Examen Middenstands-diploma BALTUSSEN Voorschriften voor voetgangerslantaarns. Bonnen Arbeidsvraagstukken in Duitschland. ZWART VERVEN van OPENING J. v. d. BERG Gevr. 2 Leeraren (-essen) Als het regent.. Hamilton Roweltood. fUUKC TERMIJNBETALING HUIZEN DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1940 HAARDE M'S D A G B E A D Zij mogen niet zichtbaar zijn op een hoogte van 500 Meter. De rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft voorschriften uitgevaardigd voor de vervaardiging van voetgan gerslantaarn voor belanghebbenden van handel en industrie, zoo meldt de „Tel.". Hierin heeft de inspecteur bepaald, dat, zoolang de overheid het gebruik van normale verlichting verbiedt, voetgangers gedurende het tijdvak van zonsondergang tot zonsopgang buiten gebouwen geen andere verlichting mogen voeren dan die, welke verkregen wordt: lo. door het juist gebruik van de voetgangers lantaarn, zak- of handlantaarn, met beperkte licht- uitstraling, behoorende tot een door den inspecteur goedgekeurde soort, voorzien van een gloeilamp voor wit licht, van het op de voetgangerslamp aan gegeven vermogen. Indien hanglampen gebruikt worden, moeten deze aan de voorzijde van den romp van den voetganger worden aangebracht. 2o. door gebruik van kleine, van lichtgevende verf voorziene voorwerpen, zooals knoopen, rozet ten,, schildjes, gordels e.d. Voor het personeel van overheidsdiensten, over heidsbedrijven, semi-overheidsbedrijven en daar mede gelijk te stellen diensten en bedrijven kan op aanvrage tot wederopzegging toe, ontheffing van het verbod worden verleend, aan welke ontheffing voorwaarden kunnen worden verbonden. Voetgangerslantaarns met beperkte lichtuitstraling moeten zoodanig zijn samengesteld, dat de goede werking verzekerd is en blijft. Zij mogen ten aanzien van opbouw en uitvoering geen gebreken vertoonen. beoordeeling heeft plaats door bezichtiging en prrefgebruik en zoo noodig door meting en verder onderzoek. Wat de lichtverdeeling betreft, moeten de voet gangerslantaarns zoodanige optische eigenschappen bezitten, dat bij het gebruik, in het donker en bij goed zicht, van een hoogte van 500 meter boven het aardoppervlak geen rechtstreeks uitgestraald en geen gereflecteerd licht kan worden waargenomen. In het donker mag geen verblinding voorkomen en een doelmatige wegdekverlichting moet worden verkregen. Op de voetgangerslantaarn moet zijn aangegeven een fabrïeks- of handelsmerk, een aanduiding van het type, een voor de keuring nader te geven goed- keuringsmerk en het nominale vermogen in watt van de in de voetgangerslantaarn toe te passen gloeilamp. Bij aanbieding ter keuring moeten twee exem plaren van het betrokken type van voetgangers lantaarn met beperkte lichtuitstraling worden in gezonden. De kosten der keuring van een type voet gangerslantaarn bedragen 50. die thans geldig zijn brood Bons 1 (nieuw broodbonboekje). Geldig: Van 12 tot en met 22 Augustus Bons 91 tot en met 100 (oud broodbon boekje). Geldig: Tot en met 15 Aug. Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood. o( 2500 gram roggebrood. Köffie of thee Bon 53 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 30 Augustus Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. suiker Bon 66 uit het Algemeen distrïbutieboekje Geldig: Tot en met 30 Aug. Recht gevend op: 1 K.G suiker. Bon 74 van het Algemeen Distriebutie- boekje. Geldig: 15 tot en met 30 Augustus. Recht gevend op 11/4 kg. suiker. meelwaren Bon 40 uit het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. grutterswaren Bon 14 uil het Algemeen distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meél. Bon 27 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout, of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op. 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. boter en vetten Bon 01 tot en met 04 van de Boterkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter. Bon 01 en 02 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond margarine, ge smolten vet (indien voorradig) of boter non 03 en 04 van de Vetkaart. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. petroleum (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel Periode 5" Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. hondenbrood Bon 1. (Geldig tot 1 September). Recht gevend op: Groep 1 en 2: 12 kg. Groep 3: 10 kg. Groep 4: 6 kg. Groep 5: 5 kg. Groep 6: 3 kg. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. kattenbrood Bon 1. (Geldig tot 1 September.) Recht gevend op 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. Inschakeling van vromven bleef beneden verwachting. Poolsche krijgsgevangenen ver richten nuttig werk op het land. BERLIJN. Augustus. (Van den V P.B.-cor- respondent). Van bevoegde Duitsche zijde heeft men ons eenige mededeelingen gedaan over den toestand op de Duitsche arbeidsmarkt in den oorlog. Terwijl in andere landen, en met name in Groot-Brittannië tot voor kort gesta dig stijgende werkloosheidscijfers werden geno teerd, heeft in Duitschland alleen tegen het ein de van den buitengewoon kouden winter een ge ringe uitbreiding van het aantal werkloozen plaats gehad. Zoodra het weer zachter werd verdween de werkloosheid echter vrijwijl ge heel. Twee verrassende feiten zijn aan het licht gekomen. In de eerste plaats dat de inschakeling van vrouwelijke arbeidskrachten in het produc tieproces niet aan de verwachting heeft beant woord en van den anderen kant dat men er in geslaagd is om uit rijen van die mannen, die niet of niet meer werkzaam waren, ongeveer een' millioen arbeidskrachten te mobiliseeren. Dat de vrouwen zich niet in grooten getale op gaven. is uit verschillende oorzaken te verkla ren. De ongemakken en tijdverlies, die met het vervoer van en naar het werk als ook met de bescherming tegen luchtaanvallen verbonden zijn hebben talrijke vrouwen, die in staat en bereid waren een beroep buitenshuis te aanvaarden, er ten slotte van weerhouden. Daar komt bij dat de huisvrouwen en hun dochters op het oogenblik veel tijdverliezen in winkels en op markten, waar zij, in verband met het gebrek aan bedienend personeel, langzamer geholpen worden. Een ware uitkomst voor den arbeid op het land vormden de Poolsche krijgsgevangenen, die niet alleen vee! ervaring op het gebied van den landarbeid in het algemeen hebben, maar in het bijzonder op dat van den landarbeid in Duitsch land. Tenslotte is er nog een groeiend aantal ar beidskrachten uit Polen en andere Europeesche landen, dat vrijwillig naar Duitschland is ge komen om daar te werken. De meeste krijgsge vangenen uit de Europeesche landen zijn, voor zoover zij nog niet naar hun vaderland zijn te ruggekeerd, aan wederopbouw van verwoeste hui zen en wegen aan 't werk gezet en helpen den oogst binnenhalen in de door evacutatie voor een deel ontvolkte gebieden van West-Duitschland. De hoop, dat' de slechte oogst in Europa de werking van de Britsche blokkade zou verster ken, noemt men te Berlijn een verkeerde specu latie. Er kan veeleer op een middelmatige graan oogst en op een goede tot zeer goede oogst van knolvruchten gerekend worden. De oogstberich- ten uit de Zuid-Oost-Europeesche landen be vestigen dit. In het gebied van het Duitsche rijk geeft de graanoogst geen enkele reden tot on gerustheid, terwijl er een zoo groote oogst van knolvruchten wordt verwacht, dat tot de veelte- lers reeds een aanporing' is gericht om voor een flink aantal varkens te zorgen, opdat deze rijke oogst het volle nut zal kunnen afwerpen. De ver zorging van Duitschland. die niet alleen op de nieuwe oogst maar ook op groote voorraden steunt, loopt ook geen enkel gevaar, zoo stelt men te Berlijn vast. Doch ook wat de rest van Europa betreft, is men er van overtuigd dat de Britsche speculatie, op hongersnood in Europa zal blijken volkomen onjuist geweest te zijn. Clearing met Bohemen, Moravië en Znid-Slavië. Het Nederlandsch clearinginstituut maakt be kend: De afwikkeling van het betalingsverkeer tus- schen Nederland en het protectoraat Bohemen en Moravië geschiedt voortaan door middel van clea ring. Onder de regeliing vallen alle wederzijdsche be talingen ter voldoening vaij schulden wegens goe derenlevering of uit anderen hoofde, met inbegrip van financieele verplichtingen. In het algemeen kan stort ic-g bij het clearingin stituut zonder voorafgaande vergunning van het deviezeninstituut geschieden. Zoodanige vergun ning, aan te vragen bij formulier b/1 bij het de viezeninstituut te 's-Gravenhage, is slechts ver- eischt voor stortingen welke overmaking van ka pitaalbedragen naar het protectoraat ten doel heb ben of zoodanige overmaking in zich sluiten. Wegens wederzij ische betalingsverplichtingen voortspruitend uit overeenkomsten, afgesloten na 5 Augustus 1940 geschiedt de afwikkeling binnen het kader der Nederlao dsch-Duitsche en Duïtsch- Boheemseh en Moravische clearing. Verplichtingen uitgedrukt 'in Tsjechische kronen worden afgere kend op basis Tsjechische kroon gelijk aan 1/10 rijksmark of 7.34 ct. De storting geschiedt hier te lande op de gewone wijze in de Duitsche clearing, waarbij op het gebruikelijke stortingsformulier a duiielijk in rood moet worden vermeld „protecto raat Bohemen en Moravië" Het Nederlandsch clearinginstituut maakt heden bekend: De afwikkeling van het betalingsverkeer tus- schen Nederland en Zuid-Slavië geschiedt voortaan door middel van clearing Onder de regeling vallen alle wederzijdsche beta lingen wegens levering van goederen van oorsprong uit het andere land of die aldaar een be- of ver werking van beteekenis hebben ondergaan, beta lingen wegens nevenkosten in ruimen zin van dit goederenverkeer en voorts oa. veredelingsloon, pa- tentkosten, lice'ties, auteursrechten, pensioenen en kosten van onderhoud en ondersteuning. Tot nader bericht kan storting bij het clearingin stituut zonder voorafgaande vergunning van het deviezeninstituut geschieden. Wegens wederzijdsche betalingsverplichtingen, voortspruitend uit overeenkomsten, afgesloten na 14 Augustus 1940. geschiedt de afwikkeling birnen het kader der Nederlandsch-Duitsche en Duitsch- Zuia-Slavische clearing. Verplichtingen uitgedruki in dinars worden afgerekend tegen de clearings- koers: 1 dinar :s 4.23 ct. De storting hier- te lande geschiedt op ce gewone wijze in de Duitsche clea ring, waarbij op het gebruikelijke stortingsformu lier a duidelijk in rood moet worden vermeld „Zuid-Slavië". WOENSDAG 46 BEKEURINGEN. De Haarlemsche politie verbaliseerde Woens dag 20 wielrijders, die niet rechts reden. 8 die niet tijdig of in het geheel niet een teeken gaven, dat zij van richting wilden veranderen, en 18 die zon der licht reden of wier lamp niet voldoende af geschermd was. „Perpetuum mobile''. Op veler verzoek heeft de cineast Chr. Pointl nog een tweetal voorstellingen van zijn bijzondere film „Perpetuum mobile" georganiseerd en wel Zaterdag en Zondag a.s. des middags en des avonds in de luinzaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem. De bekende acteur Willem van der Veer zal dit filmwerk met een mondelinge toelichting inleiden. KINDER-ZANGVEREENIGING IN DEN HAARLEMMER HOUT. Het Kinder- en Kleuter-koor ..Ex Animo" uit Leiden (het grootste Kinderkoor uit de Sleutel stad) zal Dinsdagmiddag van 12 tot 1 uur een concert geven in den Haarlemmerhout onder leiding van haar directeur H. W. de Wolff, te Rot terdam met begeleiding van mevr. M. de Graaff Schroot, Rotterdam,.piano. Het programma luidt als volgt: 1. Gever en gave. H. W. de Wolff. 2. a. Wie zingt er mee? Dina van Appeldoorn; b. Zomeravond, H. v. Tussenbroek; c. Sneeuw- klokken, H. v. Tussenbroek; d. In Meie. 3. a. Mariolijne. Geertuida Vladderaken; b. Mijn wagen. Jos. de Klerk: c. Broer krijgt pap, H. W. de Wolff; d. Breien leeren. J. W. v. Setten; e. Zoo'n draaitol, H. W. de Wolff; f. Het bak kertje. H. W. de Wolff; g. Mientjes Spoorreis, A. Lintmeier. 4. a. Voorjaarslied, H. W. de Wolff, b. Fietslied, B. J. Douwes; c. Spelde werkerslied, Em.Hulle- broeck: d. Op Mars, J. C. Andreae; e. Roep tot Opbouw. H. W. de Wolff. De Nos. 1, 2 en 4 worden door de groote, No. 3 wordt door de kleinere kinderen gezongen. Geeu uitbreiding van personeel bij de Arbeidsinspectie. Sollicitaties kunnen niet worden beantwoord. De directeur-generaal van den arbeid deelt aan hen, die in den laatsten tijd naar een betrek king bij den dienst der arbeidsinspectie solliciteei-- den, mede, dat onder de huidige omstandigheden niet tot uitbreiding van het vaste personeel van dien dienst zal worden overgegaan. Ook voor de bijzondere werkzaamheden, waar mede de arbeidsinspectie is belast, kan in het al gemeen niet van de diensten der vele sollicitanten gebruik worden gemaakt, aangezien voor dit doel in de eerste plaats ambtenaren, die bij andere rijks diensten overcompleet zijn geworden, bij de ar beidsinspectie zijn tewerkgesteld. Afzonderlijke beantwoording der sollicitaities kan niet plaatsvinden. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 16 AUGUSTUS Progr. 1: Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. 2: Kootwijk. Progr. 3: Duitsch station. Progr. 5: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplaten- concert. Populaire Accordeon Muziek. Intermezzo: Zarah Leander zingt. 1. Wien bleibt Wien, Accordeon Melodiker; 2. In a little gipsy tea room, Scott Wood; 3. Jede Stunde ohne dich, Will Glahe; 4. It's a sin to tell a lie, Scott Wood; 5. Un type en casquette, Emile Vacher; 6. Beim Dorfbarbier, Jan Steurs; 7. Sensation, Will Glahe. Zarah Leander. 8. Kann denn Liebe Siinde sein 9. Kinostar; 10. Sehnsucht; 11. Von der Puszta will ich traumen; 12. Ich steh im Regen. Vervolg Accordeon. 13. Tiroler Holzhackerbuab'n, Accordeon Melodiker; 14. Pal of my dreams. Billy Reid; 15. Weekend, Will Glahe; 16. Mexicana flo from Mexico, Scott Wood; 17. Je m'en fous pourvu que j'rigolle, Emile Vacher; 18. Tippelbrüder, Jan Steurs; 19. Pals, Gipsy Accordeon Band. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 Autoped, v. d. Pol, Oranjestraat 95; Beursje met inh,, v. Luik, Dr. Leijdstraat 12; Broche, jongens jas, portemonnaie m. inh., Distr. stamkaart, Bureau van Politie, Smedestraat; Bakpakken (2 st.),' van Eijk, 2e Theemsstraat. 28; Hond, Groenendijk, Zijlweg 308; Overjas, Ratteveel, Kloosterstraat 51 rood: Katers (2 st.), Asyl, Ridderstraat 11; Kinder muts; Huis in 't Veld, Bromostraat 27; Snoeimes, Hensbergen, Prinsenbolwerk 20; Damesmantel, Haas, Veldweg, Spaarndam; Rozenkrans, Huizen, Duinoordstraat 72: Kinderrozenkrans, Opstal, Ma- doerastraat 22, Heemstede; Schroevendraaier, de Boir. Pres. Steijnstraat 71; Handtaschje, Vlietman*, le Reigeniusstraat 4 III Amsterdam; Tube scheer- crème, Trijn, Kortedijk 15; Vulpenhouder, Postkan toor, Ged. Oude Gracht; Zeil, Van Brinkom, Pieter Maritzstraat 30. Twee boorden, v. d. Veldt, Zuiderstraat 25 r.; Leesboek. Kamp, Tempeliersstraat 54 r., Dames armbandhorloge, Vroom, Tetterodestraat 18; Heerenregenjas, Dekker. Minahassastraat 36; Damesregenjas, v- Eekhout, Byzanthiumstraat 59; Meisjesregenjas, Kouwenberg, Dr. Schaep- manstraat 125; Jongensjasje, Kloosterhuis Gast huislaan 93; Kralensnoer. Vermeren, Duven- voordestraat 22; Kruisje van rozenkrans, v. d. Meulen, Esschilderstraat 16 rood; Damesregen mantel, Hehzen, Dr. Schaepmanstraat 23: Re genmuts. Wolf, Spaarn wouderstraat 82 rood; Damesportemonnaie, Hoddens, Pijnboomstraat 61; Portemonnaie met inhoud. Knaven, Pres. Steijnstraat 125: Rïjwielbelastingmerk, Muller, Wagenweg 160; Rijwielbelastingmerk. Heres, H. v. Alphenstraat 7; Rozenkrans in étui. Nij- man, Gierstraat 35: Actetasch. Robbé. Plataan straat 77: Zwempak en badhanddoek, v. d. Mark, Kortenaerstraat 15. BAEM PROGRAMMA VRIJDAG 16 AUGUSTUS JAARSVELD, 414.4 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek 10.00 Pianovoordracht 10.30 Declamatie. 10.50 Gramo foonmuziek. 11.— Radio-revue (opn.) 12.— Orgel spel en zang. 12.30 Gramofoonmuziek 12.45 Be richten ANP. 1.VARA-orkest en solist 1.45 Gra mofoonmuziek 2.Pianovoordracht 2.30 Decla matie 3.Gramofoonmuziek 4.00 Gramofoonmu ziek (met toelichting) 4.30 Voor de kinderen. 5.— Fluit en piano. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Esmeral da en solist. 6.Zang met pianobegeleiding. 6.15 Causerie ..Onze huisdieren in moeilijkheden". 6.30 VPRO: Cyclus „Groote mannen in bewogen tij den". 6.45 Gramofoonmuziek 7.Vragen van den dag. 7.15 Berichten. 7.20 Voor de kinderen. 7.50 Fe licitaties. 3— Berichten ANP. 8.15 Bravour en Charme. 8.45 Radiotooneel. 9.— De Ramblers. 9.30 Zang met pianobegeleiding. 9.50 Gramofoonmuziek 10.00 Dansmuziek (gr. pl.) 10.15 Berichten ANP., sluiting. KOOTWIJK 1875 m. NCRV-Uitzending. 7.— Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten (En- gelsch) 7.30 Gramofoonmuziek. 8.Berichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Can zonetta-sextet én gramofoonmuziek. 11.15 Berich ten (Engelsch) 11.30 Gramofoonmuziek 12.30 Be richten (Duitsch) 12.45 Berichten ANP. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 1.40 Gramofoonmuziek 2.Berichten (Duitsch) 2.15 Molto Cantabile en gramofoonmuziek 3.15 Berich ten (Engelsch) 3.30 Gramofoonmuziek 4.Hobo, piano en gramofoonmuziek 4.30 Gramofoonmuziek 5.Berichten (Duitsch) 5.15 Berichten ANP .5.30 NCRV-orkest 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 NCRV-orkest 7.Vragen van den dag (ANP) 7.15 Berichten 7.30 Reportage 8.Berichten (Duitsch) 3.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Molto Cantabile 9.15 Berichten (F.ngelsch) 9.30 Gramofoonmuziek 10.Berichten (Duitsch) 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45; 11.15—11.30;0.15— De Heer en Mevrouw VAN HOLST—GROENEVELD geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon MAARTEN JOHANNIS Bloemendaal, 15 Augustus 1940. Kerkplein 16. Tijdelijk adres: Beatrix Kliniek Bezoekuren 11-12, 3-4 en 7.30- 8.30 uur. Verloofd: LENY HAVENAAR en COR ATTEMA. 15 Augustus. Haarlem, Pres. Steynstraat 66 Heemstede. Javalaan 5. Geen Ontvangdag. Ondertrouwd: J. W. VERWOERD en INEKE FUNKE Haarlem 15 Aug. 1940. Huwelijksvoltrekking Donder dag 29 Aug. te 11.30 uur. Receptie Rest. Brinkmann, Gr. Markt van 121 uur. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: J. M. DROGTROP en J. R. ELAND Huwelijksvoltrekking 29 Aug. Haarlem, 15 Aug. Volstrekt eenige kennisgeving. Onze beste Zwager en Oom, Martinus Johannes Meijer is heden in den ouder dom van 83 jaar, zacht en kalm ontslapen. Aerdenhout, 13 Aug. 1940. Zandvoorterweg 53. Mede namens de Familie E. BUNDERS De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 17 Augustus a.s. om 13.45 uur op de Begraafplaats te Bloemendaal (Berg weg). VERDUISTERING!! gordijnstoffen en voerincs THANS nog zeer vlugge dflevering SLIJTAGE va«de*as«* Opvallende slijtage? Dat ligt aan de be handeling. Natuur lijk Uw wasch slijt altijd. Thuis of in de wasscherij. Maar het is de vraag hoe? Wij letten daar speciaal op. Met een regelmatige scherpe controle op iedere wasch. Klein of groot. Brouwersvaart 58-60 Haarlem, Tel. 16504 Dr. TALSMA is verhinderd spreekuur te hou den op Vrijdag, Zaterdag en Maandag. A.s. VRIJDAG 3 UUR van onze zaak in het pand Gen. Cronjéstr. 170 waar wij U kunnen aanbieden een pracht collectie vaste waschtalels, gasfornuizen, geysers, gascom- foren, suddercomforen v.a. f 0,80. Compl. Keukenuitzetten v.a. f 14.59. LOODGIETERSBEDRIJF Telef. 12786. Gem. Huurkoop installateur Gevraagd solied PAND in nabijheid van tram Amsterdam. Brieven on der no. 4158 bur. van dit blad. voor Duitsch (ook handelsc.) en Boekhouden door pacdagogische instelling. Brieven onder no. 4160 bureau van dit blad. Aan de 2de Doopsgezinde School i. d. Ripperdastraat 13 a te Haarlem wordt gevraagd EEN KWEEKELINGE MET AKTE (ook bevoegdheid voor j. k en r) aanvangssalaris 600.—. Brieven met inl. (geen stukken i vóór 1 Sept. aan het H. d. S„ M. MAIJ, Verspronckweg 169 te Haarlem. Doopsgezinden genieten de voorkeur. MEDEWERKER GEZOCHT op Assurantiekantoor, liefst met kantoorervaring. Goede voor uitzichten en vakkennis niet noodig. Deelname 1500 waarvoor zekerheid wordt verschaft. Br. onder no. 2103 WENSING'S ADV. BUR. Tempeliersstraat 32. Haarlem. Algemeene Handelskennis. Zij die voor het speciaal examen Algemeene Handelskennis dat in October/November 1940 zal worden gehouden, nog een spoedcursus wenschen te volgen, gelieven zich onmiddellijk aan te melden MIDDENSTANDSHUIS, WILHELMINASTRAAT 5 BARTELJORISSTRAAT 31 PARAPLU1ES. Alléén waarborgt kwaliteit en voedsel-gehalte. VRAAGT HET UW BAKKER „FIJN, VERSCH EN VOEDZAAM" is het devies dat „FLUKS" zich enkele jaren geleden heeft doen MË I aanmeten. rflJUfVv Deze lijfspreuk is nog immer van toepassing en in 't bijzonder op zijn heerlijke vruchten-, aman del- en moccagebakjes van 12 V2 cent per stuk. maar ook op de fijne, groote mocca- taarten van 25 en 50 cent per stuk, welke zeer geschikt zijn om mede naar huis geno men te worden Automatiek „FLUKS", Gr. Houtstr. 21 MEUBELEN, BEDDEN, DEKENS, SCHOENEN, DAMESMANTELS, HEERENCOSTUUMS, JONGENS- COSTUUMS, REGENKLEEDING. ROGGEVEEN God. O. Gracht 81 - Haarlem - Telef. 11152 HANDELSINSTITUUT JANSWEG 42 TELEF. 15568 - HAARLEM. Opleiding tot alle PRAKTIJK- EXAMENS LESSEN in Boekhouden Nederlandsch Fransch Duitsch Engelsch Spaansch Zweedsch Deensch Italiaansch Steno - Typen Opleiding voor Belasting- Consulent. Vraagt gratis Prospectus! UITSLUITEND GEDIPLO MEERDE KRACHTEN. Gevraagd: NET DAGMEISJE van 8-5 u. Zondags vrij. Aan melden 's av. na 7.30. Wvnoldy Daniëlsl. 21, Santpoort (St.) Te koop gevr WONING voor geldbelegging. Brieven no. 4161 bur. van dit blad. Voor belegging gevraagd eenige blokje nieuwe HUIZEN te Haarlem. Brieven no. 4157 bur. van dit blad. ZIEKENV ERVOER Deskundige bediening. Bill, tarieven. 1ste klas Autos op elk gebied. Garage BOUCKAERT. Tel. 14903 CORRECT GEKLEED!! Abonnement f 10 p. m. Vraagt inzage staflencoIL Brieven No. 3949 bur. van dit blad. Sigarenwinkeliers Wij koopen Sigaren, Sigaretten en Tabak t. factuursprijs. Brie ven no. 4163 bur. van dit blad. HUWELIJK Net pers. 39 j. m. 3 kind. 12, 14, 15 j. zoekt huish. t. kost inw. en kl. verg. Evt. later huw. spoed. Brieven no. 4159 bur. v. d. blad. Gevraagd KLEERMAKERSHALFWAS bij KORTEKAAS, Tempeliers straat 59. te koop gevraagd voor rustige geldbelegging. Brieven met op gave van ligging, prijs en huur opbrengst No. 4162 bur. van dit blad. OFFICIEELS PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART OPGAVEN DOOR HOUDERS VAN POMPEN. 'S GRAVENHAGE. 15 Augustus De secretaris-generaal, waarne mend hoofd van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart brengt hierbij den houders van benzinepompen en van pompen voor auto-gasolie in herinnering, dat zij op grond, van artikel 16 van de motor brandstof-beschikking 1940 no. 1 zijn verplicht aan hun leveran ciers ten-behoeve van het rijks bureau voor aardolieproducten 2 maal per maand, n.l. op den lsten en den 16en, een opgave te verstrekken van hun voorra den en van de afgeleverde hoe veelheden motorbrandstof. De hiertoe noodige formulie ren zijn hun, vergezeld van een schrijven van den directeur van net rijksbureau voor aardolie producten aan het einde van de vorige maand door hun leve ranciers toegezonden. Aangezien' is gebleken, dat een groot aantal pomphouders de opgaven welke op 1 Augustus jl. in het bezit van hun leve ranciers hadden moeten zijn, niet tijdig hebben ingediend, wordt er hierbij nadrukkelijk op gewezen, dat zij. die aan de hier- bedoelde verplichting niet vol doen, zich blootstellen aan het gevaar van een verbod tot afle vering en dus sluiting van hun pompen. Dit laatste geldt even eens voor verbruikers van mo torbrandstof die over een eigen aftapinrichting beschikken. Indien geen afleveringen heb ben plaats gehad, moeten de formulieren toch worden inge vuld en ingezonden. Houders van pompen, die de hierboven bedoelde formulieren niet mochten hebben ontvan gen. dienen zich tot hun gewo nen leverancier te wenden. Den pomphouders wordt dus mede in hun eigen belang ern stig aangeraden, de verplichting tot het verstrekken van deze gegevens op de daarvoor vast gestelde tijdstippen na te komen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3