Sfrod en k/ed De fusie tusschen de Voetbalbonden. Eerste contact tusschen neutraal en R.-K. VOETBALNIEUWS NED. VOETBALBOND HONKBAL. ZWEMMEN. ZEILEN. HENCELEN WIELRIJDEN MAANDAG 5 AUGUSTUS '1940 HAARDE M'S D A G B E X D' R.C.H. klopt H.B.C. met 4—1 Dank zij de besturen van R.C.H. en de R.-K. voetbalclub H.B.C. heeft Zondagmiddag op het ter rein Berkenrode aan den Heerenweg te Heemstede de eerste ontmoeting tusschen deze twee vereenigïn- gen plaats gehad. Gaarne hebben we gebruik gemaakt van de vriend- delijke uitnoodiging, deze nieuwe gebeurtenis bij te wonen, al zou het. ons en zeer stellig ook den spelers en scheidsrechteV wèl zoo aangenaam zijn geweest als dit op een avond in de week zou zijn geweest, want het was Zondagmiddag smoorheet op Berkenrode, zelfs op de lange overdekte tribune, die- in de schaduw stond. We zagen er vele bekende gezichten, o.a. Mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten (die daar trouwens niet voor den eersten keer kwam); dén heer J. Schel ling. directeur van Openbare Werken, die sinds de stichting van het Heemsteedsche Sportpark, die on der zijn leiding heeft plaats gehad, een ver stokt voetbal-enthousiast is geworden. „Ik kan er niets aan doen'', zegt hij ons lachend; „vroeger gaf ik niets om dit spel, maar nu ben ik hopeloos ver loren!" Zoo is het ook met zijn „rechterhand", op zichter J. Neeskens, die de laatste jaren geen wed strijd van R.C.H. overslaat. Verder zien we er de heeren S. Hazevoet en W. van Brussel, resp. voorzitter en secretaris van de Racing. Laatstgenoemde is gelukkig van een lang durige en ernstige ziekte bijna hersteld, waarmee Sportvereeniging „Droste''. Ook dit jaar gaan de wedstrijden om den Droste's wisselbeker door. VI. Vogels, D.C.O. en Droste heb ben hem ieder één jaar in het bezit gehad. Voor Droste 2 zijn eveneens seriewedstrijden ge organiseerd. Alle wedstrijden worden gespeeld op het Droste- terrein aan den Oudeweg en beginnen te halfacht. Het programma voor deze week luidt als volgt: Maandag: VI. VogelsDroste. Dinsdag: D.O.A.Swastika Woensdag: Droste 2Spaarndam 2 Scheidsrechter N. J. Twisterling. we hem en zijn vereeniging gelukwenschen. En dan zijn er natuurlijk de voorzitter van H.B.C., de heer W. van Houten, en de secretaris, de heer S. A. Mul ders. Van de club H.B.C. kunnen we o.a. mededeelen, dat dit niet de eerste fusie is, die ze meemaakt, al is de huidige natuurlijk van heel wat meer beteekenis, dan die van vroeger. In 1902 werd de neutrale club „Heemstede" opgericht en in 1906 de R.-K. vereeniging „Berkenrode". In 1916 werd tot fusie tusschen deze twee orga nisaties besloten, waardoor een krachtige vereeni ging tot stand kwam, waaraan de naam „H.B.C." gegeven werd en die in Heemstede een zeer grooten aanhang gekregen heeft. Eerste voorzitter was wijlen de heer H. Peperkoorn. Organisatorisch zit de club goed in elkaar; ze telt 240 leden en kan negen elf tallen op het veld brengen. Het aantal donateurs bedi-oeg het vorig jaar nog 130, maar door de tijds omstandigheden is het leelijk geslonken. Het bestuur bestaat uit de heeren W. van Houten, voorzitter; S. A. Mulders, seci'etaris; P. de Wildt, penningmeester; J. J. Boot, L. P. Warmerdam, J. B. Delissen, Jac. Juffermans, J. P. Driessen, G. W. To ledo en W. Drayer. De H. B. C.'ers komen op het veld. Voorop aanvoerder A. Martin, gevolgd door den oud-roodbroek Smit. De vereeniging beschikt over een fraai terrein van Internationale afmetingen; het ziet er goed onder houden uit. Aan de Westzijde staat een overdekte tribune van vijftig meter lang, die aan 320 menschen plaats biedt. In totaal kunnen op dit terrein, waar op ook een behoorlijk kleedhuis staat, vijfduizend menschen een wedstrijd bijwonen. Achter de tribune ligt nog een tweede veld voor de lagere elftallen. De belangstelling voor dit eerste treffen is Zon dagmiddag vrij groot. Alles maakt met de vele vlag gen, die v rooi ijk in het zonnelicht wapperen, een feest,elijken indruk. Er staat een koopman met ijs, dat op dezen tropischen middag natuurlijk gretig af trek vindt. Een muzikant met een gitaar zorgt vóór het begin en tijdens de pauze voor een vroolijke stemming. Voor deze eerste ontmoeting hebben we aan on zen fotograaf verzocht, de elftallen te kieken. Aan den bekenden scheidsrechter N. J. Twister ling is verzocht, dezen splinternieuwen wedstrijd te leiden, een keus waarmee beide partijen zich heel goed kunnen vereenigen. Maar voordat hij laat tos- Terwijl de H. B. C.-backs anstig toe kijken wordt hun keeper Vink door Hoogendoorn gepasseerd. sen. wisselen de voorzitters van beide clubs, om ringd door de twee elftallen, eenige vriendelijke woorden. De heer Twisterling richt zich dan speciaal tot den aanvoerder van H.B.C., om hem attent te maken op eenige afwijkingen in de spelregels, die bij neutralen en R.-K. niet precies gelijk worden toe gepast, fha. wat het aanvallen van den keeper en het uittrappen betreft. De heer Twisterling vond dit een uitstekende gelegenheid, met een en ander vertrouwd te raken. Toen kon eindelijk het was inmiddels al haasi drie uur geworden de wedstrijd beginnen. Aan vankelijk liet het zich niet aanzien, dat het een vrij stevige overwinning voor R.C.H. zou worden, want reeds na twee minuten gaf Smit zulk een mooie en niet te missen kans aan zijn middenvoor, dat deze niet anders kon doen, dan de score te openen. Maar het is bij dit eene doelpunt voor H.B.C. gebleven, hoeveel pogingen ook daarna werden aangewend, het doel van de Racing te doorboren. Het dient ge zegd, dat de voorhoede van H.B.C. ook eenige kee- ren pech had, bijvoorbeeld toen een hard schot te gen de kruising van lat en paal terecht kwam. Het verschil in speltype was spoedig te merken. Op enkele uitzonderingen na was bijvoorbeeld het plaatsen bij R.C.H. heel wat beter verzorgd, dan bij H.B.C. Ook hier vervulde Smit weer de rol van zwerver, wat bij alle supporters blijkbaar zeer in den smaak viel. Laatstgenoemden leefden trou wens intens mede met wat binnen de krijtlijnen ge beurde, als gold het een kampioenswedstrijd, in- plaats van een vriendschappelijke ontmoeting ter kennismaking. DE WEDSTRIJD. Het begin is al heel sensationeel. Direct komt er een scherp schot van Peeperkorn, dat Van Vliet vallende onschadelijk maakt. H.B.C. komt echter te rug; Smit geeft een goeden voorzet; Van der Lin den stormt toe en kopt onberispelijk in. (10). R.C.H. valt dan aan; Biesbrouck breekt fraai door, maar hij schiet naast. Martin aan den eenen en Hanse aan den anderen kant zoeken het doel te hoog. Onland heeft blijkbaar last van het scherpe zon licht; hij kopt eenige malen mis, waardoor Luiten het H.B.C.-doel in gevaar kan brengen. Na fraai open spel van R.C.H. komt na twaalf minuten de gelijkmaker, als Bax een voorzet be nut. (1—1). Wederom zet H.B.C. een fel offensief in. Een goed geplaatste corner van Martin kopt Brands het veld in; Drayer schiet van dichtbij naast den paal. Hoewel H.B.C. meer in den aanval is, komt succes aan den anderen kant als Hoogendoorn alleen voor den uitloopenden keeper Vink komt, en hem met een boogballetje geen kans geeft. (12). R.C.H. wordt eenigen tijd ingesloten; Draijer ko gelt tegen de lat en Smit kopt naast. Hanse heeft even later den bal maar voor het in trappen. als de verdediging van H.B.C. rustig wacht op het fluitsignaal voor vermeend buitenspel. Rust 1—3. Ook in de tweede helft is H.B.C. in het veld iets sterker; Smit speelt nu midvoor; doch wordt goed bewaakt. Hoe de H.B C.-aanval ook zwoegt, succes blijft uit, mede door het goede werk van Van der Vliet in het R.C.H.-doel. Na een langdurig H.B.C.-overwicht komt er weer een doorbraak van R.C.H., waarna Bax een schuin schot inzendt, dat via den paal in het doel komt. (1—4). Tijdens een sterk overwicht van H.B.C. komt het einde mét een verdiende, maar geflatteerde zege voor R.C.H. Kampioenschap van Nederland. G.V.A.V.—Blauw Wit HeraclesJ uliana 1—2 2—0 De stand is nu als volgt- gesp.gew.gel.verl. pnt. v.-t. gem. Feijenoord 6 4 119 1712 1.50 Heracles 6 3 1 2 7 1311 1.1' Blauw Wit 7 3 2 2 8 1813. 1.14 Juliana 6 2 2 2 6 13—17 1.— G.V.A.V. 7 0 2 5 2 11—19 0.29 De data voor de resteerende wedstrijden zijn: 11 Augustus: JulianaFeijenoord. I-IeraclesG.V.A.V. 18 Augustus: Blauw WitJuliana FeijenoordHeracles De elftallen van H. B. C. en R. C. H. poseeren voor onzen fotograaf. Haarlem-V. V. G. A. (8-2) - Haarlem speelde dezen wedstrijd zonder Kloos, waardoor Hunik de achtervangersplaats weer eens bezette. Hij bereikte hierin zijn ouden vorm lang niet. Gewonnen heeft Haarlem wel, maar erg overtui gend was deze overwinning niet. Gedeeltelijk lag dat aan De Mon, die minder op dreef was dan an dere keeren. Wel heeft hij nog een en twintig spelers op drie slag uitgekregen, maar ondertus- schen gaf hij zes maal een vrijen loop wegens vier wijd. En ook al ging de speler uit, dan nog had hij vrijwel eiken keer ook nog eenige wijdballen te verwerken gekregen. Meenhorst, de V.V.G.A.-werper, was echter ver zijn mindere. Die bracht het n.l. tot slechts vijf maal drieslag en gaf onderwijl tien keer vier wijd. Ook van de zoo vaak hooggeroemde slagpresta ties van Haarlem is dezen keer weinig terecht ge komen. Voor dit team is een totaal -van vijf honk- slagen, alle van één honk, wel wat erg weinig. Beets leverde er twee. Bloemink, Hunik en De Mon elk één. Ook in dit opzicht was V.V.G.A. de mindere, want aan deze zijde werd het totaal slechts drie. Eventueele plannen van De Mon om nogmaals een ..no-run-game" op zijn naam te verkrijgen mislukten al in de tweede innings. Nadat Meen horst door vier wijd op de honken was gekomen, gingen wel Smorenburg en F. Schaling op drie slag uit, maar toen produceerde C. Schaling een keuri. gen tweehonkslag waardoor Meenhorst thuis komen con. Dank zij tweemaal vier wijd van Meenhorst, een door Vrugt geboden, maar door Nottrot ge miste vangkans en goede slagen van Beets en Ferment, had Haarlem in de eerste beurt twee runs gescoord. Doordat zijn vangkans door Pronk ge mist werd kon De Mon in de tweede beurt een punt scoren. Toen was dus de stand 31. Slechts zeer langzaam slaagde Haarlem er in het verschil wat grooter te maken. Alleen in de zesde innings ging het wat sneller, dank zij goede slagen van Langereis, Beets en Ferment, al ging de laatste zelf op het eerste honk uit. Ook een door Smorenburg gemiste vangkans was hier debet aan Door een fout van Vrugt, die de bal met eer boog over het tweede honk wierp, kon V.V.G.A. in de zesde beurt nog een punt maken. Overigens eindigden echter alle beurten met nul. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 0—1—0—0—0—1—0—0—0 1 Haarlem- 2'1011300x I E. D. O.—Ajax (1—4) E.D.O. en Ajax speelden Zondagmiddag een spannenden strijd. Hoewel Blomvliet, de Ajax- werper, niet vaak succes met drieslag had, wist toch E. D. O. pas in de vierde beurt de eerste run te maken. Wel hadden ook in de derde beurt Hofstra en Schijvenaar al goede slagen gegeven, maar doordat KI. Zandstra op drie slag uit ging, bleven genoemde spelers op het honk. Nu waren honk- slagen van Vrenegoor. Odenthal en Augustinus oorzaak dat tenminste Odenthal over de plaat kon komen. Vreenegoor had zich ondertusschen op het eerste honk laten verrassen. Later bleek dat dit het eenige punt van de E.D.O.-score zou zijn. Nu waren de Haarlemmers ook wel bijzonder onfortuinlijk in het slaan. In de derde beurt bijv. werd Kr. Zand stra op het derde honk, Schijvenaar en KI. Zand stra in het verre veld uitgevangen. Hofstra met zijn honkslag bleef toen eenzaam achter. In de negende beurt kwam wel Vreenegoor door vier wijd op het honk en na eenigen tijd ook nog Verhagen, de twee eenige keeren dat Blomvliet dezen middag ver wijd gaf, maar de door Odenthal, Augustinus en Kr." Zandstra ver geslagen ballen wei-den alle keurig gevangen. Maar ook aan de E.D.O.-zijde kwamen weinig fouten voor. Alleen waren de Ajaxieden met hun slagen wat fortuinlijker dan de Haarlemmers. Zoo wist Weppner met zijn honkslag Ajax twee punten te bezorgen, doordat toen Ruis. die met een honkslag en Bosboom die met vier wijd op de honken waren gekomen konden binnenloopen. Dank zij het goede spel van E.D.O. bleef verder gevaar vborloopig uit. Zelfs na acht innings was de stand nog maar 21 voor Ajax, zoodat nóg een overwinning van E.D.O. niet uitgesloten was. Ech ter was Ajax wèèr gelukkig. Kr Zandstra maakte een fout op het eerste honk. die Bosboom het leven redde. Blomvliet werd looper door een éénhonkslag en Beumer bracht hen met zijn tweehonkslag beiden thuis. E.D.O. spande alle kracht in om nog resultaat te behalen, maar, zooals reeds gezegd, drie benutte vangkansen vernietigden de laatste hoop. Dezelfde tikken hadden E.D.O. natuurlijk ook nog de over winning kunnen brengen! De cijfers der innings zijn: Ajax: 0—0—2—0—0—0—0—0—2 4 E.D.O.: 000-*-l00000 1 Bovenste en onderste plaats. Door de overwinningen van A.F.C. op Blauw Wi» en van Ajax op E.D.O is voorloopig Blauw Wit, de kampioen van verleden jaar. als bezetter van de onderste plaats aangewezen. Door met 52 van Hilversum te winnen is D.O.S (TTtrecht) kampioen v«m de tweede klasse B. Thans zijn dus de drie gegadigden voor een plaats in de eerste klasse bekend. Het zijn: Schoten, Quick en D.O.S. De eerste klasser die met hen zal strij den om twee plaatsen in de eerste klasse is nog niet definitief aangewezen. De overige uitslagen. A. F. C. T 0—1—0—0—2—0—0—1—X Blauw Wit I: 0—0—0—2—0—0—0—0—0 2 R. C. H. I: 0—2—3—2—2—0—1—0—0 O. V. V. O.: 2—0—0—2—0—0—2—2—2 10 H. H. C. II: E. H. S. I: 0—1—4—0—0—0—0—1—3 9 0—0—1—0—3—1—0—2—1 8 Schoten I: 0—0—1 4—0—0—5—3—x 13 Watergr.meer: 203101010 8 E. H. S. I. 1—0—1—3—4—0—0—0—1 10 Quick I: 0—1—5—0—2—1—1—0—0 10 H. H. C. II: 6—6—1—5—0—0—0—0—x 18 E. D. O. II: 2—0—3—3—0—0—0—0—2 10 Ajax II: 1—1—1—5—2—0—1—1—x 12 T. H. B. I: 0—0—1—0—0—0—0—0—0 1 E. D. O. IV: 4—1—0—2—1—7—3—0 18 Schoten II: 2—5—2—8 -4—2—2—2 27 Juniores Kampioenschappen Nederl. Zwembond. Fraaie overwinning van Maartje Kwak op de 3 x 50 M. wisselslag. Ondanks dat het zonnetje zoo lekker brandde op en om het water van het zwembad „De Heerendui nen", waar gistermiddag de juniores-kampioen- schappen van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. werden verzwommen, was de belangstelling niet al te groot. De tribunes waren slechts dun be volkt, hetgeen voor een dergelijk programma, als gisteren werd uitgevoerd en dat vele toekomstige zwemsterren naar IJmuiden bracht, wel teleurstel lend genoemd mag worden. Er werd menige vinnige strijd geleverd en dat er geen gunstige tijden gemaakt werden, moet wel in Hoofdzaak aan de zware 50-meterbaan geweten worden. Het IJmuidensche zwemstertje Maartje Kwak leverde een mooie prestatie op het nummer 3x50 M. wiselslag. Zij lfet hare concurrenten ver achter zich, hetgeen door de gemaakte tijden duidelijk aange toond werd. Zij was 7 seconden sneller dan nummer twee H. van Koperen van D. W. R. Hetzelfde nummer voor de heeren gaf een feilen strijd te zien tusschen B. Frankenthal van H. V. G. B. en P. Swier van V. Z. V. Laatstgenoemde was op den rugslag en den schoolslag een heel eind afge zakt, maar den vrijen slag zwom hij zoo snel, dat hij slechts iets meer dan een seconde na den kampioen aantikte. Voorzitter-kamprechter was de heer P. Borst, kamprechter de heer G. Voogd, starter de heer A. H. de Bruijn Jr. Verder bestond de jury uit de tijd- waarnemers B. G. Luttikhuizen, Joh. Rol Sr., J. H v. d. Booren, Corn. Janus, P. Visman Jr. en G. L. Vriend en de keerpuntcommissarissen J. van Zadel Azn. en J. W. Schachtschabel. Secretaris van de jury was de heer J. C. de Mayer. Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag: 100 M. borsterawl heeren-jun.: 1. F. de Geest, H. P. C. 1 min. 5.9 sec.; 2. A. A. v. d. Bogaerde. D. W. R. 1 min. 6.5 sec.; 3. W. Nieuwenhoff. H. V. G. B 1 min. 8.6 sec. 100 M. rugcrawl heeren jun.: 1. D. van Viersen, D. W. R. 1 min. 22 sec.; 2. E. Behle, D. W. R. 1 min 26.9 sec.; 3. J. Wijkhuizen, H. P. C. 1 min. 29.3 sec. 4x100 M. borsterawl dames jun.: 1. D. W. R. I met de dames W. de Jong, E. Leunis. M. Zieren en H. van Koperen in 5 min. 36 sec; 2. V. Z. V. met de dames C. de Vries, I. de Vries, B. Blok en M. Kwak. 3. H. P. C. met de dames H. Bakker. I. Smit, B. Helleganger en N. de Geest in 5 min. 57.2 sec. Tot de eerste 3x 100 M. was V. Z .V. ver achter. M. Kwak, die als laatste startte, haalde fraai op cn tikte nog vier seconden vóór mej. de Geest van H. P. C. aan. De polowedstrijden. V. Z. V. kam pioen van de Haarlemsche com petitie. In aansluiting op deze juniorenkampioenschappen vologden nog twee waterpolowedsljijden. V. Z. V. I—D. W. R. n De dameswedstrijd V. Z. V. ID. W. R. II werd allereerst gespeeld. Hoewel V. Z. V. I in het begin een sterken druk uitoefende op het D. W. R.-doel werden eenige mooie kansen niet benut en maakte de linksbuiten van D. W. R. II, na eerst tegen de paal gegooid te hebben, door den bal in het V. Z. V. doel te duwen, 10 voor D. W. R. II. A. Buding probeerde met een hoogen bal den gelijkmaker te scoren, maar de D. W. R.-keepster, ving den bal keurig op. Direct na het begin van de tweede helft maakte I. de Vries met een goeden worp den gelijkmaker. Maar het vlottere en betere samenspel van D. W. R. II werd V. Z. V. I ten tweeden male noodlottig en nu was het A. Buding die den gelijkmaker wist te forceeren. Het gelukte geen van beide zeven tallen een doelpunt meer te maken, zoodat deze wedstrijd in een 22 eindigde. Met groote belangstelling werd de nu volgende wedstrijd V. Z. V. IH. P. C. II tegemoet gezien Het aantal bezoekers was in den loop van den mid dag flink gestegen. V. Z. V. I is er in geslaagd met een 51 overwinnig op H. P. C. II beslag te leggen op het kampioenschap in de waterpolo-competitie van den Kring Haarlem. Aanvankelijk ging het V. Z. V. I niet, voor den wind. Goed opgezette aanvallen strandden in het gezicht van de haven. De V. Z. V.'ers hadden nog al last van hun zenu wen waardoor veel kansen verloren gingen, doordat de bal naast gegooid werd. Doorslagen van J. Swier en kogels van N. Schoone kwamen naast het doel terecht of werden door den H. P. C.-keeper weg gewerkt. Tenslotte gelukte het J. Swier, door den bal achter zich om te trekken en den keeper te ver rassen, het eerste doelpunt voor V. Z. V. I te maken. G. Moeken heeft in dezen wedstrijd hard gewend er. daardoor veel bijgedragen aan de overwinning van V. Z. V. I. Handig wist hij een tegenspeler den bal afhandig te maken en vrij op te zwemmen. Daarna gaf hij den bal door aan N. Schoone die met een hard schot 2—0 voor V. Z. V. I maakte. In de tweede helft probeerde de midvoor van H. P. C. II een toegespeelden bal te vangen. Hij kon er niet bij, maar raakte hem met zijn vingertop pen ternauwernood aan, waardoor de bal zoodanig van richting veranderde dat J. Wevers met geen mogelijkheid den bal kon stoppen (21). Een hard schot van N. Schoone bracht den stand op 31 waarna G. Janus, vlak voor het H. P. C.-doel lig gend, zich snel met den bal omdraaide en den H. P. C.-keeper voor de vierde maal het nakijken gaf. Vlak voor het einde van den wedstrijd kwam P Gottmer vrij bij de hoekvlag te liggen, vanwaar hij op J. Swier plaatste. Zijn tegenspeler duwde hem onder water, maar toch scoorde Swier 't vijfde doel punt voor V. Z. V. I. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Zondagmorgen werd te Heemstede in den zwem vjjver „Groenendaal", door den Ned. Bond't. h. Red den van Drenkelingen gelegenheid gegeven aan le den van de Haarl. en Heemsteedsche Reddingsbri gade tot het afleggen van examen voor één der di ploma's van den Bond. In totaal werd door 25 candidaten aan het exa men deelgenomen; voor het examen van diploma A slaagden: de heer K. Schaap, J Pel, A. Abrahams. E. P. Bakker, D. Vos, G. H. Baumeister en Mej. G. Verschoor allen lid van de Heemsteedsche Reddings brigade, voorts de heeren D. ter Haak, P. ter Haak, W. Geerts, F. A. Müller, J. A. Kenselaar en A. J. Nodelijk leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade. Voor diploma B slaagden: Mejuffr. D. v. d. Jagt, lid van de Heemsteedsche Reddingsbrigade en Mei. W. Dijkstra,-Mej. C. C. Martin, Mej. E. van Mierlo en de heer C. Wielsma, leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade. Van het examen voor diploma C werd alleen het waterwerk' afgenomen en wel met goed gevolg door Mej. C.-\l. Stammes, R. Bruseker. F. Lodder en N. D. Warmerdam. Het theoretisch gedeelte zal Woensdag 7 Augus tus 's avonds om 7 uur in het Sportfondsenbad wor den afgenomen. Het examen werd afgenomen door: de heeren J. W. van Gemen, Amsterdam, H. Rietberg, Zaandam. Mevr. Hermans-Monderen, Amsterdam en Mej. H. Honig, Zaandam. DE HOLLANDWEEK BEGONNEN. Wedstrijden op het IJselmeer en het IJ. Het tweede groote zeilersfeest voor de Nederland- sche wedstrijdzeilers is Zaterdag begonnen, name lijk de Holland-week. Het eerste gedeelte begon met wedstrijden op het IJselmeer en op het IJ, te Amsterdam. Voor het eerst hebben de organisatoren der Holland-week een splitsing moeten maken voor de wedstrijden die voorheen immers op het Buiten IJ en IJselmeer ge houden werden. Aangezien het Buiten IJ, waar vroeger de kleinere klasse wedstrijdscheepjes voe ren, afgesloten is, moest daarvoor naar een ander wedstrijdterrein uitgezien worden. DE STRIJD OP HET IJ. De uitslagen waren: Valkjachten: 1 Orca st. P. Altena Jr. (Haarl. J. C 2 Valk II st. C. Bruyn- zeel (N.Z. en R.V.) Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeterklasse: 1 Roerdomp II, st. J. Brunt (Het Witte Huis), 2 Nix, st. G. H. van Harten (Loosdrecht). Intern. 12 vierk. meter sharpieklasse a: 1 Hip haan, st. H. J. J. van Werkhoven (De Kaag); 2 All Weather, st. Jac. F. Stap (Amsterdam). Sharpies afd. b: 1 Kringhorn, st. J. C. Bollee (Loosdrecht); 2 Fluvier, st. J. den Boer (De Koenen) Intern. Olympiajollen a. 1 Beroeboe II, st. J. Bier (Haarl. Jachtclub); 2 Skim, st. C. P. Guelcher (Loos drecht). Intern. Olympiajollen b. 1 Flip, st. R. Aten (Zaanl. Z. V.); 2 Paraat, st. T. H. Scheffers (De Koenen). Bergumermeerklasse: 1 Rivaal, st. P. Simons Jr. (Schinkel); 2 Greyhound, st. F. W. Jansen (Schin kel). Twaalfvoetsjollen: 1 Cupido, st. B. Balder (nieuwe Diep), tegen wien een protest is ingediend. OP HET IJSELMEER. Hier waren de resultaten: Pampusklasse: 1 Op- passertje, st. Stumper; 2 Kamper Steur, st. P. H. Cramer (Loosdrecht). Regenboogklasse: 1 Duke II st. J. C. v. d. Velde (De Kaag); 2 Leede III, st. W. v. d. Ney (De Kaag). Drakenklasse: 1 Toch, st. E. Ogmoltzer (Ned. Z. en R. V.); 2 Cavalier, st. Jhr. Mr. E. G. Benthem van den Berg (Ned. Z. en R. V.) DE TWEEDE DAG OP HET IJ. De races op het IJ bij de Oranjesluizen hadden weer plaats op dezelfde baan, waar dezelfde drie hoek gevaren werd. De start was thans in den wind, zoodat er dadelijk gekruist moest worden. De hooge wal bleek het gunstigst; vrijwel alle scheepjes, die dezen wal opzochten, hebben daarvan voordeel ge had. De resultaten waren: Valkjachten, 1 Spriet, st. G. Landsman (Zaanl. Z.V.), 2 Nimrod, H. van Orden (Zaanl. Z.V.) Noord-Nederlandsche 16 kwadraatmeterklasse: 1 Roerdomp II, st. J. Brunt; 2 Unrest st. J. S. de Vries (Uitgeest). Sharpie 12 vierk. meterklasse a: 1 All Weather st. Jac. Stap (Amsterdam); 2 Hoera II, st. J. Vla ming (De Koenen). Intern. Olympiajollen a: 1 Windekind III, st. H. Evers (Haarl. J. C.), 2 Boreos, st. S. de Wit (Zaanl. Z.V.) Olympiajollen b: 1 Paraat st. T. H. Scheffers (De Koenen), 2 Flip, st. R. Aten (Zaanl. Z.V.) Twaalfvoetsjollenklasse: 1 Duimelot, st. mej. W. R. de Voogt (Haarl. J. C.), 2 Windewiek II st. Heslenfeld (Loosdrecht). OP HET IJSELMEER. Pampusklasse: 1 Kamper Steur, st. P. H. Crameri (Loosdrecht). Drakenklasse: 1 Toch, st. E. O. Moltzer (Ned. Z. en R. V.); 2 Van Brakel, st. C. W. Jonker (Ned. Z. en R.V.) Regenboogklasse: 1 Dirke II, st. J. C. v. d. Velde (De Kaag), 2 Tjebbe, st. Tj. Maas (Dé Kaag). H. C. K. TI: 0—5—0—9—9—4—0—1—3 E. D. O. III: 1—4—1—3—0—1—44—4 R. C. H. III: Celeritas: Spa a rnevogels: R'. C. H. II: E. D. O. IV: Hercules: R. C. H II: E D. O V: Schoten III: Spaarnevogels: 2—6—2—0—0—2—1—0 1—1—2—0—5—1—4—5 2—0—0—0—1—1—0 2—4—3—7—0—12—1 6—2—1—0—5—1—6—x 1—5—0—0—1—3—1—0 5—1—2—1—5—2—7 3—9—4—1—0—1—0 3—2—0—7—3—4—2 2—9—0—0—3—5—0 Morgenrood. Deze Haarlemsche Hengelaarsvereenigmg hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch om de van Egmond-plaquette in de Leidschevaart. Het mocht aan het jonngste lid A. de Bonte gelukken, voor een maand beslag op dezen prijs te leggen door het vangen van den grootsten bisch. „Held van den dag" werd J. van Rijk. De uitslag was als volgt: 1. J. v. Dijk met 48 stuks, 2. L. Rondema 36 stuks: 3. J. Meijer 35 stuks: 4. H. v. d. Schoot 33 stuks: 5. A. v. Dijk 39 stuks. 6. G. Vooges 28 stuks 7. J. Ket 28 stuks. 8. G. Houtkamp 24 stuks. 9 A. v. d. Pol. 10. F Lourenburg. 11. A. v Doorn 12. A Steffens. 13 H Smits 14 F v Werven 15 H de Vries. 16 W Wijk. 17 R Rietman 18. C. F Burggraev e. 19 J. Sleffrns. 20 v. Oostrom 21. A. de Bonte, 22. C. J. Ket, 23. H. van Hon- schoten. Wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan. Zondagmiddag had de steden wed strijd plaats, als revanche van de twee weken geleden gehouden wedstrijden op den Stadionbaan te Amsterdam. Vooral in de sprints ploegachtervolging en klas sementswedstrijden werd spannende strijd gegeven, waarbij de Haarlemmers op goede wijze revanche hebben genomen. Zegevierden de Amsterdammers in de sprints, in de ploegachtervolging moesten zij zich reeds na 12 van de 20 ronden gewonnen geven. Stet wist met 2 ronden voorsprong beslag te leggen op den klassementsstrijd over 60 ronden. De uitslag was als volgt: Sprint over 3 baanronden tusschen C. Bijster en P. Duyn, Haarlem, en B. Remkes en H. Faanhof, Amsterdam. Ie serie: 1. B. Remkes 12 4/5 sec.: 2. P. Duny. 2e serie: 1. H. Faanhof 12 3/5 sec.; 2. C. Bijster. 3e serie: 1. H. Faanhof 12 4/5 sec.; 2. P. Duyns. 4e serie: 1. B. Remkes 12 4/5 sec.; 2. C. Bijster. Sprint der 4 deelnemers gezamenlijk: 1. C. Bijs ter 12 2/5 sec.; 2. P. Duyns; 3. H. Faanhof; 4. B. Remkes. Totaal uitslag: 1. H. Faanhof 6 p.; 2. C. Bijster 6 p.; 3. B. Remkes 5 p.; 4. P. Duyns 5 p. Ploegachtervolging: De ploeg van Haarlem, be staande uit C. Siebeling, G. Peters, C. Portegies en D. Claassen halen de Amsterdammers in na 12 ron den, tijd 2 min. 55 sec. Klassementswedstrijd over 60 ronden, 4 klasse menten: 1. Stet 4 p., op 1 ronde 2. J. Middeling 17 p., 3. T. Ooms 11 p., 4. M. v. Bohemen 11 p., 5. J. Laan 10 p., 6. A. Floos 8 p. Totaal uitslag is dus: Haarlem 19 en Amsterdam 18 p. Koppel wedstrijd over 40 K.M.: 1. H. HoekJ. v. Hekken 8 p., 2. G. PetersC. Siebeling 5 p., op 2 ronden 3. J. VerdonkJ. Middeling 4 p. Jan Pijnenburg rijdt zijn afscheids- wedstrijd. Naar het A.N.P. verneemt, ligt het in de bedoe ling van den bekenden renner Jan Pijnenburg, op 8 September op de wielerbaan te 's-Hertogenbosch zijn af scheids wedstrijd te rijden. Hij zal hierbij starten in een wedstrijd over 25 K.M. achter kleine moto ren, waarbij dan vermoedelijk ook Wals en Schulta van de partij zullen zijn. De Jonge Kampioen. De Jonge Kampioen heeft voor haar leden een sprintwedstrijd verreden over een afstand van 1000 M. in verschillende series. De uitslag is als volt: 1 G. Peters, 2 G. Gerritsen, 3 K. Neeft. 4 H. de Droog, 5 D Keizers, 6 G. v. Dijk, 7 G. Keizerswaard, 8 Y. Smit, 9 J. Knaap. Hedenavond vergadering. Achilles. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar derden rit voor-de record-competitie. Er werd ge reden door B.- en C.-klassers. Uitslag B.-klasse: 1. Markensteyn, 2. B. Dhaene, 3. Drenth, 4. Schrama. Uitslag C-kl.: 1. Voorting, 2. M. Kabel, 3. D. Kabel. 4. Steenvoorde. Op de Heemsteedsche Wielerbaan boekten leden an Achilles verscheidene mooie successen. Stet von den klassementwedstrijd met 2 mnden voor sprong. PTtegies maakte deel uit van de winnende achtervolgingsplocg met D. Claassen. StetPorte- gies bezetten de 4e plaats in den koppelwedstrijd»

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8