Bonnen Eenheid Z A T E R DAG 27 JULI 1540 H A A R L E M'S DAGBLAD 8 De rede van dr. Seyss-lnquart. (Vervolg van de vorige pag.) Bij deze opvatting behoort dan ook de besliste noodzakelijkheid en het door niets in te toornen streven aan alle volksgenooten op een of andere wijze arbeid mogelijk te maken. Dan zullen zij de innerlijke versterking en vernieuwing bespeuren, die het resultaat is, als een volk arbeid heeft, onverschillig waar en in welken arbeid vooreerst ieder afzonderlijk te werk wordt ge steld. De bekwaamheid van ieder afzonderlijk zal dan de vereischte selectie mogelijk maken. Landbouw, scheepvaart en handel. En wat den landbouw aangaat, zoo meen ik te kunnen zeggen, dat een boer, die minder van de opbrengst van de door hem bebouwden grond dan van de aanvullende premies van den staat afhankelijk is. niet het gevoel van den vrijen boer op het vrije land kan hebben, ook dan als hij in een formeel democratisch land leeft. De boer die voor de producten van zijn arbeid een zekeren afzet in een groot achterland en een overeen komstige marktordening gewaarborgd weet, die dus een zekeren en rechtvaardigen prijs voor zijn werken ontvangt, zal een geheel ander bewust zijn van zijn be teekenis, maar ook een geheel andere bestaanszekerheid hebben. Ik heb ook van de zeelieden en van de koop lieden gesproken. De Nederlandsche en Holland- sche zeelieden en kooplieden beschikken over een buitengewone schat aan ervaringen en weten schap en op dit gebied ook over harde onderne mingszin. Zij zullen een niet slechts welkome, doch zelfs onontkoombare noodzakelijke en daardoor een dienovereenkomstig gewaardeeerde aanvul ling en een waardevol bestanddeel zijn van het nieuwe in vorming zijnde groot-Europeesche eco nomische gebied. Nederlandsch-lndië. Van deze beschouwing leidt slechts een kleine stap naar dat deel van het Nederland sche rijk, dat buiten Europa is gelegen, vooral Nederlandsch-lndië. De leiding van het groot-Duitsche rijk laat met de militaire be zetting van Nederland evenmin een aan spraak gelden op een af ander deel van het Nederlandsche rijk buiten Europa als zij een opheffing van de zelfstandige Nederlanden op het oog heeft. Ik kan nu veeleer de verzeke ring geven, dat Nederland in het herhaalde lijk genoemde verantwoordelijkheidsgevoel en in ons bewustzijn van een gemeenschappelijk lot dien steun zal kunnen vinden, welke er toe leidt en welke op een of andere wijze ertoe kan bijdragen, dat het Nederlandsche rijk in zijn geheel onverkleind blijft. Menschen met inzicht zullen thans reeds erkennen, dat het niet het gewicht van de bezettende macht is, dat hier het gevaar van een breuk aantrekt. Engeland heeft den Führer van het groot- Duitsche rijk niet begrepen of niet willen be grijpen. Na de glorierijkste overwinning, welke de wereldgeschiedenis kent, heeft de Führer in het volle besef van de verantwoordelijkheid voor dit continent Engeland de vredeshand toegesto ken en niets anders verlangd dan de erkenning van de levensrechten van het Duitsche volk en zijn wereldbeteekenis. Deze hand is niet aange nomen. Hieruit mag worden afgeleid, dat de Engelsehen zich heelemaal niet kunnen voor stellen, dat iemand in dezen toestand een zoo grootsch voorstel doen kan, dat een dergelijk aanbod volgens hun eigen gedachten slechts ge daan kan worden in een toestand van zwakte of ten slotte toch de uiteindelijke vernietiging althans uitschakeling van den tegenstander be doelt, gelijk immers de Engelschen dat in hun geschiedenis en bij het bijeenrooven van hun wereldrijk steeds bedoelden. Juist het lot van Nederland is een bewijs voor de denkwijze en de houding van Engeland. Het is waarschijnlijk goed. dat het tot dezen strijd komt. want de Engelschen moeten klaarblijkelijk door zeer drastische middelen en ervaringen leeren, dat zij niet meer onaantastbaar en onbereikbaar zijn; zij moeten juist door deze drastische maat regelen tot een gemeenschappelijk verantwoor delij kheidsbewustzijn worden teruggebracht. Het is zonder twijfel voor de toekomstige be- teekenis en positie van Nederland in de nieuw opgebouwde groot-Europeesche ruimte van be- teekenis op welke wijze de Nederlanders in de zen de eeuw beheerschenden strijd positie kiezen en hoe zij zich verhouden. Er zijn zeker thans vele Nederlanders, die het betreuren, dat de Nederlanders in dezen strijd niet als strijdge- nooten en als kameraden aan de zijde van groot- Duitschland staan om in het oogenblik dei- hoogste beslissingen die kameraadschap te be- toonen, welke dan geslachten en eeuwen door den band van onoplosbare en onzelfzuchtige vriendschap vormt, welke het nat. soc. Duitsch- land met het fascistische Italië voor altijd zal verbinden. Dit verzuim komt op het konto der voorheen in dit land verantwoordelijke mannen. In dit oogenblik is de meest nauwgezette opvolging van de bevelen van den opperbe velhebber der weermacht een vanzelfspre kend gebod. Elke, ook maar geringste onder steuning van den vijand wordt met den dood gestraft. Meer echter zal het Duitsche volk nu nauwkeurig in oogenschouw nemen welke houding het Nederlandsche volk thans aanneemt. Hiervan echter zal het wezenlijk afhangen, welke plaats en welke beteekenis het lot in de toekomst aan Nederland inrui men zal. Dit schijnen mij toe de heden noodzakelijke verduidelijkingen te zijn op het moment waar het om de laatste beslissingen gaat. Dit zijn ook de richtlijnen, volgens welke de Rijksduitschers hier in voortdurende en steeds gereede overgave hun deel aan het groote opbouwwerk van den Führer zullen kunnen geven. De Führer heeft meermalen vastgesteld, dat de Duitschers in het buitenland de meest trouwe vaderlanders en de meest standvastige strijders voor het Duitsche rijk zijn. Daaraan mogen bovenal zij denken, die heden uit het eigenlijke rijk komen en begrip voor die volksgenooten moeten vinden, die ja renlang hun krachten in den vreemde hebben gegeven. Ik zelf geef u niet slechts mijn warme belang stelling, doch weet, dat uw belangen mij, als den door den Führer met het opperste regeerings- gezag belaste, is toevertrouwd. Ik wil alles, wat gij mij wilt zeggen, ten allen tijde aanhooren en sta steeds tot hulp bereid. Ik ben met u in na tionaal socialistische kameraadschap ten in nigste verbonden. Zien wij terug op den weg, dien het Duitsche volk gegaan is, uit de diepste rampzaligheid vlak voor den afgrond en de vernietiging van zijn be staan, dan zien wij dat het door de bijzondere grootheid van één man opgeroepen werd tot zijn grootste kracht en heerlijkheid. Wij gaan den weg, dien de Heere God ons gewezen heeft en waarop Hij ons tot nu toe zichtbaar gezegend heeft. Het is de genade der Voorzienigheid, dat wij als medearbeiders en medestrijders van den Führer er bij kunnen zijn, nu groot-Duitschland en het nieuwe Europa gebouwd worden. In dit uur vereenigt het gansche Duitsche volk al zijn wenschen, al zijn offervaardigheid en zijn moed voor het laatste offer in zijn weermacht. Ge dragen door den wil en de krachten van het gansche volk is deze vastbesloten tot den be- slissenden strijd aangetreden. Wij allen echter staan geheel achter den Führer. Geheel achter den Führer te staan beduidt de zekerheid dei- overwinning. Op het podium van de zaal was een vlaggenven- del opgesteld. Alvorens de Rijkscommissaris aan het woord kwam heeft de leider der afdeeling Neder land van de buitenlandsche organisatie der N.S.D. A.P. o.m. de in Nederland gesneuvelde Duitschers herdacht. Nadat de rijkscommissaris zijn rede beëindigd had, brachten de aanwezige Duitschers met een drie werf sieg heil den groet aan den Führer; de volks liederen weerklonken, het vlaggevendel marcheerde af en onder heil-geroep verliet de rijkscommissaris de zaal, waarna de vergadering door den heer Lauf- ferd gesloten werd. Tot de genoodigden behoorden o.m. oud-minister dr. F. E. Posthuma en mr. K. P. van den Mandele. Plundering in oorlogstijd. De Amsterdamsche rechtbank behandelde Vrijdagmorgen twee zaken, die nauw met elkaar verband hielden. De twee verdachten waren vervolgd wegens plundering in door den oorlog geteisterd gebied. Het was een ingewikkelde zaak. De aardap pelhandelaar D. uit Bussum was op 16 Mei met zijn knecht N. per auto naar Arnhem ge gaan om zijn zwager te zoeken. Op den heen weg had hij in de omgeving van Rhenen nabij een boerderij gestopt. Hier waren de ongerech tigheden gepleegd en daar beide verdachten, die tevens als getuigen gehoord werden, strijdige verklaringen aflegden werd het een zeer ingewikkelde kwestie. Het relaas van D. luidde als volgt. Bij de boerderij was gestopt en daar had hij de auto verlaten en de boerderij bezocht met enkele heeren, die daar waren. N. was daar niet bij geweest. Bij de thuiskomst in Bussum haalde N. onder de zitting van de bank in de auto een barometer welke in de boerderij had gehangen en een zeil, dat hij bij een in de omgeving van de boerderij gelegen militair graf had gezien, te voorschijn. Het was voor D. duidelijk dat N. deze voorwerpen gestolen had. Hij had hem en kele dagen daarna wegens de aan het licht ge komen oneerlijkheid ontslagen en later een klacht bij de politie ingediend. Een verklaring voor het feit, dat hij met deze klacht zoolang had gewacht kon hij niet géven. De verklaring van N. was geheel anders. Vol gens hem had D. hem bij de boerderij geroe pen en gezegd; neem dat zeü mede. want het is zonde, dat het hier blijft liggen. Ook de baro meter had N. op last van D. medegenomen. La ter was er twist ontstaan en was hij ontslagen door P. Hij had het zeil en den barometer toen nog in huis en heeft ze niet teruggegeven aan zijn baas. Toen de politie bij hem huiszoeking deed, na den ingedienden klacht van D. wer den de voorwerpen in zijn woning dan ook aan getroffen. De barometer had hij willen geven aan een vriend als huwelijkscadeau. Hij gaf toe zich aan diefstal in vereeniging te hebben schuldig gemaakt, terwijl D. ten stel ligste ontkende iets met den diefstal uit te staan te hebben. De officier van Justitie was naar bleek uit de requisitoirs, welke hij in beide zaken hield, overtuigd, dat beide verdachten zich aan dief stal in vereeniging hadden schuldig gemaakt. Hij eischte tegen beide mannen een jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 2 Augustus (A.N.P.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 28 JULI 1940. Progr. I: Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie, Progr. II: Kootwijk. Progr. Hl; Duitsch station. Progr. V: Idem. die thans geldig zi|n BROOD Bont; 71 tot en met 80 (broodbonboekje) Geldig: Van 22 tot en met 28 Juli (even tueel tol en met 1 Augustus). Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. Bons 81 tot en met 90 broodbonboekje Geldig: Van 29 Juli tot en met 4 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood KOFFIE OF THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 23 Aug. Recht gevend op: 1 k.g. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen dïstributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarweboem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena 01 griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni-o) vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 67 en 68 uit 't Algemeen distributie- boekje. Geldig: Tot 28 Juli. Recht gevend op: 1/2 pond boter of mar garine'of vet. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. Gecii portvrijdom voor militairen meer. s-GRAVENHAGE, 26 Juli. Aangezien er thans hier te lande geen militaire formaties meer be staan de Opbouwdienst kan hiertoe niet worden gerekend, noch de, thans onder het de partement van justitie ressor te erende mare chaussee is hiermede het recht op gratis ver zending van briefkaarten en couranten door en aan militairen beneden den rang van officier automatisch vervallen. Alle correspondentie, verzonden door of gericht aan bij den opbouw dienst of de marechaussee dienenden, moet der halve normaal worden gefrankeerd. (A.N.P.) Ontslag van tijdelijk personeel. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Daar het is gebleken, dat sommige werkgevers weinig ge neigd zijn om voor korten tijd durende werken los personeel in dienst te nemen, aangezien zij bevreesd zijn, dat zij voor deze tijdelijke werk krachten geen of moeilijk vergunning tot ont slag zullen kunnen verkrijgen, vestigt de direc teur-generaal van den arbeid de aandacht op zijn algemeen e vergunning tot ontslag van tij delijk personeel, opgenomen in de Nederland sche Staatscourant van 2 Juli 1940, no. 126. waarbij aan werkgevers vergund wordt om ar beiders, die met het oog op een bepaald met name aangewezen werk, dat ten hoogste drie weken duurt, voor dien tijd worden aangeno men, te ontslaan, mits zoodanige indienstne mingen in het desbetreffende bedrijf gebrui kelijk zijn en door den werkgever direct na de indienstneming van zoodanigen arbeider aan het bevoegde, districtshoofd der arbeidsinspec tie een schriftelijke kennisgeving in tweevoud wordt gezonden, houdende opgave van: a. den naam en het adres van den werkgever; b. het door den werkgever uitgoefende be drijf; c. de plaats, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen; d. den naam, de voorletters en het adres van den arbeider; e. de werkzaamheden, die deze te verrichten heeft; f. het .tijdvak waarvoor hij in dienst geno men is. Wanneer het werken betreft, die langer dan drie weken duren, of wanneer het gaat om be drijven. waarin dergelijke tijdelijke werkzaam heden niet gebruikelijk zijn, dan kan bij de aanneming van personeel, dat bestemd is voor een bepaald werk reeds onmiddellijk aan de arbeidsinspectie vergunning gevraagd worden om dat personeel na afloop van dat bepaalde werk weer te mogen ontslaan. Wanneer het niet mogelijk is den tijd, benoo- digd voor deze werken precies te schatten, kan bij de aanvrage om vergunning volstaan wor den met een ruime schatting, b.v. „6 weken of zooveel langer, als het werk mocht duren". In ieder géval vestigt de directeur-generaal van den arbeid met nadruk de aandacht op het feit, dat de verordening inzake het beperken van werk geenszins een remmenden invloed mag uitoefenen -bij de aanneming van personeel voor tijdelijke werkzaamheden en deze invloed ook niet zal uitoefenen, aangezien de arbeids inspectie in zoodanige gevallen met den tij de- lijken aard van het werk in alle opzichten re kening zal houden. (A.N.P.) Mr. A. J. Honig 60 jaar. Heden viert Mr. A. J. Honig, president-kerk voogd der Ned. Herv. Kerk te Heemstede, in zijn woning aan de Lïnnaeuslaan 22 te Haarlem, zijn 60sten verjaardag. Hij mocht vanmorgen reeds vele blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van bloemen, geschenken, brieven en tele grammen. O.a. ontving hij een bloemstuk van het bestuur en den rector van het Christelijk Lyceum, van de Vereeniging van belanghebben den in olie te Amsterdam, van de Vereeniging van commissionnairs in olie aldaar, enz. De opbouwdienst traint zich voor zijn taak. Op het sportterrein van het Olympia- plein te Amsterdam worden dagelijks gymnastiek- en athletickocfcningen ge houden van het 32ste korps van den Opbouwdienst (commandant majoor Dekker) onder leiding van den sportleider. Isten luitenant L. E. Huyer. De ges leunden te Haarlem. Uitreiking van margarine en vet. De directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem deelt mede: Evenals in de voorafgaande twee weken, zal ook verder tot nadere aankondiging de verstrek king van onvermengde margarine en bak- en braadvet, ten behoeve van werkloozen en arm lastigen, plaats vinden op de daarvoor bestemde bons van de door Maatschappelijk Hulpbetoon verstrekte distributiekaarten voor deze produc ten, mits de ondersteunden daarbij tevens voor ieder half pond onvermengde margarine of bak en braadvet, dat wordt afgenomen inleveren een daarvoor nader aan te wijzen bon van de vet- kaart, uitgereikt door het Plaatselijk Distribu tiekantoor. Aangezien door het Centraal Distributiekan toor te 's-Gravenhage de geldige bonnummers van de hiervoor bedoelde vetkaart voor het eerstkomende vierwekelijksche tijdvak niet zoo tijdig bekend worden gemaakt, dat reeds op Maandag 29 Juli a.s. met de distributie van onvermengde margarine en bak- en braadvet kan worden aangevangen, zal de verstrekking daarvan eerst kunnen plaats hebben van Dins dag 30 Juli af. De winkeliers moeten de bons van de vetkaar ten, opgeplakt op dc daarvoor bestemde opplak- vellen, inleveren bij de wekelijksche afrekensta ten en bons voor onvermengde margarine en bak- en braadvet. in de Voetbalsporf gekomen! Nederlandsche Voetbalbond opgericht. De Nationale Stichting tot bevordering van de Lichamelijke Opvoeding deelt het volgende mede: De besprekingen met de volgende voetbalorgani saties: K.N.V.B., Federatie van R.K. Voetbalbon den, Chr. Ned. Voetbalbond, Ned. Arbeiders Sport bond (afdeeling Voetbal) en Ned. Voetbalfede- ratie hebben tot resultaat gehad, dat unaniem is besloten tot het oprichten van den Nederland sehen Voetbalbond met opheffing van de thans bestaande bonden. (A.N.P.) VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Het programma voor morgen luidt als volgt: Blauw Wit-Feijenoord. G.V.A.V.Heracles. Onze voetballezers zullen het er wel allemaal over eens zijn, dat aan Feijenoord het zooveelste kampioenschap haast niet meer kan ontgaan. De Rotterdammers hebben reeds een voorsprong van drie punten en dat wil heel wat zeggen voor een competitie, waarin de clubs slechts acht wedstrij den behoeven te spelen. Van Blauw Wit, die in de gewone competitie zoo uitstekend gespeeld heeft, hadden we wel wat meer verwacht, dan de derde plaats met vier punten uit vijf wedstrijden. Als Feijenoord morgen voor de tweede maal van Blauw Wit wint. of zelfs maar gelijk speelt, dan zijn de Amsterdammers meteen uitgescha keld. Juliana, die Feijenoord het meest bedreigt, heeft een vrijen dag. G.V.A.V.-Heracles gaat om de voorloopïge bezetting van de laatste plaats. R.-K. VOETBAL. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Zondagmiddag ontvangt H.B.C. aan den Hee ren weg te Heemstede de Oostelijke kampioen Quick. Den vorigen Zondag won H.B.C. uit reeds met 6—2. DE SPORTDAG VAN E. D. O. Veel belangstelling verwacht. Meer en meer blijkt, dat het initiatief van het E.D.O.-bestuur, voor het organiseeren van dezen sportdag, een succes belooft te worden. Alle deelnemers zullen hun inschrijving gestand doen en hun medewerking verleenen. De H.A.V. ..Haarlem'', het Haarlemsch Honkbal-negental en het Haarlemsch voetbal-elftal en niet te ver geten de andere deelnemers en deelneemsters staan borg voor goede en aantrekkelijke sport. Reeds nu blijkt, dat de belangstelling voor dit sport-evenement zeer groot, is, niet alleen uit Haarlem; ook uit Heemstede en IJmuiden komen aanvragen om kaarten. Er is dan ook gelegen heid, kaarten te koopen bij voorverkoop-adres sen,. waardoor gij het wachten aan de loketten ontloopen. Wil men het terrein even verlaten, dan is dat mogelijk, door het uitreiken van sorties. Het heeren-elftal van de Handbalclub Rapidi- tas dat op den E.D.O.-sportdag tegen Concordia (H.) in het veld komt. is als volgt opgesteld' J. Baars. F. Hartendorp, L. v. Wijngaarden, B. Franssen, D. Bakker. J. Bakker. P. Brussi, D. Wallenberg, J. Seegers, W. van Gorkum, G. Broertjes. SCHAKEN ZOMERWEDSTRIJDEN HAARL. SCHAAKCLUB. In haar clublokaal aan den Jansweg te Haar lem is de H.S.C. der traditie getrouw, zij het op bescheidener voet, wederom met haar zomerwed strijden begonnen. Daar nagenoeg alle tijd van voorbereiding ont brak, is deze wedstrijd dit jaar intern gehouden; de leden zijn in onderling verband in vijf groepen ver deeld; twee prijzen zijn in elke groep beschikbaar gesteld. Het verloop tot heden in de verschillende groepen is uitstekend; er wordt met animo gespeeld. A.s. Maandag 8 uur heeft de derde ronde plaats; er wordt op gerekend dat tegen September deze wed strijden geëindigd zullen zijn. In September zullen de leden nog een aparte training krijgen ten einde ben voor het a.s. seizoen wederom alleszins strijd baar te moken. Het eerste tiental komt wederom in een zeer sterke opstelling uit, nu door het einde der mobilisatie wederom alle leden beschikbaar zijn. Secretaris is de heer J. A. A. Hoeben, Molenaerstraat 23. LAWNTENNIS TOURNAMENT „JATILOO". De uitslagen van Vrijdagavond luiden: Heerenenkelspel B, eerste ronde: C. Denijs— E. v. Eckelt 7>5, 63. M?Adriani EngelsS. Hiem- stra 6—4, 3—6, 6—4. Tweede ronde: C. BorgerdingH. Spliethoff 61, 60. C. DenijsM. Adriani Engels 62, 63. Damesenkelspel B. halve eindstrijd: Mej. K. Mosmej. M. v. Hofwegen 63, 1311, mej. A, Schrodermevr. A. v. Eckelt 61, 6—3. Gemengd dubbelspel B, tweede ronde: mej. A. Schroder en A. v. Huisstedenmevr. Kramer en P. Dickmann 63. 62. Heerendubbelspel B, tweede ronde: A. Cats en p. Dickmann.P. Kokke en J. v. Hezel 7,5. 62. A. v. Huissteden en C. MelseM. Wijt en Z. IJzen- doorn 62, 61. Halve eindstrijd: A. v. Huissteden en C. Melse— A. Cats en P. Dickmann 62, 62. Troostronde heerenenkelspel B, eerste ronde: W. J. ten Houten de LangeW. v. d. Linde 86, 6—2. Heerenenkelspel A, eerste ronde: F. Baanders— W. v. Bellen 4—6, 6—2, 6-^4. Tweede ronde: N. J. ten Houten de LangeE. J. Alofs 64. 63. E. VerwaalJ. v. d. Stadt 3—6, 6—2, 6—4. Damesenkelspel A, eerste ronde: Mej. B. v. d. Haarmej. M. Uitenhage de Mist 62, 6—1. Gemengd dubbelspel A, eerste ronde: Mej. J. Goeting en J. v. d. Stadtmevr. v. d. Klashorst en d. Klashorst 97, 60, Heerendubbelspel A. eerste ronde: J. v. d. Togfc en DollemanBierenbroodspot en André de la Porte 8—6, 7—5. Damesdubbelspel A, halve eindstrijd: mej. Blik slager en mej, Adamsmej. M. Uitenhage de Mist en mej. v. d. Haar 64, 64. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Haarlem, die j.l. Zondag kans heeft gezien aan A.C.C., No. 2 op de ranglijst, een punt te ont futselen, heeft morgen weer een vrijen dag. Het schijnt de gewoonte van den competitieleider te zijn, aan de Haarlemsche clubs Rood en Wit en Haarlem om de week een vrijen dag te geven. Prettig is dat niet, want de spelers nemen liever zelf het bat ter hand, dan dat zij naar een anderen wedstrijd kijken. Rood en Wit zal tenminste wel van verlangen popelen, weer op het veld te verschijnen, teneinde haar leidende positie steviger te maken. Morgen komt haar aloude tegenstander V. R. A. aan de Spanjaardslaan spelen. Deze Amsterdammers heb ben ook een verdienstelijke plaats in de kopgroep ingenomen, zoodat verwacht mag worden, dat de toeschouwers een zeer belangwekkenden strijd te zien zullen krijgen. We hopen en gelooven, dat Rood en Wit op de punten beslag zal leggen. In de andere eerste klas afdeeling trekt de ont moeting H.C.C. IHermes-D.V.S. de meeste aan dacht. Zoo ooit, dan zijn deze twee partijen wel in het bijzonder aan elkaar gewaagd; dit blijkt trouwens wel uit hun cijfers: Hermes-D.V.S. 7 4 1 0 2 0 11 H. C. C. I 6 5 0 0 1 0 10 Half Schiedam gaat natuurlijk mee naar Den Haag; we vreezen, dat ze niet in een opgewekte stemming huiswaarts zullen keeren. Sparta wacht nog steeds op haar eerste puntje; morgen gaat zij naar H.B.S. in Den Haag, zoodat de Rotterdammers wel weer geen succes zullen boeken. Het programma is als volgt: Eerste klas Noord: Rood en Wit—V.R.A. A. C. C.—S. C. H. C. .V. V. V.—Hercules. Eerste klas Zuid: H.C.C.' I—Hermes-D.V.S. V.O.C.—H.C.C.II H.B.S.Sparta Tweede klas: C.V.H.A.C.C. 2 KampongV.R.A. "2 U.V.V.—V.V.V. 2 Derde klas: OlympiaA.C.C. 3 Haarlem 2R.I.O. V.V.V. 3Haarlem 3

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12