ED. 0. De Sportdag van HENCELEN Sport-kaleidoscoop op iet E.D.O.-terrein HONKBAL. TAFELTENNIS WATERPOLO WIELRIJDEN ATHLETIEK KON. NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL ZWEMMEN. MAANDAG 29 TUET 1940 H A A RT'H iSf'S D A G B E A D 6 Niettegenstaande den regen der laatste dagen ver keerde het E.D.O.-lerrein in een uitstekenden toe stand, toen de Sportdag werd ingezet met den Honkbalwedstrijd E.D.O. tegen een Haarlemsch ne gental. E. I). O. WINT MET 4-3 VAN L)E REST VAN HAARLEM. Fraai veldwerk van Voetelink. De combinatie van De Rest sloot naar behoo- ren en behoudens een paar foutjes, sloot het veld werk goed bij het verrassende werpen van Klip (H.C.K.) aan. Deze pitcher had het in zooverre moeilijker dan Schijvenaar, dat op hem iets meer geslagen werd, dat hij iets minder goed gesteund werd dan de E.D.O.-werper, zonder dat er echter reden tot klagen is, ook al leverden de vier fouten van De Rest E.D.O. drie punten op. Zeer bijzonderen steun had Klip van Voetelink, die fraaie running-catches maakte, waarvan de eerste éénhandig en in zeer moeilijke positie. Dat was mooi gedaan! Het geschiedde met twee man uit en twee honken bezet, zoodat een tweetal pun ten werden voorkomen. Andere in dit team opval lende spelers waren Geurts, de achtervanger, Hunik, de korte stop en Bloemink op het derde honk. Fraai, goed van lengte en hoogte, waren de aangooien Van Geurts op de honken, waarmede hij driemaal succes had. Aan slag waren de prestaties van De Rest minder groot; het werpen van Schijvenaar, die ook nu verscheidene curvebhllen wierp, vormde daartoe een beletsel. Kwamen De Rest-spelers nog tot een behoorlijken slag, dan zorgde het E.D.O.-veld er voor dat daaruit geen gevaar ontstond. Bij zonder goed waren de aangooien van kortestop Wille, voortreffelijk de wijze waarop Schijvenaar het binnenveld beheerschte. Twee fraaie dubbel spelen in de zevende en achtste innings vormden het bewijs. E.D.O. speelde al evenzeer een goeden wedstrijd, maakte in het veldwerk slechts één fout, een on- zuiveren aangooi van Bloemink naar het eerste, waaruit De Rest in de vijfde inning de leiding ver kreeg, doch overigens was het spel perfect. Wel was de controle die Schijvenaar over zijn worpen had geringer dan van Klip, die geen enkelen vrijen loop toestond tegenover Schijvenaar zes, doch ook hier werkte de combinatie Schijvenaar KI. Zandstra uitstekend. Het was E.D.O. dat de score wist te openen. De honkslag van Schijvenaar zette de door Bloemink gemaakte fout in een punt om. Hoewel in de eer ste inning voor nul aan den kant gezet, scoorde De Rest in de tweede inning tweemaal, welke punten ontstonden uit twee vrije loopen en den daarop- volgenden slag van Voetelink. Een aangooi van Zandstra naa^ het tweede terwijl het derde honk bezet was stelde Geurts in staat te scoren (1—2). E.D.O. antwoordde met een honkslag van Oden- thal, die op den opofferingslag van Wille binnen kwam, doch de twee-honkslag van Verhagen bleef zonder resultaat. Vijf innings lang wist Klip, uit stekend door zijn veld geholpen, de score van E.D.O. ongewijzigd te houden ondanks de fraaie slagen van Kr. Zandstra, Hofstra, Schijvenaar en Augustinus. De vangen van Voetelink en het goede werk van achtervanger Geurts was daarbij van groot gewicht. In de vijfde innings leidde een fout van Oden- thalZandstra er toe dat Bloemink op de honken kwam en door zijn snelle honkloopen was het r gelijk, dat hij op den korten slag van Hunik wat deed Schijvenaar hier fraai veldwerk! het het thuishonk kon bereiken. Hoewel hierna Hoogen- dijlc en Bloemink nog een fraaien slag plaatsten, was het aan de dubbelspelen van Schijvenaar, de fraaie aangooien van Wille te danken, dat de Rest niet megr, tot scoren kwam. Een ónzuivere aangooi van Hunik naar Kleijn, was er de oorzaak van dat Vrenegoor voor E.D.O. gelijk kan maken. De tweehonkslag van Schijve naar had echter geen resultaat. In de laatste in ning moest E.D.O. alzoo den winnenden run scoren om een verlenging te voorkomen. Een fout van Van Tuy], die den bal liet vallen, had tot gevolg dat Verhagen het eerste honk bereikte en op den slag van Augustinus het winnende punt kon scoren. Dit was het einde van dezen prachtigen strijd, door E.D.O. verdiend met 43 gewonnen. E.D.O.: 0—0—0—0—1—1 4 Rest v. Haarlem; 020010000 3 HANDBAL. Rapiditas—Concordia (6—0) De tijdens den Noordersportparkdag gespeelde handbaldcmonstratie-wedstrijd tusschen Concordia en Rapiditas is in een volkomen verdiende over winning voor eerstgenoemde geëindigd. De roodwitten, die met vele invallers den strijd aanbonden, wisten voor de rust den stand blank te houden, dank zij uitstekend werk van doelman Ten Have. In de tweede helft bleek Concordia vrijwel uit gespeeld te zijn, waarvan de tegenpartij dankbaar profiteerde.. Door goede schoten van Brussé, Van Gorcum en Zeegers, werd de stand langzaam, maar zeker tot 60 opgevoerd. Hoe de rood-witte voorhoede het ook probeerde het lukte niet, door de Rapiditas-verdediging heen te komen en met de, in gedekte positie geschoten ballen, wist doelman Baars wel raad. Het einde bracht dan ook een verdiende, hoewel geflatteerde zege voor de Rapidianen, want aan beide zijden bleef het spel beneden de verwachtin gen. Het programma. Het programma voor deze week luidt: Heeren: 29 Juli: ConcordiaO.S.S. Dames: 31 Juli LijndenRapiditas. Krachtsportdemonstratie. Hierna had een krachtsportdemonstratie plaats door H. Boogaard extra veder kamp. v. Nederland 1940, H. v. d. Pal, C. Neyts en J. Neyts allen lid van Achilles. Deze demonstratie bestond uit drukken, trekken en tweehandig stooten. Speciale vermelding verdient het werken van den 16-jarigen adspirant Van der Pol, die bewees dat krachtsport ook door Jeugdige personen met succes beoefend kan wor den. In de rust van den voetbalwedstrijd werd de partij boksen gedemonstreerd Hessels en Te Nuyl, instructeur van „Do Ring", gevolgd door de partij P. Hartman tegen Woning, beiden van „De Ring" Het lid Duyff van de Haarlemsche Gymnastiek- en Schermvereeniging „Concordia" vertoonde op den Sport dag van E. D. O. fraaie staaltjes aan de ringen. en tenslotte de partij W. ten Nuyl, kampioen van Nederland licht gewicht en Hessels van „De Ring". Het worstelen begon met de partij Louman tegen Siggeling, resp. kampioen en oud-kampioen van Ne derland, die echter eerst een demonstratie van de diverse grepen lieten zien, alvorens zij aan hun partij begonnen. Toen volgde de partij tusschen Scheffer en van Emmerik. De atletiekwedstrijden. Precies op tijd werd gestart voor de series 100 M, dames. .Voor de finale plaatsten zich de dames Be rendes, Jansen, de Goede, Boorsma en v. Twist. Voor de A-klasse heeren 100 M. plaatsten zich v. Geenhuizen, Potharst, Schaap, Brouwer en Schreu- der; voor de 100 M. C-klasse heeren: Druyff, Broer tjes, Admiraal, Peters en Nolet. De 1500 M. heeren werd geloopen met voorgift. De uitslag was: 1 De Roode 4 min. 8.9, 2 Koopman, 3 Joustra. 100 M. finale dames: 1 Berendes, BGV 13.2, 2 Boorsma, idem, 3 de Goede, Gita. 100 M. A-klasse heeren, finale: 1 A. Schaap 10.6, 2 v. Geenhuizen, 34Sehreuder, allen Haarlem. 100 M. C-klasse'heeren, finale: 1 Broertjes BGV 11.7, 2 Nolet EDO 11.8, 3 Peters, Haarlem. 4 maal 80 M. estafette, dames, 1 BGV 43.5, 2 Gita 44.2, 3 Concordia 45.7. 4 maal 80 M. estafette, heeren, 1 Haarlem A, 2 BGV, 3 EDO, 4 Haarlem C. Gymnastiekuitvoering. Hierna werd men vergast op een gymnastiekuit- voering door de vereeniging „Concordia", die met pijn. 200 deelnemers verscheen, onder leiding van den heer J. M. Berrevoets. De uitstekende presta ties werden door het publiek ten zeerste op prijs gesteld. De voetbalwedstrijd E. D. O.—Rest van Haarlem. De elftallen waren als volgt: REST: Michel, Kors, Drijver, Koppen, De Vries, v. d. Gevel, Opbergen, Biesbfouck, v. d. Lugt, de Jonge, v. Bragt. E.D.O.: Wille, v. d. Sluys, Zandstra, Koene, Schijvenaar, de Looze, Spek, Schildwacht, Schildwacht, Hemstra, Nolet. Reeds spoedig neemt E.D.O. na een slecht wegge- werkten bal van Michel door J. Schildwacht de lei ding. Hierna neemt de Rest het spel in handen, maar het samenspel is te onsamenhangend om succes te hebben; verder dan tot een paar corners brengt men het niet. Eindelijk wist De Lugt gelijk te ma ken. (1—1). Nolet geeft na- een snelle doorbraak aan E.D.O. de leiding. (21). De tweede helft begon gelijk opgaand; de doelen erkeerden om beurten in gevaar, zonder dat een der partijen een overwicht weet te verkrijgen: daar bovendien het samenspel in de beide voorhoeden nog al te wenschen overliet duurde het geruimen tijd, eer de Rest door haar rechtsbuiten den gelijk maker wist te scoren. (22), met welken stand het einde kwam van dezen goed geslaagden sportdag. Het Baarsje. Deze vischvereeniging hield Zondag een onder- lingen wedstrijd op witvisch in de Amsterdamsche vaart, voorbij de Liedebrug. In het clubhuis werden de prijzen door den voor zitter, den heer H. Veen uitgereikt. No. 1 B. Veen, meeste, 2 C. v. d. Pol, grootste, 3 H. Veen, 4 P. Berghuis, 5 A. P. Tabbers, 6 J. A. v. Teunenbroek, 7 A. Geerts, 8 F. Donders, 9 A. de Jong, 10 R. Pa penburg, 11 A. Provoost, 12 J. Veen, 13 A. Wisse, 14 A. v. Wageningen, 15 P. Tjeertes, 16 Jac. Bos, 17 P. Bloemers. De voorzitter dankte de heeren A. v. Wageningen en G. Bruggink voor de mooie prijzen aan Het Baarsje geschonken. Een groote groep deelnemers van den Sportdag van E. D. O. poseert met de leiders, bestuurs- en commissieleden voor onzen fotograaf. Wanneer iemand nog mocht hebben getwijfeld aan de beteekenis van de Spaarnestad als sport centrum, dan zal hij daarvan na het bijwonen van den Noorder Sportparkdag van E.D.O. wel overtuigd zijn. Van tien tot kwart voor zeven heeft de Haar lemsche vrouwelijke en mannelijke jeugd zonder onderbreking haar bekwaamheid in niet minder dan een zevental takken van sport gedemon streerd, ongeacht de verschillende onderdeelen, die daarbij ..ten tooneele" werden gevoerd. Natuurlijk had het sterke geslacht het leeuwen deel van het programma voor zijn rekening ge nomen, wat echter geenszins wil zeggen, dat de dames niet op den voorgrond traden. Zij brach ten kleur en fleur in de reeks van sport-presta- ties, die zich allengs tot een bonte kaleidoscoop aaneenschakelden. Daar waren dan allereerst de zeer jonge meis jes van de bekende gymnastiekvereniging Con cordia, die hupsoh de rhythmische oefeningen op de maten der vroolijke muziek vertolkten. Zij oogstten terecht een hartelijk applaus en het was zoowel voor hen, als voor het ijverige E.D.O.- taestuur te betreuren, dat niet veel meer toe schouwers rond het groene veld aanwezig waren. De wegblijvers hebben ongelijk gehad, want zel den heeft men in den loop van één dag de ge legenheid gehad, zooveel versc-heidendheid op sportgebied te genieten. Zoo kon bijvoorbeeld de meest verstokte voet bal-enthousiast niet anders dan bewondering hebben voor de wijze, waarop de dames van Con cordia hun tambourijn-dans opvoerden. Maar ook ontbrak het deze meiskes niet aan kracht, dat toonden zij bij het toestelturnen, waarin zij met succes tegen hun mannelijke col lega's konden concurreeren. De heeren lieten zich op dit gebied echter ook van hun beste zijde zien; vooral de ring-oefenin- gen, alsmede de salto over de springtafel had aller bewondering. Ook bij de athletiek wisten de dames de aan dacht op zich te vestigen: mej. Berendes en mej. Boorsma, beiden van B.G.V., liepen op de 100 Meier een de uitdrukking is wellicht eenigs- zins oneerbiedig nek aan nek-race in 13.2 sec., waarbij eerstgenoemde met miniem verschil zegevierde. In de daarbij volgende estafette ijlden zij als hinden rond het veld en bijgestaan door twee clubgenooten, wisten zij ook hier den eer sten prijs te bemachtigen. En thans iets over de prestaties van de heeren- athieten. De „Haarlem'-sprinter Schaap vol bracht zoowaar het stoute stukje, de honderd Meter op deze grasbaan in 10.6 sec. te loopen, al mag daarbij niet worden verzwegen, dat hij den krachtigen ruggesteun van Aeolus had. Van deze gewaardeerde assistentie profiteerde even eens de C-klasser Broertjes, die op dezen afstand 11.7 deed noteeren. De Roode deed op de 1500 Meter ook goed werk; de tijd van 4 min. 8.9 sec. is onder deze omstan digheden lang niet kwaad, te meer, als men be denkt, dat het een uitzondering is, wanneer een Nederlandsche midden-afstandslooper op een sintelbaan onder de 3 min. 58 sec. komt. Met ster ker tegenstanders had De Roode zeker nog wel een vijftal seconden van dit resultaat afge knabbeld. Over den honkbalwedstrijd, die zeer spannend was. wil ik hier niets vertellen en ook het verslag van de handbal-ontmoeting vindt men elders in dit nummer. De gewichtheffers en worstelaars deden de toe schouwers weer versteld staan door het gemak, waarmede zij eenige tientallen kilo's ijzer en staal ten hemel hieven en door de kunstige wijze, waarop zij een mannetjesputter van een tegen stander met „de mat" deden kennis maken. Merkwaardig was het te constateeren. dat een groot gedeelte van he publiek nog volkomen vreemd tegenover het boksen stond. Het wordt hoog tijd, dat de „nobele kunst der zelfverdedi ging" in ons land een grootere bekendheid en be oefening verkrijgt. De nationale kampioen vlieggewicht Hessels toonde, dat hij de grondslagen der techniek al aardig beheerscht; zijn „linker directe" viel te loven, maar daarentegen was zijn verdediging vooral rechts nog voor veel verbetering vat baar. Deze jongeman zal echter zijn weg wel vin den, want stijl en voetenwerk, de twee voornaam ste attributen van een goed bokser, waren goed verzorgd. Het was jammer, dat men geen tegenstanders van gelijk gewicht voor de diverse partijen in den ring kon brengen, maar toch was vooral het treffen tusschen Hessels en W. Te Nuyl een fraaie weergave van wat een amateur-boksmatch kan zijn. Met het veelzijdige programma, hebben het .D.O.-bestuur en de uitvoerenden veel eer in gelegd; deze dag is van groote propagandistische waarde voor de sport geweest Het verloop van den voetbalwedstrijd moge hier buiten beschouwing blijven; we willen slechts vermelden, dat Drijver. Van der Lugt, Opbergen en Biesbrouck, alsmede de E.D.O.-ers Zandstra en Spek Jr. zelfs in het hartje van den zomer een degelijke en „vakkundige" partij speelden. En daarbij willen we het dan laten. CRITICUS. SCHOTEN KAMPIOEN! De vorige week is belangrijk geweest voor Scho ten in haar strijd, de eerste plaats te bereiken. Allereerst moest R.C.H. als hindernis worden over wonnen, een opgave welke de geelzwarten tot een goed einde brachten. Het resultaat van de ontmoeting tegen R.C.H. bracht de situatie, dat, indien van H.C.K. gewon nen werd hel kampioenschap een leit zou zijn, doch een nederlaag H.C.K. nog een kans zou geven, zij 't dan slechts een theoretische. Schoten heeft ech ter geen halve maatregelen genomen en aan H.C.K. een nederlaag toegebracht, welke aan hei krachts verschil geen twijfel liet. Met 3213 werd gewonnen en 't kampioenschap was een feit! z Toch stelde het spel ons teleur. Zeker er is kranig geslagen door Van Hetem, Klooster, Zand stra, Verkerk, Geurts e.a., doch het effect, dat daar mede verkregen werd, was veel grooter dan nor maal en alleen toe te schrijven aan de vele fouten van het H.C.K.-veld. Klip en Tuyl, die om beur ten voor H.C.K. wierpen, konden het nadeel van een natten bal niet overwinnen en gaven de"n eenen vrijen loop na den anderen weg. Dit had tot gevolg, dat Schoten na vier mnings reeds met 190 voor stond, een score, die geen twijfel liet aan het uiteindelijk resultaat. Hoogen- dijk, Schoten's werper, verslapte kreeg een drie- honkslag van Tuyl, een twee-honkslag van Linde man en nuttige slagen van Wille, Van Driel en Tuijl tegen zich, die negen punten opleverden. Van Hetem nam het werpen over, was evenmin op dreef, doch beperkte de H.C.K.-score ten slotte tot dertien punten. Onze gelukwenschen aan het team van Schoten, dat als volgt was samengesteld: Van Hetem, De Kleyn, Klooster, C. Zandstra, Verkerk, Hoogen- dijk, Geurts, Van Leeuwen en Kessens. De inningscijfers waren: H. C. K.: 0—0—0— 5—4—0—4—0—0 r_ 13. Schoten: 2331108131 32. VIERDE KAMPIOENSCHAP. Het kampioenschap dat Schoten nu behaalde, is het vierde sedert het uitkomen in de tweede klasse. Begonnen werd in 1935 toen met de 3e plaats de Haarlemsche 3e klasse genoegen moest worden genomen. In 1936 kwam Schoten niet verder dan de vierde plaats, doch vanaf 1937 begon met de komst van De Smidt de beteekenisvolle rol. Voor het eerst in de tweede klasse van den N.H.B. werd reeds direct op het kampioenschap beslag ge legd. De promotie-wedstrijden met R.C.H. tegen Quick brachten na en er veerenden strijd R.C.H. de pro motie naar de eerste klasse. Doch Schoten gal' den moed niet op, kwam ook in 1938 als gegadigde in de promotie-wedstrijden uit, ditmaal met A.F.C. tegenR.C.H., dat zich niet handhaven kon en aan A.F.C. haar plaats moest afstaan. Doch ook nu kwam Schoten als 't ware met den eenen voet reeds in de le klasse, doch pech verhinderde den laat- sten stap. In 1939 wederom kampioen na een nek aan nek race met Quick, doch nu waren het de wereldge beurtenissen, die de promotie-competitie niet deden doorgaan. En thans is Schoten opnieuw in het bezit van den titel. Er zal wederom tegen Quick en eventueel D.O.S. gestreden moeten worden om promotie-recht; tegen welke eerste-klasser is onbe kend, doch ditmaal gaat het om twee plaatsen in de eerste klasse en zijn de kansen dus grooter. We wenschen Schoten volledig succes! De overige uitslagen. Quick: 0—2—3—0—5—5—0—0—* 15. E.D.O. II: 3—0—0—0—0—2—1—4—0 10. T. H. B.: 3—0—2—0—0—0—3—2—3 13. R. C. H.: 0—1—2—5—4—1—4—2—2 21. E.D.O. II 4—1—7—94—1—0—* 26. E. H. S.: 0—0—0—0—0—0—0—5 5. R. C. H.: 2—0—0—0—0—0—0—0—0 2. Schoten: 2100010102 16. Schoten III: 2260004 14. R.C.H. II: 1—0—2—9—0—1—4 17. E.D.O. V: 5—4—3—3—0 15. E.D.O. IV: 1—0—1—0—1 3. H.H.C. III: 0—1—2—0—7—2—9—2—* 23. H.C.K. II: 0—1—0—0—0—1—0—3—3 8. Haarlem III: 141031140 15. R. C. H. III: 0—0—0—0—0—0—5—1—1 7. Hercules: 0222414015. Spaarnevogels: 100220402 11, Schoten III: 04—3—2—6—0—0—5 20. E.D.O. V: 7—2—4—04—2—0—3 22. Haarlem II: 0—1—0—0—0—2—0—1—3 7. Zeeburgia: 2—7—8—0—4—0—1—0—1 23. Ned. Tafeltennisbond. In de laatste algemeene ledenvergadering der af- deeling Haarlem van den Ned. Tafeltennisbond is het bestuur als volgt samengesteld: A. Nunnink, voorzitter, J. C. Heeck, eerste secretaris, Oranje Nassaulaan 169. Overveen; H. van Eek, tweede secretaris, W. Kosters, penningmeester, K. Kosters, wedstrijdleider. D. W. R. wint het tournooi van „De Brasem''. Evenals het vorige jaar waren ook dit jaar de vereenigingen D.W.R., H.P.C., V.Z.V. en Zian uitge- noodigd, deel te nemen aan het polotóurnooi van de zwemvereeniging „De Brasem" te Oudewetering. De loting had als resultaat, dat in de eerste ronde H.P C. tegen Zian speelde, waarbij eerstgenoemde in de meerderheid bleef met 31; de Waterratten kwa men tegen V.Z.V. uit. De Waterratten wonnen met 82, in welken wedstrijd J. Kollerie 7 doelpunten scoorde en v. d. Bogaerde het achtste doelpunt voor zijn rekening nam. In de verliezersronde speelde V.Z.V. tegen Zian; de tweede klassers behaalden een 32 overwinning. De finale werd gespeeld tusschen H.P.C. en D.W.R. D.W.R. was al direct in de meerderheid, doch Kollerie vond in Braam een zwaren tegenstander. Bij een aanval van D.W.R. werd een overtreding begaan tegenover N. de Vries. De strafworp werd in een doelpunt omgezet. Na rust begon H.P.C. met enkele felle aanvallen, doch bij gebrek aan een goeden schutter hadden deze geen succes. Tegen het einde kwam D.W.R. op zetten; bij een schermutseling voor het doel van H.P.C. moest Braam wegens te zwaar dekken het water verlaten. Ook deze strafworp werd door J. Kollerie in een doelpunt omgezet. Mei 20 in het voordeel van D.W.R. kwam het einde, waardoor D.W.R. evenals verleden jaar voor een jaar beslag gelegd heeft op den wisselbeker. Wedstrijden te Nijmegen. Voor ruim 15000 toeschouwers werd te Nijmegen Zondagmiddag een interessant programma gegeven, waarin Cor Wals een uitstekend figuur sloeg in den wedstrijd achter de groote motoren. Het programma werd geopend met een omnium' race tusschen de beroepsrenners Van Egmond, v. d. Vijver, Boeijen' en Klink. Uitslag finale sprint over 2 ronden: 1 v. d. Vijver, 2 Van Egmond, 3 Klink en 4 Boeijen. De uitslag van den klassementsrit luidt: 1 Boeijen 42 punten, 2 Klink 34 punten; 3 v. d. Vijver 22 punten; 4 Van Egmond 22 punten. Uitslag achtervolging over 5 K.M. 1 Van Egmond in 6 min. 25 sec., 2 v. d. Vijver, 3 Boeijen en 4. Klink. Totaaluitslag: 1 v. d. Vijver 9 punten, 2 Van Eg mond 8 punten, 3 Boeijen 7 punten en 4 Klink punten. De hoofdschotel waren de wedstrijden achter groote motoren,-waaraan de stayers Wals, Schulte, Bosland en De Graaf deelnamen. De strijd werd hoofdzakelijk gestreden tusschen Wals en Schulte. In beide manches hebben zij elkander de overwin ning geenszins cadeau gegeven. Uitslag eerste manche over 40 K.M.: 1 Schulte (Bustraan) 33 min. 50 sec., 2 Wals (Kaser), op 20 Meter, 3 Bosland (Wiersma) op 3200 Meter en 4 De Graaf (Sterke) op 5000 Meter. Uitslag tweede manche over 30 K.M.: 1 Wals 25 min. 37 sec., 2 Schulte op 540 Meter, 3 Bosland op 880 meter: 4 De Graaf op 1760 meter. Totaal uitslag: 1 Wals 60 K.M. 980 meter; Schulte op 520 meter, 3 Bosland op 4630 meter; De Graaf 6760 meter. De uitdagingsrace tusschen Wals en Schulte achter groote motoren over 20 K.M. werd eveneens door Wals gewonnen in 18 min. 1.6 sec.; Schulte volgde op 230 meter. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield een wegwed strijd over 52 K.M. voor alle klassen. De uitslag luidt als volgt: 52 K.M.: 1 G. Peter, A-klasse. B-klasse: 1 G. Gerritsen, 2 K. Neeft, 3 G. v. Dijk. 4 Y. Smit. C-klasse: 1 H. de Droog, 2 G. Keizerswaard. Hedenavond 8 uur opening van het clubhuis de H.R.C. De Jonge Kampioen in de Bloemfonteinstraat H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging verreed Zondag haar laatsten rit der Voorjaarscompetitie over een af stand van 50 K.M Na harden strijd betwistten ten slotte vijf renners elkaar de overwinning, waaruit F. van Rooijen na een fraaien eindspurt als winnaar te voorschijn kwam. De uitslag was als volgt: 1 F. v. Rooijen tijd 1 uur 34 min. 44 sec., 6 punten; 2 T. Ooms, 5 punten; P. Duijns, 4 punten; 4 F. v. Keizerswaard 3 punten, 5 A. Schenk, 2 punten. Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd over 67 K.M om den Meijer-beker. Uitslag A-kl.: 1 C. Portegies. 2 J. Stet, 3 D. Claas- sen. 4 Markenstevn 5 P Korthals. 6 Drenth, 7 B d'Haene. B-kl.: 1 D. Kabel, 2 M. Kabel, 3 Voorting, 4 Steenvoorde. Haarlem-atlileten hij tie B-klasse kampioenschappen. (Van onzen medewerker). Een klem groepje Haaiiem-alhleten heeft Zondag le Amsterdam aan de kampioenschappen voor B. klassers deelgenomen en hoewel er geen overwel digende prestaties gelverd "-arden, waren de re sultaten toch bevredige>-„. Zoo werd Hermans goede derde op de 80U M., nadat hij zijn serie gewonnen had. Van Gog en Lenselink, die hun serie eveneens hadden overleefd, speelden tot op 100 M. voor de finish nog een rol in de finale, doch moes- en daarna toezien dal alleen Hermans bij de eerste ie eindigde. Schaap neef't het aan een domheid te wijten dat hij zich een zekere tweede plaats in de finale 200 ML zag ontgaan. Hoewel alle deelnemers gewaar, sen UWÉ waren, finishte hij zoowel in zijn serie als in de finale op de plaats, waar de finish normaal ligt en kwam zoodoende „free wheelend" door de irlegde finish op ae 200 metei. Van Putten liep in zijn serie een prima honderd meter, doen bleef' in de finale juist builen de eerste drie aankomenden. Bocage is nog lang de oude niet. Het feit dat hij geruimen tijd door een spierkwetsuur buiten training is 'geweest was oorzaak, dat zijn 400 meter ver beneden zijn kunnen bieei, waardoor hij na 300 meter reeds geheel kansloos was geworden. Ook Kluft is den laatsten tijd nog niet wat hij zijn kan. Zoowel bij discuswerpen, maar 'vooral bij kogelsiooteu bleet' hij ver achter bij zijn beste prestaties. Zijn werkzaamheden zijn echter van dien aard, dat hierin binnenkort wel weer verandering zal komen. Mulder is op den goeden weg met discuswerpen. Wel blijven zijn prestaties bij wedstrijden ten ach ter bij hetgeen hij in training weet te bereiken, doch er is op da', punt verbetering merkbaar. Zijn discuswerpen is den laatsten tijd vrij constant; we vermoeden dat de 36 meter dit jaar op wedstrijden voor hem nog wel bereikbaar zal zijn. Lamoré heeft zich dit jaar met succes toegelegd op een serieuse beoefening van polshoog; zijn vroegere tienkamp-training is hierdoor wel wat in het gedrang gekomen. Bij het kogelstooten was hij vroeger tenminste tot meer dan 11.90 M. in staat. Als afwisseling van zijn speciale nummer heeft het echter voor hem minder beteekenis en in dit licht- bezien kan hij tevreden zijn. Mans bleek bij het speerwerpen, waarop hij in training den laatsten tijd aardige resultaten boekt, last te ondervinden van een oude blessure, waar door hij zich niet wist te plaatsen. De wedstrijden, die van den straffen wind en van de lage temperatuur te lijden hadden, werden vlot afgewerkt en brachten de volgende uitslagen: Hoogspringen: 1. Houtman A.V. '23, 1.75 M. 2. v. 't Riet, Da- ventria 1.65 M. 5000 M.: 1. De Rooy Pro Patria 16 min. 30 sec. 2. Overdijk A.A.C., 16 min. 31.6 sec. Verspringen: 1. Markesteyn, Pro Patria 6.30 M. 2. Avis A. A. C. 6.17 M. Discuswerpen: 1. Ten Bruggencate A.V.A. 38.86V2 M. 2. M. Kluft Haarlem 35.43 M. 200 M. invitatie: 1. Boersma A.A.C. 22.7 sec. 2. Peereboom A.A.C. 23.4 sec. 400 M.: 1. Breek A.V.A. 54.3 sec. 2. Sluyvenberg Holland 54.4 sec. 200 M.: 1. Lutteraan A.V. '23 23.7 sec. 2. Assink, Vole- wijekers 23.8 sec. 4. Schaap Haarlem. Kogelstooten. 1. Appel, Trekvogels 12.74 M. 2. De Graaf Zaan land 12.57 M. 5. Kluft Haarlem 11.97 M. 6. Lamoré Haarlem 11.90 M. Speerwerpen: I. v. Markesteyn P. P. 54.831/2 M. 2. Weyenberg Quick 52.15 M. 800 M. 1. Koel, Meteoor 2 min. 7.1 sec.; 2. Elsmger A.V. '23 2 min. 7.2 sec.; 3. Hermans, Haarlem 2 min. 7.8 sec. 100 M.: 1. Witte, A.A.C., 11.3 sec.; 2. v. Coolen A.V.G. '28 II.4 sec. 4. v. Putten, Haarlem. 1500 M: 1. Wouters U.D.I. 4 min. 21.2 sec.; 2. Evers, A.V. '23 4 min 21.5 sec. Hink - stap - sprong 1. Vorenkamp A.V.G. '26 13.27 M. 2. v. Doorn H. P. S. V. 13.25 M. 4 x 100 M. estafette: 1. A.V. '23 I 46.5 sec.: 2. A. A. C. gedisq. 46.6 sec. 3. Pro Patria 47 sec. 4 x 400 M. est. 1. A.V. '23 3 min. 43.5 sec.; 2. A.A.C. 3 min. 47.7 sec.; 3. Haarlem 3 min. 57.3 sec. Kampioenschap van Nederland. Blauw WitFeijenoord 51 G. V. A. V.Heracles 13 De stand luidt nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 6 4 119 1712 1.50 Juliana 5 2 2 1 6 13—15 1.20 Blauw Wit 6 2 2 2 6 16—12 1.— Heracles 5 2 1 2 5 1111 1. G.V.A.V. 6 0 2 4 2 10—17 0.33 Hel bestuur van „Halfweg" afgetreden. Op de jaarvergadering van de voetbalvereeniging „Halfweg" is het bestuur in zijn geheel afgetreden. Reeds geruimen tijd was er tusschen de leden en het bestuur oneenigheid: die verkeerde verstand houding leidde ertoe, dat op deze vergadering bij de bestuursverkiezing het geheele bestuur gedwongen was af te treden. Voorioopig zijn de volgende heeren als bestuursleden gekozen: L. van der Putten, K. Mollevanger, K. Zoeteman. C. Tienstra, en P. Boe- laard. Hierbij werden de heeren K. Tienstra en P. van der Linden bijgevoegd, resp. als tweede voor zitter en commissaris OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP, H. B. C.-Quick (l_3) Zondag bracht Quick, kampioen van het Oosten, een tegenbezoek aan H.B.C. Hoewel H.B.C. vrijwel den geheelen wedstrijd overwegend sterker was, kwamen de doelpunten aan den anderen kant. Na een half uur scoorde Suur- weller, waarna Smudde en Sissink voor rust den stand op 03 brachten. Ook na rust werd het Quick-doel bijna voortdurend belegerd. Slechts een maal wist H.B.C door Smit tegen te scoren. Einde 13. Record 10 x 100 M. borstcrawl verbeterd. Zondag is de H.Z. en P.C. er te 's Gravenhage in geslaagd, het record op de 19 x 100 M. estafette borstcrawl voor heeren, dat op naam van. Het IJ te Amsterdam staat, met. een tijd van 11 min. 6.4 sec., met niet minder dan 13.2 sec. te verbeteren en aldus te brengen op 10 min. 53.4 sec. Zij dankt dit mooie succes aan de volgende zwemmers: Ruimschote], Pley, Thomas, Borgman, Brouwer. Holsber-gen, De Groot, Den Hammer. Van manen, Weyhenke en Van der Hoek, waarvan Thomas de snelste was met der mooien tijd van 1 min. 2.6 sec. Gemiddeld werd dus een tijd gemaakt van 1 min. 5.3 sec.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8