HONDERD AG IS AUGUSTUS 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 6 De wegkampioenschappen le Zandvoort. De Burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, kijkt vol belangstelling naar het onderdeel Baldribbelen van de wedstrijden der Haar lemsche Politiesportvereeniging in het Noorder Sportpark. Rechts naast hem de heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Politie; rechts de heer H. L. Warnier, hoofd van den dienst der Lichamelijke Opvoeding. Politie Sportvereeniging „Haarlem" Zeskamp Athletiek en Voetbal. De Politie Sportvereeniging ..Haarlem'' heeft Dinsdagmiddag in het Noorder Sportpark te Haar lem de jaarlij'ksche zeskampen voor athletiek en voetbal om de Tenckinck- en Rembrandt-wissel - bekers gehouden. Deze bekers moeten drie maal achtereen of vijf maal in totaal gewonnen worden om in definitief bezit te krijgen. Inspecteur K. Rijpma en agent L. P. van der Mey, die reeds twee maal resp. den Tenckinck- en den Rembrandt-beker hebben gewonnen, moesten hun kans verdedigen en er moest hard voor ge werkt worden, want op het programma stonden; dribbelen met den bal, vèr schieten rechts en links, bal-mgooien. corners nemen en doeltrappen, dit wat de af deeling Voetbal betrof; voor athletiek moesten de krachten gemeten worden in speer- en discuswerpen, vèr- en hoogspringen, 100 en 400 M. hardloopen. En zij, die wel eens voetballers critiseeren, dat zij zoo slecht een corner nemen, niet ver genoeg ingooien en niet voldoende hard met den bal kunnen gooien, zouden spoedig een anderen kijk op het spel gekregen hebben, als ze gistermiddag gezien hadden, hoe moeilijk deze orni- derdeelen van het spel zijn, als ze afzonderlijk be oefend worden. Het is gebleken, dat de concurrentie voor de heeren Rijpma en Van der Mey grooter is gewor den en dat er blijkbaar door de politiemannen ge ducht geoefend wordt, want nu moesten zij, hoewel ze als vain. ouitJs flink van zich afbeten, met een lagere plaats in de algemeene rangschikking genoegen nemen, zooals uit de uitslagen hieronder blijkt. De jury bestond uit de heeren J. Hildebramd, B. Tenbroek, C .v d. Burg. P. Rol, F. A. Visser, W. de Koning en J. van Huis. De Commissaris van Politie en de heer H. L. Warnier, hoofd van dan dienst der Lichamelijke Opvoeding, woonden de wedstrijden bij. Ook de Burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, gaf een blijk van belangstel ling- Men liet geen tijd verloren gaan: terwijl de voet balmannen hum. kunnen toonden bij het nemen van corners, deden de athleten dit tegelijkertijd op een anderen hoek van <het fraaie terrein met vèr- en hoogspringen. En zoo ging het ook met de andere nummers. Het Avas jammer, dat de krachtige wind zoo hinderlijk was. vooral bij het ingooien en het nemen van corners: Eerst tegen het einde bleek, wie voor een jaar de wisselbekers in bezit kregen: de Rembrandt- beker kwam nu bij S. Rode en die van den Com missaris bij G. Braafhart. Intusschen is de Haarlemsche Politie Sportver eeniging weer een wisselbeker rijker geworden. De heer P. H. Martin bood namelijk namens de Han delsvennootschap Muller' en Peters te Amsterdam een fraaien beker voor de afdeeling Wandelsport aan. een geste, die zeer op prijs werdi gesteld. Na afloop reikte de heer Tenckinck de prijzen uit. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: VOETBAL. Baldribbelen: J. Th Eggink, 53 sec., D. Baas, 54.2 sec., J. Bouwens 54.4 sec. Doelschieten: J. Spoelstra, 525 punten., J. Sluik en S. de Rode 500 punten. Bal-ingooien: F. G. Bultje, 21.04 M., S. Rode 20.79 M.. J. Sluik 17.41 M. ^Corners nemen- .T. Sluik 425 punten, K. Rijpma 400 punten, L. P. Mulder 350 punten. Vèrsehieten reohts: K. Rijpma 52.35 M., J. Bou wens 47.71 M.. J. Spoelstra 47.65 M. Verschieten links: J. Th. Eggink 44.33 M., A. Zwart 36.92 M„ J. Sauer 35.85 M Totaal uitslag: 1 S. de Rode 3056 punten., 2 F. G. Bultje 2979 p.. 3 -T. Spoelstra 2886 p., 4 J. Th. Eggink 2690 p.. K. Rijpma 2679 p., J. Bouwens 2555 p. ATHLETIEK. 100 M. hardloopen: G. Braafhart en Tj. Dijkman 12 sec., R. Wieringa 12.2 sec. 400 hardloopen: G. Braafhart 65 sec., J. Dijk stra 65.8 sec. L. P. v. d. Mey 67 sec. VerspringenJ. Dijkstra 5.85 M., G. Braafhart 5.75 M., Tj. Dijkman 5.65 M. Hoogspringen: J. Dijkstra 1.57 M., H. J. Sieffers 1.47 M„ L. P. v. d. Mey 1.47 M. Speerwerpen: L. P. v. <J. Mey 37.15 M., Tj. Dijk-, man 36.19 M., G. Braafhart 34.46 M, Discuswerpen: H. de Boer 33.13 M., G. Braaf hart 29.24 M.. J. Dijkstra 26.66 M. Totaal uitslag: G. Braafhart 4050 punten. J. Dijkstra 3922 p., L. P. v. d. Mey 3802 p., Tp. Dijk man 3708 p., H. de Boer 3329 p., R. Wieringa 2733 punten. PAARDENSPORT ER KOMT WEER ACTIVITEIT. Men schrijft ons: Door de tijdsomstandigheden is de Ruitersport wat aan het tanen geraakt. De paarden werden gevorderd en in beslag genomen; sommige ma néges eveneens. Het zag er dus somber uit voor dezen mooien tak van sport, maar, zooals im mer, er verscheen weer licht achter de wolken. De p aardén, ofschoon zeer duur, zijn hier en daar weer te koop; de directies van de manéges doen hun best, de zaken weer op gang te helpen. Zoo vernamen wij dat de manége van den heer Van Gameren te Velsen op 1 September weder wordt heropend, na een sluiting van vele maanden. Nieuwe paarden werden aangekocht; er kan dus weder met frisschcn moed worden begonnen. De manege Duinrand te Zandvoort blijft niet ach ter in activiteit. Er werd een springtuin vlak bij de manége geopend, waarvoor veel belangstelling bestond. As. Zaterdagmiddag wordt geoefend voor een strandruiterfeest te Zandvoort, te geven op Zaterdagmiddag 24 Augustus voorbij het Zuiderbad op het strand. Ieder ruiter uit Haar lem en omstreken wordt uitgenoodigd daaraan deel te nemen, zoowel op dc vooroefening op 17 Augustus als op le uitvoering op het strand op 24 Augustus. De deelneming is geheel open. zon der kosten. Aanmelding kan geschieden bij de directie der Duinrand-manége. Leden van de Duitsche weermacht zullen er aan deelnemen. WANDELSPORT De Avondvierdaaesche. Uitstekend begin. De Haarlemsche wandelsportliefhebbers hebben dus ook hun Vierdaagsohe gekregen, zij het dan van veel kleiner formaat, aim de bekende vier- daagsche van Nijmegen. Er zal namelijk zooals men weet alleen in de avonduren gewandeld worden en en slechts 15 K.M. Toch moeten zij, die nimmer aan zulk een wandeltocht hebben deelgenomen, er niet te licht over denken, want 15 K.M. is toch al tijd nog een afstand, die veel krachtsinspanning eischt, vooral wanneer die achter elkaar moet wor den afgelegd. Dit ondervond ook de eenige uitval- ster van de Haarlemsche deelnemers; deze dame had, hoewel ze niet getraind heeft, onversaagd in geschreven. Het bleek echter, dat zij niet voor ge schikte kousen en schoeisel had gezorgd, zoodat zij niettegenstaande al haar moed de finish niet heeft kunnen bereiken. Intusschen is het begin van deze nieuwe onder neming uitstekend geweest. In totaal hebben 1600 wandelaars aan den tocht deelgenomen; namelijk in Amsterdam 1000, Haarlem en Zaandam elk 300. Dertig georganiseerde wanidelsportvereenigingen waren vertegenwoordigd; van Haarlem en Omstre ken „Jan Passtoors", „Concordia", „Unitus Viri- bus" te Santpoort, „Allard's Oog" en „Kolpings Boys". Deze laatste had de grootste groep: 26 deel nemers. Precies op tijd werd te zeven'uur bij Café- Restaurant „Dreefzicht" te Haarlem gestart. Ge wandeld werd via Floraplein, Florapark, Iordens- straat naar de Botoverken en vervolgens richting Spaarndam. Slaperdijk, Santpoort, Haarlem naar „Dreefzicht*', waar ook de finish was. Op den Slaperdijk werden de wandelaars ver rast door een fiksohe regenbui, maar die vermocht niet de uitstekende stemming, die op de gansche route heerschte, te verstoren. De eerste groep wandelaars kwam te half tien in uitstekende orde binnen. De afstand van 15 K.M. was dus in slechts 214 uur afgelegd. Een fraaie prestatie, wanneer men bedenkt, dat een „gewone wandelaar" in één uur vijf K.M. aflegt. Alle overige deelnemers waren ongeveer tien uur in „Dreefzicht" teruggekeerd. Slechts drie ingeschrevenen waren wegens bij zondere omstandigheden niet opgekomen. Ook hedenavond wordt weer te zeven uur bij „Dreefzicht" gestart en er wordt weer voor een heel mooie route gezorgd. Het gaat via Fontein- laan, Zuiderhoutlaan, Heemsteedsche Dreef, Raad huisplein, Van Merlenlaan .Heerenweg, Manpad, Leyweg, Vogelenzangscheweg via eenige lanen naar de Zandvoortschelaan, Bentveldvveg, Ooster duinweg, Pijlslaan, Leidschevaart, Emmastraat, Xordensstraat weer naar „Dreefzicht". CRICKET HERCULES—OEHOES. Waren het de vorige week die ouderen van de H.C.C. „Haarlem", die op toer waren, deze week is het de beurt der jongeren die onder den naam „De Oehoe's" een paar wedstrijden zijn gaan spe len in Utrecht en omstreken. De eerste match tegen Hercules werd glansrijk door de Haarlemmers gewonnen, dank zij P. van Tiggelen en Drs. B. Kleefstra. De Oehoe's, die het eerst: aan bat gingen, ver loren in de eerste over al het wicket van W. Peschar; twee runs later kon ook v. d. Wal ver trekken. Het stond op een gegeven moment: 3 wickets down voor 7 runs; Hercules maakte een heel goede kans, de Oehoe's voor een zeer laag totaal aan den kant te zetten. Maar Van Tiggelen en Drs. Kleefstra dachten, er anders over; zij scoor den er lustig op los. Van 36 voor 5 werd het 125 voor 6 op welk totaal Drs. Kleefstra uitging na een harde 65 runs gescoord te hebben. Van Tigge len ging hoe langer hoe vrijer spelen, totdat hij na een mislukten slag door W. Derks op eigen bowlen voor een fraaie 38 gevangen werd. Van de overige batsman, zag alleen A. Harmsen kans. de dubbele cijfers te halen, nl- 15. Het totaal der Oehoe's sloot op 155. Voor Hercules bowlden: J. Daudey 129, H. de Richemont 227, W. Derks 250, Buyse 05, Ten Bensel 323, J. Schaap 05, v, d. Vloten 22. Hercules, hierna ingaande, bracht het tot 69. Reeds op 6 viel het wicket van W. Derks en 3 bal len later werd van Spanje in de gully gevangen voor 0. Daudey hield stand en wist 16 runs te scoren, voordat hij uitging. De andere batsmen, met uit zondering van ten Bensel en Hulleman, presteer den niets. Ten Bensel scoorde 21 en Hulleman 14 not out. Voor de Oehoe's bowlden: Hub. Boeree 016, O. Abendanon 22, W. Peschar 410, A. Hartog 020, G. Wessel 112, P. van Tiggelen 24 en A. Hatmsen 25. De Oehoe's wonnen dus met 86 runs. ZWEMMEN ZWEMCLUB „HAARLEM". Dinsdagavond werden voor de Polocompetitie van den Kring Haarlem in Stoop's Bad te Over- veen slechts twee wedstrijden gespeeld. Haarlem IV verloor van Halfweg I, uitsluitend door toe doen van het zwakke spel van haar doelverdedi- ger. De Veteranenjiloeg Haarlem m wist haar overwinnengenreeks te bestendigen door H.P.C. IV met een 31 nederlaag naar huis te zenden. Ter gelegenheid van de Nationale Zwemkam- pioenschappen op Zaterdag 17 en Zondag 18 Augustus, organiseert „Haarlem" op deze dagen lietstochten naar deze wedstrijden, die te Zaandam gehouden worden. Zaterdagmiddag vertrekt zij te half drie en Zondag te half één van het Kenne- merplein. „Haarlem" neemt aan deze kampioenschappen deel met de volgende leden: H. Smits (100 m. borstcrawl), mej. C. Kraft en M. Spaanderman i200 m. schoolslag) en J. Geerling (100 m. rug- slag). Een prachtig parcours. Aan Jan Tulleken, deti bekenden oud-wielren ner, komt de groote'verdienste toe, de aandacht van de Sportcommissie der Néderlandsche Wielren Unie te hebben gevestigd op een parcours in de gemeenten Zandvoort en Bloemendaal, dat zich uitstekend leent om er het wegkampïoenschap van Nederland op te laten verrijden. Het parcours bestaat voor een deel uit het circuit, dat gebruikt is voor autoraces welke het vorig jaar voor den eersten keer te Zandvoort werden geor ganiseerd en voor een ander deel uit den Noord- boulevard en prachtïgen Zeeweg tot voorbij den watertoren in O verveert, waar het keerpunt is ge legen. Het behoeft nauwelijks betoog, dat dit parcorus uitstekend geschikt is voor een wegwedstrijd. In de eerste platas bedraagt de lengte 15.5 K.M., zoo dat hier gelukkig geen sprake is van een kleine ronde, maar een flink circuit, dat bovendien in de duinen van den Zeeweg en van het autoparcours geaccidenteerd is, al is het gebruik van versnel lingsapparaten niet toegestaan. Elf maal moeten de renners, de amateurs, de onafhankelijken en de beroepsrenners, dit circuit afleggen, tezamen dus 170 K.M. Het is zeer juist gezien van de Sport commissie der N.W.U. om den afstand niet te kort te maken, juist de kilometers, welke boven de 100 zijn gelegen tellen mee en geven gewoonlijk den doorslag. De omgeving is buitengewoon fraai: op den Boulevard hebben renners en toeschouwers een prachtig uitzicht op zee en strand. De conditie van weg is uitstekendi, het gedeelte, dat voor de auto races is gebruikt is naar men weet geasfalteerd, de Noordboulevard heeft klinkers, de Zeeweg be zit weer asfalt. Toen de V.V.V. te Zandvoort zich met de N.W.U. in verbinding stelde, bleken de leden van de Sport commissie, de heeren Viruly, Stol, Hogenkamp en Swaab de Beer enthousiast over weg en omgeving: alleen het vinden van den juisten datum leverde moeilijkheden op, maar tenslotte gaven Gedepu teerde Staten hun toestemming om den wedstrijd op Zondag 18 Augustus te laten verrijden. De controle op het parcours zal zeer eenvoudig zijn: om de 50 M. zullen leden van de rernersver- eenigingen, welke in de omgeving van Zandvoort gevestigd zijn, geposteerd staan om een goeden gang van zaken te bevorderen. De Burgemeester van Zandvoort, de heer H. vani Alphen, verklaarde, dat de autoraces en ook de motorwedstrijden, welke het vorig jaar te Zand voort zijn gehouden, zóó goed geslaagd zijn, dat hij gaarne zijn medewerking heeft willen verleenen om dit keer de wegkampioenschappen van Neder land der Nederlandsche Wielren Unie in zijn ge meente te laten organiseeren. „Wij willen niet stil zitten", aldus de Burgemeester. „Dat kunnen wij in Zandvoort niet, wij schuwen geen leven! Wij willen trachten, van Zandvoort een zomersportcen trum te maken. Behalve door zijn prachtige omge ving leent het zich daarvoor uitstekend door de ligging, met de goede treinverbindingen om' het uur; de tram rijdt om de 10 minuten en de fraaie breede toegangswegen tot de badplaats zullen in de toekomst bewijzen, dat aan het drukke autover keer dan volledig het hoofd kan wordein geboden. Ik hoop dat de sportautoriteiten en de renners het circuit zullen kunnen waardeeren, dan bestaat mis schien de mogelijkheid, dat behalve de auto-en motorraces in de volgende jaren ook de wegwed strijden om het kampioenschap van Nederland de finitief op het zomerprogramma van Zandvoort zullen voorkomen Volledige medewerking is ver kregen van de Duitsche autoriteiten en van het gemeentebestuur van Bloemendaal. De gemeente politie van Zandvoort, de rijksveldwacht en de maréchaussee zorgen voor de afzetting. Er wordt een lage toegangsprijs geheven, maar verder kun nen de toeschouwers vrij langs het circuit zich be wegen. Van het Noorderbad naar Zandvoort is de weg voor hen, die niet naar dén wielerwedstrijd komen kijken, niet vrij, zij kunnen alleen over het strand gaan. Ik sta, zoo zei'de de burgemeester, zeer sympathiek tegenover de wielersport. Ik was vroeger, toen ik ir Arnhem woonde, vele ja ren .geleden, een geestdriftig supporter van Jaap Eten in diens glorietijd, van den toenmaligen we reldkampioen, den Belg Protin, maar minder pret tig vind ik het als ik die wielrenners zich zie be- De Haarlemsche deelnemers aan de Avondvierdaagsche vertrekken van Café- Restaurant „Dreefzicht" nabij den Hout te Haarlem. (Foto de Haas) Jan Tulleken, die de aandacht op het parcours te Zandvoort vestigde. wegen op de rijwielpaden, tussche® de rustige ge bruikers in; dan duwen zij de toeristen opzij en doen net of de smalle paden alleen voor hen zijn aangelegd Zondag a.s. is het anders, dan rijden zij op een gereserveerde® weg, die zeer breed is, en dan mogen zij zoo hard rijden, als zij kunnen, want dan ben ik er zeker van, dat dien dag van goede sport zal kunnen worden genoten". ACHELLES. De Haarlemsche wielrennersvereeniging Achilles gaat Zondagmorgen half tien in clubtocht naai de wedstrijden van het Kampioenschap van Ne^ derland te Zandvoort. De eenheid in de Voetbalsport. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond en dat van den Diocesanen Haarlemschen - Voetbal bond hebben, nu de fusie tusschen den grooten Ned. Voetbalbond en de B..K. Federatie heeft plaats gehad, besprekingen gevoerd, waardoor ook hier eenheid is ontstaan. In het aanstaande seizoen zullen clubs van deze twee organisaties in één competitie uitkomen. De besturen der clubs van beide richtingen en de vertegenwoordigers der pers zullen Vrijdagavond 23 Augustus in een vergadering bijeen worden geroepen, waar'nadere inlichtingen zullen worden verstrekt. Op verkenning. Dc kabelballon heeft on lr. .angrijk aandeel in de mogelijkheden, welke voor waarnemingsdoeleinden in oorlogstijd geopend zijn. Hierboven het oogenblik, waarop een Duitsche kabelballon opstijgt. De bedieningsmanschappen zorgen voor een vlotten start. Foto Weltbild WATERPOLO. UITSLAGEN. (Heeren) Triton—G.Z.V. H.P.C. IIIHaarlem H (Dames) D.WJt.Haarlem 2—7 2—1 HONKBAL R.C.H.—T.Y.B.B. (19—25). Dinsdagavond speelde R.C.H. een vriendschap- pel ij'ken wedstrijd tegen het eerste negental van T.Y.B.B., uitkomende in den R.K. Honkbalbond. R.C.H., die het eerst ging fielden, wist na ver loop van twee innings een 10 voosprong te ver krijgen. Nadat in de derde innings deze voor sprong tot 61 was opgevoerd, kwam T.Y.B.B. uitstekend op dreef. Vooral het slagwerk bleek goed verzorgd; in de laatste drie innings scoorde zij 24 runs. R.C.H. bleef goed volhouden, doch kon het totaal van de geel-zwarten niet meer bereiken. Het einde kwam met 2519 voor T.Y,B.B. De heer Vrugt leidde dezen sportieven strijd op correcte wijze. De totaaluitslag was: R.C.H. 1—05—6—1— 6 19 runs. T.Y.B.B. (1—0—1—85—10 25 runs. Opbouw, eenheid en zomerpost- ze Comité van P. T. T.-personeel voor verkoop zomerzegels gevormd. Het Personeelcomité-Zomerpostzegels 1940, ge vormd uit P.T.T.-personeel te Haarlem, schrijft ons: Opbouw, eenheid en zomerpostzegels zijn syno niem. En waarom? Omdat de Zomerzegel helpt aan den opbouw, wijl de opbrengst bestemd is onze vaderlandsche cultureele en sociale zorgen te helpen verlichten. De zomerpostzegel is synoniem met de eenheid, omdat bij het bestemming geven van de opbrengst alleen het oog is gericht op de algemeene nooden op sociaal en cultureel gebied. Juist daarom past de zomerpostzegel des te meer in het kader van dezen tijd. En toch is steeds de vraag naar en de verkoop van zomerzegels niet al te groot en staan zij zeer belangrijk achter bij die van de Kinderzegels. Dit spreekt vanzelf, zal men zeggen. Het doel van de Kinderzegels is duidelijk en eenvoudig: het is hulp aan het misdeelde kind, hel spreekt recht streeks tot elk menschenhart en daarom vindt het jaarlijksche zegel, dat in zijn uitbeelding van die kinderzorg getuigt, zoo veel gemakkelijker zijn weg, vooral in de dankbare menschelijke stem mingen van de Decembermaand. En toch worden de Zomerzegels uitgegeven tot steun van de hoogste menschelijke waarden. Wat zou ons leven beteekenen zonder kunst, zonder een boek, een schilderstuk, zonder een ge dicht, een liedeke en schoone muziek? Hoe zou de maatschappij er uit zien zonder de vrucht van de wetenschap op alle gebied, zonder het werk van de groote geestelijke vorschers die het wel zijn der menschheid hebben gezocht, niet zelden ten koste van eigen leven? En wat zou Nederland, ons vaderland, zijn zonder zijn groote mannen uit de historie, zijn staatslieden, zijn zeehelden, zijn kolonisten? Het doel der Zomerpostzegels? De dragers van onze cultuur, aan wier eeuwig scheppenden geest wij het mooiste en beste in ons leven danken, en die, (wist, u het?) maatschap pelijk in stijgenden nood vei-keeren, te steunen. Dat is cultureele zorg. De bedreigers van onze volksgezondheid, tuber culose, kanker, rheumatiek te bestrijden, de onvol- waardigen en gebrekkigen te helpen. Dat is sociale zorg. Het Kinderzegel bracht in 1939 netto f 202.000 op. Ruim twee ton! Waarom zou de opbrengst van de zomerzegels dit bedrag niet kunnen benaderen? Zoo dacht het P. en T.-personeel te Haarlem en omstreken. Daarom werd naast het reeds be staande, zeer gewaardeerde en verdienstelijke plaatselijke comité een personeelcomité gevormd. De ledeii van dit comité zullen in vrijen tijd een intensieve actie voeren. Deze actie zal bestaan o.a. in het huis aan huis ten verkoop aanbieden van de zegels. Moge het publiek antwoorden met een flinke af neming. Zij nog medegedeeld, dat de zegels bestaan in de waarden van 11/2, 2 1/2, 3, 5 en 12 1/2 cent tegen den prijs van respectievelijk 3, 5, 6, 8 en 16 cent. Wederopbouw van oude gebouwen te Middelburg. Architect II. van Heeswijk zal het beroemde stadhuis weer opbouwen. Het maken der ontwerpen voor en het toe zicht op den wederopbouw over de beide Her vormde kerkgebouwen, namelijk de Nieuwe Kerk en de Koorkerk te Middelburg, die op 17 Mei door brand grootendeels vernield werden, is, naar wij vernemen, opgedragen aan de heeren H. v. der Kloot Meyburg, architect B.NA.. te \s-Gravenhage en ingenieur A. Rothuizen te Middelburg. Deze beide kerken worden gescheiden door den Langen Jan of Abdijtoren, die ook gedeeltelijk gehavend is en waarvan de wederopbouw is opgedragen aan den Amsterdamschen architect, den heer J. de Meijer. Kerkgebouwen en toren vormen in het stadsbeeld een geheel met de abdijgebouwen. Het hei*stel van wat nog staat van die gebouwen en de wederopbouw van hetgeen verloren ging, staat onder leiding van ingenieur H. de Lussanet de la Sabloniere. Aan architect H. van Heeswijk van de rijkscommissie voor de Monumentenzorg is de wederopbouw van het beroemde stadhuis opge dragen. Van een en ander kan men verwachten, dat, al deze oude gebouwen van Middelburg zoo goed mogelijk zullen worden herbouwd. WIELRIJDEN.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8