Haarlem's Dagblad Felle luchtstrijd C in de omgeving van Londen. Minder Lesuren. Havens, vliegvelden en magazijnen door bommen getroffen. Veel aanvragen voor zieken-voedsel. Mugverdelging. Onderzoek naar de verborgen werkloosheid. 58e JAARGANG No. 17535 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Zaterdag 17 Augustus 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. In de kringen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs heerscht spanning over hetgeen geschie- óen zal ten aanzien van het aartal lesuren. Eeni- gen tijd geleden is door de inspecteurs medege deeld dat op alle openbare en gesubsidieerde bij zondere scholen voor dit onderwijs het aantal les uren verminderd zou worden van 33 bot 30 per week. Een uitvoeringsbesluit van dezen maatregel zou later volger.. Daarin zal natuurlijk bepaald i moeten wordèn, ten aanzien van welke vakken de vermindering zich zal doen gelden. Tevens doet zich daarbij de vraag voor in hoeverre de tijdelijk in dienst gestelde leerkrachten nog gehandhaafd zuilen kunnen worden. Hun vooruitzichten zullen riet gunstig zijn voorzoover zij vakken onderwij zen, die door de vermindering getroffen zouden worden. Maar volgens de bestaande salarisrege ling ook voor de vaste leerkrachten, die gebonden is aan het aartal lesuren dat ieder hunner geeft alleen voor de H. B. S.'en voor Meisjes bestaat een andere regeling zou vermindering van hun aantal ook van directen en belangrijken invloed op hun inkomsten zijn. De mogelijkheid doet zich dus voordat als het departement van Onderwijs (welks waarnemend hoofd de secretaris-generaal prof. dr. van Poelje is) met zijn nieuwe indeeling van het verminderde aantal lesuren komt, dit tengevolge zal hebben dat een aantal tijdelijke leerkrachten aan Gymnasia en H.B.S.'en in ons land ontslagen zal worden en een aantal vast-benoemde leeraren salarisvermindering zal krijgen. De hoop moge hier uitgesproken worden dat het mee zal vallen. Het is bekend dat in de crisisjaren, die sinds 1931 hun gevolgen in cms land hebben doen gelden, op Onderwijs zwaar besnoeid is en dat de salarissen van alle leerkrachten dan ook in dien tijd al zeer sterk verminderd zijn. Bovendien werd in denzelfden tijd het rieuwe stelsel van bezoldi ging ingevoerd dat zich op de verschillende aan tallen lesuren baseert. Dit heeft in de practijk tot allerlei ingewikkeldheden en moeilijkheden geleid. Daarbij behoorde het nadeel dat men den arbeid van vele leeraren over verschillende scholen moest gaan verdeelani opdat zij aan een 'behoorlijk aantal lesuren zouden komen. Ieder jaar doet zich daar bij voor bijna eiken leeraar weer de onzekerheid voor, 'hoeveel uren hij zal krijgen en dus ook, hoe groot of klein zijn inkomen zal wezen. Deels wordt dit opgevangen door een garantiebepaling, maar af doende. is die niet. Bovendien heeft het versnippe ren van leerkrachten over verschillende scholen 'onvermijdelijk het na'deelige gevolg, dat de leeraren van éen school niet meer, zooals vroeger, zich op dat éene schoolverband kunnen blijven concen- treerera. De belangstelling voor de eigen school wordt dus ook benadeeld; er is ook in dit opzicht een versnippering. Dit alles leidt er toe de vraag te stellen of er geen kans zou zijn, nu toch een herziening op til is, ook het stelsel van salarieering van de leeraren te gaan veranderen en het evenals vroeger weer op vasten grondslag te brengen in plaats van in. den „zwevenden" toestand, dien ik meermalen als weiken-op-stukloon heb hooren aairiduiden. Intusschen wacht men nog op het uitvoeringsbe sluit van het departement van Onderwijs. Er loo- pen wel geruchten betreffende vakken waarin het aantal lesuren verminderd zou worden, maar niets officieels is daaromtrent bekend geworden, zoodat men er geen waarde aan kan' hechten. Het zijn slechts veronderstellingen; voorshands ontbreekt nog iedere bevestiging. Evenmin weet men met eenige zekerheid in hoeverre een verhooging van het aantal lesuren voor Lichamelijke Opvoeding invloed zal doen gelden. Het besluit zal wel eerstdaags moeten komen, want de tijd dringt. In de tweede helft van Augus tus plegen rectoren en directeuren hun lesroosters voor den nieuwen cursus, die begin September aan vangt, samen te stellen. Het is nu de zeventiende en men heeft met dit werk nog niet kunnen be ginnen omdat men op de beslissingen van het departement omtrent de indeeling van de dertig lesuren per week wacht. Er is in de laatste jaren een groeiend streven, ook uit de kringen van het onderwijs zelf, naar voren gekomen om de hoog opgevoerde hoeveelheid leerstof van H. B. S.'en en Gymnasia te beperken. Over dit onderwerp is zeer veel gepraat en geschre ven, tot dusver zonder gevolg. Wij weten niet of ook daarmee rekening zal worden gehouden bij deze beperking van het aantal lesuren maar veronder stellen dat deze zaak in elk geval spoedig weer aan de orde zal worden gesteld. R. P. De wolhandkrab in de Vecht. In de Utrechtsche Vecht heeft men opnieuw een wolhandkrab aangetroffen. Visschers vingen er twee bij Vreeland, een bij Breukelen en drie bij Maarssen. Versperrings gordel doorbroken. Het valt niet mee, een stapel fruitmanden te dragen. Een der knechts van de veiling te Eist Ondervond de waarheid ervan. (Foto Pax Holland). Het D. N. B. meldde Vrijdagavond uit Berlijn: Van bevoegde zijde vernemen wij dat in het kader der luchtoperaties van Vrijdag een speciale formatie met bijzondere opdracht gestart is. Deze afdeeling is in den strijd gebracht tegen alle militaire en strategi sche objecten in de dichtere omgeving van Londen. De Duitsche luchtmacht zal het bewijs leveren dat geen macht ter wereld haar kan beletten haar bommen boven Engelsch gebied te laten vallen waar zij wil, zelfs indien dat noodig zou zijn boven de City. Kort daarna meldde het D.N.B.: Zooeven zijn nadere bijzonderheden bekend geworden over den luchtslag bij Londen. Gevechten van zeer grooten omvang zijn gaande. De Britten zetten er alles op om het Duitsche opdringen tegen te houden. Aan de afweer der Engelschen is duidelijk te merken, dat zij weten, dat alles op het spel staat, dat het gaat om te zijn of niet te zijn. Als muggen boven een moeras dansen de jagers boven den grijzen nevel van Londen. Hun aantal schijnt oneindig. Zoover het oog rijkt: Hurricanes en Spitfires. Daar tusschen door jagen de scherp geteekende schaduwen der Messerschmitts. Over den geheelen sector zijn deze snelle vliegtuigen in gevecht met een numeriek sterkeren tegenstander. In verbeten gevechten laten Engelschen en Duit- schers elkaar niet meer los, tot een van beiden 'cdelijk getroffen naar beneden stort. Een rook wolk is het laatste teeken van voorbij heldendom. Daartusschen door zeilen witte valschermen en pluimen zwavelgele wolkjes van het luchtafweer geschut. Op de aarde dondert het en worden groote granaattrechters geslagen. Het aantal neer geschoten machines schijnt geweldig te zijn. Duit sche verkenners geven van groote hoogte berichten over den stand van het gevecht. Steeds weer zijn het de brandende overblijfselen van Spitfires en Hurricanes, die omlaag schieten. De leider van de jagers meldt dat twee jacht- eskaders de versperring hebben doorbroken. Het luchtruim is vrij. Drie eskaders Duitsche gevechts vliegtuigen hebben hun doelen ten Westen van Londen gevonden en volgens bevel aangevallen. Van twee eskaders is reeds bericht ontvangen, dat zij op den terugweg zijn. Hevige luchtgevechten hebben plaats gevonden, zonder dat de eenheden bij de uitvoering van hun taak werden gehinderd. Volgens het laatste bericht over de Duitsche vlucht naar de omgeving van Londen waren tuig huizen, opslagplaatsen en koelhuizen het doel der Duitsche bommenwerpers. Aan weerszijden van de Theems zijn groote branden uilgebroken. Overal stijgen rookwolken op en ziet men tref fers en trechters. Over de „slums" van Eastend hangt een zwarte sluier. De Duitsche toestellen hebben met de grootste nauwkeurigheid hun doodelijken last op de militaire doelwitten laten vallen. DE AANGERICHTE SCHADE. BERLIJN, 16 Augustus (D.N.B.) Aan het einde van den negenden dag na het begin van de buitengewoon hevige Duitsche activiteit in de lucht boven het Engelsche eiland kan weer op een reeks Duitsche successen gewezen worden. Kruitmaga zijnen, pakhuizen en koelhuizen zijn met bommen bestookt. Bewapeningscentra bij Birmingham en Brought hebben zwaar geleden. De branden op de Staatswerf van Chatham zijn nog niet gebluscht. Een torpedojager werd bij Portsmouth tot zinken gebracht. De luchthavens van Rochester en Maidstone zijn in trechtervelden veranderd. Een groote electrische centrale bij Enfield is buiten be drijf gesteld. De vliegvelden bij Lee-on-Solent en Gosport zijn verwoest. Tien versperringsballons gingen in vlammen op en tenslotte gelukte het een speciale formatie door den versperringsgordel om Londen, heen te dringen om haar bommenlast op het havengebied van de Britsche hoofdstad, op vliegvelden en andere belangrijke militaire objecten neer te laten. In de omgeving van Purfleet en Barking werden groote ontploffingen waargeno men. Dit overzicht toont dat de Duitsche luchtmacht Vrijdag het zwaartepunt op den bomaanval heef ge legd. Steeds weer stegen nieuwe formaties bom menwerpers op, die slechts door enkele eenheden Messcherschmitts vergezeld waren. De opdracht van deze bommenwerpers was hun ontplofbare stoffen uit te werpen en dan terstond naar hun standplaatsen terug te keeren. Militaire waar nemers laten zich van den omvang van het jongste Duitsche optreden niet daardoor afleiden dat tot middernacht slechts de vernietiging van 65 Britsche vliegtuigen gemeld is. Het was niet de bedoeling van de Duitsche vliegers luchtgevechten aan te gaan. De vergezellende Messerschmitts traden uit sluitend op om de vijandelijke jagers van de Duitsche bommenwerpers af te houden. Hoe goed hun deze taak gelukt is blijkt uit het feit dat slechts vjjftien Duitsche vliegtuigen verloren zijn gegaan. VLIEGER DOET ZIJN RELAAS. „Ik had het geluk heden te worden ingedeeld bij de formaties die optrokken tegen de omgeving van Londen". Met deze woorden begint een deel nemer aan den aanval van Duitsche bommen werpers op Engeland zijn aan het D.N.B. toege stuurde verslag. „Op het vastgestelde uur", zoo vervolgt hij, „werd het sein tot vertrek gegeven en na korten tijd daverden achttien machines boven het vlieg veld. Wij hadden tot taak Engelsche vliegtuigfa brieken ten Westen van Londen aan te vallen. Onze toestellen hielden aanvankelijk een hoogte van 4000 meter. Zij hadden een lading van 50.000 kilogram brisantbommen aan boord. Met razende snelheid trekt het wolkendek aan ons voorbij. Reeds neigt de zon ter kimme. Boven het vliegveld B aangekomen wordt de neus van het vliegtuig op een lange reeks montagehallen Op het nippertje gered. Meisje bij het baden in levensgevaar. Twee meisjes, die te Scheveningen aan het stille strand aan het baden waren, zijn door een strooming in zee weggetrokken. Een meisje werd door een golf teruggeslagen en kon zoodoende het strand weder bereiken. De 16-iarigc E. C. van W. echter verkeerde spoedig in levensgevaar. Zij kon echter worden gered doordat een hoofdagent van politie zich gekleed te water begaf. gericht. De bommen worden losgelaten. Een witte rook stijgt op uit de daken der hallen. Vuur stralen, ontploffingen. Op dat oogenblik gaat het alarmteeken. Vijandelijke jagers achter ons. Maar zij zijn te laat gekomen. Wij zijn er al van door Reeds valt de schemering over het land, maar nog lang kunnen wij de uitwerking van onze 50.000 kilogram ontplofbare stoffen waarnemen. Wij keeren naar onze basis terug met het trotsche bewustzijn, dat thans zeer vele kameraden hun doelen vlak in de buurt van de Britsche hoofdstad hebben aangevallen om den Engelschen te toonen dat Duitschland niet met zich laat spotten. Spoedig na de landing", zoo besluit de deelnemer aan den aanval zijn verslag, „ben ik er getuige van, hoe de commandant van zijn afdeeling meldt: zeven vijan delijke vliegtuigen op den aanvalstocht neerge schoten. Bij ons behalve twee machines alle toe- .stellen teruggekeerd". WEGKAMPIOENSCHAPPEN 1940 der N. W. U. te ZANDVOORT. op ZONDAG 18 AUGUSTUS. Aanvang 12 uur. Entree 30 cent, belasting inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) Ruim het overbodige op uw zol der nu op. En laat een GROENTJE in HAAR LEM'S DAGBLAD u er zijn be- proéfde hulp bij geven. Vier van de zestien reusachtige ventilatoren, die aan weerszijden van de Maas te Rotterdam zijn gebouwd voor de luchtverversching in de nieuwe tunnel (Foto Pax Holland). Groote drukte bij den Geneeskundigen Dienst te Haarlem. Bij het vaststellen der distributie-maatregelen is rekening gehouden met de mogelijkheid dat zieken andere rantsoenen krijgen. In den vorigen oorlog bestond ook zoo'n regeling, maar nu geschiedt de toewijzing van het zieken-voedsel anders. Een maad geleden hebben wij al aangegeven hoe de nieuwe regeling zou werken. Het werd verkeerd geacht dat de huisarts de beslissing in handen zou hebben, omdat in den vorigen oorlog gebleken moet zijn. dat een patiënt soms een minder vriendelijke houding aannam tegenover zijn huisdokter als deze niet elke, soms geheel overbodige aanvraag, inwil ligde. Nu is de regeling zoo gemaakt dat de huis-1 artsen over het ziekenvoedsel dat hun patiënten wenschen advisceren aan den Geneeskundigen Dienst. De directeur bekijkt elk geval en neemt zoo noodig na een onderzoek een beslissing. Deze regeling werkt te Haarlem al eenige weken. Naar wij vernemen komen er honderden aam-ragen om ziekenvoedsel binnen. Onver klaarbaar is dit niet, want lijders aan verschil lende kwalen hebben vaak ander voedsel noodig dan de gewone distributie-regeling mogelijk maakt, daar die natuurlijk voor ge zonde menschen ontworpen is. In verband met de drukte die de verstrekking van speciale rantsoenen aan zieken betreft was het noodig een tijdelijken arts bij den Geneeskundigen Dienst aan te stellen (als zoodanig is benoemd Dr. Becker uit den Haag), terwijl ook meer administra tieve hulp noodig was. Die is gevonden door den heer v. d. Bosch, de vroegere administrateur van de Burgerwacht, tijdelijk aan den dienst werkzaam te stellen. (In Venezuela wordt in de moe rassige malariagebicden met groot succes gebruik gemaakt van dy namiet voor de muggenbestrij- dïng.) Ik mocht hier al eer betoogen, (Maar dat hindert niet misschien) 'k Heb geen muggenmededoogen, Muggen kan ik niet ontzien. Neen. ik laat het niet bij dreigen, Voor het mij berokkend leed. Als ik muggen beet kan krijgen. Laat ik gelden: beet om beet. Als 'k ze eventjes kan raken (En soms heb ik dat succes) Kan ik korte metten maken, Geef 'k anopheles zijn les. Deze vampyr bij d' insecten Accepteer ik niet als vriend, Die ooit sympathie opwekte, Hij heeft dik den dood verdiend. 'k Mag per flitspuit opereeren, Of met bloote handen slaan, Of een vliegenklap hanteeren, 'k Zal hem haar het leven staan. Ook al klinkt het niet zoo aardig, Voor hem heb ik geen pardon. Daar 'k me altyd weer rechtvaardig Met het standpunt: hij begon. Maar die Venezuelanen Gaan te ver op dit gebied Ondanks 't van de mug doorstane. Dynamiet gebruik ik niet. P. GASUS. De verkeers- en verduislerings- voorschriften. In één week 599 personen bekeurd. Zooals bekerd treedt de Haarlemsche politie, na eerst herhaaldelijk te hebben gewaarschuwd, sedert een paar weken streng op tegen hen, die zich schuldig maken aan overtreding van de ver- keersvoorschriften en de voorschriften op het ge bied van de verduistering. Teneinde onze lezers te dien aanzien een beeld te geven publiceeren wij hieronder een overzicht van het aantal processen-verbaal, dat sedert de vorige week Vrijdag werd opgemaakt. In totaal werden bekeurd 599 personen, waar onder wegens: het bij het veranderen van richting geen teeken geven 155. Het niet zoover mogelijk rechts van den weg rij den 101. Het met meer dan 2 wielrijders naast elkaar rij den 15. Het rijden zonder Voor- en/of achterlicht 55. Het rijden zonder voldoend afgeschermde ver lichting 85. Onvoldoende lichtafscherming van perceelen 16. Ook in de toekomst zal dit verscherpte toezicht, behalve de algemeene controle, gehandhaafd blij ven. Het publiek dient dus, in het algemeen en in het eigen belang te zorgen voor een stipte na leving van de voorschriften. Bovendien wordt er nog eens de aandacht op ge vestigd, dat ter voorkoming van ongevallen bij het invallen der duisternis op den weg geen on verlichte voorwerpen moeten achterblijven, zooals vuilnisemmers, rijwielen en dergelijke. Ook tegen dit euvel zal de politie streng op treden. Vreemdelingen moeten zich melden. De Commissaris van Politie te Haarlem, hoofd van plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelingenreglement: gezien artikel 4 van voornoemd reglement, vordert: dat alle vreem delingen, die thans hun woon- of verblijfplaats hebben in de gemeente Haarlem, met uitzondering van arische Duitschers, zich binnen veertien dagen ra dagteekening van deze bekendmaking bij hem aanmelden aan het bureau van politie, afdeeling Vreemdelingendienst. Lange Wijngaardstraat no. 22rood, tusschen 9 uur voormiddag en 4 uur na middag. onder medebrenging van hun paspoort en/of eventueel andere identiteitspapieren (trouw boekje, geboortebewijs enz.) Deze vordering geldt niet voor: niet-arische vreemdelingen, die na 1 Januari 1933 Nederland zijn binnengekomen, en vreemdelingen van Engel sche, Fransche. Belgische en Poolsche nationaliteit, voor zoover zij reeds aan een na 28 Mei 1940 ge dane vordering tot aanmelding hebben voldaan. Haarlem. 17 Augustus 1940, het hoofd van plaat selijke politie. E. H. Tenckinck. Onverminderd de andere maatregelen, welke kunnen worden geromen ten aanzien van de(n) vreemdeling (e) die dezen aanmeldingsplicht niet nakomt, kan niet-nakoming dezer verplichting vol gens artikel 26 van het Vreemdelingenreglement, gestraft worden met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste dui zend gulden. OOK TE HEEMSTEDE. Deze vordering geldt ook voor de in Heemstede verblijvende vreemdelingen. Die moeten zich bin nen veertien dagen aanmelden aan het Politiebu reau te Heemstede. Besprekingen tusschen de Vereenigde Staten en Canada. Over de verdediging van het Westelijk Halfrond. NEW YORK, 17 Augustus (D.N.B.) Presi dent Roosevelt, die zich in zijn specialen trein op weg bevindt naar de manoeuvres in den staat New York, verklaarde, dat de Vereenigde Staten en Canada thans besprekingen voeren voor de „ver dediging van het westelijk halfrond" en dat de Canadeesche eerste minister, Mackenzie King, Zaterdag in Ogdensburg. gelegen in het manoeuvre- gebied, de gast van den president zal zijn. EXAMENS. HOOFDAKTE. Haarlem, 16 Augustus 1940. Geslaagd voor het geheele examen mej. N. Brons te Overveen, P Brouwer de Koning tc Heer Hugo- waard, C. A. J. Lenglet te Amsterdam. Voor gedeelte B: H. Braam te Amstelveen, mej. M. K. Moud te IJmuiden, Gehuld in wollen dekens komen de arbeiders, die op ongeveer 20 meter onder den waterspiegel aan den tunnelbouw te Rotterdam werken, na afloop van hun arbeidstijd weer op den beganen grond, waarna zij een warm bad krijgen en een medisch onderzoek plaats heeft. (Foto Pax Holland). Arbeidersdie niet mogen worden ontslagen. Begin Juli is onder leiding van dr. F. H. Fen- tener van Vlissingen een nationaal comité van eco nomische samenwerking in het leven geroepen, het welk zich tot doel heeft gesteld: ten eerste een doel treffende coördinatie tusschen alle bedrijfstakken en geledingen van ons bedrijfsleven (zooals handel, nijverheid, scheepvaart, landbouw, enz.) lot. stand te brengen; ten 'weede het contact met de autori teiten te bevorderen en te vergemakkelijken; ten derde aan de aanpassing, die op economisch gebied thans noodig is gebleken,leiding te geven. In verband hiermede was een der eerste op gaven, welke het comité zich gesteld heeft, zich zoo snel mogelijk een duidelijk beeld van de be staande werkloosheid te vormen, met name ten aan zien van de z.g. verborgen werkloosheid, een nieuw begrip, waar onder valt het gebrek aan werkge legenheid (voornamelijk doordat niet over de noo- dige grondstoffen wordt beschikt) voor die arbeiders, die de bedrijven ingevolge het verbod tot ontslag in dienst moeten houden. Hoe groot het aantal der genen is, dat onder deze categorie valt, is niet vast te stellen uit de cijfers van de arbeidsbeurzen. De eenige mogelijkheid om gegevens omtrent den om vang van deze verborgen werkloosheid te verkrijgen is het instellen van een enquête onder het bedrijfs leven. Naar wij van den secretaris van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het gebied Utrecht vernemen, heeft de Kamer eenigen tijd geleden reeds een voorloopige enquête onder de voornaam ste binnen haar ressort gevestigde bedrijven ge houden, teneinde zich omtrent deze materie eeniger mate te oriënteeren en aldus de aandacht van de autoriteiten op het acute karakter van dit vraag stuk te vestigen. Het is echter duidelijk, dat het voor het verkrijgen van een volledig en duidelijk overzicht noodzakelijk is, dat een dergelijk onder zoek niet slechts regionaal, doch in de eerste plaats landelijk geschiedt. Zeer verheugend is het daarom, dat het nationale comité er in is mogen slagen om het voor de behandeling van deze aangelegenheid zoo bij uitstek deskundige centraal bureau voor de statistiek bereid te vinden, hiertoe haar medewer king te verleenen. Naar wij thans vernemen zal bovengenoemd bu reau aan het einde van deze week met de enquête naar de verborgen werkloosheid een aanvang ma ken. Het ligt in de bedoeling dit onderzoek, hetwelk zich zal uitstrekken over 1200 industrieele bedrijven en 800 bedrijven van de groep handel en verkeer, maandelijks te herhalen. Het eerste onderzoek zal eveneens duizend klei nere bedrijven uit laatstgenoemde groep omvatten. HEDEN: 12 PAGINA'S. jtdiAeletv- iramanronam^ R. P.: Minder lesuren. pag. 1 Van onzen specialen verslaggever: Een Drentsche ontginning. pag. 7 J. H. de Bois: Literaire Kantteeke- ningen. pag. 7 Gemeentebegrootingen voor 1941. pag. 2 A. J. D.: Hibiscus. pag. 7 Dr. P. H. Schroder: Met brein en browning. pag. 3 Voor de jeugd. pag. 8 Voor de Vrouw. pag. 4 Flitsen. pag. 3 Plaat van de week door P. v. d. Hem pag. 3 H. H. N. Jr.: Verweerde steenen. pag. 3 Filmsehouw: Bedrijvigheid in Neu Babelsberg. pag. 6 J. J. L.: Proviand uit eigen tuin. pag. 7 Laatste Berichten op pagina 2 I ^■üliililii»iiiiiilwliiigilillilHimiT'"T7r :iiriw«!CTnimmmwn«niiiin^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1