CASTRICUMMERWILDHAL Coumiemdam eTjTbekêr groote eenden wL L, De oorlog en het theeverbruik Dr. Posthumus Meyjes G. H. ONSTEIN Nette Jonge Dames gevr. PIANO Rund-, Halfs-, Varkens- en Lamsvleesch D. Schoutsen HOERA 't is VACANTIE FLINKE HULP DAME Gevraagd en aangeboden Besch. Juffr. Solide Geldbelegging 40 cent per stuk Soep Kippen 40 ct. per pond VRIJDAG 2 AUGUSTUS '1940 TT X X RUE M'S D X G B E X D 7 VIJFTIC JAAR DROSTE! Herdenkingsplechtigheid. Burgemeester van Haarlem feliciteert namens het Cemeentebestuur. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der Droste's Cacao, en Chocoladefabrieken N.V. te Haarlem had hedenmorgen ten kantore dezer N.V. een herdenkingsplechtigheid plaats. Het schaftlokaal, dat hiervoor was ingericht, was smaakvol en stemmig met groen en bloemen ver sierd. Het geheele personeel woonde de plechtigheid bij. De Burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, werd bij zijn binnenkomst door de commissie van ontvangst verwelkomd. Aan de president-directrice Mevrouuw H. J. Droste Savry, werd een ruiker bloemen overhandigd. Ook oud-minister Posthuma was aanwezig. Uit het dak van kantoorgebouw en fabriek woei de Nederlandsche vlag. De heer J. H. S e n f f, lid der Directie, opende de plechtigheid met een woord van welkom, waar na het zangkoor onder het personeel onder leiding van mejuffrouw Chr. Stork het lied „Geloof" van Ds. Piex-son (muziek van J. Röntgen) ten gehoore bracht. REDE DIRECTEUR CH. E. VISSER. De heer Visser richtte een speciaal woord van welkom tot de president-directrice Mevi'ouw H. J. DrosteSavrij en tot den burgemeester van Haar lem, wiens tegenwoordigheid hij op hoogen prijs stelde. Spreker noemde dit voor het bedrijf een gedenkwaardige dag; in de fabriek wordt de arbeid een oogenblik neergelegd om een blik achterwaarts te werpen en een en ander uit de geschiedenis van het bedrijf te releveeren. Hij herinnerde eraan, dat de fabi'iek op 2 Augustus 1890 werd opgericht in den kelder van het perceel Groote Houtstraat 75. „Het was daar ploeteren en hard werken! een achturigen wei'kdag kenden we niet. Zij kreeg weldra een goede ï-eputatie, maar had het natuurlijk moeilijk om aan de concurrentie van de goeder naam en faam bekend staande fabrieken het hoofd te bieden. Het ging echter altijd vooruit; door 't steeds stijgen de succes was de ruimte weldra te klein. Boven dien klaagden de omwonenden over het lawaai van den motor en over den zoetigen geur der chocolade. Er werd dan ook uitgezien naar een ruimer pand, wat we hier vonden op een terrein, gunstig gelegen aan bi-eed vaarwater. Dit gebouw werd in 1897 in gebruik genomen. Het ging steeds goed en steeds beter. Bij den binnenlandschen omzet voegde zich weldra de export, die een zeer groot deel van het productievei-mogen opeischte. De totaal-omzet groeide zoodanig, dat er nog maar weinig landen op de wereld waren, waar de smakelijke producten van Droste niet gevonden werden. Er was dan ook steeds uitbreiding noodig". Spreker herinnerde uitvoerig aan de wisseling in het directorium en aan de belangrijke wijziging in 1920, toen de firma werd omgezet in een N.V. In treffende bewoordingen herdacht de heer Visser het overlijden op 27 September 1936 van den president-directeur, den heer G. J. Droste Jr., wat weer een wijziging in het directorium ten gevolge d. In 1937 werd het gevormd, zooals het nu nog bestaat. De heer Droste Jr. was een dankbaar leer ling van zijn vader; ook hij zorgde voor een goeden geest in het bedrijf en toonde zin voor een goed koopmanschap, onkreukbaarheid en trouw. Daarin het geheim van het succes. De firma Droste heeft de reputatie van kwaliteit-producten steeds gehandhaafd en heeft er wel bij gevaren. De heer Droste Jr. voelde veel voor zijn personeel, dat hem aan het hart lag. Hij stichtte o.a. het pensioen fonds, dat onafhankelijk is van den financieelen toestand van de fabriek. Spreker bracht aan mevi;ouw Droste hulde en dank voor den grooten steun aan haar echtgenoot. En namens de directie dankte hij haar voor de wijze waarop zij haar functie vervult, waardoor de directie het werk met opgewektheid kan ver vullen. Zulk een groot bedrijf is echter niet te besturen zonder een staf van toegewijde medewerkers en die in dit bedrijf aanwezig. De heer Visser dankte hen en speciaal de ouderen voor hun trouw en ijver en ook de vertegenwoordigers. Het deed spreker genoegen, te kunnen mede- deelen, dat op dezen dag aan alle leden van het personeel het jubileumbordje, alsmede een gift kon Worden overhandigd. Onder veel hilariteit deelde spreker aan het pex-soneel mede, dat dit bordje niet voor een „vroolijke keuken" gebruikt mocht worden, maar moest dienen als sieraad voor de kamer. Ook de vertegenwoordigers kregen een jubileumgift, „Wij zien de toekomst met vertrouwen tegemoet", zei spreker; „er zal misschien nog veel stagnatie komen, maar eens zal de wereld zich toch herstellen en dan zullen onze producten hun weg wel weer vinden. Die taak is misschien weggelegd voor de beide zoons van mevrouw Droste, die on getwijfeld den goeden wei-eldnaam der firma zullen weten te handhaven". DE BURGEMEESTER SPREEKT. Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk begon met een bekentenis te doen. Hij voelt zich namelijk bij deze feestviering een beetje opgedrongen, „want ik heb gevraagd om gevraagd te worden!" (ap plaus). „Ik achtte het echter mijn plicht om hier tegenwoordig te zijn niet alleen namens het ge meentebestuur, maar namens de geheele gemeente Haarlem, want de combinatie der wooi'den „Droste- Haarlem" heeft een overbekenden klank". De bur gemeester acht het gelukkig, dat dit groote bedi-ijf met zijn energie en prestaties in Haarlem gevestigd is. „De woorden naamlooze vennootschap klinken een beetje koud en onpersoonlijk, maar de naam Droste zal er gelukkig bij bewaard blijven. Dezer dagen feliciteerde ik een honderdjarige dame en hoorde een predikant zeggen, dat het onmogelijk was, haar nog een tweede eeuw toe te wenschen. Maar aan deze jarige firma mag zeer zeker een tweede halve eeuw en nog veel meer jaren van voorspoed worden toegewenscht. Dit bedrijf zal zich door deze geweldige tijden niet laten terneer slaan. Spr. deelde mede. met gi-oote belangstelling naar het historisch overzicht van den heer Visser geluis terd te hebben. Hij weet dat het van groote betee- kenis voor de familie Droste is geweest, dat na het ovei-lijden van den heer Droste vertrouwde, be kwame en bevriende handen klaar waren om het bedrijf verder te stuwen. Hij wenschte ook het per soneel geluk en noemde het een voorrecht, dat het bezig mocht zijn aan een bedrijf, waaraan zij steeds met respect moeten denken. Hij prees de prettige Verhoudingen in het bedrijf. Het Gemeentebestuur van Haaidem heeft ook behoefte gevoeld, het niet alleen bij woorden te laten, maar ook een blijk van belangstelling te moeten geven, n.l. van een per soonlijk karakter, waarmede het het gansche be drijf en wijlen den heer Droste heeft willen eeren. Hij bood Mevrouw Droste-Savrij hierop een zil veren medaiUe van de gemeente aan, met aan den eenen kant het wapen van Haarlem en aan de andere zijde de opdracht. (Luid applaus). De heer D. W. H. P a t ij n, pres. commissaris feliciteerde namens het college van commissarissen en bood een prachtige tafel voor de vergaderkamer aan. „Tal van geslachten zullen zich om die tafel scharen in het groote besef van hun verantwoorde lijkheid.". De heer J. S. vanEyk sprak namens het per soneel en deelde mede, dat op initiatief van vijf ouderen vanmorgen bij de borstbeelden van de heeren Droste Sr. en Jr. een bloemenhulde was gebracht als waardeering voor alles wat zij voor het bedrijf en voor het personeel hebben gedaan. Hij dankte den heer Visser voor zijn waardee- lende woorden tot het personeel en voor de jubi- De burgemeester feliciteert mevr. H. J. Droste Savrij (in het midden oud-minister Posthuma). leumgift. Hij deelde ten slotte mede, dat de Directie steeds op aller medewerking mag reke nen. Namens het personeel bood spr. een tapijt voor de vergaderkamer aan, groot 45 M2. Het kleed vertoont de wapens der gemeente Haarlem en van de firma Droste, samengebonden door een slinger van bloem en blad van den cacaoboom. Ten slotte hoopte hij, dat Droste's schoorsteen nog lang zou mogen blijven rooken. (Applaus). De heer J. V o s feliciteerde namens bestuur en leden van de voetbalvereeniging „Droste". Het lijkt hier wel een gouden bruiloft; Gij krijgt een kleed en meubeltjes. (Gelach). Daarom hebben wij gemeend, U twee aschbakken voor de prach tige tafel in de vergaderkamer te moeten aan bieden." De heer G. F. W i e m e r sprak namens de ver tegenwoordigers. Hij vestigde er de aandacht op. dat het levenspeil in Indië zich steeds hooger ontwikkelt en dat de producten van Droste daar ook zeer gewild zijn. Zonder overdrijving kon hij zeggen, dat daar in elk huisgezin Droste even bekend is als het belastingbiljet met dit verschil echter, dat Droste altijd welkom is. Namens de vertegenwoordigers bood hij aan mevrouw Droste een teekening aan als een ont werp voor een prachtige sigarenkist, bestemd voor de vergaderkamer. Mevrouw Drost eS a v r ij dankte tenslotte alle sprekers, speciaal den heer Visser en den Burgemeester en deelde mede, dat zij zelf ge zorgd had voor een oude Zaansche klok in voor noemde kamer. Het zangkoor zong daarop „Meilied" van H. van Tussenbroek, waarmede de plechtigheid werd geëindigd. MUZIEKUITVOERING. Zondag a.s. 4 Augustus zal op de Groote Markt te Haarlem van 12 tot 13 uur een concert worden gegeven door de muziekkapel van de Totenkopf S.S. Communistische afgevaardigelen. Mogen niet aan tic werkzaamheden van Prov. Staten en Raad deelnemen. Naar wij vex-nemen hebben de bezettingsautori teiten in Nederland aan de besturen van de pro vincies en van de gemeenten medegedeeld, dat de afgevaardigden van de communistische partij en van de Revolutionnair Socialistische Arbeiders Partij niet aan de werkzaamheden van de Provinciale Sta ten en van db Gemeenteraden mogen deelnemen. Zooals men weet hebben in den gemeeenteraad van Haarlem twee communisten zitting, namelijk de heeren L. Peper en D. Noordewier. In de omgeving van Haarlem kennen alleen de gemeenteraden van Velsen, Beverwijk en Haarlem mermeer een communist n.l. de heer P. Wey in Vel sen, de heer G. A. Rollenberg in Beverwijk en J. v. Delden in Haarlemmermeer. Er hebben dus geen communisten zitting in de gemeenteraden van Heemstede, Bloemendaal, Zand- voort, Bennebroek, Hillegom en Haarlemmerliede. In de Prov, Staten van Noord-Holland hebben de heeren N. Beuzemaker, C. Borst. M. Harmsen, L. Zeegers, K. de Vries en G. van Wijk zitting voor de Communistische Partij. Vei-der voor de R. S. A. P. de heer Sneevliet. De Engelschman drinkt 9 koppen thee tegen de rest der Europeanen slechts één Nederland als tweede in de rij der groote theeverbruikers. De invloed van den oorlog doet zich ook gevoe len op het gebied van het theeverbruik. Het ge heele vasteland van Europa is als consument uit geschakeld en Engeland, het theedrinkende land bij uitnemendheid, eveneens voor een groot deel. Vooral Engeland speelde bij den theehandel een groote rol, hetgeen wel kan blijken uit het vol gende lijstje, betrekking hebbend op het verbruik van thee in de verschillende landen van Europa: Nieuwe bron van motorbrandstof. Alcohol gestookt uit Sorgo" of Kaffergierst. Een gewas, dat ook een toekomst heeft voor de voedselvoorziening. (Van een V.P.B.-correspondent.) In Italië koestert men groote verwachtingen van een nieuw soort alcohol, gestookt uit wat de Italianen „sorgo" noemen (kaffergierst of doer- ra) waarin men een ernstigen concurrent ziet van de benzine. Deskundigen verklaren, dat deze alcohol uitstekend te gebruiken is voor de mo derne motoren met sterke compressie. Dit gewas behoort tot de baardgrassen. De zaadkorrels zijn vee] kleiner dan van het gewone koren. Zij zijn rond en glanzend. Het gras kan een hoogte bereiken van ruim 4 meter. Het is inheemsch in Afrika, alsmede in China en Ja pan. Voor de bewoners van de drooge zóne in Afrika vormt het 't voornaamste voedsel van de massa. Ook in Europa werd het langen tijd als volks- voedsel gebruikt; doch in de laatste eeuwen is het langzamerhand in onbruik geraakt. Toch is net uit de korrels bereide meel even rijk aan eiwit stoffen als het graan en daarenboven zeer rijk aan vet. In Afrika en ook in Roemenië wordt er een soort bier uit gebrouwen. In Italië wordt de aanplant sterk beoefend. In Italië is men den laatsten tijd bijzondere aandacht gaan besteden aan dit nuttige gewas. Op aansporing van den Duce heeft men talrijke proeven genomen met den aanbouw, vooral in de Pontijnsche kolonie Littoria, in Terracina aan het uiteinde van de Pontijnsche vlakte, alsmede in de omstreken van Rome. Hier bevinden zich de in grootsohen stijl aan gelegde model-boerderijen van „Maccarese", tusschen Rome en de zee gelegen. Deze leggen zich speciaal op de teelt van „sorgo" toe: zij verzenden ook het zaad naar alle deelen van Italië. In de Romagna vindt men rondom ,de stad Forli en ook bij Ravenna dergelijke aan- plan tingen. Het heeft er dus allen schijn van. dat de sorgo niet alleen als motorbrandstof, doch ook in de voedselvoorziening van Italië geroepen zal zijn een belangrijke rol te spelen. (Nadruk verboden.) Inv. 'n 1938 Verbr.p. (in 100 kg.) hoofd in grammen Groot-Brittannië 2 389.072 5.109 Nederland 130.130 1.640 Denemarken 7.476 202 Zwitserland 8.049 198 Duitschland (incl. de Oostmark) 58.509 81 Zweden 5.090 81 Noorwegen 1.696 60 Polen 17.775 55 Finland 1.374 37 België 2.949 36 Frankrijk 13.305 32 Griekenland 1.904 31 Hongarije 2.466 28 Italië, dat slechts 3 gram thee per hoofd ge- bruikt, is in bovenstaand lijstje niet eens opgeno men. In vei-gelijking met Groot-Brittannië maakt het totale verbruik van thee in de rest van Euro pa weinig meer dan het tiende deel van het thee verbruik in Engeland uit! Dat de invoer in Engeland thans zoo sterk is be perkt. beteekent dus een gevoelige slag voor dit artikel. Tot dusver waren Londen en Amsterdam de grootste markten voor thee, in verband met het feit, dat de koloniën van Engeland zoowel als van Nederland de meeste thee produceerden. Ongeveer 70 pet. van de wereldproductie is afkomstig uit Engelsch-Indië en Ceylon en 17 pet. uit Neder- landsch-Indië. De overige 13 pet. komen uit ver schillende deelen der wereld. In de laatste jaren heeft ook Brazilië een plaats ingenomen op de thee- markt. Duitsch-lfaliaansche samen werking op economisch gebied. Duitsche uitvoer naar Italië hooger dan ooit. Het D. N. B. deelt mede: In het tijdschrift „Berlijn-Rome-Tokio" constateert de gezant in het ministerie van buitenlandsche zaken dr. Clo- üius, die door zijn internationale economische besprekingen bekend is geworden, dat de Duit sche uitvoer naar Italië in de maanden na het uitbreken van den oorlog een recordhoogte heeft bereikt. Clodius geelt allereerst een overzicht van de Duitsch-Italiaansche handelsbetrekkin gen in de laatste zeven jaar. Hij schrijft: „In 1933 was Italië op het gebied van den handel voor Duitschland slechts van middelmatige be- teekenis. Thans staat het in de Duitsche han delsstatistiek op de eerste plaats. Het goederen verkeer is bijna verdrievoudigd. Het bedrijfsle ven van Duitschland en dat van Italië vullen el kander op volmaakte wijze aan. Bij de Duitsche leveranties aan Italië nemen de steenkolen de eerste plaats in. Indien men bedenkt dat de ko len voor het grootste deel uit het Ruhrgebied af komstig zijn en dat de overeengekomen trans porten sedert het begin van het offensief op 10 Mei ten volle ten uitvoer gelegd zijn, moet men tot de erkenning komen dat zich hier een tech nisch en organisatorisch wonder heeft voltrok ken. De laatste maand bedroeg de steenkolenuit- voer zelfs niet een millioen ton. maar 1.100.000 ton. Voor de Duitsche nijverheid stemt het tot bijzondere voldoening dat zij aan den industriee- len groei van Italië heeft kunnen medewerken, ook door het leveren van fabrieksinstallaties, ijzer, staal en machines. Buitengewoon nauw is de samenwerking op het gebied der chemische nijverheid. De landbouw organisaties van beide landen staan in het nauwste contact. In September 1939 is de eco nomische samenwerking in een nieuwe, beslis sende faze getreden. De leveranties aan Duitsch land, die Italië verzorgd heeft in weerwil van het feit dat zijn buitenlandschen handel op on wettige wijze door Engeland werd gehinderd, waren voor het Duitsche bedrijfsleven van het grootste belang. Omgekeerd heeft Duitschland door uitgebreide leveringen er toe bijgedragen, dat de Italiaansche oorlogseconomie werd ge reed gemaakt voor het deelnemen aan den strijd. Het Duitsche bedrijfsleven heeft bewe zen dat het in staat was niet slechts te voorzien in de gestegen Duitsche behoeften, maar ook nog den Italiaanschen bondgenoot te helpen bij de uitbreiding van zijn oorlogsindustrie. De uit breiding der Duitsche steenkolen-leveranties, die Italië onafhankelijk maakten van de Engelsche steenkolen en de blokkade, beteekende een be slissende stap op den weg naar beveiliging der politieke en militaire vrijheid van handelen van Italië". Aan het slot van zijn artikel schrijft dr. Clo dius: „Met het oog op de ontwikkeling van de laat ste zeven jaar twijfelt men er in Duitschland en Italië niet aan dat na den oorlog, bij de econo mische reorganisatie van Europa, de vertrou welijke samenwerking tusschen ae beide regee ringen en de samenvlechting van het Duitsche en Italiaansche bedrijfsleven vruchten zullen blijven afwerpen". ZANDVOORT PIANO-AVOND. Donderdag gaf George Hamel in de goed bezette boxenzaal van paviljoen „Riche" ten bate van Rotterdam's opbouw een piano-recital. Het eerste nummer van het programma was de Ouverture voor het drama Egmont. Het somber begin van dit nummer behoorde ook technisch allerminst tot het beste gedeelte van dezen avond. Weldi'a kwam de heer Hamel op dreef en hij leefde zich op de voor hem typische naturalis tische wijze geheel uit in het jubelende slot. De Sonate is as dur (opus 26) met de geweldige Doodenmarsch ter eere van een gevallen held, boeide. Na de pauze werd de Mondschein Sonate ge speeld. Hier liet de heer Hamel zijn temperament wel wat te veel den vrijen teugel. Technisch was het evenwel zeer goed verzorgd. En dat het pu bliek de prestaties van den heer Hamel waar deerde bleek wel uit het applaus. Ook na de toe gift. die het beste van geheele programma was, dankten de aanwezigen met een hartelijk applaus. Hedenavond overleed onze lieve Echtgenoot, tot onze diepe droefheid Vader, Behuwd- en Groot vader Adolphe Burdet in den ouderdom van bijna 80 jaar. Overveen O. C. A. BURDET— VAN DER VLIET. Morges: W. BURDET. R. BURDET SISSONS Haarlem: R. BURDET. G. E. BURDET— CARRASCO. Overveen: E. BURDET en Kleinkinderen. Overveen, 1 Aug. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al- gemeene Begraafplaats te Bloemendaal op 5 Augus tus te één uur. Liever geen bezoek en geen bloemen. Heden overleed tot onze groote droefheid onze hoog geachte patroon, de WelEd. Heer A. Burdet Zijn nagedachtenis hou den wij in hooge eere. Het geheele personeel van Huize „Linden- heuvel". Overveen, 1 Aug. 1940. Tandarts van Doorn AFWEZIG tot 12 AUGUSTUS. S. KAMMINCA, Keel-Neus-Oorarts. AFWEZIG TOT 19 AUG. Waarn. Dr. Eysvogel en Dr. Bier man. Neuroloog-Psvchiater AFWEZIG TOT 19 AUG. Logopaediste (spraaklerares) Kenaupark 6 AFWEZIG TOT 19 AUG. Tandarts. PRAKTIJK HERVAT. De curator in het faillisse ment van P. J, de Bree, handels reiziger. vroeger wonende te Haarlem, thans te Soestdijk. be richt, dat het faillissement door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is ge ëindigd. De curator: Mi". JULIUS HOOG. Zijlstraat 47 rood, Haardem HUWELIJK Net Heer m. v. pos. ongev. 60 wenscht kennism. m. nette Wed. tusschen 50-60 P.G., n. geh. on- bem. Brieven onder no. 4088 bur van dit blad. Freule HOEUFFT, Anna van Burenlaan 60, vraagt met 1 of 15 September een KEUKENMEISJE v. g. g. V. voor propagandistisch werk. Vast salaris en provisie. N. W. G. Heerengracht 453, Amsterdam. Te Haarlem of Heemstede ge vraagd door dame een of twee ongemeubileerde Kamers met geheel vrije keuken, parterre of bel-étage tegen 1 Oct. a.s. Br. m. prijsopg. no, 4089 bur. van dit blad. Kleermaker b. z. a. voor het keeren van Costuum of winterjas, net werk en goed koop. Brieven onder No. 4087 bur. van dit blad. te koop aangeboden, goed on derhouden. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. MEVROUW! Bel op. 14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. VELLEMAN, Zijlstr. 62. Haarl Lamscarbonade 37 Lamslappen z. b47 Lamsgehakt 37 Lamsbout 60 Gehakt, h. o. h. 3 pond 1.10 Leverworst 25 Bloedworst 35 Rookworst 50 Vet Spek 65 Mager Spek 65 Aan den winkel afgehaald. Schagchelstraat 4. Haarlem. bij de Anegang. 's Avonds na 7 uur gesloten. STADSSCHOUWBURG Zaterd. en Zondag half drie KINDERREVUE OUDERS! de kinderen zullen GENIETEN JACOB HAMEL de gevierde kindervriend. Alle leuke liedjes. Optreden van debutantjes. Vroolijke Kinder- dansen De muzikale PICCOLO'S. Leuk GOOCHELEN DE DRIE CLOWNS ALLADIN en z'n wonderlamp Enorm succes 2500 bez. in Carré! Prijzen bel. Plaatsbespr. inbegr beide dagen 75-60-40-25 Ct. 12—2 uur. Tijdelijk v. direct gevr. in de huish. Intern, in gezin m. 3 kinderen, goed kunn. koken en naaien. Sal. f 25 p. m. Brieven onder nr. 4091 bur. v. d. blad. m. 1., v. z. g. h„ over veel vrijen tijd besch., zoekt weg. omst.h. eenige uren per dag bezigh. in huisel. kring ev. voor verz en gezelsch. Brieven ond. nr. 4090 Bureau van dit Blad. HTTTT ÏTTTT [bouwmeester] [schouwspel] met b.UZIAU KAART GROOTE BALLETTEN DE VERZONKEN STAD EÉN WÓNDER VAN TOONEEl-TECHNIEK! Prijzen: f0.60 - f2.60 (olies inbegrepen). PLAATSBESPREKEN 10-3 UUR. TELEFOON 32932. Vr. Dienstpersoneel, o.m. Keu ken-Werkmeisjes, 2de-, alleen- en Dagmeisjes, v.g.g.v. Adres te vern. BOOGAARD'S Plaatsing- bureau Jansstraat 56, Tel. 14170 ervaren in de huish., zoekt plaatsing. Goede refer, Br. ond. nr. 4086 Bur. van dit Blad. DANSEN ZONDAG A.S., aanvang 8 uur GEBOUW ROSEHAGHE, HOOFMANSTR. 12 BAND „THE JOLLY HOTMAKERS". Leider A. REQOUIN. DOET UW YOORDEEU EN KOOPT IN DE MEUBELTOONKAMERS. VERKOOP DIRECT VAN FABRIEK. Vilia „KLEIN WESTERHOUT", Westerhoutpark 8. Zware Eng. Huiskamer vanaf 225.Eng. Rietsalon: bank en 2 clubs of 4 clubs 189.—; Slaapkamers. 2 nachtkastjes 145.—; Eng. noten lits-jumeaux slaapkamer met gebogen deuren ƒ275.—. Verder Goth. Heraldieke Huiskamers en Perzische Tapijten. Geopend van 9 tot 8 uur. 9 PERCEELEN aan de Koppelstokstraat te Haarlem, bij de Houtvaart. Hypotheek aanwezig. Inlichtingen: N. A. STROP, Zaandam, Telef. 3932. Wat is het? Een meteoor, een nieuwe ster, een komeet? Wat is het? Wilt U Uwe gerechtvaardigde nieuwsgierigheid bevredigen, koopt dan een goeden kijker. Goede kijkers kosten betrekkelijk weinig bij OPTICIEN VINK, en het beantwoorden van vragen die men zichzelf stelt, is altijd de moeite en de kosten waard. Spekstraat Numero EEN, bij de Groote Markt. Voor reparaties ookAcacia laan 2, Bloemendaal en Pegasus- straat 75, Haarlem-Noord. Het eten dat ons het beste smaakt, geeft ons naar verhouding het meeste voedsel. Dit is een vaststaand feit. VER MAATS BROOD het smakelijkste brood geeft dus meer voedsel dan gewoon brood. Daarom is VERMAAT'S brood in deze tijden nu we zoo weinig brood kunnen krijgen drie-dubbel voordeelig. Om den prijs om de kwaliteit en om de grootere voedingswaarde. VERMAATS BEST MELKBROOD kost aan de bakkerij 15 cent, aan de carrier 16 cent. VERMAAT'S ECHT BOERENBROOD 14 cent aan de bak kerij en 15 cent aan de carrier. VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJEN, PAUL KRUGERKADE 31 Telefoon 11496 SMEDESTRAAT 36 - Telefoon 12735 ook adverteert, ■"welk ander reclame- middel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat onweersprekelijk de basis is van iedere grondig ge voerde reclame-campagne

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3