Bonnen De verduistering ZWEMMEN. AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD 2 Kinderfeest Haarlem Zuid-West. Voor de jeugd van Haarlem Zuid-West waren j.l. Zaterdagmiddag sportwedstrijden georganiseerd, die uitstekend geslaagd zijn, zoowel door de vele kinderen die mee deden als door de behaalde resul taten. Het veld was met behulp van de jeugdige deelnemers geschikt gemaakt voor hardloopen, hoog- en verspringen, terwijl eveneens voor een hindernisbaan was gezorgd. Het programma werd in een „non-stop" tempo afgewerkt, zoodat er één doorloopende actie op het veld heerschte, zoodat de vele belangstellenden nu eens hier, dan weer eens daar konden kijken en aanmoedigen. In de afdeeling jongens van 612 jaar kwam Berth Fruitema als eerste uit den strijd, met 38 punten, behaald als eerste met hardloopen, hinder nisloop, en hoogspringen (n.l. 1.25 M.) en tweede bij het verspringen met een sprong van 3.60 M. Bij de meisjes van 612 jaar behaalde Willy Dam het maximum aantal punten n.l. 40, als eerste van de 4 nummers. Bij de jongens van 1216 jaar won Kees Sabelis met een totaal van 36 punten. Tenslotte ze gevierde bij de meisjes van 1216 jaar Paula Pelt. Gedurende de wedstrijden werden allen op ijs en chocoladereepen getracteerd, terwijl na afloop voor iedere groep 7 prijzen uitgereikt werden, bestaande uit mooie boeken, puzzles, spelen enz., zoodat vele gelukkige winnaars met een prijs huiswaarts konden keeren. Voor H. Z. W. was de dag een aardig succes, vooral ook door de sportieve prestaties, die wel licht aanleiding geven om dergelijke middagen nog eens weer te organiseeren. VISCHBOER VERKOCHT ONDEUGDELIJKE PALING. Zaterdagmiddag is in Haarlem-Noord op aan wijzing door de politie de 48-jarige koopman D. aangehouden, die gerookte paling verkocht voor een kwartje per bos. Volgens een kooper was de paling niet eetbaar. De man werd met zijn voor raad naar het politiebureau gebracht, waar de paling werd onderzocht door den keuringsdienst voor waren. De paling werd voor consumptie on geschikt bevonden. De politie nam 21 pond van de visch in beslag; deze zullen vernietigd worden. Tegen den visch- boer is proces-verbaal opgemaakt. die fhans geldig zijn BROOD Bons 110 (nieuw broodbonboekje). Geldig: Van 12 tot en met IS Augustus. Bons 91 tot en met 100 oud brood bon boekje). Geldig: Tot en met 15 Aug. Recht geveild op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 53 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Augustus Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 66 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. Zon onder 9.12 Zon op 6.18 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Wenken voor de fexfiel-indusfrie Goederen, die reeds vóór 24 Juli gekocht, doch nog niet geleverd zijn. Vergunning van plaatselijken distributie- dienst noodig. Naar aanleiding van de vele vragen, hoe gehandeld moet worden ten aanzien van textiel- goederen, die reeds voor 29 Juli gekocht, maar nog niet geleverd zijn, deelt de secretaris-gene raal, wnd. hoofd van het dept. van Handel. Nij verheid en Scheepvaart mede, dat in afwijking van alle ter zake reeds gepubliceerde mededee- lingen de aflevering van reeds voor 29 Juli ge kochte „groote stukken" slechts is toegestaan, in dien hiertoe vergunning is verkregen van den plaatselijken distributiedienst. Aanvragers die nen hierbij, hetzij door overlegging van een des betreffende schriftelijke verklaring van den le verancier, het-zij anderszins aan te toonen, dat zij het betrokken kleedingstuk inderdaad voor 29 Juli hebben gekocht en dat dit nog niet aan hen is afgeleverd. Uiteraard blijft de waarde, welke aan een verklaring van den leverancier kan worden gehecht, ter beoordeeling van den dis tributiedienst. De vergunning moet schriftelijk worden aan gevraagd bij den distributiedienst van de ge meente, waar men in het bevolkingsregister is ingeschreven, en slechts geldig gedurende een maand na dagteekening. Bij aflevering van de goederen moet de kooper een ontvangstbewijs aan den winkelier afgeven, waarop vermeld staan: a. Het nummer van de speciale vergunning, b. Naam, voorletters en volledig adres van den kooper, c. Het nummer van de distributiestamkaart; d. De gekochte goederen; e. Het aantal punten, waarop de gekochte goe* deren worden gewaardeerd. Bij afgifte van een speciale vergunning tot aflevering dezer „groote stukken" worden door den distributiedienst 30 punten van de textiel- kaart verwijderd, indien de punten waardeering van het gekochte „groote stuk", tezamen met die van de reeds op het aanvraagformulier voor de textielkaart opgegeven „groote stukken" meer dan 30 punten bedraagt. Indien echter bij de uitreiking der persoonlijke textielkaart deze 30 punten reeds van de kaart waren verwijderd, om dat aanvragers zich andere „groote stukken' hadden aangeschaft, worden bij de uitreiking van de speciale vergunning geen verdere punten van de kaart afgeknipt. tAAT/TCJBtjPICHTIN Anfi-Brifsche demonstratie te Tokio. Vergaderzaal met Japansche, Duitsche en Italiaansche vlaggen versierd. TOKIO, 12 Aug. (D.N.B.) Sedert van morgen vroeg stroomen duizenden burgers van Tokio naar de grootste vergaderzaal, gelegen in het Hibiyapark, waar een groote anti-Britsche demonstratie zal worden gehouden, uitgaande van de „anti-Britsche Unie van Tokio". Deze demonstratie staat onder leiding van het stads bestuur van Tokio. De vergaderzaal, de z.g. Ki- biyahal en het aangrenzende park zijn met de Japansche, Duitsche en Italiaansche vlaggen versierd. Sterke afdeelingen politie regelen het verkeer in de omgeving van de Hibiyahal en in de regeeringswijk. Ontploffing in Italië eiselite 40 dooden. ROME 11 Augustus (D. N. B.) Naar Stefam meldt, zijn bij de ontploffing in Piacenza veertig personen om het'leven gekomen en 419 gewond. Charleston (Ver. Staten) door springvloed geteisterd. Stad vele uren van de buitenwereld afgesneden. GEORGETOWN (Zuid Carolina) 12 Augustus (D. N. B.) De kust van de provincie Carolina is plot seling geteisterd door een wervelstorm, waardoor een springvloed van tot dusver ongekende hoogte werd veroorzaakt. Hierdoor overstroomde de za kenwijk van de grootste stad van Zuid-Carolina, Charleston, waardoor deze plaats vele uren van de buitenwereld werd afgesneden. De storm sleurde een geweldige duintop mede, waardoor ook in andere kuststeden aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Daar het tele- graafverkeer in vele plaatsen geheel verbroken is, zijn er nog geen bijzonderheden bekend. Gevaar voor besmettelijke ziekten dreigt in Louisiana. Drieduizend personen geëvacueerd. LAFAYETTE (Louisiana), 12 Aug. (D.N.B.) Met het oog op het dreigende gevaar voor het uitbreken van besmettelijke ziekten in het over stroomde gebied van Louisiana, heeft gouver neur Jones de evacuatie gelast van drieduizend personen uit Corwley, het centrum van de Ame- rikaansche rijstindustrie. 30.000 personen, die in de afgeloopen weken door de tropische stormen en wolkbreuken dak loos zijn geworden, worden met typhus en diph- terie bedreigd. Twee nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger. Uit Kopenhagen: De bekende Deensche zwemster Ragnhild Hveger verbeterde Zondagmiddag te Elseneur twee reeds op haar naam staande wereld records resp. over de 1000 en 1500 meter vrije slag. De 1000 meter zwom zij in 14 min. 9.2 sec. (oude tijd 14 min. 12.3 sec.); de 1500 meter ver beterde zij met 36.6 sec., door dezen afstand af te leggen in den buitengewoon fraaien tijd van 21 min. 10.1 sec. (oude tijd 21 min. 45.7 sec.) Het oude record over de 1000 meter vestigde deze zwemster te Stockholm op 28 Februari 1937; het oude record over de 1500 meter vestigde zij op 3 Juli 1938, dus een jaar later te Kopenhagen. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 12 Augustus 1940 Deensche oonsignatievisch. Groote schelvisch f 38f 37, Middel schelvisch f31f30, Kleinmiddel schelvisch f30f28. kleine schelvisch f 35f 30, kabejauw f 32f 30, groote gul f23—f 18, koolvisch f 19—f 16, Wijting f 19 i' 17,50, makreel f 17,50—f 15,50, kleine schol f38— f 35,28, schar f 24,50f 22, bot f 45f 36, alles Der 50 K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars 5245 cent, Baars 2218 cent, Blei 1814 cent. SANTPOORT BEZOEK AAN SPAARNBERG. Zaterdagmiddag hebben de leden van de Nederl. Natuurhist. Vereeniging afd. Haarlem, een wan deling mogen maken over het landgoed Spaarn- berg van de familie Guepin te Santpoort. De heer van Dijk nam de leiding op zich en wees, bij het moerasje, op de kniewortel die de Moerascypres maakt. In het plasje bloeiden pijlkruid, waterlelie, waterweegbree; aan den kant stonden egelskop, de forsche zwanenbloemen, watereppe, moerasrolkla ver en kattenstaart. Tijdens de wandeling wees de heer Van Dijk op de verschillen in Thyjopsis, Chamaecypris en Thyja. Er stonden exemplaren van Acer Negundo (de vedereschdoorn) waaronder een bontbladige, Acer colchicum, Sorbus intermedia en Sorbus lati- 1 folia, en een mooi exemplaar van de monumentaal iep. Degenen, die de plantsoenwandeling vorigen Zondag meemaakten, konden de toen opgedane kennis nog eens verfrisschenook hier stonden Castanea sativa, Kaukasische vleugelnoot, Tilia pe- tiolaris, bastaard van Mispel en Meidoorn, en een Platanus orientalis. De blaasvrucht van de pimpernoot (Staphylea) werd bekeken en de mooie roode bloemen van Campsis (Tecoma radicans), een klimmende heester; op hetzelfde muurtje groeide Rhus Toxi codendron, een plant die voor sommige menschen, die daarvoor vatbaar zijn, vergiftig blijkt te zijn. Bij de wandeling rondom de voormalige herten- kamp vonden we nog de hier in de buurt vrij zeldzame Muursla (Lactuca muralis), en vestigde de heer Van Dijk onze aandacht op de fertiele bladen van de Struisvaren (O. Struthiopteris), die in him omgekrulde bladslippen de sporedoosjes 1 omsloten houden, waartoe deze bladen a.h.w. een pluimvorm krijgen. Tc Amsterdam is Osendarp op de 100 Meter met miniem verschil geslagen door Nota, maar op de 200 Meter behaalde hij een mooie zege, vóór Baumgarten en Osta. Het parool blijft: beter verduisteren Gedurende het weekend te Haarlem 103 bekeuringen. Gedurende het weekeinde heeft de Haarlem sche politie 103 bekeuringen opgemaakt tegen burgers, die zich niet aan de verduisterings voorschriften hielden. Wegens niet goed ver duisterde woningen werden 4 burgers bekeurd, fietsers, die met niet goed afgeschermde lichten reden, waren 27 in getal, wegens het zonder licht rijden kwam er één op de bon, 36 reden niet rechts van den weg en^ 22 gaven geen tee- ken. CONDUCTEUR VAN DE TRAM GEVALLEN. Zaterdagavond om kwart over tien is een 55- jarlge conducteur van de N. Z. H. T. M. op den hoek Heerenvest-Anthoniestraat te Haarlem van het achterbalcon op straat gevallen. Hij liep een wond aan het achterhoofd op. Na door O.D. behandeld te zijn werd hij naar het St.-Elisabeth Gasthuis vervoerd. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling zet zijn werk voort. Het instituut voor arbeidersontwikkeling heeft be sloten, naar aanleiding van de besprekingen met mr. M. M. Rost van Tonningen, regeeringscommis- saris voor de cultureele organisaties van de moderne arbeidersbeweging, zijn arbeid voort te zetten. In een tot de leden gericht manifest zal zijn stand punt nader worden uiteengezet. (A.N.P.) THE YELLOW BLACK BOYS—R.C.H. A-s. Dinsdagavond 7 uur, wordt een honkbal- wedstrijd gespeeld tusschen The Yellow Black Boys en R..C.H. op het terrein van eerstgenoemde vereeniging. Dit zal een eerste treffen zijn tus schen Katholieken- en Neutralen bond op honk- balgebied. Polotoxirixooi ixi „De Heerenflxxiueii" H. P. C. legt beslag op xlexx beker. Aan het tournooi om den Heerenduinen-beker namen ditmaal deel H.P.C., Poelmeer, Nereus en V.Z.V. De finale werd gespeeld tusschen de twee zeven tallen, die zich in de eerste ronde onbetwistbaar de sterksten hadden getoond, n.l. H.P.C., dat met 8—2 van Poelmeer had gewonnen en V.Z.V., dat met 6—1 Nereus had geklopt, welke sprekende cijfers bereikt waren, doordat doelman Wevers zoo uit nemend zijn heiligdom had verdedigd- Nadat in den strijd om den 3den prijs Poelmeer met 3—1 Nereus had gezegevierd, floot scheids rechter Janus de finalisten in 't water. De strijd was nog maar eenige minuten oud, of de H.P.C.'ers hadden reeds een nuttigen 20 voor sprong. Toen echter begon V.Z.V., dat tot dusver nog „geen voet aan den grond" had gekregen, zich te weren. Na een vrijen worp kreeg Duinker den bal vrij en deponeerde hem met medewerking van den H.P.C.-doelman in 't doel (21). Dit gaf V.Z.V. moed en vertrouwen. Zwier be werkte eerst de lat, doch maakte direct hierop, hoewel zwaar gehinderd, een fraai doelpunt (22). Het spande nu geducht! Uit een zeer lastige positie bracht Braam den stand op 32, doch nog voor de doelwisseling scoorde Janus, ook al met medewerking van den H.P.C.-keeper (33). In de tweede helft hield Cor Visman Braam goed in 't oog, en Wevers stopte enkele harde schoten fraai. Toch moest hij tenslotte voor een schot van Braam zwichten (43). Dat V.Z.V. in deze periode niet scoorde, kwam, doordat de gewijzigde opstelling absoluut niet voldeed. H.P.C. legde dus beslag op den fraaien beker. MAANDAG 12 AUGUSTUS. Gemeentelijke Concertzaal: Brahmsconcert H. O. V., 8.15 uur. Luxor Theater: Heinz Rühmann in „De Amateur jockey", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: Oostersch filmwerk „De Indische graftëmpel". Eerste deel: „De tijger van Eschnapoer", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een hopeloos geval", 2.30, 1 en 9.15 uur. Palace: „De passagier die verdween", 7 en 9.15 uur. 's Middags 2 uur Mickey Mouse op het tooneel. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. DINSDAG 13 AUGUSTUS. Groote Kerk; Orgelbespeling 89 uur. Bioscopen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Kamermuziekavond 7.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 10—4 uur. Bloem endaal: Aandeelhoudersvergadering N.V. „Mij. tot expl. van bebouwde eigendommen", y.m. 11 uur, Iepenlaan MEELWAREN Bon 40 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 6' September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijs te- meel. Bon 27 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op. 100 gram maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni oj vermicelli of spaghetti. BOTER EN VETTEN Bon 01 tot en met 04 van de Boterkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond ooter, Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter tson 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 5" Geldig: Tot en met S September. Recht gevend op: 2 Liter Ter verduidelijking van de desbetreffende mededeeling in de bladen van 9 Augustus wordt bericht, dat de koop en verkoop van tex tielproducten in de periode van 12 Augustus tot 1 September weliswaar door de handelaars ge schieden kan zonder dat zij in het bezit zijn van een algemeene vergunning van het Rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel, doch dat de aflevering aan het publiek uiteraard slechts kan plaatsvinden tegen inleve ring van het benoodigde aantal punten van de textielkaart. Bindtouw mag niet verloren gaan. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, maakt het volgende bekend. Aangezien de aanvoer van grondstoffen, waar uit bindtouw (bindertwine) vervaardigd moet worden, door de oorlogsomstandigheden stop staat, is de uiterste zuinigheid in het gebruik van dit bindmiddel geboden. Landbouwers, die bindtouw verbruikt hebben voor het binden van hun oogst, worden derhalve met den meesten aandrang aangemaand, dit bij het machinaal dorschen vrijkomende bindtouw niet te laten verloren gaan, doch het zorgvuldig in te zamelen en te bewaren. T.z.t. zal nader aange geven worden, wat met dit ingezamelde, gebruikte, bindtouw gebeuren moet, doch onder de aandacht van alle belanghebbenden wordt nu reeds ge bracht, dat de hoeveelheid ingezameld bindtouw mede als maatstaf zal dienen voor het verkrijgen van bindtouw voor den volgenden oogst. PERSONALIA. Geslaagd voor het diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen de heer H. Postuma te Haarlem. De levering van textielgoederen en schoenen aan Duitsche militairen. De secretarisgeneraal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt het volgende mede: Ter uitvoering van de verordening no. 60 in het verordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied stuk 14 d.d. 27 Juli jl. is de volgende regeling getroffen met betrekking tot leveranties ten be hoeve van de individueele militairen van de Duitsche weermacht in Nederland, leden var; politie of S.S., van den versterkten grenswachtdienst, van de Duit sche rijkspost of van de Duitsche rijksspoorwegen van textielgoederen en schoenen, welke krachtens de distributiebepalingen slechts tegen afgifte van een bon of schriftelijke vergunning afgegeven mo gen worden. De aflevering van bovenbedoelde goederen aan Duitsche individueele militairen en leden van S.S. enz., mag uitsluitend geschieden tegen afgifte van een door de desbetreffende Duitsche militaire auto riteiten onderteekende bon, waarop de soort en de hoeveelheid der aan te schaffen goederen staat ver meld. Deze bon, waarvan een afbeelding in de dagbla den wordt afgedrukt, dient door den leverancier te worden bewaard en kan met de desbetreffende dis tributiebons of vergunningen mede worden opge zonden ter verkrijging van een nieuwe toewijzing voor de aanvulling van zijn voorraad. De kooper moet de bon (Bezugschein) aan de achterzijde in gevuld en onderïeekend hebben, daar zij anders niet geldig is. De „Vereeniging met den langen naam" 125 jaar. Herdenkingsrede van den voorzitter. Op zeer bescheiden schaal heeft de Vereeni ging ter bevordering van de belangen des boek handels vandaag in haar algemeene vergadering te Amsterdam haar 125-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer I. Noothoven van Goor, heeft in zijn openingsrede aandacht aan dit feit geschonken en in het kort een beschrijving ge geven van het tot stand komen en de ontwikke ling der vereeniging. Hij memoreerde in dit ver band het verschijnen van een gedenkboek, sa mengesteld door den secretaris der vereeniging. mr. A. Loosjes, waarin een uitvoeriger overzicht van het bestaan der „Vereeniging met den lan gen naam" gegeven wordt. Staande de vergadering herdacht de heer Noot hoven van Goor degenen, die de vereeniging dooi den dood ontvallen waren. Hij bracht hulde aan de leden in de door den oorlog zoo zwaar getrof fen gebieden, die met nieuwe energie het werk hervat hebben. Het ondersteuningsfonds werd bereid gevonden deze menschen te helpen. Er is nu een nieuwe commissie ingesteld voor steun aan de verwoeste boekhandels, in het ver trouwen, dat hierdoor wordt medegewerkt niet alleen aan den opbouw, maar ook aan den uit bouw van wat in zoo korten tijd verwoest werd. De moeilijkheden van de vereeniging moesten eveneens tot oplossing gebracht worden. Daartoe is overleg met den boekverkoopers- en uitgeversbond de contact-commissie V.U.B. ingesteld, die uitstekend werk verricht. Na een woord van erkentelijkheid jegens de leiding van de verschillende vereenigingsonder- deelen, zooals het Bestelhuis en het Centrale Boekhuis, het D. A. Thiemefonds en, van de nieuwe instellingèn, de vakopleiding tot den boekhandel en het uitgeversbedrijf, besloot de heer Noothoven van Goor zijn rede met het uit spreken van dexv-wensch, dat de vereeniging ter bevorderingvan de belangen des Boekhandels moge groeien en bloeien, mede in het belang van de eeuwenoude Nederlandsche cultuur. Daar mede verklaarde hij de jaarvergadering voor geopend. HEEMSTEDE Inbraak in drie villa's. Geen groote buit. Gedurende den nacht van 9 op 10 Augustus j 1. is, terwijl de bewoners te bed lagen, in een drietal villa's ingebroken aan de Hugo de Grootlaan en Heerenweg binnen de gemeente Heemstede. In een villa heeft de dader toegang gekregen door het keukenraam te openen en zijn hand te steken door een tuimelraam, waarbij de sluiting kon worden geopend. In de tweede villa is een glas in lood ruitje verbroken en een raampje van een kamer ontsloten. Aan de derde villa is een raam van een kamer geforceerd. De bewoners hebben wel geluiden in huis ge hoord, doch deze toegeschreven, aan den wind. In voorkomende gevallen is het echter beter on middellijk de politie per telefoon te waarschuwen. De buit was niet bijster groot. Vermist worden 125 sigaren, verpakt in 2 kistjes van 50 en 1 kistje van 25, 9 pakjes sigaretten, een bedrag van pl.m. f 10, bestaande uit 2 rijksdaalders, eenige guldens en wat klein geld, 3 stuks textieldistri- butiekaarten, nog een doosje sigaren van 10 stuks en eenig noodgeld en vreemde munten. De politie heeft een uitvoerig onderzoek inge steld. BLOEMENDAAL CONCERT IN DE NED. HERV. KERK. Donderdag 15 Augustus zal door den heer Piet Halsema een orgelbespeling gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal, waaraan door Nel de Boer, alt, solistische medewerking zal worden verleend. ZANDVOORT KENNEMER GOLF CLUB. Zondag werd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door de heeren H. J. en N. Hijmans. Het was een 36 holes handicap eclectic match. Van de 18 beste holes werd 1/3 der handicap afgetrokken. De heeren Jhr. J. Th. van Spengler en H. Smidt van Gelder (1/3 handicap 4) eindigden beiden met een netto score van 78, en moeten dus voor den beker over spelen. BIJEENKOMST N.S.B. De Nationaal Socialistische Beweging houdt Zaterdag 24 Augustus een bijeenkomst in het Kostverloren Wandelpark te Zandvoort, waarbij o.a. het woord gevoerd zal worden door ir. Mus- sert. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 Augustus 1940. Bevallen: 9 Augustus: M. A. LoenenPlag z„ C. W. LeestSas d„ B. van Leuvenvan Dijk d., 10 Aug. M. C. SmitKors d., A. M. PaapBruijn z., M. HorstenGaszen z.; 11 Aug. H. van Leeuwen— Monnier z„ J. C. van Olphende Vos d., A. H. S. I EndenburgKeijser d.; 12 Aug. A. K. G. Dekker- van Oostveen z„ E. Rinkelde Vos z„ G. Blanke- steijnSmits d., M. DondersSchluter z. Overleden 11 Augustus: D. DekkerSmit, 78 j., Ripperdapark; P. de Vries 78 j., Hazepaterslaan, 10 Augustus W. J. Hofkes, 60 j., Gen. Croojéstraat, A. Noppenvan der Zwart, Ged. Voldersgracht, 9 Augustus I. KokVogel 67 j., de Clercqstraat, 11 Augustus P. W. van Gemert 70 j„ Gen. Botha- straat. Een olendamsch meisje hielp bereid .villig mede, toen voor de ingezetenen van Haarlem op het Teylcrplcin een openbare les in de behandeling der instrumenten van de luchtbeschermingsbrandweer werd gehouden. (Foto Pax Holland.)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2