FLITSEN Textiel-moeilijkheden. DANSSCHOOL W.FORTGENS De kaasregeling. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1940 HA'AREEM'S DAG BEAD" 3 „De Europeesche boerenstand heeft een gemeenschappelijken arbeid". Een bijzondere inzending op de Utrechtsche Jaarbeurs. GRAVENHAGE, In de gisteren gehouden lersconferentie heeft de Reichshauptabteilung- eiter des Reichnahrstands Freiherr de Marees 3n Swir.deren een overzicht gegeven van de jjzondere inzending van den rijksboerenstand ip de komende Jaarbeurs te Utrecht. Hij sprak Js volgt: In de overtuiging, dat het werk van den rijks- loerenstand Jleichsnahrstand") ook voor de feaerlandsehe landbouwers van groot belang 5, x,al de rijksboerenstand met een bijzondere uzending, in samenwerking met den rijkscom- nissaris voor de be-zette Nederlandsche gebie- en. groep voedselvoorziening en landhuishoud- iinde, op de jaarbeurs in Utrecht een deel van jjn arbeid toonen. De rijksboerenleider R. (Talther Darre heeft in 1933 in den rijksboeren- tand den geheelen Duitschen boerenstand en Jle bij de bewerking en verdeeling van land- Kjuwproducten betrokken instanties onder lei- Ung van boeren bijeengebracht door twee fun- lamenteele wetten, de „Reichserbhof"-wet en ie wet over de marktordening, een begin ge naakt met de opheffing van den Duitschen boer lit den grootsten nood. Ik zou op deze plaats een kort overzicht wil- en geven over de taak van den rijksboeren- tand. De rijksboerenstand is verdeeld in drie jroote arbeidsgebieden: 1) De eerste hoofdafdeeling ,,de mensch" ïoudt zich bezig met de cultureele en met de Fereldbeschouwing samenhangende opvoeding tan en de zorg voor de boeren en landarbeiders, [n de overtuiging, dat een volk slechts gezond an blijven, als aanwezig is een kinderrijk, van pader op zoon bekwaam en te allen tijde met len grond verbonden boerengeslacht, riep de ijksboerenleider om dit doel te bereiken de jteichserbhof'-wet in het leven, die het boeren- jedrijf ondeelbaar, onvervreemdbaar en onbe vaarbaar maakt. 2) Het tweede groote arbeidsgebied houdt ich bezig met de boerderij. Hieronder zijn te ferstaan alle vraagstukken betreffende de voort- jrengselen van landbouw en veeteelt. In 1934 ïeeft de rijksboerenleider R. Walther Darre een oproep gedaan voor den productieveldslag. De weren hebben aan dien oproep van den rijks- joerenleider tot verhooging van de productie zoo [rif gehoor gegeven, dat men er in slaagde, het aandeel van de zelfvoorziening met voedings middelen van 65 pet. in 1928 tot 84 pet in ,939 te verhoogen. De aankoop van landbouwmachines steeg hier- van 136 millioen R.m. in 1'933 tot 593 mil- lioen R.m. in 1939. Het verbruik van kunstmest ■ees in die periode van 2.4 millioen tot 4.7 mil- loen ton. 3) De derde hoofdafdeeling houdt zich bezig met de marktregeling. De Rijksboerenstand om vat niet alleen de producenten, doch ook de jerdeelers van voedingsmiddelen. Deze samen voeging was de voorwaarde voor een geordende iroductie en distributie. De middelen der marktordening waren de 'astgestelde prijs, de ordening van de markt- listricten en de beheersching van de geheele iroductie, de voorraadvorming inbegrepen. Van lit werk van den Rijksboerenstand vindt u ilechts een klein deel op de Utrechtsche jaar- leurs, en wel uit de arbeidsgebieden van af- leeüng 2 en 3 van den productieveldslag en de narktordening. Zoo zal den Nederlandschen loeren in het bijzonder interesseeren de repor tage over de vervanging van buitenlandsche voedingsmiddelen door de gestegen binnenland- iche productie. 45 pet. van den invoer van de ge- amenlijke voedingsmiddelen en 67 pet. van den nvoer van voedingsgranen heeft Duitschland in :es jaren door een verhoogde productie van melk boter en vleesch verhoogd. De ..Reiclisnahrstand" heeft in samenwerking met Nederlandsche takken van dienst een infor matieve afdeeling ingericht op het gebied van moderne Duitsche en Nederlandsch landbouw machines. In Duitschland zijn juist op dit ter rein de laatste jaren belangrijke vorderingen gemaakt. De ordening van de markt is een instrument, van het economisch beleid, dat niet slechts den Duitschen boer ten goede komt. maar den land bouwers van alle landen, waarmede Duitschland goederen ruilt. De Rijks-boerenleider heeft er van het begin van den arbeid van den „Reichs- nahrstand" af naar gestreefd, met den Europee- schen boerenstand een nauwe werkgemeenschap aan te gaan, Pas de ordening van de Duitsche markt met haar vastgestelde prijzen en het be leid ten aanzien van de voorraden verschaften de mogelijkheid om aan te nemen, dat ook de producenten van de buitenlandsche boeren in stijgende mate zouden kunnen worden afgeno men tegen prijzen, welke voor die boeren loo- nend zijn en een gestadige voortzetting van hun bedrijven mogelijk maken. Duitschland is be reid, deze samenwerking met den Nederland schen boer in nauwer verband voort te zetten. Het succes dat het samengaaan van ordening der markt en de productieveldslag hadden, blijkt wel uit het feit, dat de opbrengst van den totalen verkoop der Duitsche landbouwproducten van 63 milliard R.m. in 1932 tot 10,8 milliard R.m. In 1939 is gestegen. Het opvoeren der productie van voedingsmid delen is een taak welke den geheelen Europee- schen boerenstand samenbrengt in een gemeen schappelijken arbeid. De Duitsche en de Neder landsche boer zijn daarbij in de gelegenheid, dit streven door wederzijdsche uitwisseling van ervaring sterk te bevorderen en bij te dragen aan de welvaart der beide volken. Het stimulee- ren van deze samenwerking is de taak van de bijzondere inzending van den „Reichsnahrstand" op de Utrechtsche Jaarbeurs. (A.N.P.) ALGEMEENE KUNSTZIJDE UNIE N.V. De directie van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V, deelt mede, dat in de gisteren gehouden ver gadering van den raad van commissarissen werd be sloten de algemeene vergadering te houden op 25 September 1940 te Amsterdam. Het reeds vroeger gepubliceerde voorstel tot uit kering van 4% dividend op de gewone aandeelen Werd in zooverre gewijzigd, dat daar aan werd toe gevoegd, dat van het dividend 2% direct betaal bar zal worden gesteld en de rest eerst opvorder- baar zal zijn wanneer en naarmate het, hetzij in eens, hetzij in gedeelten, door den raad van com missarissen zal zijn betaalbaar gesteld. Dit besluit is genomen naar aanleiding van het bekende feit, dat een belangrijk deel der geldmid delen in het buitenland is geblokkeerd. Patrijzenjacht Maandag open. - Volgens een officieele bekendmaking gaat de patrijzenjacht op Zondag 1 September open. Daar volgens de jachtwet des Zondags niet ge jaagd mag worden, bete eken t dit dus. dat op Maandag 2 September voor het eerst op hoenders mag worden. Kinkersfraafbom onschadelijk gemaakt. Naar een open veld vervoerd en tot ontploffing gebracht. De bom-ellende is in Amsterdam weer voor bij. Het projectiel, dat in het perceel 43 van de Kinkerstraat ingeslagen was, is thans verwijderd en onschadelijk gemaakt. Nadat manschappen van den stut- en sloopdienst in de ochtenduren den door een explosie kapot geslagen vloer hadden op geruimd, heeft de Oberfeuervverker Blumberg het gevaarlijke voorwerp in het begin van den mid dag uit het huis in een van de nieuwe kleine wa gentjes van de politie overgebracht. Met dezen wa gen is de bom naar de grens van Amsterdam ver voerd. Het transport, dat de route Kinkerstraat- Postjesweg volgde, werd langs den circa vier kilo meter langen weg begeleid door een groot aantal motoren met zijspan van de hoofdstedelijke politie. Het vervoer naar den Hoofdweg is zeer vlot ver loopt. De politie had reeds tevoren maatregelen getroffen, opdat de omgeving volledig vrij van nieuwsgierigen was. In ongeveer tien minuten was men dan ook aan den Hoofdweg aangekomen, waar het projectiel op de zandvlakte onschadelijk ge maakt zou worden. Ook hier was de omgeving ge heel afgezet. Er was een gat gegraven, waarin de bom werd neergelaten. Het gat werd vervolgens met zand opgevuld. Omstreeks vijf uur in den na middag werd de lont aangestoken. Vijf minuten la ter volgde een doffe plof. Wolken stof en gruis stegen op, daarna stilte, slechts verbroken door de stemmen der toeschouwers. Direct stroomde het publiek toe, doch naderen van de plaats van ont ploffing werd door de motorbrigade van de politie verhinderd. Desondanks kon de jeugd zich nog in het bezit stellen van bomscherven als aandenken aan een 15-tal spannende dagen. GROEPEN DER PARTIJ VAN MAJOOR KRUYT SLUITEN ZICH BIJ VAN RAPPARD AAN. Namens de leiding der N.S.N.A.P. leider dr. v&n Rappard, deelt men het A.N.P. mede dat tal van groepen van de partij van majoor Kruyt tot de partij van dr. van Rappard zijn toegetreden, o.a. die in de provincie Limburg, die te 's-Graven- hage, Amsterdam, Leiden. Haarlem en Zandvoort. Vorderingen wegens geleden schade. Voor welke gevallen men zich tot het afwikke lingsbureau van defensie moet wenden. Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie deelt, in aansluiting op de bekendmakingen, reeds in de pers gepubli ceerd door de advies-commissie-vorderingen en door de commissie oorlogsschade (commissie Van Leeuwen), het volgende mede: a. Rechtstreeks tot het afwikkelingsbureau van het Departement van Defensie wende men zich: 1. Terzake van vorderingen door Nederlandsche autoriteiten, gegrond op de inkwartieringswet en op de zeeschepenvorderingwet (voor zoover van het departement van defensie uitgegaan), zoomede ter zake van vorderingen door Fransche, Engelsche of Belgische troepen; 2. Terzake van hef naar het buitenland doen ver trekken of doen zinken van zeeschepen op last van militaire autoriteiten; 3. Terzake van schade veroorzaakt door het on rechtmatig medenemen van goederen door Neder landsche militairen; 4. Terzake van schade, onrechtmatig toegebracht aan personen, huizen en goederen bij huiszoeking, etc. (evenwel met uitzondering van de schade, toe-, gebracht aan de 'goederen van tijdens den oorlog ge ïnterneerd geweest zijndp nersonen); 5. Terzake van door Nederlandsche autoriteiten gevorderde, doch nadien als krijgsbuit aan den be- zettenden staat vervallen goederen; 6. Terzake van burgers, van wie persoonlijke diensten ten behoeve van de landsverdediging zijn gevorderd, (chauffeurs als anderszins) en die tijdens de bevolen diensten zijn gesneuveld of ge wond; 7. Terzake van schade, geleden tengevolge van de toepassing van de wet op den staat van oorlog en van beleg, anders dan door wegruimingen en ingebruiknemingen; 8. Terzake van wegruimingen of vernielingen door bondgenootschappelijke legers. b. De aandacht wordt er met nadruk op ge- vestig.d dat in het bovenstaande geenerlei positieve toezegging kan worden gezien tot vergoeding van de geleden schade. Voor de onder a. genoemde aangelegenheden wende men zich uitsluitend schriftelijk tot het af wikkelingsbureau van het departement van defensie le afdeeling; slechts voor spoedgevallen van perso nen buiten 's Gravenhage woonachtig mondelings Maandags, Woensdags en Vrijdags van 24 uur tot de le afdeeling van voornoemd departement, gebouw Petrolea, Benoordenhoutscheweg 7, 's Gravenhage. Als het koopen van een enkel kleedingstukje al moeilijkheden oplevert, voor hoeveel bezwaren zullen zij dan niet komen te staan, die iederen dag honderden en honderden textiel-artikelen aan den man en de vrouw brengen? Het was daarom goed gezien van de F.M.T.O., een fede ratie van de 3 vereenigingen van textielhandela ren te Haarlem een middag te beleggen, waarop alle vakgenooten. die daar behoefte aan hadden, zich door het stellen van vragen op de hoogte konden brengen van de juiste beteekenis van de voorschriften. De bijeenkomst werd in Brinkmann gehouden en werd door een groot aantal personen bezocht. Zij werd geopend door den heer H. J. Borst, die de hoofdinspecteurs van het Rijks textielbureau, de heeren Beurs, Bos en Hoogenstein welkom heette en er voorts op wees, dat op 3 October de F.M.T.O. te Haarlem een Textielcursus zal wor den geopend. Ter inleiding hield hierna de heer H. v. d. Ham een korte uiteenzetting van de distributie der textielartikelen. Hij wees op het voordeel, dat in September van het vorig jaar een Centraal Bureau voor den Inkoop van Textielwaren was opgericht, hetgeen aan de prijszetting ten goede kwam zoogoed als aan de bevoorrading. In Maart kan zelfs worden betoogd, dat de grondstoffen- voorraden. vergeleken bij September 1939, grooter waren geworden. Dat is sinds 10 Mei anders geworden. De grond stoffen voorraad is aanzienlijk geslonken. De maanden Mei en Juni kenmerkten zich door groote omzetten, hetgeen de voorraden kleiner maakte. Het draaide er dan ook op uit. dat eerst op de stamkaart moest worden verkocht, hetgeen uitliep op distributie met de puntenkaart. Nu beschouwe men dit puntenstelsel niet als de definitieve regeling. Het is slechts overgang. Later zal moeten blijken, of de puntenverdeeling billijk is, al zal men bezwaarlijk kunnen verwachten, dat er in de toewijzing bijzondere wijzigingen zul len worden gebracht, overigens realiseere men zich, dat ook bij de organisatie in de textiel- warenbranche de nieuwe koers gevolgd zal moeten worden. Hieraan werd nog een woordje toegevoegd door den hoofdinspecteur den heer E. Beurs, die even eens opmerkte, dat men niet moet verwachten, dat in de puntenwaardeering wijziging zal worden gebracht. Het is inderdaad niet prettig, voor een pyjama 50 punten te moeten vragen. „Wat moet ik met al die pyjama's doen, die geen sterveling koopt?" vraagt menige winkelier. Hij stelle zich gerust. Hij zal ook van deze goederen afkomen, hetzij op den langen duur, hetzij doordat op de extra-punten, die aan de kaarten zijn gehecht, spreciaal aan te wijzen artikelen verkrijgbaar zullen worden gesteld. De winkelier sta er voorts op, zijn punten te ontvangen. Dat is zijn voordeel. Doch aan den anderen kant hoede hij er zich voor, punten te vragen voor artikelen, die vrij zijn. Dat geeft maar klachten, waartegen, als ze grooter omvang gaan nemen, opgetreden zou moeten worden. Goederen, die niet vrij zijn en goederen die niet op punten gewaardeerd worden kunnen niet verkocht worden, dan in één enkel geval: door de speciale vergunning. Op die speciale vergun ning kan bij hooge noodzaak wat gekocht worden. Erg vrijgevig zal men er niet mee kunnen zijn, maar ze zijn noodig voor gevallen, waarin aan schaffing van kleeren in bepaalde omstandig heden bepaald noodig zijn, bijvoorbeeld door oor logsschade, diefstal, brand e.d. Voor het overige zal het Textielbureau alle mogelijke souplesse betrachten. Een naaister of een kleermaker, die geen vergunning heeft en deswege geen garen of garnituren kan betrekken, een winkelier, die bij zijn leverancier zijn voor raden niet kan aanvullen,ze doen goed, zich met een uiteenzetting van hun moeilijkheden tot het Textielbureau te wenden. Men zal zich daar be ijveren, de gerezen moeilijkheden zooveel moge lijk weg te nemen. Zoo ook, als de Presidente van het Damesnaaikransje „Ons genoegen" om twin tig klosjes garen zonder bons asjeblieft bij den winkelier komt. Dat garen mag hij zonder punten niet leveren, maar moet hij ongenoegen met een relatie riskeeren? Weer wende men zich tot het Rijkstextiélbureau: men zal de Presidente daar ter wille zijn zooveel men kan. Hierna werden diverse vragen in behandeling genomen en naar den eisch beantwoord. GROOTE HOUTSTRAAT 176, Telef. 15150 Aanvang der lessen Zondag 1 Sept. a.s. van 35 uur, van 57 uur en van 8—10.15 uur. Inschrijving en inlichtingen v.a. heden (Adv. Ingez. Med.) De twee nieuwe wijf- jes-kameelen, die haar intrede in Artis te Am sterdam hebben ge daan, zijn in de ka- meelen-weide gebracht. Vol nieuwsgierigheid werd eerst de vreemde omgeving verkend. (Foto Pax Holland) NIEUWE SERIE No. 87 Moeilijk besluit Als je in de vacantie niet goed meer weet, wat je doen moet en je aandacht wordt tegelijkertijd gevraagd voor een reclameschilder en een kraan auto, die naar een wrak onderweg is, terwijl je moeder roept, dat ze limonade voor jou en je vriendjes zal maken, als je dadelijk met ze komt. 's-GRAVENHAGE. In aansluiting op de met ingang van 28 dezer genomen maatregelen ten aanzien van den handel in kaas maakt het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd nog het volgende bekend. De op 28 Augustus 1940 aanwezige voorraden kaas, voorzoover deze grooter zijn dan 500 kg., dienen door de houders bij de Nederlandsche Zuivelcentrale, afdeeling zuivel, te worden aan gemeld op formulieren, welke door haar beschik baar worden gesteld. Voorzoover belanghebbenden zoodanig formulier op 28 Augustus niet van de centrale hebben ont vangen, dient dit alsnog bij haar te worden aan gevraagd (Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gra- venhage). Reeds thans verleent de centrale toestemming, van de kaas. die een houder op 28 dezer in voor raad of voorhanden had, ten hoogste 10% te ver handelen, te vervoeren en af te leveren. Indien 10% van den voorraad minder dan 500 kg. be draagt, mag desgewenscht ten hoogste 500 kg. worden verhandeld, vervoerd of afgeleverd. Alvorens kaasproducenten en kaashandelaren tot het verhandelen van kaas overgaan, zullen zij goed doen, de nadere mededeelingen van de cen trale, welke reeds verzonden zijn, af te wachten, opdat zij volledig kunnen rekenen met de be palingen en niet het gevaar loopen een overtre ding te begaan, daar op de naleving van deze be palingen zeer streng zal worden toegezien en in geval van overtreding streng zal worden opgetre den. Botsing van twee goederentreinen bij Zw olle. ZWOLLE. 28 Aug. (A.N.P.) Tengevolge van onoplettendheid van personeel van het ran geerstation te Zwolle zijn vanmorgen twee goe derentreinen, één komende van en één gaande in de richting naar Zwolle even voor de spoorbrug over den IJsel aan den Zwolschen kant met el kaar in botsing gekomen. Door den schok viel een postrijtuig uit de rails. Deze wagen werd to taal verbrijzeld. Een goederenwagen geladen met tomaten werd eveneens ernstig vernield. Tienduizend tomaten werden over de lijn verspreid. Een andere goederenwagen, eveneens geladen met tomaten, werd minder ernstig be schadigd. Twee leden van het spoorwegpersoneel, die als passagiers in den trein naar Zwolle de reis meemaakten, werden licht gewond. Zij ken den, na ter plaatse te zijn verbonden, naar Zwol le worden overgebracht. -Door deze botsing werden de beide lijnen van 5ln naar de IJselbrug gestremd. Het spoorwegver keer heeft een groot deel van den dag hiervan ernstig hinder ondervonden. Terstond na de ont sporing begon personeel van het station Zwolle onder leiding van den hoofdstationchef, den heer Dekker met het opruimingswerk. Na eenige uren zwaren arbeid was het zoover gevorderd, dat het reizigersverkeer kon worden hervat. De reizigers werden met afzonderlijke treinen tot de plaats van het ongeval gebracht, waar zij moesten overstappen. Hedenmiddag omstreeks twee uur had men beide lijnen vrij. PERSONALIA Voor het Mercurius-examen Engelsche Handels correspondentie slaagde mej. M. van Oort te Haar lem, leerlinge van den heer J. J. May, leeraar En- gelsch en Fransch. Voor het examen ter verkrijging van het Mer- curius-diploma slaagde voor Nederlandsche Han delscorrespondentie de heer M. Th. Kloos, te Haarlem. DE BEKEURINGEN Vijftien wielrijders te Haarlem, die geen teeken gaven dat zij van richting wilden veranderen, kre gen Woensdag een bekeuring. Dit geschiedde ook met negen fietsers, die zonder behoorlijk afge schermde lantaarns of zonder licht en acht, die niet rechts reden. Vijf inwoners kregen een pro ces-verbaal, wier huizen niet tegen lichtuitstraling beveiligd waren. ONVERWACHT DEN WEG OVERGESTOKEN Woensdagmiddag drie uur stak de 72-jarige weduwe S. in de Groote Houtstraat bij het Pro veniershuis te Haarlem zonder op het verkeer te letten den rijweg over. Zij werdaangereden door een jeugdigen wielrijder, waardoor zij viel. De vrouw klaagde over pijn in de linkerheup en zijde. Door leden van den Ongevallendienst werd zij be handeld, waarna zij per ziekenauto- naar het St. Elisabeths Gasthuis werd vervoerd, waar zij ter observatie is opgenomen. Conducteur A. A. de Kruyf inet pensioen. Na 36 jaar trouwen dienst, alleen in den kouden winter van 1939 door ziekte afgebroken (overigens heeft hij al dien tijd niet verzuimd!) gaat de con ducteur van de N. Z. H. T. M., A. A. de Kruyf, den dienst met pensioen verlaten. Van 1 September a.s. af zullen de forensen van de tramlijn Amsterdam Zandvoort, die hem zoo goed kennen en hem altijd om zijn vriendelijkheid en hulpvaardigheid zoo heb ben gewaardeerd, hem niet meer op den wagen zien. „Wie goed doet goed ontmoet" zegt een be kend spreekwoord en het is dus geen wonder, dat de forensen De Kruyf welgezind waren en hem wederzijds attenties bewezen als dat zoo eens te pas kwam. Het zal hem dan ook wat dat be treft wel spy ten als zy over eenige dagen, „we gens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd" om het eens vormelijk te zeggen (Woensdag werd hij juist 65 jaar)!) afscheid zal moeten nemen van den dagelijkschen arbeid, die hem lief is. Maai- aan den anderen kant: het werken op de tram is er niet gemakkelijker op geworden in den loop der jaren, om van den allerlaatsten tijd niet te spreken. Het aantal verschillende „kaartjes" is enorm toegenomen in 36 jaar en het kost wel eens eenige moeite alles „uit elkaar te houden". En wis wel eens in deze verduisteringsdagen met een van de laatste trams uit Amsterdam naar Haarlem of Zandvoort heeft gereden, zal zeker de conducteurs bewonderd hebben, die bij een zwak lichtschijnsel toch in vaak volle trams accuraat en zoo vlug mo gelijk hun werk deden. Een en ander eischt nog al wat van de zenuwen en de nu weldra ex-conducteur De Kruyf is er dan ook trotsch op, dat hij de eerste is, die het werk bij de Maatschappij tot zijn 65e jaar heeft volgehouden. Maar nu is het Zaterdag toch: uniform inleveren! Wij wenschen De Kruyf nog vele jaren van rust. Hij verdient ze! Af scheids voorstelling van de Nederlandsche Circus Revue. Op 15 Augustus gaf de Nederlandsche Circus revue haar eerste voorstelling te Haarlem en we schreven toen dat er nog wel een en ander aan de uitvoering haperde. Sindsdien is er veel veranderd. En nu bij de laatste voorstelling in den Haarlem merhout hebben we kunnen constateeren dat het programma nu in een zeer vlot tempo werd afge werkt en dat de routine, die men de afgeloopen weken heeft opgedaan aan de uitvoering der diverse nummers zeer ten goede is gekomen. De revue-idee komt nu veel beter tot haar recht. Daar was allereerst weer de schitterende paar- dendressuur van den heer Adolfi van Oss en ook het hoogeschoolrijden van den heer Otto Schumann en de schitterende staaltjes van rijkunst der twee charmante amazones. Het is fantastisch, wat de heer van Oss met het prachtig paardenmateriaal (er zijn ongeveer veertig zuivere raspaarden) weet te bereiken. Voorts waren er balletten, uitgevoerd op het speciale tooneel podium, waarvan vooral „Aladin met de wonderlamp" te noemen is; acrobaten, die deels in de piste, deels op het tooneelpodium sterke staaltjes van hun kunnen lieten zien. Het clowns trio trad nu ook meer op den voorgrond en vooral de Vlaming was zeer op dreef, ze deden het pubiek af en toe schaterlachen. In de laatste zes dagen zyn er nog zeven num mers aan het programma toegevoegd, zoo vertelde ons de directeur, de heer Giezen en nog drie num mers zijn er op komst, zoodat de geheele circus revue dan in totaal 53 nummers zal omvatten. Er wordt dus hard gewerkt in het circus van de heeren Giezen en van Leeuwen. Zeer goed en stijlvol was ook het nummer der Stanley's, vier acrobaten. En miss Lizzy niet te vergeten die in de nok van het circus aan het trapezium halsbrekende toeren verrichtte. „Mede dank zij de welwillende medewerking van de overheid, is deze eerste explpitatie-periode tot een succes geworden", zoo zeide de heer Giezen in zijn slotwoord. Het ligt in de bedoeling van de energieke directeuren de Nederlandsche Circus revue op te voeren tot een onberispelijk be drijf B. A.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5