JlaaisU BeóMen ETALAGE-BESCHERMING EN VERDUISTERINGSLUIKEN N. V. Bouwbedrijf GEBRs. SCHIPHORST AGENDA. De verduistering 0 BURGERLIJKE STAND Twee Engelsche kruisers getroffen DONDERDAG 22 AUGUSTUS Ï94Ö HA "ARE EM'S DA G R E A T5 2 Het adres voor I VRAAGT prijs I Haarlem, Telefoon 12154 (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsclie Vakcentrale ontbonden. Bestuur besluit tot fusie met het N. V. V. AMSTERDAM, 21 Aug. Dezer dagen kwam de bestuursraad van de Nederlandsche Vakcentrale in een spoedvergadering bijeen, ter behandeling o.a. van een voorstel tot het stichten van een nieu we vakcentrale en het opheffen van de Nederland sche Vakcentrale. a De voorzitter, de heer Roos, deelde mede, dat het algemeen bestuur met algemeene stemmen be sloten had aan den bestuursraad te adviseeren het voorstel te aanvaarden. Na besprekingen diende de afgevaardigde van de C.B.P.T.T., de heer Van Giessel, de volgende resolutie in: „De bestuursraad van de N.V.C., zich plaatsende op het standpunt van de nood zaak om te komen tot eenheid van arbeiders, hoofdarbeiders en ambtenaren; besluit in het algemeen Nederlandsch belang deze eenheid met alle geëigende middelen te be vorderen, meer in het bijzonder door fusie met het N.V.V. en ontbinding van de N.V.C., ten einde te komen tot stichting van een nieuw vakverbond, dat alle werknemers in Nederland zal kunnen omvat ten". Deze resolutie werd met op drie na algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter wees op de groote beteekenis van dit besluit, waaraan dr. Voss, de Duitsche Commis saris voor de Nederlandsche Vakcentrale, toevoeg de. dat dit een eerste en belangrijke stap is, welke gedaan is in de richting van een sterke concentra tie der Nederlandsche vakbeweging. (Tel.) ZENDINGEN VOOR NEDERLANDSCHE GEÏNTERNEERDEN IN DUITSCHLAND. Naar het A.N.P. van bevoegde zijde bericht, moet de mededeeling in de couranten verschenen betreffende correspondentie en verzending van postpakketten aan Nederlandsche geïnterneer den in Duitschland aldus worden opgevat, dat tct nu toe slechts het adres van de in Duitschland aangehouden Nederlanders gekend is, nl. Hag XIII, Wulsburg bei Weissentourg Bayern. (Ilag is gelij k Internierungslager Ten overvloede zij de aandacht er op geves tigd, dat correspondentie en postpakketten voor deze geïnterneerden moeten worden aangebo den bij de postkantoren. Men begrijpe dus goed, dat eerst wanneer het interneeringsadres van de in Nederland, als re presaillemaatregel tegen de interneering van Duitschers in Nederlandsch-Indië, aangehouden Nedex-landers bekend zal zijn, correspondentie en verzending van pakketten aan hen mogelijk wordt Zoodra zulks het geval is, zal hiervan on middellijk nadere bekendmaking volgen. Bij hun aankomst in Wcenen werden dc man schappen uit Narvik, die verlof hadden gekregen, enthousiast ontvangen. De verwelkoming aan het station. (Foto Weltbild.) Heden: DONDERDAG 22 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, 2 uur en 7.30 uur. Gem. Concertzaal: H.O.V. Propaganda-volks- coneert, 8 uur. Begijnehofkapel: Laatste Opwekkingssamenkomst, 8 uur. Alle dagen: Gebouw H.K.B., Tempeliersstraat, H.K.B.-caba- ret. Frans Hals Museum: Kamermuziekmiddag 2.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schifders 104 uur VRIJDAG 23 AUGUSTUS. Nederlandsche Circusrevue: Paviljoenslaan, 2 uur en 7.30 uur. Zon onder 8.51 Zon op 6.35 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. De Nederlandsche Dagbladpers. Besluit tot doorvoering der voorgenomen plannen. De vereeniging van directeuren en uitgevers van dagbladen „De Nederlandsche Dagbladpers" hield gisteren te 's-Gravenhage haar jaarlijk- sche algemeene vergadering, waarin 62 leden, vertegenwoordigend de overgroote meerderheid der Nederlandsche dagbladen, aanwezig waren. Het bestuur deed in deze vergadering verslag van zijn werkzaamheden in de laatste maanden en lichtte zijn standunt t.o. van de bestaande situatie en zijn plannen voor den nieuwen tijd uitvoerig toe. De vergadering sprak haar vertrouwen in het bestuur uit en gaf met 47 tegen 7 stemmen het bestuur, dat zich uiteraard van stemming ont hield, volmacht op de voorgenomen wijze met doorvoering zijner plannen, o.a. gericht op de onverwijlde instelling van een Nederlandschen Persraad in samenwerking met den Ned. Jour nalistenkring, den Raad van Voorlichting en de daarvoor eventueel in aanmerking komende an dere instanties door te gaan. De' heer P. W. Peereboom, die periodiek aftrad, werd tot be stuurslid herkozen. Voorts werd de heer H. Kuypers, die onlangs is afgetreden als directeur van de Maasbode, we gens zijn vele en groote verdiensten jegens de vereeniging, waarvan hij een der oprichters is, tot eerelid benoemd. Aan het slot dér vergadering, waarin nog ver schillende belangrijke bedrijfsaangelegenheden werden behandeld, werd uit de vergadering den voorzitter, den heer J. W. Henny, ter gelegen heid van zijn tienjarig voorzitterschap warme hulde gebracht voor zijn voortreffelijke leiding en voor het vele dat hij gedurende zijn voorzit terschap in het belang der Nederlandsche pers heeft tot stand gebracht. JONGETJE VERDRONKEN. Woensdagmiddag één uur kwam een bewoner van een perceel aan de Tuinstraat te Haarlem aan de politie mededeelen, dat zijn 2j^-jarig zoontje Hendrikus, die met een autoped in het Kenau park had gespeeld, vermist werd. Een onbekend jongetje had verteld, dat hij in het water van den Kinderhuissingel gevallen zou zijn. De politie stel de onmiddellijk een onderzoek in en ging in den Kinderhuissingel dreggen. Inderdaad werd het kind ongeveer half twee naar boven gehaald. An derhalf uur lang heeft men de kunstmatige adem haling toegepast, maar tenslotte kon een dokter van den Geneeskundigen Dienst niet anders dan den dood constateeren. Het lijkje werd per zieken auto naar de Maria-Stichting vervoerd. N. S. B.-vergailering tc Amsterdam. Spreker was de heer Vlekke. Woensdagavond heeft de Nationaal Socialisti sche Beweging in de groote zaal van Bellevue te Amsterdam een openbare kringvergadering gehouden. Spreker van den avond was de heer Vlekke, die sprak over het verleden, het heden en de toekomst van ons volk. Spreker betoogde dat we op het oogenblik een grootschen tijd beleven. Hij bracht vervolgens het ontstaan van de Nat.- Soc. beweging in herinnering. De leider van de beweging wilde in ons land een gelijke groot- sche beweging brengen als in Italië. Spreker geeselde fel de democratie, welke de schuld was van het verloop der vijf dagen oor log. Voor 15 Mei werden de leden der N.S.B. veracht als landverraders, na 15 Mei leven zij in een herboren land. De Duitscher Willem van Oranje Nassau heeft het Nederlandsche volk uit de Spaansche tiran nie verlost. Thans heeft wederom een Duit scher, een zoon van de Oostmark, ons land verlost uit de tirannie van het Joodsche kapitalisme. Misschien zal eens naast het standbeeld van Wil- dem de Zwijger het standbeeld van Adolf Hitler komen te staan. Ons volk, zoo ging spr. verder, is een trouw volk. Het gaat niet gemakkelijk over tot iets nieuws, de trouw aan de oude leiders brengt thans het volk in groot gevaar. Misbruik hiervan maken de leiders van de Nederlandsche Unie. Colijn heeft uit de school geklapt, .zoodat men weet hoe deze unie is ontstaan en gegroeid. Zij die voor 10 Mei geen vinger hebben uitgestoken om het volk te verlossen, willen hun baan hou den en dienen zich thans aan in een nieuw pakje. Het is E. D. D. in ander costuum. Een ander gevaar is de ondergrondsche geest in het volk. Zelfs Cölijn heeft toegegeven dat Duitschland op het continent overheerschend zal zijn. De democratie komt niet terug. Na de pauze beantwoordde spreker eenige schriftelijk gestelde vragen. (A.N.P.) HAARLEM, 22 Augustus. Ondertrouwd 21 Augustus: A. Hoeben en A. F. Groen; A. Smit en J. G. Smit. Getrouwd 22 Augustus: G. Vos en C. M. van Damme. Bevallen 20 Augustus: H. GroenendaalKetelaar, z.; M. A. TerhorstLetanche, z.; 21 Augustus: M. DolléSchipper, z.; M. de VriesTromp, z.; A. LouisseBaas, d.; J. GorterZomer, z.; A. M. Uittendaalvan Os, d.; 22 Augustus: L. van Oosten Weber, d. Overleden 19 Augustus: K. van Domselaar, 53 j., Jacobstraat; 20 Augustus: E., 2 m„ d. v, N. Stroet, Hoogerwoerdstraai21 Augustus: F. J. Martens, 59 j., Doelstraat; H.( 2 j., z. v. H. Veen, Tuinstraat. Japanschc gezant in Nederland weer in Tokio terug. Vast vertrouwen in de Duitsche eindoverwinning. TOKIO, 22 Aug. (D.N.B.) De uit Nederland naar Japan teruggekeerde gezant Ishii heeft in> eenige persgesprekken zijn stellige vertrouwen in de Duitsche eindoverwinning uitgesproken. Gevraagd naar zijn indrukken over het leven in Nederland verklaarde hij. dat Duitschland «Je Ne derlandsche tradities eerbiedigt en de Nederland sche bevolking goed en vriendelijk behandelt. De rijkscommissaris rijksminister Seyss-Inquart heeft terstond de vereischte maatregelen genomen. Hij heeft daarbij elke kwetsing der gevoelens van de Nederlanders vermeden en grooten tact getoond. Er heerscht in het land volkomen rust. De zaken bedrijven en industrieele ondernemingen wer ken als tevoren. Joden uit den militairen dienst in Roemenië ontslagen. Zij worden opgenomen in den Arbeidsdienst. BOEKAREST, 21 Augustus (D.N.B.) Het Roemeensche ministerie van .Oorlog deelt mede, dat op 22 Augustus alle Joden uit den militai ren dienst worden ontslagen. Tegelijkertijd heeft het ministerie van Oorlog besloten, dat de uit den militairen dienst ontslagen Joden onverwijld worden opgenomen in den arbeidsdienst. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Een inbraak in Heemstede. TEGEN VERDACHTE 4 JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. In den nacht van Zaterdag 31 Maart jl. op Zondag werd in een huis aan den Heerenweg te Heemstede ingebroken. Er werd een hoe veelheid tafelzilver ter waarde van ongeveer f 280.gestolen en voorts werden een kanten- kleed en 5 distributiekaarten vermist. Een gedeelte van het tafelzilver werd gevonden bij een leenbank in Amsterdam. Hedenmorgen verscheen de persoon, die van de zen diefstal wordt verdacht voor de Arr.-recht- bank te Haarlem. De verdachte ontkende iets met den diefstal uit staande te hebben. Een agent uit Heemstede kwam als eerste getuige. Hij verklaarde dat de dader zich toegang tot het huis had verschaft door 'te spanjo- letsluiting open te horen. Van het voetspoor van den dader was een afdruk gemaakt l}eze afdruk klopt met den schoenafdruk van den verdachte. De verdachte moest zijn schoen uittrekken en deze aan den president overhandigden. Officier: Zijn het ook dezelfde schoenen, die u tijdens de inbraak aan had? Verd.: „Ik heb met de heele inbraak niets te maken. Deze schoenen had ik aan toen ik werd aangehouden". Het zilver werd aangetroffen bij een Bank van Leenirg te Amsterdam. De agent had gezien dat het zilver in een poets doek 'en theedoekWasT gewikkeld. De zuster van den verdachte werd daarop ondervraagd. Zij her kende toen de doeken positief als aan haar beihoo- rend. De verdachte merkte op dat zijn zuster hem nooit zulke nieuwe doeken zou geven. Hij zei wel eens dergelijke doeken te hebben gekregen. Een jaar of 8 geleden had verdachte ook een spanjolet opergeboord. De verdachte heeft in totaal bijna 26 jaar geze ten. De bewoner van het huis, waar de inbraak ge pleegd was, verscheen vervolgens als getuige. Zijn vrouw hoorde in den nacht van schavend ge luid en maakte haar man wakker. De man sloeg daar echter geen acht op doch den volgenden morgen ontdekte hij dat er ongenoode gasten waren geweest! Het teruggevondene is een gedeelte van wat vermist is. Mevrouw keek uit het raam en zag iemand loo- pen doch dacht dat het een agent was. Zij hoorde een plof toen ze zich weer ter ruste had begeven. De hond was den volgenden dag suf, hij was. abnormaal. De zuster van den verdachte verklaar de dat haar broer bij haar logeerde, toen hij uit de gevangenis kwam. Pres.: „Daar liggen twee doeken op de tafel. Herkent u die doeken? Getuige: „Ja, die zijn van mij. Mijn broer vroeg een doek voor zijn schoenen en om zich te wasschen." Verdachte: „Mijn zuster moet zich vergissen. Zij geeft nooit nieuwe doeken." De getuige blijft bij haar verklaring. De p'andhuishouder van een bank van leening, herkende den man, die het zilver had gebracht, van een hem getoond portret. Ter zitting verscheen ook deze getuige. Hij achtte de gelijkenis van den man, die het zilver kwam brengen, met den verdachte zeer groot. De verdachte ontkende op de bank van leening te zijn geweest. Van het portret herkende getuige den verdachte ook thans nog definitief. De officier noemde den verdachte een spanjolet specialist en eischte tegen hem 4 jaren gevange nisstraf. De raedsman mr. H. E. Prinsen Geerligs wees erop dat vergissingen bij herkenningen zeer wel mogelijk zijn. Ook de herkenning van verdachte door den pandhuishouder is twijfelachtig, want thans herkent de pandhuishouder verd. niet met zekerheid. De vrouw heeft ook een tijd getwij feld aan de herkenning der doeken. De verdachte kan op tal van manieren als medeplichtige betrok ken zijn geweest, doch dat hij de inbraak heeft ge pleegd is niet bewezen. Uit de voetafdruk zijn ook geen vaste conclusies te trekken, want verdachte heeft 'n normalen voet en aan den afdruk zijn geen bijzondere kenteekenen. Alle aanwijzingen zijn van twijfelachtige waarde. Bovendien: waar is de kanten doek gebleven, waar is de rest van het zilver, waar zijn de brood kaarten? Pleiter vermoedt dat verd. met een deel van het zilver iets heeft te maken gehad, dat hij zich wel aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt, maar niet aan het ten laste gelegde -feit. Pleiter vroeg derhalve vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. VEREENIGING VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Ter vervulling van de vacature in het Bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haar lem, ontstaan wegens periodieke aftreding van den heer B. F. Enschedé die niet herkiesbaar is heeft dit bestuur de volgende aanbeveling inge zonden: 1. ir. H. J, M. Bekkers te Heemstede, en 2 ir. H. F. Ott de Vries, te Haarlem. en W. verzoeken den Raad, tot benoeming over te gaan. Italiaansch legerbericlit ERGENS IN ITALIë, 22 Augustus. (Stefani) Weermachtsbericht no. 75 van het Italiaanscbe hoofdkwartier luidt als volgt: Een van onze luchtafdeelingen heeft de militaire doelen van Gibraltar gebombardeerd. Een van onze vliegtuigen is niet op zijn basis teruggekeerd. In het oostelijke deel van de Middellandsche Zee heeft een van onze torpedojagers een duikboot tot zinken gebracht en heeft een van onze duikbooten een torpedojager in den grond geboord. Een vijandelijke vlootafdeeling bestaande uit kruisers is in het oostelijke bekken van de Middel- landsdhe Zee door onze luchtafdeelingen achter haald en aan een hevig bombardement onderwor. pen. Twee kruisers blijken verscheidene malen getroffen te zijn. Al onze vliegtuigen zijn op hun punten van uit gang teruggekeerd. In Oost-Afrika is een Engelsch vliegtuig door onze dubats te Cocacia (Kenya) neergehaald. Uitbreiding „Huis te Zaanen". B. en W. van Haarlem schrijven aan den Raad': Op verzoek van den Directeur van de Stads- bibliotheeek en leeszaal is nagegaan in hoeverre er mogelijkheid van uitbreiding van het Huis te Zaa nen aanwezig was ten behoeve van het daarin ge vestigd filiaal van gemelden tak van diénst. Het gevolg daarvan is geweest, dat te dezer zake een plan is opgemaakt, waarbij het mogelijk bleek, in de- bestaande ruimte een voldoende hoeveelheid boekenplanken op de verdieping te plaatsen, waar door aan de behoefte voor vele jaren kan worden voldaan. Hiervoor moet de vloerconstructie wor den verzwaard en de trap naar de eerste verdie ping worden gewijzigd, en moeten tusschenwanden worden uitgebroken. Voorts dient de ingang ver plaatst te worden om een uitbreiding van de lees zaal, door biitrekking van de tegenwoordige vesti bule. mogelijk te maken. Wij zijn van oordeel dat het aanbeveling ver dient deze verbouwing totstand te brengen. Daar door zal het gebouw in zijn geheel behoorlijk wor den benut en in zijn ouden hoofdvorm onaan getast een levend onderdeel van zijn omgeving blijven. De aan deze verbouwing verbonden kosten, in clusief die voor aankoop van nieuwe boekenstel- lingen, zijn geraamd op f 12.646.Hierbij merken wij op, dat tengevolge van ujtgesteld onderhoud aan het gebouw, bij deze* raming ook op een hooger bedrag voor het thans tegelijk uit te voeren onder houdswerk moest worden gerekend. Een deel van deze onderhoudskosten is echter nog te voldoe" uit den post volgno. 803b der begrooting voor 1940. Mede in verband met het feit, dat wij ter bespa ring van pl.m. f 2.500.in dit geval meenen te kunnen volstaan met gebruikmaking van stellin gen uit voorraad, zal voor bovengenoemd doel nog noodig zijn: a. voor de verbouwing c.a. f 10.632,50 b. voor boekenstellingen 620, Totaal f 11.252,50 of rond f 11,255.—. Wij stellen u voor dit bedrag te onzer beschik king te stellen. Groote hoeveelheid koffie in de Naar de „Tel." meldt, heeft de Amsterdamsche politie bij een importeur in de hoofdstad wegens overtreding van de Prijsopdrijvingswet, een groo te partij ongebrande koffie van ongeveer 400.000 K.G. in beslag genomen. Op 5522 balen onge brande koffieboonen van allerlei soorten, opge slagen in drie groote pakhuizen van den impor teur, ligt thans beslag, in afwachting van de ge rechtelijke maatregelen, die tegen den impor teur zullen worden genomen, omdat hij een veel hoogeren prijs berekende dan geoorloofd is. Ongebrande koffie, die in Februari van dit jaar nog slechts 18 a 20 cent per pond kostte, en later verkocht mocht worden voor 24 cent per pond, bracht hij plotseling voor 34V2 cent per pond in den handel. Koffie, die voor 29 cent per pond aan den grossier of winkelier mocht wor den afgeleverd, verhoogde de importeur tot 38V2 cent, terwijl hij den prijs van een andere soort van 30 cent op 36 cent per pond bracht. Bij de ze prijzen moet men bedenken, dat de koffie in on g ebranden toestand door den importeur werd geleverd, zoodat de winkelier ook nog de vermindering aan gewicht van ca. 20 pCt. voor zijn rekening nemen moest. De prijs, waarvoor de winkelier ten slotte zijn gebrande koffieboonen in den winkel kreeg, bedroeg, met nog verschil lende andere lasten, ongeveer 60 a 65 cent per pond. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 22 Augustus 1940. Valuta's (schriftelijke en. tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.84—42.92 Bankpapier: New York I.86V2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.7644.94 HEEMSTEDE Regeling Luchtbeschermingsdienst. B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: De Burgemeester heeft Dinsdag van den Com mandant van den Opbouwdienst te 's-Graven hage een rondschrijven ontvangen, gedagteekend 16 Augustus j.l., waarin wordt medegedeeld, dat aangezien de praktijk heeft geleerd, dat het vrij- willigerssysteem, waarop de organisatie van den luchtbeschermingsdienst is gebaseerd, niet ge heel voldoet, besprekingen vanwege den Secreta ris-Generaal van Binnenlandsche Zaken met hem er toe hebben geleid, dat voor de luchtbescher mingsdiensten personeel van den Opbouwdienst zal worden bestemd. De kosten voor legering komen ten laste van de gemeenten, alsmede geringe kosten voor ge bruik van rijwielen. Allereerst komen in aanmerking, zij die in de gemeenten woonachtig zijn, terwijl bij de indee ling zooveel mogelijk ouderen en gehuwden voor rang moeten genieten. Wij hebben over deze aangelegenheid onmid dellijk overleg gepleegd met het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in deze gemeente, die van oordeel was, dat van deze diensten alleen gebruik dient te worden gemaakt ten behoeve van den luchtwachtdienst op de Belvédère, welke ?Oo,db«!«daa"°o b 3 1 larrc*-"-—' (Adv. Ingez. Med.) dienst reeds verschillende maanden door ver- schillende ingezetenen vrijwillig zoowel overdag als bij nacht wordt vervuld en waarmede perma nent moet worden doorgegaan. Op den duur is het wel zeer bezwaarlijk deze diensten van de inge zetenen te blijven eischen. Tegen het vervullen van de overige vrijwillige diensten bestaat geen bedenking. Voor dezen luchtwachtdienst wordt het wenschelijk geacht van het personeel van den Opbouwdienst gebruik te maken. In samenwerking met Haarlem, Bloemendaal en Bennebroek zou het mogelijk zijn daarvoor een voldoend aantal per sonen aangewezen te krijgen. Voor deze gemeente worden daarvoor 10 personen noodig geoordeeld. De kosten worden geraamd op f 40 per week, ter wijl voor eenige verwarming, op de Belvédère voor de aldaar dienstdoende pos+ een bedrag van f 7 per week wordt noodig geacht. Wij verzoeken Uwen Raad ons te machtigen deze regeling te treffen en daarvoor het benoo- digde crediet te willen verleenen. GEMEENTERAAD. De agenda voor de hedenmiddag te houden ver- gadering van den Gemeenteraad is nog aangevuld met een negende punt: regeling Luchtbescherming;- dienst. BLOEMENDAAL Jeiifffltojirnooi op „Duinwijk". Door de directie van het Tennispark Duinwijck zijn van Maandag tot en met Woensdag jeugd- tenniswedstrijden uitgeschreven, waarvoor 50 kin deren hadden ingeschreven. De uitslagen zijn: Mixed 1114 j. en 1416 j. Demi-finales: Mej. v. der Tuin en de Vita— mej. Verschoor en Goemans 61. 62." Inge en Hans Markus—juffr. Vermaat en Fuyk 6—1, 6—3, 9—7. Finale: mej. v. d. Tuin en de VitaInge en Hans Markus 61. 64. Heeren-single 1114 j. Demi-finale: HanaLoohuis 61, 75; Hans MarkusHulsen 61, 64. Finale: Hans MarkusHana 61, 75. Dames-double 1114 j., 1416 j. Demi-finale: Inge Markus en Dolly Ketelaar— Vermaat en Swanefelt 64, 36, 61. Fietje Mulder en Wimi KoolMarly Hagnauer en N. de Crauw 63, 57, 62. Finale: Inge Markus en Dolly KetelaarFietje Muiter en W. Kool 6—3, 6—3. Heeren-single 1 16 j. Demi-finale: René de VitaKondngs 63, 2—6, 1210, Barmee—Kamerbeek 810, 63, 60. Finale: R. de VitaBarmee 1311, 64. Heeren-double 1114 j., 1416 j. Demi-finale: Hekker en BarmeeJonkman en Krakenberger 62, 119. Krakenberger en Jonk manVan Hulsen en Jonkman 61, 61, Finale: Krakenberger en JonkmanH-ekker en Barmee 63, 64. Dames-single 1114 j., 1416 j. Demi-finale: Mara VermaatInge Markus 26, 6—4. 7—5: W. v. d. Tuin—R. Lolkus 6—1, 6—2. Finale: W. v. d. TuinM. Vermaat 62, 64. Na afloop van de wedstrijden werden de kin deren onthaald op een gebakje en chocolade i deelde de directeur van het Tennispark, d<e heer E Goldberg de prijzen uit, die bestonden uit medail les en zilveren lepeltjes. NOG JUIST OP TIJD. Het gebeurde bij den overweg op de Kleverlaan, waar twee dubbele slagboomen zijn. De overwegwachter laat eerst een slagboom neer en dan niet den boom recht er tegenover, maar c tegenovergestelden aan de andere baan. Wie dan op den spoorweg is, kan nog wegkomen door schuin over te steken. Maar voor ons tweetal dat misschien samen s jaren telde, was dit te ingewikkeld. De een duwde het wagentje, de andere liep er naast en hield het handvat vast. En toen ze op de baan waren en de boom voor hen daalde, bleven ze verwezen staan. Het publiek bemoeide zich er mee en riep hun toe door te loopen. Maar niets hielp. Ze stonden en bleven staan, mi gevangen, want ook de andere boomen waren neer gelaten. Gelukkig was de overwegwachter oplettend. Elk moment kon de trein aankomen en toen ook zijn geroep geen beweging in het groepje bracht, snelde hij naar beneden en bracht het tweetal in veiligheid. Toen ging het rustig met het wagentjè verder, en alleen de harten van den baanwachter en van het publiek klopten nog snel, toen even later de trein voorbij daverde HET MILITAIRE HUIS WORDT ONTRUIMD. Het Militaire Huis aan de Zomerzorgerlaan wordt ontruimd. Van September 1939 af is het een gezellig tehuis geweest, waar honderden militairen hun vrijen tijd op prettige wijze konden doorbrengen. Ook na den oorlog bleef het dienst doen, zij het op bescheidener wijze, omdat - in Overveen nog steeds militairen gelegerd zijn. Nu wordt het geliquideerd en het meubilair ver huist naar „Kareol" en „Duinlust". De betrokken commissie, gesteund door gemeente en burgerij, heeft hier mooi werk verricht, dat door de militairen op hoogen prijs werd gesteld. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. E. EvertsGodard, z.; E. C. IngenRuwers, d. Ondertrouwd: J. H. M. Lohman en N. J. M Schrikker; M. G. Martens en P. W. Schmidt; T. C. Dijxhoorn en E. A. Gunning; C. J. Bots en J. G. I' de Wit. Getrouwd: C. Schellinger cn S. C. A. Kooijmant W. van der Velden en A. Reichman. Overleden: M. J. Meijer, 83 j.; J. de Puijt, 79 j.l H. A. G. Tetteroo, 73 j., wed. van Th. Goemans. BEVERWIJK HET ONGEVAL AAN DEN ALKMAARSCHEWEG, Eén der slachtoffertjes, de 6-jarige C. v. Rooit van het ernstige ongeluk aan den Alkmaarsche- weg is gisteravond in het St. Anthoniusziekenhuis te IJmuiden aan de opgeloopen verwondingen overleden. De andere patiëntjes maken het naar omstan* digheden goed. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Haring f 28—f 21: Makreel f 27.50—f 15: Gul 1 40f 35; Middel schol f 37: Zetschol f 22.50, leine schol f 42.50—f 36. Alles per 50 kilo. Zoetwatervisch. Snoekbaars f 0.63—f 0.57; Snoei f 0.36, per K.G.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2