BURGERLIJKE STAND ZATE R DAG 27 JULI 1940 TT A A" RLE M'S DAGBLAD 9 Het heeft in den afgeloopen nacht zóó hard geregend dat verscheidene straat gedeelten in Haarlem en omgeving blank staan. Bovenstaande foto van den toestand onder het viaduct aan den Zijhveg illustreert dit wel duidelijk. Ook de Rijksstraatweg, de omgeving van de Zaanenlaan, het Kleverpark, het fietspad van Heemstede naar Haarlem en andere plaatsen maken den indruk dat ze aan een ware bandjir hebben blootgestaan. ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zandvoort op Maandag 29 Juli 1940, des namid dags 7 1/2 uur ten raadhulze. Agenda: 1. Beëediging en installatie van den heer E. de Muinck Thzn. als lid van den raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van het onderwijzers- reglement. 4. Voorstel betreffende de bezoldiging van de agenten van politie 2e klasse. 5. Voorstel tot uitvoering van verschillende werkverschaffingsobjecten. 0. Voorstel tot aankoop van grond voor de verlenging van de Dr. Gerkestraat. 7. Voorstel betreffende de verbetering van den £eeweg. 8. Voorstel tot wijziging van de Verordening gemeentepolitie. 9. Voorstel tot uitbreiding van het politie corps. 10. Voorstel tot verhooging van het crediet Voor uitgaven in verband met de buitengewone omstandigheden. 11. Voorstel tot verhooging van het subsidie *an de gemeentelijke instelling voor maatschap pelijk hulpbetoon. 12. Vaststelling van enkele suppletoire begroo- «Ingen. 13. Behandeling van belastingreclames en van een reclame tegen een aanslag in het vergun ningsrecht. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote Corrie van Weele slaagde Voor examen kinderverzorging van de Nijverheid- school te Haarlem De heer S. Hofstra behaalde te Amsterdam het diploma Duitsche Handelscorrespondentie. KASTIEWEDSTRIJDEN O.L. SCHOLEN. De kastiewedstrijden voor de leerlingen van de hoogste klassen der Openbare Lagere scho len, die ieder jaar onder leiding van den heer J. A. B. van Pagee worden gehouden, hadden dezen keer een zeer spannend verloop. Hoe groot de spanning soms was bleek wel uit de luide aanmoeaigingskreten van de medescho lieren, die bijna voortdurend de lucht vervul den. De uitslagen luiden als volgt: Jongens afd. A: school Cschool B 113: school Cschool D 13—3, school B—school D 611. Afd. B: school Cschool B 71, school C Bchool D 137, school Bschool D 74. Meisjes: School Cschool B 1624, school C school D 1223; school Bschool D 2325. De jongens van school C werden in beide afdeelin- gen kampioen. De meisjes van school D behaal den in hun afdeeling het kampioenschap. BURGERLIJKE STAND. van 19 tot en met 25 Juli 1940. Geboren: Louisa Catharina, dochter van L. Dikker en L. A. Smeding, Stat. straat 4. Ondertrouwd: F. Kaplan en W. Luca, Ooster parkstraat 9 boven. Getrouwd: H. C. Bluijs en H. I. Albrecht, Dr. Smitstraat 2. Overleden: E. I-I. Jansen, oud 74 jaren, Gr. Krocht 37; J. Benninga, oud 48 jaren, Am sterdam. HEEMSTEDE MULO-EXAMENS. Van de Bronsteeschool slaagden de volgende leerlingen voor het Mulo-diploma A: Tonny Sas, Douwe Koster, Noortje Velberg, Bonne van Dam, Jan Mooij, Wim Schoenmaker, Gerri Hospes, Mieke de Vries. Jan Keesers, John van Meekeren, Hans Kok. Nel Suhr, Gerri de Groot, Hans Westerwijk Bosdijk, Lies Timmer, Joop Hin- felaar, Max Kant, Cor van Til. Wim Jung, Bep Roos, Hugo de Boer, Diana Sijlaart, Carel Moes. Louis Nussink. Voor diploma B slaagden: Paul Roozen, Kees Repelius, Gerrit Stolker. Kees Metzs, Kees van Dijk, Marie van Welsenes, Clazien Vrugt. De uitbreiding vau de begraaf plaats. Een beroep op Ged. Staten. Door enkele bewoners van de Herfstlaan is een verzoekschrift tot Gedeputeerde Staten gericht, waarin wordt verzocht, goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit tot uitbreiding ••an de Algemeene Begraafplaats. HALFWEG WATEKPOLOTOURNOOI. A.s. Zondagmiddag wordt in de zweminrichting te Zwanenburg door de vvaterpoloclub „Halfweg" een groot waterpolotournooi georganiseerd. Evenals het vorig jaar is de heer G. C. Dykstra leider. Ge speeld wordt volgens het afvalsysteem. De volgende vereenigingen hebben ingeschreven Hillegomsche Zwemverecniging, liet Oosterbad uit Aalsmeer, De Snippen uit Ouderkerk aan den Am- stel en Halfweg. Het tweede zevental van „Halfweg" heeft inge schreven voor een tournooi op 7 en 8 Augustus te Aalsmeer. HILLECOM VERBETERING PREDIKBEURTEN. Chr. Geref. Kerk wordt: Voor Zondag cand. Bijl van Sldedrecht. Donderdag 1 Aug. nam. 8 uur: Ds. E. du Marchle van Voorthuijzen van Urk EXAMENS. Van de Chr. Burgerschool slaagden de vol gende leerlingen voor het M.U.L.O.-examen A: Harm. Wessels, Jan van Felius. Tom VLs, Evert van Dijk. F. v. d. Jagt, Jo de Jong, H. Schoon derbeek. Annie van Til; voor het examen B: H Schilpzand. Voor het examen huisbezoekster bij de Tu berculosebestrijding slaagde te Rotterdam de eerw. zuster Gaudentia. Voor het Mercurius-examen machineschrij- ven slaagden A. Langelaan, A. J. Parmentier, H. J. van Amerongen. Van de openb. U.L.O.-school slaagden voor het MULO-examen A: P. Scholte, J. Wiede- meijer, J. Bijl van Duyvenbode, H. Datema, H. Kelfkens, L. Paase en J. Veldkamp. TOEZICHT OP FIETSERS. De burgemeester maakt bekend dat streng zal worden gelet op een nauwkeurige toepas sing van de voorgeschreven verlichting der rij wielen, terwijl tegen overtreders streng zal worden opgetreden. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren: Erich Otto, z. v. M. van Tol en M. A. Hanisch. Elizabeth Maria, d. v. D. van de Pol en M. Thomas. Christina Jacoba. d. v. J. Hoogkamer en G. C. van Berkel, Leentje, d. v. L. van dei- Stelt en W. Voogt. Eugenia Johanna Catharina. d. v. J. Jansen en N. Timmers. Abraham Cornells Nicolaas, z. v. A. C. N. Stieva en G. van Es. Adriaan Hendrik Petrus, z. v. A. H. J. Otte en A. J. Weijers. Jacobus Mattheus, z. v. A. M. van den Bos en J. J. de Blaeij. Antonia. d. v. A. K. Manck en S. L. Hirs. Pieter. z. v. A. P. Gijzenberg en E. M. Kortenoeven. Hendrika Jacoba Alida. d. v. A. Koole en E. L. P. van dér Linden. Grietje, d. v. A. Stolk en L. F. E. van der Linden. Ondertrouwd: Leendert Poortvliet. 26 jaar en Gerrigje van Veelen, 20 iaar. Wilhelmus Domini- cus Flipphi, 36 jaar en Clazina Hekman. 52 iaar. Joost Gijzenberg. 27 jaar en Arijaantje de With, 20 jaar. Machiel Willem Verschoor. 42 jaar en Tietje Lei. 32 jaar. Getrouwd: Hendrik Sluijmer, 30 iaar en Corne lia Hof. 25 jaar. Petnus Gfjsbertus Rijkelijkhuizen 31 jaar en Hiltje Zorge. 28 j. Petrus Cornelis Beers. 28 jaar en Catharina Cornelia van Tonge ren, 24 j. Dirk Koolhaas. 30 jaar en Jansje de Weerd. 24 jaar. Jan Blom, 30 jaar en Johanna Cornelia Oskam, 24 jaar. Overleden: Cornelis Adrianus van Diest. 58 jaar. echtg. v. M. Mans. Izaak van Pelt. 73 jaar. echtg. v. R. de Geus. Pieter Tamboer, 62 jaar. echtg. v. W Rietkerk. Sara Jansen. 74 jaar. echtg. v. G. Bras. Christiaan Johannes Brouwer. 21 jaar z. v. J. Brouwer. Wilhelmina Jooren. 31 jaar echtg. v. P. J. Kruger. Marlnus Bertus Benard, 76 jaar. wed. v. J. de Man. BLOEMENDAAL BEVORDERING VREEMDELINGENVERKEER. In een dezer dagen gehouden bijeenkomst onder auspiciën der vereeniging .Bloemendaal's Bloei" is uitvoerig van gedachten gewisseld over de mogelijkheid om een intensiever, georgani seerd Vreemdelingenverkeer in deze gemeen te te bewerkstelligen. In den schakel van V.V.V.'s, die Zuid-Ken- nemerland reeds telde, was Bloemendaal slechts vertegenwoordigd door één afgevaardig de, zonder dat eigenlijk de mogelijkheid aanwe zig was op doeltreffende wijze de aandacht van vacantiegangers op de vele aantrekkelijkheden van deze gemeente te vestigen. „Bloemendaal's Bloei" nu riep eenige perso nen uit verschillenden kring bijeen, zoowel par- tuculieren als geïnteresseerden uit het zaken leven, om te komen tot de oprichting van een speciale commissie die de voorbereiding van dit V.V.V.-werk ter hand zou kunnen nemen. Mede voorgelicht door den heer C. S. Th. van Gink. den directeur van „Haarlem's Bloei", besloot de vergadering na een geanimeerde bespreking, de noodige stappen te doen om tegen het vol gend voorjaar, of zooveel eerder als mogelijk is. aan de hand van een uitgebreid werk-schema de aandacht van den vacantieganger op onze schoone gemeente te vestigen. Gedacht wordt aan de mogelijkheid, meer dumterrein dan tot nu toe, voor wandelingen onder geleide van bevoegde gidsen toegankelijk te doen krijgen: aan de uitgifte van een hotel- en pension-gids ten dienste van hen, die korter of langeren tijd in deze gemeente willen verblijven, aan het or- ganiseeren van rondwandelingen e.d. door de mooiste deelen der gemeente, het uitgeven var. een gids of folders, en voorts aan alles wat tot een grooter vreemdelingenverkeer bevorderlijk kan zijn. Het voorloopig comité is als volgt samenge steld de heeren G. J. van Abs. voorzitter, Bre- derodelaan 83; A. van der Schoor, secretaris, Korte Kleverlaan 66: G. Hoffslag,. G. -J. Kalt, H Lohman Jr W. Scheepstra en a. Schipper, ter wijl de heer J. a. Boskamp, afgevaardigde van Bloemendaal's Bloei in den V.V.V.-Kring-Ken- nemerland-Zuid, als aüviseerend lid is toege voegd. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: F. ApeldoornBos, z.. Schulpweg 138, Velsen-Noord. H. StevensStevens d., Iepen straat 28. IJmuiden. M. C. VerheugdScheenaard, d„ Hoofdstraat 53, Santpoort. M. C. den Boer van Rooij z.. Rotterdam. M. GootjesWagenaar, d„ Kortenaerstraat 38, IJmuiden. A. Wezelman— Keirsgieter, d., de Wetstraat 10, IJmuiden. L. M. M. Bakker—de Klerk, z., den Helder. Overleden: J. C. H. Dudok, 57 j., echtgen. v. E. M. Bourik, Kruidbergerweg 30. Santpoort. V. M. Beemster, 4 d., d. v. J. Beemster, Elzenstraat 26, IJmuiden. J. C. M. Dreskens, 75 j„ wede. v. L. Winnubst. P. C. Hooftlaan 21, Velsen. S. Post, 48 j.. echtgene. v. M. J. Menger, Ruijsdaelstraat 21, IJmuiden. Ondertrouwden: A. D.'van Dijk. Haarlem en J Plug. de Rijpstraat 6. IJmuiden Toek. adres: Haarlem, Kolkstraat 2 rd. H. de Vries, Midden havenstraat 12. IJmuiden en L. Hania, Midden havenstraat 12, IJmuiden. Toek adres: Midden havenstraat 12. IJmuiden. Gehuwden: P. v. Dalen en W. C. Groen. Bever wijk, Breestraat 162. J. C. Wickel en M. H. Balk. Amsterdam. J. v. Galenstraat 135. H. P. Peereboom en W. Fidder, IJmuiden, Verl. Wijk a Zeeërweg 24. M. Huider en D. v. Lint, Velsen-Noord, De Lethstraat 9. BEVERWIJK Uitreiking van broodbonboekjes. Met ingang van Maandag 29 Juli zal wor den overgegaan tot uitreiking van de tweede serie broodbonboekjes. De uitreiking heeft weer plaats in het gymnastieklokaal aan het C. H. Moensplein van 912. 25 en van 79 uur. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. P. T. Romeijn en M. Holtslag, toek. adres: Velsen, Duinvlietstraat 125. Getrouwd: P. J. J. Westgeest en P. v. Bugnum; C. Schreuders en H. C. D. Wesemann. Bevallen: A. S. WinterWalsmit, d.; C. L. BerseeVessies, z.; M. E. KlousDuineveld, d.: C. NoordemanZaadnoordelijk, d.; C. M. G. Pie persNiesten, z.; H. Q. de JongeMonné, z.; S. SchramLagrand, d.; G. M. DekkerArisz, d.; H. A. TesselaarHoogland, z.: E. M. L. Meijer de Graaf, z.; S. HilbertsFolkerts, d.; A. Knap v. d. Velde, d. Overleden: S. Schaafsma, 72 j., ongeh., Vondel laan 21; M. E. ten Hoope, 73 j., echtgen. van W Rensenbrink, Bankelaan 68; T. E. van Essen, 56 j., ongeh., Heemskerk, Coevenhovestraat 2; J. van den Berg, 60 j., gesch. echtgen. van J Eerhart, v Ogtropweg 20 De harddraverij op 15 Augustus. Hoewel de inschrijving voor de harddraverij van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging. die od Donderdag 15 Augustus, wordt gehouden, eerst Woensdag a.s. wordt geopend zijn er. nu reeds 11 paarden ingeschreven. .Wat het aantal paarden be treft staat dus nu reeds het welslagen van de hard draverij vast. Zooals men weet had men aanvankelijk het plan opgenomen om in de pauze wielrenners tegen de snelste paarden te laten rijden, doch daar de wie lerclub „Kennemerland" niet meer bestaat was het voor het bestuur uiterst moeilijk om aan eenige goede wielrenners te komen. In plaats van deze attractie komt nu een geheel andere en wel iets heel origineels. In de pauze van de draverij zal namelijk voor hardloopers een koppelwedstrijd over 5000 meter weiden georganiseerd, waar de beste athleten van Nederland aan zullen deelnemen. De organisatie van deze koppelrace voor loopers is in handen van de R.K. Sportvereeniging „D. E. M.". De Amstelbrouwerij heeft voor den eigenaar van het winnende paard een plaquette beschikbaar ge steld. SANTPOORT R.K. SPORTVEREENIGING „SANTPOORT". In ,,'t Huis te Velsen" hield bovengenoemde ver eeniging onder voorzitterschap van den heer Jac. P. Nijssen, haar 18e jaarvergadering. Na een woord van welkom zeide de voorzitter, dat op het gebied der sportorganisatie nog een on zekere toestand bestaat. In de toekomst gaat er wat veranderen en daarom is het zaak. dat we eensge zind optrekken. Hieruit volgt, dat de leden trouw aan het be stuur hun medewerking moeien verleenen. Aan de junoren wordt te weinig aandacht ge schonken. In dit verband zou spr. gaarne eenige jongere krachten tot het bestuur zien toetreden. Na een bemoedigend woord van den geestelijk adviseur, wei'd het financieel overzicht behan deld, dat in mineur gesteld was. Aan den penning meester werd décharge verleend Bij de bestuursverkiezing bleek, dat aftredend wa ren de heeren Jac. P. Nijssen, S. J. Wittebrood, N. Handgraaf, G. Wessel en M. van Dorp. Tegenover deze heeren waren geen andere candidaten gesteld. De voorzitter noemde toen twee candidaten, doch op verzoek van den heer Commandeur werd de be stuursverkiezing uitgesteld. De voorzitter zegde toe, binnen drie weken een nieuwe vergadering te zullen uitschrijven, waarin het bestuur zijn mandaat ter beschikking van de leden zal stellen. TERAARDEBESTELLING J. C. H. DUDOK. Onder veel belangstelling heeft gistermiddag op de begraafplaats De Biezen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. C. H. Dudok, die in de Ned. Herv. Evangeli satie alhier een vooraanstaande plaats innam, o.a. door zijn arbeid op liefdadig terrein, ten bate van „De Macht van het Kleine", Eben-Haëzer enz. In de Ned. Herv. kapel was een rouwdienst, geleid door oud-zendeling H. Lasschuit. De heer G. de Jonge, voorzitter van de Ned. Herv. Evangelisatie, herdacht den overledene als een een voudig en oprecht Christen. In den kring der Evangelisatie zal zijn naam blij ven voortleven als van een man. die veel arbeid heeft verricht. De heer D. Miezerus sprak als vriend en dankte voor de genoten vriendschap. Nadat men het lied „Veilig in Jezus' armen" gezongen had, heeft de heer Lasschuit het Onze Vader uitgesproken. De weduwe dankte voor de belangstelling, waar na men „In Uw hoede zijn wij weigeborgen" heeft gezongen. IJMUIDEN CREMATIE J. G. TH. BROEKMEIJER. In allen eenvoud vond gistermiddag op Wester- veld de crematie plaats van wijlen den heer J. G. Th. Broekmeijer, oud-gezagvoerder van de K.P.M., oud-directeur van de Visscherij Mij. „Doggers- bank" en oud-vice-consul van Zweden alhier. Onder degenen, die zich met de familie van den overledene achter de baar hadden geschaard be vonden zich o.a. de heeren L. Dijksen, opvolger var. den overledene als vice-consul van Zweden. B. M. Serné, notaris te Haarlem en W. Jansen, oud-ge zagvoerder der K.P.M. Er werd bij de plechtigheid niet gesproken; Nadat de baar was neergelaten, dankte een neef van den overledene de aanwezigen voor hunne be langstelling. De vloot zeilt uit! Op de lange avonden in den winter hebben dc jongens van de afdeeling Haarlem van den Ned. Kinderbond, waarvan mej. C. Westendorp nog steeds de bezielende leidster is, zich be2ig gehouden met den bouw van „vrijbuiters". Vrijdagavond zijn ze onder veel belangstelling op den vijver in het Noorder Sportpark te Haarlem te water gelaten. Uitreiking diploma's Nijverheids school. In tegenwoordigheid van vele ouders der leerlin gen vond gistermiddag in de Nijverheidsschool dc uitreiking van de diploma's plaats, alsmede dc bevorderingen. Gediplomeerden. Afd. Machincbankwerken: J. E. van Gooi, P. Gaasbeek, A. D. Hoos, H. v. d. Veen, H. J. de Goede. R. Marinus, S. Kremer, J. Th. Tromp, B. Ophoff, A. G Oversteegen, D. v. d. Bend, H. Veldman, W. P. Harsveld, K. Wijker, S. J. Buhre, A. Rumping, H. Spoelstra, M. Hoefakker, S. N. H. Rumping (prijs) C. Beentjes, S. Slotemaker, C. J. E. Heilig, C. Six, C. Duin, F. Willems, J F. Troost, A. Keuter, W. A. Kraayenveld, C. Wijker, L. Toornvliet, D. Post. J. de Witte. P. D. Lampers, C. W. Spruyt, H. J. Been, J. Duyvensteyn, S. Zonneveld, J. Kok, M. P. Hart man, W. Rietman, W. Kooy, J. G. Schuurman, D Kroon, W. Rietman, C. v. Dongen. R. Hofman, P. W. Slotemaker, L. Smits, M. Plug, H. L. de Haan, A Snoek, A. v. Beek. L. S. Kaandorp, N. de Bruin. Vuurwerken: W. Groen. Afd. Motorrijtuig- en rijwielhcrstellen: H. de Jong, G. W. Kamkes, C. Jabroer, W. Zeeuw. G. Inia, L. J. Eikelhof, W. D. Ulrich, Th. Peeperkoorn, P. Bakker, H. Doeve, J. Adelaar, J. de Heyer, A. A. Priester, J. Vos, M. J. v. Wijngaarden, G. L. Wijs man, J. Pepping, A. P. C. Snoeks (prijs), J. Steding, G. A. J. Bleeker, R. Rill, L. Schol, Th. v. d. Wildt, G. Zwart, B. den Bakker. J. «Falentijn, S. Holtslag, Th. v. d. Linde, H. Goethals Afd. Electrotechniek: J. F. C. Dedding, C. Voor burg, H. Thomas, A. Molenaar J. N. Spreeuw, C. de Waard, A. Meesters, J. Langereis, J. Smit, P. Nue- sink, J. Peekei, N. J. v. d. Aar, D. Inpijn, H. Gerrit sen, C. M. Bol, A. J. Kommer, S. B. Millenaar, M Holtslag, G. Krijnen, G. J. Wagenaar W. Pieters, E. Tuyn, Th. C. v. d. Wiele, J. Bennik, P. Kaandorp. J. v. Beek, J. H. Zwitser, S. Hofman, B. Hövel, J. Vooys, J. J. Oosterman, C. v. Scherpenzeel (prijs), G. D. Smits, II. Borm, G. J. Winkel, J. Breur, J. Koelemey, G. H. Leeuw, G.- Metzelaar. Afd. Timmeren: M. Koster, C. P. Handgraaf, Ei Winkel, J. v. Goethem, A. W. Slief, J. Th. Kuys, A. Komen, W. v. Cappelle, J. Chr. Heese (prijs), A. Passchier. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Afd. Machinebankwerken:J. J. Nijboer. A. M. W. v. d. Kaag, M. Heiligenberg, J. v. d. Wal, T. Wouda, G. van Woensel, H. Feenstra, C. Floor, H. Stee- meyer, L. Otte, C. C. Zorgdrager, N. Schuvt, W. van Oosten, J. v. d. Hoek, C. van Goethem, J. Overwater, P. Verswijveren, W. Slotemaker, Th. v. d. Brom, E. Stam, C. v. d. Duyn, A. C. Botvliet, L. Schellevis, J. Slootjes, L. de Ruyter, G. Stals. M. v. Leeuwen, R. Mulder, G. Groen, J. de Boer, A. Mooy, J. Schellevis, J. v. d. Linde, P. Komen. W. v. d. Mey, A. Maagdelijn, M. de Haas, J. van Tilburg, L. v. d. Lugt, J. Fijen, C. Scheepers, J. Schoon, P. Korf, A. v, Deudekom. J. Broek, S. Cornelissen, B. F. Wouters, J. J. de Groot, G. H. Haver, J. Meerhof, P. Harkema, C. Jansen, Th. Otto, C. Hekman, J. M. Jurg, A. Bakker, C. Luntz, A. Kuilman, C. Zoontjes, J. Joosten, P. v. Noort, J. Nieman, Th. v. Son, M. Geerlofs, Th. Blok, J. Deiman, H. v. d. Heide, N. Peelen, G. v. d. Broek, A. v. Westerop, D. Tump, C. v. d. Vooren, J. Maussen, A. van Luyn, L. Venus, F. J. W. Venus, W. Taat, C. Bos. Aid. Motorrijtuig- en rijwielhersteller!: Th. Been tjes, M. Boone. C. v. d. Stroom, K. Nederlof, J. Schellings, M. de Bruyne, J. van Buuren, J. v. d. Kolk, H. Been, P. van Henten, A. Drommel, W. Zeeuw, J. van Beelen, J. Sierink, H. Visser, G. Dekker, W. v. d. Vis, T. Dallinga, J. Blom, F. Neyenhuis, J. van Burgel, M. Slagboom, F. Schoone, H. v. d. Zon, W. Geys, S. Groen, B. Hunsche, C. Bakker, P. Schelvis, A. Zwart, J. Reynders, J. Maarschalk, M. Duineveld, M. de Regt, A. Kattestaart, D. Thijssen, D. Hofland, A. Willems, P. F. IJdema. Afd. Electrotechniek: B. Melis, W. van Dijk, N. de Ligt, B. Oldenburg, J. Bronkhorst, G. Troost, J. Verkammen, C. H. v. Suntenmaartensdijk, N. Weterings, R. ten Grotenhuis, A. Baak, S. de Haas, J. Slagboom, D. Emmelot, L. de Ridder, G. Hand graaf, A. v. Zalinge, L. van Veelen, J. Smit, W. Meyer, J. Welp, J. Kerkman, A. van Leeuwen, M. L. Noortzij, J. Smit, N. Jongsma, J. Pilanen, J. Warmenhoven, G. Horsman, A. G. Ernst. Afd. Timmeren: .J. van Geidrop, W. de Vries, J van Kooy, G. Groot, E. van Amersfoort, J. Mak. B Hop, W. van Tunen. H. van Noort. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen..) De Italiaansche en de Engelsche luchtmacht. Stefani over den strijd in de Middellandsche Zee. ROME 26 Juli (D. N. B.) De bijzondere cor respondent van Stefani bij het luchtwapen wijst op de superioriteit van de Italiaansche luchtmacht tegenover de Royal Air Force in de Middellandsche Zee. De R. A. F. zoo schrijft de correspondent, had in de Middellandsche Zee verscheidene steunpunten opgericht. Die allen tegen Italië gericht waren. De basis van Malta, als het in de dichtste nabijheid van Italië liggende Engelsche steunpunt, vormde den pijler van het geheele systeem. Deze basis is reeds door de herhaalde Italiaansche luchtbombardemen ten geneutraliseerd. Aan den anderen kant is de Britsche poging van vliegtuigmoederschepen ge bruik te maken om de groote afstanden tusschen de steunpunten der R. A. F. en Italië te overbrug gen. bijna volkomen mislukt. De activiteit der door deze vliegtuigmoederschepen vervoerde toestellen was n.l. zeer beperkt en speelde zich in hoofdzaak af in samenwerking met de marines trijdkr acht en. De laatste dagen, zoo vervolgt de correspondent, heeft de Italiaansche luchtmacht haar optreden voornamelijk tegen de militaire doelen Gibraltar, Alexandrië en Haifa geconcentreerd. De haven werken van petroleumopslagplaatsen van Haifa zijn opnieuw door sterke vliegtuigformaties aangeval len, die ook doelen troffen, welke bij den eersten Hanval waren overgeslagen. Reusachtige branden werden door de Italiaansche bommenwerpers in de petroleumopslagplaatsen veroorzaakt. De petroleum- raffinaderij schijnt getroffen te zijn. Bij den lucht aanval op de marinebasis Alexandrië werden alle in de haven voor anker liggende Britsche schepen weer aangevallen en eenige daarvan door bommen getroffen en zwaar beschadigd. Deze bomaanvallen tegen zeer verwijderde vijandelijke steunpunten be wijzen dat de Italiaansche luchtstrijdkrachten zeer belangrijke steunpunten en centra van den vijand onder hun controle hebben, welke Engeland voor eiken Italiaanschen luchtaanval veilig achtte. De Britsche luchtstrijdkrachten, die in de Middel landsche Zee verspreid liggen, kunnen slechts aan de grens tusschen Egypte en Libië opereeren, terwijl het Italiaansche luchtwapen eiken dag tegen alle vijandelijke luchtsteunpunten en centra het initia tief neemt. Organisaties van kruideniers werken samen. „Centraal Bureau Kruideniersbedrijf" gesticht. 's GRAVENHAGE, 26 Juli. (ANP) Te 's Graven- hage is gisteren een bijeenkomst gehouden van de verschillende organisaties uit het kruideniersbedrijf, welke bijeenkomst geleid werd door mr. G. A. J. M. Mutsaerts. Vertegenwoordigd waren het zelfstandig midden- standsbedrijf, het grootwinkelbedrijf, het vrijwillig filiaalbedrijf, het coöperatieve bedrijf en het gros- siersbedrijf. Tusschen deze groepen is overeenstemming be reikt over een nieuwe samenwerking. Besloten is een centraal bureau in het leven te roepen onder den naam „Centraal Bureau Kruideniersbedrijf" met 's Gravenhage als plaats van vestiging. De ici- ding zal in handen gelegd worden van een vijftal vaklieden, dat geacht kan worden representatief te zijn voor de bovengenoemde geledingen in het krui deniersbedrijf, namelijk de heeren P. v. d. Linde, J. B. F. Hettema, D. E. Schuitema, J. Roos en S. Bax. Tot directeur van het bureau is benoemd de heer J. B. F. Hettema. Japan's nationale politiek. Vier hoofdpunten. Het Japansche persbureau Domei meldt: De Japansche ministerraad heeft overeenstem ming bereikt in zake een uit vier punten beslaand program voor de nationale politiek, t.w.: 1. Aanvulling van de nationale verdediging. 2. Vernieuwing van de buitenlandsche politiek. 3. Vestiging van een Oost-Aziatische economi sche ruimte voor zelfvoorziening. 4. Vernieuwing van het onderwijs volgens de plannen van de desbetreffende nationale com missie. Na de formeele goedkeuring hiervan in een mi nisterraad, welke heden of morgen wordt gehou den. zal de regeering, naar men verwacht, dc vol gende week haar nationale politiek uiteenzetten. Nu de politieke toestand met de vorming van het kabinet Konoye is gestabiliseerd, zullen de keizer en de keizerin, naar officieel gemeld wordt, op 31 Juli weer uit Tokio vertrekken naar hun zomer verblijf te Hayama. Twijfel over uitvoerbaarheid van Engelsche orders. NEW-YORK. 26 Juli. (D.N.B.) Ondanks de door den minister van Financiën Morgenthau aan dc En- gelschen gegeven principieele belofte heerscht er in Amerikaansche industriekringen sterke twijfel over de uitvoerbaarheid der Engelsche orders van maan delijks 3.000 vliegtuigen. De vliegtuigfabrikanten zijn het er over eens dat de vervaardiging van een dergelijk aantal vliegtuigen, buiten het Amerikaan sche bewapeningsprogram, wel tot dc mogelijkheden behoort, doch dat het Engelsche aantal niet met ernst kan worden overwogen, zoo lang niet een aan tal vraagstukken welke met de productiestijging ver band houden is opgelost. Glcnn Martin, de directeur van de Martinfabrieken, stelt de levering van maan delijks 3.000 vliegtuigen van een ..gezonde finan ciering van het enorme plan door de Engelschen" af hankelijk. Donald Douglas, de president van de Douglasfabrieken, meent dat de vliegtuigproductie afhangt van het tempo der motorenproductie, welke op het oogenblik nauwelijks 800 stuks per maand bedraagt. Van andere vakkundige zijde wordt ver klaard' De productie der voor de Engelsche orders benoodigde machines vereischt minstens negen maanden, zoodat men niet voor December 1941 met de vervaardiging van de vliegtuigen kan beginnen. HAARLEM, 26 JULI 1940 Gehuwd. 26 Juli: J. P. de Vos en J. G. Pezij. M. van Breemen en E. Blonk. Bevallen. 24 Juli: A. ten Hove—Kottowskl, z. 25 Juli: W G M. JansenVan der Zwet, d. W. de Haan—Van der Pligt, d. J. Jongh—Hop man, d. 26 Juli: N. J. MartiniGoekoop. z. E. v. Gcnnip—Verheek, d. Overleden. 25 Juli: A. A. M. Burger—Baten burg, 83 jaar, Iordensstraat. M. F. Derks—Teu- nissen, 78 jaar, Tetterodestraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7