Laatste Betichten v r t t r> a g 12 j u r: i 1940 AGENDA. De verduistering rURGERLIJKE STAND H A A EE E M'S DAGBEAD B O U V Y" "Zee&Mhutut. uctj teJt£+ut tegen v&i4*toeirt£eic( Jkg 20U^ (Adv. Ingcz. Med.) EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amster dam lot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „De invloed van verschillende bodemschimmels op de virulentie van rhizoctonio solani Kuehn": mej. A. Jaarsveld. Tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „De Amsterdamse venter": mej. V. R. A. D. Huberts. Tot doctor in de econ. wetenschappen op proef schrift getiteld: „De bedrijf.sbegrooting als grond slag voor de conjunctuurpolitiek van het bedrijf": de heer A. Mey, geb. te Amsterdam en tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, getiteld: „De hooge tang": de heer Adh. van Loy, geb. te Sas van Gent. Geslaagd voor het doet. ex. rechten de hee- ren: W. Droogleever Fortuyn, W. Riphagen, rir. W. Diamand en J. Hooyen. Voor het doet. ex. wis- en natuurkunde (hoofdv. plantkunde): mej. S. de Boer en de heer F. C. J. Zeylemaker, (hoofdvak geologie): de heer A. H. R. Bouma; (hoofdvak wis kunde): de heer R. v. d. Akker en (hoofdvak ster renkunde): de heer J. Zeeman. Bevorderd tot docter in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „De kristalstruc tuur van eenige ferricyaniden met de algemeene formule a3fe2cyl2" de heer A. K. van Bever, geb te Amsterdam. Geslaagd voor het cand. ex. wis- en natuurkunde de heeren J. H. van Dam, F. A. Muller en H. van Brederode, voor het doet. ex. wiskunde de heer D. Winter, voor het doet. ex. scheikunde de heeren J. Schuringa en S. A. v. Doi-p en voor het doet. ex. geschiedenis mej. dr. C. Ypes en de heer Y. N. Ypma. H. B. S. A TE HAARLEM. Toegelaten tot de 1ste klasse: Frits Andriessen, Alida Bakker, Maria Jacoba Balfoort, Dirk van den Berg, George A. van der Bilt, Jan Bonkenburg, Sjaak Bonkenburg, Gerardus Johannes Boot, Louise Burmeister, Adriana Bijleveld, Marinus J. Duister-j hof, Hendrik C. van Dijk, Irma A. Th. van Eekhout, Alberta Gesina Eken, Alida Helena Fieggen, Piet L. Gieske, Carolina A. Gonlag, Willem F. Gudde, Alina B. Hagenaar, Hendrika A. Hardesmeets, Erica Herz, Jantien Hessels, Cornelis Hoogland, Arie A. Hoog- teiling, Marie J. Hulsman, Christina J. de Jong, Ca- tharina M. J. de Jongh, Petrus H. Joosen, Fokke Kerhof, Richard Knipper, Hans Koerse Willem O. Kruyshoop, W. van Langelaar. Anton Ch. Niessink, Marie Nieuwenhuis, Johanna M. P. Peeters, Robert van Pellecom, Nicolaas R. C. Pigge, Menzina H. Pro per, Gerard van de Putte, Hendrikus Reimerink. Hendrika P. de Ridder, Jan E. Rudolphy, Johan F. Rueb, Karei E. Schillert, Aryane Marijke Schoen, Gerard Slobbé, Olga Spaan, Willy Sbinger, Henry M. Stuurman, Hendrika J. Stuut, Neeltje M. Tim mermans, Imma Rinze Tjaden, Pauline M. de Visser, Victor W. Vogel, G. de Vries, Elly C. de Vries, Louise van Waard, Enny Wasch, Jan J. Willinge, EIze van Zanen, Johannes Wildschut, Edith M. de Goede, Jan de Vries. M.O. LICHAMELIJKE OEFENING. Geslaagd de dames M. Adriaanse, H. J. van Dassen, E. V. C. van Embden, L. M. Godefroy, M. M. Grollenberg, H. Jorritsma, T. van Julsingha, H. B. J. Polak, T. M. Smid, F. M. G. van Veen, I. M. Vink en de heeren A. P. Bosman, W. van Kesteren, H. J. Kooien en A. de Vries TRINITEITS-LYCEUM TE HAARLEM. Geslaagden van het toelatings-examen 1940. J. Bekkers, P. v. Deurzen, C. Frencken, J. v. d. Heyden, J. Kimman, F. Krouwels, A. v. Leeuwen, F. Loomans, Th. Mulder, J. Roemers, C. Schouten, J. Simons, J. v. Amerongen, P. Borms, H. v. Bueren, F. Grapperhaus, J. Kordelaar, J. Lablans, A. v. d. Liet, H. Meyer, J. Raats, E. Santen, J. v. d. Schoot. L. Broeken, R. Hooreman, J. Kloet, H. v. Konings- bruggen. C. Slaghekke, Th. Verberne, P. Zomerdijk, J. Appelman, H .de Beer, H. Bergman, A. Berkhout, J. Bronfrer, F. Herbermann, F. Prins, M. Baanstra, H. Beyk, Th. Bonarius, A. Hollander, L. Küppers, C. v. d. Mey, F. Heymans, W. Torborg, F. Vlekke, P. Wijdeveld, F. Bröcker, A. Korstenbroek, H. v. Pampus, D. Peper, F. v .d. Stylen, N. Tummers, A. Deuling, J. Kaptyn, Th. Peters, L. Teilekamp, J. Bosdriesz, A. Dirks, P. Duyn, A. v. Leeuwe, G. Kem perman, J. v. Leeuwen, Th. Heeremans, N. Zethof, B. Erkens, J. Vasen, J. Maas, N. Witteman, H. Bus, C. Eyking, Th. Hoogestyn, Ch. Laming, A. Merks, P. v. Noort, J. v. Ogtrop, G. Romme, Th. v. Sehaik, O. Sluker, C. Timmerman, W. v. Liemt, J. Brugman. H. Hummelung, J. Bakkenhoven, P. Spierings, J. Tönjann, G. Netten, J. Luyckx, W. Koop, J. Hart- holt, H. Alofs, P. Pijnenburg, P. Groot. Jean Longay- roux en Wybe Witteveen. Overgangsexamen einde van den cusus 1939-1940. Van klasse la bevorderd: H. v. Alphen, G. v. d. Bergh, H. v. Beurten, B. Brans, H. Budding, D. Busé M. Driessen m. L, L. Everard, C. Freriks m. 1., G. Giebels, B. Gottmer. Van klasse lb. bevorderd: J. Bank, W. Brauck- mann, J. Broeken, H. v. Emmerik, H. Fischer. P. Franssen, Th. Hooy, D. v. d. Horst, G. Kranendonk, J. Kramer, J. Lycklama. H. Molenkamp, N. v. Noort e. v., Ch. Wüst, H. Baay. Van klasse 1c. bevorderd: D. Angevaare m. 1., A. v. d. Berg e. v., Th. Grupping, F. Herbermann, Ch. Janus, A. Kimman, R. Klep e. v., A. Klitsie, J. Kohschulte, L. Koning, P. Koster e. v., H. Krabbe, J. Krull, J. Kiipers, J. v. d. Liet v.w., J. v. Maanen, R. Muller, J. v. Son, P. Vermeulen, W. v. Koppen, J. Kievits, H. Felix, B. Korstjens. Van klasse ld. bevorderd: N. Nieler. (met lof), A. Peeperkorn, J. Post, G. Ruigrok, H. Santen, J. Santen, Th. Stijnman, J. Swarte, (voorw.), J. Thorborg, R. Tombrock, A. Veenings, J. Vossen, P. v. d. Weiden, (met lof), J. v. d. Weyer, A. de Wild, J. Schoth. Van klasse 2a. bevorderd: J. Bergansius, G. van Boeckel, Th. v. d. Bos H. Bouwman, Th. Cornelis- sen, M. v. Dyck, N. Faase, J. Garrels (voorw.), J. v. Heusden, A. Hupkens, P. Jacobs, P. Knötschke, H. Lauteslagen (met lof), R. Schlatmann, H. Lege- beke, M. Wisenburg, G. Tönjann (voorw.) Van klasse 2b. bevorderd: P. van der Aar, J. Baarda H. Bonarius (eervol), J. Feitz, H. Fyen, A. Jansen, H. Jansen, H. Krabbe, J. Kromhout (voorw.), B. Langemeyer, L. Lautenslager, H. v. Leeuwen (eervol), F. Ludwig, H. Schlatmann, R. Smit, J. Stals (met lof), Th. Stevens, C. Stock- mann, (eervol), J. Ticlens, W. Zwager, J. Franc ken. Van klasse 2c. bevorderd: J. Kievit, M. v. Leeu we, I. Lindner, J. Lobry (e.v.), Ch. Muschter, F. v. Nes, W. Nielen, W. Oolders, H. v. Ooyen (v.w.). Heden: VRIJDAG 12 JULI Gebouw Haarl. Kegelbond: Wasch-demonstratie. 2.30 uur. Rembrandt Theater: „De regen kwam", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het complot der 39 stappen", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Kameraden van de straat", 2.30. 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „Vooruit met de geit", (geprol.). 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. 9 v.m.9.30 n.m. ZATERDAG 13 JULI Bioscoop voorste 111 n gen des middags en des avond Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werker van Haarlemsche schilders. 10—4 uur. Museumschip „Klein Artis", Spaarne bij de Lange brug. 9 v.m—9.30 n.m. W. Pollé. E. Rebholz, J. Rikkers, Ch. Sanberg, H. v. d. Schoot, A. v. Son, J. Spiekerman, J. Timmer mans, L. Vasen, F. Verbiest, G. Vlekke, P. Zeg waard, A. Allard. Van klasse 3a. bevorderd: J. Aardenburg, N. Andriessen, Th. Baanstra (m. 1.), J. v. Baar, H. Brans. B. Bijnsdorp, J- Bijvoet. H. Dam (m. 1.), J. v. Deurzen, H. Gabriels, M. Kramer, A. Lok, J. Mooren, W. v. Montfoort, J. Paulides (e.v.), J. Pee perkorn, C. Reichert, J. Spook, B. v. Tienhoven. Van klasse 3b. bevorderd: A. Aarts, W. Aruraert, J. v. Baar, J. Bastiaenen, F. Beelen, L. BrÖcker, W. v. Doorenmaalen, H. v. Dusseldox*p, G. Krabbe, Th. Lijnzaat, F. Roozekrans, L. v. d. Sluis (e.v.), J. Voslcuyl, H. Vossen (m. 1.), W. Zomerdijk. Van klasse 3 c bevorderd: J. Drayer, J. v. Dijk (e.v.), G. Felix, J. Franssen, J. Heilen, J. Hulse bosch, H. Kokkelkoren, F. Kuyten, H. Liebregs, W. Post, J. Spook, F. v. Wattingen. Van klasse 4 H.B.S. A bevorderd: K. Athmer, H. v. Baaren, J. Bastiaan (m.l.), H. Bonarius, C. Bou- tellier, W. van Daatselaar, B. Dirks (v.w.), J. Heyst, J. Kaptein, P. v. d. Klugt (v.w.), N. Kraet- zer, A. van Pampus, E. Roersch, C. Smit, A. Strack v. Schijndel, J. Zantman. Van klasse 4 H.B.S. B I bevorderd: B. Blom, J. v. Boeckel, J. Bonarius, G. van Bueren, L. Claes- sen, G. Freriks, P. Hupkens, A. Jansen (m.l.), A. Koning, P. van Koningsbruggen (m.l.), J. Marlet, S. Overdijk, J. Steenmann, H. v. d. Weiden, M. v. d. Weyer. Van klasse 4 H.B.S. B. C: H. Bak, J. Boer, L. Ebs- lcamp, G. Hoekstra, J. Huyzer (e.v.), H. v. Kaan (v.w.), A. Langemeyer, P. Lestrade, W. v. d. Lin den, A. Meesters, J. Mensink, H. Mullens, P. van Niel, J. RikP, H. Timmer, L. Vroom, H. v. d. Zan den, J. Strack v. Schijndel. Van klasse III Gymnasium bevorderd: Th. van Baar, J. Beljon, H. Botter, J. de Bruyn, J. v. Doorn (e.v.), Th. Duyn, J. Lammers, S. Moolenaar (m.l.), L. Roozen, H. Schepers, F. Veringa (m.l.), J. van Dijck. Van klasse IV Gymnasium bevorderd: J. v. d. Does, E. v. Duin, H. Giele, A. van Iersel, A. van Iersel, A. Kahmann, Th. Litjens (e.v.), Th. v. d Mey, H. Roozen. P. Scheefhals (e.v.), P. Spieren burg (e.v.), P. Theelen, J. Theunis (mi.), P. Witte man, L. Wüst, W. Wynne, J. Larsen (e.v.), J. Michon. Van klasse V Gymnasium bevorderd: C. Bilars, H. Eekhout, A. Hoekstra, E. Hüffer (v.w.), G. Kubbinga (v.w.), J. Nederkoorn, J. Pels, J. de Rijk, W. Schwartz, J. Yland (v.w.) B. Grapperhaus (m.l.), Th. Pijnenburg. Ze GEM. H.B.S. met 5 j. c. B, TE HAARLEM. Toelatingsexamen. Geslaagd zijn: H. Dwars- huis, L. Blokland, W. Langeveld, J. van Dijk. P. Offringa, L. Sparnaaij. J. Douma. H. Bordes, P. Polderman, L. Baudewijns. R. Schornagel, Doke van Meurs, F. Spoor, J. Ringersma. J. Mazurel. K. Lassche, J. Borsers, T Zuidema, H. van Damme. K. Loonen, J. Kloek. H. Westra, P. Roodenburg, Nelleke de Haan. T. Meyer, P. Maruk. Annie Wit, P. Tuytel, J. Sunter. Jo de Vries. R. Voerman, Freddy Schuurman. T. ten Have, H. de Vries, G. Walles. J. Jansen, Loekie Suerink, J. ten Cate, Mia Mathot. Nellie v. d, Polder, J. Timmerman, H. Krispijn, B. Groenendijk, Ineke Smit, F. Slikker. G. v. d. Beek, Willy Visser, J. Rauchbaar, W. Terol, J. van Zoest, T. Hartendorp, J. Budding L. His- sipk. K. v. Opijnen, J. Robertson. F. Hage, W. Hoefnagel, Mieneke Hoek, T Kluit, E. van Wal wijk, W. Oosterhof, A. van Buytene, R. Zetstra, G. Kloppenburg, J. de Vos, O. Rombouts, Henny Hoefnagel, Emmie de Vries. STAATSEXAMENS VOOR MUZIEK. Bij de te Den Haag gehouden Staatsexamens voor muziek, slaagden gisteren voor het middel baar onderwijs, theoretisch gedeelte, mejuffrouw Evy Reinders te Haarlem, leerlinge uit den oplei dingscursus van den heer Lürsen alhier, me juffrouw Dini Tuijten en de heer J. Vessies, bei den leerlingen der Toonkunst-Muziekschool te Haarlem. Bouw van 38 woningen voor ouden van dagen. Werkverruiming te Haarlem. Overeenkomstig de toezegging, door B. en W. ge daan bij de behandeling der Haarlemsche gemeen- tebegrooting voor 1940, heeft het een plan doen ontwerpen voor den bouw van 38 woningen voor ouden van dagen. De woningen zullen worden gebouwd aan de Din- kelstraat, de Reggestraat en de Vechtstraat. Het plan omvat 28 woningen met en 10 woningen zon der zolder. De 28 woningen zullen bevatten: een portaal, w.c., woonkamer, slaapkamer, keuken en zolder; de overige 10 woningen: een portaal, w.c., woonkamer, slaapkamer, keuken en bergruimte. Bij elke woning is een voortuin ontworpen en een klei ne achtertuin, waarin een kolenkist. Het overblij vende binnenterrein zal als gemeenschappelijke tuin worden aangelegd. Bij den opzet der bouwrekenïng is met de prijs stijging der materialen rekening gehouden. De to tale stichtingskosten worden geraamd op 96.960. De annuïteit is berekend naar 3.526 pCt., hetgeen overeenkomt met een aflossing in 50 jaar met ge lijkblijvende annuïteit tegen een rentevoet van 2y2 pCt. hetgeen overeenkomt met een aflossing in 50 jaar met gelijkblijvende annuïteit tegen een rente voet van 2'/2 pCt., zulks overeenkomstig de circu laire van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 6 Januari 1940. Voor kosten van het bouwter rein is 7.per m2. aangenomen. De te betalen grondhuur is berekend tegen 2.966 pCt. overeenko mende met een aflossing in 75 jaar naar een rente voet van 2Yz pCt. De door de bewoners te betalen weekhuur kan naar de meening van B. en W. worden gesteld op 1/5 van het wekelijksch inkomen, met een minimum van 2.60. Zouden alle bewoners dit minimum be talen, dan wordt een sluitende exploitatie verkre gen, indien Rijk en Gemeente tezamen een jaarlijk- sche bijdrage van 1.800.geven. Het maximum der toe te kennen bijdrage is 38 x 50,of 1.900.—. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. aan den Raad voor, een bedrag, groot hoogstens 96.960.ter beschikking te stellen, alsook hun college te machtigen een voorschot tot gelijk bedrag alsmede een jaarlijksche bijdrage uit 's Rijks kas aan te vragen en de huur van den voor de wo ningen benoodigden grond te berekenen naar een prijs van 7.per m2 en een annuïteit van 2.966 pCt. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR EXGELSCH. B. en W. van Haarlem stellen den Raad voor te benoemen tot tijdelijken leeraar in het Engelsch aan de Hoogere Burgerschool A met 5-j. cursus, aldaar, den heer A. Toxopeus te Amsterdam. SPEELTUIXVEREENTGING „HET ZUIDERKWARTIER". De Speeltuinvereeniging „Het Zuiderkwartier" zal haar jaarlijksche tentoonstelling houden op Zaterdag 13 en Zondag 14 Juli 111 haar gebouw Van Zömpelstraat 9 te Haarlem. Het bestuur hoopt dat vele ouders en ouderen op deze expo sitie een kijkje komen nemen, opdat de lust tot dit mooie werk versterkt moge worden. Bombardementen eischen nieuwe slachtoffers. ROTTERDAM, 12 Juli. Het A.N.P. meldt: Vannacht omstreeks half vier zijn de inwoners van Schiebroek uit hun slaap gewekt door een achttal explosies. Wederom wierp een Engelsch vliegtuig zijn bommen neer op de onschuldige Nederlandsche burgerbevolking en wederom zijn slachtoffers gevallen. Een bom viel op een houten zomerhuisje, staan de in het land achter een woning, waarin drie menschen sliepen, die het iin eigen huis te Hille- gersberg niet veilig hadden geacht en van de eige naresse van het huisje toestemming hadden gekre gen daar 's nachts te slapen. Dit uit drie menschen bestaande gezin kwam aldus op tragische wijze om het leven. De overige bommen vielen zooals gezegd, in het open land, terwijl een bom nog in een complex volkstuintjes is terecht gekomen en het mag een wonder heeten dat hier geen slachtoffers gevallen zijn. In deze volkstuintjes nl. heeft men ook houtern huisjes gebouwd, waar verschillende menschen sliepen o.a. een Rotterdamsche tramconducteur en zijn gezin. Voorts zijn tallooze ruiten in wijden omtrek vernield. De bommemverperij op niet militaire doelen heeft groote verontwaardiging in de omgeving ge wekt. De slachtoffers van den bomaanval te Schiebroek zijn de heer A. Oorschot, zijn echtgenoote en hun negenjarig dochtertje. De'Engelsche luchtmacht heeft haar systeem- looze bomaanvallen verder voortgezet boven een ander stadsgedeelte van Rotterdam. Hier verscheen omstreeks vier uur een vliegtuig, dat aan den rand der stad eenige bommen liet vallen op een aantal woonhuizen. De gevolgen waren ontzettend. Hier vonden twee vrouwen en een meisje den dood. Het waren de 35-jarige D. de Jong, de 72-jarige L. van Dijk en het 14-jarige meisje M. de Smit. Voorts werden twee personen ernstig gewond, nl. de 59- jarige J. de Jong. en zijn 64-jarige echtgenoote J. de Jong- van Dijk, -die beiden in het ziekenhuis aan den Bergweg moesten worden opgenomen. Ten slotte moest de G.G.D. een achttal personen behan delen, die kwetsuren van llchteren aard hadden opgeloopen. ROTTERDAM. 12 Juli. Een bom afkomstig uit een Engelsch vliegtuig, kwam vannacht terecht op een school in een gehucht bij Rotterdam. Er zijn een doode en een zwaar gewonde. Hedennacht werd te Zwijndrecht luchtalarm ge makt toen Engelsche vliegtuigen boven de plaats vlogen. Er werden bommen uitgeworpen, waarvan een op tuinland terecht kwam. Er werd veel schade aangericht aan de tuinbouwgewassen en ongeveer 600 broekasramen werden vernield. Een tweede bom kwam op het woonhuis der familie V. terecht, dat geheel verwoest werd. De bewoners, een man, vrouw en drie kinderen werden gedood. Een brandbom, die hierna werd uitgeworpen veroorzaakte brand in een loods van de gemeente lijken reinigingsdienst. Het vuur kon worden ge- bluscht. Drie paarden kwamen iin de vlammen oin. JUBILEUM BIJ DE N.Z.H.T.M.. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer A. J. Vermeulen, ambachtsman bij de N.Z.H.T.M. te Haarlem, bij die Maatschappij in dienst trad. De jubilaris had den dag vrij en ontving te zijnen huize bezoek van den chef van den Technischen Dienst, tevens chef van den Vervoersdienst, ir. B. Nugteren, die hem namens de directie geluk- wenschte en hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Des middags kwam een deputatie van het Jubi leumfonds der N.Z.H.T.M. den jubilaris gelukwen- schen en hem namens het fonds een geschenk en een oorkonde aanbieden. Zon onder 9.58 Zon op 5.34 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Haarlemsche Scheepsbouw Mij. Dividend 7 In het verslag der Haarlemsche Scheepsbouw Mij. over 1939 zegt de directie o.a. het volgende: Voor de thans onderhanden zijnde orders zijn nagenoeg alle materialen in ons bezit, zoodat wij, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, het geheele jaar 1940 normaal zullen kunnen doorwer ken. Op de vaste goederen, installatiën, werktuigen, gereedschappen en het meubilair is over 1939 f 14.906,93 afgeschreven. Na toevoeging van f 10.000 aan de reserve wordt vam de overblijvende netto-winst van f 16.106,91 voorgesteld een dividend uit te keeren van 7 pet. (f 14.700). Het restant wordt overeenkomstig de statuten verdeeld, waarna een bedrag van f 179.49 naar nieuwe rekening wordt overgebracht. AMERIKAANSCHE DEMOCRATEN TEGEN ZENDING VAN TROEPEN NAAR EUROPA. WASHINGTON, 12 Juli. De Democratische Partij zal naar het schijnt een clausule in haar program opnemen, inhoudende dat geen troepen naar Europa mogen worden gezonden. Men ge looft dat de „isolationisten" hierdoor tevreden gesteld zijn, zoodat de vorming van een derde partij vermeden kan worden. (United Press). De Haarlemsche Reiniging. Het weghalen van vuil bij ziekenhuizen, huishoudscholen enz. Naar aanleiding van de bij de behandeling van de ontwerp-begrooting voor het jaar 1940 gevoerde besprekingen deelen B. en W. aan den Raad van Haarlem mede, dat de „Bepalingen voor den dienst der gemeentereiniging", vastgesteld bij besluit van 24 Augustus 1938, geen gelegenheid bieden om tege moet te komen aan financieele bezwaren van zieken huizen, huishoudscholen, e. d., met betrekking tot het weghalen van vuil," enz. Ten einde de mogelijk heid te openen, dat B. en W. in bijzondere gevallen op gronden van billijkheid of gemeentebelang, ver mindering of kwijtschelding van de in gemelde be palingen omschreven vergoedingen kunnen verlee- nen, stellen B. en W. voor art. 9 der verordening aan te nemen. Haarlemsche Concours Commissie. De verkoop van postduiven voor de getroffen gebieden. WEDSTRIJDEN VAN „DE WATERRATTEN". Hedenavond worden in de zweminrichting aan de Houtvaart te Haarlem twee competitiewedstrij den gespeeld. Het tweede dameszevental van D.W.R. speelt tegen V.Z.V. uit IJmuiden en ,het tweede heerenzevental speelt tegen H.V.G.B. 2. De wedstrijden beginnen kwart voor acht. In dezelfde inrichting wordt Zaterdagavond half negen gespeeld de heerenwedstrijd D.W.R.— U.Z.C. uit Utrecht. Daar beide zeventallen van gelijke sterkte zijn, kan een spannende wedstrijd tegemoet gezien worden. De opstelling van D.W.R is als volgt: N. Kollerie. D. v. Viersen, J. R. Seubring. H. Pieters. A. A. v. d. Bogaerde. H. J. Kollerie, E. Behle, worden opengesteld zich voor de genoemde d: politiekorpsen aan te melden. Met de indeeling wordt een aanvang gemaal 15 Juli a.s.; uiterlijk 14 dagen nadien zullen c militairen over de burgerlijke politiekorpsen ve: deeld moeten zijn. Ik zie mij dan ook genoodzaakt den Raad 0 korten termijn bijeen te roepen, teneinde daa: voor de noodzakelijke wijziging in de Verordi ning Gemeente-Politie aan te brengen en zi; wenschen op dit gebied te kennen te geven. Burgemeesters zijn uitgenoodigd om onverwij: aan het Binnenlandsch Bestuur op te geven well vacatures zich op het oogenblik bij hun kor voordoen en welke versterking van het gemeer elijk politiekoros met het oog op de tegenwoo: dige omstandigheden noodig is. Door mij zijn dientengevolge opgegeven: 1 inspecteur. 1 hoofdagent van politie en manschappen. Nadere toelichting zal U mondeling in de raad vergadering geworden. In verband met het bovenstaande stelt de bur gemeester den Raad voor. over te gaan tot vas stelling van een verordening tot wijziging di Verordening, regelende de rangen, het aantal, samenstelling, de eischen van benoembaarheid de bezoldiging der politie in de gemeente Blot mendaal. Volgens het voorstel van den burgemeester 2 dan het Politiecorps, onder leiding van den Con missaris van Politie, bestaan uit: één inspecteu vijf hoofdagenten, 35 agenten, één nachtwake 4 tijdelijke agenten voor de maanden Juni, Ju en Augustus: ten hoogste 6 reserve-.agenten t één klerk of agent-schrijver. (De reserve-agenten door den burgemeester 0 te roepen, wanneer aan hen naar zijn oordeel bi hoefte bestaat). De te benoemen inspecteur moet zoo mogeliji a. in het bezit zijn van het diploma, ingestë door den Bond van Hoogere Politieambtenare in Nederland: b. een zoodanige practische kennis van hi politievak bezitten, dat hij den Commissaris va Politie in alle opzichten kan vervangen; c. zich vlot kunnen uitdrukken in de modérs talen. De bezoldiging der ambtenaren van politie z bedragen: voor den inspecteur: f 2600 per jaar, met 7 éér jaarlijksche verhoogingen van f 100 tot het max mum van f 3300 per jaar; voor de hoofdagenten f 2000 per jaar, met éénjaarlïjksche verhoogingen van f 50 tot f 22: per jaar; voor de agenten: f 1500 per jaar. met acht éét jaarlijksche verhoogingen van f 50 tot f 1900 pi jaar; voor de agenten op proef en agenten in tïjds lijken dienst: f 1400 per jaar; voor den nachtwaker: f 1100 p. j.; voor den klerk: f 1140 per jaar met 6 éénjaa: lijksche verhoogingen van f 95. tot f 1710 p. j. Voor dienstkleeding zal volgens het voorst jaarlijks worden uitgekeerd: aan den inspects f 125: aan de hoofdagenten en agenten f 100 e aan den nachtwaker f 25. Voor overwerk (dJ. werk dat gedaan wori boven de 48 uren per week) wordt aan de hoofc agenten en agenten vergoeding gegeven. Het is de bedoeling dat de nieuwe verordenin 16 Juli in werking zal treden. Voor een en ander zal een wijziging der bi grooting voor 1940 noodig zijn (verhooging mi f 3750). SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Heden. Vrijdagmiddag, houdt de Raad va Bloemendaal een spoedeischende vergadering. A. eenig punt vermeldt de agenda: „Wijziging vei ordening gemeentepolitie." EXAMENS BLOEMENDAALSCHE SCHOOL- VEREENIGING. Geslaagd zijn voor het Kennemer Lyceum Onkie v. d. Klashorst, Betty Huese, Klaa Hoekstra, Tob de Bordes. Henk Snellen, Joki Veenstra, Gerhard Kuyck, Rita Velthorst, Bets v. d. Andel, Bob Adrian, Carolientje v. Houtei Albert Bakker, Willy Snethlage, Elleke Beddint Lucie Vliegen, Wij'ske Hempius, Jan Schneidei Reinette Zeeman, Otto Rombouts. Voor Montessori afd. Kenn. Lyceum: On neke Wiesmeyer. Voor A.V.I.O.-Kenn. Lyc.: Irma Schurink. Voor 't Kopje: Paula Hofmeester. Ellen d Lestrieux Hendriks, Betty Delbrück, Miebetj Timmer, Joke Veenstra. Voor Middelbare Meisjesschool te Haarlem Nicoline Koomen. Voor Gymnasium Haarlem: Henk de Vrle Bas de Jong, Henri Sieuwertsz v. Reesems Liesje Posthuma. Voor H.B.S. B te Haarlen Bob Groenendijk. Voor het Vrijzinnig Chr. Lyceum te 's-Gra venhage: Walter van Olden. OVERVEEN ONGELUK OP DE ELSWOUTSLAAN. Donderdagmorgen had op de Elswoutslaai een ongeval plaats. Aldaar reed als bestuurster op een tandem d 67-jarige mevr. C. J. S.-geb. H. wonende t! Heiloo. Haar man was achter haar gezeten. Zij rede! in de richting Overveen. Bij het begin van het rijwielpad ter hoogt van de poort van Elswout werd de bestuurste zenuwachtig en raakte de macht over haa stuur kwijt. De tandem geraakte daarbij me het voorwiel in het ruiterpad en sloeg om. D bestuurster kwam daarbij met het hoofd op dei verharden rand van het rijwielpad en kreej een ernstige bloedende wond boven het linker oog en boven de» neus. Dr. Bos verleende dl eerste hulp. waarna het slachtoffer op dien advies per ziekenauto van Mathot naar he Groote Gasthuis te Haarlem werd overgebracht Haar man kwam met den schrik vrij. De tan dem werd licht beschadigd. VERKEERSEXAMEN. De verkeersexamens zijn afgeloopen en Donder dagmiddag verzamelden de vele geslaagde candi daten van de 16 scholen zich in het gebouw Don voor de uitreiking van de diploma's en speldjes. Door ambtsbezigheden waren afwezig de bulge meester jhr. mr. C. J. A. den Tex, de schoolop ziener de heer H. v. d. Weyer, de chef-commies secretaris der Verkeerscommissie de heer S Huynink en de Commissaris van Politie, de hee A, Hiemstra. De wethouder van onderwijs, de heer A. Cassée was aanwezig, evenals de heer C. Schulz, lid de onderwijscommissie uit den Raad en de controleurs helpers en personeel. De voorzitter der ondenvijs-commissie dr. T Popma wenschte de leerlingen geluk met hun sue ces en bracht dank aan het gemeentebestuur, de: heer v. Zeggelen, pastoor Niekerk, hoofden va- scholen en personeel, controleurs en helpers en de: heer Huynink. In zijn toespraak tot de leerlingen wees spr. o; het ontstellend groot aantal verkeersongelukken s op de noodzaak, nu in de toekomst de regels ooi practisch toe te passen Ook wethouder Cassée vestigde hierop nog d< aandacht. Hierop werden diploma's en speldjes uitgereikt Tot slot werden de kinderen getvactecrd waantl de vertooning van een tweetal films volgde. HAARLEM 12 Juli 1940. Bevallen: 10 Juli W. E. SnoeksMarselje z.\ 11 Juli, L VerzijlGreebe, d.; F. SchrageHolty, z.; 12 Juli, A. E. KatRoosen, d.; J. L. ReijndersCham- peval, z.; M. DauphinHuizinga, d.: C. A. Leem- rijsevan Kraaij, z. Overleden: 10 Juli, I. Koster, 65 j.. Bosch en Vaartstraat; 11 Juli, L. Max, 73 j.. Zaanenlaan; H. J. VerhagenBarendse. 46 j.. Waldeck Pyrmont- sli-aat: 12 Juli. N. J. MeijerinkRijk. 66 j., Cru- quiusstraat. Gehuwd: 12 Juli, E. J. van Kleffens en K. van der Pol. BLOEMENDAAL Wijziging verordening Gemeente politie. Noodig geworden door indeeling militaire bij gemeentelijke politie. De burgemeester schrijft aan den Raad: In verband met de demobilisatie van de Neder landsche Weermacht zullen de militaire poliiie- troepen bij de gemeentelijke politie, de Konink lijke Marechaussée en de Rijksveldwacht worden ingedeeld, terwijl bovendien den Mariniers en onderdeden van de Weermacht de gelegenheid zal BOMMEN IN ZEIST. ZEIST, 12 Juli. Het A.N.P. meldt: Hedennacht hebben zeer hoog vliegende Engelsche vliegtuigen boven Zeist verschillende bommen laten vallen. Het waren zoowel brandbommen als explosieve bom men. Een huis in een der buitenwijken kreeg een voltreffer, waardoor de achterzijde volkomen werd vernield. Van de familie R., welke dit huis be woonde, werd de heer des huizes gedood. Zijn vrouw werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De kinderen, die aan de voorzijde sliepen, konden worden gered. Een andere tijdbom kwam terecht op een huis, waarvan de bewoners toevallig niet op de slaap- kmer waren. Zij hadden in verband met het in werking treden van het afweergeschut den kelder opgezocht. Geruimen tijd na den inslag ontplofte deze bom, waardoor ook dit huis volkomen werd vernield. Voorts werden tal van huizen door scher ven en den luchtdruk zwaar beschadigd. In een andere woning, welke door een brandbom werd getroffen, kon de bewoner door krachtdadig in grijpen het gevaarlijke projectiel onschadelijk ma ken. In de omgeving van deze bominslagen waren geen militaire objecten. Verschillende bloemisten uit de nabijheid kregen groote schade aan hun broeikassen. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NED. BANK 12 Juli. Valuta's: (schriftelijk en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28— 75.43: Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zurich 42.57—42.66; Bankpapier: New-York 1.86 1/21.90 1/4; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zurich 42.52— 42.70. Nog twee slachtoffers van bom aanval op Almelo overleden. ALMELO. 12 Juli (A.N.P.) Aan de ge volgen van den Engelschen bomaanval op Al melo zijn nog twee slachtoffers overleden. Er zijn thans zes dooden, terwijl twee der gewon den in levensgevaar ver keer en. De verkoop van postduiven, dien de Haarlemsche Concours Commissie heeft gehouden, heeft een netto bedrag opgebracht van f 35,50 voor de getroffen gebieden. Door dezen verkoop zijn twee dingen bereikt; ten eerste hebben de liefhebbers, die hun vogels hadden gedood goedkoop een paar goede vogels kunnen koopen en ten tweede hebben ook nu weer de postduivenliefhebbers hun liefdadigheid getoond, door vogels voor dat doel gratis ter beschik king te stellen. De Haarlemsche Concours Commis sie verdient lof voor dit initiatief. MEVROUW N. J. MEIJERINK-RIJK f Ir, den ouderdom van 65 jaag is te Haarlem over leden mevrouw N. J. Meijerink-Rijk, de zoozeer bekende figuur op het gebied van het reddend zwemmen. Met groote deelneming zal men in bree- den kring van haar verscheiden kennis nemen. Door haar groote werkkracht, maar niet minder door haar beminnelijke persoonlijkheid had zij zich niet alleen te Haarlem doch door het geheele land de vriendschap verworven van allen, met wie zij bij haar nimmer onderbroken arbeid voor den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen en voor de Haarlemsche Reddingsbrigade in aanraking kwam. Vooral voor eerstgenoemden bond heeft zij be langrijk en veelomvattend werk verricht en tot het laatst van haar leven had zij de leiding bij de voor bereiding der tentoonstellingen, die de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen overal in het land organiseert. Haar werk voor den bond vond erken ning in haar benoeming tot Lid van Verdienste. Ook voor de Haarlemsche Reddingsbrigade heeft zij steeds veel werk verzet eerst als secretaresse later weliswaar niet in officieele functie, doch de steun, dien zij haar echtgenoot bij diens propa ganda verleende was veelomvattend en belangrijk. Ook bij de voorbereiding van de Lighaluitvoerin- gen in vroeger jaren verleende zij een vrijwel on- misbaren steun. Haar overlijden beteekent het einde van een welbesteed leven van onbaatzuchtigen arbeid. De crematie van het stoffelijk overschot is be paald op Maandag 15 Juli te Westerveld na aan komst van trein 15.14 uur. WATERPOLO.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2