ten cticus gxaeit in den cfiaaxiemaiexfiaut. LN/T EN LETTERE CRICKET WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 7 WANDELSPORT. R.K. WANDELSPORTVEREENIGING „ST. BONIFACIUS". Iets over de piste, een breeden rug en een voorspelling. k \ARDENGETRAPPEL in den Haarlem merhout, wagens bonkerden over de vlakte en werden in een cirkel als een ondoordringbaar cordon opgesteld, daarbinnen bedrijvigheid: er wordt een tent opgericht. Men zou kunnen denken dat cow boys zich hier gevechtsklaar maken voor een aanval van de Indianen. Ge kunt echter het boek van Karl May gerust toeslaan; Old Shatterhand en Winnetou zijn niet in Haar lem verdwaald. Slaat evenwel het programma van de Nederlandsche circusrevue op en ge ziet dat het vreedzame circusmenschen zijn, die hun bivak hier hebben opgeslagen. De eenige olifant, die met dit circus meereist, is er een op wielen. En wanneer u dit bivak betreedt behoeft ge niet met de noodige plichtplegingen, buigingen en handgebaren op Winnetou en Old Shatterhand toe te gaan doch kunt u zich eenvoudig voorstellen aan de heeren van der Giessen en van Leeuwen, die u dan wel niet bij een houtvuur welkom hee- ten, maar toch op eeij soortgelijke plaats: de piste. Immers wat het houtvuur voor het bivak Is beteekent de piste voor 't circus. In de lekkende vlammen van 't houtvuur zagen Winnetou en Old Shatterhand hun fantasieën, in de piste van het circus ontstaan onder den warmen gloed van de schijnwerpers de fantasieën van de heeren van der Giessen en van Leeuwen. Er zit in het circus lets van dat wilde Westen van vroeger, en ook van het wilde Oosten, Zuiden en Noorden; het is een oervorm van de menschelijke fantasie. Er is dooi de tijden heen steeds wat aan dien vorm toe of tf gedaan. En ook ditmaal is er wat nieuws onder de circuszon; er komt'een circusrevue. De wilde beesten komen er niet aan te pas. Geen logge leeuwenmuilen zullen zich voor de oogen der toeschouwers sperren, geen ijsberen zullen ijs beren. geen tijgers zullén door vlammende hoe pels springen, de fierheid van al deze prachtige dieren zal in deze piste niet aangetast worden. De eenige olifant, die in dit circusgezelschap mee- wandelt. is er één op wielen, speelgoed van het toontje van den directeur. De rol van Jumbo is uitgespeeld. Van het beestenspel blijven: de paarden! Een stel prachtige raspaardjes. In een stal staan ze met hun geboortebewijzen bij zich tegen den wand aangebracht. Daar hebt ge bij voorbeeld Etalon. Arabe Kasim Né: le 14.6.33. Père: Koheilan IV3. Mère: Kisil. U ziet. alles wat U wilt weten staat erbij. 'k Heb Adolfi van Oss ermee aan 't werk ge zien, en hij weet zijn weetje, al zit hij niet op de beesten, hij heeft ze toch aan een touwtje, en de knallen van de zweep, aangevuld met een boel „Ho's" en „Braafs", vormen een taal, die de schrandere dieren best verstaan. Voor de jockeys zijn er de Deensche paarden, want die hebben breede ruggen. Een breede rug heeft ook de baas van 't spul. meneer van der Giessen. want hii heeft heel wat moeten trotsee- ren om het zoover te brengen. Nu kan hij van één van de twee-en-dertig-honderd zitplaatsen af zitten kijken naar Jefko den Vlaamschen clown, die met zijn zoon aan het repeteeren is, naar de amazone, die evenzeer als de kapitein op een slingerend schip thuis is op den hobbelen den Daardenrug en er de moeilijkste toeren uit haalt. naar de acrobaten en de jongleurs maar het heeft lang geduurd voordat het er eindelijk van kwam .Veertien jaren geleden had ik de plannen voor dit circus kant en klaar voor de constructie en ook het scenario van de revue", meneer van der Giessen doet een trek aan zijn sigaret, „ja. er. eigenlijk is dit circus van mijn dertiende jaar af m'n ideaal geweest." „Er zit een draad in de revue" heeft de circus baas me tusschen de bedrijven van een decor- hiisehTu »r een aanwijzing voor het aanbrengen van 't tentdoek door "erteld .Het klassieke cin„ - ..j„ de clown dp luxe de betweter en dp mail die de klappen krijgt zullen elk num mer parodieeren. Aladin met de wonderlamp is een andere hoofdpersoon in hét spel, en dat aan die wonderlamp veel fraaie tafreelen, balletten en optochten ontlokt zullen worden, daar kunt u zeker van zijn. Alleen: geen sensatie. De humbug willen wij niet brengen." Donderdag zullen we zien hoe de verwerkelijking van de fantasie van meneer van der Giessen is. We zijn benieuwd. Men zegt wel eens „Een gezonde geest in een gezond lichaam", en wat het lichaam van dit circus betreft, de botten ervan zijn stevig en goed gebouwd, de tent ziet er patent uit, en dat is een goede voorbode van den inhoud, die straks komt. 'k Houd van een circus. Elk rechtgeaard Neder lander houdt van een circus. Er zijn circusfilms gemaakt, er zijn circustooneelstukken vertoond, er zijn circusboeken geschreven, er zijn circus hoorspelen in den aether gestuurd. En toch blijft er maar één circus: en dat is het circus zélf, het circus zonder meer. Er zit iets in, dat blijft door alle tijden. Daarom houden we ervan. Na Carré in 1918 stond geen circus meer op deze plek in den Haarlemmerhout. Nu staat er weer één. Adolfi. de dresseur, heeft me verteld: „Carré, dat was hier een enorm succes!" Zal ie straks kunnen zeggen: „Meneer, Carré dat was enorm maar dit circus is het ook"?' Hij heeft me voorspelt van wél. En wanneer hij even goed voorspellen kan als paarden dresseeren dan ziet het er voor de toe komst goed voor dit circus uit. v. H. (Met Krabbeltjes van den schrijver) ORGELBESPELING in de Groote Kerk. Wijd en zijd beroemd waren in het laatste ver rel der 17e en in de eerste jaren der 18e eeuw de „Abendmusiken", die Dietrich Buxtehude in de Ma- rienkirche te Lübeck gaf, zóó, dat de 20-jarige Johann Sebastian Bach in 1705 te voet van Arn- stadt kwam om Buxtehude1? fameus orgelspel te hoore® Pelgrimstochten als deze zijn voor het bij wonen van de des zomers geregeld plaats hebbende avondconcerten in onze Groote Kerk niet meer noodig, maar belangstelling is er zeker voor, ook al, omdat er tijdens de vaeantie van den organist George Robert gastorganisten optreden en2men dus de gelegenheid heeft om de prestaties van verschil lende orgelkunstenaars te hooren. „Varietas dilec- tat" verscheidenheid vermaakt zegt een oud spreekwoord. Die verscheidenheid betreft niet al leen de vertolkingen, maar ook de keuze der wer ken. -Dinsdagavond nu was de jonge organist Albert de Klerk de gastspeler. „Nourri dans le sérail", later gevormd in het Amsterdamsch Conservato rium heeft hij, van nature muzika albegaafd, zich veelzijdig ontwikkeld. Reeds als knaap kon hij de plaats van zijn naar Utrecht vertrekkenden leer meester Hendrik Andriessen als organist der St. Jozefekerk innemen; later werden hem ondanks zijn jeugd meermalen belangrijke werkzaamheden toevertrouwd. Hij is een goed improvisator, en zijn vertolkingen van bestaande werken kenmerken zich door correctheid, zekerheid en wel gekozen re- gistreering. Albert de Klerk had voor dezen avond een „Ne- derlafidsch" programma opgesteld. Deze betiteling heeft tot misvatting aanleiding gegeven, want er kwamen, behalve de werken van vijf Haarlemmers die van vier Zuid-Nederland- sche componisten op voor. Doch dat hier elk spoor van politieke tendentie afwezig was, moest voor ieder duidelijk zijn. die de tijdperken wist. waarin die Zuid-Nederlarders leefden en werkten: A. v. d. Kerckhove eind 17e en begin 18e eeuw, Diou- donné Raick 1702'64; Jozef Hector Fiocco, Ita liaan van geboorte, als opvolger van den in 1760 overleden organist der Antwerpen >che Kathedraal Willem de Fesch, de Gentenaar J. B. Loeillet even eens in de 18e eeuw. Dat was dus lang vóór de scheiding van Nederland en België. Men zou er nog bij kunnen voegen, dat de vertegenwoordigers der oude als .Nederlandsche School" in de mu ziekgeschiedenis bekende periode allen :n de Zui delijke Nederlanden zetelden. Noord-Nederland is pas later, met J. Pzn. Sweelinck aan bod geko men. De Fantasia van den organist der Kon. Kapel te Brussel v. d. Kerckhove, waarmee De Klerk be gon, verraadde nog den invloed der Palestrina- periode: de continuïteit derzelfde toonsoort wordt slechts schaarsch onderbroken. Maar dit was vol bloed orgelmuziek. Niet zoo de Gavotte van den Antwerpenaar Raick: hier proefde men den cla- vecin-stijl uit de veelheid der versieringen en den lichten zwier. Het Adagio van Fiocco toonde ver wantschap met de muziek van Handel; de Aria van Loeillet voerde weer naar den galanten stijl terug. Door verscheidenheid van registreering gaf De Klerk aan deze werken steeds nieuwe kleur. Het Ricercare over een Psalmmelodie van An- dries ce Braai, waarmee de reeks werken onzer stadgenoot begon, kon als overgang dienen: het eerste gedeelte daarvan schijnt conservatief, het volgende modern De moderne richting, die de dis sonanten eer zoekt dan vermijdt, heerschte zonder uitzondering in de verdere nummers van het pro gramma. Daar was de Kleine Toccata van Jan Mul: een zeer kort thema met eenige variaties en een in verhouding tot het voorafgegane misschien iets te pompeus slot. Daar was de Passacaglia van den bekwamen componist Jacob Bijster. Daar was het Prelude en Fuga van Albert de Klerk zelf knap gebouwd werk met gedurfde harmonische verbin dingen en interessante contrapuntische combina ties. En daar was, tot slot, de reeds meermalen ge hoorde Sonata da Chiesa van Hendrik Andriessen: ernstige kunst die tot een grootsche stijging voert. De harmonische verbindingen in al deze wer ken vormden geen streeling voor conservatieve noren, maar gunden een belangwekkenden kijk op het werken en streven onzer huidige organisten generatie en wierpen een helder licht licht op de vaardigheid van den jongen orgelspeler, die on getwijfeld een schoone toekomst vóór zich heeft. K. DE JONG. Het bestuur der R.K. Wandelsportvereeniging St. Bonifacius te Haarlem organiseert op 7 en 8 Sep tember a.s. voor de tweede maal groote liefdadig- heidsma»Schen ten bate van het Comité Winterhulp Actie van den Kath. Volksbond. Ofschoon er in dezen tijd veel gevraagd wordt, meent deze vereeniging haar doel te kunnen be reiken, als velen aan deze marschen deelnemen, daar nu bij het beoefenen der mooie wandelsport gelegenheid bestaat, de arme en behoeftige mede- menschen te steunen. Aan deze marschen kan door iedereen worden deelgenomen, zoowel in groepsverband als indivi dueel. De start heeft plaats op Zaterdag 7 September te 3 uur en op Zondag 8 September te 12 uur van Café Restaurant „Dreefzicht". Een fraai parcours van 25 K.M. staat de deel nemers (sters) te wachten; de organisatie zal weder om uitstekend verzorgd zijn. Als belooning ontvangen allen, die den marsch met goed gevolg volbengen, een medaille aan lint. Verder zijn er nog vele extra prijzen voor clubs of vereenigingen, namelijk wisselbekers voor da mes-, heeren- en jeugdgroepen. Deze bekers worden als le prijs beschouwd voor het hoogste aantal punten. Voor iedere afdeeling zijn nog 2de, 3de en 4e prijzen beschikbaar, be staande uit kransen, takken en medailles. Ook de wisselbeker van het Comité Winterhulp, thans in het bezit van de Wandelvereeniging „Cur- cor" te 's-Gravenhage moet weder verdedigd wor den. Lettende op het doel en de mooie ontspanning, welke de wandelsport biedt, verwacht het bestuur een groote deelneming. Inschrijvingen kunnen o.a. geschieden bij den secretaris A. Selhorst, Graaf Willemstraat 13 te Haarlem. ZWEMMEN DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De nationale kampioenschappen van den K. N. Z. B. zullen Zaterdag 17 en Zondag 13 Augustus verzwommen worden in de zweminrichting te Zaandam. Zooals gebruikelijk zullen des Zaterdags voornamelijk de series verzwommen worden en Zondags de finales, met uitzondering van de 1500 M. vrije zwem wijze waarvan reeds Zaterdag de finale gaat. Verder werken de schoonspringers op Zaterdag hun verplichte sprongen en op Zondag d.a.v. hun vrije sprongen af. De wedstrijden beginnen Zaterdag te 4 en Zondag te 2 uur. HENGELEN DE FOREL. Het vischcollege „De Forel" hield een wed strijd in de Kruisvaart te Haarlemmermeer. De uitslag luidt als volgt: 1. N. Balk 108 st,. 2. P. Hartman gr. 28.2 cm. en 18 st., 3. B. Duits 101 st.. 4, F. Huis in 't Veld 93 st., 5. F. Steggink 40 st., H. Mijer 38 st. Het Baarsje. Bovengenoemde Haarlemsche Hengelaarsvereeni- ging hield een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Amsterdamsche vaart voorbij de Liedebrug. In het clubhuis reikte de voorziter, de heer H. Veen, de prijzen aan de volgende winnaars uit: 1. H. Veen grootste viscn 28 c.M.; 2. J. A. v. Teunenbroek meeste; 3. A. Provwost; 4. P. Berghuis; 5. A. v. Wageningen; 6. R. Papenburg; 7. Jac. Bos; 8. P. Tjeerter: 9. A. P. Tabbers; 10. A. Wisse; 11. W. v. 't Vlie; 12. B. Veen; 13. C. v. d. Pol; 14. J. Veen; 15. W. Heinemeijer. Aan de Königssee. In het prachtig natuurschoon van de Ostmark, waar de Ne derlandsche jeugd van een onbezorgde vaeantie geniet, brachten verschillende leidsters en leiders een bezoek aan het beroemde meer. Foto Pax Holland. WATERPOLO. (HEEREN). StarD.K.R. 13 (D.K.R. kampioen). H.G.A.H. Z. en P. C. 1—3. ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt nationale zeil wedstrijden op Zondag 1 September op het Noorder Buiten Spaarne en den Mooien Hel. Op het pro gramma staan o.a. de nummers twaalf voetsjollen, Olympia jollenklasse, 12 M2. sharpie-klasse, 16 M2. B.M.-klasse, draken-, valken- en Pampusklasse. WIELRIJDEN De kampioenschappen op den wog te Zanrlvoort. Start op den Noord-Boulevard. A.s. Zondag worden zooals men weet te Zand- voort op een traject van 15.5 K.M. de wieler kampioenschappen van Nederland op den weg 1940 verreden, waaraan door onafhankelijken. professionals en amateurs wordt deelgenomen. Zij zullen het traject elf maal moeten rijden, aldus een afstand van 170.5 K.M. afleggend. Hetzelfde traject zal op dien dag door de vete ranen, nieuwelingen en beginnelingen, indien daar voor van deze zijde voldoende belangstelling be staat, tweemaal worden gereden, waarbij dus een afstand van 31 K.M. zal worden afgelegd. De start heeft plaats op de Noord Boulevard vóór het Casino; de aankomst zal zijn op den Noord Boule vard vóór huize „Loefhoeck". Het parcours wordt door de autox-iteiten voor alle verkeer afgesloten, op den Noord Boulevard tusschen de Dr. Smitsstraat en de Van Galen straat.' De start der amateurs, onafhankelijken en pro fessionals geschiedt des middags te 1 uur; de veteranen, nieuwelingen en beginnelingen zullen te 12 uur starten. Achilles. Bovengenoemde vereeniging reed een club ontmoeting tegen de Swift-Comb. Daar er van Swift niet voldoende renners waren, werd de pelo ton-rit omgezet in een persoonlijken wedstrijd. De uitslag werd: A-kl.: 1. Romeyn, Swift; 2. Boske, Swift; 3. Kuil man, Achilles; 4. Portegies, Achilles: 5. B. Schell. Achilles; 6. J. Ekel, Achilles. B-kl.: 1. B. D'haene, Achilles; 2. Drenth. Achil les; 3. Schrama, Achilles; 4. C. v. d. Aart, Achilles; 5. Steenvoorde, Achilles; 6. v. Vliet. Swift; 7. K. Kruyt, Swift; 8. Voorting, Achilles; 9. Wielard, Achilles. De overige renners van Achilles reden te Rotter dam mede met de ronde van Feijcnoord. „Excelsior" tegen „Germaan". Bovengenoemde vereeniging reed tegen de Ger maan te Amsterdam. De amateurs reden 60 K.M., de nieuwelingen 48 K.M., de beginnelingen 36 K.M., de junioren 30 K.M. De uitslagen luiden als volgt: Amateurs: 1. Jan smit (Exc.) 6 pnt.; 2. Dieweg (Germ.) 5 pnt.; 3. Wilders (Germ.) 4 pnt.; 4. j. Walgien (Exc.) 3 pnt.; 5. B. Fennis (Exc.) 2 pnt.: 6. H. v. Es (Exc.) 1 pnt. Nieuwelingen: 1. J. Lasschuit (Exc.) 6 pnt.; 2. B Kleinhout (Exc.) 5 pnt.; 3. B. Boersma (Exc.) 4 pnt.; 4. Ch. Schelfaut (Exc.) 3 pnt.; 5. T. Hand- graaf (Exc.) 2 pnt.: G. M. Taverne (Exc.) 1 pnt. Beginnelingen: 1. Zekveld (Exc.) 6 pnt.; 2, Boers ma (Exc.) 5 pnt.; 3. H. Aarts (Exc.) 4 pnt. Excelsior won deze ontmoeting met 48 pnt. tegen 9 punten. De Junioren reden buiten de clubontmoeting. Uitslag: X G. Ketting: 2. W. Tholen: 3. H. Jas; 4. Schipper: 5. B. Petter; 6. Ditmar; 7. Evers. Zondag j.L reden de A en B lel. hun eerste compe- titierit over een afstand van 100 K.M.. De uitslag werd: 1. J. Smit: 2. B. Fennis; 3. H. van Dijk. A. C. C. li-Rood en Wit II. Gewonnen door Rood en Wit II met 34 runs. Rood en Wit II 140 (J. van Baasbank 27. H. J. Everard 19, H. de Haan 14, Jhr. H. B.. van Tets 34, J. L. Sanders 24 not out). A. Haalmeyer 3—48, R. Beuth 3—45, C .Emeis 3—38. A. C. C. II 106 (L. van Kronendonk 31. H. Scheepstra 17. A. Haalmeyer 15. C. Emeis 19. J. Meyer 11 (not out), M. Kaptein den Bouwmeester 420, J. Meeuwenoord 239, M. A. Klein de Groot 236, J. Chapon 214. WEDSTRIJDEN ZUID-NOORD. Het bestuur van den Ned. Cricketbond heeft be sloten de volgende wedstrijden vast te stellen: Zuid tegen Noord op 31 Augustus en 1 Septem ber te Schiedam op het terrein van Hermes-D.V.S. De jeugdwedstrijden worden als volgt gespeeld: Op Zaterdag 24 Augustus a.s. Utrechtsche Jeugd tegen Jeugd-elftal uit Schiedam te Bilthoven (ter rein S.C.H.C.) Op Zondag 1 September Noordelijk Jeugdelftal Amsterdam en Haarlem tegen Haagsch Jeugdelftal te Amsterdam (terrein V.R.A.) Op Zondag 8 September: Nederlandsch Jeugd elftal tegen een Bondselftal. Deze wedstrijd zal zoo mogelijk te Rotterdam worden gespeeld. De keuzecommissie zal binnenkort de elftallen samenstellen, C. V. H. 3—Bloemendaal. C.V.H. 3 trok het eerst naar de wickets en scoor de 80 punten, waarvan Th. van der Pas 13, R. Latte 11, F. Jacobs 14, J. Beijk 1 voor 12. L. van der Meij 6 voor 27. W. Roozen 1 voor 14. Bloemendaal sloeg 86 punten bijeen, waarvan J. Taverne 13, J. Beijk 12, L. van der Meij 17 en H. H. Beijk 22. Van der Pas bowlde uitstekend en ver overde 7 wickets voor 37. A. Bak 1 voor 9 en R. Latte 2 voor 11. Haarlom 5—R. C. H. Bij een stand van 98 voor 5, verwachtte een ieder de honderd op het bord te zien verschijnen, maar dit gebeurde niet in deze match, want op 99 had den allen een beurt gehad. Liefst 3 menschen gin gen run out. C. Kamoen een gelukkige 49. J. Nie- man 16 en J. Paape 13. J. P. Groenevcld 5 voor 32. P. van de Wal 2 voor 23. Haarlem 5 scoorde 72 punten, waarvan A. Bou- wes een zeer goede 37 n.o. J. P. Groeneveld 10. II. Zonneveld 5 voor 26. A. van Roon 4 voor 17. Stand tot en niet 10 Augustus. Rood en Wit 3 10 9 0 1 18 1.80 Rood en Wit 4 9 6 1 2 13 1.44 R.C.H. 9 6 0 3 12 1.33 Bloemendaal 9 4 0 5 8 0.89 Haarlem 5 10 3 2 5 8 0.80 C.V.H. 3 10 3 1 6 7 0.70 C.V.H. 2 9 3 0 6 6 0.67 Haarlem 4 8 1 0 8 2 0.25 BUITEN DE COMPETITIE. Quick-comb.—Haarlem Ruïne. De laatste wedstrijd, dien de Haarlem Ruïne speelde tegen Quick, werd met 10 runs door Haar lem gewonnen. Quick batte eerst en bracht het tot 121 runs; hiervan hadden R. do Vries 15. H. Burki een harde 31 (4 x 4 en 1 x 6). M. de Reuver 15. W. Fiege 11, F. Veugelers 27. A. Hartog bowlde zeer goed en bleek voor de bats- men doodelijk te zijn. getuige zijn cijfers 5 voor 4 in 4 2/8 over. Verder bowlden Drs. J. Voogd 130. A. v. d. Bergh 462. Drs. B. Kleefstra 013 en P. Goossens 07. De Haarlem Ruïne scoorde 131 runs. waarvan Drs. B. Kleefstra 21, A. Hartog 11, Drs J. Voogd 20. A. v. d. Bergh 10. Voor Quick bowlden H. Burki 646, F. Veugelers 252, R. de Vries 115. Van de vier gespeelde wedstrijden op dezen toer heeft de Haarlem Ruïne er 2 gewonnen, 1 eindigde in een tie, en 1 werd verloren. HILVERS. CC—ROOD EN WIT COMB. Een Rood en Wit-combinatie speelde Dinsdag een vriendschappelijken wedstrijd in Hilversum tegen de Hilv. C.C. De Hilversummers scoorden 124 runs (M. Steinz 10, H. Meyers 49. J Steinz 21 retired, v. d. Ven 13.) D. J. de Jong nam 433. M. Kapteyn den Bouwmeester 238. T. Everard 316. Rood en Wit beantwoordde dit totaal met 170, waarvan Jhr. H B. v Tets 45. H. J. E. Everard 19, A. J. de Haan 19, T. Everard 19. W F. Kruyff 19 (1x6, 2x4). J. H. Thiel 10. D. J. de Jong 13. M. Steinz nam 328. C. Russell 354 Kelder 348, G. J. Meyers 1—30. Rood en Wit won dus met 46 runs. In de Ostmark. De leiders van het .Nederlandsch kindertransport naar de Ober Donau. Links de burgemeester van Braunau, rechts de heer Scholtz. Foto Pax Holland. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Naar het Hbld. verneemt speelt Blauw Wit as Zaterdagavond kwart over zeven in het Amster damsche Stadion tegen Juliana haar laatsten voet balwedstrijd in het tournooi voor het kampioen schap van Nederland. SPANJE GAAT WEER VOETBALLEN. MADRID. 13 Augustus (A.N.P.) De Spaansche Voetbalfederatie heeft voor het komende voet balseizoen het volgende internationale programma vastgesteld: 8 December SpanjeHongarije, 12 Januari Portugal—Spanje, 16 Maart Spanie— Portugal en 11 Mei ItaliëSpanje. HET „ELSWOUT-TOURNOOI". Aan het jaarlijks door de Haarlemsche veree niging D.I.O. te houden „Elswout-tournooi". dat dit jaar op 1 en 8 September zal worden gehou den. wordt deelgenomen door de vereenigingen D.I.O., E.D.O., E.H.S., R.C.H., Ripperda, Spaarne- vogels, T.H.B. en Vliegende Vogels.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7