ROEIEN. SCHAKEN LAWNTENNIS W. NAESSENS 18 Rijksstraatweg GEHEEL GEBIT vanaf f 35.- NET JONCM. MAANDAG 29 JU ET 1940 HAAR E F. M'S DAGBEA D DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. Amstel wint «Ie Oude Acht. I Goede „Twee. mei" van Willem III. Onder zeer ongunstige weersomstandigheden zijn Zaterdagmiddag de wedstrijden voor de Nederland- sche Roeikampioenschappen op den Amstel begon nen. Daar bovendien het programma weinig inte réssant was, bleef de publieke belangstelling ver be neden peil. In de eerste heat van de oude skiff kon men con- stateeren, dat de Spaarne-man De Vries nog niet zijn ouden vorm te pakken heeft. Tegen den vrij goed roeienden Logger van Poseidon kreeg hij geen schijn van kans; met eenige lengten werd hij geslagen. Van Blerkom spande zich in de tweede heat niet bijster in tegen den Laak-roeier Marres. Daar deze bovendien nog gediskwalificeerd werd voor het ver keerd nemen van een piket, kwam de Laga-man al heel gemakkelijk in den eindstrijd. Ook bij de tweede heat van de Oude Achten wa ren er weer moeilijkheden met de piketten. Amstel en Nereus leverden een uiterst spannenden strijd in deze serie. Nereus, dat iets te vroeg van start ge gaan was, behield voortdurend een kleinen voor sprong; steeds spurtte Amstel echter weer bij, zoo dat alle pogingen van de Amsterdamsche studenten, om uit te loopen, mislukten. De eindspurt van de Amstel was beslist beter, dan die van Nereus. Met een l>/2 meter voorsprong ging Nereus als eerste over de eindstreep. Het bleek echter, dat de win nende ploeg de piket bij de eindstreep niet juist ge nomen had. Door het feit, dat deze piket niet ge heel volgens het reglement gesteld was, besliste kamprechter Peereboom, dat Nereus niet gediskwa lificeerd werd. In de eerste heat bleek de acht van De Hoop kans loos tegen die van Laga, hoewel de Delftenaren niet met hun bekende ploeg van de vorige wedstrijden uitkwamen, vormd deze acht ook een aardig geheel. De uitslagen van Zaterdag waren als volgt: Oude skiff: eerste heat: 1 Poseidon (Logger) 6 min. 46 sec.; 2 Het Spaarne (De Vries) 6 min. 58 2/5 sec. Tweede heat: 1 Laga (Van Blerkom) 6 min. 56 sec.; 2 De Laak (Marres) gediskwalificeerd. Oude acht: eerste heat: 1 Laga 6 min. 53 2/5 sec., 2 De Hoop 7 min. 1 2/5 sec.; tweede heat: 1 Nereus 6 min. 48 4/5 sec.; 2 De Amstel 6 min. 49 4/5 sec. ZONDAG. Nadat de Amstel Zaterdag protest aangeteekend had tegen het feit, dat Nereus niet gediskwalificeerd was wegens het verkeerd nemen van de eindpiket, besloot het bestuur van den Ned. Roeibond in een Zondagmorgen gehouden v ergadering Nereus alsnog uit te sluiten van den eindstrijd. Deze beslissing lokte uiteraard nogal eenige cri- tiek uit, daar zooals reeds gebleken was, de be ruchte piket niet juist gesteld was. Inderdaad was deze dan ook voor de wedstrijden van Zondag eenige meters naar buiten geplaatst. Op grond hiervan had kamprechter Peereboom Nereus niet gediskwalifi ceerd. Bovendien was het van sportief oogpunt uit jammer, dat Nereus niet in den eindstrijd mocht uit komen. Nu kwam De Hoop als snelste tweede in de plaats van Nereus en hoewel deze ploeg zich in de zen eindstrijd goed weerde, was toch de overwinning van de Amstel geen oogenblik ernstig in gevaar. Overigens was de strijd tusschen deze achten verreweg de aardigste van dezen middag. Na den start kreeg Amstel dadelijk de leiding, vóór de Hoop en de jonge ploeg van Laga: De Delftenaren konden het tempo niet bijhou den; zij zakteh langzamerhand tot ongeveer twee lengten af. De Hoop bood onverwachten tegenstand aan de Amstel. .Steeds bleef de ploeg in de buurt van de ongetwijfeld beter roeiende Amstel-acht. Op de helft van de baan, toen het verschil ongeveer een lengte bedroeg, deed De Hoop een feilen aanval op haar tegenstanders, verschillende meters van den achterstand werden ingehaald, daar Amstel dezen spurt niet tijdig genoeg beantwoordde. Toen echter bij de Ceintuurbaanbrug de ploeg van de Amstel haar eindspurt inzette, bleek het, dat De Hoop te veel van haar krachten gevergd had. Met ongeveer 3/4 lengte voorsprong won de Am stel het kampioenschap. Laga kwam met eenige lengten achterstand als derde aan. Bij de andere nummers, waaraan de kampioens medaille verbonden was, kon men duidelijk merken, dat de stevige wind het roeien zeer moeilijk maakte. Vooral de stuurmanlooze vieren konden slechts met de grootste moeite hun booten in de goede baan houden. Nereus en Triton gingen in het begin zeer onregelmatig weg. Na de Beriagebrug ging het wat beter; toen lagen zij vrijwel gelijk. Opnieuw had den de Utrechtenaren toen met het sturen te kam pen. Van dat moment af kregen de Amsterdammers de leiding, welke zij niet meer afstonden. De skiff en de Twee met stuurman leverden nog tweemaal succes op voor de burgervereenigingen. De twee van Willem III bewees opnieuw, dat zij in Nederland van een aparte klasse is; volkomen onbe dreigd won zij van Laga en Triton met vele lengten voorsprong. De strijd tusschen deze twee ploegen om de tweede plaats was nog even spannend. De Delfte naren werden tenslotte tweede met niet minder dan 24 seconden achter op Willem III. De Skiff leverde eigenlijk min of meer een ver rassing op, daar Logger in de vorige wedstrijden de meerderheid van Van Blerkom had moeten erken nen. Ditmaal had de Poseidon-man het voordeel, dat hij door zijn zwaarderen lichaamsbouw minder last van den wind en het hevig deinende water had, dan de veel lichtere Laga-man. Reeds direct na den start nam hij dan ook de leiding en liep geleidelijk aan steeds meer uit. Ook zijn sturen was beter dan van Van Blerkom, zoodat hij tenslotte met enkele lengten voorsprong over de eindstreep ging. De uitslagen van Zondag luiden: Oude Twee: 1. Willem III, 9 min. 25 3/5 sec.; 2 Laga 9 min. 49 sec.; 3. Triton. Stuurmanlooze vier: 1 Nereus 6 min. 34 sec.; 2. Triton. Na gedancn arbeid is het goed rus ten! De kranige oude acht van De Amstel brengt de boot na de fraaie overwinning naar de loods. Skiff: 1 Poseidon (Logger) 7 min. 13 sec.; 2 Laga (van Blerkom). Achten: 1. De Amstel 7 min. 20 3/5 sec.; 2 De Hoop; 3. Laga. Bijnummers: Skiff: 1. De Amstel (L. Wieringa) 7 min. 55 sec.: 2 De Hoop (L. Steins Bisschop), 3 Willem III (C. Neumeyer). Twee met stuurman: 1 Poseidon 10 min. 7 sec.; 2 Het Spaarne 10 min. 19 sec.; 3 Triton. Dames: stijlroeien, overnaadsche skiff: De Hoop (mej. E. M. Sanders) 65 pnt.; 2 De Amstel (mej. G. Duller), 56 pnt.; 3 De Vliet (mej. L. Benedictus). Gladde skiff (stijlroeien): 1 Willem III (mej. B. J. Stom) 63 pnt., 2 De Hoop (mej. E. S. Klein), 61 pnt.; 3. De Amstel (mej. L. van Schalkwijk) 53 punten. Stijlroeien overnaadsche, vier: 1 De Hoop 63 pnt., De Viking 60 pnt. Stijlsnelroeien achtriemsgieken: 1. De Vliet, 53 pnt., 2 De Hoop, met 41 punten. (A.N.P.) VIER KAMPIOENSCHAPPEN. Er zijn ditmaal maar vier van de zeven roei kampioenschappen uitgevochten en dat op een baan, die voor de stuurmanlooze nummers eigenlijk hee- lemaal ongeschikt is geworden en voor de overi ge, vanwege bruggen en piketten, ook nog groote moeilijkheden oplevert. Daarbij liep het tegen met het weer en op Zondag was de tegenwind af en toe zoo hard dat van eenigszins normale tijden geen sprake kon zijn. Er waren wat bijnummers, maar ze waren in het algemeen niet best bezet. Het is voor de roeisport goed dat men toch nog kampioen schappen heeft kunnen houden, en wie zou beter be seffen dan haar beoefenaars dat men moet roeien met de riemen die men heeft.hetgeen tevens in houdt: op de baan die men krijgen kan. Toch liet zich ook nu weer een' bezwaar voelen, dat niet met de tijdsomstandigheden in betrekking staat. Nog steeds vormen de Nederlandsche roeikampioen schappen voor de roeiers zelf niet het hoogtepunt van het seizoen en dat zullen zij o.i. toch in de toekomst moeten worden, willen zij tenvolle aan hun doel beantwoorden. Ook met het oog op afvaardi ging van ploegen, waarvan dit jaar natuurlijk geen sprake is. Wat den vier kampioenschappen betreft, waarover beslist werd, dient te worden vastgesteld dat de winnende twee met stuurman van Willem III, een .harde" en technisch goede ploeg, die zich een klasse beter toonde dan haar op eerbiedigen af stand kampende tegenstanders, zeker de beste van de vier was. Als die blijft roeien zit er nog een mooie toekomst in.: De Nereus-vier zonder stuurman sloeg Triton met klein verschil in uiterst moeilijke omstandigheden. Dit gevecht met wind en golven heeft niet kunnen aantoonen hoe het nu precies met de qualiteit zat. Triton verloor vooral door slecht sturen. Het skiff-kampioenschap was voor Logger (Po seidon) die er jaren voor gewerkt heeft om het zoo ver te brengen. Maar van eenige „extra-klasse" was bij de deelnemers aan dit nummer geen sprake en de winnaar streed met felheid maar heeft even als zijn tegenstanders technische tekortkomingen, die hem ver doen achterblijven bij de beste skiffeurs die Nederland in vroeger jaren bezeten heeft. Tenslotte de acht. Laga's oude ploeg, de beste van hét seizoen, kon niet uitkomen en Laga zond een jonge acht, die veel belooft en op een begaaf den slag-roeier kan staat maken, maar die tegen de oude ploegen nog niet opgewassen bleek. Een on gelukkig verloop van een heat hierboven ver meld leidde tot Nereus' disqualificatie en toen kwamen in de finale ten slotte de Amstel, de Hoop en die jonge Laga-acht uit, die in deze volg orde eindigden, nadat de Hoop een slecht figuur op den eersten dag had goedgemaakt door in de finale feilen weerstand te bieden. Maar mooie ploegen waren het niet. al wisten zij van strijden, strijden. Van de bijnummer-s valt niet veel te zeggen. Een herziene en te kort voorbereide Spaarne-twee trof bovendien nog den wind op zijn hardst, zoodat na moeizamen strijd in dit nummer de winner, Poseidon, zell's de tien minuten overschreed. Het Spaarne was een lengte of drie achter en had weinig strijd geleverd. Triton, op de derde plaats, kwam ver achteraan. De damesnummers waren weer van goed gehalte en als extra-nummer trokken daarbij nog twee double-sculls van Het Spaarne een baantje tegen elkaar. Misschiën heeft dit geholpen om eenige nieuwe belangstelling te wekken voor het snelle en aantrekkelijke nummer double-scull, dat om ondoorgrondelijke redenen zoowel door de roeiers als door de roeisters in ons land totaal verwaar loosd wordt. Mej. T. Schilthuis(boeg) en mej. W. van Rijswijk (slag) wonnen met ruim een lengte van mej. T. van Zoelen (boeg) en mej. N. Ouwer- kerk (slag). Dr. Euwe wint (len Kanistra-beker. Zaterdagmiddag zijn te Rotterdam de laatste wed strijden om den Kamstra-beker gespeeld. De uitsla gen zijn: Euwe wint van Mulder. Van der TolKmoch remise. MuhringBlok afgebroken. LandauVlagsma afgebroken. De match GorisSamelius is uitgesteld. De stand is thans als volgt: Euwe 71/2 uit 9. Vlagsma 51/, uit 8(met een hangpartij). Muhring 5 uit 8 (een hangpartij) Kmoch 5 uit 9. Van der Tol 5 uit 9: Landau 4y2 uit 8 (met een hangpartij). Samelius 3y2 uit 8. Mulder 31/, uit 9. Goris 2 uit 8. Blok 1 uit 8 (een hangpartij). De match EuweMulder is beslissend geweest; die eindigde in het voordeel van Dr. Euwe. Door dezen uitslag werd Euwe winnaar van den Kamstra- beker. Het was een Spaansche partij met open va riant. Er vond spoedig afwikkeling plaats, waarbij loopers van ongelijke kleur verschenen. Na den 5len zet wist Euwe de overwinning te behalen. HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier. Ie klasse K.N.K.B. Secretaris: A. Hooyveld, Nagtzaamplein 9. Wedstrijdsecretaris: T. Luikel Jr., v. Keulenstraat no. 47. Gespeelde wedstrijden. 22 Juli: Aurora 1Oosterkwartier 1 18 23 Juli: Oosthoek 1Ooslerkwartier 2 26 26 Juli: Adspiranten T.H.B.O.K.A. 06 Te spelen wedstrijden: 31 Juli: Haarlem 1Oosterkwartier III 7.30 uur. 2 Aug.: Sport Vereent 2Oosterkwartier III 7.15 uur. Woensdag- en Donderdagavond te 7 uur training op het speelterrein aan de Zomervaart. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Karei van Mander- straat 100. Wedstrijd-secretaris: J. van Andel, Allanstraat 70. Gespeeld: Animo-Ready-comb.Onder Ons-comb. 51 Haarlem-comb.Animo Ready-comb. 12 Te spelen: Dinsdag 30 Juli A. Ready-comb.N. Flora comb, aanvang 7.15 uur, eigen veld. Donderdag 1 Aug. A.-Ready-adsp.Onder Ons- adsp. te 7.15 uur. eigen veld. Zondag 4 Augustus wedstrijddag Ready (Den Haag)Animo-Ready met 2 senioren en 1 adsp. twaalftal. Donderdag 1 Aug. bestuursvergadering bij J. P. Kruger. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: H. R. Arends, Nic. V. d. Laanstraat 36 Gespeeld: 24 Juli: Haarlem adsp.Nw. Flora-adsp. niet doorgegaan. 25 Juli: S.V. 2Haarlem 1 35 26 Juli: Haarlem.comb.Animo-Rcady-cómb. 1—2 Te spelen op Woensdag 31 Juli: Haarlem 1 Oosterkwartier 3* tot 7.15 uur in hel Noordersport park. Te spelen op Donderdag 1 Augustus S. V.-adsp. Haarlem-adsp. te 7.30 uur, terrein Santpoort. Ver trek per fiets van het Noorder Sportpark te 7 uur. Dinsdag 30 Juli bestuursvergadering te 8 uur in de Nic. v. d. Laanstraat 36. Oefenen en trainen op de bekende tijden in het Noorder Sportpark. TENNISLES en TRAINING. C. M. M. CONSTANDSE. Koninginneweg 61 A - Telef. 16766. (Ado Ingez. Med.i TOURNAMENT „JATILOO". Zaterdag moest gespeeld worden tusschen de gietbuien door, maar toch werd nog een flink aan tal partijen gespeeld. De uitslagen van Zaterdag zijn: Hcerenenkelspel B, halve eindstrijd. P. JossoC. Denijs 64, 26, 75. Gemengddubbelspel B tweede ronde: Mevr. v. Eckelt en A. Catsmej. E. Renses en W. ten Houten de Lange 62, 16, 64. Mevr. Bierenbroodspot en Bierenbroodspotmej. v. Hofwegen en Adriani Engels 57, 60, 61. Heerendubbelspel B, tweede ronde. M. Bierenbroodspot en N. Andre de la PorteJ. Logger en S. Hiemstra 64, 61. Damesdnbbelspel B, halve eindstrijd. Mej. H. Josso en mej. K. Mosmej. M. ten Have en mej. A. Schroder 62, 911, 64. Troostronde Heerenenkelspel B, eerste ronde. G. HoovenD. Nieman 108, 16, 75. v. EckeltH. Stalling w.o. Heerenenkelspel A, eerste ronde. E. Hoeke—H. Seveke 6—0-, 6—0. M. Wijt—L. H. Okker 5—7, 6—2, 6—3. Tweede ronde. E. Hoeke—M. Wijt 6—0, 6—0. F. Baandersv. d. Linde 75, 62. Halve eindstrijd. C. VerwaalF. Baanders 62, 61. Damesenkelspe! A, halve eindstrijd. Mevr. v. d. Klashorstmej. Z. Smits 63. 75. Gemengddubbelspel A. eerste ronde. Mej. Z. SmitsPeetersmej. E. Fonkert en J. v. d. Bliek 62 ,97. Halve eindstrijd. Mej. Z. Smits en Peetersmej. Blikslager „v. Halem" 6—3, 2—6, 6—3. Heerendubbelspel A, eerste ronde. H. Seveke en H. BorgerdingSchouten en Bier man 6—3, 2—6, 6—3. Tweede ronde: Hoeke en NielsenBlom en v. d. Bliek 61, 6—2. J. v. d. Togt en J. Dolleman-v. Bellen en A. Dieckman 63, 62. DE WEDSTRIJDEN- VAN ZONDAG. De wedstrijdleider, de heer Fred M. Kramer, die Vrijdag nog voor een schijnbaar hopelooze taak stond, is er toch nog in geslaagd, het tournament op Zondagavond te doen eindigen. Het heerenenkelspel A leverde een onbedreigde zege voor Hoeke op; 60, 60 in de eerste ronde; 60, 60 111 de tweede ronde, een walk over in den halven eindstrijd, die wellicht ook een 60, 60, uitslag gebracht zou hebben en een 6—0, 60 finale! Het damesenkelspel A gaf in de late uren van Zondag nog een spannende finale. Mej. J. Goeting begon goed tegen mej. Z. Blikslager. Met 62 werd de eere set gewonnen en reeds kwam het einde in zicht toen ook de tweede set tot 51 voor mej. Goeting gevorderd was. Toen liet mej. Goeting even den aanval loa; vermoedelijk door moeheid; mej. Blikslager verzamelde al haar krachten en won na een hevigen strijd de tweede set met 86. De beslissende set won mej. Blikslager met 62. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelsjel B, tweede ronde. M. WijtP. Dickmann 63, 1—6, 63. Halve eindstrijd: M. WijtC. Borgerding 75, 68, 86. Eindstrijd: M. WijtP. Josso 64. 64. Damesenkelspel B, eindstrijd. Mej. K. Mosmej. A. Schroder 26. 97, 108. Gemengddubbelspel B, halve eindstrijd. Mej. K. Mos en P. Jossomevr. v. Eckelt en Cats 6—3, 6—4. Mej. A. Schroder en A. Huisstedenmevr. Bie renbroodspot en Bierenbroodspot 63, 62. Eindstrijd. Mej. A. Schroder en A. v. Huisstedenmej. K. Mos en P. Josso 61, 63. HeerendubbelspeL B, halve eindstrijd. M. Bierenbroodspot en W. André de la Porte J. ten Houten de Lange en W. Bitter 63, 16. 6—3. Eindstrijd. A. v. Huissteden en C. MelseM. Bieren broodspot en W. André de la Porte 64, 64. Damesdubbelspel B, eindstrijd. Mej. H. Josso en mej. K, Mosmevr. A. Saarberg en mevr, Bierenbroodspot 57, 62, 63. Troostronde heerenenkelspel B, eerste ronde. HiemstraE. Dommering 61, 61. Tweede ronde. E. J. AlofsG. Hooyen 6—4, 2—6, 6—3. v. Eckelt—F. Wildeboer 3—6, 6—0, 6—2. N. J. ten Houten de LangeHiemstra 61, 64. H. MosM. Langendam 63, 75. Halve eindstrijd. v. Eckelt—E. J. Alofs 6—4, 6—2. H. MosW. J. ten Houten de Lange 61, 61. Eindstrijd. v. Eckelt—H. Mos 9—7, 6—3. Troostronde damescnkelspel B. eindstrijd. Mevr. C. Kramermej. L. Grimberg: niet ge speeld. Heerenenkelspel A.halve eindstrijd: E. Hoeketen Houten de Lange w.o. Eindstrijd: E. Hoeke—E. Verwaal 6—0. 6—0. Damesenkelspel'A, halve eindstrijd. Mej. Z. Blikslagermej. B. v. d. Haar 61, 62 Mej. J. Goetingmevr. R. v. d. Klashost 62. 1—6, 7—5. Eindstrijd. Mej. Z. Blikslagermej. J. Goeting 26, 8- 6—2. Gemengd dubbelspel A, eerste ronde. Mej. Blikslager en „van Halem"E. Hoeke en n. N. w.o. Mej. Adams en Schoutemej. N. Fonkert en H. Blom 62, 64. Halve ehidstrijd: Mej. J. Goeting en J. v. d. Stadtmej. I. Adams en A. Schoute 86, 64. Eindstrijd: Mej. J. Goeting en J. v. d. Stadtmej. Smits en Peeters 86, 75. Ileerendubbelspcl A, tweede ronde. C. Borgerding en OkkerH. Seveke en H. Bor gerding 97, 61. Peters en MeylingBaanders en v. d. Stadt 62, 6—4. Halve eindstrijd. E. Hoeke en NielsenC. Borgerding en Okker 7—5, 6—2. J. v. d. Togt en J. DollemanPeters en Meyling 4—6, 6—2, 7—5. Eindstrijd: E. Hoeke en NielsenJ. v. d. Togt en J. Dolle man 62, 63. Damesdubbelspel A. halve eindstrijd. Mevr. Max en mevr. v. d. Klashorstmej. E. Fonkert er. mej. N. Fonkert 16. 62. 63. Eindstrijd: Mej. Z. Blikslager en mej. I. Adamsmevr. R Maxmevr. R. v. d. Klashorst 6—3, 64. De Heer en Mevrouw SMIT MARTENS geven met groote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon PETER. Haarlem, 29 Juli 1940. Patrimoniumstraat 3. Tijdelijk: Beatrix Kliniek. Heden overleed, zeer on verwacht, in vollen vrede onze geliefde Zuster, Be huwdzuster, Tante en Nicht Christina Hendrika de Bruin in den ouderdom van 67 jaar. Haarlem: L. W. BIJKERK- DE BRUIN H. BIJKERK. W. A. VAN LUYK— DE BRUIN J. C. SEVERS— DE BRUIN Geleen: A. H. BESANQON— DE BRULN Haarlem: H. M. E. BIJKERK. Nichten en Neven.* Haarlem, 27 Juli 1940. Raamsingel 14. Verzoeke geen bezoek en geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 31 Juli a.s. op de Alge- meene Begraafplaats te Heemstede, 's namiddags half twee. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte in den ouderdom van 70 jaren voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden onze geliefde jongste Broe der, Zwager en Oom Franciscus Rijnierse Uit aller naam: P. RIJNIERSE Overveen, 27 Juli 1940. Zijlweg 11. Tandheelkundige Middenst.verï Kunsttanden Gebitten f 37.50 Betaling f 1.— per week. Frans Halsstraat 11. Kinderarts. VAN EEDENSTRAAT 15. heeft de practijk HERVAT. Tandheclk. Instituut Haarlem-N. Tclcf. 16726 preekuren: lederen morgen van 912, Behalve Donderd. Dinsdag- en Donderdagavond van 7—8',^. Pijnloos trekken Inbegrepen. MEVROUW! Bel op. 14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. VELLEMAN. Zijlstr. 62, Haarl Ter overname aangeboden: studieboeken M. TS. voor lste, 2de en 4de studiejaar. Julianalaan 79, Overveen. CORRECT GEKLEED!! Abonnement f 10 p. m. Vraagt in zage stalencoll. Bi\ No. 3949 bur. van dit blad. Perceelen voor Geldbelegging v.a. f 3600. Inlichtingen bij Makelaars kantoor J. P. V. VELSEN, Kleverlaan 174, Haarlem, Telefoon 12840. JAARL. ALG. VERGADERING van Aandeelhouders in de N.V. „Mij. tot Expl. van Bebouwde Eigendommen", te Haarlem, op DINSDAG 13 AUGUSTUS 1940. v.m. 11 uur, ten kantore der vennootschap. Iepenlaan 2. te Bloemendaal. alwaar agenda en bescheiden ter visie liggen op vertoon van aandeelen. mede vereischt voor toelating tot de vergadering. FLINKE DAGDIENSTBODE GEVRAAGD, zelfstandig kunn. werken. Uitsluitend voor de huish. Mevr. JES, Juliana- park 64. HUISHOUDSTER gevraagd, per 1 Sept. a.s. in kl gezin. Moet in staat zijn geheel zelfstandig de huishouding te bestieren. Betrouwbaar karak ter, zoomede zeer besch. manie ren en nette veschijning B. met uitv. inlichtingen (referenties, leeftijd, etc.) onder No. 4072 bur. van dit blad. Instrumentmaker gevr., die enkele uren p. w. be schikbaar heeft voor onderhoud van automaten. Brieven onder no. 4070 bur. van dit blad. FIJNE VLEESCHWAREN. gevraagd, ongev. 18 jaar. Aanm J. HEIJDEMA. Zijlweg 95. Te huur gevraagd op goeden stand voor Dame m. 1. gem. Zit- en Slaapkamer met koud en warm water, liefst centr. verw., met of zonder pens. Brie ven onder no. 4071 bur, van dit blad. VEILIG WONEN! Te koop voor geldbelegging een Heerenhuis a. d. Crayenester- laan 45 te Haarlem bij Heem stede. Te bevr. H. Oudshoorn, makelaar te Velsen, Tel. 5628. En stel aan het zout even hooge eischen als aan Uw groenten! Neem daarom NEZO, het zuivere, hygië nisch verpakte en be reide keukenzout van Boekelo 13 ets. per Kilopak. N.V. KON, NEDERL. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO - HENGELO NEDERL. CRICKETBOND. ROOD EN WIT-V. R. A. Rood en Wit wint den wedstrijd na een spannende finish op de tweede innings met 8 wickets. V.R.A. won den toss en trok naar de wickets. Voor 15 runs zaten de eerste drie batsmen weer aan den kant. waarna Wittebol en Ingelse het totaal wisten óp te voeren. Sodderland en Hage naar boden aan de batsmen weinig gelegenheid tot scoren. Vooral Sodderland was weer perfect op dreef met den bal. Na Cornelisse (8) en Ingelse (10) is Wittebol de eenige, die stand weet te houden. Hij vergeet echter het eenige, waar hij in de ge geven omstandigheden toe in staat is: te scoren. Stug verdedigend ziet hij zijn medespelers den één na den ander verdwijnen, zonder dat het totaal noemenswaard wordt verhoogd. Het gaat uitermate langzaam Bij de lunch zijn er na 21/4 uur cricket45 runs en er zijn 7 wickets gevallen. Te kwart over twee is de innings geëindigd voor het totaal van 74 runs, waarvoor de V.R.A.-batsmen maar liefst 2 3/4 uur noodig hadden. Voor Rood en Wit lijkt het vrij eenvoudig, dit totaal te passeeren, doch het zou geheel anders uit pakken! Vergeten we niet te vermelden dat Sod derland en Hagenaar de wickets broederlijk deel den voor resp. 25 en 41 runs in gezamenlijk 40 overs met resp. 6 en 5 maidens. Gobets deed achter het wicket uitstekend werk; hij wist o.a. Cornelissen fraai te stumpen en aanvoerder Klink uitstekend te vangen. Dan krijgen we de Rood en Wit innings. W. Kramer en P. Hagenaar maakten als 2e en 3e man resp. 13 en 8 en Sodderland bleef met 6 niet uit. De rest „was nergens". Vooral Peters hield opruiming; zijn cijfers 7 voor 17 spreken boekdeelen. De kwa liteit van zijn bowlen was echter zeer matig. De batsmen brachten er niets van terecht; het leek nergens naar. 46 runs werden het tenslotte: in ïy, uur was de zaak bekeken. Klink stond Peters met 2 voor 25 goed terzijde. Nog 2 uur 17 minuten speeltijd bleven over. Vrij wel te kort om nog een gunstig resultaat voor de Haarlemmers te kunnen verwachten. Maar cricket is nu eenmaal cricket en dus stuurde v. d. Togt de Amsterdammers voor de tweede maal in. Nu toonde Sodderland wat hij onder dergelijke om standigheden waard is. Het werd een ramp voor de V.R.A.-batsmen. Zes waren er uit voor 12 runs; 7 voor 15 en daarmede werd de kans voor een toch nog mogelijke Rood en Wit zege steeds grooter. Het achtste wicket viel op 23, ae 30 kwam nog op het scoringbord, doch voor 37 hadden alle V.R.A.- menschen een beurt gehad. Het vertoonde was beneden peil. Eén uur en 25 minuten had de 2e innings der gasten geduurd, zoodat Rood en Wit voor de taak werd gesteld, in 54 minuten 67 runs te maken. Het lukte. Na een pcrtecten start zorgden P. Lammerts v. Bueren en W. Kramer voor 43 runs binnen het half uur. Toen werd de eerste voor 20 door Peters gebowld. Hagenaar werd spoedig gevangen voor fi en daarna brachten Kramer en v. d. Togt Rood en Wit in veilige haven. Na precies 40 minuten werd de winnende run door den Rood en Wit-captain gescoord. Hij bleef met 4 not out en W. Kramer met een gelukkige doch zeer verdienstelijke 32. Na een zeer spannende finish won Rood en Wit met 8 wickets. In de 2e innings bowlde Sodderland 6 voor 15 en v. d. Togt 4 voor 16. R. Kramer deed in de eerste, zoowel als in de tweede innings een zeer mooie vang op silly-mid-on. en een zeer goede vang van Sodderland, waarmede hij Klink, toen deze op het critieke moment op v. d. Togt's bowlen ging ran selen, terug zond dienen wij te vermelden. Wittebol deed een zeer mooie slip-catch in de 2e innings van beide wickets in de laatste innings voor 29 runs. A.s. Zaterdag en Zondag speelt Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tegen H.B.S. De overige eerste-klassers. Ook Zondag is er weer een drie-punts overwin ning behaald, ditmaal door A.C.C. tegen S.C.H.C. Eerste innings S.C.H.C. slechts 28; van A.C.C. 158 voor 7 (gesl.) We Staats not out 38 H. R. Pront 26. Tweede innings S.C.H.C. 120; (C. Breuning 59). V.V.V. won met 98 runs van Hercules. Eerste in nings Hercules 102 (L. Cremers 35); V.V.V. 200 voor 8 (gesl.) A. van Stuyvenberg 53 en H. Pelser 32. Tweede innings Hercules 57 voor 9 (tijd). Volgens de verwachting heeft H.B.S. van Sparta gewonnen met 42 runs op de eerste innings. H.B.S. eerste innings 83 (H. Herklots 38); Sparta 41 (L. C. F. Wunder 328). Tweede innings H.B.S. 68 voor 0 (H. Herklots 47). V.O.C. won met één run op de eerste inings (nog 4 wickets in handen) van H.C.C. II. Eerste innings H.C.C. II 191 (G. W. R. Deutz 49), V.O.C. 192 voor 6 (A. Nieuwenburg 69 en A. Terwiel 47). In Den Haag verloor Hermes-D.V.S. van H.C.C. I. Eerste innings Hermes 122, (C. Tettelaar 33); H.C.C. I 196 voor 7 (gesl.). Mr. P. B. M. ten Bosch 65 en W. H. Gallois 31. Tweede innings Hermes 42 (door de Schiedammers voor 4 opgegeven). Afd. West Noord I. ~3 S i i .J -j s c nr M w a A.C.C. 8 3 2 1 2 0 13 Rood en Wit 7 3 2 0 2 0 12 V.R.A. 8 4 0 1 3 0 9 V.V.V. 8 3 0 3 2 0 9 Haarlem 6 2 0 2 0 2 4 S.C.H.C. 7 2 0 0 4 1 3 Hercules 8 1 0 1 5 1 2 Afd. West Zuid I. H.C.C. I 7 6 0 0 1 0 12 Hermes-D.V.S. 8 4 1 0 3 0 11 H.C.C. II 7 3 1 0 3 0 9 H.B.S. 6 3 0 0 3 0 6 V.O.C. 7 3 0 0 4 0 6 Excelsior 7 3 0 0 3 1 5 Sparta 6 0 0 0 5 1 X HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 5—C. V. H. 3. Haarlem 5 trok het eerst naar de wickets en scoorde 226 punten voor het verlies van 5 wickets. .P van de Wal 12. J. P. Groeneveld 20. G. Wessel 25 en J. Mijer 30 n.o. Van der Vlugt 1 voor 41. Van der Pas 2 voor 38 en R. Latte 1 voor 25. Toen de tijd verstreken was had C.V.H. 80 runs voor 7 wickets. Van der Pas 20. J. Machielse 19 n.o. en J. Bastianen 11. G. Wessel 4 voor 19 en van de Wal 1 voor 32. Bloemendaal—Rood en Wil 4. Toen de stand 5 voor 26 stond stuitten Thiel en Sinnecker de collapse en brachten de Rood en Wit ters het tot 77. Roorda 10 J. H. Thiel 11. Sinnecker 13. H. Thon 12 en J. van Duinen 11. L. van der Meij 3 voor 35. G. Kesting 4 voor 20 en W. van der Werff 1 voor 14. J. Barendsen was voor de Bloemendalers onbespeelbaar, maar G. Kesting en J. Roozen brach ten het van 7 voor 2-7 tot 8 voor 50, terwijl hel ein de kwam op 65. A. J. de Haan stumpte op het bowlen van Berendsen 2 batsman op eenvolgende ballen. H. Thon 2 voor 30 en J. Berendsen 7 voor 24. Stand op 27 Juli. gesp. gew. gel. verl. pnt. Rood en Wit 3 Rood en Wit 4 C.V.H. 3 R.C.H. Bloemendaal Haarlem 5 C.V.H. 2 Haarlem 4

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3