Druk weekeinde te Berchtesgaden. Roemeensche staatslieden te Rome. Optreden van net Duitsche duikbootwapen. MAANDAG 29 JU L T 1940 H A "A" R r K M'S D A 'G B I! A D" 5 Hitier ontvangt Bulgaarsche en Slowaaksche staatslieden. Het D.N.B. publiceerde Zaterdag het vol gende communiqué over de Duitsch-Bulgaar- sche besprekingen: De Führer heeft heden middag in tegenwoordigheid van den rijks minister van buitenlandsche zaken Von Rib- bentrop, den Buigaarschen minister-president Filoff en den Buigaarschen minister van bui tenlandsche zaken Popoff ontvangen. De be spreking, waarbij de gezant te Berlijn Draga- noff. en de Duitsche gezant te Sofia. Von Richthofen, aanwezig waren, verliep in den hartelijken geest der traditioneele vriend schap. die tusschen Bulgarije en het Duitsche rijk sedert de wapenbroederschap van den wereldoorlog onveranderd bestaat. Het onderhoud duurde ruim twee uur. Nader berichtte het D.N.B. dat de Bulgaarsche staatslieden Zaterdagavond de terugreis hebben aanvaard. De rijksminister van buitenlandsche zaken vergezelde hen tot het sta'ion van Salz burg en nam daar op zeer hartelijke wijze af scheid van den Buigaarschen minister-president en den Buigaarschen minister van buitenlandsche zaken, die om 19.30 met een specialen trein ver trokken. Uit Salzburg zoo deelt het D.N.B. mede werd Zondag van semi-officieele zijde gemeld: ..De Führer ontving heden om 15.00 uur den president van de Slowaaksche republiek, dr. Joseph Tiso, den Slowaakschen minister-pre sident, professor dr. Tuka en Sano Mach. Na een ontvangst bij den rijksminister van bui tenlandsche zaken, Von Ribbentrop. in huize Fuschl bij Salzburg, vergezelden de chef van het protocol, gezant Von Dörnberg en de Duitsche gezant te Pressburg, Bernard, de Slowaaksche staatslieden, in wier gevolg zich de Slowaaksche gezant in Berlijn, Cernak, bevond, per auto naar den Oberzalsberg. Op het bordes van den Berghof ontving de Führer de Slowaaksche staatslieden, terwijl een eerewacht van den lijfstandaard „Adolf Hitier" stond aangetreden. In aansluiting hierop begonnen in de hal van den Berghof in tegenwoordigheid van den rijks minister van buitenlandsche zaken de besprekin gen, waaraan staatspresident dr Tiso. minister president Tuka en Sano Mach deelnamen. De besprekingen waren na ongeveer anderhalf uur, om 16.30 uur, beëindigd. Naar men verneemt zijn de besprekingen als ge volg van de tusschen de beide landen bestaande nauwe betrekkingen in een geest van vriend schap en hartelijke verstandhouding gevoerd. Na de besprekingen vergezelde de Führer dr. Tiso en prof. Tuka naar het portaal van den Berghof, waar hij zeer hartelijk afscheid nam. De Slowaaksche staatslieden maakten daarop een tocht door de omstreken van Berchtesgaden en keerden daarna naar hun hotel in Salzburg terug. Nadat Von Ribbentrop ter eere van de Slowaak sche gasten in hotel „Oesterreicher Hof" een re ceptie had gehouden, zijn dr. Tiso, prof. Tuka en Sano Mach des avonds om 18 00 uur met een specialen trein uit Salzburg vertrokken. Von Ribbentrop vergezelde dr. Tiso en dr. Tuka naar het station, waar hij hartelijk afscheid nam van de gasten uit het bevriende Slowakije. De richtlijnen van den nieuwen koers. In de „Essener National Zeitung" geeft de spe ciale correspondent van het blad te Salzburg ten aanzien van de doelstelling en het verloop der besprekingen met de Roemeensche en Bulgaar sche kabinetsleden een preciseering van het Duitsche standpunt, waarin oa. gezegd wordt: ,.In de plaats van de Engelsche politiek van ontbinding en terreur op den Balkan treedt de door hooge verantwoordelijkheid gedragen poli tiek der as-mogendheden. Duitschland en Italië hebben er steeds weer den nadruk op gelegd dat hun belang bij het Zuidoosten bestaat in de handhaving van den vrede en de waarborging van een duurzame orde. De belangstelling van Duitschland vloeit hieruit voort dat het aanzien lijke economische belangen in het Zuidoosten heeft. Men is in Duitschland van oordeel dat de Zuidoostelijke problemen in vrije overeenkomst en volgens een door verantwoordelijkheidsbesef Ingegeven politieke gedragslijn door de Balkan volken zelf geregeld moeten .worden, zoodat de reorganisatie in Zuidoost-Europa niet tot een bron van nieuwe wrokgevoelens en eventueele latere verwikkelingen kan worden. Het is in strijd met de opvattingen van Duitschland en Italië dic taten te scheppen. Vrijwillig aangegane verbin tenissen, aangepast aan bestaande beginselen, worden echter bevorderd, waardoor de voorwaar den worden geschapen voor het tot stand brengen en in stand houden van stabiele verhoudingen. Niet het willekeurig negeeren van minderheden- kwesties zoo vervolgt de correspondent doch de doelbewuste regeling hiervan is evenzeer een voorwaarde voor het tot stand brengen van een duurzamen vrede als het oplossen van territoriale vraagstukken, zooals bijv. tusschen Roemenië en Bulgarije eenerzijds en Roemenië en Hongarije anderzijds bestaan. Het Duitsche rijk neemt ook ten aanzien van deze vraagstukken een duidelijk omlijnd stand- punt in, dat door het vaste voornemen een duur- i zamen vrede te scheppen gekenmerkt wordt. Met I Hongarije en Bulgarije verbindt ons een oude hartelijke vriendschap, die door de wapenbroe derschap in den wereldoorlog en door de vol be- grip zijnde houding der beide landen na den oorlog tot nu toe behouden is gebleven. In welingelichte kringen te Salzburg verklaart men ten aanzien van de besprekingen met de Bulgaarsche staatslieden dat Duitschland het nooit onder stoelen of banken heeft gestoken en vooral thans geen aanleiding heeft te verzwij gen dat Duitschland sympathiek staat tegenover de verstandige revisionistische eischen van Hon garije en Bulgarije. Men herinnert eraan dat de constructie en structuur van Roemenië door de na-oorlogsche verdragen op een ten deele onlogi sche wijze zijn geschapen. Men wenst erop dat Roemenië door de Westelijke mogendheden wel bewust in een onnatuurlijke rol is gedrongen, die het alleen niet kon spelen. Men legt er den na druk op dat deze politiek thans definitief ten einde is en dat Roemenië zich ook van zijn kant ervan bewust is dat deze politiek tot het verleden moet behooren en geliquideerd moet worden. Het is tijd. dat de onzinnige verschijnselen, die tot voortdurende oorlogen leidden en leiden konden, 1 spoedig en definitief weggenomen woren. De Hongaren zoo besluit het artikel weten zeer goed dat een regeling zonder dat zij iets van hun oude doelstellingen prijs geven, niet moge lijk is. Evenzoo verkeeren ook de Roemenen niet meer in het onzekere over het feit, dat de klaar blijkelijke ongerechtigheden, die Hongarije bij de vorming van Roemenië werden aangedaan, een permanente aanleiding tot gevaarlijke spannin gen vormen en dat zij uit den weg geruimd moe ten worden, wanneer een voor beide volken vruchtbare vredestoestand in de Donauvlakte zijn intrede moet doen." In een tweede commentaar schrijft de „Natio nal Zeitung" te Essen o.a.: „Slowakije is met het Duitsche rijk verbonden door een betrekking van bijzonder karakter, die wordt gekenmerkt door een openhartige en sterke vriendschap, en door het feit dat Slowakije zich bij de oiganisatie van zijn staat onder de mili taire bescherming van Duitschland heeft gesteld, waarbij echter zijn binnenlandse he onafhanke lijkheid en vrijheid volkomen gewaarborgd zijn. Deze betrekking is in haar soort nieuw. Zij vloeit voort uit het juiste inzicht der Slowaaksche re- geering. die steun zocht bij de sterkste Europee- sche mogendheid, welke den jongen staat de ont wikkeling van het eigen leven mogelijk maakte en hen: alle schokken van buiten-af bespaarde door de militaire bescherming. Van binnenlandsche moeilijkheden is Slowakije niet geheel verschoond gebleven. Het was voor den nieuwen staat niet gemakkelijk den inwen- digen grondslag voor zijn continuïteit te schep pen en de politieke leiding onmiddelijk en defi nitief te vestigen. Niet in de laatste plaats door het vertrouwen der Slowaaksche leiders in het Duitsche rijk zijn zekere moeilijkheden zeer ge makkelijk overwonnen. Slowakije, dat in volle dige politieke, economische en cultureele zelf standigheid leeft en zich onder de militaire be scherming van Duitschland heeft gesteld, heeft in vrije samenwerking met Duitschland in menig opzicht geanticipeerd op datgene, wat ook de toekomstige samenleving der volken in Midden Europa zal kenmerken." Voorwaarden voor geschapen. ontspanning Uit Rome verneemt het D.N.B.: In politieke kringen alhier verklaart men dat het thans de taak der belanghebbende Donau- staten is, op grond van de besprekingen te Rome en Salzburg, langs den weg van rechtstreeksche overeenkomsten te komen tot terzijdestelling van de tegenstellingen, die noodig is in het belang van een definitieven vrede in het Donaugebied. Nu de Engelsche en Fransche invloed in het Zuidoosten voor goed vernietigd is, hebben de mogendheden der spil in volkomen eendracht de voorwaarden en de ontspanning gebracht, die het den belanghebbenden staten mogelijk maken hun tegenstellingen voor altijd uit den weg te ruimen. Daarmede zijn ook de voorwaarden voor een rechtstreeksche regeling van de politieke en ter ritoriale vraagstukken op den Balkan geschapen. Men toont zich hier voldaan over het verloop der besprekingen en over de ontwikkeling, die nu In Zuidoost Europa begonnen is en verwacht dat thans een nieuw tijdperk van opbouwende en vreedzame samenwerking zal aanbreken. Bulgaarsche persstemmen. Een D.N.B.-bericht uit Sofia meldt: De Zondagsbladen zijn grootendeels gewijd aan de besprekingen te Salzburg en de ontvangst van de Bulgaarsche staatslieden door den Führer. Al gemeen leggen de bladen den nadruk op Duitsch- latids streven naar de versterking van den vrede in Zuidoost Europa. Duitschland heeft, aldus ver klaart de ..Utro", steeds op het standpunt ge staan, dat de toestand, door Versailles geschapen, den vrede niet beveiligde. Engeland heeft steeds aan de andere zijde gestaan en doet dat nog. De „Doemn" spreekt de overtuiging uit dat de thans aangevangen actie tot de belangrijkste taken van de mogendheden der spil behoort. Zij is een deel van het plan voor de reorganisatie van Europa. Duitschland en Italië hebebn zich tot taak ge steld een blijvenden vrede tot stand te brengen. De bladen melden eenstemmig, dat de Bul gaarsche ministers voldaan zijn over de ontvangst en de besprekingen in Duitschland. De ministers worden heden te Sofia verwacht. Ylaamsche lioogleeraren verlangen schorsing van gevluchte collega's. Motie van Gentsche professoren. Het D. N. B. meldt uit Brussel: De Vlaamsche hoogleeraren van de universiteit van Gent heb ben een motie aangenomen, waarbij diegenen van hun collega's, die naar Frankrijk gevlucht zijn en daar de regeering Pierlot gesteund heb ben, niet meer gerechtigd zullen zijn colleges te gevena „Volk en Staat" deelt in dit verband mede dat tegen den onlangs teruggekeerden professor Van Oye door de studenten een be tooging is georganiseerd, waarbij zijn verwijde ring van de universiteit werd geëischt." Britsche torpedo jager verloren Reuter meldt uit Londen dat de Engelsche torpedopager „Boreas" getorpedeerd en gezon ken is. IN HET BUITENLAND. Hoezeer de as-mogendheden streven naar een snelle stabiliseering van den politieker» toestand in Zuid-Oost Europa mag wel blijken uit de drukke diplomatieke besprekingen, die in de laatste op hun initiatief gehouden worden. Gedurende het afgeloo- pen weekeinde confereerden te Bei-chtesgaden Bul gaarsche en Slowaaksche staatslieden met Hitier en Von Ribbentrop. terwijl terzelfder tijd te Rome Roe meensche ministers,, die tevoren eveneens op Duitsch gebied besprekingen hadden gevoerd, met Mussolini en Ciano in contact traden. Ofschoon de officieele communiqués zich bepalen tot de vermelding van den hartelijken en vriend- schappelijken geest, waarin de besprekingen plaats vonden valt uit ae bevoegde commentaren, die in de laatste dagen over de nieuwe plannen betreffende den Balkan gegeven zijn, te concludeeren dat Europa aan den vooravond staat van een belangrijke geo grafische, ethnografische en bovendien economische reorganisatie in zijn zuidoostelijken hoek. Met an dere woorden: de verdere liquidatie van de na den wereldoorlog opgestelde verdragen. waarbij ook Centraal en Zuidoost-Europa belangrijke grenswijzi gingen ondergingen, staat voor de deur. Dat de as- mogendheden bij hun initiatief geenszins het plan hebben aan de betrokken landen hun wil op te drin gen door middel van dictaten, kan niet anders dan tot verheugenis stemmen. In Duitschland is men van oordeel en hier ci- teeren wij de „Essener National Zeitung" dat de Zuidoostelijke problemen in vrije overeenkomst en volgens een door verantwoordelijkheidsbesef inge geven politieke gedragslijn door de Balkanvolken zelf geregeld moeten worden, zoodat de reorgani satie niet tot een bron van nieuwe wrokgevoelens en eventueele latere verwikkelingen kan worden. Wie toch de gevolgen van de verdragen van Ver sailles en Trianon voor oogen houdt, kan niet an ders doen dan volmondig met deze opvatting in stemmen. Wat nu de nieuwe terriotariale grenzen betreft, het ligt in de lijn der verwachting dat Roemenië, dat na den oorlog enorme gebieden er bij kreeg men denke aan het Hongaarsche Zevenburgen ten tweeden male een veer zal moeten laten. De lang gekoesterde revisionistische verlangens van Bulga rije en Hongarije, welke den steun hebben van de spil-mogendheden, zullen dus vermoedelijk binnen kort tot werkelijkheid worden gebracht. Bij dit alles komt vanzelf ook de brandende kwes tie der minderheden in Europa, weer op het poli tieke tapijt. Het is van belang bij dit onderwerp aan te teekenen dat men zich in Duitschland op het standpunt stelt dat het totstandbrengen van een duurzamen vrede in hooge mate afhankelijk is van de regeling van het minderhedenvraagstuk. Onderhoud met Mussolini en Ciano. Stefani meldt uit Rome: De minister-president van Roemenië, Gigurtu, en de minister van buitenlandsche zaken, Manoilescu, werden op het station verwelkomd door graaf Ciano als vertegenwoordiger van Mussolini en an dere autoriteiten. Na de eerecompagnie te hebben geinspecteerd begaven de gasten zich naar hun hotel, onderweg luide door de bevolking toege juicht. Des middags begaven de Roemeensche staatslieden zich naar het ministerie van buiten landsche zaken.. Het D. N. B. deelde later mede: De Ducc heeft om 48 uur de Roemeensche mi nisters ontvangen, in tegenwoordigheid van Ciano, waarmede de Roemeensche gasten reeds in den middag een onderhoud van anderhalf uur hadden gehad. Het onderhoud met den Duce duurde tot 19.40. Des avonds werd in de Roemeensche legatie een maaltyd aangeboden ter eere van graaf Ciano, waaraan behalve de Roemeensche staatslieden en den Roemeenschen gezant verscheidene Italiaan- sche en Roemeensche persoonlijkheden aanzaten Om 23 uur keerden Gigurtu en Manoilescu weer naar Boekarest terug. Dc mislukte aanslag op Eden. Weinigen waren op de hoogte van de reis van den minister. Het D.N.B. meldt uit Stockholm: De enkele dagen geleden door leden van het Ier- sche republikeinsche leger gepleegde aanslag op den trein, waarin de minister van oorlog, Eden, was gezeten, heeft in regeeringskringen groote zenuwachtigheid veroorzaakt. Slechts een zeer ge ring aantal leden der regeering was van deze reis op de hoogte. Het feit dat desondanks de mannen van Ira op de hoogte waren acht men een bewijs dat de Iersche republikeinen op de ministeries spionnen hebben. Daden van sabotage wijzen er op dat de daders in Engelsche militaü'e kringen handlangers hebben. De Engelsche autoriteiten bewaren over den aanslag op Eden het diepste stilzwijgen. Bieders in actie op de veiling van 35 paarden, welke op Houtrust te 's-Graven- hage werd gehouden. Als koopers kwamen zij in aanmerking, die bij de mobilisatie of tijdens den oorlog paarden of auto's hebben afgestaan. Een nieuw model locomotief voor goederentreinen is op de Duitsche Spoorwegen in dienst gesteld, om hoofdzakelijk op de berg-trajecten gebruikt te worden. Zes gewapende schepen tot zinken gebracht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Zondag bekend: .Hen duikboot onder bevel van kapitein luitenant Rollmann heeft uit een zwaar be veiligd Engelsch convooi in zeer korten tijd vijf groote bewapende schepen met een ge- zamenlijken inhoud van 48.000 b.r.t., waaronder een hulpkruiser van 18.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Het convooi werd uiteengeslagen. Deze duikboot heeft bovendien een bewapend Britsch koopvaardijschip van 6000 b.r.t. ge torpedeerd. (D.N.B.) Italiaansch legerbericht van Zaterdag Marinebasis van Malta gebombardeerd. ERGENS IN ITALIë, 27 Juli (Stelani). Legerbericht no. 48 van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: ,JDe marinebasis van Malta is tijdens den nacht hevig gebombardeerd. Behalve een vlieg tuig van het type Gloucester, dat zooals gister- ren gemeld in Noord-Afrika is neergeschoten, werd nog een tweede vliegtuig .van hetzelfde ty pe vernietigd. Van de overige fronten valt niets bijzonders te vermelden". Italiaansch legerbericht van Zondag: Verliezen der Britten in Noord-Afrika. ERGENS IN ITALIë, 28 Juli (Stelani). Legerbericht no. 49 van het hoofdkwartier luidt als volgt: ..De vlootbasis van Alexandrië is gebombar deerd. In Noord-Afrika hebben onze met succes be kroonde aanvallen aan gene zijde van de grens van Cyrenaica op Engelsche groepen pantser auto's den vijand opmerkelijke verliezen toege bracht: vier pantserauto's werden buit gemaakt en zes andere ernstig beschadigd. Er zijn eeni- ge krijgsgevangenen gemaakt, onder wie de officier, die het bevel voerde over een groep. Onze formaties luchtstrijdkrachten hebben gisteren ln het oosten van de Middellandsche Zee groote eenheden der Britsche vloot aan herhaalde, zeer doeltreffende bombardementen onderworpen. Te Bum-bade, waar de Blauwe Nijl het gebied van het Imperium verlaat heeft een van onze groepen strijdkrachten een talrijke vijandelijke groep verslagen en achtervolgt, waarbij den vijand ernstige verliezen werden toegebracht. MANDEL IN ALGIERS GEARRESTEERD. Stefani meldt: Uit Algiers wordt vernomen dat oud-minister Mandel, die 20 Juli met Da- ladier en 22 andere parlementsleden aan boord van het stoomschip „Massilia" uit Frankrijk was gevlucht en die er in geslaagd was in Casa blanca aan land te gaan, in Algiers is gearres teerd. Hij zal zich. te zamen met de anderen, moeten verantwoorden wegens samenzwering tegen de veiligheid van den staat. Berichlcn over relletjes te Londen. Ontevredenheid over het beleid van Churchill. Het A.N.P. meldt uit Madrid: De Spaansche bladen berichten met vette koppen over relle tjes in de straten van Londen en over toene mend verzet der Engelsche bevolking tegen de dictatuur van Churchill. Het Spaansche blad „Pueblo" schrijft in dit verband dat in Engeland de overtuiging veld wint dat de voortzetting van den oorlog zonder twijfel zelfmoord beteekent. Het is duidelijk dat Duitschland Engeland in een onhoudbare positie heeft gedrongen. Wanneer Hitier nog talmt met den aanval op Engeland, dan is dit alleen omdat hij van het Eutopeesche verant woordelijkheidsbesef doordrongen is. Lichting 1906 in Engeland opgeroepen. Twee andere lichtingen worden gekeurd. Het D.N.B. deelt mede: Alle Engelschen van de lichting 1906 moeten zich thans voor den militairen dienst melden. Verder werden de lichtingen 1903 tot 1905 voor de keuring opgeroepen. De datum daartoe is echter nog niet bepaald. Musaolini ontvangt buitenlandsche journalisten. De Duce demonstreert zijn goede gezondheid. Het D.N.B. meldt uit Rome: Eer. kwaadaardige propaganda, die van tijd tot tijd de gezondheid van Mussolini ..geschokt" noemt, is opnieuw door den Duce zelf gelogen straft. 35 buitenlandsche journalisten hadden gelegenheid hem gade te slaan bij den ochtend- rit. waarmede hij geregeld zijn dagtaak be gint, Frisch en monter verscheen de Duce kort na 8 uur op zijn lievelingspaard „Tiene", een geschenk van de stad Hannover, op de open bare rijbaan. Na eenige in draf en galop geno men ronden leidde de Duce zijn paard naar de hindernissen en horden, die hij allen herhaalde malen tot 1.75 Meter hoogte spelend nam. Lachend richtte de Duce zich tot de vertegen woordigers van de wereldpers met de vraag: „Ben ik ziek. ben ik vermoeid?" Als uit één mond klonk het even overtuigde als vroolijke antwoord. Neen. Na den ochtendrit begaf dc Duce zich naar het Venetiaansche paleis om de regeeringszaken te behartigen Tegen 2 uur keerde hij als gebruikelijk naar de villa Torlonia terug waar hij voor het begin van zijn tweede arbeidsperiode, de vertegenwoordigers van de internationale pers bij het eveneens dagelijks beoefende tennisspel opwachtte. Arbeidsdienst in Frankrijk. Plan van minister Ybarnegaray. V Het D.N.B. deelt mede: De ..Paris Soir" meldt dat de Fransche mi nister voor de jeugd en het gezin „Ybarnegaray, een omvangrijk plan uitwerkt voor de invoering van een arbeidsdienst. Een gedurende eenige maanden samenleven van jonge menschen uit alle lagen der maat schappij en uit de verschillende beroepen zou, naar het blad schrijft, evenals aan gene zijde van den Rijn ook in Frankrijk vele proble men kunnen oplossen. De arbeidsdienst zou ge bruikt worden voor landbouw-, wegen- en brug- genarbeid en voor werkzaamheden tot verfraaiing der steden. Inlichtingen gevraagd aan uit Frankrijk teruggekeerde militairen. Teneinde dc ingestelde nasporingen te verge makkelijken en den terugkeer van nog in Frank rijk vertoevende militairen te bespoedigen, wordt aan militairen, die reeds uit Frankrijk zijn teruggekeerd, verzocht alle te hunner be schikking staande gegevens ten aanzien van verblijfplaatsen, welstand, enz. ten spoedigste bekend te maken aan het algemeen informatie bureau, Lange Voorhout 7 te 's-Gravenhage. Den sedert 1 Juli uit Frankrijk teruggekeer den militairen wordt bovendien verzocht aan het algemeen informatiebureau van hun terug keer mededeeling te doen door middel van een briefkaart, waarop vermeld staan: naam en voorletters, geboortedatum, rang, onderdeel en particulier adres. (A.N.P.) PROGRAMMA DINSDAG 30 JULI 1940. JAARSVELD 414.4 M. 9 AVRO.uitzending. 8.Berichten A.N.P. gramofoonmuziek. 9.15 Omroeporkest en soliste (opn.) 10.Morgenwij ding. 10.15 Gramofonomuzick. 10.30 „Kinderen in deze tijd", causerie. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. 11.Huishoudelijke wenken. 11.20 Ensemble Jonny Kroon en orgelspel. 12.45 Berichten A.N.P. gramofoonmuziek. 1.— AVRO-Amusements-orkest en gramofoonmuziek. 2.— Huishoudelijke wenken. 2.10 Pianovoordracht. 2.40 Cyclus „In de schijn werper". 2.55 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.) 3.55 De Palladians. 4.45 AVRO-Dansorkest. 5.15 Berichten A.N.P. 5.30 AVRO-Aeolian.orkest en solist (opn.) 6.25 Gramofoonmuziek. 6.30 VPRO: Jeugduitzending. 6.45 Hawaiian-Serenaders orgelspel en gramofoonmuziek. (7.007.15 Vragen van den dag. A. N. P. 7.15—7.20 Berichten). 7.35 Cyclus: „Nederlands Provincieschoon" (Met re portages). 8.— Berichten A.N.P. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Cyclus „De wandelsport". 8.45 AVRO- Amusements-orkest en solist. 9.20 RadiotooneeL 9.35 Omroeporkest en declamatrice. 10.15 ca. 10.30 AN.P., sluiting. KOOTWIJK 1875 M. KRO-ultzending. 7-— Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Gramofoonmuziek. (11.1511.30 Berichten Engelsch). 12.— Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten A.N.P. 1.— KRO-Melo- disten (1.452.00 Gramofoonmuziek. 2.002.15 Berichten-Duitsch). 3.— Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 KRO-orkest. (4.154.30 Gramofoonmuziek.) 5.— Berichten (Duitsch). 5.15 Berichten A.N.P. 5.30 Musiquette en soliste. 6.15 Be richten (Engelsch) 6.30 RVU: Psychologische causerie. 7.— Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Gramofoonmuziek. 7.20 Reportage. 7.35 Gramofoon muziek. 8.— Berichten (Duitsch) 8.15 Berichten A.N.P. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Gramofoon. muziek. (9.15—9.30 Berichten-Engelsch). 9.40 Wij sluiten den dag. 9.45 Gramofoonmuziek. 19.— Be richten (Duitsch). 10.15—10.00 Berichten A.NP. 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (Engelsch).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7