht, Stationsstraat 9; 4. Den Haag, Scheveningen, Loosduinen, Voor burg, Rijswijk en Wassenaar: bij de Ein- und Aus reisestelle Den Haag, Juliana van Stolberglaan 45. Aangezien de behandeling der aanvragen eenigen tijd vordert, kan niet op een onmiddellijke verlee ning der visa gerekend worden. Het is doelloos zich met aanvragen voor bovenbe doelde visa tot de Duitsche militaire autoriteiten te wenden. De „Mogador", de Fransche flotilleleider, die verloren ging. Litauen zegt concordaat met het Yaticaan op. KAUNAS 4 Juli (D. N. B.) De Littausche regeering heeft, naar het Littausche Telegraaf Agentschap meldt, met het doel de huidige abnor male toestanden in religieuze organisaties te rege len, besloten het in 1927 gesloten concordaat op te zeggen. Het Vaticaan is hiervan reeds in kennis gesteld. DE BETREKKINGEN TUSSCHEN RUSLAND EN LTTTAUEN. KAUNAS 4 Juli (D. N. B.) De uit Moskou teruggekeerde minister van buitenlandsche zaken Kreve Mickevicius, heeft volgens „Tiesa" verklaard, dat zijn bezoek slechts een eenvoudig beleefdheids bezoek was. Bij deze gelegenheid is ook het vraag stuk van een uitbreiding der economische betrek kingen tusschen Littauen en de Sovjet Unie bespro ken. De Sovjet regeering heeft veel begrip getoond voor de belangen van Littauen. Het Italiaansche legerbericht. ERGENS IN ITALIë. 4 Juli (Stefani)Le gerbericht nummer 24 meldt: Aan de grens van Cyrenaica heeft een onzer colonnes Musaid bereikt, in het gebied van Solium werd een af- deeling pantserauto's teruggeworpen, terwijl onze luchtmaht een gemechaniseerde colonne van den vijand aangevallen en verspreid heeft. Verder in het zuiden is een hernieuwde En gelsche aanval tegen de vesting Capuzzo met succes afgeslagen. Een van onze duikbooten is niet op haar basis teruggekeerd. In Oost-Afrika hebben onze dubats te Moiale een Engelsche versterking ingenomen, ondanks een aanval van het vijandelijke luchtwapen. welke zonder resultaat bleef. Aan de grens van den Soedan hebben onze escadrilles bij Acabo en Gallabat vijandelijke strijdkrachten gebombardeerd. Een vijandelijke luchtaanval op Assab veroorzaakte slechts on- beteekenende schade. Twintig personen in Gibraltar gearresteerd. Vrees voor de „vijfde colonne". MADRID. 5 Juli (D.N.B.) In Gibraltar zijn twintig personen gearresteerd, die tijdens den Spaanschen burgeroorlog gesympathiseerd hebben met het nationale Spanje en die thans door de Engelschen worden beschouwd als leden van de z.g, „vijfde colonne". Fransche schepen binnen Engelsch bereik mogen tot zinken worden gebracht. Beslissing van den Führer. BERLIJN, 4 Juli (D.N.B.) Nadat de Fran sche delegatie aan de Duitsche wapenstil standscommissie mededeeling had gedaan van de botsing tusschen Engelsche en Fransche vloot eenheden bij Oran. heeft de Führer aan de Fransche regeering toestemming verleend de Fransche schepen overal, waar zij zich aan de verovering door de Engelschen niet kunnen onttrekken, tot zinken te brengen. Dit besluit ls geheel overeenkomstig den inhoud van het wa penstilstandsverdrag, volgens hetwelk het niet in het voornemen der Duitsche regeering ligt de Fransche vloot in bezit van Duitschland te brengen, doch uitsluitend te verhinderen, dat deze vloot verder aan den oorlog tegen Duitsch land deelneemt. Engelsche bommen op Rotterdam. ROTTERDAM 4 Juli. Het A. N. P. meldt: „In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vlieg tuigen weer bommen laten vallen op het reeds zoo zwaar geteisterde Rotterdam. Gelukkig werd geen ernstige schade aangericht. Een particuliere auto garage werd beschadigd en van een in de nabijheid gelegen fabriek werden vele ruiten vernield. In een nabij gelegen weide ontploften eveneens enkele bommen, waardoor verscheidene koeien werden ge dood. Men is in Rotterdam zeer bitter gestemd over deze nachtelijke aanvallen der Engelschen." Groote werken in Noord-Brabant. Bicsbosch wordt o.m. ingedijkt. BREDA, 4 Juli (A.N.P.) Naar wij verne- men zal reeds op zeer korten termijn vermoe delijk kunnen reeds volgende week dc eerste werkzaamheden worden verricht worden be gonnen met de uitvoering van een der grootste werkobjecten in de provincie Noordbrabant: de afsluiting van den Brabantschen Biesbosch, van de Donge en van het oude Maasje. De indijking van den Biesbosch zal geschie den met eenige restricties ten einde de zeker heid te scheppen tegen de hoogste stormvloe den: daartoe zullen eenige wateroverlaten in de dijken worden uitgespaard. De dijkverzwaring aan ae Brabantsche zijde zal bij Geertuidenberg beginnen. In hoofdzaak om wateroverlast te voorkomen voor het Zuid-Hollandsche Biesbosch-gebicd. dat zou kunnen ontstaan door de indijkingen in Brabant, zal een verzwaring van de Merwededij- ken aan den Hollandschen oever worden aan gebracht. te beginnen bij Gorcum. In den Zuid-Hollandschen Biesbosch zal het werk worden uitgevoerd onder leiding van den Provincialen Waterstaat. De werken op Bra- bantsch gebied zullen staan onder toezicht van den Rijkswaterstaat onder de rivieren. Door deze werken zal een gebied van ruim 37.000 Hec taren in de Langstraat langs de beneden-Don- ge, den Amer en in den Biesbosch dat tot dus verre steeds bloot stond aan wilde inundaties, van zijn wateroverlast worden bevrijd. Voor dit geheele gebied, dat tot nu toe In zijn ontwik kelingsmogelijkheid werd geremd, zullen door deze werken nieuwe toekomstmogelijkheden ont staan. PROGRAMMA ZATERDAG 6 JULI 1910. JAARSVELD, 414,4 M. AVRO-Uilzending. 8.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.15 Concertge bouw-orkest (opn.). 10.00 Morgenwijdjng. 10.15 Concertgebouw-orkest, Koninklijke Oratoriumver- eeniging en solisten (opn.). 10.45 Omroeporkest (11.2511.45 Declamatie). 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P., eventueel gramofoonmu ziek. 1.00 AVRO-amusementsorkest en solist. 2.00 De Staalmeesters. 2.40 Disco-causerie. 3.30 AVRO- dansorkest. 4.00 AVRO-strijkorkest. 4.45 Kinderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding. 5.15 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 6.40 Interview. 7.00 AVRO- Musette-ensemble. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 AVRO-amusementsorkest, de „Har mony Sisters" en solist. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO: Avondwijding. 10.1510.30 Berichten A. N. P. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending. 11.15—11.30 n.m. Berichten. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8,30 Gramofoonmuziek. 11.1511.30 Berichten (Engelsch). 12.00 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 KRO-orkest. 1 45 Gramofoonmuziek. 2.002.15 Berichten (Duitsch). 3.153.30 Berichten (Engelsch). 5.00 5.15 Berichten (Duitsch). 5.30 KRO-Melodisten. 6.156.30 Berichten (Engelsch). 7.00 Reportage. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Bei'ichten A. N. P. 8.45 KRO-Groot-amusementsorkest en solist. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Musiquette. 9.55 Wij slui ten den dag. 10.00 Berichten (Duitsch). 10.1510.25 Berichten A. N. P. 11.15—11.30 Ber. (Engelsch),

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7