Noorderbad I AGENDA. De verduistering Sterk Uw Zenuwen!' ^en^^erktJeZnndSVer- BURGERLIJKE STAND VR Tjn A C, 9 AU.GUSTILS 1940 H A A R T. E ll'S DAGE Tl A D 2 De plaatjes op de fiets. Sterk gestegen verkoop van belastingmcrken te llaarlem. De oude plaatjes zijn uit de bengeltjes en de nieuwe 2itten er in. Vandaag is het de „fatale da tum". Tot 8 Augustus was he: nog veroorloofd, met een oud plaatje te rijden. Gisteren mocht het nog. Vandaag mag het niet meer. De ambtenaren aan de postkantoren verademen. Bij duizenden zijn de koperen dingetjes nog aan den man gebracht en alleen plic'ntvérgeten Nederlanders wagen het nog met het doffe plaatje van verleden jaar, totdat ze tegen de lamp vliegen, anders gezegd tegen een contróleerend ambtenaar aanfietsen, die ze. de rest weet u wel. Nu de tweewielers bij velen de plaats van de vierwielers hebben ingenomen was het te voorzien, dat de verkoop van rijwielplaatjes een aanzienlijke stijging zou vertoonen. Zoo is het ook gegaan, gelijk ens vanmorgen bleek, toen we eens bij de Posterijen informeerden, hoe de zaken stonden en het was be paald bemoedigend in dezen tijd, waarin nog wel eens geklaagd wordt over vermindering van debiet te mogen vernemen, dat er verleden jaar om dezen tijd een kleine 54000 plaatjes aan den man waren gebracht, terwijl men thans op een totaal omzet van niet minder dan 60.800 plaatjes mag wijzen. Een stijging derhalve van een 7000 oftewel 12'/. procent. Deze dorre cijfers leeren, dat fietsend Haar lem de Schatkist dus 7000 rijksdaalders, dat is f 17.500 meer dan het vorig jaar toevoert. En verder bespiegelend en de bevolking van Haarlem op 1/60 van die der Nederlandsche populatie stellende komt men tot de conclusie, dat het rijwielplaatje 1940'41 rond een millioen meer opbrengt dan zijn voor ganger*. EXAMENS. HOOFDAKTE. Haarlem 8 Augustus. Geslaagd voor het geheele examen: mej. C. C. Brugman. Amsterdam; mej. R. L. M. Geerlings, Amsterdam; N. A. Groen te Haarlem; T. S. Rijenga te De Weere. Voor gedeelte A: W. C. Post te Amsterdam. Voor gedeelte B: A. A. M. Louridtz. Amsterdam. HANDENARBEID. Haarlem. Geëx. 10 mannelijke candidaten. Ge slaagd: H. W. Schepp. Amersfoort; L. Engelander, Amsterdam. J. J. Kuijper. Amsterdam; J. J. D. van der Vliet. Amsterdam; A. Vegter, Bussum: W. H. Wallis. Utrecht, T. J. M. Rijntjes, Utrecht; N. Bui- zert, Nieuw-Vennep. BOEKHOUDEN M.O. K. 12. Geslaagd de heeren S. van Popta te IJmuiden en H. M. J. Ragas te Lisse. DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT. Gisteravond om half 12 liep een 65-jarige reclame schilder V. in Haarlem van de Brouwerstraat naar de Leidschevaart. Door de duisternis misleid viel hij in het water van de vaart. Hij kon zich echter vastgrijpen aan den walkant, en op zijn hulpgeroep kwam de heer v. d. W., die voor den luchtbescher mingsdienst in de buurt surveilleerde, aangeloopen. Deze wist den onfortuinlijken schilder door hand reiking op 't droge brengen. Bewoners van het Leidscheplein hebben den man van droge kleeren voorzien. X BOUVY^^W Zcefi/y/U gék/tón li/uwten 20ct X (Adv. Ingez. Med.) Zee- en Zonnebad, Café-Dancing Zandvoort ZWEMBAD in de duinreep. Ideaal familiestrand. Verhuur van strandstoelen en dagtenten. ZATERDAG en ZONDAG DANSEN (Adv. Ingez. Med.) Vakkamp voor werklooze kantoor- en handelsbedienden. Wij vernemen, dat op 2 September a.s., weer een herscholingskamp voor werklooze handels- en kantoorbedienden aanvangt, georganiseerd door den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, in samenwerking met het de partement van Sociale Zaken en de Moderne Cen trale voor Werkloozenzorg. Dit kamp duurt 13 weken en eindigt dus op 30 November d.o.v. Het wordt gehouden te Lunteren in het kamphuis van de Algemeene op den Scheele- berg. Het kamp is toegankelijk voor werklooze jonge bedienden, die den 16-jarigen leeftijd hebben be reikt en den 24-jarigen leeftijd nog niet over schreden hebben, en die er wat voor voelen, in een voortreffelijk ingericht gebouw onder bevoegde leiding zich de vaardigheid op diverse machines /eder eigen te maken of ze te leeren bedienen, en zich verder te bekwamen in de verschillende vakken als handelscorrespondentie in vier talen, boekhou den, handelskennis, handelsrecht en stenografie. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor de licha melijke opvoeding, spel en sport. Aan het eind van de kampperiode worden examens afgenomen en diploma's uitgereikt door het instituut voor indivi dueel onderwijs te Amsterdam, welks lessen de grondslag voor het onderricht vormen. Belanghebbenden kunnen bij het bondsbestuur van „De Algemeene" nadere inlichtingen krijgen, aan het adres Paulus Potterstraat 9, te Amsterdam- Zuid. (A.N.P.) TOURNEE VAN Dr. H. COLIJN. Oud-minister dr. H. Colijn zal aan het einde van deze maand een spreekbeurtentournee maken door het Noorden des lands. Woensdag 28 Aug. spreekt de A.-R. leider in Leeuwarden, Donderdag 29 Aug. in Groningen en Vrijdag 30 Aug. in Assen. THEOL. HOOGESCIIOOL TE KAMPEN. De jaarlijksche Theol. Schooldag uitgaande van de Theol. Hoogeschool te Kampen die aan het einde van den cursus, in Juni elk jaar in de Burgwalkerk aldaar pleegt gehouden te worden, maar ditmaal in Juni jl. moest worden uitgesteld is als nog bepaald op Donderdag 19 Sept. a.s., ditmaal te Zwolle, wijl dit meer centraal gelegen is. Aan den schooldag gaat 18 Sept. in de Zuiderkerk een bidstond vooraf waarin hoopt voor te gaan ds. B. Holwerda, Geref. predikant te Amersfoort. De Schooldag zal ditmaal staan onder leiding van prof. dr. G. M. den Hartogh. In de morgenvergadering zullen het woord voe ren de rector, prof. dr. S. Greydanus en prof. dr. K. Schilder, beiden van Kampen. In de middagvergadering zullen het woord voeren de heeren prof. dr. J. H. Bavinck van Bilthoven, over: „Zending en theologie" en ds. J. Overduin, Geref. predikant te Arnhem, onderwerp: „De kerk op alles voorbereid". Kamermuziek in het Frans Hals Museum. Het programma van de Kamermuziekuitvoerin gen in het Frans Halsmuseum te Haarlem van 12 tot en met 18 Augustus luidt als volgt: I. Trio no. 1 in D. gr. t. op 70. L. v. Beethoven 1770—1827 a. Allegro vivace e con brio. b. Largo assai ed espressivo. c. Presto. 33. 1. Digli ch'io son Fedele. G. M. Schiassi 16. .—1754 2. Un Cor da voi Ferito. A. Scarlatti 1659—1725 3. Psalmus 139, vs. 2324 Const. Huygens 4. Psalmus 122, vs. 1. 2. 3 15961687 PAUZE. in. 1. Morgenlied 2. Am Grabe Anselmos )Fr. Schubert 3. Liebhaber in allen Gestalten 17971828 IV. Dumky Trio op. 90. Ant. Dvorak 1841—1904 a. Lento maestoso. b. Andante. c. Andante moderato d. Allegro. e. Lento maestoso. De uitvoerenden zijn Jac. Zwaan, piano. Jan Hoeben, vioal en Philip Vlessing, cello, tezamen Haarlem's Trio vormende, en Annie Michielsen, alt en Alie Michielsen aan den vleugel. Heden: VRIJDAG 9 AUGUS.TUS Gemeentelijk Concertgebouw. Film: „Pepetuiim Mobile", 2.30 en 8 uur. Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Luxor Theater: Heinz Rühmann in „De Amateur- hockey", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: Oostersch filmwerk „De Indische graftempel". Eerste deel: „De tijger van Eschnapoer", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een hopeloos geval", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De passagier die verdween", 7 en 9.15 uur. 's Middags 2 uur Mickey Mouse op het tooneel. ZATERDAG 10 AUGUSTUS. Gemeentelijk Concertgebouw. Film: „Perpetuüm Mobile", 2.30 en 3 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum Kamermuzickmiridag 2.30 uur. Frans Hals Museum. Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Zon onder 9.18 Zon op 6.14 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Oplichter misbruikte den nood van Rotterdam. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. De 45-jarige electro-monteur J. H. K., afkomstig uit Rotterdam, thans echter gedetineerd te Gronin gen, heeft vandaag voor de vacantiekamer der Gro ninger rechtbank trecht gestaan wegens oplichting, waarbij hij misbruik heeft gemaakt van den nood waarin een deel zijner stadgenooten verkeerde. De man is in de vorige maand bij verschillende menschen in Onstwedde en omgeving gekomen, wien hij lange verhalen deed over den nood in Rot terdam, terwijl hij daarbij vertelde, zelf ook ge wond te zijn geraakt en daarvoor nog onder behan deling te staan in het ziekenhuis te Winschoten. Hij verkocht nu schrijfmappen, waarvan de op brengst ten goede zou komen aan Rotterdamsche in gezetenen, die alles kwijt waren. Een door verdach-' te met name genoemde dame in Winschoten zou voor het geld kleeren koopen en deze opsturen naar Rotterdam Meerdere menschen zijn door deze verhalen bewo gen verdachte bedragen van een gulden of meer te geven. Het geld verdween echter, naar al spoedig bleek, in verdachte's eigen portemonnaie. Verdachte, die reeds elf vonnissen achter den rug heeft, ontkende. Volgens zijn verklaring zouden de menschen hem verkeerd hebben begrepen. Zoowel de president, mr. Lisman als de Officier van Justitie, mr. Zfjlstra, gaven uiting aan hun ver ontwaardiging over de wijze, waarop verdachte het medelijden van de menschen met de slachtoffers van Rotterdam heeft misbruikt, welke wijze zij kwali ficeerden als misselijk, buitengewoon gemeen en zeer ergerlijk. De Officier eischte tenslotte een ge vangenisstraf voor den tijd van anderhalf jaar. De rechtbank zal 22 dezer uitspraak doen. PAARD OP HOL. Gistermiddag om half twee is in Haarlem in de Javastraat het paard van een melkwagen van den veehouder S. uit Vijfhuizen op hol geslagen door dat het schrok. Het dier holde eenige straten door en kwam in de Spaanschevaartstraat tot stilstand. In de Soenda- straat heeft het dier een groote ruit van het wijkgebouw van het Witte Kruis vernield. Dc melkwagen werd beschadigd, en een groot gedeelte van de melk ging verloren. Het paard werd ge wond aan de borst. Een ontboden dierenarts heeft het dier behandeld. n schril^1 «togen Laat Sanat°aen fr fe"- Wanneer II ch he'- ,5eif artteru.cgaatVea°nd" druk'waarondTï dPor ven. Sanaror, 'hansle. hchameli,k 'erfl0°gt het ienuvven. lAAT/TEJBIRICUUN (Adv. Ingez. Med.) Mr. Rost van Tonningen spreekt voor het Arbeidsfront. „Alle socialisten moeten tezamen worden gebracht." Gisteravond heeft mr. Rost v. Tonningen in de Stadsgehoorzaal teLeiden een rede gehouden voor het „Nederlandsche Arbeidsfront" over „wat brengt het Nederlandsche arbeidsfront". Nadat de spreker was ingeleid door den voor zitter der plaatselijke af deeling, den heer P. G. Fles. ving hij zijn rede aan met te constateeren, dat Europa thans staat voor een periode van ver wezenlijking van de sociale revolutie. Deze revo lutie wordt echter tegengehouden door de ver deeldheid der arbeiders, de verdeeldheid, welke jaren lang door de reactionairen is gezaaid om zoodoende een gemeenschappelijken strijd van alle arbeiders tegen de kapitalisten te voorko men. De Nederlandsche vakbeweging, zoo vervolgde spr., heeft volkomen gefaald. Haar werk is echter niet nutteloos geweest, integendeel zij heeft zeer veel goeds tot stand gebracht en wij weten dat te waardeeren, doch in haar uiteindelijk doel de verwezenlijking van het socialisme is zij schromelijk te kort geschoten. In den beginne leek het er op, dat de vakbeweging een eenheid van arbeiders zou zijn tegen de kapitalisten-uit buiters. Toen kwam echter de bekende splijt zwam, die confessioneele en moderne bonden vormde en daarmede de kracht der arbeiders brak. Achter hun rug om zijn de arbeiders door hun voormannen verraden. Thans wordt hiertoe opnieuw een poging gedaan. De burgerlijke reactie de Nederlandsche Unie is er reeds. Nauwelijks was zij geboren of de R.K. Staats- partij maakte zich er meester van, o.m. door collectieve aansluiting der R.K. Arbeidersbon den. De R.K. Staatspartij trad zoo brutaal op. dat het zelfs den heer Linthorst Homan te bar werd, Hij verbood de verdere collectieve aansluiting van partijen of groepen, doch de R.K. arbeiders had hij toen reeds in zijn zak en daarmede ligt de schaduw van een Goseling en een Speyart van Woerden even goed over de N. U. als zij nog steeds over Oss ligt. Het Nederlandsche volk. zoo vervolgde spr., maakt thans een enorme geeste lijke crisis door. Alles wankelt en kraakt, alleen v/ij N S B.'ers hebben onze rotsvaste overtuiging behouden. Dit geeft ons de plicht onzen landge- nooten de hand te reiken. Wij moe.ten trachten de S.D.A.P. tot nieuw leven te brengen. Wij moe ten dit doen op hun wijze en niet op de onze. Wij moeten alle socialisten tezamen brengen. Ge beurt dit niet, dan zullen zij opnieuw een speel bal der reactie worden. Toen bleek, dat de strijd voor een sociaal front vruchteloos bleef, is be sloten. dat het prachtige instituut van het N.V.V. bewaard moest blijven en de heer Woudenberg werd tot commissaris benoemd, terwijl spr. de zelfde functie kreeg in de S.D.A.P., die anders volkomen zwevende was geworden. Het verwijt, dat spr. in zijn radiorede over de S.D.A.P. leugens heeft verteld, wees spr. van zich. Altijd heeft hij het goede bij zijn tegenstanders gewaardeerd en hij is daar ook steeds rond voor uitgekomen. Alle plannen die werkverruiming beoogden, heeft hij steeds toegejuicht, door de democratie zelf zijn deze plannen echter altijd gesaboteerd, omdat zij nu eens in strijd waren met deze groep en dan weer met die. Ook nu nog vragen wij om arbeid voor onze 600.000 werkloozen. Wij geloo- ven dat alleen de arbeid welvaart kan schep pen. Het moet echter geen arbeid zijn zooals wij in de werkverschaffing hebben gezien, doch goed betaalde arbeid. Het mak niet meer voorkomen dat het eene deel van ons volk zijn heele leven zwoegt om wanneer het uitgewerkt is op dc mesthoop te worden gegooid, terwijl het andere deel de vruchten plukt. Dit alles heeft spr. de S.D.A.P.'ers gezegd en hij heeft er aan toege voegd, dat hij in dc S.D.A.P. nooit propaganda voor de N.S.B. zal maken. Ik heb aan de S.D.A.P. slechts gevraagd: „Kies een nieuwe leiding en zet uw werk voort". Dit zal spr. blijven propagee- ren, niettegenstaande de sabotage der oude lei ding. net zoo lang totdat uit de massa zelve een nieuwe leiding opstaat. Onze wensch is. zoo eindigde spr., dat alle ar beiders zich vereenigen en als dan de stappen van 2V2 millioen arbeiders in Nederland dreunen, dan zullen de reactionairen weten, dat hun tijd voorbij is en dat het socialisme is verwezenlijkt. Na de pauze beantwoordde mr. Rost van Ton ningen vele vragen. (A.N.P.) President Roosevelt door den Senaat gemachtigd de Nationale Garde op te roepen. WASHINGTON. 9 Aug. (D.N.B.) De senaat heeft met 71 tegen 7 stemmen het wetsontwerp aangenomen, waarbij president Roosevelt ge machtigd wordt de Nationale Garde en de leger reserves voor den actieven militairen dienst op te roepen. Het ontwerp, dat thans naar het Huis van Afgevaardigden gaat. beperkt het gebruik van deze troepen tot het Westelijke Halfrond, de Amerikaansche bezittingen en de Philippijnen. De senaat heeft verder eenstemmig een wets ontwerp aangenomen, dat aan leden van de Na tionale Garde en van de legerreserves het recht verleent om binnen twintig dagen uit het dienst verband te scheiden, wanneer het Huis van Af gevaardigden het reeds door den senaat aange nomen ontwerp goedkeurt, dat president Roose velt machtigt deze troepen tot den actieven mi litairen dienst op te roepen. Het recht wordt echter alleen verleend aan de gehuwden die kin deren hebben en dan nog alleen, wanneer de vrouw en kinderen op de verdiensten van den man resp. vader voor hun levensonderhoud zijn aangewezen. DE PONY SCHROK Omstreeks 5 uur gistermiddag is op de krui sing van de Hoofmanstraat en den Zijlweg in Haarlem een ponywagen in botsing gekomen met een 12-jarige wielrijdster. De ponywagen, bestuurd door een dame,uit Bloemendaal wilde de Hoof manstraat inrijden. Het paardje schrok van een passeerenden wielrijder, sprong op zij en duwde de jeugdige wielrijdster omver. Het meisje kwam te vallen en kreeg een hersenschudding. Na door O. D '.e zijn behandeld kon ze met een ziekenauto van Mathot naar huis gebracht worden. Militaire magazijnen in Gibraltar door bommen verwoest. Gebrek aan werkkrachten belemmert opruimingswerkzaamheden. ALGECIRAS, 9 Augustus (D.N.B.) Volgens berichten uit Gibraltar hebben de aldaar door vliegtuigen uitgeworpen bommen diepe sporen achter gelaten. De omgeving van het arsenaal is met puin bezaaid. Ook verscheidene militaire ma gazijnen zijn verwoest. Een bom. die het bovenste deel van de rots trof, veroorzaakte een aard storting waaronder eenige huizen bedolven werden. Door het gebrek aan werkkrachten in Gibraltar kunnen de belemmerende puinhoopen niet worden opgeruimd. Japan zal Groot-Aziatische politiek vastbesloten doorzetten. Onverschillig welke houding de Ver. Staten aannemen. TOKIO, 9 Augustus. Japan zal onverschillig welke houding de Vereenigde Staten aannemen, zijn Groot-Aziatische politiek met vastbeslotenheid doorzetten", schrijft vandaag de Asahi Sjimboen. Het bezoek dat de Amerikaansche ambassadeur Grew gisteren bij den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken heeft afgelegd, heeft volgens dit blad ten doel gehad „Engeland te ondersteunen zijn verdwijnende invloed in het Verre Oosten weer te verkrijgen". Het nationalistische blad Kokumin Sjimboen beschouwt dit bezoek als „een nieuw voorbeeld van de stupide inmenging van de Ver eenigde Staten". De minister van Marine Kanazawa verklaarde dat de taken die Japan momenteel op zich heeft genomen, van het allergrootst belang zijn. „Het is Japan's taak als zijn bijdrage tot den wereldvrede een groot Aziatisch blok te scheppen". In politieke Kringen wordt aan deze verklaring bijzondere be- teekenis gehecht, daar hieruit zou blijken dat de Japansche vloot die de politieke oogmerken van het leger tot dusverre slechts aarzelend onder steunde. het .volkomen eens is met de expansie politiek van het nieuwe kabinet. (United Press.) Water en duisternis eischten weer slachtoffers. De zee heeft zich gisteren van haar gevaar lijksten kant laten kijken. Het 6-jarige jongetje W. de J. van de Stationsstraat te Pijnacker, was met een buurvrouw naar Scheveningen gegaan. Om streeks twee uur kwam deze buurvrouw bij de politie aangifte doen, dat het knaapje vermist werd. Het was in een badpakje gekleed. Daar het kind tot heden niet gevonden is, neemt men aan, dat het is verdronken. Nog een jongetje heeft gisteren tengevolge vap het water het leven gelaten, n.l. de 7-iarïge J. Z. uit de Jan v. Goyenstraat te Den Haag. Hij was met 2 buurjongetjes gaan wandelen en daarbij in de buurt van de Laakhaven gekomen. Toen het reeds donker was, kwamen de beide andere kinderen terug en vertelden, dat Z. in het water was „ge waaid". Vanochtend in de vroegte is de politie gaan dreggen, doch zij heeft het lijkje nog niet gevon den. Tengevolge van de diepe duisternis zijn van nacht voorts tal van personen in de Haagsche grachten terecht gekomen. Op een na zijn allen gered, hetzij door burgers, hetzij door de politie. Vanmorgen om zeven uur is aan de Veendaalkade door politieagenten met behulp van een dreg het lijk opgehaald van den 66-jarigen S. van der K. van den Leyweg. Men neemt aan, dat hij, door de duisternis misleid, te water is geraakt. MARKTBERICHT. Scheveningen, 9 Augustus 1940. (Versche visch) Tarbot 210 ct. per K.G. Griet 80—110 ct. per K.G. Tong 100140 ct. per K.G. Middel schol f 22—f 35.30 per 40 K.G. Kleinschol f 9.80—f 17.60 per 40 K.G. Schar f 4.70—f 7.80 per 40 K.G Bot f 7—f 14.20 per-40 K.G. Aan de markt waren hedenochtend 46 kustvis- schers t.w. de kotters: SCH 12 G. den Heijer met f 72, SCH 177 T. Blok met f 103 en 44 schokkers met tezamen f 1511 besomming. KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag) Aangevoerd 9 stapels, zijnde 3875 K.G. Fabrieks- kaas kleine f 39 per 50 K.G. Boerenkaas kleine f 35 per 50 K.G. Handel: goed. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Het bestuur der afd. Haarlem en omstreken vai de Ned. Natuurhistorische Vereeniging heeft voor Augustus het volgende programma samengesteld: Zaterdag 10 Augustus: Bezoek aan het landgoed Spaar en Berg van de fam. Guépin, te Santpoort. Zondag 11 Augustus: Bezoek aan Artis en Aquarium te Amsterdam Zaterdag 17 Augustus 3ezoek aan dr Heeren duinen bij Velsen. Zondag 25 Augustus: Tocht (voor fietsers) door Waterland, langs het Luiedijkje en 't Wiske bij Landsmeer. Officiëele valutakoersen tier Nederlandsche Bank. Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank, 9 Augustus. Valuta's (schriftelijke en teL transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zürich 42.7242.31. Bankpapier: New York 1.86»/2—1-90J4. Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94. Zürich 42.67—42.86 UITSLAG VEILING. Uitlsag der verkooping in het Verkooplokaal No tarishuis te Haarlem, gehouden op Donderdagavond. Een Huis en erf te Haarlem aan de Javastraat no 20, groot 82 centiaren, f 2750 D. de Vi-ies q.q. Een Benedenhuis en pakhuis met bovenwoning en erf te Haarlem aan de Bakenessergracht nos. 46 zwart en rood, samen groot 2 aren, 69 centiaren, f 3900 D. de Vries q.q. Het I-Ieevenhuis met schuur, erf en tuin, genaamd „Zeelandia", te Haarlem aan den Heerenweg no. 220, groot 3 aren, 29 centiaren, f 8005 J. Feilzer. Het Huis met beschoten zolder met 2 kamers en erf te Haarlem aan de Leidschestraat no. 100, groot 90 centiaren, f 2475 A. Bos. Een Pakhuis met vrije bovenwoning en erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest nos. 12 zwart en rood, groot 37 centiaren, f 3600 Opgehouden. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch: Kabeljauw f 25. schelvisch f 22.50f 22, wijting f 17f 15. makreel f 20. bot f 37.50—f 33. alles per 50 kg. ZoetwatervischSnoekbaars 5045 c., snoek 5232 c„ voorn 12 c., brasem 1812 c., blei 10 c., baars 1914 c., zeelt 3028 c., per kg. HEEMSTEDE „EENSGEZINDHEID" OP CAREOL. Donderdagavond gaf de Harmonie „Eensgezind heid" onder leiding van haar directeur, den heer Ph. Vlessing, een concert voor de op Huize Careol, Aerdenhout, verblijvende militairen. Door de minder gunstige weersomstandigheden werden in de ruime veranda de diverse nummers ten gehoore gebracht. En dat het werk op prijs werd gesteld, bleek wel uit het hartelijke applaus na ieder nummer. De bedoeling is, dat „Eensgezindheid" op Zondag 8 ^September a.s. wederom een concert zal geven, waarmede het hoopt den tijdelijken bewoners weer eenige prettige uren te verschaffen. PRIESTERJUBILEUM IN HUIZE ST BAVO. Donderdag 15 Augustus zal pastoor I. J. M. Meijer, thans rustend, den dag herdenken waarop hij voor 40 jaar tot priester werd gewijd. Zijn eerste stand plaats was Middelharnis, vervolgens Beemster en 's Heerenbroek. In 1909 volgde zijn benoeming als kapelaan aan de Kathedraal St. Bavo te Haarlem. In de 7 jaar, dat hij hier kapelaan was, deed hij veel aan het jeugdwerk. In 1916 volgde zijn benoeming tot pastoor te Halfweg, .waar zijn eerste werk was de restauratie van het oude, nu verdwenen kerkje In 1921 volgde zijn benoeming tot pastoor te Lei derdorp. Ook hier een oude kerk, een te kleine school en een ongeschikte pastorie. Tijdens'de 15 jaren van zijn pastoraat'is de kerk gerestaureerd, de school vergroot en een geheel nieuwe pastorie gebouwd. Maar ook voor het jeugdwerk vond hij hier een ruim arbeidsveld, en talrijke jeugdvereenigingen werden door hem gesticht en tot bloei gebracht, be nevens o .a. een afdeeling van het Wit Gele Kruis. Dertien jaar lang deed hij allen arbeid alleen, al leen de laatste jaren werd hem een kapelaan toe gevoegd, maar toen had het vele werk hem ver moedelijk al te veel gesloopt, zoodat hij in 1936 om ernstige gezondheidsredenen zijn emeritaat moest aanvragen. Vier jaar geleden nam hij zijn intrek in huize St. Bavo, om de tijdsomstandigheden zal het jubileum in allen eenvoud gevierd worden. Om 10 uur is er in de kapel een plechige H. Mis, van 1112 uur receptie en om half 6 een plechtig Lof, evenëens in de kapel, tot slot van den feestdag. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939/1940 HAAR LEMSCHE DAMCLUB. Door de overwinning van Chr. Gerritsen op D. Schrijnemakers is de tweede prijs in den wedstrijd om het clubkampioenschap eerste klasse 1939/1940 der Haarlemsche Damclub ten deel gevallen aan I. Ravensbergen. CRICKET ROOD EN WIT COMB.—N.L.C.C. Donderdag speelde Rood en Wit aan de Span jaardslaan den returnwedstrijd tegen het Neder- landsch Lyceum. De N.L.C.C.'ers scoorden 222 voor het verlies van 7 wickets (W. Arendse de Wolf 43, J. Flemmer 19, M. Roes 22, M. Smeele 55, A. M. J. de Beus 65, R. G. Ingelse 13). W. Kramer bowlde 162, H. Thon 365, J. R. Meeuwenoord 250, R. Kramer 116. Rood en Wit bracht het toen, eveneens voor het verlies van 7 wickets, tot 156. (R. Kramer 14, J. L. Sanders 32, J. R. Meeuwenoord een uitstekende en snelle 52 (1 x 6, 7 X 4), H. Panjer 29 not out). A. M. J. de Beus nam 449, W. Arendse de Wolff 128, H. Hoets 234. De wedstrijd eindigde dus in een draw. LAWNTENNTS HET TOUR NOOT TE NOORDWIJK BEGONNEN. Donderdag is het belangrijke tennistournooi tc Noordwijk begonnen. De sterkste spelers zijn na tuurlijk nog niet aan de beurt gekomen; ook mej. Rollin Couquerque kwam nog niet in het heeren enkelspel uit. Dat doet zij vandaag; zooals men weet is Luyten haar tegenpartij. In de voorronde van het heeren-enkelspel sloeg W. Akkersdijk Wefers Bettinck met 64, 62; E. Vrolijk won met 61, 63 van M Vroom. In de eerste ronde werd K. Teschmacher door H. van der Straaten met 60. 60 geslagen; Vrolijk sloeg Boasson met 64, 61. In de eerste ronde sloeg mevr. Joncquière mej. Uyttenbogaart met 61. 61. HAARLEM 9 Augustus 1940. Bevallen: 6 Aug., J. SamsonHuijboom. d. 8 Aug., J. C. BijsterKloot, d. Overleden: 6 Aug.. H. D. Michelsen. 59 j.. Gast- huisvest; 7 Aug.. G. Bakvan Delft. 67 j.. Haze- paterslaan: H. Franzen. 67 j.. Nagtzaamstraat: J. Roeleveld. 64 j.. Maerten van Heemskerkstraat; E. van LieropDweelaard, 76 j.. Oranjeboomstraa'8 Aug., C. BaertWalgrave, 66 j.. Slamatstraat. Gehuwd: 9 Aug., W. F. Hildebrand en J. Mulder.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2