De Noord- en Zuid-Holl. Reddingsmaatschappij oefent te Zandvoort. f Spoct en SpzC j VEIJDXG 5 JUKI 194Ö H5ÏKCËTPS T>""V'0 Tf V. A"T5 7 WIJK AAN ZEE NED. HERV. KERK. DS. J. BRONKHORST NAM HET BEROEP AAN. Gister heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, van den candidaat J. Bronkhorst te Utrecht het bericht ontvangen, dat hij het beroep heeft aan genomen. In verband met zijn doctoraal examen zal Ds. Bronkhorst niet voor 1 October zijn ambt aan vaarden. De reddingboot gaat te water. De reddingboot te Zandvoort, die wegens bui tengewone omstandigheden geruimen tijd niet was uitgevaren, werd Donderdagmiddag on verwacht uit de loods gehaald voor een oefe ning. Sterke paarden trokken het gevaarte, dat zoolang het in de straten rijdt, zoo groot is, maar zoodra het op zee is een notedop schijnt, naar het strand. Velen spoedden zich naar het strand om de ver richtingen van de bemanning te volgen. Tengevolge van den stevigen Zuidwestenwind was de zee vrij rumoerig; de boot werd in de eerste branding zelfs even teruggeslagen. Hoog sloeg het water van tijd tot tijd over de boot, zoodat er van boot en bemanning soms weinig te zien was. De oefening bestond dezen keer hoofdzakelijk in het snel optrekken van de boot door de bran ding en daarna het kalm terugkeeren naar de kust waarbij de sleepzak werd gebruikt om de vaart te regelen.. Daar de boot geregeld dicht onder de kust bleef, kon het publiek het werk van de bemanning gemakkelijk volgen, v Ook het naar boven brengen van de boot trok BLOEMENDAAL De 70e verjaardag van den heer Tillema. Toekenning van een zilveren eeremedaille. Zooals wij gemeld hebben viert de heer H. F. Tillema, te Bloemendaal, die zooveel gedaan heeft ter bevordering van hygiënische belangen in Ned. Indië, heden zijn 70en verjaardag. Reeds in den loopt van den morgen ontving de heer Tillema tal van bloemstukken en schriftelijke bewijzen van belangstelling, o.a. van oude vrienden in Semarang, en van het hoofdbestuur van de Ver- eeniging „Oost en West". De Raad van Beheer van de Kon. Vereeniging „Koloniaal Instituut" heeft aan den heer Tillema de groote zilveren eeremedaille van het Koloniaal Instituut toegekend. Dit, door de Vereeniging tot dusver in nog slechts enkele gevallen uitgereikt onderscheidings- teeken, stelt in het licht hoezeer Tillema's werk als dat van een moedig strijder voor een gezond en levenskrachtig Indië, zoo ook diens onverpoosd, belangeloos streven naar meer belangstelling in Nederland voor de overzeesche gebiedsdeelen, door het Koloniaal Instituut worden op prijs gesteld. M.U.L.O.-EXAMENS. De volgende leerlingen van de openbare school voor U.L.O. zijn geslaagd voor het MULO-di- ploma: A. Tini Meijer, Cath. de Vries, Joke Jor- dans, Bob Rijkse en Coba Landsman. Diploma B: Annie Lodewijks, Andries Kluit, Henk ter Beest en Ko Vogel. HEEMSTEDE DE SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN. Bij de demonstratie der Heemsteedsche Red dingsbrigade a.s. Zaterdagmiddag tijdens het schoolzwemfeest in de zwemvijvers te Heemstede zal de heer A. J. Meijerink de redding uit de ge sloten auto toelichten. Vooraf zal de brigade een demonstratie geven van enkele bevrijdingsgre pen en het slepen van drenkelingen. ZONNESTRAAL-COLLECTE. De op 22 Juni uitgestelde collecte voor ..Zon nestraal" is thans bepaald op Zaterdag 13 Juli a.s. HALFWEG „HALFWEG" WINT MET 5—3 VAN DE KENNEMER ZWEMCLUB. Het eerste zevental van de poloclub „Halfweg" heeft Donderdagavond in de zweminrichting te Zwanenburg na een snellen wedstrijd gezege vierd over de Kennemer Zwemclub. Voor de rust opent de K. Z. de score met een fraai doelpunt. Frankfort en Tichelaar kunnen dan den achterstand in een 21-voorsprong omzetten. Na de rust is het spel van „Halfweg" produc tiever. Rechtsbuiten Tichelaar scoort tweemaal en ook de achterspeler Pott weet het net te vonden, zoodat een 51-voorsprong verkregen wordt. Het gelukt dan aan de voorhoede van de K.Z. om twee doelpunten od erooten afstand te ecoren (531. zeer de belangstelling van het publiek. Het was dan ook een interessant gezicht, te zien hoe acht sterke paarden zich tot het uiterste inspannen om den zwaren wagen met de boot door 't rulle zand naar boven te trekken. De oefening had een vlot verloop. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente kwam Donderdag namiddag 6 uur in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer Biemond. Voorzitter de burge meester mr. A. Slob. Alvorens een begin te maken met de afwerking van de agenda hield de voorzitter een korte toe- praak, waarbij werden herdacht de vijf gesneuvel den uit de gemeente Haarlemmermeer Voorts werd met eenige woorden herinnerd aan de veranderde tijdsomstandigheden en de plicht van de raadsleden om zich zooveel mogelijk aan te passen teneinde een vlot verloop van de behar tiging van de gemeentebelangen te verkrijgen. De heer F. H. Bos bedankte den voorzitter, be tuigde namens alle raadsleden groot leedwezen met de droevige familieomstandigheden in diens gezin en uitte zijn erkentelijkheid voor de buitengewone activiteit, waarmede de burgemeester in de moei lijke oorlogsdagen en daarna zijn taak had ver vuld. Bij de ingekomen stukken en mededeelingen was een bericht van den heer N. J. Blom, waarin hij mededeelde een benoeming tot lid van de com missie van toezicht op de Christelijke Landbouw winterschool te Hoofddorp niet te willen aanvaar den. Ook werd mededeeling gedaan van een brief van de directie van het P.E.N. te Bloemendaal dat zij accoord gaat met het voorstel van den ge meenteraad gedaan bij brief van 9 November 1939 tot het aangaan van een nieuw contract voor de" openbare straatverlichting, waarbij deze concessie is toegestaan dat het bepaalde in artikel 3, lid 3 sub a en b, niet zal gelden ten aanzien van de lichtpunten in Badhoevedorp en naaste omgeving. Voorts was ingekomen een verzoek van tal van ingezetenen uit het dorp Zwanenburg tot het vesti gen van een hulpsecretarie in vei'band met de slechte verkeersverbinding met Hoofddorp Dit werd gesteld in handen van B. en W„ ter wijl de raad algemeene machtiging verleende om naar bevind van zaken te handelen indien het college een belangrijke verbetering zou kunnen tot stand brengen, bij voorkeur met betrekking tot allerlei distributieaangelegenheden. Tot lid van de commissie van toezicht op de landbouwwinterschool werd benoemd de heer P. J. Joore. Een perceel bouwland, deel uitmakende van de nieuwe begraafplaats, gelegen langs den weste lijken Hoofdweg nabij den Vijfhuizerweg werd onderhands verpacht aan den her R. Hoogenkamp te Hoofddorp. De heer A. Bogaard, bouwondernemer, wonende te Zwanenburg, was in beroep gekomen tegen een beslissing van B. en W„ waarbij vergunning werd geweigerd, een dubbel woonhuis te mogen bouwen op een perceel grond gelegen langs de Olmenlaan in het dorp Zwanenburg, doch dit beroep werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. onge. grond verklaard. Machtiging werd verleend tot het aangaan van een rekening-courant met de directie van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gra- venhage ter voorziening aan de behoefte aan kas geld. Goedgekeurd werden diverse wijzigingen van de gemeentebegrootingen voor de jaren 1939 en 1940 BESCHERMING TEGEN LUCHTAANVALLEN. De burgemeester brengt ter openbare kennis, dat krachtens het bepaalde in artikel 12 van de Wet van 23 April 1936, betreffende be scherming tegen luchtaanvallen, het navol gende is bepaald: Het is ten strengste verboden om zich buitens huis te bevinden bij luchtgevaar, waaronder ook is te verstaan het. overvliegen van duidelijk zichtbare niet-Duitsche of Italiaansche vliegtui gen; het voeren van luchtgevechten tusschen twee of meer vliegtuigen onderling, alsmede het vuren van den grond af op zich in de lucht be vindende vliegtuigen: een ieder die zich °P straat bevindt, moet dekking zoeken in wonin gen en andere gebouwde perceelen, waarvan de eigenaren of bewoners den toegang niet mogen weigeren. Indien zich geen gebouw in de buurt bevindt, moet men dekking zoeken in een sloot of kanaal kant. achter een wal of muur. doch in geen ge val blijven staan of doorloopen. Wie geen gevolg geeft aan deze bepalingen zal worden gestraft. KIEZERSLIJST KAMER VAN KOOPHANDEL. Een uittreksel van de kiezerslijsten voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en omstreken is ter secretarie voor een ieder ter inzage neei-gelegd, Desgewenscht kunnen verbeteringen worden aangevraagd. AANMELDING VAN VREEMDELINGEN. Niet-Arische vreemdelingen die na 1 Januari 1933 Duitschland hebben verlaten en thans woon- of verblijfplaats hebben in de gemeente Haarlem mermeer moeten zich ten spoedigste aanmelden aan het politiebureau, gevestigd in het perceel, ge legen langs den Ooslelijken hoofdweg te Hoofd dorp, onder medebrenging van hun paspoori en eventueele andere identiteitspapieren. Niet-nakoming van deze verplichting zal worden gestraft. BEVERWIJK Demonstratie met het hranclbluseh- materiaal. De nieuwe spuit in actie. Reeds voor den oorlog was Beverwijk in het bezit gekomen van een nieuwe motorbrandspuit, waarmede het brandbluschmateriaal van onze gemeente een belangrijke uitbreiding onderging. De tegenwoordige automobielbrandspuit is sedert 1929 in gebruik en is inmiddels afgeschreven. Hoewel zij nog goede diensten kan bewijzen, in het bijzonder als reservespuit, kon daarmede al leen niet langer worden volstaan. Zij werd aan geschaft toen de voormalige gemeente Beverwijk pl.m. 9900 inwoners telde. Een groot nadeel was, dat zij slechts met zeer geringe snelheid kon worden gereden, terwijl verder regelmatig gebruik haar bedrijfszekerheid allengs zou verminderen. Nadat bij den Provincialen Brandweerbond advies was ingewonnen, werd door den gemeente raad een bedrag van f 11.300 beschikbaar gesteld. Voor dit bedrag werden aangeschaft een automo bielbrandspuit, een kleine „Ajax"-motorspuit met een capaciteit van 1000/1200 L. per minuut en tweeslangenwagentjes op luchtbanden, benevens eenig klein materiaal. De nieuwe motorbrandspuit heeft een capaci teit van 2000/2500 L. per minuut. Zij is voorzien van een gesloten stalen bovenbouw en uitgerust met stalen schuifladders. Ook werd ruimte gela ten voor een later aan te brengen schuimblusch- installatie. Dit zoogenaamde „schuimkanon" zal berekend zijn op het afgeven van 3000 L. schuim per minuut, terwijl de benoodigde hoeveelheid schuimvormende vloeistof kan worden meege voerd. Het chassis, de pomp met aansluitingen, de pompaandrijving. de slangenhaspels en ver dere toerusting voldoet aan de modernste eischen. De kleine ..Ajax" is gemonteerd in een draag- raam van stalen buizen en kan op een bijbehoo- rend twee-wielig wagentje gemakkelijk achter een auto worden gehaakt. Het nieuwe materiaal is naast de bestaande spuit ter beschikking voor de normale brandbestrijding. De paraatheid van de brandweer is daardoor evenzeer opgevoerd als de intensiteit van haar blusschingswerk. Bij de keuze van het materiaal zijn evenwel niet uit het oog verloren de bijzondere eischen, waaraan de outillage behoort te beantwoorden in geval van optreden in het kader der luchtbescherming, zoo als de mogelijkheid van de decentralisatie en het optreden in wijkverband. Een demonstratie. Door omstandigheden kon eerst Donderdag avond op de Meerkade de nieuwe aanwinst van de Beverwijksche brandweer worden beproefd. Dit geschiedde tijdens een demonstratie van het volledige brandbluschmateriaal, Onze oude, wel bekende motorspuit was ook aanwezig, evenals één van de laatste aanwinsten, de Ajax-motor- spuit. Deze babyspuit heeft echter dezelfde ca paciteit als de oude spuit. Dit bleek overduide lijk bij de demonstratie. Voordat tot de demonstratie werd overgegaan heeft de burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, een korte toespraak tot de genoodigden gehou den. Nadat de burgemeester allereerst de aandacht had gevestigd op de reeds hierboven genoemde capaciteiten van het nieuwe materiaal, dankte hij den Provincialen Brandweerbond voor het verstrekte advies, dat geheel werd opgevolgd. Verder bracht spr. dank aan ir. Venemans van de Amsterdamsche brandweer, die het toezicht op den bouw uitoefende en voorts aan den heer G. K. de Bie. directeur van Openbare Werken voor diens toegewijde bemoeiingen. Tenslotte dankte de burgemeester den leve rancier. de N.V. Gebr. Kronenburg te Culem- borg, die naar de stellige verzekering van de technische adviseurs der gemeente, een brand spuit hebben geleverd van het allernieuwste type en voldoende aan hooge eischen. Met deze spuit beschikt de brandweer van Beverwijk over zwaar materiaal, als slechts weinig andere gemeenten van dezen omvang bezitten. Na de uiteenzetting van den burgemeester werd de nieuwste aanwinst in werking gesteld. Eenige eenvoudige handelingen en achtereen volgens spoten uit 7 slangen 7 krachtige stralen de lucht in. Een geweldige hoeveelheid water werd over de Meerkade uitgestort. Met twee slangen gekoppeld aan één straalpijp bereikte men een prachtig resultaat. Een dikke straal water spoot tientallen meters de lucht in. Nadat oo:k de oude spuit haar bruikbaarheid nog eens had getoond, werd de babyspuit in wer king gesteld. Ook deze spuit produceerde twee flinke stralen. Uit deze prachtig geslaagde demonstratie bleek overduidelijk, dat de roode haan in Be verwijk weinig kans meer krijgt om victorie te kraaien. Na de demonstratie heeft burgemeester Schol tens namens het gemeentebestuur het nieuwe materiaal met een toepasselijk woord overge dragen aan den commandant der brandweer, den heer H. Blom, Met het oude materiaal, aldus spr., is meer malen uitstekend werk verricht. Spr. hoopte, dat dit nu ook in de toekomst het geval zal zijn met het nieuwe. Met de aanwinsten kunnen we nu eventueele gebeurtenissen in dezen bewogen tijd rustiger tegemoet zien dan voorheen. De burgemeester uitte echter den wensch, dat het materiaal nooit anders dan voor normale geval len gebruikt zou worden. Voorts herinnerde de burgemeester met eenige woorden aan het overlijden van den brandmees ter, den heer Langedijk. Met leedwezen heeft het gemeentebestuur kennis genomen van dit overlijden. Wij zijn dankbaar voor hetgeen hij voor de brandweer heeft verricht. Tot zijn opvolger is benoemd de heer J. S. de Vries. Twee jubilarissen. Hierna deed de burgemeester mededeeling dat het 29 December j.l. 25 jaar geleden was. dat brandmeester K. Honig, aan de brandweer verbonden was. Spr. overhandigde den jubilaris het zilveren kruis van den Kon. Ned. Brand weerbond. Op 13 October jJ. was het 20 jaar geleden, aldus spr., dat de heer H. A. Retel in dienst kwam bij het corps. Deze jubilaris heeft zich echter nu wegens gezondheidsredenen terugge trokken. Beide jubilarissen, die bovendien nog een di ploma van den Bond zullen krijgen, werd dank gebracht voor de in al dien tijd bewezen dien sten en plichtsbetrachting. De commandant van de brandweer drukte hierna zijn erkentelijkheid uit over het mooie materiaal, waarover het corps nu de beschikking heeft. Spr. hoopte echter, dat het materiaal niet al te veel gebruikt behoefde te worden. Hulp uit andere gemeenten behoort bij de nieuwe aan winsten nu ook tot het verleden. De demonstratie werd o.m. bijgewoond door eenige raadsleden, den inspecteur van politie, W. M. Ragut, den directeur van Openbare Wer ken, G. K. de Bie. mr. Kale. wethouder W van Dok en vele vertegenwoordigers van brandweer corpsen uit andere gemeenten. SANTPOORT GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen der Rijks H.B.S. te Velsen is alsnog geslaagd Kees v. d. Wateren, leer ling der School met den Bijbel te Santpoort, zoo dat alle candidaten dezer school geslaagd zijn. JU*- HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: le klasse: V.V.G.A. IAjax I. ZATERDAG. le klasse: A.F.C. IE.D.O. I. Blauw Wit IHaarlem I. 2e klasse: Ajax IIR.C.H. I. ZeeburgiaE.H.S. I. 3e klasse: E.D.O. VSchoten II. H.C.K. II—Celeritas. ZONDAG. 2e klasse: Haarlem IIE.D.O. II. H.H.C. II—Quick. 3e klasse: Schoten IIIHercules. SpaarnevogelsE.D.O. TV. E.D.O. III—Haarlem IH. E.H.S. II—R.C.H. III. Het oorspronkelijk voor Hemelvaartsdag vast gestelde tournooi van „Hilversum" om „den Zilve ren Handschoen" wordt Zondag a.s. gehouden. Dat feit heeft het programma beïnvloed en daarom staan er voor Zondag ook geen eerste klas se-wedstrijden op het programma. Dit is jammer want verschillende vereenigingen doen hun in schrijving in Hilversum ook niet gestand. Dat geefi dus een verloren Zondag. E.D.O. en Haarlem trekken beide Zaterdagmid dag nar Amsterdam. We verwachten voor beide negentallen een overwinning, al zijn we van een overwinning van Haarlem op Blauw Wit niet heelemaal zeker. Wat de tweede klasse betreft: Haarlem IIE.D.O II wordt gespeeld in het N. Sportpark, aanvang 10 uur en H.H.C. IIQuick eveneens; aanvang kwart over 2 ATHLETIEK. KAMPIOENSCHAPPEN HAAGSCHE ATHLETIEK COMMISSIE. Op de sintelbaan van de sportterreinen aan de Laan van Poot in Den Haag werden Woensdag avond de kampioenswedstrijden voortgezet van de Haagsche Athletiekcommissie. Verleden week won Osendarp hier de 100 M. vóór H. Baumgarten in 11.3 sec. Thans werd geloopen over 200, 800 en 5000 M. en 4 x 100 M. estafette. Jammer was het dat Osendarp verstek liet gaan. Hierdoor kreeg H. Baumgarten het zeker gemakkelijker. Het was ook slecht weer. Er stond een harde wind over de lengte van het veld, waardoor de loopers leelijk gehandicapt werden. Bijzondere tijden werden dan ook niet genoteerd. De 200 M. werd onbedreigd gewonnen door H. Baumgarten van de Trekvogels in 23.3 sec., No. 2. Mahieu (Vlug en Lenig) 23.7 sec. Bij de 800 M. nam Nauta van Trekvogels de leiding en behield deze langen tijd. Tegen het einde kwam Heringa echter onweerstaanbaar naar voren en ging als eerste over de streep in 2.15.5; No. 2: Grootes 'Vlug en Lenig). 2.15.8. 5000 M.: 1. P. van Rijn (Trekvogels) 17.5; 2. Verloop (Trekvogels) 18.2.8. 4 x 100 M. estafette: gewonnen door Vlug en Lenig junioren, 45.5; 2. Trekvogels I, 45.8; 3. Vlug en Lenig I, 45.9. Discuswerpen: 1. A. de Bruyn (Vlug en Lenig) 42.02 M.; 2. H. Houtzager (Vlug en Lenig) 34.45 Hoogspringen: 1. Geursen (Trekvogels) 1.75 M.; 2. J. Krijgsman (Vlug en Lenig) 1.60 M. Verspringen: 1. W. Roest (Trekvogels) 6.37; 2. Van Es (Vlug en Lenig) 5.98 M. VOETBAL. Het programma voor Zaterdag cii Zondag. Kampioenschap van Nederland. GVAV—Juliana HeraclesFeijenoord Af deeling GROEP A XerxesDHC (Zaterdagavond terrein DHC>' Af deeling IV. GROEP A EindhovenBW (Zaterdagavond) OP 55-JARIGEN LEEFTIJD NOG ACTIEF VOETBALLER! P. Schouten neemt morgenmiddag afscheid. Ons werd vanmorgen medegedeeld, dat de 55- jarige voetballer P. Schouten, lid van de Haarlem- sche voetbalclub „Tweede Jeugd", morgenmiddag in een wedstrijd tegen het Haarlemsche Politie- elftal afscheid van het voetbalspel neemt. We vonden dit feit merkwaardig en zeldzaam genoeg, den „jeugdigen veteraan" om een kort on derhoud te vragen. Piet Schouten. „Op veertienjarigen leeftijd, toen ik nog in Dordt woonde, ben ik voor het eerst tegen een balletje aan gaan trappen. Dat was natuurlijk maar een jongensclubje, dat op een terrein in het Oranjepark speelde. Een jaar later werd ik lid van „Olympia" ei: vervolgens van „Voorwaarts", die in den Dordt- schen Voetbalbond speelde. Op het terrein van de Lichamelijke Opvoeding werden we kampioen van onze afdeeling en gingen over naar den Ned. Voetbalbond, die toen nog niet het praedicaat „Koninklijke" verworven had. De naam van onze club werd „Dordrecht" en we kwamen uit in de derde klas." „Op welke plaats speelde u in het elftal?" „Ik heb altijd in de voorhoede gespeeld, maar de laatste jaren in „Tweede Jeugd" was ik linkshalf. Reeds het volgende jaar promoveerden we naar de tweede klas en daarna zelfs nog naar de vermaarde Overgangscompetitie. Daarin hebben we het twee jaar uitgehouden; toen volgde weer degradatie naar de tweede klas. Het ging helaas berg afwaarts, want wegens gebrek aan een terrein wer den we genoodzaakt, onze thuiswedstrijden op het veld van C. V. V, in Charlois te spelen. Het gevolg was, dat de club ging kwijnen." „Hoe lang bent u lid van „Dordrecht" gebleven?" „Tot aan mijn 34ste jaar Toen verhuisde ik naar Haarlem, waar ik aan het gemeenteUjk gasbedrijf werkzaam werd gesteld. In een periode van tien jaar heb ik toen niet gevoetbald." „Waarom niet?" „Och, ik wilde me maar liever niet meer aan sluiten. Ik was 34 jaar geworden en dacht bij me zelf: „het wordt toch niks meer!" Maar toen hier onder 't personeel van de gasfabriek een club werd opgericht, was ik weer van de partij, want ik hield veel van het-spel. Twee jaar lang heb ik daar op de linksbuitenplaats gespeeld. Toen sloot ik me bij het vroegere „Ulysses" aan en speelde drie seizoenen voor de Zaterdagmiddagscompetitie. En nu ben ik negen jaar lid van „Tweede Jeugd", waarin ik ook altijd met veel genoegen gespeeld heb." „En meent u nu, dat uw tijd van heengaan ge komen is?" „Ja, ik vind dat het nu welletjes geworden is. Het lijkt mij het best, er mee op te houden, vóórdat je aan den kant gezet wordt; dus wanneer je nog fit bent." Zoo sprak Schouten met zijn bewonderenswaar dige vitaliteit. „Hoe vindt u de tegenwoordige verhoudingen in de voetbalmaatschappij?" „Nu. daar wil ik me maar liever niet over uit laten. Wel vind ik, dat het amateurisme vroeger veel zuiverder was. Ik zelf ben amateur in hart en nieren en speel uitsluitend en alleen om het spel; vooral in „Tweede Jeugd" doen we dat allemaal. Het laat ons volkomen koud of wc winnen of ver liezen: als we maar prettig kunnen spelen. Dat is toch de hoofdzaak." „Hoe hebt u het zoo lang vol kunnen houden?" „Door geregeld te blijven spelen. Zelfs toen ik eens in een winter met langdurig Ijsvermaak in drie maanden niet kon spelen, had ik nergens last van." „Hebt u geen lust om nog scheidsrechter te worden?" „Ik heb in Dordt nog een poosje gescheidsrech terd. maar dat vind ik een ie ondankbaar werk Toen meneer Van Tol me later in Haarlem dan ook vroeg, of ik me daarvoor beschikbaar wilde stellen, heb ik bedankt." „Hebt u nog een bestuursfunctie gehad?" „Ja, ik ben voorzitter van „Dordrecht" geweest. En nu kom ik morgenmiddag half vier in het Noorder Sportpark voor het laatst binnen de krijt lijnen. Het gaat tegen de Haarlemsche politieman nen. En vindt u dat niet merkwaardig? ik heb op m'n ouden dag nog nooit tegen de politie ge speeld!" Tot zoover Schouten, die moeite genoeg zal heb ben om het voetbalspel er aan te geven. De lezer, die ons vanmorgen de mededeeling deed, voegde er aan toe, dat Schouten in „Tweede Jeugd" altijd een zeer bruikbaar en fair speler is geweest Dat moet wel waar zijn, anders kan men het zoo lang niet doen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9