v. V. V. II-C. V. H. LAWNTENNIS KAATSEN. Een tennisdroom. WATERPOLO ATHLETIEK KORFBAL. DAMMEN M A AN T) A G S AUGUSTUS 1P40 TT A AI?T,K M!S D A G B E A D 1 NEDERL. CRICKETBOND. GROOTE NEDERLAAG VAN HAARLEM TEGEN V. V. V. De Haarlemmers hebben het er in den revanche- wedstrijd tegen deze Amsterdammers leelijk bij laten liggen. V. V. V. bleef met niet minder dan 116 runs in de meerderheid, doch kon wegens tijdgebrek geen poging meer aanwenden een inningsöverwin- ning te behalen, hetgeen hoofdzakelijk aan het uiterst langzame scoren van de V. V. V.-batsmen in de morgenuren te wijten was. V. V. V. begon te batten, doch reeds heel spoedig werd C. Slagter in de gully uitstekend door Van den Bergh gevangen: Van der Laan ging kort daarvoor run-out, na 10 runs gescoord te hebben. Chr. Engel en Roodenburg waren ook beiden beneden de 50 verdwenen voor 13 en 13 runs. In deze periode was buitengewoon langzaam ge scoord, want toen de lunch kwam waren er nog slechts 60 runs. Kort na de lunch viel zelfs ook nog het wicket van Van Stuyvenberg voor 15, die zeer snel voor Voogd (die weer eens bijzonder op dreef was) ge- stumped werd. 65 runs en 5 wickets neer was voor de Haarlemmers geen slechts resultaat; met nog slechts de staartwickets ,.to bat" zag het er zelfs bijzonder gunstig uit, doch Alders en Pelser deden daarna alle illusies der Haarlemmers te niet. Welis waar speelde Alders een buitengewoon gelukkige innings, werd o.m. eenige keeren gemist, doch Pelser liet uitstekend batten zien en toonde voor den Haar lem-aanval niet het minste ontzag. Beide batsmen sloegen vrijhard en toen het volgende wicket, n.l. dat van Alders, voor 39 viel, was het V. V. V.-totaal verdubbeld (130). Reeds op 138 volgde Pelser Alders naar de kleed kamers voor een uitstekende 55. Nu eenmaal de weerstand van den Haarlem- aanval gebroken was, hadden de staartwickets het niet te lastig; zij wisten dan ook allen de dubbele cijfers te bereiken, n.l. W. Engel 13, W. Slagter 22, B. Broekman 13 en J. Grootmeyer 10 not out, zoo dat het totaal tenslotte nog, inclusief slechts 7 extra's 210 geworden was. De bowlingcijfers van Haarlem waren: O. Aben- danon 053, De Ruig 335, Van den Bergh 237. Maas 124, Peschar 127, Groeneveld 011, Boe ree 18 en Hartog 18, niet minder dan 8 spelers waren dus in den aanval betrokken geworden. Haarlem stond dus hierna voor de vrij hopelooze taak, 210 runs te maken, hetgeen dan ook niet ge lukte, want voor het schamele totaal van 94 runs hadden allen een beurt gehad. Kleefstra wist als openingsbat 12 runs te scoren, doch Boeree 0. Van den Bergh 0 en Peschar 7 wa ren zeer gewillige slachtoffers. Goossens en Voogd echter brachten eenige verbetering; zij wisten het totaal op te voeren tot 60, op welk totaal beide wickets vielen voor resp. 15 en 21. Ook de jeugdige Groeneveld liet hierna nog even goed batten zien, doch bracht het jammer genoeg slechts tot 6. De Ruig scoorde nog een nuttige 16 runs, doch daarna was het vrijwel met de Haarlem-innings gedaan. Hartog 4. Maas 5 en Abendanon 0 not out waren de laatste batsmen. Voor V. V. V. bowlden: Van Stuyvenberg 0—11, Alders 312, Roodenburg 323, Engel 015, Broekman 219 en Pelser 26. De overige eerste-klassers. Sparta heeft Zondag zoowaar kans gezien, haar eerste overwinning te behalen. Het werd zelfs een driepunts overwinning, waarvan Excelsior het slachtoffer werd. Sparta won met innings en 43 runs. Eerste innings Sparta 176 (W. Senn 107); Excelsior 87 (G. Oosterkolt 48). Excelsior tweede innings 46. S. C. H. C. won met 4 wickets van V. R. A. Eerste innings V. R. A. 93 (J. van den Bosch 37 not out): S. C. H. C. 96 voor 6 (gestaakt) (C. Breuning 36). De wedstrijd Hermes-D. V. S.V. O. C. werd door de Schiedammers met 160 runs gewonnen. Hermes: 271 voor 9 (L. Borrani 68, C. Tettelaar 63, A. Mo lenaar 46, J. Keuzenkamp 45); V. O .C.: Ill (A. Terwiel 41). H. C. C. I won met 110 runs van het tweede elftal dezer vereeniging. Eerste innings H. C. C. I: 230 (Jhr. J. van. den Bosch 85 en N. van Rossem 32 not out); H. C. C. II: 120 (G. W. R. Deutz 57, rar. A. F. van Manen 56). Af tl. West Noord I. A.C.C. Rood en Wit V.V.V. V.R.A. S.C.H.C. Haarlem Hercules Afd. West Zuid I. H.C.C. I Hermes-D.V.S. H.C.C. II H.B.S. V.O.C. Excelsior Sparta 0 14 0 13 0 9 0 '6 0 6 Gewonnen door V.V.V. II met 27 runs op de eerste innings: V.V.V. 151 (Konter 16: A. J. v. Wermeskerken 13: C. J. Spiers 13: Geerlings 21: Ch. Kuester 49). Roodt 363; Seveke 550: v. d. Pas 131. C.V.H. 124 (De Wit 11: v. Loenen 32: Roodt 28: Kievit 10). Ch. Kuester 413: A. J. v. Wermeskerken 446: E. Koeulemans 120: W. Daamen 17. Merkwaardige innings van H.C.C. II. In de Zuidelijke eerste klasse competitie heeft H.C.C. I Zondag, opnieuw van H.C.C. II gewonnen en dat met groote meerderheid. Het eerste elftal sloot zijn innings op 230 voor 9 wickets, waarna het tweede het niet verder bracht dan 120 en dus met 110 runs verloor. Het merkwaardige van deze 120 was evenwel dat zij vrijwel uitsluitend bijeengebracht werden door mr. A. F. van Manen (56), die de in nings opende en G. W. R. Duitz (57) die als vierde man aan bat kwam. Van de overige zeven runs scoorde Dankelman er een. De resteerende zes wa ren extra's Acht batsmen verdwenen voor nul. Toen de stand 100 voor 2 was met nog een urn- speeltijd scheen een draw zeker; het tweede zou den tijd wel uitspelen. Maar toen Vgn Manen en Duitz vlak achtereen verdwenen was het in een ommezien afgeloopen. Het geval is een nieuw staaltje van het zwakke batten, dat dit jaar in het Hollandsche cricket ver toond wordt en waarvan ook Rood en Wit, dat in het Noorden alleen zoo'n goed figuur maakt van wege zijn sterken aanval, telkens weer bewijzen geeft. Het eerste elftal van de Haagsche is nog een van de zeer weinige goede batting-teams. Uit zijn totaal van 230 maakten gisteren jhr. J. v. d. Bosch 85, W. v. Rossem 30 not out, mr. R. Neuërburg 27 not out. W. H. Gallois 26. Ir. M. J. de Beus 16 en F. J. Kien 12, zoodat daar zes batsmen in de dubbele cijfers kwamen. Is in het algemeen het bowlen wel zoo ei-g goed? Dat is ook nog een vraag. Het is veel moeilijker goed bowlen te ontwikkelen, waarvoor een bijzonder ta lent vereischt wordt, dan goed batten, dat velen zich met volharding en stug oefenen eigen kunnen ma ken. Blijkbaar doet het gebrek aan trainers zich zwaar gevoelen. Als de oudere spelers eens wat meer leiding aan de oefeningen der jongeren wilden ge ven zou men spoedig een opleving in het Holland sche cricket zien. Nu beleeft het een periode van zwakte. V. R. A. III—Haarlem II. Gewonnen door Haarlem II met 87 runs. Haarlem II scoorde 200 runs, waarvan H. Peschar 18, P. v. d. Wal 51, P. v. Tiggelen 32, G. Wessel 49, J. de Boer 15, J. Elsinger 22. Voor V.R.A. bowlden Dr. Lobry de Bruin 252, H. Worries 0—9, H. Loggere 1—31, Dirken 0—12. Glerum 666, van Breukelen 022. V.R.A. III maakte 113 runs, waarvan H. Worries 15, W. v. Breukelen 19, Kruise 14, Stroeve 29 not out. Bowlingcijfers van Haarlem: R. Ton 422, J. de Boer 2—24, G. Wessel 1—13, J. Elsinger 2—26, P. v. d. Wal 010, P. v. Tiggelen 18. HAARL. CRICKETBOND. C. V. H. 3—Rood en Wit 3. C.V.H. batte eerst en verzamelde 38 punten, waarvan F. van der Vlugt 12. J. Berendsen had de prachtige cijfers van 4 voor 7. J. R. Meeuwenoord 5 voor 26. Rood en Wit 3 sloot op 77 voor 4. J. Berendsen 37 n.o. Th. A. van Baasbank een harde 18. Van dei- Pas 2 voor 24. J. Jacobs 1 voor 22. Haarlem 5—Bloemendaal. Bloemendaal trok het eerst naar de wickets en scoorde 71 punten waarvan J. Taverne 20 en J. Beijk 24. Groeneveld bowlde uitstekend en veroverde 8 wickets voor 45 runs. Wessel 2 voor 26. Haarlem 5 s.coorde 84 runs voor liet verlies van 7 wickets. Groeneveld 17 en A. Bouwes 12. J. Beijk 2 vor 27. G. Kesting 1 voor 16. J. Taverne 2 voor 20 en W. Roózen 2 voor 5. R. C. H.-C. V. H. II. R.C.H. eerst ingaande scoorde 81 punten, waarvan J. Siegerist 15. C. Kamoen 13 en A. van Roon 24 n.o. G. van Langelaar 2 voor 30. Eelinan 1 voor 12. O. Keijser 4 voor 19 en C. M. Feitz 2 voor 14. C. V. H. 2 sloot op 106 voor 9. Hekket 10. Keijser 15. Langelaar 31. C. Feitz 11 en A. van Loenen 16. H. Zonneveld 2 voor 40. A. van Roon 1 voor 26. Van Musscher 1 voor 12. C. Kamoen 3 voor 7 en J. de Geus 2 voor 5. Uit het Archief van den H. C. B. C. J. Keijser nam Zaterdag tegen R.C.H. z'n twee honderdste wicket voor C.V.H. in den H.C.B. Zijn totaal bedraagt nu 201 wickets voor 1775 runs. Gem. 8.83. Zijn succesvolste seizoen was 1934, toen ver overde keijser 43 wickets voor 377 runs. Gem. 8.77. Stand tol en mei 3 Augustus. Rood en Wit 3 Rood en Wit 4 C. V. H. 3 R. C. H. Haarlem 5 Bloemendaal C. V. H. 2 Haarlem 4 8 0 1 6 1 2 4 14 4 0 4 3 2 4 3 0 5 3 0 5 1 0 7 Tournament ,^^^«01^'. Onder gunstige weersomstandigheden heeft in de afgeloopen week op het tennispark „Rijnegom" te Aerdenhout het jaarlijksche tournament plaats ge had. Dank zij de uitstekende leiding van het wed strijdcomité bestaande uit de heeren: Pelt, Dickmann en Van Drunen, kunnen de deelnemers terugzien op een geanimeerd, vlot verloopen tournament. In het damesenkelspel wist mevr. Ramkema ten tweeden male beslag te leggen op de ,.Rijnegom-vaas"; de heer Lambach slaagde er in bij het heerenenkelspel, den bekerhouder J. v. d. Veer in een vlotte partij te onttronen. Gedurende de wedstrijden werd een collecte ge houden ten bate van de verpleegden van „Kareol". met als resultaat een opbrengst van pl.m. f 100, welke, voor de prijsuitreiking in „Boekenrode", tegelijk met een fraaie fruitmand, met eenige harte lijke woorden door den heer Pelt aan een aanwe zige deputatie werd overhandigd. Verder heeft het wedstrijdcomilé een aantal verpleegden in de gele genheid gesteld het tournament te volgen; een geste, De dames en heeren, die in deze schilderachtige omgeving staan, zijn de deelnemers aan het tennistourna- ment „Rijnegom" te Aerdenhout. die door ieder zeer op prijs werd gesteld, en waar voor ritmeester Pahud de Mortanges namens de aan wezige „Kareolers" een woord van hartelijken dank sprak. Zaterdagavond had in „Boekenrode" de prijsuit reiking plaats, waarni tot 12 uur gedanst werd. De laatste uitslagen luiden: Heereneneklspel. halve eindstrijden- J. v. d. Veer J. H. Kuiper 63. 3—6. 7—5. LambachR. Ra- husen 64. 63. Eindstrijd: LambachJ. v. d Veer 75. 63. Damesenkelspel, halve eindstrijden: mej. Spren- gersmevr. Grünewald 61, 62. Mevr. Ramkema mej. A. Lindner 61, 6—0. Eindstrijd: mevr. Ramkemamej. Sprengers 46. 60, 62. Heerendubbelspel, halve eindstrijden: R. Rahusen en J. Dickmann—B v. Blommensteyn en H. Poste- ma 61. 60. J. H. Kuyper en PortierHoolwert en Nieland 60. 64. Eindstrijd: R. Rahusen en J. DickmannJ. H. Kuiper en Portier 64. 75. Damesdubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Ste gerAllard en mej. A. Lindnermevr. De Jong en mevr. de Ruyler 16. 64. 64. Mevr. Ramkema en mevr. Kamerbeekmej. Grünewald en mej. Ny- 'nius 62. 75. Eindstrijd: Mevr. Ramkema en mevr. Kamerbeekmevr. StegerAllard en mej. Lindner 6—4. 6—2. Gemengddubbclspel. halve eindstrijden: Mevr. Ramkema en J. Dickmannmej. Tuinder en Sit- niakowsky 63. 62. Mej. A. v. Marken en R. Ra husenmevr. Kamerbeek en Schultsz 63. 68. 60. Eindstrijd: Mevr. Ramkema en J. Dickmann- mej. A. v Marken en R. Rahusen 46, 63. 75. BUITEN DE COMPETITIE. ROOD EN WIT—H. B. S. Rood en Wit wint tweeclaagscheii wedstrijd niet 21 runs. Zaterdagmiddag drie uur begon deze wedstrijd aan de Spanjaardslaan. Hel begm voor de thuisclub was uitstekend. W'. Kramer en L. J. Sodderland openden de in nings van Rood en Wit op solide wijze; zij produ ceerden voor het eerste wicket 64 runs, alvorens Sodderland voor 19 nuttige runs door F. Wunder werd gebowld. Nog geen dertig runs daarna echter waren de drie opvolgende batsmen eveneens reeds verdwenen. Van der Vegt en Wunder (2) deden hier de wickets van C. Bultman, P. v. Bueren en A. v. d. Togt tui melen. W. Kramer maakt zijn 50 dan vol en brengt even later het totaal op 100. Dan bowlt Huinder hem na een wilden slag voor 52 en wordt voor de thee gestopt. Vijl wickets zijn dan neer. Hans de Haan speelt na een weifelend begin goed cricket en maakt 24 uitstekende runs; J. Nijhuis scoort een harde 13. R. Kramer brengt het.tot 14. In deze periode treedt vooral H. Huinder met den bal op den voorgrond. 6119; 7138 wijst de telegraaf achtereenvolgens aan. Op 165 hebben ook de laatste batsmen een beurt gehad en de innings sluit als A. Berendsen mooi in het verre veld wordt gevangen na eerst te zijn ge mist. Vier H. B. S.-bowlers waren in den aanval gebracht: v. d. Vegt 340. F. Wunder 232, C. A. Huinder 431 en F. Everard 233. Te half zeven trekken H Herklots en F. Wunder naar de wickets. A. v. d. Togt en L. J. Sodderland hanteeren den bal. Het eerste wicket valt zeer spoedig, als Soderland na een goed gepitchten bal de midstump van het wicket van Herklots velt voor 3 runs. Bousquet volgt hem op. Zoowel hy als Wun der spelen nogal onzeker; in de laatste over van dezen middag, waarbij A. Berendsen vaA v. d. Togt den bal overneemt, krijgt hij Wunder bjjna achter het wicket gevangen, doch M. Gobets mist den bal jammer genoeg. Er wordt dan gestopt en de stumps worden tot Zondagochtend 11 uur opgeborgen. Er zijn nog geen 10 runs gescoord. Als Zondagochtend wordt hervat, blijkt vooral Van der Togt zeer op dreef met den bal. Hij neemt achtereenvolgens 5 wickets, waarvan drie clean bowled met even zooveel fraaie ballen. Slechts Wunder weet de dubbele cijfers (15) te bereiken. Zes wickets zijn voor slechts 33 runs gevallen. H. J. Everard en W. A. Koek weten dan achter stand te houden en het is vooral Everard, die door aanval lend cricket de score weet op te voeren. Changen in den aanval heeft voorloopig geen succes. Eerst met het totaal op 71 wordt W. Koek keurig door Sodderland op het bowlen van A. Be rendsen gevangen voor een nuttige 17. Everard wordt voor een niet geheel kanslooze, doch overigens zeer goede en vlotte 46 het slacht offer van den slow-bowler P. Ligtenstein als Van Bueren hem vangt. Het totaal van H. B. S. wordt tenslotte precies 100 runs; nadat Brada eenige zeer fraai uitgevoerde cover-drives heeft gedemonstreerd wordt de Haag sche innings ten einde gebracht, als M. Gobets zijn tweede vang achter het wicket doet, na er echter eerst eenige te hebben gemist. Het is dan precies tijd voor de lunch. A. v. d. Togt had de zeer goede cijfei's 5 voor 25 behaald. Sodderland had niet veel succes in 10 goed gebowlde overs: 124. A. Berend sen nam 2 wickets voor 26 runs, W. Kramer 1 voor 23 en P. Ligtenstein boekte met 2 voor 1 in 7 ballen de beste cijfers. De tweede innings van Rood en Wit werd een drama. Zeer slecht batten gaf den Haagschen bowler Huinder gelegenheid, met de regelmaat van een uurwerk door de Haarlemsche innings heen te loopen. Reeds vóór de theepauze was het gebeurd: voor 61 runs zaten de batsmen weer aan den kant. P. Ligtenstein met een keurige 16 hield althans de eer van het Rood en Wit team nog eenigermate hoog. R. Kramer 9, A. v. d. Togt 8 en L. J. Sodder land 6, noteerden verder nog de meeste punten. En er waren zelfs nog 12 extra's! - Huinder met 9 voor 18 nam in vijf ballen vier wickets, waaronder den hattrick! F. Wunder deed een prachtige éénhandsche vang in de gully en nam overigens 2 wickets voor eveneens 18 runs. H. B. S. staat dan voor de taak, 127 runs te ma ken om den wedstrijd te winnen. Doch aangezien er in het half uur vóór de thee reeds 3 spelers- weder naar de kleedkamer- terug zijn gezonden voor slechts 7 runs, blijkt al spoedig, dat deze opgave allesbehalve gemakkelijk is. Heel jammer was het, dat de eminente Haagsche batsmen H. Herklots, die dit seizoen zoo uitstekend op dreef is, niet tot scoren kwam. Ook in deze innings werdj hij weer vrijwel onmiddellijk gebowld, ditmaal met' een mooien bal van v. d. Togt. L. J. Sodderland, die in de eerste innings geen succes had, was weer ge weldig op dreef: wicket na wicket viel hem ten deel, het werden er tenslotte 8. voor slechts 23 runs. Van der Togt nam er 2 voor 12. Nadat Everard voor 13 goed door Nijhuis was gevangen, zag het er met standen van 733 en 8 voor 50 zeer duister voor de Hagenaars uit. Toen kwam van der Vegt op de mat en in gezelschap van Bousquet zette hij voor het negende wicket een stand van 46 runs op. Prachtig cricket liet de Ha genaar zien. Tenslotte kreeg Sodderland beide spe lers l.b.w., Bousquet voor 12 en A. v. d. Vegt voor een voortreffelijke in aantrekkelijke stijl gespeelde 51. waarbij hij 't bowlen vrijwel steeds bleef aan vallen. Met inbegrip van 12 extra's werd het totaal tenslotte 105. Het had er een oogenblik naar uitgezien of v. d. Vegt en Bousquet den wedstrijd nog in het voordeel van H. B. S. zouden weten te beslissen. Wedstrijden van „Frisia"'. Zondag hield de Haarlemsche Kaatsclub „Frisia" een wedstrijd op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan. De wedslnjdcommissie had de vol gende parturen saamgesteld: 1 GoïngaSmeding, 2 BroersmaVreeze, 3 HibmaFluit, 4 De Graaf v. d. Velde en 5 ZwierBax. De strijd tusschen de nos. 1 en 2 was interessant en vooral de „oude rotten" lieten zich hier gelden. Het spel van Broersma zoowel als dat van Goïnga. was zeer goed en beiden hebben reeds een 15-tal dienstjaren aan Frisia en ontegenzeggelijk vele lau weren geoogst. In dezen strijd wist GoingaSme ding met den achterstand 25 aardig op te halen en het werd zelfs 54 en 6 gelijk, waarna de oude veteraan Broersma de zege wist te behalen en wel als volgt: 1/4886426886 60 2/8468888608 64 Tusschen de matadors de nos. 3 en 4 was het be gin zeer spannend, doch Fluit mist aan den opslag meermalen door pech, hij weet dit echter in den eindstrijd goed te maken en De Graaf was in dezen kamp de schaduw wat hij presteerde in Franeker. v. d. Velde speelde een goeden wedstrijd. Het ver loop was: 3 84638888 58 4 2 8844462 38 Zwier en Bax konden geen stand houden tegen het solide spel van BroersmaVreeze. Eerstgenoemd partuur had niet die voldoende voorbereiding zoo dat hun spel in alle opzichten niet tot hun recht kwam en Broersma en Vreeze zonder strijd als volgt wonnen: 5/400404 12 2/888888 48 De eindstrijd was wel de clou van dezen dag. Er is gestreden tusschen beide partijen tot de laatste minuut. Het eerste 1/2 spel werd verkregen door het pas- seeren van een kaats door Fluit, terwijl eveneens op 6 gelijk de Vreeze de kaats niet passeerde en HibmaFluit de leiding namen met een spel voor sprong. Daarna ontpopte Broersma zich nog als een feilen tegenstander en het werd een spel gelijk. Broersma wist zelfs de leiding te nemen 1 1/21 spel. Aan spanning-geen gebrek. Het werd 2 spel om 1 1/2. Zou Hibma worden verslagen vroeg men zich af achter de lijnen, doch deze spande zich eens extra in en de ingewijden weten wat dit wil zeg gen en BroersmaVreeze gingen als volgt ten on der: 2/2688868644 60 3/8864686888 70 De uitslag was le prijs: HibmaFluit, 2e prijs: BroersmaVreeze. - Ik droomde, dat ik tennisspelen kon Als Tilden Vines en Budge tezaam genomen, Waardoor 'k natuurlijk eiken titel won, Als 't mij althans behaagde uit te komen. Niets was bestand tegen mijn linkschen slag, Want ik was links, dat was ook al bijzonder, Dat was voor d' anderen een hard gelag. Je speelt niet leuk tegen zoo'n tenniswonder. Ik reisde heel de wijde wereld rond, Al tennissend in aller heeren landen, Waarbij 'k in alle vreemde kranten stond In al mijn stoere onvolprezen standen. Natuurlijk kwam de pers van heel de aard Haast inkt tekort om aan mijn roem te wijden. P. Gasus immers was terecht vermaard, Als grootste tennisspeler aller tijden. Het werd zoo erg, dat ik slechts zorgen had, Hoe 'k het bewerken kon, een bal te missen, Zoodat ik niet in een minuut of wat, De set steeds in mijn voordeel zou beslissen. Een kampioenschap, dat begrijpt u wel, Kon mij al gauw geen tennisbal meer schelen. Je stelt geen prijs op prijzen in een spel. Als je naast tégen, mét de rest kunt spelen, Men bood mij al het goud van Hollywood, Om anderen per film de kunst te leeren, Maar u begrijpt, ik achtte mij te goed, Om voor aardsch slijk die kunst te prof-aneeren. De aarde werd voor mij één tennisbal. Die ik naar lust kon smashen of kon lobben, Het werd een wat eenzijdig soort geval, Daardoor kreeg ik zelfs iets om te gaan tobben.... Mijn droom is ook per slot voorbijgegaan, Zooals een eind aan eiken droom moet komen. Toen ben ik moeizaam maar weer opgestaan, En heb mijn tennisracket opgenomen. 'k Ging naar mijn tennis-kennisclubje toe. Om daar gezellig een partij te spelen, Zooals ik het gemeenlijk wakend doe. Niet als een ster, maar zooals een der velen. En toen ik mijn prestatie had voltooid En door mijn droef gekruk weer had verloren, Zei iemand droef en kalm: jy leert het nooit, Jij bent hier, zacht gezegd, niet voor geboren. Dat was wel een contrast nietwaar, en toch Hoewel de andren mij zoo glad versloegen, Dacht ik: godlof zijn droomen nog bedrog, Nu speel ik tennis fijn voor mijn genoegen. P. GASUS. De Uitslagen. S.V.H.Zian 4—3; S.V.H. II—S.Z.C. 2—0; H.Z. en P. C.R.Z.C. 52; (H.Z. en P.C. kampioen); Maas G.Z.C. 2—4; H.Z. en P.C. II—L.Z.C. 4—0. Jubileumwedstrijden Amst. Politie-Sportvereeniging Nota op de 100 M. geslagen. (Van onzen medewerker). Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der A. P. G. S. hadden Zondagmiddag nationale athletiek- wedstrijden op haar terrein plaats. De jubileerende vereeniging had de uiterste zorg aan de grasbaan besteed, die er- dan ook keurig uitzag, maar niet snel was. - De tijden op de verschillende nummers wijzen dit wel uit. Zoo ging de 100 M. in rond 11 secon den. Een goede tijd, maar voor loopers als Nota, Osendarp toch wel iets te hoog, vooral als men in aanmerking neemt, dat het windstil was tijdens de finale. Tot deze finale waren de volgende loopers doorgedrongen: Nota (Holland). Boersma (A.A.C.), Osendarp en H. Baumgarten van De Trekvogels en de Haarlemmers A. Schaap en Van Geenhuizen. Hier was Haarlem dus zeer goed vertegenwoordigd. Men moet eenige jaren terug gaan, om iets derge lijks aan te treffen. In de finale hadden de Haarlemmers de ongunstige vijfde en zesde baan geloot. Na twee valsche starts liet de starter de loopers den 3en keer gaan, hoe wel H. Baumgarten iets te vroeg weg was, waardoor hij direct een kleinen voorsprong verkreeg op Nota, die dit jaar nog niet geslagen was. Wel wist Nota in het midden van de baan gelijk te komen, maai de laatste twintig meter van H. Baumgarten waren hem toch te machtig. Achter deze twee loopers liep A. Schaap een mooie race. Naar veler meening klopte hij in de laatste meters Osendarp. De jury gaf hem echter de vierde plaats. Van Geenhuizen werd vijfde en wist dus Boersma achter zich te houden. De „Haarlem-sprint" wordt dus weer beter, het geen ook in de series 4 x 100 M. gedemonstreerd werd, waar Haaxdem den kortsten strijd maakte n.l. 44.8 sec. In de finale moest met een invaller geloopen worden. In deze race blonk Schreuder uit. die op de laatste 100 M. een achterstand van 3 M. wist in te loopen op den laatsten A.A.C.'er. Het „wisse len" echter is nog niet gedurfd genoeg. Een andere Haarlemsche finalist was Ninaber, die via serie- en demi-finale op de 200 M. kl. B. in de finale was gekomen. Hier ontging hem door een spierverrekking een vrijwel zekere tweede plaats. Bij de 800 M. toonde De Roode (Haarlem) dat hij momenteel na Bouman Nederlands beste 800 M. looper is. Ook Hermans weerde zich uitstekend op dit nummer in de B-kL Zijn tijd van 2 min. 6 sec. mag er wezen. Tenslotte was het de Volewijcker Walther. die de aandacht op zich vestigde door een 3000 M. te loopen, waaraan geen van de andere deelnemers kon tippen. Na ongeveer vijf ronden maakte hij zich kordaat van het lijdende peloton los, onder hield een goed tempo en won onbedreigd. De andere loopers speelden geen rol. ook de Haarlem mer Koopman niet. Op de andere nummers werden geen prestaties geleverd, die boven het middelmatige uitkwamen. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. kl A: 1. H. Baumgarten Trekvogels 11. 2. Nota. Holland 11.1; 3. Osendarp, Trekvogels 11.1: 4. A. Schaap, Haax-lem. 800 M. kl. A: 1. Bouman A.A.C. 1.59.3: 2. De Roode, Haarlem 2.2.1; 3. De Bruyn, Trekvogels 2.3.2. 800 M. kl. B. I. Elsinger. A.V.'23, 2.5.—;2. Her mans, Haarlem; 3. Pelle, Tempo. 300 M. Juniores: 1. A. Martini A.V. '23 38. 2. Ziepzeerder A.A.C. 39.8: 3. Van Dyk A.V. '23 40.5. Verspringen kl. A: 1. Roest, Trekvogels 6.36 M. '2. Houtman A.V. 23 6.17 M.. Verspringen kl. C. 1. De Wit. Volewyckers 6.20 M.: 2. Brouwer. Haarlem 5.86 M. 3. Buys, Zaanland 5.81 M. 200 M. kl. B. Zwaan A.A.C. 23.5; 2. Luteraan A.V. '23 24.3. Noordberger A.A.C. 24.1. 3000 ML kl. B 1. Walther Volewyckers 9.15.3; 2. Bakker A.A.C. 9.28.2; 3. Koopman, Haarlem 9.48.4. Speerwerpen kl. A. en B. 1. Lulkeveld A.P.G.S. 61.09 M.: 2. Dammers Zeeburg 51.11 M. 3. Van Kal ken A.V. '23 50.07 M. Kogelstooten kl. A: 1. De Bruyn V. en L. 14.44 M.: 2. Oreel A.P.G.S. 13.66 M.; 3. Houtzager V. en L. 13.18 M. Hoogspringen kl. A.: 1. Houtman 1.75 M.; 2. Wol- vetang 1.60 ?.T. 4. x 100 M. Estafette: 1. Trekvogels 45.1; 2. A. A. C. 45.4: 3. Haarlem 45.4. 4 x 400 M. Estafette: 1. Trekvogels 3.39.8; 2. Blauw Wit 3.42.3; 3. Haarlem 3.54.9. HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwarlier. Secretaris: A. Hooyveld. Nagtzaamplein 9. Wedstrijd-seci-etaris: T. Luikel Jr., v. Keulenstraat No. 47. Gespeelde wedstrijden: 31 Juli: Haarlem 1Oosterkwartier 3 14 1 Aug. Vriendsch. T.H.B. 1-comb.O.K. 1-comb. z 4—23 Te spelen: 5 Aug.: Sport Vereent 2—Oosterkwartier_3 7.15 u. 5 Aug.: Vriendschap. Militair Comb.O.K. combi natie, terrein Oosterkwartier aan de Zomervaart te 7.30 uur. Training eiken Woensdag- en Donderdagavond te 7 uur op het speelterrein aan de Zomervaart. Nieuw Flora. Secretaris: J. H. Scheffer. Dorreboomstraat 13. Gespeeld Nieuw Flora-comb.Animo Ready-comb. 0—2. Door bedanken van den heer Wesscling is als waarnemend penningmeester aangesteld de heer F. M. Reedijk, Geweerstraat 35. Eiken avond trainen op het speeltuinterrein. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: H, R Arends, Nic. v. d. Laanstraat 36 Gespeeld 31 Juli: Haarlem 1Oosterkwartier 3 14 1 Aug.: S. V.-adsp.Haarlem adsp. 03 CL17BTOC11T. Zondag 11 Augustus gaat de club naar Velscrcnd. Vertrek per fiets van het Kleverlaanterrein te 10.30 uur; neemt brood en badpak mee. Op Zondag 8 September is het voornemen een fietstocht te houden naar de AVRO-sludio. Met het 9og op de vooi-bereidingen voor dezen tocht moet uiterlijk Zaterdag 10 Augustus bekend zijn. hoe veel deelnemers er zijn. Men kan zich opgeven aan het secretariaat. Kosten zijn er haast niet aan ver bonden. Oefenen en trainen op de bekende tyden in het Noorder Sportpark. Animo-Readv. Secretaris: J. P. Kruger, Karei van Manderstr. 100. Wedstrijdsecretaris: J. van Andel, Allanstr. 76. Gespeeld: Anïmo-Ready-comb.N. Floi-a-comb. 20 Anïmo-Ready adsp.—Onder Onns adsp. 60 Gespeeld te Den Haag: Ready 1Animo-Ready- comb. A 84 Ready 2Anïmo-Ready-comb. B 73 Ready adsp.Animo-Ready adsp. 91 Te spelen: Woensdag 7 Aug. S.V. adsp.Animo- Ready adsp,, vertrek 7 uur van het Emmaplein. Donderdag 8 Aug. Animo-Ready adsp.Aurora- adsp. te 7.15 uur, eigen veld. Vergadering Haarlemsche Damvereenigingen. Zondagmorgen had le Haarlem een vergadering plaats van afgevaardigden der te Haarlem gevestig de damvereenigingen ter bespreking van de verhou ding der Haarlemsche vereenigingen ten opzichte van den Districtsbond „Noord-Holland". Op verzoek der aanwezigen nam de heer P. H. Meurc. 1ste se cretaris der Haarlemsche Damclub, de leiding dezer vergadering op zich. Na uitvoerige bespreking werd een commissie van drie vertrouwensmannen geko zen, bestaande uit de heeren H. Wals (Damclub „Oosterkwartler"). P, 11 Meure (Haarlemsche Damclub) en T. B. Dinkla (Damvereeniging „D. O. S."), welke commissie belast werd met de samen stelling van een wedstrijdprogramma voor het a.s. winterseizoen 1940/1941. in welk wedstrijdpro gramma zullen worden opgenomen de Haarlemsche kampioenswedstrijden, de competities 2de en 3de klasse (event, in samenwerking met de tc Haarlem gevestigde R.K. clubs), de kwartetwedstrijden van „Oosterkwartier" en „D. O. S alsmede een com petitie tusschen de Haarlemsche clubs om het club kampioenschap van Haarlem. Vr. Dienstpersoneel, o.m. keu ken-werkmeisjes, 2de-, alleen- en dagmeisjes, v.g.g.v. Adres te vernemen BOOGAARD'S Plaat singbureau, Jansstraat nr. 56, Telef. 14170. Gezocht gem. 7.ITK. met afz. SLAAPK. en gebruik van keuken in Haarlem of omg. Br. letter A Boekhandel v. d. LEE, Katwijk Zee. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Petroleumdistributie voor de binnenscheepvaart en de visschery. 'S GRAVENHAGE. 3 Aug. De Secretaris-Generaal, waar nemend Hoofd van het Depar tement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt het vol gende bekend: Aan de regeling, dat voor het verbruik van petroleum voor motoren van vaartuigen in de rivier- en binnenvaart vergun ningen door of namens den Inspecteur-Generaal van het Verkeer kunnen worden ver strekt, is een uitbreiding ge geven. Deze vergunning zal tevens kunnen worden verstrekt voor het verbruik van petro leum benoodigd voor navigatie- lichten van vaartuigen in de rivier- en binnenvaart. Voorts is bepaald, dat het verbruik van petroleum voor motoren en navlgatieilchten aan boord van vaartuigen, bestemd voor de visscherlj. uitsluitend is toegestaan, nadat door or vanwege de Nederlandsche Vlsscherij-Centrale te 's-Gra- venhage daartoe een bijzondere schriftelijke vergunning is ver leend. Voor beide soorten schrifte lijke vergunningen is bepaald, dat zij zorgvuldig dienen te worden bewaard aan boord van het vaartuig, ten behoeve waarvan zij zijn uitgegeven. De aandacht wordt er op geves tigd. dat de vergunningen slechts geldig zijn voor den duur van de reizen in verband waarmede zij zijn verleend. Tegelijk met de verbruiks- vergunning verstrekken de bo vengenoemde instanties zoo noodig een machtiging, tegen inlevering waarvan de plaatse lijke distributiediensten een toewijzing voor het koopen van petroleum uitreiken.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3