LaaUU Bedekten MICKYMOUSE PETERTJE 1 of 2 gem. kamers AGENDA. BURGERLIJKE STAND REMBRANDT RAMBLERS PALACE VACANTIE- MATINEE'S DINSDAG 6 AUGUSTUS 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Karl Megerle schetst Engelaiid's positie. Een beschouwing: in de „Berliner Börsen Zeitung". BERLIJN, 6 Aug. (D.N.B.) De buitenlandsche po litieke positie van Engeland gaat zoo hard achteruit, dat Lord Halifax het Engelsche volk terecht toeriep: „Houdt vast aan het gebed". Het Britsche wereldrijk heeft zijn aantrekkingskracht op de volkeren ver loren. Zijn vrienden verdwijnen. Zijn vijanden wor den talrijker. De erfgenamen vergaderen al. Ba lansen van den omgang met Engeland worden op gemaakt en vallen erbarmelijk uit. Hiermede be gint de diplomatieke medewerker van de ..Berliner Börsen Zeitung", Karl Megerle, een hoofdartikel on der het opschrift „Verloren gegane hoop". Megerle vervolgt dan aldus: Sir Stafford Cripps had tot taak in Moskou een hoog spel te spelen en de vriendschap tusschen Duitschland en Rusland, het koste wat het kost, te verstoren. De Sovjet-Unie heeft zich niet in de En gelsche val laten lokken. Wat heeft Engeland voor positiefs de Sovjet Unie te bieden? Niets anders dan j de verstrikking in den Engelschen oorlog. Overigens wonen er in Moskou geen utopisten maar realisten voor wie een land, dat in moreel, buitenlandsch po litiek en militair opzicht van de eene trouweloosheid, onbekwaamheid en nederlaag in de andere tuimelt, en de wereld van zijn hulpkreten vervult, eenvoudig geen bondgenootschap en verdrag meer waard is. Aan deze inwendige mogelijkheden, zoo vervolgt Megerle, lijdt ook de verhouding tusschen Engeland en de Vereenigde Staten, de tweede groote hoop en de laatste stroohalm waar men naar grijpt. Deze verhouding is van de vlakte der gelijkgerechtigden reeds afgegleden naar die tusschen een beschermde en een beschermer. Het eens oppermachtige Enge land is in het beste geval nog een voorpost van de Vereenigde Staten, d.w.z. het heeft in de Amerikaan- sche politiek niet meer een eigen functie doch een functie die van de Amerikaansche belangen is af geleid. Alle redevoeringen, maatregelen en gebaren van Amerika hebben de oude positie van Engeland in de wereld en daarmede de mogelijkheid van een herstel van deze positie reeds afgeschreven. Megerle bespreekt dan de oorzaken van de verscherping der Engelsch-Japansche betrekkingen en vat zijn uiteen zettingen als volgt samen: Het resultaat van deze wereldpolitieke balans in een beslissend oogenblik is voor Engeland verplet terend. In de wereld der groote mogendheden is het met een uitzondering geïsoleerd. Van de beslis singen op het Europeesche vasteland is het uitge sloten. De hoop op de Vereenigde Staten, voor zoover zij niet reeds door de strategische wetten van den Oceaan en door den tijdsfractor geneutraliseerd zijn, blijft vaag en onberekenbaar. De hoop op de Sovjet Unie is vergaan. De groote ontwikkeling van de we reldpolitiek trekt van Engeland weg en slaat, naar de ontwikkeling der betrekkingen van de vier groote Europeesche mogendheden onder elkaar aantoont, eerder een richting in die geleid is door de positieve gemeenschap der belangen van het Eurasiatische continent, van het welstandsbelang, van belang aan den vrede en de veiligheid van deze ruimte tegen over alle intriges, inmengingen, aanvallen en econo mische agressies van mogendheden, die aan deze ruimte vreemd zijn. Burgemeester van Montreal in concentratiekamp. Aangespoord militairen dienst voor Engeland te weigeren. NEW-YORK, 6 Augustus (D.N.B.) Uit Mon treal wordt gemeld, dat burgemeester Camillien Houde vannacht is gearresteerd en naar een con centratiekamp is overgebracht. Houde had kort geleden opgewekt tot niet in acht nemen van de nieuwe Canadeesche wet op de aanmelding voor den militairen dienst, welke wet op 19 Augustus van kracht wordt. Onder de Fransch-Canadeesche bevolking zou een ver om zich heen grijpende gisting merkbaar worden. De politie heeft honderden personen ge arresteerd. Burgemeester Houde had in een rede voering het Canadeesche volk opgeroepen militai ren dienst voor de belangen van Engeland, die [vréémd zijn aan die van het Canadeesche volk te weigeren. „Hoop op nieuwe regeling der betrekkingen tusschen Japan en Engeland opgegeven." Conclusie van de Kokoemin Sjimboen. TOKIO 6 Augustus (D. N. B.) De Japansche bladen keuren het gisteren door de regering geno men besluit goed om de definitieve maatregelen afhankelijk te stellen van de houding van Engeland tegenover de Japansche eischen. Zij betwijfelen echter of de aangelegenheid door onderhandelingen kan worden bijgelegd. Zoo eischt de Kokoemin Sjimboen nogmaals de terugtrekking van alle Japanners uit Engeland, daar Japan anders alle handen gebonden heeft. Het optreden van Engeland, zoo meent het blad, heeft eigenlijk reeds aanleiding tot oorlog gegeven. Het gevaar voor een oorlog met Japan heeft men in Engeland wel inge zien. In ieder geval heeft men den wensch en de hoop op een nieuwe regeling der betrekkingen tus schen beide landen opgegeven. Vereenigde Staten voor geen enkelen oorlog voorbereid. Toch is de regeering van plan het volk in oorlog te storten, meent Hearst. NEW YORK, 6 Augustus. In het Journal Americain schrijft William Hearst: ..Er bestaat geen twijfel over de vraag, dat de regeering der Vereenigde Staten van plan is dit volk in een oorlog niet alleen tegen Duitschland en Italië, doch ook tegen Japan en zoo al tegen zijn wil - ook tegen Rusland te manoeuvreeren." Hearst verklaart dan, dat de Vereenigde Staten volkomen ontoereikend voor welken oorlog ook voorbereid zijn en hij dringt dan aan op het be houd van den vrede tusschen Japan en de Ver- ïenigde Staten. (United Press). Engeland heeft gebrek aan steenen. NEW YORK. 6 Aug. (D.NH.) Volgens de -New York Times" maakt de Londensche „Daily Telegraph" melding van moeilijkheden om vol doende baksteenen voor het bouwen van schuil- gelegenheden te verkrijgen. De vooroorlogsche in voer uit Nederland is afgesneden en de Engelsche steenbakkerijen kunnen aan de vraag niet vol doen. Daar komen nog de moeilijkheden van het vervoer per spoor bij. daar de firma's wegens de Maatregelen tot bezuiniging op benzine geen eigen vervoermiddelen kunnen gebruiken. Fransche regeering dringt aan op orde in Nieuw Caledonië. BERN, 6 Augustus (D.N.B. In Vichy is offi cieel het volgende medegedeeld: De regeering heeft vernomen, dat in Nieuw Caledonië de generale raad en deelen der bevol king. ondanks het streven der plaatselijke autori teiten, een agitatie ontplooien, ten gunste van de partij van de Gaulle. Aangezien de regeering er van overtuigd is, dat deze agitatie slechts ver klaard kan worden door gebrekkige of tenden tieuze inlichtingen, heeft de minister van koloniën. Lemery, uit.naam van den chef van den staat en van de regeering aan de bevolking van Nieuw Caledonië een oproep gericht, die ten doel heeft de openbare meening opheldering te geven en in dit deel van het Fransche koloniale Rijk de meer dan noodige orde en eendracht te herstellen. Meer dan achthonderdduizend w erkloozen in Engeland. Werkloosheid in één maand met ruim 60.000 gestegen. NEW-YORK, 6 Augustus (D.N.B.) In verband met de publicatie van de Engelsche werkloosheidscijfers door het Britsche ministerie van arbeid meldt de New-York Times uit Londen: 60.431 personen zijn tusschen 17 Juni en 15 Juli werkloos geworden. Dit heeft het aantal werk loozen gebracht op 827.266. De stijging wordt vooral gemotiveerd met het verlies van de continentale markten en de Engelsche verbruiksmaatregelen. Deze laatste hebben een sterke stijging der werk loosheid tengevolge in de textiel-, bekleedings-, schoen- en leerindustrie. De mijnwerkei's hebben het meest te lijden, aangezien sedert de bezetting van Frankrijk geen steenkool meer daarheen wordt geëxporteerd. dat hij kort na het ongeluk overleed. De stilstaande auto werd vrijwel geheel vernield en de jongeman, die naast den bestuurder had gezeten liep lichte ver wondingen op. Tegen den chauffeur van de aanrijdende auto maakte de politie proces-verbaal op en de recht bank te Haarlem eroordeelde hem wegens het veroorzaken van dood door schuld tot een gevange nisstraf van vier maanden en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Van dit vonnis kwam hij in hooger beroep en vandaag diende de zaak voor het gerechtshof. Hij was niet ter zitting verschenen, zoodat de behandeling bij verstek plaats had. Voor de rechtbank had hij als verweer gevoerd, dat de stilstaande auto met gedoofd achterlicht niet geheel rechts op den weg stond. Eenige getuigen a décharge hadden dit verweer bevestigd, doch die verklaringen waren naar het oordeel van de Haar lemsche rechtbank waardeloos omdat de tijden niet klopten. Het ongeluk was om tien minuten voor twee gebeurd. Op dat oogenblik nl. was het klokje in de vernielde auto stil blijven staan. De décharge getuigen verklaarden echter, dat zij tegen half twee een onverlichte auto aan de rechterzijde van den weg hadden zien staan. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dulle- men was van oordeel, dat het vonnis juist was gewe zen. Verd.'s snelheid legen de 100 K.M. was op zichzelf niet roekeloos. Maar wel is hij on- altent en onvoorzichtig geweest door niet voldoen de uit te kijken. Met volle snelheid reed hij op de stilstaande auto, tengevolge waarvan de heer C. het leven ver loor. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis. Arrest 13 Augustus. Amerika en de Engelsclie vloot. SENATOR PITTMANN GEKANT TEGEN LEVERING VAN AMERIKAANSCHE TORPEDOBOOTJAGERS. WASHINGTON, 6 Aug. (D.N.B.) Senator Pittmann, de voorzitter van de senaatscom missie voor Buitenlandsche Zaken, heeft zich gewend tegen den door- generaal Pershing geëischten afstand van 50 Amerikaansche torpedobootjagers aan Engeland. Dat korte lings de Britsche ambassadeur in Washington verldaard heeft, dat een uitlevering van de Engelsche vloot aan Duitschland binnen het bereik der mogelijkheid ligt, aldus zeide Pitt mann, moedigt de Vereenigde Staten niet aan afstand te doen van de vijftig torpedoboot jagers. Pittmann stelde voor de torpedoboot jagers te ruilen tegen eenige Engelsche slag schepen, die in de Noordzee naar het scheen volkomen waardeloos zijn en voortdurend blootgesteld waren aan het gevaar om op hun ankerplaats te worden vernietigd. Tegenover den eisch van generaal Pershing neemt de New York Daily- News in een hoofd artikel een afwijzend standpunt in. Het blad ge looft, dat de redevoering de wenschen van Roo sevelt tot uitdrukking bracht. Het Duitsche lucht- wapen heeft bewezen, dat torpedobootjagers ge makkelijk kwetsbaar zijn, zdo gaat het blad voort. Spoedig zouden ook de door de Vereenigde Staten afgestane Vijftig torpedobootjagers niet meer be staan. Wat dan, zoo vraagt het blad. Zal Enge land wederom vijftig bodems vragen en zullen wij ze leveren? Onvoorzichtige chauffeur voor het Amsterdamsche Hof. Bevestiging van vonnis der Haarlemsche Rechtbank geëischt. AMSTERDAM, 6 Aug. In den nacht van 23 op 24 Juli van het vorige jaar, gebeurde op den weg ZandvoortAmsterdam een ernstig verkeersonge luk, waarbij een jeugdige Italiaan het leven verloor. Te ruim half twee in den nacht was hij, in gezel schap van een vriend, per auto uit Zandvoort naar Amsterdam vertrokken. Onderweg weigerde de ruï- tenwisscher, het weer was zeer slecht en de bestuur der, de Italiaan stopte aan den kant van den weg, om het euvel te verhelpen. Toen hij met de repara tie bezig was, reed een auto, die eveneens uit de richting Zandvoort kwam, mt groote snelheid tegen de stilstaande doch verlichte auto op. De jongeman, die naast de auto stond, werd zoo ernstig gewond, Wagon met munitie in de lucht gevlogen. GRENOBLE (U. P.) Volgens te Marseille ontvangen berichten is te Miramas bij Mar seille een spoorwagon met munitie in de lucht gevlogen. Hierbij zouden 520 menschen om het leven zijn gekomen. Een officigel communiqué over het gebeurde is nog niet verstrekt. Regeling der arbeids- en bestaans voorwaarden van kantoorbedienden. De toestanden in het beroep der handels- en kantoorbedienden zijn voor eenige personen aanleiding geweest, een vereeniging tot regeling der arbeids- en bestaansvoorwaarden van han dels- en kantoorpersoneel in Nederland op te richten. Zij zijn tot dit initiatief overgegaan, om dat de toestanden en gebruiken in de groep handels- en kantoorbedienden hiertoe dwingen. In verband met het bovenstaande hebben de oprichters het A.N.P. hun doel medegedeeld. De vereeniging zal er naar streven, dat rechtvaardi ge verhoudingen worden verkregen. Zij wil dit o.a bereiken door een hergroepeering, waarbij ken nis. staat van dienst enz. en de daarmede samen gaande arbeidsprestaties worden getoetst aan het salarispeil. Wanneer voor den werknemer een onjuiste verhouding blijkt, zal het evenwicht tusschen zijn arbeidsprestaties en de geldelijke belooning moeten worden hersteld. Zij, die zon der betrekking zijn, zullen gedurende eenigen tijd tegen vergoeding, arbeid voor de vereeniging, o.a. bij de opleiding voor dat andere beroep kunnen verrichten. De vereeniging wenscht invoering van een ver plichte beroepskeuze en zal deze keuze daadwer kelijk steunen. Zij wil zich niet als zelfstandige eenheid in de gemeenschap plaatsen. Als ideaal stelt zij zich, dat ieder zijn arbeid met levensvreugde moet vervullen, daar dit in het belang is van de geheele samenleving. Een ieder die belang stelt in de plannen der vereeni ging, kan bij den secretaris, den heer C. G. Nie mann Jr.. overtoom 205 te Amsterdam, elke ge- wenschte inlichting ontvangen. Oplichter bestelde koffie en thee voor den „Opbouwdienst". Amsterdamsche winkelier de dupe. Zaterdagmiddag betrad een man, gekleed in Nederlandsch militair tenue, een kruidenierszaak in de de Clerqstraat te Amsterdam. Hij deelde den winkelier mede. dat voor een bedrag van elf gul den aan kruidenierswaren moest worden afge leverd aan het turngebouw in de Passeerderstraat Deze goederen waren bestemd voor de daar inge kwartierde manschappen van den Nederlandschen opbouwdienst. Te goeder trouw gaf de winkelier den man twee pond koffie en vier ons thee mede. Bij nader on derzoek kwam hij echter tot de ontdekking, dat in het door den man genoemde gebouw geen man schappen van den Opbouwdienst gelegerd zijn en dat hij dus het slachtoffer was geworden van een geraffineerd oplichter. De mogelijkheid bestaat, dat de man eenzelfde truc in andere zaken zal probeeren toe te passen Men zij dus gewaarschuwd. Leden van het Insti tuut voor Sportleiders van den Opbouwdienst in training. BLOEMENDAAL GEEN UITZENDINGEN VAN GODSDIENST OEFENINGEN. Gezien de vele daaraan verbonden bezwaren heeft de kerkeraad der Geref. kerk van Bloemen- daal besloten gedurende de vacantieweken deze maand geen godsdienstoefeningen over den zen- der-Bloemendaal uit te zenden. HOUTEN HULPKERK AANGEBODEN De tijdelijke hulpkerk van de Geref. Kerk alhier, speciaal voor de leden der gemeente die te Overveen wonen is door het gemeentebestuur van Haarlem opgezegd. Een eigen kerkgebouw is derhalve aldaar zeer gewenscht Een lid der ge meente Bloemendaal heeft nu den kerkeraad het aanbod gedaan een houten hulpkerk belangeloos te plaatsen te Overveen. De kerkeraad heeft dit aanbod dankbaar aanvaard. Over de plaats waar het gebouw zal worden gezet alsmede over den grondaankoop daarvoor zullen nadere onderhan delingen met het Haarlemsche gemeentebestuur worden gevoerd. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Tarbot 170—200 ct. per kg. Griet 90—130 ct. per kg. Kleine tong 100—130 ct. per kg. Middel tong 180—210 ct. per kg. Middel schol f 29 60—f 33.50 per 40 kg. Kleinschol f 11.60—f 23.40 idem. Schar f 5.80—f 7.90 idem. Bot f 6.20—f 16.80 idem. MARKT BODEGRAVEN. Dinsdag aangevoerd 249 partijen Goudsche kaas. alle met rijksmerk, totaal 10450 stuks, we gende 93645 K G. Prijs met R.M.. Ie soort f 37 tot f 39; 2e soort f 34 tot f 36. Handel matig. HEEMSTEDE UITSTAPJE INDISCHE BCURTVEREENIGING. Hoewel aanvankelijk was vastgesteld dat het jaarlijksche uitstapje der kinderen van de In dische buurtvereeniglng op Woensdag 7 Augustus zou plaats hebben naar Schoorl en Bergen, is het reisplan veranderd en zal nu per boot een tocht gemaakt worden over de Kager Plassen met als doel den speeltuin „De Vink" te Leiden. Des morgens kwart voor 8 wordt met begelei ding van een Haarlemsch orkest vertrokken van de Javalaan naar „De Haven waarvan om 8 uur de tocht aanvangt. Voor de ongeveer 160 kinderen belooft dit weer een prettige dag te worden. PERSONALIA. Voor het examen Engelsch L.O. gehouden te Utrecht slaagde o.a. onze plaatsgenoote mej. E. A. Nemethy. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch: kabeljauw f 35 f 31, groote gul f 33. kleine gul f 30. koolvisch f 22f 20. makreel f 24f 16. schelvisch f 3532, schol f 33, kleine schol f 26f 24, schar f 25— f 24, bot f 34—f 20. Alles per 50 kg. Zoetwatervischsnoekbaars 5553 cent, snoek 36 cent, baars 2421 cent, blei 2013 cent. voorn 13 cent, zeelt 2319 cent, paling 4533 cent, alles per kg. ZANDVOORT OPENLUCHTCONCERT. Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor geeft onder leiding van den heer Karei Böhne Zondag 11 Augustus des avonds een openluchtconcert op het Tramplein ten bate van het Nationaal Hulpcomité 1940. BEVERWIJK GROOTE PLANNEN VAN HOOGOVEN STATEN. Openluchtbad op Watervliet? Ontwikkeling en ontspanning voor de ledan. Voor het aangebroken vereenlgingsjaar 1940— "41 heeft de vereeniging Hoogoven Staten vele plannen gemaakt, die o.a. beoogen de ontwikke ling en ontspanning van de volwassen en jeugd leden. De door het hoofdbestuur voor het komende seizoen ontworpen plannen zien er als volgt uit: Uitgifte van I.V.I.O.-lessen en organiseeren van I.V.I.O.-cursussen; bevorderen van het lezen van het goede boek, naaicursus voor vrouwen, voor lichtingsavonden voor amateurtuinders, cursus handteekenen (uit de natuur), kaderbijeenkom sten, lezingen, waarvoor o.a. is aangevraagd Mr. Stufkens. Niet alleen aan de ontwikkeling van de volwas sen leden wordt in het nieuwe programma aan dacht besteed, doch ook voor de ontspanning is een groote plaats ingeruimd, wat uit het volgende wel blijkt: zomersportavonden iederen Vrijdag op het sportterrein Watervliet, zangfestival op Wa tervliet op Zondag 18 Augustus met medewerking van harmonie gezelschappen, boottocht naar Am sterdam op Zondag 1 September met bezoek aan volkstuin „Ons buiten", voetbalwedstrijd en zang feest, demonstraties reddend zwemmen, uitwer king plannen openluchtbad op Watervliet, too- neel- en filmavonden, sociëteits-avonden en Sta- ten-soos. Voor de ontwikkeling en ontspanning der jeugd leden bestaan de plannen uit vertelmiddagen. huisvlijt, zweefvliegtuigbouw, kano-bouwclub handwerken enz., en buitensport. En naast het hoofdbestuur staan de 9 afceelin- gen met een aantrekkelijk program. In oprichting is een zwemvereenlging, terwijl de volkstuingroep overweegt eveneens toe te treden tot Hoogoven Staten. De toenemende belangstel ling in het werk van Hoogoven Staten wordt dui delijk gedemonstreerd door de toetreding van tal van nieuwe leden gedurende den laatsten tijd. DINSDAG 6 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 8—9 uur. Gebouw Sint Bavo, Smedestraat: film „Sjors van de Rebellenclub", half twee en half vier. Rembrandt Theater: „Van je familie moet je 't maar hebben". Op het tooneel de Ramblers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Sensatieproces Casilla", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Harry Piel in „90 minuten opont houd", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De dag na de scheiding". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Kamermuzïekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 7 AUGUSTUS. Bioscopen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. HAARLEM 6 Augustus. Bevallen: 2 Augustus: G. M. Hoogendijk-van Diggelen, z. 3 Aug.: A. H. Verkooij-Dingjan, z. J. Steenber gen-Linterman, d. 4 Aug.: J. M. Costers-Zuid- hoek, d. 5 Aug.: O. B. Devèrs-Hcllema, d. A, M. do Bruin-Dcrnison, d. A. F. M. Smeenk-van den Berg. d. J. Hoppenbrouwer-Klaassen, z. Overleden: 4 Augustus: L. U. Wuhl. 62 j.. Jansstraat. G. F. Perquin. 80 j.. Dreef. 5 Aug.: H. J. Huïbers. 80 j„ Saenredamstraat. J. Smeets, 39 j., Seringen straat. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem van den 11 Juni 1940 is ver klaard in staat van faillisse ment ARIE VAN DEN BERG, slager, wonende te Haarlem mermeer. Zwanenburgerdijk 450, met benoeming van den E.A. Heer Mr. E. J. W. TOP, lid van gemelde Rechtbank tot Rcch- ter-Commissaris en van onder- geteekende tot curator. Voorts is bij beschikking van den E.A. Heerv Rechter-Com- missaris bepaald 1. dat de schuldvorderingen bij den curator moeten worden ingediend vóór 16 Aug. 1940: 2. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op Zaterdag 7 .September 1940 te 9.30 uur in het Paleis van Jus titie te Haarlem. De Curator. Mr. D. MATZER VAN BLOOIS. Haarlem, 6 Aug. 1940. Nassauplein 4. Tot en met DONDERDAG de Prolongeeren onmogelijk we gens contract elders vanaf Vrijdag t/m. Donderd. aanv. 2 uur en Zondag ochtend 11.30 uur OP ONS TOONEEL. Als hoofdfilm Laat Uw kinderen genieten! Net dienstmeisj'e gevraagd, te Bentveld per4 Sept. kunn. koken en dienen, tegen goed loon. Aanm. bij teuef. af spraak no. 26682, Haarlem of schriftelijk onder no. 4101 bur. van dit blad. TE HUUR OF TE KOOP AANGEBODEN een PAARD en WAGEN. Br. nr. 4103 Bureau van dit Blad. Gez. riet persoon voor huls aan huis verkoop van lichtgevende artikelen. Aanm.: Dinsdag- en Woensdagavond vanaf 7 uur, Barteljorisstr. 34 R. Bij kruideniers enz. goed In gevoerde Agenten gevraagd op provisiebasis voor Haarlem en omstreken voor courant con sumptie-artikel. Br. nr. 4108 Bureau van dit Blad. Jonge dame, dipl. H. H. school, zoekt tegen 1 Sept. een haar passende betrekking bekend met verpleging, kookt uitstekend en spreekt vlot Duitsch. Br. nr. 4104 bureau v. d. blad. Te huur aangeboden aan dame b. b. h. h. A 15.p. mnd. een Zit-SIaapkamcr met groot balcon. Bad en teler, aan wezig. Br. nr. 4107 aan het Bur. van dit Blad. agb. met pension, alle comf. te BI.daal. Bisplncklaan 42. VERLOREN, een GOUDEN DAMESARM BANDHORLOGE (gedachtenis) gemerkt <A. E. M.). Adres: WIERSMA, Jan Gfjzenkade 153 TE KOOP Gevraagd meubelen en net gedragen kleeding. OVERBEEK, Jansweg 59, Telefoon 13256.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3