Gevechten in Britsch Somaliiand duren voort. ff O ENSD A G 14 AUGUSTUS 1940 TT .A A RLE M'S DAGBLAD 5 Italiaansch legerbericht. ERGENS IN ITALIë, 13 Augustus (Stefani) Het 65e Weermachtsbericht luidt als volgt: Het eerste treffen met het gros der vijandelijke strijdkrachten, welke Britsch Somaliiand verdedi gen, vond op 11 dezer om 13 uur plaats, na een aanval van onze strijdkrachten, die zich gisteren ontwikkeld heeft tot een reeks verwoede gevech ten in het gebied van Adadleh, dat bezet werd. De strijd duurt voort. In heizelfde gebied hebben wij een Blenheim neergehaald en den bestuurder, een kapitein, als liik geborgen. Tijdens den strijd hebben wij een vliegtuig verloren. Formaties onzer bommen werpers hebben brandstofdepóts op Malta getrof fen. tengevolge waarvan groote branden ontston den. Duitsch legerbericht. De aanvallen op Portsmouth en de Engelsche vliegvelden BERLIJN, 13 Aug. 'D.N.B.) r- Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelt mede ..Afdeelingen Duitsche vliegtuigen hebben gis teren aanvallen ondernomen op havenwerken en vliegvelden aan de Engelsche Zuid- en Zuidoost kust. Daarbij werden op de oorlogshaven van Portsmouth talrijke bommen geworpen. De groote electrische centrale en de werf van Vosper staan in brand. Dokken en kadewerken, alsmede een patrouillevaartuig in het Kanaal kregen bom- treffers. In den loop van deze aanvallen kwam het tot hevige luchtgevechten, waarbij in totaal 43 vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Op de vliegvelden Manston, Canterbury. Hawkings en Lympne gelukte het hangars, werfinstallaties en schuilkelders te verwoesten en ten deele in brand te steken. Te Manston werd een afdeeling Britsche jachtvliegtuigen bij het opstijgen verrast. Daar bij werden drie vliegtuigen van het type Hurri cane in de lucht en vier op den beganen grond vernield. Op andere plaatsen zijn nog acht vlieg tuigen op den beganen grond vernield. Bij Dover hebben de Duitsche vliegtuigen twee versperringballons in brand geschoten. Bij de luchtgevechten, die zich in dit gebied ontwikkel den, verloor de vijand dertig vliegtuigen. In het zeegebied ten oosten van Southend heb ben duikbommenwerpers een aanval ondernomen op een krachtig beschermd convooi en ondanks de hevige afweer van jagers en luchtdoelartil lerie twee koopvaardijschepen van in totaal 5.500 b.r.t. tot zinken gebracht. Op een ander schip brak brand uit. In den nacht van 12 op 13 Augustus zijn bom aanvallen ondernomen op schepen nabij Swan sea en Cardiff, alsmede op luchtafweer- en schijn werperstellingen nabij (Plymouth en aan de mon ding van de Humber. Het leggen van mijnen voor Britsche havens werd voortgezet. Britsche vliegtuigen hebben in den nacht van 12 op 13 Augustus in Noord- en West-Duitschland bommen geworpen zonder noemenswaardige schade aan te richten. Daarbij werden vier vlieg tuigen boven Duitsch gebied door het luchtdoel geschut neergeschoten. De totale verliezen van den vijand bedroegen gisteren 92 vliegtuigen, waarvan 1:2 op den beganen grond, 4 door lucht doelgeschut en de overige tijdens luchtgevech ten vernield werden. 24 Duitsche vliegtuigen worden vermist. Een gevecht op de Noordzee tusschen eenige Duitsche mijnenvegers en verscheidene vijande lijke motortorpedobooten verliep voor ons sucecs- vol. Aangenomen kan worden dat minstens één vijandelijke motortorpedoboot de haven niet meer bereikt heeft, terwijl de Duitsche booten onbe schadigd bleven en haar activiteit volgens de plannen voortzetten." De vlucht der gewezen Fransclie ministers. Bijzonderheden van de „Nachtausgabe". Het D.N.B. meldt: Onder den titel „Het waren beklagenswaardige Fransche tijdgenooten" publi ceert de „Nachtsausgabe" een sensationeel oogge tuigenverslag met nadere bijzonderheden over de vlucht van een deel der vroegere Fransche regee ring op het stoomschip „Massilia" naar Casablanca. Het blad geeft eerst een opsomming van de pas sagierslijst. die alleen al wegens de namen, welke er op voorkomen zeer belangwekkend is. Onder de ongeveer honderd prominente personen, zoo schrijft het blad, bevonden zich Daladier, in ge zelschap van een dame en van zijn beide 'zoons, de vroegere minister van Marine Campinchi en echtgenoote, de Joodsche minister van Binnenland- sche Zaken uit het kabinet Reynaud, Mandel, zijn rasgenoot de vroegere minister van Onderwijs Jean Zay. in gezelschap van zijn geheele familie en van eer. hond. de vroegere onderstaatssecretaris uit de volksfrontregeering, Vienot, de vroeger sociaal democratische afgevaardigde Paul Bastide, de vroegere minister van Buitenlandsche Zaken, Del- bos. de afgevaardigden Salomon Grumbacht, Lévy Alpahnnery, Jammy-Schmidt, Wiltzer, de neger afgevaardigde Galandou Diouf, de pilote Susanne Cohn, de directeur voor schoone kunsten, Huys- man en de Joodsche afgevaardigde Men des France. Het blad beschrijft dan hoe het na de weigering van Argentinië om de vluchtelingen een ontsche pingsvergunning voor Buenos-Aires te verschaffen, door het bevel "uit Bordeaux, dat niemand van boord mocht, tot vechtpartijen is gekomen met in woners. daar enkele passagiers niettemin pogin gen deden om langs omwegen in de stad te ko men. Jean Zay werd bij zijn terugkeer door een Franschman op oorvijgen en vuistslagen onthaald. Later ontstond een algemeene vechtpartij bij het douanekantoor, toen bleek dat de reizigers groote hoeveelheden deviezen bij zich hadden. De zoons Van Daladier bleven bewusteloos op het „slagveld". Campinchi werden de tanden uit zijn mond gesla gen, Jean Zay moest den geheelen overigen dag half gekleed rondloopen enz, In zijn commentaar schrijft de „Nachtausgabe": Deze zielige figuren matigden zich aan de wereld na de vernietiging van Duitschland te willen re- georen. De mannen hadden de beschikking over het Fransche leger, over de Fransche volkshuis houding en het geheele Fransche volk was in hun handen. Deze mannen werden door het Fransche volk als helden beschouwd, deze beklagenswaar dige tijdgenooten hadden van het Fransche volk volmachten gekregen met het doel het gebied des rijks te verscheuren. De ariseering in Roemenië. BOEKAREST. 13 Aug. D.N.B 33e ministeries verlangen thans als gevolg van de Jodenwet van hun ambtenaren een bewijs van afstamming. Zoo heeft, het ministerie van Justitie van alle rechters, advocaten en hun zaakgelastigden het bewijs van afstamming gevraagd, dat tot en met 22 Augustus kan worden ingeleverd. Franscli opperst gerechtshof weer bijeen. Vervolging van ministers en oud-ministers. Het D.N.B. deelt mede: Naar uit Vichy wordt gemeld is het Opperste Staatsgerechtshof gistermiddag te Riom bijeen ge komen voor een tweede zitting, waarin de aanklacht wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van den staat is voorgelezen. De procureur-generaal heeft betoogd t dat documenten en andere be wijsstukken onweerlegbaar is gebleken dat le. Ministers, vroegere ministers en hun on middellijke ondergeschikten van hun functies mis bruik hebben gemaakt in verband met daden, die hebben geleid tot de verandering van den vredes toestand in den oorlogstoestand met alle gevolgen daarvan; dat 2e. Aanslagen tegen de veiligheid en daarmee in verband staande misdaden en overtredingen zijn gepleegd door personen, die betrokken zijn bij eerstgenoemde handelingen. De procureur-generaal heeft een vervolging in gesteld tegen de onder 1 en 2 genoemde personen en heeft de goedkeuring van de volmachten tot een gerechtelijke vervolging dezer personen aan de orde gesteld. Na een kort beraad heeft het staats gerechtshof aan het verzoek van den procureur- generaal gevolg gegeven. Het heeft zijn plaats- vervangenden voorzitter, alsmede twee raadsheeren van het hof van cassatie, belast met het onderzoek van de in de aanklacht vervatte beschuldigingen. Neutrale journalisten mogen uitwer king van Duitsche luchtaanvallen niet zien. STOCKHOLM. 13 Aug. (D.N.B.) „Dagens Nyheter" bericht uit Londen, dat den neutralen journalisten aldaar, met uitzondering van de Amerikanen door de Engelsche autoriteiten geen enkele gelegenheid gegeven wordt, zichzelf van het resultaat van den Duitschen luchtaanval op Engeland te overtuigen. Het. ontbreekt den buitenlandschen persverte genwoordigers geheel en al aan de mogelijkheid, zich een eigen meening te vormen over het ka rakter, den aard en de gevolgen van de gevech ten. Het optreden der Engelsche lucht macht in Duitschland. Bommen op ziekenhuizen. Het D.N.B. deelt mede: Na de Britsche luchtaanvallen op Nederlandsche militaire hospitalen en ziekenhuizen worden thans nieuwe bomaanvallen op Duitsche hospitalen, zie kenhuizen en kerkhoven gemeld. Zoo zijn in den nacht op Dinsdag verscheidene Engelsche bommen naast een marinehospitaal in Noord-Duitschland gevallen. Gelukkig werden slechts eenige broei kassen vernield. Overigens werd geen schade aan gericht. Voorts hebben Engelsche vliegers brand bommen op een ziekenhuis in West-Duitschland worpen. Ook hier misten de bommen hun doel. Alleen een lijkenhuisje vatte vlam en brandde uit. Zoowel het marinehospitaal als het ziekenhuis was volgens de voorschriften herkenbaar door een rood kruis op een wit vlak, van verre zichtbaar. Ten slotte heeft de Britsche luchtmacht nog een aanval op het kerkhof van een kleine gemeente in Noord- Duitschland gedaan. Hier werd een aantal graven door de bommen volkomen vernield. Hongaren gearresteerd in Zevenburgen. Roemeensche regeering treedt op tegen irredentisten. Uit Boekarest meldt 'het D.N.B.: Het ministerie van Binnenlandsche Zaken deelt mede dat in Ze venburgen 5 Hongaren zijn. gearresteerd die be schuldigd worden van het voeren van irredentis- tisehe propaganda, alsmede drie andere personen wegens bet verspreiden van alarmeerende ge ruchten. Voorts is om dezelfde raden aan vijf per sonen een gedwongen verblijfplaats aangewezen. Een Joodsdie arbeider uit Galatz lis door den krijgs raad aldaar wegens staatsvijandige propaganda tot 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Gouwleider Simon spreekt in Luxemburg. Het D.N.B. meldt uit Luxemburg. 13 Augus tus: Bij de invoering van het commissariaat voor het bestuur der stad Luxemburg heeft de leider van het burgerlijke bestuur Simon een toespraak gehouden waarin hij eerst wees op het Duitsche karakter van de stad Luxemburg en haar bevol king. Voorts betoogde gouwleider Simon dat de Luxemburgsche grondwet wegens de vlucht van de groothertogin en van de regeering buiten wer king gesteld is. Daarmede is tevens voor de Luxemburgsche ambtenaren ,die vroeger trouw zwoeren aan de groothertogin, deze eed vervallen verklaard. De invoering van een Duitsch burger lijk bestuur, verklaarde Simon verder, heeft rech telijk een nieuwen toestand geschapen, welke de Luxemburgsche ambtenaren tot loyauteit tegen over de door dit bestuur ingestelde organen ver plicht. Het gebruik van de uitdrukkingen „groot hertogdom" en „land Luxemburg" moet voortaan in alle officieele stukken achterwege blijveni De moord op den Albanees Commentaar der Italiaansche pers. Het D. N. B. meldt uit Rome: Over den politie- ken moord op den Albanees Daut Hoggia meldt de „Giornale d' Italia" uit Tirana dat alles er op wijst dat het hier een complot betrof, dat tot in onderdeelen methodisch was voorbereid. Hoggia is in een huis van een zoogenaamden Albanees vastgehouden. Daar heeft men hem spijzejj aangeboden. Naar uit alles blijkt zijn deze spijzen vergiftigd geweest. Toen Hoggia het huis verliet werd hij overvallen door een plotselinge slaperigheid en voelde hij zich onwel, wat hem dwong onder een boom. aan den kant van den weg te rusten. Hier is hij door de beide Grieksche sluipmoordenaars, die hem waren ge volgd, overvaJlen. Met een enkelen bijlslag werd hem het hoofd afgehouwen. Het moet echter worden aangenomen dat Hoggia op dat oogen- blik reeds aan het hem toegediende vergif was overleden. Hierop wijst ook het feit dat de bijl slag geen bloedingen had veroorzaakt. In de ..Telegrafo" schrijft Ansaldo o.a.: „Niet alle Balkanpolitici schijnen begrepen te hebben dat thans de tijd van de stelselmatige onderdrukking der Albaneesche minderheden voorbij is. De bloedige episode in Ciamurien heeft aangetoond dat de Grieksche autoriteiten bijzonder weinig begrip voor de nieuwe feiten toonden. Italië ~zal niet toelaten dat Albanee sche mannen als vrij wild nagejaagd en als de ongelukkige Daut Hoggia vermoord worden, zon der dat daarover rekenschap wordt verlangd. Men spreekt op het oogenblik veel over een defi nitieve pacificatie van den Balkan. Italië steunt en begunstigt zulk een pacificatie in de hoop, dat zij overeenkomstig het recht en op den grondslag van het wedeizijdsch begrip der be trokkenen verwezenlijkt kan worden. Bij een pacificatie van den Balkan, wil zij volkomen zijn, moeten echter ook de eeuwenoude, tot schade van de Albaneesche natie begane roo- verijen en onrechtvaardigheden uit de wereld worden geholpen, zooals uit de jongste gebeur tenis is gebleken." Twee Brit^clie mijnenvegers gezonken. Na beschadiging bij luchtaanval. LONDEN 13 Augustus. De Admiraliteit deelt mede dat de mijnenvegers „Tamarisk" en ,.Py- rope" bij een vijandelijken luchtaanval zoo groote beschadigingen hebben opgeloopen, dat zij gezonken zijn. N. B.) Australische ministers hij vliegtuig ongeluk omgekomen. Toestel verongelukte bij het vliegveld van Canberra. Het D.N.B. deelt mede: Drie booge Australische persoonlijkheden zijn bij een vliegongeluk nabij Canben-a om bet leven gekomen. Zij bevonden zich, naar te Londen verluidt op weg naar een kabi netszitting. Het vliegtuig is in de nabijheid van het vliegveld van Canberra neergestort. Het is volkomen uitgebrand. De verongelukten zijn de Australische minister van Luchtvaart, Fairbairn, de minister van lands verdediging Street, de president van den Uitvoe renden Raad. Gullett, de chef van den gereralen staf, Sir Cyril Baiudene.il White, diens adjudant, een secretaris en vier leden der bemanning. De Britsche minister voor de Dominions heeft voor de radio persoonlijk eenige woorden aan de nagedachtenis van- de om het .leven gekomenen ge wijd. Hij wees er daarbij op dat het verlies van deze leidende persoonlijkheden voor de Britsche defensie een zwaar verlies beteekent. De maatregelen der Fransehe regeering. Radiorede van maarschalk Pétain. Het D.N.B. meldt uit Genève: Maarsohalk Pétain heeft Dinsdagavond voor de Fransche radio een rede gehouden, waarin hij een uiteenzetting gaf van de maatregelen welke zijn regeering sinds het aanvaarden van het bewind genomen heeft. Hij verzocht de Franschen te be denken voor welke moeilijkheden de regeering staat welke voortvloeien uit den oorlog of aan de zelfde oorzaken te wijten zijn, die tot het ongeluk van Frankrijk geleid hebben. Pétain constateerde, dat „vaal boven" tot naar beneden stap voor stap een revolutie wordt door gezet en dat de storende elementen zouden worden achterhaald en uitgeroeid. Aan het einde van zijn betoog richtte Pctain zich tot de bevolking van Parijs en van de bezette gebieden. Hij noemde Pa rijs het hart en het brein van Frankrijk en den natuurlijken zetel der regeering. Inzake de kwes tie van den terugkeer der Fransche regeering naar Parijs deelde hij mede dat de verhuizing der Fran sche regeering naar Parijs om technische redenen en wegens gebrek aan bepaalde voorwaarden nog niet mogelijk is. De toespraak van den maarschalk eindigde met een algemeenen oproep tot de Franschen hun plicht te doen en vertrouwen te. hebben. Op de Kanaal-eilanden zijn dc opruimingswerkzaamheden in vollen gang. waar toe veile arbeidskrachten uit de bevolking zijn gerequireerd. Foto Atlantic. De haven van Rouen wordt met behulp van baggermolens gezuiverd van de over blijfselen der gesprongen Seine-brug, om de scheepvaart ter plaatse weer mo gelijk te maken. Foto Weltbild Spaansch blad over Engeland's politiek. Felle taal van de „Arribia". Het D.N.B. meldt uit Madrid: Onder het op schrift „Aanval op Spanje" keert het Falanx-blad Arriba" zich opnieuw tegen de anti-Spaansche politiek van Engeland. Warneer Spanje zijn nood en ontbering van dit oogenblik heldhaftig en waar dig draagt, zoo betoogt dit blad, moet toch vastge steld wonden dat zijn pogingen het leven normaal te maken op hindernissen van bepaalde volken stooten. Het Spaansche volk heeft er recht op die- geren te leeren kennen, die door een schandelijke politiek Spanje in het ongeluk gestort hebben door het elke mogelijkheid tot herstel te ontnemen. Als voorbeeld dient de schaarschte aan graan en ben zine. Engeland heeft niet alleen altijd probeeren te verhinderen dat Spanje deze essentieele artike len verkrijgt, «Joch ook het vervoer daarvan willen belemmeren hoewel het officieel steeds den na druk legde op zijn vriendschappelijke betrekkin gen jegens Spanje. Doch alsof dit niet voldoende was organiseert Engeland met behulp van zijn be ruchte agenten zelfs daden van sabotage in Spant- je, zooals de branden in de benzine-depots van de Spaansche Petroleummaatschappij Campsa in Alicante en de talrijke inlichtingen van de Spaan sche politie bewezen. Engeland's politiek, besluit Arriba", is duide lijk: Zij moet ons verstikken. Daartegen helpt geen rhetoriek en geen lamenteeren. Slechts een ant woord hebben wij tegenover deze schandelijke in triganten: nu is het genoeg. Goddank heeft de Spaansche jeugd geen belangstelling voor het di plomatieke geschermutsel met zijn tegenspraken. Zij verlangt een duidelijke en ondubbelzinnige houding. Wat Engeland met Spanje doet is niet meer en niet minder dan een aanval en een oor logszuchtige houding. De onderhandelingen tusschen Roemenië en Hongarije. Roemeensche regeering verzendt een officieele uitnoodiging. BOEDAPEST, 13 Augustus. Naar in bevoegde politieke kringen verluidt is hier een officieele uitnoodiging ontvangen van de Roemeensche re geering om te beginnen met de Hongacirseh-Roe- meensche onderhandelingen, welke zullen wor den gehouden in Turn-Sevcrin. De Hongaar- sche delegatie zal waarschijnlijk onder leiding van den gezant Von Hory in de tweede helft van deze week naar Turn-Severin reizen om de be sprekingen met de Roemeensche delegatie te opre nen. (D.N.B.) Geldboete en voorwaardelijke straf tegen diaken geëischt. Valschheid in geschrifte gepleegd om de kas te laten kloppen. Een melkcontröleur uit Westwoud. die te vens administreerend diaken was, hoorde zich op 21 November van het vorige jaar tot drie maanden gevangenisstraf veroordeelen, omdat hij bij zijn administratie als diaken geknoeid had. De kwestie, waarvoor de man in hooger be roep voor het gerechtshof te Amsterdam terecht stond, speelt in 1937. In Juli van dat jaar kreeg het kerkelijk college te Westwoud een uitbran der van het classicaal bestuur, omdat op kosten van die diaconie de protesteerende kerkvoogden vergadering te Utrecht was bezocht. Verdachte had de leden van de delegatie moeten verzoeken de gemaakte kosten als privé te beschouwen en terug te storten in de kas van die diaconie. Dit was echter niet gebeurd. Om de kas te laten kloppen was de melkcontroleur-diaken naar den dorpstimmerman gestapt, die veelal karweitjes voor de kerk opknapte: „ik zit met een paar pos ten die ik niet onder kan brengen, zonder ruzie te krijgen met het classikaal bestuur. Verhoog dus je rekening en schrijf mij een quitantie uit van f 145. Onder dit bedrag bracht verdachte f 60 onder, uitgegeven voor een reisje naar Utrecht, f 45 consumpties bij vergaderingen en f 40 had hij als steun, doch zonder er opdracht voor te hebben gekregen, aan zijn moeder gege ven. Een accountantsonderzoek bracht de knoeierij echter aan het licht met het resultaat dat tegen den beheerenden diaken een vervolging werd ingesteld. De rekening was door zijn medebestuurders goedgekeurd, doch na zijn veroordeeling te Alk maar eischte hij. dat ieder zijn aandeel terug stortte. Thans is alle schade vergoed en ook de f 40 die verdachte aan zijn moeder had gegeven zijn door hem gerestitueerd. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dullemen, vond het feit op zichzelf beneden alle critiek. maar spr. wilde er rekening mede hou den, dat hij opdraait voor een geknoei waar aan zijn medeleden ook debet waren/terwijl die vrij uit gingen. Alle schade is vergoed en het rapport over verdachte luidt zeer gunstig. Als melkcontröleur staat hij zeer gunstig bekend en hij zou wanneer hij gevangenisstraf kreeg die betrekking kwijt raken. Om verdachte een kans te geven vorderde spr. wegens gebruik maken van een valsch geschrift verdachte's veroordeeling tot- een geldboete van f 60 subs. 30 dagen hechtenis en een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een jaar proeftijd. De verdediger mr P S. Winkel uit Hoorn drong aan op de uiterste clementie. Het gerechtshof zal 23 Augustus arrest wij zen. Waarschuwing tegen aardappelziekte. De plantenziektekundige dienst te Wage- ningen deelt mede, dat zoowel op de klei als op de zand- en veengronden dit jaar de aardappel ziekte Phytophthora Infestans) op zeer vele perceelen in hevige mate in het loof optreedt, terwijl in verschillende gevallen ook de knollen reeeds zijn aangetast. Om deze laatste aantas ting nog zooveel mogelijk te voorkomen, raadt de plantenziektekundige dienst den verbouwers met klem aan om het rooien bij nat weer ach terwege te laten en alleen te rooien, wanneer de grond behoorlijk is opgedroogd. Ook moet het bedekken van de aardappelen met loof, zelfs al is dit slechts tijdelijk, sterk afgeraden worden. De gewassen, waarvan het loof thans nog niet of slechts weinig door ziekte is aangetast, moe ten tot op het laatst van het groeiseizoen toe bespoten worden met Bordeauxsche of Bour gondische pap of andere koperhoudende midde len. Het kan echter, wanneer de omstandigheden gunstig blijven voor het optreden van de ziekte, in menig geval voordeeliger zijn, het gewas voortijdig dood te spuiten dan het te laten uit groeien. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den plantenziektekundigen dienst te Wagenln- gen en bij dezen dienst werkzame ambtenaren, alsmede door de rijksland- en tuinbouweonsu- lenten. Prins Konoye, de nieuwe Japanschc minister president, tijdens de persconferentie over de vorming zijner regeering. Foto Weltbild. PKD6RAMMA DONDERDAG 15 AUGUSTUS. JAARSVELD. 414.4 M. NCRV-uitzcnding. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 9.00 Celesta- ensemble en gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoon- muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmu ziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmu ziek. 12.35 Berichten ANP. 1.00 Orgelspel en gra mofoonmuziek. 1.45 Haagsch trio en gramofoon muziek 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 NCRV-Harmonie orkest (opn.) 4.00 Bijbellezing. 4.45 Pianovoordracht. 5.15 Berichten ANP. 5.30 De Eemlanders en gramofoonmuziek. 6.30 VPRO Cau serie: Twee treurspelen van Joost van den Vondel: II Adam in Ballingschap". 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. .30 Reportage of muziek. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Apollo-cnsemble. 8.40 Causerie: Geen oude kousen meer. 9 00 Orgelconcert 9 40 Utrechtseh Stedelijk orkest (opn.). Hierna Schriftlezing. 10.1510.30 Berichten ANP. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. .30 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 815 Gramofoonmuziek. 10.00 Zang. piano en gramo foonmuziek. 10.40 Esmeralda. 11.15 Berichten En gelsch. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Berichten Duitsch. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Vara-orkest, 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Cavalleria Rusticana, opera (gr. pl.). 3.15 Berichten Engelsch. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Causerie Kinderidee- ding. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.20 Keukenpraatje. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten Duitsch) 5.15 Berichten ANP. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Repor tage. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Berichten En gelsch. 6.30 Esmeralda en solist. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 VARA-orkest. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Berichten ANP. 3 30 Berichten En gelsch. 8.45 VARA-orkest. 9.15 Berichten Engelsch. 9.30 Rosian-orkest. 10.00 Berichten Duitsch) 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15— 0.30 en 1.151.30 Berichten Engelsch-

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9