Bonnen AGENDA. Japansche ambassadeur oij Lord Halifax. BURGERLIJKE STAND N.V. „G RAN ITO" r Een gezellig boekje De Huisvrouw van 1940 Prijs vijftig cent WANDGEDIERTE MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 HAARLEM'S DAGBLAD DE HEEK J. MIEZERUS 12 AUGUSTUS 75 JAAR. Naar wij vernemen zal de heer J. Miezerus, oud lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, op 12 Augustus a.s. den 75-jarigen leeftijd bereiken. De heer Miezerus vertegenwoordigde in den Raad de Chr. Hist. Unie. Gedurende vele jaren was hij aannemer te Haar lem en bouwde in onze stad en in de omgeving (Bloemendaal) verschillende villa's en huizen, o.a. 10 huizen in de Gaelstraat. Een van zijn laatste groote werken was de bouw van het Post- en Tele- graafkatnoor te Utrecht. In de Ned. Herv. Gemeente Haarlem vervulde de heer Miezerus vroeger de functie van diaken. KLEERMAKERIJ J. MULLER. De kleermakerij J. Müller, die sedert 1929 in de J. de Breukstraat gevestigd was, heeft een uit breiding ondergaan en opent thans in een nieuwe gedaante in het perceel Schoterweg 22 in Haarlem- Noord. De nieuwe zaak is zeer gunstig gelegen. Achter is de werkplaats, grenzend aan de paskamer. Aan de straatzijde is de eigenlijke winkelruimte. Hier kunnen de dames en heeren, die de kleeding bij den heer J. Müller willen laten maken, uit de voorhanden zijnde stoffen een keuze doen, natuur lijk met inachtneming van de distributie-voor. schriften. De electrïsche verlichting is modern, en ook de dagverlichting is uitstekend, want groote etalageramen verschaffen vrij toegang aan het buitenlicht. Het interieur is eenvoudig en smaak vol. die thans geldig zijn BROOD Bons 81 tot en met 90 (broodbonboekje) Geldig: Tot en met 8 Aug. Bons 91 tot en met 100 (broodbonboekje) Geldig: Van 5 Aug. tot en met 11 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Augustus Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 23 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 90 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 9 Augustus. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 95 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- m eel. Bon 100 uit het Algem. dislributieboekje Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de Boterkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter Bon 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Atigustics. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 3" Geldig: Tot en met 11 Augustus. Recht gevend op: 2 Liter. MAANDAG 5 AUGUSTUS. Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H.O.V. 8.15 uur. Gebouw Sint Bavo, Smedestraat: film „Sjors van de Rebellenclub", half twee en half vier. Rembrandt Theater: „Van je familie moet je 't maar hebben". Op het tooneel de Ramblers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sensatieproces Casilla", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Harry Piel in „90 minuten opont houd", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De dag na de scheiding". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DINSDAG 6 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 8—9 uur. Gebouw Sint Bavo, Smedestraat: film „Sjors van de Rebellenclub", half twee en half vier. Bioscopen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken tan Haarlemsche schilders. 10—4 uur. Ongeoorlóöfde theehandel in Haarlem. Er werd 4.50 voor een pond betaald. In Haarlem is de politie op het spoor gekomen van een ongeoorloofden theehandel. Eenige bewo ners hebben zich namelijk schuldig gemaakt aan den zgn. kettinghandel, waarbij de eene persoon de thee ondershands aan de andere verkoopt terwijl de prijs steeds opgedreven wordt. Toen de politie in dit geval ingreep was de prijs van 1.25 tot 4.50 per pond gestegen. Ongeveer 50 pond thee werd in beslag ge nomen, terwijl tegen alle kettinghandelaren pro ces-verbaal werd opgemaakt. G. FR. PERQUIN t In den ouderdom van 80 jaar is Zondag over laden de heer G. Fr. Perquin te Haarlem. Ruim 50 jaar geleden richtte de heer Perquin den brandstoffenhandel der firma Perquin op, die toen aan het Spaarne te Haarlem was gevestigd. Ongeveer 20 jaar geleden trok de heer Perquin zich uit die zaak terug. De H. H. Uitvaartdiensten zullen worden ge houden op Donderdag 8 Augustus a.s. in de Kathedrale Kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en 8 uur de stille H. Missen en om 9.30 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de be grafenis uit de kerk om 11 uur op het R.K. Kerk hof St. Adelbertus te Bloemendaal. EXAMENS. HOOFDAKTE. Haarlem. 3 Augustus 1940. Geslaagd voor gedeelte A: C. Th. Essen, te Amsterdam mej. J. Tr. de Mik, te Amsterdam. Geslaagd voor gedeelte B: W. Off ringer, te Amsterdam: H. D. L. Kaai, te Oostzaan; A. Roo- vers, te HeemstedeA. M. Warmerdam, te Heemstede; J. Rooben, te Hoofddorp. HANDENARBEID. Haarlem. Geëxamineerd 14 vrouw, candidaten, Geslaagd: F. J. Posthumus, M. R. Schouten, E. R. da Silva, B. L. Stuvé, J. K. van Swol, I. Terweïj, J. A. Versluis, A. M. de Wilde, A. P. Wildeboer, E. Honig allen te Amsterdam; J. S. H. Jansen, te Haarlem. RUITEN INGEWORPEN. In den nacht van 3 op 4 Augustus te ongeveer half één is van een perceel van het Zuider Buiten Spaarne en in de Linschotenstraat te Haarlem een ruit met een steen ingeworpen. Omstreeks dien tijd is aldaar een persoon gezien in zijn overhemd en met een pet op, die op zijn sokken hard is weg- geloopen in de richting van de Buitenrustbrug. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen verstrekken worden verzocht, zich te vervoegen aan het Bureau van Politie, afd. recherche. Employé van een Haagsch bedrijf tot IV2 jaar gevangenisstraf veroordeeld De Duitsche Weermacht en den Rijkscommissaris beleedigd. Het A.N.P. meldt: Een employé van een groot bedrijf te 's-Gravenhage stond terecht voor den Duitschen krijgsraad. De zitting werd Zondagoch tend jl. gehouden in het Palace-hotel te Schevenin- gen. Hem was ten laste gelegd: le. Na den wapenstilstand met Nederland open lijk de Duitsche weermacht beleedigd te hebben door dagelijks in bijzijn van meerdere employés tegen de Duitsche weermacht te stoken en onder meer te zeggen, dat Engeland er voor zorgen moest, dat de Nederlanders wapens kregen, dan zouden zij spoedig die.Duitschers er uitgooien. 2e. Opzettelijk onware en verdraaide feiten ver breid te hebben, die het welzijn van het Duitsche Rijk nadeel kunnen berokkenen, namelijk het ver spreiden van een brief van beleedigenden aard voor het Duitsche rijk. Uit het verhoor bleek, dat de beschuldigde in te genwoordigheid van twee andere employés belee- digingen tegen de Duitsche weermacht en den rijks commissaris geuit had. Tevens was het dezen beiden medewerkers bekend, dat hij een brief, welke het Duitsche rijk nadeel kon berokkenen had laten over schrijven in drie exemplaren. Tengevolge van hun aanklacht bij de Duitsche autoriteit werd beklaagde gearresteerd, evenals eenige anderen van ditzelfde groot-bedrijf, welke laatsten echter na eenige dagen arrest in vrijheid werden gesteld. De beschuldigde gaf grootendeels de feiten toe en deze bekentenis, aangevuld door de beëedigde ver klaringen van den bewusten medewerker (een was er niet) gaf het wettig en overtuigend bewijs. De vervolgende autoriteit eischte twee jaar en ze? maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. R. Paehlig, voerde ten aanzien van het geïncrimineerde geschrift aan, dat dit reeds in duizenden exemplaren voor het begin van den oorlog in Nederland was verspreid en dat derhalve wat reeds verbreid was en bekend in grooten kring het strafbare element van de tenlastegelegde han deling deed vervallen. Ten aanzien van de beleedigingen der Duitsche weermacht en den Rijkscommissaris voerde pleiter aan, dat deze slechts waren geuit tegenover twee medewerkers in zeer beperkten kring zonder dat be schuldigde het opzet had dit in grooten kring te doen. De krijgsraad ging direct in raadkamer en na een kwartier beraadslaging werd het vonnis uitgespro ken. De beklaagde werd schuldig bevonden aan het hem tenlaste gelegde en werd voor. beide feiten tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Bijna IV2 millioeu radio-luisteraars in Nederland. I-Iet aantal radioluisteraars, dat blijkens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg einde Juni j.l. 1.086.513. het aantal aangeslotenen op radio-distributie-inrichtingen bedroeg op dien datum 326.585, zoodat een totaal aantal van 1.413.098 luisteraars, of pl.m. 160 op 1000 inwoners is geregistreerd. (A.N.P.) PROGRAMMA VAN DF. HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 6 AUG. 1940. Progr. I Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II Kootwijk. Progr. III Duitsch station. Progr. V idem. 7.008.00 Eigen gramofonplaenconcert. Klassiek programma Orkestwerken. 1. Eine kleine Nachtmusik van Mozart, Sach- Sische Staatskapelle 2. Menuet van Bocherini, Phil. Svmph Orkest. 3. Slavische Dansen 1 en 2 van Dvorak. Staatsopera-orkest, Berl. 4. Dance of the Hours v. Ponchielli, Boston Promenade-orkest 5. Aufforderung zum Tanz v. Weber, Ork. 0. 1. v. A. Melichar. 6. Waltz of the Flowers v. Tschaikowsky, Phil. Symph. Orkest. 7. Fakkeldans v. Meyerbeer, Berl. Philharmoniker. IA4Ï/IE BIKiCUUN Vrijlating der gearresteerde Japanners afgewezen. TOKIO, 5 Augustus (D.N BHoewel de Ja pansche ambassadeur te Londen in een onder houd met lord Halifax gepoogd heeft de onmid dellijke vrijlating van de gearresteerde Japanners te verkrijgen om een ernstige wending te vermij den, is de vrijlating afgewezen met de motivee- ring dat het hier een gewone gerechtelijke aan gelegenheid. betreft, meldt de Nitsji uit Londen. Bovendien zouden er bewijzen tegen andere Japanners zijn met wier arrestatie men nog ge wacht heeft. Alle voorbereidingen zijn echter ge troffen voor verdere arrestaties, ook in de Brit- sche koloniën. Op de opmerking van den ambas sadeur Shigemitsoe dat alle pogingen voor een regeling der betrekkingen tusschen beide landen zouden kunnen mislukken, heeft lord Halifax niet geantwoord. Het blad meldt voorts, dat Enge land in deze kwestie met de Vereenigde Staten samenwerkt, om gemeenschappelijk de Japansche politiek in Oost-Azië te verstoren. Drie Japansche zakenlieden werden, naar de Asahi Sjimboen meldt, door de Britsche autoritei ten te Rangoon gearresteerd. Bovendien is te Sin gapore de leider van het plaatselijke bureau van het Japansche persagentschap Domei. Kobayashi, gearresteerd. De woordvoerder van het Japansche departe ment van Buitenlandsche Zaken heeft verklaard, dat het ministerie ten aanzien van de arrestatie van Japanners in Engeland geen definitieve hiu- ding kan aannemen zoo lang geen uitvoerige be richten uit Londen ontvangen zijn. Deze berich ten komen met vertraging binnen. Het feit van de arrestaties is pas tien uren later bevestigd. De woordvoerder bevestigde vervolgens, dat lord Halifax een onderhoud gehad heeft met den Japanschen ambassadeur Shigemitsoe. Tot dusver zijn er zes arrestaties bevestigd, n.l. vier te Lon den, een te Singapore en een te Hongkong. Japansche Minister van Buiten landsche Zaken naar Moskou en Berlijn TOKIO, 5 Augustus. In verband met het plan, dat bestaan zou. volgens hetwelk de Japansche mi nister van buitenlandsche zaken een reis naar Europa zou maken, bericht de Nitsji Nitsji nog, dat vorst Konoye reeds den datum van het vertrek van Matsuoka overweegt en dat niet slechts in Berlijn, doch ook in Moskou besprekingen ziillen worden gehouden. Volgens de Nitsji Nitsji heeft de vrpegere Japan sche gezant te Rome, Shiratori, bij de bespreking die hij Vrijdag met Matsuoka heeft gehad, erop aangedrongen dat deze naar Berlijn zal reizen. Het blad verklaart dat de Japansche regeering op het oogenblik overweegt Matsuoka te zenden, naar Berlijn en Moskou, om „het afsluiten van een krachtige politieke entente tot vorming van een nieuwe wereldorde" te bespreken, zulks als een eerste stap op den weg der door Konoye en Mat suoka te volgen politiek. Het blad schrijft dan, dat in Berlijn en Rome zal worden ondërhandeld over ïundam'ehteel'e kwesties als het koloniale probleem, de nieuwe verdeeling der grondstoffen-bronnen en een nieüw systeem van wereld-vóorziening met levensmid delen; om den vrede tusschen „de groote Oost-Azia tische, den Paneuropeesche, de Panamerikaansche en de Sovjet-Russische blokken te bereiken". (United Press). DE NIEUWE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Bestuursfuncties verdeeld. KAKEL LOTSY COMPETITIELEIDER. De vorige week hebben we reeds medegedeeld, welke heeren in het bestuur van den Ned. Voetbal bond zijn gekozen. Thans verneemt het A.N.P., dat de bestuursfuncties als volgt verdeeld zijn: Voorzitter: Dr. D. J. van Prooye. Vice-voorzitters: S. Coldewey en ir. H. F. Hopster. Secretaris-pennigmeester: A. Staal. Hoofdconsul: L. Boeljon. Commissarissen: J. F. Lamey, K. J. J. Lotsy, D. C. Spaan, H. Valkema, O. de Vries, H. de Munter, R. J. de Grood en M. G. Sehooneveld. Voorloopig bestaat het bestuur dus uit dertien leden, mede in verband met het feit, dat het nood zakelijk en wenschelijk is, dat alle richtingen, be trokken bij deze fusie, intensief zullen medewer ken aan den verderen opbouw van den nieuwen bond, waarin aller belangen dienen te worden be hartigd. Er wordt reeds hard gewerkt om tijdig gereed te zijn in het komende seizoen. De indeeling van de nieuwe competitie is toever trouwd aan den heer K. J. J. Lotsy, die in overleg met de kringadviseurs zoo spoedig mogelijk met een definitief voorstel zal komen. In ieder geval neemt men aan, dat het bestuur in de volgende bestuurs vergadering, welke over veertien dagen zal worden gehouden, de nieuwe competitieregeling naar ont werp van den heer Lotsy zal kunnen bekrachtigen. WANDGEDIERTE ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Zuivering Onderneming „RADICAAL" Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. Waar anderen faalden, slaagden wij. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM 5 Augustus. Bevallen: 2 Augustus: A. A. Reeuwijk-van der Meer, z. M. M. L. Lange-Laporte, d. E. Nijdam-Wieman, d. G. Hirs-Krooder, d. N. van Amersfoort- den Houdijker, z. W, H. Kroes-Rooker, z. J. H. M. Barnhorn-de Winter, d. J. I. H. Müller- Kluck, z. 3 Augustus: S. Swart-van de Craats, z. P. M. van Rooden-Selraat, z. J. C. M. Schou ten-Ten Holter, d. A. F. R. de Savornin Lohman- Gunning, z. E. M. Uitendaal-van Roon, z. 4 Augustus: J. M. G. Wagenaar-Groffen, z. H. L. de Graaf-Meihuizen, d. P. J. Pronk-van Breemen z. K. Kooij-Look, z. H. Patmekeet-Serné, d. Overleden: 2 Augustus: A. Kas, 84 j„ Jac. van Looijstraat. A. K. Soumokil-Endoh, 51 j., Vergierdeweg. P. G. M. van Houten. 45 j.. Kamperlaan. 3 Aug.: A. B. Rijbroek, 20 j., Nwe. Spaarnwouderstraat. 4 Augustus: N. d. van C. Kruijf, 3 m., Rozenhage- straat. W. L. van der Deijl, 70 j.. Kempstraat. H. L. Bargmann. 53 j., Kamperlaan. E. van Zee land-de la Rie, Goetzeestraat. N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN Strak van lijnsoepel van prijs.9' (Adv. Ingez. Med.) EEN ONGELUKKIGE VAL. Zondagavond omstreeks 10 uur wilde een 31- jarige dame aan de Zomervaart in Haarlem op haar fiets stappen. Ze zakte door haar rechter knie, waaraan ze al eens was geopereerd, viel en brak daardoor haar knieschijf. Na door O.D. be handeld te zijn werd ze naar het ziekenhuis ver voerd. Het slachten van vee. 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. —Het verordeningen blad bevat een verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, hou dende voorschriften ter vermijding van het kwellen van dieren bij het slachten van vee. Hierin wordt bepaald, dat warmbloedige dieren bij het slachten, voordat het bloed begint te vloeien, moeten worden verdoofd. Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3 16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.81—44.90. Zürich 42.72—42.81. Bankpapier: New York 1.86 1 2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.76—44.94. Zürich 42.6742.86. BLOEMENDAAL A. Burdet ton grave gedragen. Hedenmiddag om 1 uur is het stoffelijk over schot van wijlen den heer A. Burdet onder groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal ter aarde be steld. Onder de vele aanwezigen merkten wij op Mr. W. N. van Lutterveld, G. W. A. Luden, Amster dam. Jhr. Mr. L. C. A. van Loon. Amsterdam, P. L. Steenhuizen, Amsterdam, Mr. en mevrouw W. N. P. Pulle. D. Art, G. W. J. de Josselin de Jong, J. S. N. Vrijland, W. Vrijland, K. Breitenstein, G. de Josselin de Jong. ko Zweeres, prof. J. Th. Stomp. A'dam, A. J. Portielje mede namens dr. Su- nier, mr. van Eeghen, Doorn, R. van Loon—le Vorst, A. M. Zwart. Baronesse RöellBaronesse de Vos van Steenwijk, B. VeltmanPovel, Zr. H. J. Beetman, L. P. van Eeghen, C. Bierens de Haan, Jhr. Mi'. L. v. d. Brandcler, B. Quarles van Ufford, J. L. Tadema. J. P. Strijbos. L. de Josselin de Jong, J. Laan, Mr. A. Beets, voorzitter der H.O.V., W. H. Bierman, Mr. A. B. Kamp, burgemeeester van Texel, L. J. v. d. Velde, H. v. Arkel, Hoofddorp, F. de Klerk en het personeel van den overledene. Voorts vele verpleegsters en anderen. AUTOWIEL VERMIST. De heer Van A. alhier heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een autowiel met band. Als verdacht van dezen diefstal is door de recher che alhier aangehouden de 28-jarige D. v. S., tij delijk alhier. Hij is in bewaring gesteld. EEN KAAS ONTVREEMD. Een knecht van den melkhandelaar R. heeft aan gifte gedaan van diefstal van een Goudsche kaas van zijn melkwagen, die even onbeheerd op den weg stond. Als verdacht van dezen diefstal werd door de recherche aangehouden M. J. v. W. oud 40 jaar, wo nende te Haarlem. Hij bekende den diefstal te heb ben gepleegd en is in bewaring gesteld. De kaas werd te zijnen huize in beslag genomen. DAGTENTEN VERBODEN. Het plaatsen van dagtenten op het Bloemen- daalsche strand is tot nader order verboden. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch Makreel f 24. haring f 2625. kabeljauw f 32— 50, koolvisch f 1716. wijting f 17.5016. kl. schol 19—12.20, bot f 3830. Alles per 50 k.g. Zoetwatervisch: Baars 2819 ct., snoekbaars 5949 ct., blei 20—15 ct., brasem 18—15 ct., voorn 13 ct., spiering 28 ct. ZANDVOORT GROOTE DRUKTE TE ZANDVOORT. Met het prachtige zomerweer beleefde Zandvoort Zondag den druksten dag, dien het in dit seizoen kende. „Taxi's" brachten de bezoekers van het station naar de strandbaden. Zandvoort heeft, nadat het hoofdseizoen bijna drie weken officieel aan den gang is, den eei'sten goeden Zondag gehad. Reeds vroeg in den morgen begon de rijwiel-invasie. Van heinde en ver kwamen de wielrijders, bepakt en bezakt, naar de badplaats, om eens van een heerlijken dag te genieten. Langs Zandvoortschelaan en Zeeweg kwamen reeds in de eerste uren duizenden dagjesmenschen naar Zand voort, doch vooral des middags togen nogmaals duizenden naar zee en strand. Het gevolg hiervan was, dat de rijwielstallingen als paddenstoelen verrijzen deze! zeer goede zaken maakten, tot zelfs laat in den namiddag. Doch ook trein en tram brachten duizenden be zoekers naar Zandvoort. Extra diensten moesten worden ingelegd om alle vaeantiegangers met spoed naar de kustplaats te brengen. Ook des avonds moesten extra diensten worden ingelegd. De strandpachters deden uitstekende zaken, daar geen strandstoel onbezet was. Ook op het vrye strand heerschte een gezellige drukte van baders, zwemmers en zonnebaders. Ook de badinrichtingen vooral het Zuiderbad en het Noorderbad, trokken veel belangstelling. De cafés, restaurants en bodega's hadden het zeer druk en op de terrassen was doorloopend geen stoel onbezet. Laat in den middag, doch vooral in de avonduren trokken de dagjesmenschen weer naar haardsteden terug, moe en bruingebrand, maartevreden! ARM GEBROKEN. Het echtpaar S. uit Haarlem reed Zondag per rij wiel op den Zeeweg ter hoogte van den politiepost van het gemeentelijk kampeerterrein. Bij het uit wijken voor eenige wielrijders botsten man en vrouw tegen elkaar, waardoor zij kwamen te vallen. De vrouw die gewond bleek, werd eerst geholpen door den heer A. Loos, lid van He E.H.B.O., wadr- bij bleek, dat zij haar rechterarm had gebroken. Dr. C. A. van Fraassen vervoerde het slachtoffer per auto naar de Mariastichting te Haarlem. maar tevens een uiterst NUTTIG boekje. Dat is door E. E. JONKHEID—PEEREBOOM. Verkrijgbaar in den boekhandel en bij de kantoren van Haarlem's Dagblad. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON - TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLEM. Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen. (Adv. Ingez. Med.) 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Maandag 5 Augustus 1940 lste Klasse, 1ste Lijst Hooge Prijzen 5000.— 18933 1500.— 3589 19436 1000.— 4442 10501 16116 400.— 6985 16433 20338 200.— 10049 100.— 2568 18206 20525 20671 Prijzen van f 20. 1074 1094 1201 1233 1235 1308 1357 1402 1481 1494 1497 1532 1548 1599 1601 1703 1728 1816 1833 1867 1870 1874 1878 1966 2012 2086 2090 2126 2164 2197 2230 2234 2247 2263 2345 2362 2385 2395 2399 2405 2674 2712 2729 2757 •2759 2874 2881 2890 2922 2939 2975 3047 3073 3127 3134 3173 3336 3375 3382 3416 3433 3568 3599 3782 3787 3835 3847 3850 3872 3930 3936 3939- 3951 3968 4035 4042 4054 4059 4082 4084 4085 4093 4130 4182 4232 4268 4280 4305 4331 4370 4381 4383 4399 4437 4447 4523 4554 4623 4684 4722 4735 4737 4803 4846 4849 4875 4952 5007 5012 5055 5116 5158 5207 5219 5343 5360 5432 5439 5477 5492 5603 5605 5691 5753 5802 5817 5839 5910 5944 6000 6017 6089 6090 6107 6282 6286 6302 6327 6351 6356 6364 6365 6669 6682 6692 6698 6710 6715 6721 6735 6787 6791 6808 6819 6858 7016 7037 7085 7094 7103 7142 7147 7209 7218 7296 7310 7324 7350 7385 7409 7434 7559 7610 7633 7642 7657 7674 7681 7685 7712 7812 7826 7954 7961 8019 8020 8022 8039 8072 8073 8198 8273 8279 8307 8349 8388 8416 8486 8497 8507 8551 8575 8579 8595 8637 8660 8699 8717 8745 8748 8758 8767 8774 8788 9233 8S00 9269 8866 8869 9283 8933 9337 9046 9390 9174 9556 9213 9588 9595 9614 9641 9646 9678 9743 9815 9865 9881 9929 9931 9935 9939 9953 9955 10041 10045 10223 10311 10313 10321 10339 10382 10434 10440 10471 10492 10509 10542 10576 10611 10643 10706 10721 10730 10748 10761 10776 10777 10802 10813 10842 10844 10876 10884 10896 10941 10953 10954 10975 10989 11022 11027 11122 11157 11200 11309 11317 11355 11357 11372 11382 11430 11437 11452 11464 11541 11573 11595 11625 11681 11715 11726 11735 11745 11782 11815 11823 11841 11848 11863 11885 11904 12033 12065 12086 12167 12185 12186 12199 12204 12289 12306 12315 12325 12385 12388 12460 12463 12474 12476 12487 12591 12730 12734 12800 12812 12826 12846 12847 12911 13008 13014 13038 13044 13054 13086 13088 13101 13105 13184 13193 13203 13263 13280 13295 13330 13380 13420 13424 13441 13474 13476 13524 13555 13630 13667 13670 13696 13723 13727 13771 13818 13830 13835 13842 13856 13904 13957 13992 14013 14014 14033 14087 14089 14165 14173 14188 14210 14214 14226 14268 14300 14308 14314 14333 14491 14499 14526 14530 14612 14633 14659 14670 14721 14738 14765 14836 14848 14852 14865 14882 14910 14919 14921 14938 15008 15019 15036 15095 15098 15115 15149 15182 15186 15198 15257 15261 15301 15316 15335 15344 15368 15451 15481 15495 15543 15559 15568 15606 15617 15619 15672 15694 15706 15722 15818 15890 15939 15947 15952 15976 16014 16018 16065 16083 16110 16150 16171 16195 16241 16243 16247 16298 16367 16380 16427 16443 16471 16472 16558 16636 16683 16688 16696 16753 16791 16819 16831 16854 16871 16882 16905 16923 16957 17006 1T017 17033 17066 17075 17115 17225 17249 17284 17281 17303 17343 17411 17431 17449 17485 17613 17632 17715 17938 17944 18153 18159 18173 18395 18401 18472 18556 18574 IRfOR 18614 1T662 18705 18749 18817 18841 18895 18913 18924 18956 18965 18968 18996 18999 19047 19072 19076 19141 19146 19172 19178 19232 19237 19238 19341 19358 19390 19411 19418 19458 19460 19482 19497 19504 19543 19560 19582 19615 19650 19678 19689 19789 19803 19808 19901 19920 19941 19954 19984 20002 20015 20083 20109 20165 20176 20220 20230 20240 20262 20276 20279 20285 20317 20333 20346 20377 20387 20499 20515 20523 20532 20550 20599 20601 20652 2C656 20677 20722 20776 20813 20831 20847 20931 20939 21014 21021 21054 21109 21148 21150 21162 21176 21265 21339 21389 21406 21413 21423 21484 21501 21539 21606 21643 21647 21738 21786 21792 21813 21817 21853 21862 21868 21895 21921 21951 21958 21960 22003 22005 22051 22091 22152 22188 22210 22294 22378 22392 22425 22434 22438 22441 22494 22577 22590 22626 22683 22687 22721 22769 22779 22836 22842 22863 22940 22968 22971 22987 22989 23006 23070 23095 23121 23149 23202 23215 23233 23268 23270 23285 23327 23334 23342 23348 23360 23405 23477 23495 23499 23538 23574 23577 23636 23707 23737 23745 23757 23801 23848 23851 23864 23883 23892 23963 23965 24006 24017 24027 24042 24105 24119 24166 24188 24218 24223 24234 24269 24351 24356 24365 24367 24406 24418 24490 24529 24531 24547 24571 24605 24634 24642 24649 24655 24673 24675 24723 24728 24735 24881 24886 24889 24890 24906

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2