liet JOiwt en Jan Qiie&ol. De Lotgevallen van een Collier I Spent en SpeC J DONDERDAG 25 JUEI 1940 H A A R E E M'S DA'GB E A O door NORMAN FRAZER. (Nadruk verboden). 1) HOOFDSTUK I. Het kistje met de koperen hoeken. Het was in Plymouth een stralende Juni- morgen. Onder den opwekkenden invloed van den blauwen hemel en het koesterende zonlicht, gingen de menschen, die de straten vulden, huns weegs, alsof er geen zorgen en verdrietelijkheden ter wereld bestonden. Voor één man echter, die op het Stadhuisplein rondslenterde, beteekende de schitterende ochtend weinig of niets. Hij was een breedgebouwde type met een bruingebrand ge zicht, in slordige afgedragen kleeren, die meer malen met he zeewater in aanraking schenen te zijn geweest. En het feit, dat zijn pijjekker tot aan den hals dichtgeknoopt was, wees er op, dat hij óf geen overhemd droeg óf dat zijn linnen goed in een niet zeer toonbaren staat verkeerde. De harde, scherpe oogen in zijn gladgeschoren ge zicht keken kwaadaardig naar de menschen, die hem passeerden en terwijl hij op d etrottoirrand voor het postkantoor bleef staan, spuwde hij een paar maal met onmiskenbare spottende minach ting op de grond. Men behoefde slechts een vluchtige blik op hem te slaan om te weten, dat hij een aan lager wal geraakt individu was. Toen de stadhuisklok elf uur sloeg draaide de mn zich om en liep langzaam het postkantoor binnen. Hij ging rechtstreeks naar het loket voor poste-restante brieven en zich naar den dienst- <oenden ambtenaar toebuigend, vroeg hij met ge dempte stem of er ook iets was voor John Lindsay. Er was iets in zijn toon dat er op wees, dat hij reeds meer dan eens zonder succes deze zelfde vraag had gedaan. De ambtenaar keerde zich echter dadelijk om naar het vakje met een „L" gemerkt» en kwam voor den dag met een vuile enveloppe, die hij be hoedzaam omdraaide. „Waarvandaan?", informeerde hij. „Hij moet uie West Hartlepool komen", was het bescheid. De ambtenaar gooide hem achteloos den brief toe en Lindsay's hand beefde een beetje bij het opnemen. Daarop ging hij een weinig terzijde en scheurde het couvert ruw en haastig open. Er zat een half velletje papier in waarop een paar regels geschreven waren. Hij keek er echter nauwelijks naar; zijn oogen tuurden als gefasci neerd naar wat anders; ze verslonden letterlijk" de twee postcheques, die opgevouwen in het papier lagen. Lindsay streek ze met gejaagde bewegingen glad en een .soort opluchting teekende zich in zijn gelaatstrekken af toen het tot hem doordrong,' dat hij binnen enkele minuten een gelrswaarde. van twee pond zijn eigendom zou" mogen noemen. Hij stapte naar het uitbetalingsloket, greep een pen, zette in stuntelige hanepoten zijn naam. streek het geld op dat de ambtenaar voor hem neerlegde en wandelde wer naar buiten, in de ver blindende zonneschijn. Hij keek eens naar de klok vijf minuten hadden een alleraangenaamste ver andering in zijn lot teweeggebracht Lindsay sloeg linksaf en baande zich norsch een weg doro de menigte, tot hij de lange straat be reikte, die van Plymouth naar Devonport voert. Na eenige oogenblikken ging hij een bar binnen en bestelde een glas bier. Er stonden balletjes gehakt onder een glazen stolp op de toonbank, hij nam er een van, daarna nog een en at ze hongerig op. Toen hij zijn bier op had, bestelde hij een "tweede glas, bediende zich van een derd portie gehakt en zette het eten en drinken een tijdlang met gretige volharding voort. De buffetbediende keek grinnikend toe. „Nou, jij hebt trek!" lachte hij. J:,Dat zou jij ook hebben, als je in vier en twintig uur niks naar binnen bad gekregen", klonk het grommende wederwoord. „Geef mij een van je beste sigaren een zware, hoor". De buffetbediende haalde een kistje lange don kere sigaren te voorschijn. Lindsay nam er een uit en gooide een biljet van een pond op de toon bank, telde zorgvuldig het wisselgeld na dat hij terugkreeg, stak de sigaar aan en slaakte een zucht van welbehagen, toen de scherpe geur ervan in zijn neusgaten drong. Toen ging hij de straat weer op en liep aan één stuk door, tot hij vlak bij Devonport was. Eensklaps bleef hij stilstaan en zijn oogen vestig den zich met ongeveinsde verrassing op een voor werp, dat zoo opvallend uitgestald lag in een win kelraam, dat het wel de aandacht moest trekken. Terwijl hij naar de étalage staarde, blies hij groote rookwolken uit; zijn breede borst ging hijgend op en neer in verblufte opwinding. Geruimen tijd bief hij daar zoo staan in ge spannen belangstelling en ten laatste deed hij een stap achteruit met een plotselinge uitroep: „Het is 'm", stiet hij uit. Hij hief zijn hand op om het zweet van zijn voorhoofd te vegen. „Het is 'm zoowaar ik leef' Wel drommel-nog-aan-toe!" Hij stapte nog verder achteruit en tuurde in verbazing naar de winkelpui. Op het raam stond „Denis Robertson, In- en Verkoop van ongeregelde goederen", en het in de étalage uitgestalde wonder lijke mengelmoes van artikelen bewees dat de eigenaar een uitdrager was, die zich toelegde zoowel op gebruiksvoorwerpen als rommel en rari teiten van allerlei slag, die in een kustplaats komen aandrijven en koopers vinden. Maar het waren niet de oliejassen en de vreemde munten, de oude horloges en de exotische snuisterijen in de beschou wing waarvan John Lindsay verdiept was; er scheen voor hem maar één voorwerp bij te zijn, dat de moeite van het kijken waard was. Dat voorwerp was een kistje, vervaardigd van een donkere houtsoort en aan de hoeken met koperwerk versierd. Het was iets grooter dan een gewoon sigarenkistje, doch het zag er zoo op het oog uit of het vrij zwaar moest zijn. Het hout glom in het zonlicht, maar het koperbeslag was dof, alsof het in tijden niet gepoetst was. Linasay keek en keek en de uitdrukking in zijn oogen werd met iedere seconde begeeriger. „Ja, het is 'm", mompelde hij weer; „zoo zeker als iets. Eindelijk tien jaar! Heb ik ooit van mijn leven...." Met een ruk draaide hij zich om en liep lang-i zaam de straat verder af. De trek van verbazing op zijn gezicht maakte plaats voor een ingespannen nadenken. Hij slenterde verder met zijn handen in de zakken. „Hoe moet ik dat ding in 's hemelsnaam weer in mijn vingers krijgen", bromde hij in zichzelf. „Dat zal een dekselsche toer zijn? Die vervloekte kerel zal zeker lont ruiken, als ik er al te happig op ben en ik heb geen geld genoeg om het te be talen, als hij de prijs omhooggooit. Maar verdraaid ik moet het ding hebben het is van mij!" Hij stak de straat over en liep terug in de richting van den winkel, waar het kistje met de donkere hoeken in de étalage stond. Zijn oogen, die hij, in gedachten als hij was, weer naar den grond gericht hield, namen de voorbijgangers niet op en daardoor bemerkte hij een donkerkleurige man niet, die hem tegemoetkwam en wiens eenig teeken van verbazing en herkenning een plotselinge glimlach was. Het was een kleine, tenger gebouwde Hindoe, gekleed in verschoten kleeren van een licht weef sel en met een donkere tulband op; hij gleed langs Lindsay heen met de steelsche soepelheid van een kat. Zoodra hij Lindsay voorbij was, draaide de Hindoe zich om en monsterde met snellen blik de voortschrijdende gestalte van het hoofd tot de voeten. Daarop volgde hij hem langzaam en zoo zetten die twee hun weg voort, totdat Lindsay aan den overkant vati den uitdragerswinkel bleef staan.Hij wachtte even voor hij weer de straat overstak: toen ging hij recht op de winkeldeur af en stapte naar binnen. De Hindoe stak de straat op een ander punt over en liep snel naar den winkel van Denis Robertson. Zijn scherp spiedende oogen zochten de étalage af om weldra te blijven rusten op het kistje met de koperen hoeken en alleen een zeer nauwlettend opmerker zou even een flikkering van verbazing in die oogen gezien hebben. Bliksemsnel stale de Hindoe weer naar den overkant over en begon daar heen en weer te slenteren. Zijn oogen schenen zich met niets in het bijzonder bezig te houden, maar in werkelijk, heid had hij ze geen moment van de deur af, waardoor Lindsay naar binnen was gegaan. Mr. Denis Robertson was de krant aan het lezen, toen Lindsay den winkel binnenkwam. Da delijk viel hem het armoedige uiterlijk van den bezoeker op; hij wendde zich dan ook zonder vee! belangstelling of beleefdheidsbetoon tot hem. Lindsay's vingers sloegen een roffel op de toon bank. „U heeft daar een soort kistje in het raam staan, meneer", begon hij zoo kalm als hem moge lijk was. „Dat is net iets waar ik naar zoek om wat spullen in te doen, die iemand goed achter slot wil bewaren. Misschien kunnen wij tot zaken komen als de prijs niet te hoog is en de sluiting stevig". Denis Robertson keek naar de chaos in zijn uitstalkast. Hij schudde het hoofd met een nieuwen blik op Lindsay's afgedragen jekker. „Dat is een prachtkistje, vind", antwoordde hij! „een curiositeit, en ik ben bang dat de prijs hooger is dan je zult willen betalen". „Hoe weet je dat?", vroeg Lindsay. „Laat het mij maar eens zien". „Kijken mag gerust", besliste mr. Robertson, grootmoedig. Hij nam het kistje uit de étalage en zette het op de toonbank. In Lindsay's oogenfonkelde de begeerte weer; zijn vingers trilden bij het kloppen op het donkere hout. Zijn opwinding ontging den uitdrager neit. „Zeker, het is een mooi stuk werk", verklaarde Lindsay, zijn best doende om zijn innerlijke span ning te bemantelen door luchtige onverschilligheid. (Wordt vervolgd).» Jim»1 "^l|llliHWiii;iiMüi;iiiiii;i'iiiiiiiiiiiimiiii:MiiiiiiiiiMMniiiiiiiiminlF VOETBAL. Woensdag 31 Juli Amsterdam— Ned. Elftal. Het nationale elftal gekozen. De Keuzecommissie van den K. N. V. B. heeft na afloop van den wedstrijd te Rotterdam het Neder- landsch elftal, dat op Woensdag 31 Juli in het Olympisch Stadion tegen het Amsterdamsch elftal zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Wille (E. D. O.). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Van der Heide (Feijenooi'd). Midden: Paauwe (Feijenoord), Kuppen (Feijen oord) en De Vroet (Feijenoord). Vóór: Drager (D. W. S.) Van der Vegt (H. B. S.), Vente (Feijenoord), Drok (Sparta) en De Harder (V. U. C.). Ned. Elftal klopt Rotterdam met 2—0. Het Nederlandsoh elftal is er Woensdagavond op het Sparta-terrein te Rotterdam in geslaagd, het Rotterdamsch elftal met 20 te kloppen. De omstreeks 6000 toeschouwers hebben een wedstrijd gezien, waarvan het spelpeil slechts ma tig was. De elftallen waren als volgt: Doel: Scholtens (Feijenoord). Achter; v. d. Horden (C.V.V.) en Hey (R.F.C.) Midden: Oldechof (R.F.C.)Kuppen (Feijenoord) en J. Poulus (S.V.V.) Vóór: Van Walsum (R.F.C.), Seton (Sparta), Den Boer (Sparta), Blaauwboer (R.F.C.), en Sen (NeptunuS). Nederlandcsh elftal: Doel: Wille (E.D.O.) Achter: Louwe (Xarxes) en Van der Heide .[(Feijenoord). Midden: Paauwe (Feijenoord), De Vries (V.S.V.) en De Vroet (Feijenoord). Vóór: Van den Engel (D.H.C.), Van der Vegt '(H.B.S.), Vente (Feijenoord), Van Spaendbnck (Sparta) en De Harder (V.U.C.) Het kwaliteitsverschil was aanvankelijk zeer ge ring; beide doelen kwamen enkele malen in gevaar. Het Rotterdamsche doel ontsnapte ternauwernood aan een doorboring toen een schot van Vente van de bovenlat vlak voor het doel terugstuitte. Hoog opspringend moest Wille even later een fraai schot van Seton onschadelijk maken. Lang zamerhand kwam er bij het "nationale elftal een beter ploegverband, doch voor doel waren de Rot terdammers zeker even gevaarlijk. De aanval van het Nederlamdsch elftal werd te gen de rust iets sterker, doch de Rotterdamsche verdediging weW energiek door de middenlinie gesteund; zoodoende konden noch Vente noch SpaerudOnck of v. d. Vegt gebruik van de kansen maken. De pauze kwam met 00. lm de tweede helft liet een doelpunt niet lang op zich wachten. De Harder, die tot nu toe niet veel moois had laten zien, gaf een goeden voorzet, Scholtens onderschepte den bal zeer onvoldoende. Het leder kwam daardoor bij Van der Vegt, die den bal in het verlaten doel schoot. (01.) Dit doelpunt luidde een periode van herhaalde aanvallen' voor het nationale elftal in. Er werd ech ter te veel en dikwijls onnauwkeurig samenge speeld. De verdediging van de Rotterdammers kon in de meeste gevallen het gevaar zonder veel moeite be zweren. Na een kwartier in de tweede helft vergrootte het Nederlandsch elftal zijn voorsprong. Dit doelpunt was het resultaat van een aanval, die zeer snel werd afgewikkeld. Van den Engel bracht den bal snel op en zette toen keurig voor. Scholtens wilde den bal reeds vangen, doch Van der Vegt was hem voor Hoog opspringend kopte de Hagenaar den bal on houdbaar in het net (02). Daarna ontstonden er voor Wille's doel eenige gevaarlijke momenten. Seton deed een goede door braakpoging, die echter op Van der Heide strandde. Even later probeerde de Sparta-man het met een hard schot; Wille ving het keurig. Even voordat scheidsrechter van Welzenes het einde floot, dacht men Rotterdam nog den achter stand te zien verkleinen; Den Boer schoot hard op het door Wille verlaten doel, doch Louwe kon den bal juist bijtijds wegtrappen. Met onveranderden stand kwam het einde. TAFELTENNIS OOK EENHEID IN DE TAFELTENNISSPORT. Ook bij de tafeltennissport worden pogingen aangewend, tot meer eenheid te komen. De Ne- derlandsche Tafeltennisbond heeft zich tot dat doel tot de zusterorganisaties gericht. Landelijk bestond er buiten den N.T.T.B. geen organisatie, maar plaatselijk en gewestelijk hebben zich ver scheidene katholieke en arbeiders-tafeltennisorga- nisaties gevormd, voor welke er in feite geen en kele hinderpaal bestaat, zich bij den N.T.T.B. aan te sluiten. Nu men eindelijk heeft leeren inzien, dat verdeeldheid ook bij sport uit den booze is, ja zelfs in strijd is met de meest elementaire begrippen van sportiviteit, openen zich perspectieven, dat ook de tafeltennissport tot een krachtige eenheid1 kan uitgroeien. Het aantal beoefenaars van deze sport is in Nederland verrassend groot. Wanneer ook bij hen een eenheid gevormd zal zijn, zal het aantrek kelijke tafeltennis op representatieve wijze in de Nederlandsche sportwereld zijn vertegenwoordigd. CRICKET. Haarl. Cricketbond. (Woensdagmiddagcompetitie) C. C. WANDERERS—ROOD EN WIT A. Cricketclub Wanderers trok Woensdag het eerst naar de wickets en sloeg het schamele totaal van 11 punten bijeen. J. J. Peereboom was geweldig met den bal op dreef; hij veroverde 8 wickets voor 3 runs. A. Hamburger 2 voor 7. Rood en Wit A bracht het tot 65. J. J. Peere boom 29 en A. Hamburger 11. H. Roelofsen 1 voor 20. H. C. Nijhuis 6 voor 26 en Hein Winter 1 voor 3. Rood en Wit won dus met 54 runs. Stand tot en met 24 Juli: Rood en Wit A 2 2 0 0 4 Rood en Wit B 3 1 1 1 2 C. C. Wanderers 3 0 2 '1 2 Haarlem 2 0 1 1 1 LAWNTENNIS TOURNAMENT „JATILOO". Het tennis-tournament „Jatiloo" heeft dan toch de traditie gehandhaafd van regenweek. De avond van Woensdag ging er zelfs geheel door verloren; hij bracht regen en zelfs veel regen en geen tenniswedstrijden. Behalve enkele reeds vroeg in den avond- en in den laten namiddag gespeelde partijen, was het voor den heer Fred. M. Kramer als wedstrijdleider een verloren dag. DE SPORTDAG VAN E. D. O. Voor vele Rotterdamsche gezinnen, die door den oorlog alles verloren hebben, zijn noodtehuizen in de Maasstad ingericht, waar thans meer dan 2000 personen een onderdak hebben gevonden. De zorg voor den maaltijd. Voetbal en Honkbal HONKBAL. E. D. O.—Haarlcmsch Elftal. Honderden noodwoningen worden in den Blijdorppolder gebouwd voor de gezinnen, die tengevolge van de oorlogshandelingen dakloos werden. O.a. wordt een honkbalwedstrijd tusschen een negental van E.D.O. en de „Rest van Haarlem" gespeeld. Laatstgenoemd team is als volgt: Werper; Klip (Kinheim)vanger: Geurts (Schoten); le honk: Tuyl (Kinheim); 2e honk: De Kleijn (Schoten); korte stop: Hunik (Haar lem); 3e honk: Bloemink (Haarlem); linksvelder: Voetelink (Haarlem); middenvelder: C. Zandstra (Schoten); rechtsvelderHogendijk (Schoten). Reserves: Klooster (Schoten) en Van Driel- Krol (Kinheim). KRACHTSPORT. De Haarlemsche Krachtsportvereen. „Achilles" en de Haarlemsche Boksclub „De Ring" en D.O.S. uit Amsterdam verleenen eveneens hun mede werking. Men zal o.a. aan het werk zien H. Boo gaard. extra vedergewicht, kampioen van Neder land 1940. Verder verschijnen in den ring: Hessels, kampioen van Nederland 1940, B. Hoffman, le prijswinnaar B-klasse, B. Kneppers, kampioen van Nederland en Amsterdam 1940. D.O.S.Amsterdam: W. Te Nuyl, le prijswin naar, kampioen van Nederland en Amsterdam 1940, D.O.S., Amsterdam. Voor het worstelen zien we J. Seggeling, kam pioen 1938 lichtgewicht en J. Louwerse, kam pioen van Nederland 1940 midden A-klasse. ATHLETIEK. Een aangename afwisseling in het.programma vormen atletiekwedstrijden, waarvoor de ver- eenigingen Haarlem, Gita, Concordia en Bloe- mendaal met de beste krachten zullen verschij nen. Alle namen worden "in het programma ver meld. VOETBAL. De clou van den dag is natuurlijk de voetbal wedstrijd tusschen E.D.O. en het Haarlemsch Elf tal. De elftallen worden als volgt samengesteld: E.D.O.: Wille Sluys, Zandstra Koene, Schijvenaar, De Looze S. Spek, J. Schildwacht, P. Schildwacht, Henstra, Nolet Scheidsrechter: M. Seubring (Haarlem). HAARLEMSCH ELFTAL: Vóór: Opbergen, Stormvogëls)Biesbrouck (R.C.H.), De Lugt (V.S.V.)De Jonge (Bloemen- daal), Van Bragt (Bloemendaal). Midden: Flak (H.F.C.), De Vries (V.S.V.), V. d. Gevel (V.S.V.). Achter: Kors (R.C.H.), Drijver (H.F.C.). Doel: N. Michel (V.S.V.). HONKBAL R.C.H.—SCHOTEN (2—16) De in het Heemsteedsche Sportpark gespeelde honkbalwedstrijd tusschen R.C.H. en Schoten is volgens verwachting door de bezoekers gewon nen. De inningscijfers waren als volgt: R.C.H. 20000 0000 2 Schoten 21000 10 102 16 HET PROGRAMMA. Het honkbal-programma voor het komende week-end luidt als volgt: ZATERDAG: le klasse: AjaxBlauw-Wit A.F.C.-V.V.G.A. 2e klasse: H.C.K.Schoten QuickE.D.O. 2 3e klasse: R.C.H. 3Haarlem 3 ZONDAG: 10 uur: E.D.O.Rest van Haarlem 2e klasse: T.H.B.—R.C.H. Haarlem 2Zeeburgia 3e klasse: CeleritasE.D.O. 3 E.H.S. 2—H.C.K. 2 HerculesSpaarnevogels E.D.O. 4—Schoten 2 In verband met den club-dag*van H.H.C. en de ontmoeting E.D.O.-Rest van Haarlem zijn de Haarlemsche eerste-klassers vrij Dit gemis wordt royaal vergoed met den wedstrijd, die op het E. D. O.-veld in het Noorder Sportpark plaats heelt. Een interessante ontmoeting waarvoor de belang stelling stellig groot zal zijn, daar velen benieuwd zijn naar hetgeen de uit de tweede-klasse-clubs gekozen spelers in dit milieu zullen presteeren. Van veël belang voor de competitie is de ont moeting H.C.K.Schoten. De voorsprong van laatst genoemde is zoodanig, dat een overwinning tevens het veroveren van het kampioenschap beteekent, met het recht om mee te dingen naar twee plaat sen in de eerste-klasse. Indien Quick Zaterdag van E.D.O. 2 wint, dan is de oudste club in den N.H.B. van het kampioen schap zeker en dan heeft de ontmoeting Haarlem 2Zeeburgia haar beteekenis verloren. Ditzelfde geldt voor den wedstrijd T.H.B.R.C.H, indien Schoten op den kampioenstitel beslag legt. EXAMENS. 'sGRAVENHAGE 24 Juli. Staatsexamen ter toelating tot de universiteiten, (art. 12 der hooger- onderwijswet). Geslaagd voor diploma a: mej. H, M. Coenders en de heeren: A. J. M. Angenent, J. J, G. Debets, J. J. M. Leerschool, L. J. Hooft van Huysduynen, J. P. H .M. Rouwet, L. W. P. M. van der Wee, J. W. H. Schulpen, P. J. Willems, T. W. Dekker, A. M. Nortier. Voor diploma b: de heeren W. E. Weidenaar, A. A. Eygenraam, J. W. Crebas, H. van der Eyk en W, T. Menalda. HANDTEEKENEN L. 0, Geslaagd de dames W. F. Hagedorn, Overveenj J. Limburg, Bloemendaal; E. K. Stockmann, Aer- denhout en de heer W. C. Hartmann, te Haarlem. Leveranties van levensmiddelen aan het Duitsche leger. „Wehrmachtbezugscheine" en „Wehrmacht- marken". De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vissoherij maakt in aansluiting op hetgeen ter zake reeds is gepu bliceerd bekend, dat ten behoeve van de Duitsche weermacht in Nederland, „Wehrmachtbezugschei- ne" „Wehrmachtmarken" beschikbaar worden ge steld. De „Wehrmachtbezugscheine" vermelden de soort en hoeveelheid van de te koopen goederen en zijn onderteekend door den betrokken comman dant. De detaillist, bij wien tegen afgifte van Wehrmachtbezugscheine (militaire distributiekaar ten) gekocht is, behoort dit formulier bij den plaat selijken distributiedienst op de voor vord'eringsbe- wijzen gebruikelijke manier in te leveren. Op ba sis van deze Wehrmachtbezugscheine zullen dan toewijzingen worden verstrekt. Er zijn voorts zes- soorten „We'hr.machtmarken",| nl. blauwe voor 50 gram brood, bruine voor lOOj gram koffie of 20 gram thee, groene vöor 200 graml suiker, paarse voor 100 gram meel, lichtblauwe! voor 100 gram vet en grijze voor 100 gram van on-j derscheiden levensmiddelen (uitsluitend grutters waren). De „Wehrmachtmarken" dient de detail list, door wien zij zijn ontvangen, in te wisselen bij den plaatselijken distributiedienst tegen losse dis tributiebonnen. Deze losse bonnen kunnen vervol-j gens op de gebruikelijke wijze op opplakvellen bijl dg distributiediensten worden ingeleverd. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd,! dat de „Wehrmachtmarken'' zelf niet op de opplak-i vellen mogen voorkomen. De geldigheidsduur van de „Wehrmachtbezugscheine" en de „Wehrmacht marken" is onbeperkt, zoodat deze besoheiden steeds kunnen worden ingewisseld. (A.N.P.) VOOR DE KINDEREN Hij stapte de opening in, welke toegang gaf tot de steenen gewelven. Op eenige meters voor zich uit zag hij den professor met den Dikke, die een groote lantaarn bij zich had den, waardoor de omtrek hel verlicht werd. Krent zelf liep nog in het duister, want hij was nog niet tot den lichtkring genaderd. Hij zag in de steenen muren allerlei eigenaardige afbeeldingen gebeiteld, sommige zelfs nog heel licht gekleurd. SPELDJESDAG VOOR „VALKENHEIDE". Wij herinneren er aan dat evenals vorige jaren ook ditmaal te Heemstede een speldjesdag geor ganiseerd wordt ten bate van het Jongens Op voedingsgesticht „Valkenheide" te Maarsbergen, Deze stichting heeft reeds vele jongens, die dreig den te mislukken, gered en tot goede burgers onzer samenleving gemaakt. „Valkenheide" is de vluchthaven voor deze schipbreukelingen der maatschappij. Steunt daar om den arbeid dezer stichting door een milde bijdrage te schenken in de busjes, die a.s. Zater dag zullen worden aangeboden. MARKT WOERDEN. Aanvoer 332 partijen kaas: le kw. f 42 a f 45, Met rijksmerk 2e kw. f 38 a f 41. Handel matig, Voor den Sportdag, dien E.D.O. a.s. Zondag in het Noorder Sportpark te Haarlem organiseert, is een veelbelovend programma samengesteld.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6