Boterverbruik moet algemeener worden Boven zekere grens inkomen mag alleen gebruikt worden van boter DINSDAG 16 JUCI "1940 H A' X RED M'S D A G BEAD" S De distributie van boter en vet Afwijkingen naar boven voor zwaren arbeid mogelijk Voor kinderen beneden vijf jaar een halve bon Het A.N.P. meldt: Over de distributie van boter en vet is Maan dag een toelichting gegeven op de dagelijksche persconferentie in de persafdeeling van het rijks commissariaat door dr. ir. Schönbeck, landbouw deskundige van het rijkscommissariaat, dr. ir. P. N. Boekei, regeeringscommissaris voor de zuivel en den heer S. de Hoo, den dagelijkschen leider van 't centrale distributiekantoor. De heer Boekei deelde mede dat de rantsoeneering is ingevoerd op tweeër lei grond. In de eerste plaats dient met nadruk te worden vastgesteld dat er op dit moment geens zins sprake is van een nijpend tekort. Wijs beleid eischt echter met het oog op de toekomst, dat de vetgebruikers tot spaarzaamheid worden gebracht. Met ingang van Maandag is dan ook de rantsoenee ring van boter en vet in werking gesteld. Een tweede reden om de rantsoeneering in te voeren is gelegen in de overproductie van boter. Nederland is een sterk zuivel produceerend land, dat sinds jaren moeilijkheden heeft bij het aan de marlet brengen van zijn overschot. In de laatste crisisjaren had men den onprettigen toestand, dat de boter- overschotten in Engeland tegen afbraakprijzen moesten worden verkocht. Nu ook deze markt ver dwenen is zal de zuivelpositie op andere basis moe ten worden gesteld, hetgeen misschien niet al te zeer te betreuren is. De export van boter naar het vasteland van Europa ondervindt groote moeilijkheden. Weliswaar is Duitschland als afnemer gebleven ja zelfs neemt dit land iets meer af dan vroeger doch dit neemt niet weg dat ons land met groote hoeveel heden boter zal blijven zitten. Het is daarom on vermijdelijk dat wordt overgegaan tot maatregelen, welke wijziging brengen in het verbruik van vetten hier te lande. De margarine-eters zullen voor het grootste deel op boter moeten overgaan. Dit kan alleen bereikt worden door invoering van een rant soeneering. In de naaste toekomst zal naar ruwe raming ongeveer de helft van het margarine ver bruik moeten worden overgeschakeld op boterver bruik. Een toeslagregeling' zal worden ingevoerd waar door de houders van margarinekaarten een reductie van 40 cent per kilogram zullen kunnen verkrijgen op de boter, welke zij op hun bons koopen. Op die manier zal een groot deel van het boter- overschot kunnen worden weggewerkt, doch er resteert dan nog een gedeelte der boterproductie, welke in koelhuizen zal worden opgeslagen. De hoe veelheid, welke aldus zal worden geconserveerd, is te ramen op 10.000.000 kilogram. Wellicht vindt daarmede nog niet het geheele overschot onderdak, de eventueele rest zal in den vorm van uitgesmol ten botervet in distributie worden gebracht. De regeling welke voor het tijdperk tot 28 Juli reeds is afgekondigd is dus een voorloopige, welke is afgekondigd om den overgangstijd te over bruggen. Naast den gewonen consument is ook rekening gehouden met het hotel- en restaurantbedrijf. Dit zal geheel op boter en olie worden aangewezen en zal geen margarine meer verkrijgen. Ook de banket bakkers zullen geheel met boter moeten werken. Op deze wijze hoopt men door de moeilijke periode van overproductie van boter heen te komen. De heer Boekei zeide daarna nog ter verklaring van den achtergrond dezer maatregelen, dat de veehou derij in ons land een typisch seizoenbedrijf is en zijn grootste productie heeft in de wcideperiode. In dit verband is vooral de opslag in de koelhuizen een maatregel van groot nut, immers daardoor wordt mogelijk dat in de winterperiode, wanneer de melk en boterproductie sterk zal zijn afgenomen, de koelhuisvoorraden in omloop worden gebracht. Daardoor wordt een zeker evenwicht verkregen waardoor het mogelijk is de exportrelaties, met name met Duitschland te behouden. GEBREK AAN VEEVOEDER. De heer Boekei maakte nog eenige opmerkingen over de veevoedervoorziening. In verband met de moeilijkheden met den aanvoer van veevoeder zal het gebrek aan veevoeder in de wintermaanden groot zijn. In zékeren zin is daarvan het gevolg niet onwelkom: de melkproductie zal dan meteen het karakter van overproductie verliezen. De heer Boe kei ried den boeren aan zooveel mogelijk op eigen erf veevoeder te verbouwen al ware het maar door het vaker maaien en inkuilen van gras. De heer Boekei was tevens, van meening dat 't in het belang van de veehouderij zou zijn, indien een gedeelte van het sterk overbevolkte weidebedrijf in akker bouw werd omgezet en de veestapel in verband daarmede tot kleinere proporties teruggebracht. De dagelijksche leider van het centrale distributie- -kantoor de heer de Hoo heeft daarna eenige toe lichtingen gegeven over de technische uitvoering van de distributie. Een nieuwigheid bij de rantsoe- neering van boter en vet is, dat den conusument niet meer de vrije keuze van het aangekochte artikel zal worden gelaten. Daardoor was een distributie op de nummers van het algemeen distributieboekje niet mogelijk, omdat men werkelijk ook een bepaal de klasse zou moeten kunnen dwingen boter te koopen. Weliswaar geschiedt nu twee weken lang de distributie op het algemeen distnbutieboekje, maar dit is slechts een overganagstijd. Er was na tuurlijk een zekere overgang noodig. omdat men on mogelijk alle consumenten te voren over de voor de deur staande maatregelen kon inlichten door het rondzenden van kaarten met vragenlijsten. Er was dan een hamsterperiode ontstaan, die ongetwijfeld tot moei lij kli eden zou hebben geleid. L t De twee overgangsweken zullen worden gebruikt voor hel rondzenden van boter of vetkaarten aan de hand van vragenlijsten. Deze vragenlijsten die nen om te doen uitmaken welke kaart, die voor boter of die voor vet, de consument krijgen zal. In deze twee weken mag geen olie worden ver strekt, wel boter, margarine of vet. Degenen echter, die over een paar weken geen margarine meer zul len kunnen krijgen, moeten thans niet denken een run op de winkels te kunnen ondernemen om mar garine in te slaan. De detaillisten immers kunnen slechts nieuwe voorraden krijgen op de basis van het normale verbruik. In de komenden veertien dagen zullen dus vragen lijsten worden rondgestuurd om te trachten infor maties te krijgen over het inkomen van eiken con sument. De inkomengrens, waarboven alleen boter kan worden gekocht ligt voor een normaal gezin, waaronder verstaan wordt man. vrouw en drie kinderen, op 1400 gulden. Voor ieder kind minder dan drie wordt de grens 100 gulden lager gesteld, •en gezin van man, vrouw en een kind, met een in komen van f 1201, moet dus een boterkaart en geen vetkaart krijgen. Daarentegen wordt de grens voor ieder kind meer met 100 gulden naar boven ver legd. Nu is het niet noodig, dat consumenten, wier in komen in ieder geval ver boven of ver beneden de genoemde grens ligt, nauwkeurig hun inkomen op geven. Zij kunnen op de vragenlijst eenvoudig invullen dat zij slechts in aanmerking kunnen ko men voor de boterkaart resp. margarinekaart. De rantsoenen zijn vastgesteld op 250 gram per persoon per week. Kinderen die hun vierde levensjaar nog niet voltooid hebben krijgen een rantsoen van 125 gram per week. Arbeiders die zwaren arbeid verrichten krijgen 375 gram toe gewezen en die zeer zwaren arbeid verrichten 750 gram. Zooals reeds gezegd, zullen twee soorten kaarten worden ingevoerd: vetkaarten voor inkomens be neden 1400 gulden en boterkaarten voor inkomens daarboven. Op de vetkaarten zal tevens op nader aan te kondigen wijze reductie te verkrijgen zijn voor den aankoop van boter. Deze reductie is vast gesteld op 40 cent per kilogram. LEVERING AAN TÜSSCHEN- HANDEL. De levering aan den tusschenhandel geschiedt op de gewone manier. De detaillisten gaan met de deze week ontvangen bonnetjes naar het distributiekan toor, krijgen dan grootere coupures en kunnen daarmee gaan werken. Het is van belang er op te wijzen dat plaatselijk zal worden bekend gemaakt op welke wijze de vragenlijsten zullen worden rondgestuurd. Een pu blicatie over distributie-aangelegenheden in de krant heeft altijd ten gevolge dat er vele zorgzame huismoeders zijn, die denken te zullen worden vergeten en die zich in de haast bij de distributie kantoren gaan melden. Dit is volstrekt onmoodig, men houdt daarmee de kantoren maar op en de or ganisatie der distributie lijdt er van. Wat de sla olie betreft, daarvoor zullen geen afzonderlijke bons worden aangegeven. Op den boter- of vetbon zal desgewenscht sla-olie verkrijgbaar zijn. De hotels en restaurants zullen van Maandag af toewijzingen krijgen op de basis van 75 pet. van een normaal verbruik in de gelijke periode van verleden jaar. Deze inrichtingen moeten zich tot de plaatselijke distributiediensten wenden. Tenslotte heeft landwirtschaftsrat dr. ir. Schön beck een samenvattende toelichting dioen volgen. Hij zeide dat alle maatregelen, welke thans zijn afgekondigd, in kameraadschappelijke bespreking tusschen de Duitsche en Nederlandsche instanties zijn voorbereid. Over elk détail is diepgaand over leg gevoerd. Het voorbeeld van het Duitsche rijk is daarbij zeker niet in alle opzichten gevolgd: de Nederlandsche winkelier kan zich gelukkig prijzen dat hij niet als zijn Duitsche collega verplicht is te rekenen met rantsoenen, uitgedrukt in tiendee- lige breuken. De rantsoenen zijn hier tot ronde ge tallen afgerond. Men moet deze en andere distributiemaatregelen zien in nauw verband met de installatierede van den Rijkscommissaris waarin deze gezegd heeft dat hij er voor zorg zou dragen dat het Nederlandsche volk niet tot ar gunstiger levensvoorwaarden ver valt dan het gemeenschappelijke lot met Duitsch land en de vernietigingswil der vijanden het noo dig zouden maken. RANTSOENEN ZULLEN NIET VEEL KRAPPER WORDEN. De rantsoenen zijn zoo gesteld dat een volwassen mensch er genoeg aan heeft. In Nederland bestaan trouwens voldoende mogelijkheden om met andere voedingsmiddelen de schade in te halen: spreker noemde volle melk en kaas, die zeer waardevolle bestanddeelen voor de voeding bevatten. Het Ne derlandsche volk is er met deze distributie heusch niet zoo kwaad aan toe. Dat de rantsoenen veel krapper zullen worden is ook niet te vreezen, aan gezien de distributie niet voortvloeit uit oogemblik- kelijken nood, doch is ingegeven door wijze voor zichtigheid met het oog op de tijden die komen. Het is inde: daad niet fraai dat men zijin toevlucht heeft moeten nemen tot een splitsing van het volk in inkomensklassen, doch er stond geen andere weg open. Spr. noemde het illustratief voor den nood toestand van het Nederlandsche volk, dat vief mil- lioen menschen vallen beneden de inkomensgrens, waarvoor de vetkaarten zullen worden uitgereikt. De helft ongeveer van de bevolking zal tot de hou ders van de vetkaarten gaan behooren. Het verkoopverbod van room is daaruit te ver klaren, dat het ongewenscht is geacht dat de meer vermogenden zich schadeloos zouden stellen met slagroom en dergelijke. Dit zou ten eerste de distri butiemaatregelen dwarsboomen en in de tweede plaats zou de kleine man niet begrijpen, waarom den meervermogende op deze wijze een uitweg wordt gelaten. De verkoop van room is daarom stopgezet. De regeling voor de hotels is niet alleen in het belang der reizigers getroffen, doch vooral ten be hoeve van deze inrichtingen zelf. De autoriteiten hebben zoo lang mogelijk het bonnenstelsel willen vermijden. Het is nu de plicht van de hotels en restaurants spaarzaam te zijn en in dezen hun taak ten opzichte van de gemeenschap te verstaan. De heer Schönbeck bracht lof aan den Neder- landschen winkelier, die tot nu toe als uitvoerder der distributieregelingen voorbeeldig heeft gewerkt. Hij verdient dat dit in het openbaar gezegd wordt. Spreker hoopte, dat het publiek den winkeliers on redelijke verwijten zou sparen, evenals hij ver wachtte, dat dezen op hun beurt de huisvrouwen over de détails dei- distributieregelingen zouden voorlichten. De toestand der H. O. V. ADHAESIEBETUIGING AAN HET VERZOEK VAN HET BESTUUR. Zooals bekend, heeft het orkestbestuur der „Haarlemsche Orkestvereeniging" aan het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, een brief gericht inzake een dringende en spoedige verbetering in den toestand der Haarlemsche Or kestvereeniging. Een aantal vooraanstaande Nederlandsche mu sici deelt mede, dat zij dit verzoek gaarne onder steunen. Naar hun inzicht is het voor een behar tiging naar behooren van de cultuurbelangen van Haarlem en Noordelijk Noord-Holland van het grootste belang, dat bij dit reeds 125 jaar bestaande orkest opnieuw een werkperiode voor een volledig jaar kan worden ingevoerd. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam hebben bepaald dat collegegeld voor de Amsterdamsche Universiteit gestort na 30 Juni 1940 voor den cursus 1939/1940 beschouwd zal worden als te zijn gestort voor het cursusjaar 1940/1941. Wel dienen de studenten die van deze bepaling gebruik maken, zich voor den cursus 1940/1941 opnieuw te laten inschrijven tegen betaling van het inschrijvingsgeld ad 10. (A.N.P.) DE OPHEFFING VAN DE VRIJWILLIGE LANDSTORMKORPSEN. De vrijwillige landstormkorpsen motordienst, vaartuigendienst, spoorwegdienst, luchtwachtdienst en luchtafweerdienst zijn, naar wij hebben vermeld, met ingang van 15 Juli 1940 opgeheven. In verband daarmede zijn per 15 Juli 1940 ver broken alle verbintenissen van vrijwilligers he neden den rang van officier, alsmede de verbinte nissen van vrijwilligers, die in geval van binnen- landsche onlusten tijdelijk tot officier worden be noemd. De ontslagbrieven zullen door den korps commandant worden toegezonden. Voor zoover bovenbedoelde dienstplichtigen be neden den rang van officier nog niet voor den opbouwdienst zijn aangewezen, kunnen zij in dien dienst worden opgenomen vplgens door den leider van den opbouwdienst gestelde regelen. (A.N.P. i ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN In Juli 1938 verklaarde de gemeenteraad van Haarlem een aantal woningen aan de Lange Laken straat, Lange Poellaan, Lange Raamstraat, Leidsche- vaart. Magdalenastraat, Rustenburgerlaan en Tuin straat onbewoonbaar. De termijn van ontruiming voor de nog bewoonde woningen werd intusschen eenige malen uitgesteld, laatstelijk tot 1 Augustus 1940. Daar de bewoners inmiddels nog geen passende woning hebben gevonden stellen B. en W. voor, den termijn van ontruiming wederom met zes maanden te verlengen. AANSCHAFFING VAN LEERMIDDELEN Voor de inrichting van de R.K. School voor U.L.O. aan de Overtonstraat te Haarlem werd in 1939 be schikbaar gesteld f 6888, De totale kosten blijken echter te bedragen f 15.298.23. B. en W. stellen in verband daarmede voor, alsnog een bedrag ad f 8411 te hunner beschikking te stellen. DE TUBERCULOSEBESTRIJDING TE HAARLEM. Subsidies bleven gehandhaafd. MAAR ANDERE INKOMSTEN DALEN. Naar wij vernemen blijven de subsidies die de Haarlemsche vereeniging tot bestrijding der tuber culose geniet gehandhaafd. Over die beslissing van de officieele instanties verheugt het bestuur zich natuurlijk, want alleen daardoor is het mogelijk het belangrijke werk der vereeniging in het belang der Volksgezondheid zooveel mogelijk in het gewone tempo voort te zetten. Er dreigen evenwel financieele moeilijkheden. De Lighaluitvoering gaat niet door,, hetgeen wil zeggen 1700 a 1800 minder inkomsten,' tenzij de personen die anders kaaiden voor die uitvoering kochten, hun bijdrage nu toch aan de vereeniging willen geven. De vereeniging kreeg in den laatsten tijd elk jaar een bate van 10.000 uit de verloting voor het Brederodeduin. Nu is er ook voor dit jaar een ver loting aangevraagd, maar bij de autoriteiten schijnt de neiging te bestaan het aantal loten daarvoor te verlagen van 20.000 tot 10.000. Dat zou dan be- teekenen geen batig saldo van 10.000, maar slechts van 5000. Vermoedelijk staat deze ver laging van het aantal loten in verband met het feit dat verleden jaar niet alle loten verkocht zijn. Het aantal niet-verkochte loten was evenwel slechts 1600. Het bestuur is overtuigd, dat dit uitsluitend een gevolg was van de buitengewone tijdsomstan digheden. Wel is waar duren die nu nog voort, maar de toestanden zijn nu in zeker opzicht geconsolideerd. Daarom werd verwacht dat de 20.000 loten nu wel weer hun weg zouden vinden, te meer, omdat er nu te Haarlem niet zooveel concurrentie op loterij- gebied is als in 1939, toen ook Haarlem's Bloei en de H.O.V. een verloting organiseerden. Daar de vereeniging de f 10.000 uit de verloting moeilijk kan missen wordt door het bestuur alsnog getracht de toestemming voor het verkoopen van 20.000 loten te verkrijgen. Zooals vele vereenigingen ondervond ook de T. B. C.-vereeniging den invloed van de bezuiniging die velen in Haarlem en omgeving moeten toepas sen, ook al kan gelukkig geconstateerd worden, dat het aantal vaste contribuanten dat bedankt betrek kelijk klein is. Al verminderen de inkomsten toch zal 't bestuur trachten de verpleging en uitzending naar sanatoria mogelijk op den ouden voet te handhaven, ook al zal het dan voor een keer noodig zijn te bezuinigen op den post afschrijving op bezittingen. Weermacïitsbonneii voor Duitsche soldaten. Het A.N.P. meldt: Naar wij vernemen zijn voor die leden van de Duitsche weermacht, die buiten de menage zijn en dus in eigen onderhoud moeten voorzien, bonnen uitgegeven, waarop zij gedistri bueerde goederen bij den detailhandel zullen kun nen verkrijgen. De bonnen varieeren van kleur naai' gelang het daarop verkrijgbaar gestelde arti kel. Winkeliers, die deze bonnen krijgen aangeboden, moeten dus niet zeggen, dat zij ze niet kennen, want zij hebben de kracht van gewone distributie bonnen en de levering op vertoon van deze bonnen is verplicht. Dezer dagen zullen uiterlijk en gelding dezer bonnen in bijzonderheden officieel worden gepubliceerd. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Mej. E. L. Rothstein, die op 13 Juli j.l. aan de Am sterdamsche Universiteit het doet. ex. Spaansche taal en letterkunde heeft afgelegd,' heeft daarbij het praedicaat „cum laude" verkregen. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Luminescence in solids containing manganese" de heer F. A. Kröger, geb. te Amsterdam (cum laude) en op proefschrift ge titeld „Onderzoek naar de meest doelmatige wijze aarop plantaardige aftreksels kunnen worden be reid" de heer M. M. Meyers, geb. te Amsterdam. Doctoraal scheikunde de heeren F. Sjollema. H. M. van Wagtendonk, J. van Dijk (cum laude) en J. Limburg: candidaats geschiedenis mej. D. M. van Rijn en de heer J. van Lelyveld; doctoraal geschie denis mevr. J. H. Kropveld-Bergmann en de heer H. Emmer. MACHINISTEN. Geslaagd voor het eerste deel van diploma B de heer D. P. Koudenburg, te Velsen. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Toegelaten werden, direct tot het 2e studiejaar, bijzonderen cursus, op grond van hun diploma H. B. S.-B 5-j. c. Tot de Afdeeling Bouwkunde: J. van Eerden te Alkmaar: L. Nater te Haarlem: H. A. C. Neijssel te Beverwijk: P. G. de Wit te Alkmaar; Th. J. M. Wubbe te Haarlem. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: Th. J. van Gijzen te Allernaar; J. Hole te 's Gravenhage; H. P. A M. Holsheimer te Haarlem; J. P. Jongejan te Haarlem; J. Klaver te Middelburg; J. A. Loeffen te Amsterdam; W. J. Polder te Haarlem; J. H. Wiese te Alkmaar. Afdeeling Werktuigbouwkunde: C-. van Ameron- gen te Heemstede; A. F. Bronkhorst te Haarlem; G. J. v. d. Burgt te Veere; E. H. Delmaar te 's Gra venhage; J. Droppert te Velsen; J. Hofman te Sant poort; W. G. J. Holtappel te 's Gravenhage; E. J. van Hoorn te Bilthoven; H. K. Kirschbaum te Heem stede; Ch. R. Kirsohbaum te Heemstede; J. P. Kop- pelle te Apeldoorn; E. E. Kuyntjes te Leiden; R. Meyer te Aerdenhout; W. van Monsjou te Santpoort; H. van Moppes, H. H. Mulder te 's Gravenhage; P. W. Otterspoor te Amsterdam; P. Otto te Leiden; J. P. Servaas te 's Gravenhage; B. S. G. Stijkel t,e Bos koop; J. van Tilburg te Alkmaar; H. A. Roebers te Ermelo; J. Y. Veis te 's Gravenhage; C. J. Wafel bakker te Heemstede; D. Wem,es te Zwolle; A. de Wilde te 's Gravenhage; H. de Wilde te Bennekom; K. A. IJspeerdt te Bloemendaal. Afdeeling Electrotechnick: L. C. G. jjpn den Berg te 's Gravenhage; J. E. L. Buisman te Harderwijk; J Kamminga te Wageningen; A. R. Keizer te Utrecht: K. J. Merkus te Eindhoven; H. Schouten te Haarlem; H. Spicle te Hengelo; G. v. d. Stoop te Santpoort; A. G. W. Timmers, C. J. Weeda te 's Gra venhage; J. J. Weststeyn te Haarlem. Afdeeling Vliegtuigbouwkunde: H. P. Buré te Heemstede; P. Couzy te Haarlem; H. C. van Es te 's Gravenhage; Ph. J. de Graaff te Oegstgeest; P. J. de Jager te 's Gravenhage C. Joustra te Vught; G. J. M. Klokgieters te Enschedé; F. P. Koppen te Bloe mendaal; W. A. Kuipers te Amersfoort; G. L. W. van Loon te Doorn; H. S. Mom te Hilversum; G. F. M. Nielen te Haarlem B. C. Picauly te Hilversum; J. W. du Pon te Amsterdam; W. F. Staai'gaard te Am sterdam; N. v. d. Stroom te Culemborg; K. Tanis te Hoofddorp; J. A. Veltrop te Oosterheek. Afdeeling Schecpsbouwkunde: H. L. D. Keetbaas te Bakkum; S. Maasland te 's Gravenhage; A. Oosterveld te Haarlem; A. E. Post te Amsterdam; W. H. Warnsinck te 's Gravenhage. Op 1 Juli 1940 hadden zich voor toelating tot het 2e studiejaar aangemeld 175 candidaten, toegelaten werden 76 leerlingen. De distributie van varkensvleescli. Bons of vleeschlooze dagen. Na, de distributie via de Nederlandsche veehou derijcentrale van varkens over de slagers, zal naar de N.R.Crt. verneemt, binnenkort volgen distribu tie van varkensvleesch over de consumenten. Of deze distributie zal geschieden met behulp van bons, dan wel door het instellen van dagen zon der varkensvleesch is nog niet beslist. Met het oog op het tekort aan krachtvoer voor de varkensmesterij zal de varkensstapel van circa 1 12 millioen dieren tot ongeveer de helft moe ten worden verminderd. Vóór den winter wil de veehouderijcentrale reeds 250.000 varkens extra aankqopen om ze in te vriezen, als voorraad. De distributie van varkens over de slagers en de concentratie van de slachtingen op een be perkt aantal slachtplaatsen is Maandag ingegaan voor groote deelen van Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. Maandag 22 dezer zal zij plaats hebben voor de Noordelijke provincies en Gelderland, 29 dezer voor Brabant, Limburg en Zeeland. DR. ALFRED A. HAIGHTON VERLAAT NATIONAAL FRONT. 's GRAVENHAGE, 15 Juli. Naar men mededeelt is dr. Alfred A. Haighton, tevoren lid den grooten raad van Nationaal Front van Arnold Meyer, toegetreden tot de N.S.N.A.P., leider majoor Kruyt. (A.N.P.) AANPAKKEN De Opbouwdienst is Maandag zijn arbeid begonnc. .erkers komen zich melden Dy den wyuieiuer op den Couismgel te Rotterdam. HAARLEMSCHE GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad der ge meente Haarlem gehouden op Woensdag 17 Juli a.s., des namiddags om 2 uur zoo noodig voort te zetten des avonds om 8.15 uur in de Statenzaal (in gang Pandpoort Koningstraat). De agenda vermeldt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ver zoekschrift van mej. C. J. Sangster om eervol ont slag als onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool. 2. Rekening over 1939 van de voormalige cor- poratiën van neringen, ambachten en bedrijven. 3. Verhooging van het crediet voor de aan schaffing van muntgasmeters, enz. 4. Toekenning van een voorschot op de ver goeding ingevolge de artt. lOlbis, 7e lid en 103, 6e lid der L.O. wet 1920 aan het bestuur der Ver eeniging voor Chr. U. L. Onderwijs. 5. Vaststelling der bijdrage over 1938 aan de bijzondere school voor buitengewoon lager onder wijs aan de Nicolaas van-der Laanstraat. 6. Verhooging van het crediet voor de inrichting van de R.K. school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Overtonstraat no. 42. 7. Beschikbaarstelling van gelden voor het aan brengen van verbeteringen aan woningen van de woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff". 8. Verandering van de kleine bovenzaal in het Gem. Concertgebouw. 9. Bouw van 38 woningen voor Ouden van Da gen aan en nabij de Dinkelstraat. 10. Verlenging van den termijn van ontruiming van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen. 11. Goedkeuring van het besluit van Burge meester en Wethouders tot niet-toepassing van enkele bepalingen van het Ambtenarenreglement 1934. 12. Wijziging van de „Verordening gemeente politie". 13. Bekrachtiging van de huurovereenkomst voor het perceel Zijlstraat no. 70/74. 14. Vaststelling van een verordening inzake in trekking van bijzondere achtergevelrooilijnen. 15. Uitstel van de vijfjaaiiijksche schatting van de tot het gemeentelijk grond- en woningbedrijf behoorende eigendommen. 16. Aanvulling van de „Bepalingen inzake den dienst der gemeentereiniging". 17. Opheffing van de Centrale School no III. 18. Overplaatsing van het hoofd van de Centrale School no. Ill naar de Wouwermanschool. 19. Bezwaarschrifren en verzoeken om ont heffing inzake schoolgeld. Benoeming van: a. een tijdelijken leeraar aan de Hoogere Burgerschool A met 5-j. c.; b. een leerares aan de Middelbare School voor Meisje» met 5 j. c.; c. een hoofd van de Lorentzschool. SUPPLETOIR CREDIET VOOR HET GASBEDRIJF Ten behoeve van muntgasmeters, leidingen voor muntgasgebruikers en gewone gasmeters werd op de Haarlemsche begrooting voor 1940 uitgetrokken resp. f 40.000, f 17.500 en f 4000. Deze bedragen blijken, mede ten gevolge van de distributie van petroleum, ontoereikend. B. en W. stellen daarom den raad voor, deze pos ten te verhoogen, resp. met f 20.000, f 7500 en f, 6000. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „CON AMORE". Men schrijft ons: Zondag gaf bovengenoemde Zangvereeniging, uit Haarlem, dirigent Willem Hespe. een welge slaagd concert in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee, met medewerking van een dansgroep, samengesteld door Con Amore met begeleiding van mej. C. Hessels (piano). Een ac cordeonspeler begeleidde 2 koorleden en gaf eenige nummers ten beste. Met een woord van waardeering tot dirigent en koor sloot de directeur van de Prins Hendrik Stichting den genotvollen middag.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8