jCa&UU Bedckécft De verduistering AGENDA. Bonnen N.V. „G RAN ITO" WANDGEDIERTE BURGERLIJKE STAND M A'A'ND 'A'G 29 JUCT 1940 H "A" XR V, E M'S D A 'G B C A D 2 Lijken en hout op Schiermonnikoog aangespoeld. Op het Noorderstrand te Schiermonnikoog zijn vijf lijken aangespoeld, waaronder dat van een Franschen officier. De stoffelijke resten verkeeren in vergaanden staat van ontbinding, zoodat zij geruimen tijd in het water moeten hebben gele gen. Voorts zijn groote hoeveelheden hout aange spoeld, welke naar men vermoedt, afkomstig zijn van een schip, dat op een mijn is geloopen. Eeni- gen tijd geleden heeft men in zee een zware ont ploffing gehoord. (A.N.P.) NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN Naar aanleiding van een dezer dagen voorgeko men ongeluk te Nes, op Ameland, waarbij drie personen zich ver in zee waagden en allen het leven verloren, is de propagandist van den Bond de heer A. J. Meijerink te Haarlem door den bur gemeester en den dokter van Nes uitgenoodigd, daar een voordracht met lichtbeelden te houden over „Een veilig strand is voor een badplaats dringend noodzakelijk". De voordrachtavond is bepaald op Maandag 29 Juli. Zon onder 9.37 Zon op 5.57 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. EXAMENS. HOOFDACTE - Haarlem Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd voor het geheele examen: W. Grubitz te Amsterdam, G. Oost te Amsterdam, mej. L. A. Morsink te Amsterdam. Voor gedeelte A: mej. D. J. J. Jansen te Am sterdam, F. F. Wessel te Amsterdam. Voor gedeelte B: J. Haas te Heemstede. STAATSEXAMEN. Staatsexamen ter toelating tot de Universitei ten (art. 12 der Hooger-Onderwijswet). Geslaagd voor diploma A: Mej. B. Kaufmann en de heeren: P. A. Roggen, H. Vermeulen, M. Prins, P. J. A. Dirven, J. A. J. M. Ooms, A. A. J. Brey, T. H. van Andel, H. de Roos, A. Aartsen, H. Brouwer en G. van der Meulen. Voor diploma B: Mej. M. A. L. F. G. Noel en de heeren: H. A. J. Baanders, R. Roovers, M. D. Wolff, W. H. Takens, P. van der Deure, F. E. J. Bouricius en H. Schutte. HANDTEEKENEN L.O. Geslaagd: mej. M. L. van Eyndhoven, te Haarlem. M.U.L.O.-examen Haarlem Geslaagd diploma A: J: W. E. Meyran, M. C. Wintersteijn, J. v. Wieringen, E. van het Kaar, A. J. G. Akkerman, G. D. Colenbrander, T. B. Messie, J. M. Kuenen, H. Huisman, J. J. Zwart, F. M. J. van Ees, J. M. Gerringa, W. Groen, C. Dees, M. J. Slieker, H. W. Wiegand, G. H. Allebes, G. van Sprang, B. J. Blijker, A. van Braam, S. ten Brink, S. Cornet, J. W. van Drunen. Geslaagd voor diploma B: A. H. Keur en J. Offenberg. Afgewezen: 3 candidaten. HANDENARBEID - Haarlem Geëxamineerd: 14 vrouwelijke candidaten. Geslaagd: L. F. Jongbloed, Amersfoort, B. J. Godron, F. Lagrouw, F. M. Bronkhorst, J. H. A. v. d. Veen, M. C. Edel, J. Oranje, M. ten Have, allen Amsterdam, E. M. Hulzebos, Bussum, H. W. de Jongh, Badhoevedorp, N. Klaver, Monniken dam. NED. MODEVAKBOND. Geslaagd na een 6-daagsch examen van den Ned. Mode-Vakbond te 's-Gravenhage, voor het diploma A (costumière)Mejuffrouw T. v. d. Heuvel, Haarlem; voor diploma C (leerares): Mevrouw A. Dalmeyer, Santpoort, Mevrouw Van Zeeland, Haarlem, Mej. L. v. d. Woude, Vijf huizen. INTERLOCAAL TELEFONEEREN. De nieuwe netnummering:. De invoering van de 4-cijferige netnummers van de telefooncentralen in de omgeving van Haarlem en Amsterdam zal van morgen af geschieden. Van Dinsdagmorgen (30 Juli 1940) half acht af kieze men dus voor automatisch tc bereiken tele foonnetten de nieuwe 4-cijferige netnummers. Men raadplege daarvoor blz. 3 van den localen telefoongids of de aan de telefoonabonnés toegezon den kennisgeving. ORGELBESPELING. Er heeft een orgelbespeling plaats In de Groote- of St. Bavo kerk te Haarlem op Dinsdag 30 Juli 1940, 's avonds van 8-9 uur, te geven door den heer Piet Halsema. Het programma luidt: 1. a. Ach bleib bei uns, Herr Jesu Christ J. S. Bach b. Allein Gott in der Höh' sei Ehr', J. S. Bach 2. Preludium en Fuga in D gr. t. J. S. Bach 3. Ie Sonate Félix Borowski 4. Sonata da chiesa Hendrik Andriessen 5. Final César Franck WANDGEDIERTE ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Zuivering Onderneming „RADICAAL" Gen. O'ronjéstraat 135 Telefoon 11657. Waar anderen faalden, slaagden wij. (Adv. Ingez. Med.) Heden: MAANDAG 29 JULI. Groote Kerk: H.O.V. Kerkconcert, 8,15 uur. Frans Hals Theater: „Dr. Robert Koch", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „De ster van Rio", 2.30, 7 en 9.15 uur Palace: „Goud in New Frisco", 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Zandvoort: Vergadering van den gemeente raad, half acht. DINSDAG 30 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling van 89 uur. Bioscopen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. VAN AF— i Adv Ingez Het Ilaliaansche lcgerbericht. BELANGRIJKE KNOOPPUNTEN GENOMEN. ROME, 28 Juli (D.N.B.) Omtrent het optreden der. Italiaansche troepen aan de invalspoort van den Blauwen Nijl naar den Engelsch-Egyptischen Soedan meldt een speciale correspondent van Stefani uit Addis Abeba, dat Ghezan, aan de samenvloeiing van de rivieren Tumat en Durin, is ingenomen. Ghezan is een belangrijk punt, waarvan de Engelschen zich indertijd ten nadeele van Abessynië hadden meester gemaakt, aangezien het aan een der wegen uit het binnenland van Abessynië naar den Soedan ligt. Het veroverde Ghezan vormt een waardevol punt van uitgang voor verdere acties van Italië en is, naar Stefani meldt, door een sterk vijandelijk garnizoen hardnekkig verdedigd. Ook de hoogten rondom de plaats waren door ver dedigingswerken versterkt. Tegenover' de heftige bestorming door de Italiaansche koloniale troepen moest de Engelsche verdediging na een korten tegenstand de vlucht nemen. Nadat de vijandelijke loopgraven met automatische wapens en handgra. naten „stormrijp" waren gemaakt gingen de Ita liaansche koloniale troepen tot den stormaanval over en verdreven de Egelschen, die zij nog ver op den weg naar Roseires achtervolgden. Toen op het fort van Ghezan de Engelsche vlag die thans geldig zijn BROOD Bons 71 tot en met 80 (broodbonboekje) Geldig: Van 22 tot en met 28 Juli (even tueel tot en met 1 Augustus). Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood- Bons 81 tot en met 90 (broodbonboekje) Geldig: Van 29 Juli tot en met 4 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 grain roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 85 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 2 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 23 Aug. Recht gevend op: 1 k.g. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit hel Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 100 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de van de Boter- kaart. Geldig tot en met 23 AiLgustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart Geldig tot en met 23 A*-r- Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter. Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. N. BOERKOEl Aelbertsbergsfraat 80 Telef. 14028 - Zaak Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN Strak van lijnsoepel van prijs.9' (Adv. Ingez. Med.) werd ingehaald en de Italiaansche werd geheschen, brak onder de bevolking, naar Stefani verder meldt, een luid gejuich los. Ter eere van den Italiaanschen commandant organiseerden de inboorlingen een prachtig ruiterspel. In enkele dagen, zoo besluit dit bericht, hebben de Italianen dor de inneming van de belangrijke knooppunten van Cassala, Galabat, Britsch Mojale en Ghezan vier schitterende overwinningen be vochten aan de fronten van den Soedan en van Kenya. Geen telefoonverkeer met Duitschland. Het bericht over herstel van het telefoon verkeer met Duitschland berust op een misver stand. Zoodra het openbaar telefoonverkeer tusschen Nederland en Duitschland hersteld is, zal hier over in de bladen een officieele mededeeling ver schijnen. (A.N.P.) DERDE KINDERTREIN IN DE OOSTMARK AANGEKOMEN. De derde kindertrein, welke uit Utrecht is ver trokken, is in de Oostmark aangekomen, allen maken het wel. (ANP). NIEUW KAMERLID. 's-GRAVENHAGE, 29 Juli. De heer B. J. J. Wijkamp te Baarn heeft zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in de vacature-Van der Waerden, aangenomen. (A.N.P.) CONCERT DER H.O.V. IN HET BLOEMEN- DAALSCHE BOSCH. De Serie'concerten die door de H.O.V. dit jaar onder buitengewone belangstelling in het Bloe- mendaalsche Bosch werden uitgevoerd wordt Dinsdagavond besloten met een Concert, waar voor de dirigent Marinus Adam een zeer aan trekkelijk programma heeft samengesteld. Het programma luidt als volgt: 1. Lustrum Marsch Charivarius. 2. Overture „Mignon", A. Thomas. 3. Ballet uit de opera „Faust", Ch. Gounod. 4. Intermezzo uit de opera „Amico Fritz", Mascagni. 5. Drei Ballet stücke, J. Ph. Rameau. 6. Gedeelten uit de opera „Die verkaufte Braut" Fr. Smetana. Ouverture. Furiant. Tanz und Production der Komödianten, 7. Geschichten aus dem Wiener Wald, Joh. Strauss. 8. Karelia Suite, Joh. Sibelius. Het programma vangt aan te 7.30 uur. STRANDFEEST VAN HELIOS. De kampeervereeniging „Helios" organiseert Zondag 4 Augustus een strandfeest op het strand te Zandvoort. Des morgens van 1012 uur is er 'n reddingsdemonstratie en des middags zijn er allerlei kinderspelen terwijl het feest wordt besloten met een voetbalwedstrijd. KAMERMUZIEK FRANS HALS-MUSEUM. Programma van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus: Willem Pijper: Sonate voor viool en piano: Commoao (Andante-Allegro), Tempo di Me- nuetto tranquillo, Quasi scherzando (Allegro). Henk Badings: Sonate voor violoncello en piano; Allegro molto, Adagio, Allegro vivace. Claude Debussy: Piano soli: Reflets dans l'eau, Masques, Poissons d'or. Pauze. Carl Heinrich Carstem Reinecke: Trio opus 159 no. 3 F dur: Allegro. Andante, Presto. Jean Philippe Rameau: Hide Concert uit Pièces de Clavecin en Concert: La „la Popli- nière", La Timide, Ier Rondeau, 2e Rondeau, Ier Tambourin, 2e Tambourin en Rondeau. Jean Marie Leclair: Sonate no. 8 D Dur: Adagio, Allegro, Sarabanda, Allegro assai. Het programma wordt uitgevoerd door: Anny Ehrbecker, viool, Hendrica Hessels, violoncello, Miep van LuinRiemersma, piano. Dc Itijksarbeidsdienst. hield Zaterdagmiddag een propagandamarsch in Utrecht en Den Haag, waarbij in de Residentie gedefileerd werd voor den Rijks commissaris, dr. Seyss Inquart. Een overzicht tijdens het défilé op den Kneuterdijk. Geruchten over plan van dr. Schacht Minister Funk weet er niets van. BERLIJN, 29 Juli (A.N.P.) Het Nederland- sche Perskantoor meldt: In de persconferentie van Donderdag j.l. in het propaganda-ministerie te Berlijn stelde een bui tenlandsche persvertegenwoordiger aan den rijks minister van economische zaken. dr. Walther Funk de vraag of het juist was dat zijn voor ganger dr. Schacht door den Führer was belast met het ontwerpen van een plan voor het nieuwe Europa, waarbij de handel, de inkomende rechten en het valutavraagstuk na het einde van den oorlog worden geregeld. Minister Funk ant woordde dat hem dit onbekend was. De meeste buitenlandsche journalisten hebben in dit ant woord een logenstraffing gezien der in de buiten landsche pers in omloop gebracht geruchten. Hel bezette gebied in Frankrijk. Verdeeld in vijf zönes. GRENOBLE, 28 Juli. In de Fransche radio werd verklaard dat de Duitsche autoriteiten in het bezette Fransche gebied aan de Fransche regeering hebben medegedeeld dat het bezette gebied in vijf zönës verdeeld wordt en dat bij zondere maatregelen zijn getroffen voor het tramsport van vluchtelingen. Twee der zones, die van bijzondere strategi sche beteekenis zijn, komen niet in aanmerking voor het transport van vluchtelingen, terwijl ook de zich daar bevindende bevolking niet zonder bijzondere vergunning die zones mag verlaten. De vijf zones zijn de volgende: 1. Alle Fransche havens in Noord-west Frank rijk aan het Kanaal tot aan de Belgische grens, met een breede strook naar het binnenland en het zuiden, zich uitstrekkend gebied. De in- en uitreis naar dit gebied is verboden. 2. Een gebied van ongeveer gelijke breedte, dat zich van de Spaansche grens langs den Atlanti- schen Oceaan tot aan de Loire uitstrekt, waar het aan de eerste zóne grenst. De verdere bepa lingen die voor dit gebied zullen gelden zullen nog nader worden aangegeven. 3. Het gebied van de Belgische grens tot aan de Zwitsersche grens inclusief de Maginotlinie. Ook voor dit gebied geldt het in- en uitreisver bod. 4. Een groote midden-zone, die in het zuiden bij het onbezette Frankrijk begint en tot Parijs loopt. Parijs zelf is een zóne op zichzelf. Deze midden-zóne wordt door de zóne langs den Atlantische! Oceaan in het wes ten en in het oosten door de Maginot linie begrensd. 5. Een gebied ten noorden van Parijs, dat door de andere genoemde zönes ingesloten wordt. Voor de reis naar de centrale zóne en de kanaalzone is een bijzondere vergunning noodig. Deze zal slechts aan landbouwers, artsen en di plomaten gegeven worden. (United Press). De positie van Engeland. Een herinnering van 1667. BERLIJN, 29 Juli. (ANP) Hó t: Nederlandsche pers kantoor meldt: De „Deutsche. Allgemeïne Zeitung' schrijft in een artikel over onzen landgenoot Mi- chiel de Ruyter: „Sinds enkele weken 'bevindt het Britsche rijk zich in denzelfden toestand, dien het in den loop van zijn geschiedenis maar één keer be leefde, nl. voor 273 jaar, toen De Ruyter in den zo mer van 1667 Londen blolckéerde. De Theems, de stroom van de hoofdstad, is door de inneming van Calais en door dé bezettingvan de kusten thans eveneens practisch geblokkeerd. Deze geweldige ge beurtenis doet ons terugdenken aan den tweeden Engelschen oorlog, dien Nederland had uit te vechten." Roemenië in nieuwen koers. Onderstaatssecretaris Cretzie bepleit een totalitair bewind. BOEKAREST, 29 Juli. (DNB.) De onderstaats secretaris in het ministerie voor de opvoeding. Cretzu, heeft in een redevoering den eisch gesteld dat hand in hand met de nieuwe buitenlandsche po litieke oriënteering van Roemenië een diep ingrij pende bnnenlandsche politieke verandering voltrok ken zal worden. Een totaltair, nationalistisch regime is noodzake lijk, aangezien alleen dat het land en den koning de koning de noodige ondersteuning kan geven. Aan de natie moet gezegd worden dat den tijd en zijn eischen de noodzakelijke offers moeten worden ge bracht. Wie met gemakkelijke formules bij het land aankomt, liegt. Wie vandaag nog met politieke draaierijen wil werken, is dom of misdadig. Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. 29 Juli. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90. Zürich 42.72—42.81. Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.7644.94. Zürich 42.67—42.86. Nieuwe Japansche landing. TOKIO, 28 Juli. Naar Domei bericht is een Japansche marine-afdeeling op zestig mij len van Honkong geland. De afdeeling rukt thans op naar Swaboe en Makoeng, twee be langrijke verkeersknooppunten voor China. (United Press.) Ir. Mussert sprak le Emmen. EMMEN, 27 Juli. (ANP) De N. S. B. en het Ne- derlandsch Arbeidsfront hadden vanmiddag alhier een openluchtvergadering uitgeschreven, welke evenwel door den hevigen regenval geen doorgang kon vinden. De honderden belangstellenden, die ondanks de slechte weersgesteldheid waren opgekomen, bega ven zich naar twee zalen in het dorp, waar ir. Mus sert en de heer van Kampen, propagandaleider van het Arbeidsfront, het woord voerden. De heer Mussert schetste de wereldgebeurtenis van dezen tijd als, een botsing van twee werelden: die van het oude kapitalisme en de democratie te gen die van het jonge nationaal socialisme en het facisme. Hetgeen zich voltrekt is zoo groot, aldus spr. dat het voor ons onbegrijpelijk is, dat het in zijn aard geloovige Nederlandsche volk daaruit nog niet schijnt te kunnen zien, dat hier hooger macht dan mensehen werkzaam is. Tachtig van de honderd Nederlanders schijnen naar het spr. voorkwam nog te hopen op een Engelsche overwinning, zonder er zich rekenschap van te geven, dat dit ons land zal terugvoeren in toestanden, veel erger dan die van het verleden. Wij hebben acht jaar geleden zeide spr. het nieuwe zien komen, maar werden des wegen gehoond en belasterd en ten slotte behandeld zoo liederlijk als zelfs wij dit van geen Nederlandsch bewind hadden durven verwachten. De afloop van den oorlog heeft bij ons tweeërlei gevoelens gewekt: in de eerste plaats een gevoel van bevrijding van terreur en bedreiging met den dood, en in de tweede plaats een gevoel van schaamte dat na de zware of fers, die het volk werden opgelegd, de verdediging niet langer dan 4 1/2 dag kon stand houden. Spr. weet dit aan de slechte leiding, niet aan den Neder- landschen soldaat, die zeker even goed kan zijn als de Duitsche soldaat. De heer Mussert stelde vervolgens de vraag: Waaraan zijn wij nu toe?" Wij zijd een bezet land en dat is pijnlijk. Onze schepen varen onder Engelsch commando. West-. Indië is bezet door Engeland en omtrent Oost-Indië verkeeren wij in de voortdurende onzekerheid of Japan niet op een gegeven oogenblik daar zal in grijpen. Zij, die altijd gezegd hebben in alle om standigheden pal te zullen staan voor Nederland's onafhankelijkheid gingen naar Engeland met ons goud. Wij, nationaal socialisten, die aan dit alles geen schuld hebben, omdat leger en landsbestuur van nationaal socialisten gezuiverd moesten blijven, hebben tot taak den faillieten boedel te ordenen. Volk, bodem en arbeidsmogelijkheid zijn behouden gebleven en daaruit zullen wij een nieuw volk bouwen. Sprekende over de verschillende concentratiepo gingen zei spr., dat deze worden ondernomen door hen, die in het verleden nooit voor volk en vader land geofferd hebben, doch er alleen van profiteer den. Zij wenschen dit ook in de toekomst te blijven doen. Men kan zich echter niet onttrekken aan de werkelijkheid, dat Europa nationaal socialistisch en fascistisch zal zijn en dat daarbij het kleine stukje Nederland niet zal worden overgeslagen. Wij zullen een Nederlandsch nationaal socialis tisch-of een wij zullen een Duitsch nationaal socia listisch volk zijn. Een andere mógelijkheid is er niet. En daarom vechten wij met den inzet van al onze krachten voor een fier en vrij nationaal socia listisch Nederland. Wanneer straks, na den slag met Engeland omstreeks September meende spr. een vredesconferentie zal bijeenkomen, moeten wij kunnen zeggen „hier is een zich zelfbewust Neder landsch volk, dat een nationaal socialistisch broe dervolk wil zijn in den Germaanschen Statenbond van het Noorden. Spr. was overtuigd, dat Hitier zulk een volk zijn vrijheid ten volle zal gunnen, maar dat, wanneer er zulk een volk niet is, de Duitsche bezetting Ne derland niet zal verlaten. Spr. wekte daarom ieder, die werkelijk nationaal voelt en die daarbij bereid is het ware socialisme d.i. de daadwerkelijke ge meenschapszin als fundament voor ons volksleven te aanvaarden, op mee te strijden met de N.S.B., die in nog geen maand tijds, zoo vlak na den oorlog, reeds meer dan vijfduizend nieuwe leden kon in schrijven. De heer Van Kampen heeft vervolgens de doel stellingen van het Arbeidsfront, dat alle werkers wil omvatten, nader toegelicht. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON - TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLEM.' Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen. (Adv Ingez. Med.) Het beleid van het V.A.R.A.-bestuiir. Goedgekeurd door den Vercenigingsraad. HILVERSUM. 29 Juli (A.N.P.i Gisteren heeft de Vereenigingsraad van de V.A.R.A. een verga dering gehouden, waarin de volgende verklaring werd gegeven: De vereenigingsraad van de V.A.R.A., in verga dering bijeen op Zondag 28 Juli te Hilversum, kennis genomen hebbende van het beleid, door het hoofdbestuur gevoerd, in het bijzonder sinds het tijdstip, waarop ons land werd bezet, erken nende dat de omstandigheden sinds 15 Mei sa menwerking met de bezettingsautoriteiten via de door hen aangewezen vertrouwenslieden nood zakelijk maakte, gehoord de verklaring, dat de V.A.R.A. kan voortwerken in socialistischen zin en dat haar daarbij niet meer beperkingen zijn op gelegd, dan aan de andere omroepen bij het ver richten van hun werkzaamheden, spreekt over het gevoerde beleid van het hoofdbestuur zijn goed keuring xiit en draagt het op zijn werkzaamheden in dien zin met kracht voort te zetten. Deze verklaring werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer E. Bomli, programmachef der V.A.R.A.. werd met algemeene stemmen in het dagelijksch bestuur gekozen. HEEMSTEDE OPBRENGST SPELDJESVERKOOP. De speldjesverkoop ten bate van het Jongens opvoedingsgesticht „Valkenheide" te Maar»- bergen, hier Zaterdag gehouden, heeft opge bracht 181.14. EXAMENS ST. ANTONIUSSCHOOL. Van de St. Antoniusschool te Heemstede slaag de voor het M.U.L.O.-examen: Mies Brink (Ben- nebroek), Gonda Dielwart, Elly van Gurp, Nellia van Haastert (Aerdenhout), Tiny Jansen, Etha Jonkers, Ria Lohman. Rita Mok, Toos Overdijlc, Bep Prins, Aly Willemse. Voor typiste slaagden: Ali de Kok, Anny Schel vis, Neeltje Neeskens, Gre Lageweg. Voor modevakschool Lingerie: Anny Hoogen- stein, Corry Koelemijer. Voor Costumière: Rie Akkermans, TruuJ Seders. HAARLEM, 29 Juli. Bevallen 24 Juli: E. J. IJtsmaLeeuwe, z.; 26 Juli: A. M. de Droogde Jong, z.; 27 Juli: E. M. van LohuizenStouten, d.; J. H. J. Schwitters— Woudstra, z.; M. A. Flipphivan der Veek, d.; G. M. van den Aardwegvan Tongeren, d.; M. J. C. DiebenOoms, z.; H. W. KattelerOrsel, z.; A. van StraatenAugustin, z.; C. A. W. Meijervan der Vliet, d.; 28 Juli: J. C. BeurskensGeelhoedt, z.; C. A. M. SnelWilmering, z.; A. K. Stolkvan Lieshout, z.; E. A. M. van RoodeSerné, d. Overleden 26 Juli: M. Borns, 66 j„ Slangenkruid- laan; 27 Juli: N„ 1 mnd., d. v. C. Klinkenberg, Leidschevaart; A. M. H. Willemsevan der Hulst, 70 j., Voorhelmstraat; F. Rijnierse, 70 j„ Kamper laan; C. H. de Bruin, 67 j., Raamsingel; M. F. Ro denburgBoerboom, Zuidpolderstraat; 28 Juli: E. Misset, 77 j., Olieslagerslaan.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2