HONKBAL HANDBAL Snorrende wieltjes op de Stadionbaan. 4 WATERPOLO KANOSPORT KON. NED. VOETBALBOND Haarlemsche Voetbalbond R.K. VOETBAL MAAND A G 22 JULI 1940 H A "A RLE M'S DAGBLAD 8 HAARLEM ZEGEVIERT WEDEROM OVER AMSTERDAM. Beter veldwerk besliste. Ondanks het gemis van De Mon is het Haarlem sche negental er in geslaagd, wederom van Am sterdam te winnen. Het is een zeer aantrekkelijke wedstrijd geworden waarin aan beide kanten zeer fraaie staaltje honkbal zijn vertoond. Door ziekte moest KI. Za. dstra verstek laten gaan. Van den Born, gehandicapt door een arm- blessure moest ook van deelneming afzien. Door deze omstandigheden speelde Langereis (Haar lem) op het eerste honk, Vrenegoor (E.D.Ó.) als midden-velder en nam Hunik de korte-stop-plaats in. Vooral laatstgenoemde deed op deze plaats voortreffelijk werk. De meest op den voorgrond tredende speler in het Haarlemsche negental was de H.H.C.'er Mulder, die tal van fraaie running- catches maakte en een belangrijk aandeel in de zege had. Hij scoorde tweemaal, doch was in zoo verre fortuinlijk, dat juist, de door hem geslagen ballen tot fouten in het veldwerk van Amsterdam leidden. Hij dankte het daaraan dat hij driemaal op de honken kwam. Door het niet medespelen van De Mon wierp voor Haarlem Schijvenaar (E.D.Ó,die uitstekend van start ging. op den steun van zijn velders ten volle kon rekenen, doph in de laatste irnings met moeilijkheden te kampen had. Zijn snelheid ver minderde toen de controle over zijn woryen func tioneerde niet. waarvan eenige vrije loopen het gevolg waren. Niettemin heeft hij zich weten te handhaven. Zijn tegenstander Blomvliet bereikte iets betere resultaten, c'och had geen volledigen steun van zijn medespelers. Aan slag bereikten de Haarlemsche spelers iets minder d'an de Amsterdamsche tegenstanders, doch de honkslagen van Van der Putte- (2), Vrenegoor (2), Schijvenaar. Langereis en KI. Zandstra ver kregen meer effect. Er werden door Haarlem slechts twee fouten gemaakt, één door Van dei- Schalie. die onzuiver naar het eerste wierp en één door Schijvenaar, die te wild on hel tweede honk speelde in de hoop een dubbel spel te kunnen maken. FORTUINLIJK BEGIN. Daar Amsterdam den- toss won, ving Haarlem aan om op het werpen van Blomvliet te probeeren de score te openen. Dat dit gelukte, was niet alleen te danken aan den fraaien honkslag van Schijvenaar, waarop twee spelers binnen kwamen, doch meer toe te schrijven aan een tweetal veldfouten van Meenhorst en Sterman. Fraai was het werk van Mulder. Himik, Baas, Van der Schalie en Schijve naar, die door fraaie vargen, aangooien of werpen de score van Amsterdam in drie innings blank hielden. Het slowwerpen van Schijvenaar op de juiste momenten toegepast had veel succes. KL Zandstra bracht het in de tweede innings nog tot een honkslag, doch regelmatig slaan van Baas, goed werk van Lammers en Blomvliet voor kwam punten. Deze kwamen wederom in de derde en vierde slagbeurt en vonden hun oorsprong in twee fouten van Meenhorst, door Weppner en Van Heeswijk gemiste vanekansen en de uitnemende twee-honkslagen van Van der Putten en Vrene goor. Haalem leidde met 60. Wel had Schijvenaar een honkslag van Van Heeswijk moeten laten passeeren, doch een fraaie running-catch van Mulder ontnam het daaraan verbonden gevaar. Fraai waren de vangen van Baas en Mulder, die de horkslagen van Meen horst en Lamimers in 'C'e vierde slagbeurt beperkten tot één tegenpunt. Haarlem antwoordde hierop met nuttige tikken var Van der Putten en Langereis, waardoor na vijf innings de stand 71 in Haar lem's voordeel was. In tegenstelling met Blomvliet, die steeds beter ging werpen, werd het werpen van Schijvenaar minder succesvol. Hij werd coor Weppner en Meenhorst voor twee honken geslagen, gaf eenige malen „vier-wijd" weg en zag daardoor den voor sprong tot 7—4 gereduceerd. Wel herstelde Schij venaar zich eenigszins, doch in de laatste innings had hii het zwaar te verduren. Eenmaal vier-wijd en opvolgende honkslagen van Weppner, Meen horst. Lammers en Ter Heidde leidce er toe, dat Amsterdam tweemaal scoorde. Met den stand 76. twee man uit en drie spelers op de honken zag het er niet rooskleurig uit. Beumer verving aan slag Disselkoen, doch het gelukte hem niet uit deze si tuatie winst te distilleeren. Hii sloeg den bal naar Schijvenaar die met een aangooi naar het eerste hork de Haarlem-zege onbetwistbaar maakte. Een snan-end slot van een interessanten strijd! De cijfers der innings ziin: Haarlem: 2—0—2—2—1—0—0—0—0 -- 7 enAmsterd'am: 000130002 6 A w?nt tonrnooi van Blauw Wit. Het tournooi van Blauw Wit had reeds in de eerste ronde een verrassend verloop, doordat Ajax en Blauw Wit verloren. Het was een fraaie presta tie van Schoten dat het Ajax van verdere deel neming uitschakelde. Dit resultaat werd reeds in de eerste innings verkregen, toen op het werpen van Van Lobberegl Van Hetem, Verkerk en Hoger- dijk prachtige honkslagen gaven, die aan het wijd- werpen en de veldfouten van Ajax een nadeelig effect gaven. Ajax stelde hier drie punten tegenover, die ont stonden uit de honkslagen van Hordijk en Beumer op het werpen van Hogendijk. Toen in de volgende innings Blomvliet voor Ajax wierp, gaven Zand stra, Hogendijk en Schotman nog wel fraaie tikken, doch goed veldwerk van Ajax voorkwam een hoo- gere score, Doch ook Hogendijk en zijn medespelers hielden zich staande, ondanks den driehonkslag van Henk Blomvliet. Deze wilde een home-run for- ceeren doch ging op het thuishonk uit. Met 73 won Schoten. A.F.C. won op verdiende wijze van Blauw Wit in een gelijk opgaanden strijd. De fraaie slagen van A.F.C. stelden het veldwerk van Blauwr Wit voor onoplosbare problemen. Daartegen was het veld werk van A.F.C. uitstekend en voorkwam dat de 75 stand in gevaar kwam Een felle strijd streden Haarlem en H.H.C. Van een meerderheid van De Mon was ditmaal geen sprake, daar H.H.C. toonde hem niet te vreezen. Het aansluitende veldwerk van Haarlem was van goed gehalte en voorkwam, dat H.H.C.'ers op de honken kwamen. Alleen Lantz bracht het tot een veiligen honkslag. Bij H.H.C. was het veldwerk van minder kwaliteit, waardoor Pijnakker minder steun had. Dat hij Haarlem binnen den normalen speeltijd geen runs toestond, was voornamelijk zijn werk. Moll stond hem uitstekend ter zijde en ving op schitterende wijze Hunnik uit, Haarlem bracht het door Veenhof, Ferment en Vrugt tot vier honkslagen. De honkslag van den laatste werd gegeven in de verlenging en stelde Veenhof in staat de winnende run te scoren. E.D.O. plaatste zich in de demi-finale door een verdiende zege op V.V.G.A., dat met 71 ten on der ging. Op het werpen van Meenhorst en Nottrot werden door KL Zandstra, Odenthal, Van den Born e.a. zoovele honkslagen gegeven, dat een E.D.O.-zege onafwendbaar was. Schijvenaar kreeg slechts vier honkslagen tegen zich, waaruit V.V.G.A. ten slotte de eer redde. In de demi-finale kwamen eerst A.F.C. en Schoten tegen elkaar uit. Eenige innings lang kon Schoten zich handhaven, bracht het wel niet tot een honkslag, doch stond er ook geen toe. Toen echter het werpen van Hogendijk iets verslapte, werd ook het veldwerk minder nauwkeurig. A.F.C. scoorde door snel honkloopen tweemaal en won verdiend. Bij Schoten hadden de spelers zeer veel moeite met het werpen van Disselkoen; zij kwa men bovendien niet tot honkslagen, door het slui tende veldwerk van A.F.C. De tweede demi-finale ging tussehen Haarlem en E.D.O. en had het verrassende resultaat, dat De Mon verloor. Het was een spannende strijd waarin Schijve naar domineerde. Niet alleen als werper, doch ook als bewaker der honken; bovendien was hij het die in de laatste innings met drie spelers op de honken den wedstrijd voor E.D.O. won. Aan slag onderscheidden zich bij Haarlem Veen hof, Hunik. Vrugt, Langereis en Voetelink, doch ondanks de fouten in het E.D.O.-veldwerk, kon daaruit het. beslissende voordeel niet worden ver kregen. Het honkloopen van de Haarlem-spelers was iets te gewaagd, waardoor E.D.O. de slagbeur ten snel eindigde. Aan slag was bij E.D.O. Hofstrn de beste, zijn driehonkslag leverde drie punten op! De finale tussehen E.D.O. en A.F.C. vormde een uitnemend slot van dit tournooi, In de vijfde innings tijdens een regenbui verkreeg A.F.C. door een fout van Odenthal en den nuttigen slag van Suurbeek met 10 de leiding, waarna het 20 werd door de opeenvolgende sla gen van Sterman en D. Disselkoen. Het goede spel van Disselkoen was er de oorzaak van dat E.D.O. eerst in de zesde innings kon gaan tegenscoren. De honkslagen van KI. Zandstra, Van den Born, Oden thal en Schijvenaar brachten in totaal vier punten op waardoor E.D.O. met 42 de leiding nam. In de gelijkmakende zevende innings werd Schijvenaar door Geisler en Suurbeek geslagen met eenige honken, waardoor de situatie zoodanig werd, dat met twee spelers uit twee man op de honken stonden en de stand 43 was. Bij zijn poging om Disselkoen te beletten het tweede honk te bereiken, wierp KL Zandstra vér over het tweede heen en gaf A.F.C. gelegenheid met 54 den wed strijd te beslissen. De inningscijfers waren: A. F. C.: 0—0—0—0—1—1—3 5. E. D. O.: 0—0—0—0—0—2—2 4. De overige uitslagen. Tweede klassers: Ajax 2: 4—0—0—0—1—0—5—0 12. Schoten 1 1—0—6—2—0—1—0—2 13. Haarlem 2: 0—1—0—1—0—0—1—2—1 6. Quick: 2—6—1—1—1—3—1—3—4 22. Zeeburgia: 13—,37040 18. H.H.C. 2: 0—1—0—3—0—0—0 4. WatergraafsmeerT.H.B. 1117. Derde klassers: E.D.O. 3—H.C.K. 2 23—14. E.H.S.Celeritas 910. E.D.O. 4Spaarnevogels 109. H.H.C. 3—E.D.O. 3 12-^11. Concordia—Rest van Haarlem (3—2) Dc tijdens de operluchtuitvoering van Concordia, gespeelde handbaldemonstratiewedstrijd tussehen ée heerenploeg der organiseerende vereeniging en het Haarlemsch elftal, is geëindigd in een magere, doch verdiende overwinning voor de thuisclub. Hoewel het spel vooral in de eerste helft veel leed van het gladde veld, werden tooh soms aar dige spelmomenten waargenomen. Kort voor de rust wist de Haarlemsche linksbui ten J. Bart na goed plaatswisselen het eerste doel punt te scoren. De eerste aanval in de tweede helft had direct succes, daar A. v. Santen doelman Reuses onhoud baar passeerde. (11). Spoedig hierop namen de rood-witten door G. Andrée de leiding. (21). Het Haarlemsch elftal bleef echter enthousiaste doorspelen1, zoodat het niet lang duurde of W. v. Gorcum scoorde den gelijkmaker. (22). J. Duijff wist kort voor het einde het winnende doelpunt te scoren. Het programma voor deze week. Dames 22 Juli: ConcordiaO.S.S. Heeren 23 uli: LijndenRapiditas. We verwachten een flinke overwinning voor Concordia. De wedstrijd LijndenRapiditas wordt een pit tige ontmoeting. Rapiditas komt met een geheel gewijzigd elftal in het veld, hetgeen wel eens voor een verrassing kon zorgen. WIELRIJDEN. Sprintkampioeiischap voor be roepsrijders gewonnen door Van Vliet voor de onafhankelijken door Arie van der Linden uit Zandvoort; voor de amateurs door den Amsterdammer B. W. Remkeskampioenschap ach tervolging voor beroepsrijders gewonnen door Schulte. Van Vliet algemeen sprintkampioen. Guus Schilling, eertijds professor aan de Neder- landsche hoogeschool voor sprinters keek een tikje sip en daar was dan ook wel eenige reden voor. in den loop der jaren immers heeft deze deskun dige leermeester uit de rijen 'der amateurs een aan tal snelheidsspecialisten naar voren gebracht, die de een na den ander een regenboogtrui voor zich zelf en een wereldtitel voor hun land veroverden. „WaaronL', aldus Schilling, „was het r.oodig urn vorig jaar September die sprintersschool op te hef fen. Men beschikte over genoeg jong materiaal en er was genoeg geld in kas om op den ingeslagen weg voort te gaan. Een reputatie op sportgebied is een goe-oe propaganda voor het betreffende land en aangezien Nederland in. de' meeste takken van sport geen kans op de wereldtitels heeft, moet men zui nig zijn op de weinige, die het vermag te behalen. Bovendien kan men de opleiding der renners als een deel van de nationale lichamelijke opvoeding beschouwen Wij zijn het hierin met Schilling eens en zij', die de kampioenswedstrijden te Amsterdam hebben bijgewoond, zullen er al niet anders over denken. Want de sprint in de drie afdeelingen leverde wei nig nieuwe gezichtspunten op. Bij de professionals ging de eindstrijd natuurlijk tussehen Arie van Vliet en Jan Derksen, waarbij eerstgenoemde oromstootelijk bewees, dat hij zijn jongeren rivaal, als 't er werkelijk op aan komt, r og verre de baas is. Tweemaal werd de Zwollenaar üoor Arie van de tweede positie uit overtuigend geklopt. Arie van der Linden continueerde zijn kampioenschap in de klasse der onafhankelijken en derhalve kon alleen de sprint der amateurs een nieuwe ster naar voren brengen. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want de veteraan Bernard Leene, die reeds in 1928 niet. Van Dijk samen een Olympisch kampioenschap tandem won, bracht het zoowaar nog tot de halve finale, w.ai, n'et bepaald voor de kracht der jongeren pleit. De Amsterdammer Remkes toonde echter la ter, dat hij uit het goede hout is gesneden. Eerst klopte hij Smits tweemaal en legde aldus beslag op den titel en daarna bewees hij veel in zijn mars te hebben door in den strijd om het algemeen kam pioenschap twee keer met den geroutineerden Van der Linden af te rekenen, een succes, dat door het publiek dan 09k op de juiste waarde werd geschat. Tegen Van Vliet kon hij echter, zooals te verwach ten was, niet op, zoodat de Woerdenaar ook den „algemeenen" titel veroverde met Remkes op de tweede en Van der Linden op de derde plaats. Remkes is echter niet onze eenige hoop voor de toekomst, want er waren een paar jongelui, die volgens Schilling ware sprinters „in den dop" zijn. Toevallig zijn het beiden Haarlemmers, die de aan dacht van den „professor" op zich vestigden en hoewel zij momenteel nog te jong zijn „om er mede te werken" twintig jaar is daarvoor de minimum leeftijd zouden wij hun toch den raad geven zich eens met Schilling in verbinding te stellen. Hun namen zijn: C. Bijster en G. Peters. De achtervolging over vijf kilometer leverde Za terdag een groote verrassing op ,want de favoriet Klink, die vorig jaar in Milaan op de nominatie voor een wereldtitel stond, werd' er door Ben van der Voort royaal uitgereden. Voor de halve eind strijden klasseerden zieh: Schulte, Groenewegen, Van der Voort en Van Egmond, met het resultaat, dat de finale door Schulte en Van der Voort werd uitgevochten Deze rit bracht „Gerrit" zijn eerste Nederlandsch kampioenschap, want hij zegevierde na fraaien strijd1 met 40 Meter in 6 min. 43 4/5 sec., een tijd, die, gezien de§ feilen wind, lang niet slecht kan worden genoemd. Toen kwamen de groote motoren in de baan voor den voorwedstrijd over 100 Kilometer om uit te maken, welk drietal van de vijf candidaten Don derdagavond met Schulte en Wals om den titel mag strijden. Die honderd kilometer was bij dezen stormwind geen peuleschilletje, dat bleek overigens ook wel uit den gemaakten tijd. Al spoedig moest Bakker het bijltje er bij neer leggen en het zag er naar uit, dat Groenewegen, Bosland en Zwarte- poorte zich zouden klasseeren. Maar toen kwam van Amsterdam, die kalmpjes aan begonnen was, op stoot en hij ging steeds harder. Groenewegen daarentegen toonde teekenen van vermoeidheid, zoodat op de helft van den afstand de situatie al dus was: 1 Bosland, 2 Van Amsterdam, 9P een ronde gevolgd door Groenewegen en op vijf ron den door Zwartepoorte, 'die tweemaal van fiets had moeten verwisselen. Voor laatstgenoemde zag het er dus vrij hopeloos uit, maar hii hield vol en niet ten onrechte, zooals later zou blijken. Wart naarmate het einde in zicht kwam, ging Groene wegen langzamer en 30 rorden voor het einde lag deze renner op zes ronden achterstand en was hij dus door Zwartepoorte voorbij gestreefd. Met nog 12 K.M. voor den boeg, verdween Groenewe gen van het tooneel en de overige d'rie renners komen dus in den eindstrijd. Van Amsterdam reed uitmuntend en had tenslotte drie ronden voor sprong op Bosland. Het was een zeer sensatioreele rit. die terecht het enthousiasme der toesdhouwers opwekte. En het resultaat van deze kampioenschappen is dus de „ontdekking" van Remkes, Van d'er Voort en Van Amsterdam. CRITICUS. Aan de uitslagen ontkenen we de volgende: Finales sprint amateurs over 500 meter: le man che: 1. Remkes (12.6 sec.): 2. Smits. 2e manche: 1. Remkes (13 sec.): 2. Smits. B. W. Remkes uit Amsterdam kampioen. Kampioenschap professionals le manche: 1. Van Vliet (13 sec.); 2. Derksen. 2e manche: 1. yan Vliet (12.6 sec.); 2. Derksen. A. van Vliet uit Woerden kampioen. Finales kampioenschap over 500 meter voor onafhankelijken: le manche: 1. v. d. Linden (13.4); 2. Kremers. 2e manche: 1. v. d. Linden (13.4 sec.); 2. Kremers. Van der Linden uit Zandvoort kampioen. Ritten om den derden prijs van de finale kam pioenschap sprint amateurs le manche: 1. De Best (14.2); 2. Leene. 2e manche: 1. Leene (13.6); 2. De Best. Beslissingsrit: 1. Leene (13.6); 2. De Best. 3e prijs: B. Leene, 's-Gravenhage; 4e prijs C. J. J. de Best. Haarlem. Ritten om den derde en vierden prijs van de fi nale kampioenschap sprint professionals over 500 M.: le manche: 1. v. d. Vijver (13,6): 2. Van Eg- mond. 2e manche: 1. v. d. Vijver (12.8); 2. Van Egmond. 3e prijs J. v. d. Vijver, Roozendaal, 4e prijs J. van Egmond, Haarlem. Finale algemeen sprintkampioenschap van Ne derland sprint 1940 over 500 meter: totaal klasse ment: 1 A. van Vliet, 5 pnt., kampioen; 2. Remkes en 3. v. d. Linden. Halve finales kampioenschap achtervolging pro fessionals: le serie: Schulte wint van Groenewegen, tijd_6 min. 58.2 sec; 2e sei-ie: 1. v. d. Voort haalt na 5 min. en 40 sec. Van Egmond in. Finale kampioenschap professionals over max. 5 K.M. om den eersten en tweeden prijs: Schulte wint van v. d. Voort, tijd 6 min. 43.8 sec.; le prijs: G. Schulte, 's Hertogenbosch, kampioen; 2e prijs: B. v. d. Voort, IJmuiden: 3e prijs: J. van Egmond Haarlem; 4e prijs: D. Groenewegen, Amsterdam. Voorwedstrijden stayerwedstrijd kampioenschap van Nederland op de baan 100 K.M.: 1. A. van Amsterdam (Burtraan) tijd 1 uur 34 min. 17.6 sec.; 2. D. J. Bosland op 3 ronden; 3. A. Zwartepoorte op 6 ronden. Alle drie stayers zullen a.s. Dondagdagavond half acht uitkomen met Wals en Schulte in den wed strijd om het nationale stayerskampioenschap 1940. C. van der Schalie, van „Bloemendaal", die in het Heemsteedsche Sportpark den Zeven- kampdag van den Haarl. Voetbalbond A - H. P. C. wint liet Nereus-tournooi. Het is H.P.C. mogen gelukken, in de beide af deelingen van het Nereus-tournooi den eersten prijs te behalen. I11 de eerste afdeeling werd deel genomen door Haarlem, Nereus, Nereus-oud en H. P. C. I. In de eerste ronde kwamen de bekerhouders Haarlem tegen Nereus-oud I, welke ontmoeting met 42 in het voordeel van de Zaandijkers ein digde. Hierna speelde H.P.C. I tegen Nereus I, waarmede H.P.C. korte metten maakte door deze ploeg met 80 te verslaan. In de finale kwam dus H.P.C. I tegen Nereus I oud. Hoewel deze ploeg veel beter strijd gaf dan het officieele eerste zeven tal, won H.P.C. vrij gemakkelijk. Uitslag 53 in haar voordeel.. In de verliezersronde won Haarlem I met 53 van Nereus I. Hierdoor kwam de beker voor een jaar in haar bezit. In de tweede afdeeling had D.J.K. verstek laten gaan, zoodat hieraan deelnamen Haarlem 2H.P.C. 2, Nereus 2 en Nereus 2 oud. In de eerste ronde won Haarlem 2 met 10 van Nereus 2 en H.P.C. 2 met 61 van Nereus 2 oud. In de finale versloeg vervolgens H.P.C. 2 Haarlem 2 met 50. In de verliezers-ronde verloor Nereus 2 nog met 51 van Nereus 2 oud. Hierdoor werden de H.P.C.-reserves winnaars van de tweede afdeeling. DE NOORDER SPORTPARKDAG VAN E. D. O. Het programma. 1012 uur: Honkbal: EDORest van Haarlem 121 uur: Handbal, ConcordiaRapiditas '31 (heeren). 12 uur: Krachtsport H.K.V. „Achilles", wor stelen en gewichtheffen. 23 uur: Alihletiek, H.A.V. „Haarlem": 100 M. A-klassers, o.a. A. v. Geenhuizen, A. Schaap. H. Schreuder, B. Schaap, 1500 M. met voorgift. M. Koopman, D. Hagtingius e,a. Dames-atbletiekvereeniging „Gita", Bloemen- daalsche Athlet. ver. „Concordia". Estafettes 4 maal 80 M„ 100 M. enz. Hoogspringen, o.a. met Kuipers en Peeters (Haarlem). 34 uur: Gymnastiekvereniging „Concordia" (Haarlem) met pl.m. 200 deelnemers (opmarsch). 46 uur: Voetbalwedstrijd EDOHaarlemsch elftal. 4.455.15 uur: Boksdemonstratie „De Ring o.a. Hessels, kampioen van Haarlem en andere be kende krachten. Van 1 uur tot 5 uur is er muziek op het terrein. WANDELSPORT DE AVOND-VIERDAAGSCHE. Aan liaar rloel beantwoord. Uit Utrecht: De eerste avond-vierdaagsche van den S.G.W.B. werd Zaterdagmiddag geëindigd. Het parcours bedroeg den laatsten dag 25 K.M., ge legen in de omgeving van Utrecht en Bilthoven. Het aantal deelnemers bedroeg te Utrecht 776, te Amersfoort 314 en te Bussum 234 deelnemers, in totaal derhalve 1324. Te 3 uur werd te Utrecht gestart; tegen half acht kwamen de eerste deelnemers in de groote zaal van de Handelsbeurs aan de finish aan. Voor het gebouw en langs den weg werden aan de wan delaars door het publiek bloemen aangeboden, zoo dat de zaal een fleurig aanzien kreeg. Na afloop heeft de heer J. Mungert als voorzitter van den Stichtsch Gooischen Wandelsportbond de organisatie-commissie bedankt en aan de deel nemers hulde gebracht voor hun prestatie. Op zijn vraag of de avond-vierdaagsche aan haar doel beantwoord heeft, werd spontaan door alle deelnemers „ja" geantwoord. DE ZEVENKAMP VAN DEN H. V. B. C. van der Schalie No. 1. De Zevenkampdag van den Haarlemschen Voet balbond is evenals de eerste van verleden jaar een groot succes geworden. Waren er verleden jaar bij het jubileumfeest 120 deelnemers, thans was dit aantal nog grooter en bedroeg het 125. de hoofdleider, de heer N. J. Twisterling en de wedstrijdleider, de heer Duiker, kunnen op een organisatorisch en sportief geslaagden wedstrijd terugzien. Dat de heer Duiker, de Haarlemsche athletiek- voorman, zoo'n belangrijke functie bij deze wed strijden heeft, is niet een toevalligheid. De H.V.B. heeft deze wedstrijden op een breede basis opgezet en is daarbij niet alleen uitgegaan van de zuiver technische onderdeelen van net voetbalspel, maar heeft ook de voorwaardelijke capaciteiten voor het voetbalspel, als hardloopen en springen naar voren gebracht. Deze beide athletiekvormen toch zijn een belangrijk onderdeel van het voetbalspel en daarom ook is de lichte athletiek een goede zomertrainmg voor de voetballers. De beteekenis van het snel starten, het zoo eco nomisch mogelijk loopen en het ontwikkelen van de sprongkracht wordt nog maar al te veel ver geten bij het voetbaltraining. Bij dezen zevenkamp Zondag in het Heem steedsche Sportpark moesten alle deelnemers 80 M. hardloopen. Het snelle starten en ook het loopen op volle snelheid lieten veel te wenschen over en dit bij menschen, wier sport in hoofdzaak uit loopen bestaat. Enthousiaster waren de voetballers, wanneer zij een bal moesten trappen of gooien. Het inwerpen volgens de regelen van de kunst is nog zoo een voudig niet, vooral wanneer er zoo nu en dan een stevig briesje waait. De Haarlemmer Kamminga was met een worp van 21.10 M. de verste. Bij het onderdeel „raak den paal" waren er drie deelnemers, die van de tien schoten er zeven tegen den paal schopten. De twee R.C.H.'ers Traksel en Brink en de Bloemendaler Van Lent waren de beste paalschieters. Arie de Winter was de man, die het zuiverste doelschieten kon. Hij behaalde met zijn vier schoten 800 van het maximum te halen punten van 1000. Ook het baldribbelenij wac voor De Winter, die 100 M. om 10 paaltjes heen in 19.4 sec. aflegde, op den voet gevolgd door zijn clubgenoot van Balen Blanken. Cassee (Bloemendaal) zegevierde bij het athle- tieknummer verspringen met een sprong van 5.53 M. en de eerste prijswinnaar van verleden jaar. Ninaber nam de 80 M. hardloopen in 9.8 sec. voor zijn rekening. In de totaaltelling bleek de Bloemendaler C. v. d. Schalie het grootste aantal punten te hebben verzameld, n.l. 4157 punten van het totaal van 7000. De winnaar van verleden jaar Ninaber werd dit jaar 8ste met een totaal van 3708. De eerste tien plaatsen waren voor de volgende voetballers: 1. C. v. d. Schalie (Bloemendaal) 4157. 2. C. Hoogendoorn (R.C.H.O 3974; 3. W. Weber (R. C.' H.) 3857; 4. H. Oomen (E.D.O.) 3784: 5. J. van Dalen Jr., (Haarlem) 3774; 6. Guldemond (H.F.C.) 3769; 7. Nolst (E.D.O.) 3719; 8. Ninaber (Haarlem) 3708; 9. D. C. Pothorst (Bloemendaal) 3651; 10. A. de Winter (Haarlem) 3648. Ook was er nog de vereenigingswedstrijd. Hier voor moesten de vereenigingsploegen, bestaande uit vier man, ook nog de vier maal honderd meter estafette loopen. Winnaar hiervan werd Bloemen daal in 50,6 sec. gevolgd door de eerste en tweede ploeg van Haarlem in resp. 52.2 en 52.8 sec. Ook in het algemeen klassement was Bloemen daal eerste met de volgende spelers: Van dei- Schalie, Potharst, Cassee en van Eschveld (15522 punten)Haarlem met Ninaber, Kaan, Visser -en de Winter werd tweede met 15149 punten en R.C.H. derde met 14909 punten. Na afloop reikte de vorzitter van den Haarl. Voetbalbond, de heer A. van der Aart, de prijzen uit. Hij wees in het bijzonder op den sportieven strijdlust van de deelnemers en overhandigde aan de winnaars in het totaal klassement de lauwer takken en aan de winnaars van de onderdeelen het H.V.B. jubileuminsigne.. DE CONCENTRATIE DER VOETBALBONDEN. In verband met de vele gestelde vragen deelt het bestuur van de R.K. Federatie aan het A.N.P. mede, dat volgens het. coneenlratieprogramma van de voetbalbonden de Katholieke voetbalvereeni- gingen als zoodanig blijven bestaan en dat geen acties moeten worden ondernomen of wijzigingen in de organisaties moeten worden aangebracht, voordat daaromtrent van bondswege mededeeling wordt gedaan. Korle haan-kampioenschappen. Zondag werden op de Zaan te Wormer de Na tionale kampioenschappen korte-baan gehouden. Het is voor de Haarlemsche Kano-Vereeniging wel een zeer succesvolle dag geweest. Zij zag n.l, kans, alle kampioenschappen voor haar rekening te nemen. W. v. d. Kroft (H.K.V.) werd kampioen in de K. 1 en R. I S. klasse, waarin hij in beide nummers met grooten voorsprong zijn kampioenschappen be haalde. In beide nummers was hij bij den start reeds voor; hij vergrootte zij'n voorsprong regel matig, zoodat hij bij de finish een voorsprong had van in de K. I klasse 15 sec. enR. I S. klasse 13,5 sec. Het H.K.V. koppel BosseKuperus werd evenals v. d. Kroft tweevoudig kampioen. Zij verdedigden niet alleen op fraaie wijze hun K 2 kampioenschap, maar slaagde er ook in dc gebr. Wijdekop (Viking, Amsterdam) het R. 2 S. kampioenschap afhandig te maken. Ook het nummer R. IV S. werd een overwinning voor de Haarlemsche ploeg, bestaande uit: v. d. Kroft-Bosse-Kuperus-Oosterthun (HK.V.). Het zesde kampioenscchap werd gewonnen door mej. G. Schouten (H.K.V.) die, als was het met gering verschil mej. Tr. Thie, de kampioene van verleden jaar achter zich liet. Het speekt vanzelf, dat de Haarlemsche Kano- Vereeniging door dit succes dc andere vereenigingen ver voor is. Het is dan ook nog niet voorgekomen dat één vereeniging alle kampioenschappen won; deze prestatie mag dan ook werkelijk phenomenaal genoemd worden. De uitslagen worden in on9 volgend nummer gepubliceerd. DE UITSLAGEN. Om liet Kampioenschap van Nederland. FeijenoordG.V.A.V. JufianaBlauw Wit 3-3 2-2 XerxesH.B.S. Afd. n. Groep A: RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. Feijenoord Juliana Blauw Wit Heracles G.V.A.V. gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t gei» 5 4 1 5 2 2 5 1 .6— 7 1.8 13—15 1.20 2 2 4 11—11 0.8 1 2 3 8—10 0.75 2 3 2 9—14 0.40 Afdeeling II. EINDSTAND. Eerste klasse: Feijenoord 18 12 5 1 29 46—16 1.61 Sparta 18 9 5 4 23 6544 1.2 H.B.S. 18 10 3 5 23 56—47 1.28 Hermes-D.V.S. 18 7 6 5 20 51—41 1.11 D F C. 18 8 3 7 19 35—30 1.06 D H. C. 18 6 6 6 18 52—41 1.— V. U. C. 18 6 4 8 16 39—58 0.8 R. F. C. 18 7 3 8 17 37—34 0.94 Xerxes 18 4 5 9 13 39—63 0.72 CV.V. 18 0 2 16 2 17—66 0.11 Seoretariaat Telefoon I4j07 Officieële mededeelingen Overschrijvingen. De juryleden en deelnemers aan den „Zevenkampdag" van den Haarl. Voetbalbond poseeren in het Heem steedsche Sportpark voor onzen foto graaf. AANVRAGEN. Bezwaren moeten binnen ze ven dagen na heden schriftelijk ter kennis worden gebracht. No. 1111 A. K. van der Walle. wonende te Haar lem. Geweerstraat 36 van R.C.H. naar S.V. '34. 1112 H. Jansen, wonende te Santpoort, Hoofd straat 198, van Meerboys te Amsterdam naar S.V. Terrasvogels. 1113 G. J. Jansen, wonende te Santpoort, Hoofd straat 198 van D.W.V. (Amsterdam) naar S.V. Ter rasvogels. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat van S.V. '34 is overgegaan in handen van den heer H. C. van Lingen, Anjelier straat 13 te Haarlem. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP OOST-WEST. Quick-H. B. C. (2-6) Zor.dag speelde H.B.C. uit Heemstede, kampioen van West-Nedterland in Hengelo tegen Quick kam pioen van de Oostelijke afdeeling. Hel spel van H.B.C. stond stukken boven dat der gastheeren. Reeds in de eerste helft behaalde H. B.C, een 30 voorsprong. Na de hervatting deed H.B.C. het wat kalmer aan, waardoor ook Quick eenige kansen kon benutten. Het einde kwam met een 62 overwinning voor

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8