y U Zoekt een woning? Te huur prachtig woonhuis W. SWAAP De heer H. G. Hey beantwoordt vragen over de distributie van textielgoederen. Verkoop van minerale smeeroliën en vetten. Maatregelen J. SEVENSMA B aarlem's Dagblad KUNSTGEBITTEN JAN FORTGENS HUIZEN DINSDAG 13 A UGUSTÜ S 1940 .TAART-- ftT'S ;SGBC.Ïd Maandagavond heeft mevr. Ch. Neytzell de Wil de, voorzitster van de Nederlandsche Vereeniging voor Huis\ rouwen, voor de radio enkele vragen ge steld aan den'heer H. G Hey, directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproducten door den handel, over de nieuwe distributïeregeling van textiel, welke de heer Hey beantwoordde. Wanneer iemand een heerencostuum of damesja pon heeft besteld èn de stof daarvoor is reeds ge kocht en gereserveerd voor 5 Augustus doch het kleedingstuk is nog niet afgeleverd, valt dit klee- dingstuk dan onder de eerste of onder de tweede distributieregeling en maakt "dit voor de betrokke nen verschil uit in de puntenberekening? Het antwoord van den heer Hey luidde hierop: alles wat afgeleverd wordt na 12 Augustus valt on der de tweede distributieregeling, doch wat de pun tentelling betreft heeft men hieraan geen schade omdat deze verkochte goederen mogen worden af geleverd met het afsnijden van 30 punten. Dit af snijden geschiedt door den plaatselijken distrïbu- tiedienst. Voor het afleveren van deze góederen dient een vergunning van dezen dienst aan den leverancier te worden overgelegd. Vraag. De groote stukken moesten op het formu lier vermeld worden en hiervoor heeft naar mate van het aantal punten dat zij vertegenwoordigen, al of niet aftrek van 30 punten van de distributiekaart plaais. Is hiermede de verplichting vervallen om de koopbons van al hetgeen men tusschen 28 Mei en 5 Augustus heeft gekocht gedurende 3 maanden te bewaren? Antwoord: Nee, mevrouw, deze verplichting moet blijven bestaan, want het is nog niet duidelijk wel ke personen volgens de voorloopige distributierege ling, welke bekend is gemaakt na 28 Mek te veel hebben gekocht en dus in overtreding zijn. Wij hebben deze koopbons ook wel ter beschikking van de winkeliers, maar het is gewenscht dat iedere huisvrouw kan bewijzen en aantoonen wat zij heeft gekocht en ontvangen en daarom moet zij deze koopbons nog bewaren voor eventueele na vraag door een van mijn inspecteurs. Vraag: Wanneer een alleenstaand persoon een jaarinkomen van minder dan 350.heeft, komt die dan ook voor een toeslagkaart in aanmerking? Antwoord: Ja mevrouw, ook een alleenstaand persoon met een jaarinkomen van beneden 350.— heelt recht op een toeslagkaart. Vraag; Behoort mijn dienstmeisje wat betreft punten voor huishoudgoederen tot het gezin harer ouders en behoort mijn dochter die zelfstandig in een andere stad woont in dat opzicht niet tot mijn gezin? Of is elk van ons drieën uitsluitend op eigen huishoudgoed aangewezen? Antwoord: Wat betreft de huishoudgoederen, zoo als lakens, sloopen, handdoeken en dergelijke, be hoort ieder tot het gezin waarin men werkelijk in wonend is en dus deze goederen mede helpt verslij ten- Vraag: In verband met de voorgaande vraag staat deze: Zal er nu ieder de uiterste zuinigheid, ook met huishoudgoed, zal willen betrachten niet nei ging komen om op gemeubileerde kamers wonenden voor eigen bed- en tafellinnen te laten zorgen, zoo als dat in universiteitssteden reeds door sommige kamerverhuurders geëischt wordt, en zal in dat ge val niet een moeilijkheid ontstaan voor de huurders om zich uil het beschikbare aantal punten het noo- dige goed aan te schaffen? Antwoord: In het algemeen zal men natuurlijk met huishoudgoed de uiterste zuinigheid gaan be trachten. maar de menschen die er hun beroep van maken om gemeubileerde kamers te verhuren en pension te houden, kunnen, wanneer de aanwezige goederen versleten zijn, een speciale vergunning krijgen, omdat zij hun beroep hiervan maken. Ook het verplcegstcrscostuum Vraag: Wordt onder „uniformkleeding" ook ver staan 't verplcegsterscostuum en dei-gelijke kleeding? Antwoord: Inderdaad wordt het verpleegsterscos- tuum ook gerekend tot de uniformkleeding en in dien aanschaffing noodzakelijk is, kan een speciale vergunning hiervoor worden verleend. Al deze spe ciale vergunningen moeten in eerste instantie wor den aangevraagd bij den plaatselijken distributie- dienst," welke dienst van ons een voorschrift heeft ontvangen hoe in dergelijke gevallen moet worden gehandeld. In twijfelgevallen of bij moeilijkheden welke vooruit niet zijn voorzien, zal deze dienst zien met ons in verbinding stellen en daarna den ver bruiker kunnen helpen. Gordijnstoffen Vraag: Kan ik gordijnstoffen zelf koopen en ver werken? Antwoord: De gordijnstoffen worden beschikbaar gesteld op een speciale vergunning voor die men schen, welke deze beslist noodig hebben. Wanneer deze vergunning is ontvangen, kunnen de glasgor- Volgens de smeeroliebeschikking 1940 no. 1 is met ingang van 16 September 1940 de ver koop en aflevering van minerale smeeroliën en vetten, behoudens enkele uitzondering zonder een vergunning van het rijksbureau voor aard olieproducten, sectie 1 (smeeroliën) Zeestraat 100-104, Den Haag, verboden. Verbruikers en leveranciers kunnen de benoo- digde hoeveelheid smeerolie voor het tijdvak 16 September 1940 t.m. 31 December 1940 aanvragen en daarbij met het volgende rekening houden: Men onderscheidt: Grootverbruikers, wier totale jaarverbruik meer dan 1000 k.g. bedraagt; Kleinverbruikers, wier totale jaarverbruik hoogstens 1000 k.g. bedraagt; 12 k.g.-verbruikers. wier totale jaarverbruik 12 k.g. niet te boven gaat; Motorbrandstofvergunninghouders met cou pons; Grootleveranciers met een totale jaaraflevering boven 5000 k.g.: Kleinleveranciers met een totale jaaraflevering van ten hoogste 5000 k.g. Grootverbruikers en grootleveranciers moeten hun aanvraagformulier rechtstreeks bij het rijks bureau voor aardolieproducten aanvragen. Groot verbruikers moeten uiterlijk op 19 Augustus a.s. het formulier bij het rijksbureau indienen. Groot leveranciers kunnen het tijdstip van aanvragen en inlevering van het formulier zelf kiezen. Kleinleveranciers en kleinverbruikers moeten hun aanvraagformulier bij hun leveranciers aan vragen en uiterlijk op 19 Augustus bij hun leve rancier inleveren. 12 k.g.-verbruikers mogen hoogstens voor 3 maanden tegelijk dus 3 k.g. zonder een vergun ning koopen. Motorbrandstofvergunninghouders met cou pons kunnen zonder een vergunning smeerolie aanschaffen, mits de benoodigde hoeveelheid smeerolie al dan niet vermengd met benzine, ge schonken worden in de daarvoor bestemde vul opening aan het motorrijtuig. Kleinverbruikers en kleinleveranciers vernemen van hun leveranciers, welke hoeveelheid is toe gewezen. Grootverbruikers en grootleveranciers verne men rechtstreeks van het rijksbureau omtrent de toegewezen hoeveelheid. Voor verdere bijzonderheden dient men de be schikking te raadplegen. idijnen en vitrages afgeleverd worden en door de huisvrouw zelf worden gemaakt. Voor overgordijnen kunnen wij dit moeilijk toestaan omdat deze stof ook i voor andere doeleinden heel goed kan worden ge- j bruikt en dan is een dergelijke aflevering per meter niet juist. Op de speciale vergunning zal dus worden vermeld of de gordijnen alleen mogen worden ge maakt door een stoffeerder, die bij ons is ingeschre ven of dat deze ook door den verbruiker zelf mogen worden gemaakt Ook deze vergunning moet in eer ste instantie bij den plaatselijken distributiedienst worden aangevraagd. Nadat de vraagster den heer Hey had gedankt voor de inlichtingen deelde deze mede dat door het propagandabureau van den Economischen Voorlich tingsdienst van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart de voorlichting van het publiek wat betreft deze distributieregeling, zal worden ter hand genomen. Medcdeelingen voor den handel Spr. deed voorts een mededeeling, die van belang is voor den handel. In verband met het groote aantal nagekomen aan vragen tot het verkrijgen van een algemeene ver gunning is het den handel geoorloofd tol uiterlijk 1 September, om zonder deze vergunning van mijn rijksbureau te koopen en te verkoopen, wanneer men tenminste deze vergunning reeds schriftelijk heeft aangevraagd. Wat betreft de sluiting van de winkels zou ik nog willen opmerken, dat men deze nog enkele dagen kan handhaven wanneer de in ventarisatie nog niet gereed is. De winkelier kan met de aflevering pas beginnen wanneer hij met dit werk klaar is. omdat anders groote fouten zullen ontstaan. Men moet het dus een bepaalde zaak niet kwalijk nemen wannagr deze na enkele dagen nog niet aanvangt met den verkoop aan het publiek. Over de geheele regeling als zoodanig zou ik wil len zeggen, dat bij een dergelijk groot en moeilijk werk natuurlijk ook door mijn menschen fouten zul len zijn gemaakt, maar dat het in mijn voornemen ligt om na enkele weken een serie kleine wijzi gingen aan te brengen of een naderen uitleg te ge ven, nadat ik voldoende zal hebben gehoord welke moeilijkheden bij de toepassing van de regeling zijn ontstaan. van het Rijksbureau voor non-ferro metalen. De Staatscourant van 7 Aug. 1940 no. 152 be vat een drietal beschikkingen betreffende non- ferro metalen, waarin een nadere uitwerking wordt gegeven van de in de non-ferro metalenbeschik- king 1940 no. 1 (Verordeningenblad stuk 14, 27 Juli j.l.) neergelegde rechtsgronden. De verplichting tot het doen van een verzoek om inschrijving bij het rijksbureau voor non-ferro me talen (Prinsessegracht 21, 's Gravenhage) komt thans te rusten op alle ondernemingen, die hun normaal-bedrijf maken van het bewerken, verwer ken of vervaardigen van of den handel in non- ferro metalen, waaronder begrepen vertind blik in blad- en handvorm. Nadrukkelijk zij erop ge wezen, dat onder deze categorie van ondernemingen ook de loodgietersbedrijven vallen. Het verzoek tot inschrijving moet worden ingezonden uiterlijk 17 Aug. 1940 en wel op formulieren, die bij het bo vengenoemde rijksbureau kunnen Worden aange vraagd. De verplichting tot inschrijving geldt ook voor die ondernemingen, welke reeds bij het rijks bureau voor metalen waren ingeschreven. Voor verdere bijzonderheden worde verwezen naar de betrokken Staatscourant. De Nederlandsche Journalistenkring en de Raad van Voorlichting. Van de zijde van den Raad van Voorlichting ont vangt het A. N. P. de volgende mededeeling. In het verslag van de*Vergadering van den Ne- derlandschen Journalistenkring, dat van het kring- bestuur afkomstig was, wordt mededeeling gedaan van het voorstel van den Raad van Voorlichting aan den Nederlandschen Journalistenkring. Dit voorstel omvatte benoeming van twee leden van den Raad van Voorlichting, resp. tot voorzitter en vice-voorzitter van den N. J. K., en benoeming van twee andere door dien raad aan te wijzen journalisten tot bestuurslid, terwijl de zittende be stuursleden van den N. J. K. gehandhaafd zouden worden. Volgens dit voorstel zou voorts aan den nieuwen voorzitter de bevoegdheid worden ver leend de statuten aan den nieuwen tijd aan te passen, na overleg met het bestuur. Het verslag meldt evenwel niet, dat het kring- bestuur voor den aanvang van het debat den le den ontraadde dit voorstel aan te nemen. Voorts wordt de indruk gewekt, dat in de ver gadering slechts enkelen instemden met het stre ven van den Raad van Voorlichting. Uit het slot van de vergadering bleek, dat een belangrijk aantal journalisten het streven van den raad wilde steu nen in het belang van den journalistenkring en van de Nederlandsche Journalistiek. De beraadslagingen sloten met het aannemen van een motie, waarin de N. J. K. zijn vertrouwen uitsprak in het bestuur en het verzocht voort te gaan in de richting van een persraad, waarvan de leden worden benoemd door en uit de organisaties van directeuren en journalisten, zijnde de vereeni ging de Nederlandsche Dagbladpers en de Neder landsche Journalistenkring, zulks in overleg met de bevoegde autoriteiten. Het bestuur amendeerde deze motie in dier voege, dat de Raad van Voor lichting uitdrukkelijk zou worden genoemd. Bij de stemming bij zitten en opstaan over de eerste motie bleef het bestuur zitten, zoodat het in tegenstelling tot datgene wat in het verslag ge meld is wel degelijk deelnam aan de stemming. Op een vraag welke houding het bestuur zou aan nemen, verklaarde de voorzitter, dat het bestuur zijn houding zou overwegen. VERKEERSONGELUKKEN. Op den onbewaakten overweg aan den Kalk- ovensweg te Alkmaar, is de 71-jarige P. Tervoort aldaar door den electrischen trein gegrepen en gedood. Het stoffelijk overschot werd naar het St. Elïsa- bethgasthuis te Alkmaar overgebracht. Opdrachten voor kunstenaars. Haagsche raad stelt 10.000 beschikbaar. Na een uitvoerig debat heeft de Haagsche Ge meenteraad besloten f 10.000 te reserveeren voor opdrachten aan Haagsche beeldende kunstenaars.' Rudolf Hess sprak te Weenen. „Hoe harder onze slagen vallen, hoe dichter de vrede nadert". Het D.N.B. deelt mede: De plaatsvervanger van der. Fiihrer, rijksminister Hess, heeft bij de plechtigheid van Zaterdag ter gelegenheid van de wisseling in de leiding van den gouw Weenen, een opmerkelijke redevoering uit gesproken. Hij verklaarde o.a.: Met de leden van alle andere Duitsche stammen staan thans ook weer Ostmarkers bij alle deelen der weermacht gereed om tezamen met de soldaten van het fascistisch Italië den laatsten tegenstander tot den vrede te dwingen. Zij zijn gereed om met de wapens in de hand den vrede te veroveren, dien een misdadige regeering in Engeland eenmaal ver brak, toen zij Duitschland den oorlog verklaarde. Zij zullen voor den vrede strijden, dien de regee- rende Engelsche plutocratenkliek vol hoon en spot heeft afgewezen, toen de Fiihrer hem nog eenmaal aan Engeland aanbood, nadat zijn helpers en hand langers tegen den grond waren geslagen. Nog nooit in de geschiedenis is een grootmoediger aanbod gedaan aan een land, dat zich in den ergsten toestand sedert den aanvang van zijn bestaan be vindt. En men kan rustig toegeven, dat het aanbod van den Führer door de groote meerderheid van het Duitsche volk nauwelijks werd begrepen. Want de verbittering ten aanzien van Engeland is gren- zenloos, ten aanzien van dat Engeland, dat tezamen met Frankrijk nu reeds voor de tweede maal bin nen één menschenleeftiid ons den oorlog ver klaarde. Ieder van ons weet, hoe wijdverbreid in ons volk de overtuiging is, dat er geen rust in de wereld kan bestaan, voor Engelarid definitief neergeslagen zal zijn. Thans, nu alle machtsmiddelen van Duïtsch- land en het verbonden Italië op Engeland kunnen worden geconcentreerd, is zoo zegt het volk het oogenblik gekomen om e«delijk opruiming te houden, en Engelands macht te breken tot het uit eenvallen van het geheele wereldrijk. En terecht is ons volk deze overtuiging toege daan. De superioriteit van Duitschland en Italië is zoo geweldig, dat aan het resultaat van zoo'n strijd niet de geringste twijfel kan bestaan. Een klein voorproefje van wat het te wachten staat, heeft Engeland reeds gekregen en krijgt het dage lijks. Engeland weet minstens even goed als wij, zoo niet beter, welke slagen onze vliegtuigen, onze duikbooten en onze motortorpedobooten dagelijks toebrengen. Er is voor gezorgd, dat in Engeland alle twijfel wordt opgeheven of het aanbod van den Führer uit zwakte was ontsproten. Het zal hun zeer ondubbelzinnig duidelijk worden, dat de superioriteit der spil mogendheden doorloopend sterker wordt. Engeland zal nog verbaasd staan, wat de Duit sche natie eerst vermag te presteeren, wanneer alle krachten alleen op dezen oorlog zijn ingesteld' bij de aanwezige fabrieken der bewapenings- industrie komen nieuwe, in grooten getale. De heer Churchill kan er zeker van zijn: de Duitsche duik booten nemen voortdurend in aantal toe. Wat de vliegtuigen betreft, zal hij wel geen twijfel meer voelen. Aan den anderen kant wordt Engeland'? scheepsruimte doorloopend minder. Engeland's wa penfabrieken nemen ook niet toe, maar verzinken steeds meer in asch en puin. Mijnheer Churchill, hoe harder onze slagen worden, hoe dichter wij den vrede naderen. Eerst wanneer Engeland op de knieën zal zijn gedwongen, krijgt de wereld den werkelijken vrede. Er zal een nieuw Europa opstaan. Daarin zul len de volkeren in rust kunnen arbeiden voor hun welstand en hun oude cultuur. Op den weg naar dezen vrede heeft het Duitsche volk overwinningen bevochten, die zonder weerga zijn. Zij aan zij met het fascistisch Italië heeft het een wending in de tijden ingeleid. De kracht tot deze onvergelij kelijke prestaties heeft ops, Duitschers, de Führer gegeven en zijn nationaal socialisme. De zekerheid van de eindoverwinning geeft ons Duitschers, het geloof aan den Führer en zijn idee. In dit onwrikbare geloof plaats ik ook de hier mede voltrokken wisseling in de politieke leiding van den 'gouw Weenen onder het devies: voor Adolf Hitler en zijn nationaal socialistisch Groot- Duitsche Rijk. De juiste voedingswijze. Commissie van Voorlichting uit den Voedings raad geeft advies. De volgende „tien geboden" zijn door de Com missie voor de Voorlichting uit den Voedingsraad samengesteld en verdienen dus zeer zeker de bij zondere aandacht der huisvrouwen: 1. In den regel is het gebruik van bruinbrood te verkiezen boven dat van wittebrood. 2. De aardappel vooral gekookt in de schil is een voedingsmiddel van buitengewone waarde, dat in alle kringen dagelijks behoort te worden ge nuttigd en heeft dan tot op zekere hoogte, wat vi tamine C betreft, een zelfde beteekenis voor onze voeding als fruit. 3. Vooral in de eerste maanden van het jaar is het gebruik van versch fruit geen luxe; zoo dit niet mogelijk is, kunnen radijs, ramenas en rauwe wortel fruit gedeeltelijk vervangen. 4. Een dagelijksch gebruik van 2\'2 ons groente is voor een volwassene gewenscht. 5. Men koope voornamelijk die groente, die het seizoen oplevert, en gebruike bij voorkeur een ge deelte van de groente rauw. 6. Aardappelen en groente behooren zoo kort mogelijk te worden gekookt en met zóó weinig water, dat vrijwel niets behoeft te worden afge goten. 7. Melk is niet alleen een belangrijk bestand deel van de kindervoeding. Het is allerminst kin derachtig, wanneer een volwassene dagelijks melk of karnemelk bij den broodmaaltijd gebruikt. Een hoeveelheid van 1 a 3 bekers per dag is, ook voor den volwassene, uit een voedingsoogpunt allerminst een luxe. 8. Uiteraard kan men dc melk ook in de koffie, in pap. toespijs, in soep of in stamppot tot zich nemen: ook karnemelk verdient in dit verband de volle aandacht. 9. Kaas en eieren doen aan volledigheid van samenstelling nauwelijks voor melk onder. Het da gelijksch gebruik hiervan kan daardoor in vele ge vallen een belangrijke voedingsverbetering betee- kenen. 10. Vleesch wissele men af met visch- en kaas gerechten. Als men bovendien nog de volgende punten in ge dachte houdt: Het is raadzaam het heele jaar door zoo veel mogelijk versche groenten te eten hetgeen met een beetje overleg voor velen doenlijk is: De producten van onzen bodem in eenvoudigen vorm. zooals groenten, fruit, melk, boter, kaas en ongebuild meel, hebben in den regel veel meer waarde dan de zgn. „veredelde producten", zooals b.v. witte suiker en bloem; het weinige vocht, dat overblijft, wanneer men groenten op moderne wijze kookt, kan in den vorm van een sausje worden gebruikt; eten, dat lekker smaakt, wordt in vele gevallen beter verteerd dan eten. dat met tegenzin of onver schilligheid wordt genuttigd; dan zal niet alleen uw eigen gezin, doch de ge heele bevolking daar wèl bij varen! Geboren GEERT DIRK JOHAN zoon van D. J. MOLANUS en I. S. MOLANUS—POLDERMAN Haarlem. 12 Aug. 1940 Schouwtjeslaan 54 Tijd. Diaconessenhuis De Heer en Mevr. Euwe Scheepstra geven kennis van de geboorte van hun dochter MARIJKE Santpoort-Station, 13 Aug. '40 Bloemend.straatweg 50. Tijdelijk Beatrix-kliniek, Zijl- weg. Heden overleed tot onze groote dnofheid onze lieve Vader en Behuwdvader Hendrik Willem de Kort In den ouderdom van 71 jaar. Hilversum: H. J. DE KORT H. A. E. DE KORT— VERSTER Haarlem, 13 Aug. 1940. Ripperdastraat 22. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 15 Augustus te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats (Kleverlaan). Ver trek vanaf het Diacones senhuis, Hazepaterslaan te 11.30 uur. Algemeene kennisgeving. In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig, geduldig gedra gen lijden, onze lieve Vrouw, zeer zorgzame Pleeg- en Behuwdmoeder Mevr. Judith Veerman - Katan in den ouderdom van 63 jaar. Heemstede J. VEERMAN Vught: J. VEERMAN G. VEERMAN— v. d. AKKER. Deventer: C. LOBSTEIN— VEERMAN Ml'. J. H. LOBSTEIN Heemstede, 13 Aug. 1940. Laan van Rozenburg 11. Geen rouwbeklag. De begrafenis vindt plaats Donderdag 15 Augustus 11.30 vanaf het sterfhuis. Heden overleed, nog on verwacht. tot onze diepe droefheid onze beste Va der en Behuwdvader, Jacob Johannes Nd.ianus van der Starre Weduwnaar van E. H. J. A. QUAKERNAAT eerder Weduwnaar van L. S. LIBOSAN in den ouderdom van bijna 77 jaar. J. J. VAN DER STARRE M. A. VAN DER STARRE- BROERS Haarlem, 12 Aug. 1940. Westerhoutpark 34. De Crematie zal plaats hebben op Woensdag 14 Aug. a.s. te Driehuis-Wes- terveld na aankomst van trein 12.15 uur. Gelieve wegens verblijf van den Zoon in Ned. Oost-Indië, corresponden tie te richten aan Huize „Rustoord" Westerhout park 34. Haarlem. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat na een langdurig en geduldig lijden is over leden onze geliefde Man en Vader Antonius van Eyk echtgenoot van H. van Schooten, na voorzien te zijn van de II.II. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 52 jaar. Haarlem: Wed. H. v. EYK— v. SCHOOTEN Birmingham (Eng.); ANS Haarlem: RIE en Verloofde Ned. Indië: TON Haarlem: ADA HANS Haarlem, 12 Aug. 1940. Ridderstraat 12 Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. De H.H. Uitv.dïensten zul len gehouden worden op Vrijdag a.s. in de parochie kerk van den H. Jozef (Jansstraat te 7 uur. 7.30 u. en 9.30 u. de ge zongen requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof SU Barbara. MEJ. MOSER. Raamvest 17, Telefoon 11684, vraagt en biedt aan voor terst. en 15 Aug.: Keukenm„ ^Meisjes. Dienstb. als meid-all., Werkvr. en Dagm. v. heele en halve da^en. EENIGE NETTE MEISJES leeft. 16—20 j. gevr. om opgeleid te worden tot controleuse. Vereischten zijn: goede oogen en goede werklust. Aanm. Kuu- SENFABR. HIN N.V.. Zijlweg. Haarlem. Op Accountantskantoor wordt gevraagd: een STENO-TYPISTE, diploma Boekhouden strekt tot aanbeveling. Brieven onder op gave van leeftijd en verlangd salaris onder no. 4149 bur. v. d. blad Dan direct naar HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU CORNS. I. KWAK Heemsteedsche Dreef 274. WONINGGIDS OP AANVRAGE TELEFOON 10636. met centr. verw. en vrij uitzicht aan den Lorentzkade bij met centr. verw. en vrij uitzicht aan de Lorentzkade bij v. Dortstraat 90, Telef. 16373. De gisteravond in dit blad geplaatste advertentie betref fende onze Dekaproducten is niet juist. De prijzen van onze producten zijn niet anders gesteld dan voorheen. De aflevering onzerzijds van volle melkpoeder staat stop, doch de verkoopprijs bij den winkelier is, voor zoover de voorraad strekt f 0,70 per pak. De prijs van onze DEKA TUBE TROOST, (surrogaat koffie extract) verpakt in aluminium tuben, bedraagt f0,20 per tube. N.V. Fabriek van Melkproducten „De Nieuwe Beemster" Afd. Deka Verkoop, Amsterdam, Prin. sengracht 573 De heer en mevrouw LEEST— SAS geven langs dezen weg kennis van de geboorte van hun dochter JACQUELINE Haarlem, 9 Aug. 1940 Dutrystraat 32 Tijd. Beatrix Kliniek. Bezoek uren: 11-12; 3-4 en 7.30-8.30 u. Verloofd TRUUS KRAMER en MAX MAAS Haarlem, 14 Augustus 1940 Hasebroekstraat 22 Caninefatenstraat 17 Voor de hartelijke bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd moeder en Grootmoeder MARIA MARGARETHA FRANCKEN—DE PAAUW betuigen wij onzen welgemeen- den dank. Uit aller naam: W. J. FRANCKEN. Haarlem, 13 Aug. 1940 Voor de vele bewijzen van deel neming die ik mocht ontvangen na het overlijden, eerst van mijn Kleinzoon: JHR. C. GEVERS DEYNOOT en daarna van mijn schoon dochter: VROUWE H. W TEDING VAN BERKHOUT geb. VAN MARKEN betuig ik hiermede mijn harte- lijken dank. Aerdenhout, 13 Augustus 1940. F. TEDING VAN BERKHOUT. Schriftverbetering voor Volwassenen. Een goede hand verraadt den welopgevoeden mensch. Schit terend succes en gegarandeerd. Inlicht, en aanmelden dagelijks INST. REIBER-NANN Ao. 1899. Kl.Houtweg 8, tel. 17655 spreekt Donderd. 15 Aug. 8 uur in de BEGIJNHOFKAPEL. Be gijnhof. Vrije Toegang Gevr. in Boekhandel Flinke juffrouw Intern. Tevens hulp i. d. hulsh. Br. m. opg. Leeft, en verl. sal onder no. 4151 bur. v. d. blad de courant waarin gij met 't meeste succes ADVERTEERT De curator in het faillisse ment van J. P. DIJKZEUL Sr. deelt mede, dat heden door hem de eenige uitdeelingslijst is ge deponeerd ter griffie van de Arr.-Rechtbank te Haarlem en aldaar 10 dagen kosteloos ter inzage van de schuldeischers zal liggen AFWEZIG TOT 29 AUG. J. L. Tombrock Med. drs. Arts. Apotheek blijft geopend Waam.: de Heemst, doktoren. Nette meisjes gevraagd voor mangel-' en strijkafd. Wasscherij DUYN, Amsterd.- vaart 20. HUWELIJK Net alleenst. werkman, 59 jr., zoekt kennism. met juffr. ca. zelfde leeft. Br. onder no. 4146 bur. van dit blad. Eenv. bej. heer vr. 1 Sept. of later fl.Zit-Slaapkamer ofZit- en Slaapk. met pens. en eenig huis. verk., eigen meubelen. Gezell. stand, rand Haarlem. Br. onder no. 4147 bur. van dit blad. CORRECT GEKLEED!! Abonnement f 10 p. m. Vraagt inzage stalencoll. Br. No. 3949 bur. van dit blad. Tandheelkundige GROOTE HOUTSTRAAT 99, Haarlem. Telef. 13728 Spreekuren lederen middag van 1.304. behalve Maandag Woensdag- en Vrijdagavond 7—8.30 Pijnloos trekken inbegrepen. (Ook ziekenfondstarief) Goudkroon en Brugwerk. BEKENDE LAGE TARIEVEN INKOOP van OUD GOUD, ZILVER, DIAMANT, enz. GROOTE HOUTSTRAAT 109 naast Cinema Palace TELEF. 13700. Gevraagd FLINK MEISJE voor heele dagen z.g.g. onn. aan te melden, KEIZER. Pr. Hen- drikl. 109. Overveen. Te koop gevraagd pr. 2e h. of nieuwe TRUCK ikorte) event, zonder bak. Br. onder no. 4150 bur. van dit blad. Te koop gevr. v. geldbelegging te A'DAM, HAARLEM of OMG. Br. ond. no. 4148 bur. v. d. blad. TE KOOP Gevraagd meubelen en net gedragen kleeding. OVERBEEK, Jansweg 59, Telefoon 13256

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3