ZATERDAG 17 AUGUSTUS '1940 HAAÜLE M'S DAGBE'A'B 8 W1ULRIJDEN DE WECKAiVl PIOENSCHAPPEN TE ZANDVOORT. De deelnemers. We hebben in deze week al verscheidene keeren de aandacht gevestigd op de belangrijke gebeürte-, nis. die Zondag op wielergebied te Zandvoort plaats zal hebben. Op de lijst der professionals vinden we o.a. de volgende namen: Pellenaars, Wals, Zwarte- poorte, Braspenninx, Van Amsterdam, C. Bakker, Schulte en B. D. van Voort uit IJmuiden. Bij de onafhankelijken: J. C. van Vliet, Van der Linden, W. H. van Vliet, De Ruiter en de Haar lemmer J. P. van der Heyden. Bij de amate u r s: Hellemons, Ladenius, de ÏJmuidenaar J. Stet, C. Portegies, uit Driehuis Velsen en de Haarlemmers B. Fennis, H. van Dijk, H. van Es. J. Walgien. C. de Gier en A. Asmus. Bij de veteranen: W. v. d. Beeke, J. Westbroek, A. Buys, G. H. Stouten en W. J. F. van der Linde, allen uit Haarlem. Bij de nieuwelingen en beginnelingen: A. C. Kujlman uit Beverwijk en de Haarlemmers G. Gerritsen, G. van Dijk, B. Kleinhout en H. Ta verne. Zooals men ziet, zal de eertijds zoo vermaarde Haarlemsche renner G. H. Stouten het nog eens in de afdeeling Veteranen probeeren. Hij zal zijn mannetje heusch nog wel staan! G. H. Stouten. Zal Schulte ook wegkampioen worden Het is opmerkelijk, dat geen der titelhouders 1939 deelneemt aan de nationale wegkampioenschappen, welke Zondagmiddag te Zandvoort worden gehou den. Engel, de amateurkampioen, ontbreekt op het appel, de kampioen der onafhankelijken Tacken heeft niet ingeschreven, terwijl ook de profkam pioen Hellemans verstek laat gaan, hetgeen begrij pelijk is, omdat hij dit seizoen nog niet aan den start is verschenen. Kan het kampioenschap der amateurs verrassing brengen, hetzelfde kan men zeggen van den wed strijd voor de onafhankelijken en voor dien van ue professionals. De inschrijvingen der onafhankelij' ROOSJE^VAN DE ZEE De Koning van Perzië en de vreemde Prinses. ken zijn tot 33 gestegen en van hen is de Limburgei Guus Saes, die dit seizoen de Ronde van Hoograver en die van Edam won, sterk favoriet. De pas 21 jarige renner weet zijn krachten altijd goed te ver- deelen, hetgeen zeker noodig is in een kampioens wedstrijd over 170 K.M. De Oostelijke vertegenwoordiger Sprenkelink was het vorig jaar geweldig op dreef., dit jaar heel') hij, voor zoover ons bekend is, niet in wedstrijder gereden, zoodat wij over zijn huidigen vorm weinig or niets kunnen zeggen. Met de professionals is het een eigenaardige zaak Er staan namen op de inschrijvingslijst, die op dezen langen afstand absoluut geen kans maken temeer niet, omdat men vrijwel zeker kan rekenen op een zeer hoog tempo van den aanvang af, zooda> alles tenslotte aankomt op de reserves in de laatste 40 a 50 K.M. Nu Lambrigts en Seyn nog steeds niet in het land teruggekeerd zijn waarschijnlijk ver toeven zij in Spanje maken Pauwels, Reuter er Overweel voortreffelijke kansen, op den titel beslag te leggen. Maar wat zal'Gerrit Schulte doen, zal hij ondanks de vele baanwedstrijden der laatste jaren nog over voldoende hardheid beschikken om in dii kampioenschap een rol van beteekenis te spelen? Mocht deze vraag in bevestigenden zin beantwoord kunnen worden, dan heeft Schulte inderdaad kans, dit jaar twee nationale titels te veroveren, één op de baan en één op den weg, een unicum op zich zeli Het is te hopen, dat goed weer detkampioenschap- pen zal begunstigen, dat vele duizenden zich langs het Zandvoortsche circuit zullen verzamelen om den wedstrijd bij te wonen en dat het pechduiveltje zoo weinig mogelijk slachtoffers zal kiezen. Nieuwelingen, beginnelingen en veteranen zullen vóór de kampioenschaappen een wedstrijd rijden, De amateurs, onafhankelijken en professionals star ten daarna tezamen te 1 uur op den Boulevard te Zandvoort. Het circuit is het beste te bereiken per trein en tram. Degenen, die met de fiets komen, kunnen het gemakkelijkst de Zandvoortschelaan nemen; stallingen zijn er ruim voldoende in Zand voort, ook in de omgeving van start en finish op den Noord Boulevard. WANDELSPORT De Avond-vierdaagsche. DE ROUTE VOOR HEDEN AVOND EN ZONDAG MORGEN. In ons vorig nummer is per abuis het stukje over de route voor de tochten van hedenavond en Zondagochtend onder de rubriek „Wielrijden" te recht gekomen. De route is als volgt: Hotel Dreefzicht, Dreef tot Florapark, Iordens- straat, Loremtzplein, Raamsingel, Raambrug, Raam- vest, Leidschebrug, Leidschestraat, Westerstraat, spoorwegovergang over, De Ruiterweg, Vlaamsche- weg, Rollandslaan, Ramplaaw, Duinlustweg, Brou- werskolkweg (langs voetpaden), Prins Bernard- brug, Brouwerskolkweg, Militairenweg, Hoefsteede- weg, Hooge Duin en Daalscheweg, Midden Duin en Daalscheweg, Zomerzorgerlaan, Breder odelaan, Bergweg rechtuit, Midden Duinerweg, Pastorïeweg, Burg. Enschedéweg, Wüstel'aan? Clinolaan, Hard draverslaan, Wijnoldi Daniëlslaan, Wüstelaan, spoorwegovergang over Duinweg, Conollyweg, Brederodelaan, Noorderlaan, Duinlustparkweg, Bloemendaalsche straatweg, Kennemerweg, Noor- der Stationsweg, Vijverweg, Iepenlaan, Kleverlaan, Kleverparkweg, Breder odestraat, Versprounckweg, Schotersingel, Viaduct onderdoor, Kinderhuissingel, Zijlsingel, Schouwtjesbrug, Schouwtjesplein, Ber kenrodestraat, Oranjeplein, Zomerluststraat, Wa genweg, Spanjaardslaan tot Hildebrandtlaan, Oos- terhoutlaan, Kleine Houtweg, Hertenkamplaan, Fonteinlaan, Dreef, Hotel „Dreefzicht". Zondagmorgen heeft de start te elf uur bij „Dreefzicht" plaats. CRIfKET De wedstrijden voor Zondag. Voor het eerst heeft de regen jl. Zondag getracht als spelbreker op te treden, doch dit is hem slechts gedeeltelijk gelukt, want van de eerste-klassers moest-alleen de wedstrijd HerculesV.R.A. ge staakt worden. Maar verder heeft hij toch het ver blijf op de velden voor spelers en kijkers onaan genaam gemaakt: vaak moest het spel onderbro ken worden. Op cc ranglijst heeft men intusschen kunnen zien, dat Rood en Wit nog steeds een uit stekende kans op het kampioenschap heeft A.C.C. bedreigt haar het meest en nu wil het toeval, dat de Amsterdammers morgen op het terrein aan de Spanjaardslaan moeten komen spelen. Dat wordt hier misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen, Want dan is het met deze zomersport heel spoedig gedaan.. We geven aan de thuisclub een heel goede kans op de overwinning. Haarlem, die Zondag op vrij gelukkige wijze aan Rood en Wit een punt kon afsnoepen, zal het dit seizoen blijkbaar toch niet ver brengen. Het bat ten der Haarlemmers was Zondag jl., met uitzon dering van P. Kruyt, weer heel slecht. Als dat wiet veel beter wordt, dan geven we aan Haarlem voor den uitwedstrijd tegen V.R.A. slechts heel weinig kans. De titel in West Zuid I zal wel weer door H. "C.C. I behaald worden. Ook morgen zal zij wel van H.B.S, weten te winnen. De andere kam pioensgegadigde, Hermes-D.V.S., wint wat uur lijk van Sparta, die het tot nog toe bij die eene drie- punts overwinning gelaten heeft. Het programma luidt als volgt: West Noord I: V.V.V.—S.C.H.C. Rood en WitA.C.C. V.R.A.Haarlem i Afd. West Zuid I: H.B.S.H.C.C. I Hermes-D.V.S.Sparta Excelsior-V.O.C. Tweede klasse! C.V.H.V.V.V. 2 U.V.V.—V.R.A. 2 (op het V.R.A.-terrein). Derde klasse: R.T.O.Olympia A.C.C. 3—V.V.V. 3 Haarlem 3Haarlem 2 ZWEMMEN ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM. Haarlem 3 kampioen. De groote wedstrijd om de eerste plaats in de zomercompetitie van den Kring Haarlem is deze week gespeeld; het is het derde zevental van Haarlem, dat met den kampioenstitel is gaan strijken, door den grootsten concurrent V.Z.V. 3 met 2—0 te verslaan. Een goede voorhoede, die 30 goals wist te maken en een goede keeper, die zijn sporen reeds vroeger had verdiend, hebben Haarlem naar het kampioenschap gebracht. Onze gelukwenschenDe derde zeventallen van V.Z.V. D.W.R. en H.V.G.B. zetten den strijd om de tweede plaats nog voort. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Haarlem 3 6 6 0 0 12 30— 3 V.Z.V. 3 6 3 1 2 7 10— 7 D.W.R. 3 6 3 1 2 7 16—18 H.V.G.B. 3 5 3 0 2 6 12—20 H.Z.V. 5 2 0 3 4 14—18 K.Z. 6 2 0 4 4 13—15 H.P.C. 4 5 1 1 3 3 12— 9 Watertr. 5 0 14 1 420 Het fruit is rijp en bij duizenden worden de manden en kisten in de Betuwe met het heerlijke ooft gevuld. Hoe druk het is bij den aanvoer voor de veiling te Eist. (Foto Pax Holland). Halfweg en H.V.G.B. 4 wisten wederom te win nen, nu van Haarlem 4 en D.W.R. 5, zoodat hier nog steeds drie ploegen zijn, die een kans maken op het kampioenschap, al staat Halfweg er het beste voor. D.W.R. 4 en H.V.G.B. 4 moeten beide nog een wedstrijd spelen tegen Haarlem 4, dat ondanks haar twee punten toch een ernstige tegenstander is. Halfweg 6 5 0 1 10 229 DTW.R. 4 5 4 0 1 8 10— 7 H.V.G.B. 4 5 4 0 1 8 18— 5 Haarlem 4 3 1 0 2 2 5— 6 H.P.C. 5 6 2 0 4 4 14—17 D.W.R. 5 4 1 0 3 2 3—12 Watertr. 2 5 0 0 5 0 3—19 In de damesafdeeling geven Haarlem 2 en H.P.C. elkaar weinig toe. Beide hebben zij een kans op het kampioenschap. Wij geven aan de Heemsteedsche dames de beste kans. H.P.C. 3 3 0 0 6 17— 2 Haarlem 2 5 4 0 1 8 1613 V.Z.V. 2 4 2 0 2 4 13— 9 H.Z.V. 6 0 0 6 0 7—29 De Haarlem- en H.P.C.-adspiranten zullen moe ten uitmaken, wie hier den titel krijgt. V.Z.V., dat met een ongerechtigden speler tegen H.V.G.B. uit kwam, heeft zijn laatste kans tegen Haarlem ver gokt. Haarlem 4 3 0 1 6 15— 4 H.P.C. 2 10 12 4—4 V.Z.V. 3 1 0 2 2 8—9 H.V.G.B. 3 1 0 2 2 3—13 In de komende week zullen de volgende wed strijden gespeeld worden: Dinsdag: Haarlem 3—K.Z., H.Z.V.—V.Z.V. 3, Watertr.Haarlem 4. Woensdag: D.W.R. 4—D.W.R. 5, D.W.R. 3— H.V.G.B. 3, H.P.C.—V.Z.V. adsp. Donderdag: H.P.C.V.Z.V. 2, dames. Vrijdag: D.W.R. 5Haarlem 4. H.P.C.Haarlem 3sp„ Haarlem 2H.P.C.. dames. Een lange dunne rooksluier steeg er uit op. 'k Ga jullie een heel oud, mooi sprookje ver tellen. Er was eens een koning, die regeerde over het Perzische rijk. Dat was een machtig heerser, die koning van Perzië: reeds heel wat rijken had hij veroverd! Maar hij was nooit vrolijk, omdat hij geen kin deren had. Steeds maar liep hij daarover te tob ben. Zijn' vrouw, e'en jonge, mooie koningin, was gestorven, zodat het heel eenzaam en treurig was in zijn paleis. Eindelijk kon de koning het daar niet meer uithouden. Hij liet op een verafgelegen eiland een sterk kasteel bouwen en leefde daar in afzondering met een paar bedienden. De mensen uit zijn .ko ninkrijk kregen hem nooit meer te zien. Eens op een dag echter klopte er een koopman aan de poort van het kasteel, 't Was een handelaar in slaven. Hij liet den keuring een jong slavinnetje zien, dat er zo lief en zacnt uitzag, dat de koning dadelijk van haar ging houden. „Dat meisje moet hier blijven en mijn vrouw worden" beval hij. En zo gebeurde het; het vreemde meisje kreeg prachtige japonnen, de mooi ste kamers van het kasteel met uitzicht over zee werden voor haar ingericht en honderd hofdames werden aangewezen onl haar te bedienen. En weldra trad zij met den koning in het huwelijk en werd koningin van Perzië. En toch werd de koning ook nu nog niet vrolijk, want de vreemde jonge koningin sprak geen woord tegen hem, met hoeveel zorgen hij haar ook omring de. De hele dag zat zij maar stilletjes voor het raam en keek uit over dc zee. 't Leek wel, of de koningin nog verdrietiger was clan haar gemaal O. wat een treurig sprookje! Zou dat nu altijd zo blijven? Nee hoor! Na een jaar ongeveer was er grote blijdschap en vreugde in het paleis: er was een schattig klein prinsje geboren met witblonde krul letjes. De koning van Perzië was toen zó dol van geluk, dat hij voor de voeten van zijn vrouw neer knielde en zei: „O, mijn allerliefste koningin,'waar om wil je toch nooit tot mij spreken? Eén woord van jou is het enige, dat nog aan mijn geluk ontbreekt." En do koningin glimlachte en zei: „Lieve man, wat ben je toch goed en zorgzaam voor me geweest! Ver geef me dat ik zolang gezwegen heb, maar bedenk eens hoe vreselijk het is om als slavin te worden ver kocht als je van afkomst een echte prinses bent!" „Wat? Jij een prinses?" „Ja," zei de koningin, „ik ben Prinses Zeeroos en mijn broer koning Sila regeert over het onmetelijke rijk op de bodem van de oceaan. Jammer genoeg viel de vijand ons land binnen en verwoestte ons pa leis. En mijn broer, die bang was dat ik in handen van den vijand zou vallen wilde mij uithuwelijken «an een aards vorst. Nu, en daar werd ik toen zó boos om, dat ik wegvluchtte en op het strand van je eiland ging wonen. Daar vond mij de rijke slaven- koopman, die me aan jou heeft verkocht." „Maar ik heb je toch nooit als een slavin be handeld" zei de koning. „Nooit", antwoordde de koningin „en daarom wil ik altijd bij je blijven, inplaats van terug te keren naar mijn broer in de diepte der zee, zoals ik eerst van pian was. Maar nu we zo'n schattig zoontje hebben, zou ik hem dolgraag aan mijn broer laten zien." En met deze woorden wenkte de koningin een dienaar, die kwam aanlopen met een schaal vol gloeiende kolen. De koningin nam vervolgens een stukje aloëhout, dat ze op het vuur legde en zie: een lange, dunne rooksluier steeg eruit op en zweefde door het raam naar buiten. Toen de rook de oever van de zee bereikt had, begon het water opeens te bruisen en te schuimen. De golven we ken uiteen en een prachtig geklede jonkman met een gouden kroon op het hoofd steeg uit het water op, omringd door een schitterende hofstoet van da mes en heren. De zeekoning stapte aan land en trad het paleis binnen. „Lief Roosje van de zee!" riep hij, toen hij zijn zuster zag, „ik heb al onze vijan den verslagen. Nu kun je veilig terugkomen in ons rijk en een waterkoning huwen". „Ik ben al getrouwd, lieve Sila", zeide de konin gin. „Dit is mijn man, de koning van Perzië en Ijier zie je ons klein schattig prinsje." Sila nam het kind in zijn armen en tot groote schrik van den koning liep hij er mee naar het strand en verdween in de zee. „Wees niet bang," zei koningin Zeei'oos lachend, „Sila wil maar eens even probeeren, of het kindje ook onder water leven kan net als wij". En zo was 't ook. Een paar seconden later kwam Sila met het prinsje terug, dat drijfnat was maar lachte van de pret. Hij had onder water even ge makkelijk kunnen ademhalen als in de lucht. „Wat een dag vol wonderen!" riep de koning van Perzië uit, „als ik dit alles niet met m'n eigen ogen gezien had, zou ik 't stellig niet geloven!" Maar hij vond het vreselijk jammer, dat hij ook niet eens eventjes mee kon gaan naar de bodem van de zee om daar al de schatten te bewonderen, waarvan zijn vrouw en Sila de zeekoning, hem vertelden! JIJ.OF IK? Van Olivier Cromwell is bekend, dat hij plotse ling in woede kon uitbarsten, als een van zijn ondergeschikten soms erg dom deed. Zoo had hij eens op een dag met een bediende, die een vertrouwenspositie bij hem bekleedde, ver schil van meening over een onbelangrijk punt en ze konden het maar niet eens worden. Op 't laatst werd Cromwell bepaald boos en riep hij uit: „Ben jij nu gek of ik?" Waarop de bediende bedaard antwoordde: „Mijn heer zal toch zoo dom niet zijn om er een gekke bediende op na te houden?" MIJN PARAPLUTJE. Van mijn lieve Grootmoe kreeg ik 'n Echte paraplu cadeau! 'n Paraplu vol mooie bloemen Zag je er wel ooit een zo? Wit met groen en blauw en geel Bloempjes .bloempjes, o zo veel! Als het regent loop 'k gezellig Onder heel die bloementuin. Dropjes tikk'len op mijn dakje Eentje spat er op mijn kruin, Als ik soms eens met een vaart 't Paraplu'tje kant'len laat. En als 't zonnetje weer schittert Dan begint eerst recht de pret: -Heel dat mooie bloementuintje Heeft de zon in gloed gezet! Wit met groen en blauw en geel Schitterglansjes o zo veel! O, mijn bloemig paraplu'tje 'k Vind je toch zo lief en mooi! 'k Loop zo graag omhoog te kijken Naar je bonte bloementooi. Hield ik Moeder's hand niet vast, 'k Was al in de sloot geplast! MARIE MICHON. EEN SCHILDER ZONDER ARMEN. In een kapel van de Michaeliskerk in' Schwa- bisch-Hall bevindt zich het graf van den kunst» schilder Thomas Schweieker, die in 1541 zonder armen werd geboren cn in 1602 overleed. Een schilderij in dezelfde kerk laat Thomas aan het werk zien. Hij schi-eef en schilderde inl. met de voelen. Ook een zelfportret van, den schilder is bewaard gebleven. WEERPROFETEN. Jaren geleden woonde te Delft een beroemd weerkundige, een professor, die beslist dacht, dat hij alleen de wijsheid in pacht had. Nu werd dezen geleerden man eens verteld, dat ergens in de omgeving van Leiden een boer woonde, die zich eveneens waagde aan 't voor spellen van het weer. De professor werd woedend en besloot het eigenwijze boertje eens degelijk de waarheid te gaan zeggen. Direct begaf hij zich op weg naar Leiden en vond na veel vragen den boer op het land aan 't werk. De professor liep op den man toe en vroeg streng: „Zo, dus jij voorspelt het weer". „Soms" knorde 't boertje, terwijl hij zich over de stoppelige kin streek. „En komen je voorspellingen nogal eens uit?" Het boertje lachte eens en zei: „Ja, meestal wel". Toen werd de professor helemaal woedend en schreeuwde: „Hoe durf jij als gewone leek je met zulke ernstige dingen als weervoorspellingen bezighouden? Dat kan geen gewoon mens, dat bestaat eenvoudig niet! Hoe doe je 't dan eigen lijk?" „Dat zal ik u vertellen" zei het boertje. Hier vlak bij in Delft woont zo'n gekke professor, die denkt, dat hij verstand van 't weer heeft. Nou. en wat die zoal zegt. draai ik precies om. En dan komt 't bijna altijd uit". De professor zei niets meer, maar stapte ijlings naar Delft terug. CRITIEK. De bekende Franse schrijver Voltaire was zeer critisch aangelegd, volgens sommigen véél te erg. Toen hij eens van een jongen man een ge dicht ter beoordeling kreeg, dat getiteld was „aan het nageslacht" zei hij: „Een voortreffelijk gedicht, goede vriend; ik vrees alleen, dat het zijn „bestemming niet zal bereiken". HET BELANGRIJK RECEPT. Zoals je misschien wel weet, was de Nederlandse geneesheer Boerhaave een der bekendste artsen van zijn tijd. Hij was zelfs zó beroemd over de ge hele wereld, dat een brief met het adres: „Aan Boerhaave in Europa" prompt bezorgd werd. Toen Boerhaave gestorven was, waren zijn col lega's zeer benieuwd naar zijn nagelaten gedenk schriften, want zij verwachtten, dat hieronder zeer belangrijke recepten en raadgevingen voor de ge zondheid zouden voorkomen. Bij het doorsnuffelen van zijn schrijfbureau vond men een groot boek, dat met een zwaar slot was afgesloten. Dit boek werd samen met andere pa pieren in het openbaar verkocht en 't bracht een zeer hooge prijs op, omdat er op te lezen stond „De grootste geheimen van de medische weten schap". De dokter, die het boek had gekocht, snelde met. kloppend hart naar huis om de inhoud te onder zoeken. Maar.het boek bevatte enkel lege bla den en precies in 't midden stond geschreven: „Zorg steeds voor een koel hoofd en warme voe ten. Dan hebt u geen dokter nodig". POSTZECELRUBRIEK 1935 5 10 15 20 25 30 45 50 55 1 zl. VOETBAL. HET AANSTAANDE SEIZOEN. Voorpostengevechten in Haarlem en omgeving. De voetballers in Haarlem en omgeving gaan, nu het eind van Augustus weer in 't zicht is, den strijd weer beginnen. Het eerst staat op het programma het tounnooi om den ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL. Deze wedstrijden worden niet op Zondag, maar op avonden in de week in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld. Het programma luidt als volgt: 21 Augustus: H.F.C.E.D.O.; 22 Augustus Haar lemR.C.H.; 28 Augustus de verliezersronde; 29 Augustus de finale. Dit is dus wel een uitstekend bezet toumooi. Er wordt 's avonds half acht be gonnen. R.C.H.—H.B.C. Zondag 25 Augustus wordt in het Heemsteed sche Sportpark de tweede ontmoeting tussehen R.C.H. en de Heemsteedsche Katholieke club H. B. C. gespeeld. JUNIORENTOURNOOI R.C.H. Het Juniorentournooi van R.C.H., dat met Kerst mis niet kon doorgaan, zal nu Zondag 1 Septem ber in het Heemsteedsche Sportpark gespeeld wor den. SPAERNEBEKER-TOURNOOI. Het jaarlijksche tournooi om den Spaemebeker wordt Zondag 8 September op het Haarlem-terrein gespeeld. De deelnemende clubs zijn Haarlem, V.S.V., Quick uit Nijmegen en U.V.S., de sterke Leidsche tweede-klasser van het vorig seizoen in Afdeeling II (de club van Jan van Polanen). JAARVERGADERING H.F.C. H.F.C. houdt haar jaarlijksche algemeene ver gadering op Zaterdagavond 7 September in haar clublokaal aan den Zijlweg 1 te Haarlem HERFSTKABOUTER. Hopsa, heisa, op en neer! In het wilde najaarsweer Dans ik op m'n eentje! 'k Spring al in het natte gras, 'k Huppel door een grote plas, Op m'n ene beentje! Hopsa, 4ieisa, wat een pret! 'k Dans maar door, 'k hoef nooit naar bed, 'k Rol al in de blaren! In het grote, kille bos, Langs de bomen, bruin en ros, 'k Woel je door je haren Als je blootshoofds buiten bent. Zeg eens, heb je m' al herkend? 'k Ben de herfstkabouter! Plagen is m'n liefste lust, Plaag j'ook wel eens? Nu, gerust Ik ben tóch nog stouter! MARIE MICHON. Herd. Mosciki 5 qr. 10 15 20 POLEN POLSKA AANVULLING II. Een nieuwe frankeersevie verscheen in 1935 met landsohappen. Het zijn 5 gr. (violet Piaskowa Skala) 10 gr. (geelgr. Morskie Oko meer) 15 ga', (blauwgr. Pakketboot Pilsudski) 20 gr. (grjjsviolet Kasteel Czorstyn) 25 gr. (leiblauw Paleis Belvédère) 30 gr. (rood Kasteel Mir) 45 gr. (lila Kasteel Podhorce) 50 gr. (zwart Laken hal) 55 gr. (uitram. Bibliotheek van Graaf Rac- zynski in Posen) 1 zl. (zwartbruin Kathedraal te Wilna). Grootte 35 x 32 m.M. en tot slot 3 zloty (bruinzwart met afb. van President Moscicki) Grootte 32 x 35 niM, Bij het 10-jarig presidentschap van Moscicki verscheen het zloty-type van 1928 als herinmerings- zegel met inscriptie 19263VI1936 en wel de 1 zl. (ultram). Grootte 32 x 35 m.M. In 1937 zag een serie zegels in nieuwe landschap1 pen type het licht en wij zien dan de 5 gr. (violet Kerk te Czestochowa) 10 gr. (geelgroen Vlootbasis te Gdynia) 15 gr. (bruinrood Univer siteit te Lwow) 20 gr. (bruingeel Regeringsge bouw te Katowice). Grootte 35 x 32 m.M. De namen onder de zegels staan in het Pools. Zie het schetsje. Rustenburgerlaan 23»

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12