Haarlem's Dagblad Hitier verwacht de ineenstorting van Engeland. „Stelt U gerust, wij komen". Jaarbeurs. Engelsche vliegvelden en fabrieken aangevallen. Engeland verloor in Frankrijk 70.000 man Artikelen- 58e JAARGANG No. 17551 Uitgave Lourens Cosier, Maatschappij voor Courant. Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Holstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DonclcrHag 5 September 1910 'Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15 Groentjes zie rubriek. Het D. N. B. deelt mede: In een geweldige, groote betooging is Woensdag in het Sportpalast te Berlijn het achtste Winterhilfswerk van het Duitsche volk door den Führer geopend, die in een groote en meesleepende redevoering het Duitsche volk opriep om opnieuw te werken voor het geweldigste sociale werk van alle tijden. Tevoren had rijksminister dr. Goebbels rapport uitgebracht over het eerste Winterhilfs werk van den oorlog, welks reusachtige getal len getuigen van de onwrikbare en innige ver bondenheid tusschen front en vaderland. „Op dezen dag", zoo zeide Hitler in zijn rede, „eindigt het eerste oorlogsjaar. De successen van dit eerste jaar zijn uniek. Wij kunnen in het geheel geen vergelijking trekken met het eerste oorlogs jaar van den wereldoorlog, want in dat eerste oorlogsjaar zijn immers overal, ondanks de grootste dapperheid, ondanks den ongehoorden omvang der >offers, slechts gedeeltelijke resultaten bereikt en niet een definitief voltrokken oplossing." De Führer wees vervolgens op de geweldige geo grafische ruimte, die thans door de Duitsche weer macht wordt beschermd en verklaarde o.m.: een aantal tegenstanders zijn uit den weg geruimd. Al leen aan zijn gelukkige geografische ligging en aan zijn buitengewone snelheid in het vluchten heeft Engeland het te danken dat hetzelfde lot het nog niet ten deel is gevallen. Want het is niet zoo, gelijk eenige Britsche politici dit zeggen, dat het Britsche leger als een wild paard aan den teugel rukt bran dend van begeerte om eindelijk te worden losge laten tegen den Duitschen vijand. Zij waren immers zoo dicht bij ons en konden zoo maar hun begeerte bevredigen. Zij zelf hebben zich van ons verwijderd en het bleef hun voorbehouden deze verwijderingen als groote overwinning voor te stellen. Het groote gebied, dat door de Dutische troepen op het oogenblik wordt beheerscht, is nog uitge breid door onzen bondgenoot Italië, die van zijn kant in Oost-Afrika het initiatief heeft genomen, daar zijn positie versterkte en Engeland terugsloeg. Na tuurlijk staan ook daartegenover Engelsche „suc cessen". Maar het zijn successen, die het normale, gezonde menschenverstand niet begrijpt. En daar om staan zij ook innerlijk niet in een speciaal ver band. Wij beleven steeds weer dat de Engelsche propaganda van de eene hoogte in de andere diepte valt, weliswaar om enkele dagen later op nog grootere hoogte te zweven. Zoo heb ik bijvoorbeeld eens gelezen: „Thans wordt de teerling van den oorlog geworpen, wanneer het den Duitschers niet gelukt naar Parijs te komen en dat zal hun niet gelukken dan hebben zij den oorlog verloren. Mochten zij echter toch naar Parijs komen, dan zal Engeland den oorlog winnen". Zoo heeft Engeland talrijke z.g. „overwinningen" bevochten. De roem rijkste overwinning die weliswaar in onze oogen het smadelijksthe wansucces was was de vlucht uit Duinkerken* DE BRITSCHE OORLOGSBERICHTGEVING. Telkens onderbroken door het luide lachen van zijn toehoorders, gaf de Führer eenige voorbeelden van Engelsche oorlogsberichtgeving, die haar onbe trouwbaarheid kenmerken. Wij rukten juist, zoo zeide spr. o.a. Polen binnen, toen de Engelsche propagandisten verklaarden dat zij uit welingelichte kringen wisten dat de Duitschers reeds een heele reeks zware nederlagen hadden geleden en dat de Polen zegevierend naar Berlijn oprukten. Eenige dagen later, en stellig uit nog beter ingelichte krin gen, hoorde men dat het lot in het Oosten nu definitief gekeerd was. Daarop kwamen even wel ingelichte deskundigen, die opmerkten dat zelfs wanneer Duitschland een succes zou hebben ver worven, hetgeen in het geheel niet het geval was, dit succes in werkelijkheid toch slechts een wan succes was gezien van een hooger strategisch stand punt. En toen wij reeds voor Warschau stonden, wist men weer dat men gerechtigd was om aan te ne men dat thans in het Westen de aanval der geal lieerden zijn eerste groote en doorslaggevende succes bereikt had. Vervolgens zeide men: „Er is een groote nachtmerrie van ons weggenomen. Die Polen in het Oosten waren steeds onze zwakke zijde. Nu kunnen wij ons op het Westen concentreeren, waar wfj met de Duitschers zullen afrekenen". Toen kwam een geruime tijd van kalmte. Die rust was natuurlijk ook een ontzaglijk duurzaam succes der Britsche weermacht en een even constant wansucces van Duitschland. Wat hebben de Engelschen in die maanden al niet gewerkt en wat hebben wij niet al verslapen. Wat hebben de Engelsche politici in dien tijd niet allemaal gezien en juist ingezien en vooral steeds op het juiste tijdstip aangepakt. En wat hebben wij daartegenover niet allemaal gemist. Tot Noorwegen kwam. Toen de operaties begonnen verheugde de Engel sche oorlogsberichtgeving zich over de ontzaglijke fout, die wij, Duitschers. hadden gemaakt. En men verheugde zich in Engeland er ovër, dat men ein delijk de gelegenheid kreeg om zich te kunnen meten met de Duitschers. Zij kregen de gelegenheid en de krachtmeting kwam ook. Het is een ironie van het lot dat de voor de Engelschen toentertijd ergste slag te danken was aan hun eigen propaganda. Toen wij n.l. de Noren tenslotte tot voorbij Hamar en Lillehammer hadden verslagen, marcheerde een Britsche brigade zonder van iets te weten op den weg naar Hamar. Zij had naar achteren geenerlei verbinding, want die verbinding hadden onze duik bommenwerpers en gevechtsbombardements toe stellen vernield. Zij luisterden dus allen naar de Britsche radio. En door de Britsche radio vernam de brigadecommandant dat wij nog ver achter Lille hammer zaten en dat wij een zware nederlaag hadden geleden. Nu marcheert de Britsche brigade commandant aan het hoofd van zijn brigade Lille hammer binnen en gaat daar rustig op een kist zitten, gevuld met documenten, waarop stond „ge heim, niet den vmmd in handen laten vallen", (stormachtige vromijkheid). En hier werd hij nu nog denzelfden nacht met zijn kostbare winkel door onze troepen gevat. Dat komt er van wanneer iemand vertrouwt op de Engelsche berichtgeving. Zoo was het overal. Zij hebben gelogen en ge logen. Zij zijn de zee in geworpen en het was, zoo als zij zeggen, een „heel groote overwinning". Toen kwam de trotsche krachtmeting in het Westen. Juist bij dezen veldtocht heeft de geallieerde combinatie werkelijk niets anders dan alleen maar nederlagen moeten incasseeren. Nu is Frankrijk eveneens ineengeslagen. En wat heeft men thans voor een verklaring? Men zeide: „Thans kan Engeland zich eindelijk met zijn geheele kracht concentreeren, thans heeft Engeland de strategi sche positie bereikt, die het voortdurend gewenscht en gehoopt heeft te krijgen. De ballast van Frank rijk heeft ons alleen maar kostbaar Britsch bloed gekost". Rede bij hel begin van het Winterhilfswerk. OP VIJF JAAR OORLOG VOORBEREID. Men zeide, zoo verklaarde de Führer ten aanzien van Engeland verder, dat de oorlog drie jaar duurt en dat men zich instelde op drie jaar. Maar ik heb toentertijd tegen den rijksmaarschalk gezegd: „Goering, bereid alles voor op vijf jaar. Wij handel den zoo niet, omdat ik geloof, dat de oorlog vijf jaar zal duren. Maar wat ook moge komen, Enge land zal ineenstorten (minuten lang durend ap plaus). Ik ken geen anderen termijn dan alleen dezen (applaus). Wanneer men nu in Engeland zeer nieuws gierig is en vraagt: „Ja, waarom komen jelui dan eindelijk niet?" Dan antwoord ik: „Stelt u gerust, wij komen" (donderend applaus). Men moet niet steeds zoo nieuwsgierig zijn. Deze wereld, zoo riep de Führer uit, zal vrij worden. Eens en voor altijd moet worden afgerekend met het schandaal, dat het een natie mogelijk kan zijn al naar believen een geheel vasteland te blokkeeren. Het moet in de toekomst onmogelijk worden ge maakt dat het een piratenstaat van tijd tot tijd steeds weer naar wensch en luim veroorloofd wordt eenvoudig ruim 450 millioen menschen min of meer aan armoede en ellende over te leveren. Ik vind het onverdraaglijk dat hier een natie van 85 milüoen menschen door een ander volk te allen tijde aan lichaam en leven bestraft kan worden, wanneer het de een of andere horde plutocraten past." (Vervolg elders in dit nummer). De toekomst is in mist verborgen, Zoo sprak de Jaarbeurspresident En dacht daarbij wel aan de zorgen, Die velen kwellen op 't moment. De Najaarsbeurs is weder open, Er wordt in 't heden hard gewerkt, De juiste weg, opdat het hopen, Ook door vertrouwen wordt gesterkt. Ga, als het kan, eens even kijken, Daar in het Utrechtsch Beursgebouw, Dat geeft, naar u misschien zal blijken Uw veerkracht nog een extra douw. Daar zitten sterke eigenschappen, Als durf en energie, ten troon, Daar is geen plaats voor 't moede, slappe, Daar hebben brein en fut hun woon. Daar ziet men naar een nieuwen morgen, Daar heeft men voor zichzelf beslist: De toekomst is in mist verborgen, Zorg dat je niet de toekomst mist. P. GASUS. Het H. O. Y.-concert van heden, avonil. In verband met de gewijzigde dienstregeling van tram- en autobusdiensten, begint het Volks concert, dat hedenavond onder leiding van Toon Verhey in de Gemeentelijke Concertzaal zal wor den uitgevoerd, te 7.30 uiir. Thans is het mogelijk, fiat na afloop van het Concert, nog van de vervoermiddelen kan worden gebruik gemaakt. Septembermaand - Artismaand. Het fraaie weer en de lage toegangsprijzen lokken velen tot een bezoek aan Amsterdam's Diérengaarde. Een ritje op den kameel is een bijzondere attractie, vooral voor de jeugd. (Foto Pax Holland) Vier-en-vijftig Britsche toestellen neergeschoten BERLIJN, 5 September (D.N.B.) Duitsche gevechts- en jachtvliegtuigen hebben gisteren vliegvelden en vliegtuigfabrieken in Zuid-Enge- land aangevallen. Daarbij ontstonden verscheidene luchtgevechten, die voor de Duitsche jachtvliegers een succesvol verloop hadden. 54 Britsche en 15 Duitsche vliegtuigen werden neergeschoten. LUCHTALARM IN LONDEN. Het geheele stadsgebied'van Groot-Londen heeft gisteravond 11 uur 42 minuten driemaal lucht alarm gehad. Reuter meldt daarover nog, dat men het geluid der motoren van de Duitsche machines duidelijk kon hooren. Ver. Staten en Japan wenschen handhaving van den status quo in Ned.-Indië. Japansch ultimatum aan Fransch Indo-China? WASHINGTON, 5 September. (D.N.B.) De minister van Buitenlandsche Zaken, Cordell Huil, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij o.a. zegt, dat de regeering der Vereenigde Staten, als mede die van verscheidene andere staten, waar onder Japan, de laatste maanden uitdrukking ge geven hebben aan haar wensch, dat in den Stillen Oceaan en inzonderheid in Nederlandsch-Indië en Fransch Indo-China het beginsel van den status quo behouden blijft. In het licht van het feit, dat een officieele be vestiging van bepaalde geruchten omtrent een zoogenaamd Japansch ultimatum aan Fransch Indo-China ontbreekt, heeft de Amerikaansche regeering er bezwaar tegen aan deze geruchten ge loof te hechten. De politieke situatie en het voor werp van deze geruchten zijn evenwel een aan gelegenheid, waaraan de Amerikaansche regee ring beteekenis toekent. Het is duidelijk, dat indien deze geruchten gegrond mochten blijken, de uit werking op de openbare meening van de V.S. „on gelukkig" zou zijn. BERLIJN, 5 Sept. (ANP) De Britsche veldmaar schalk Sir Philipp Chetwoode is naar het oordeel van politieke kringen te Berlijn de eenige, die op den verjaardag van de Britsche oorlogsverklaring een werkelijk interessante mededeeling heeft ge daan. Hij verklaarde namelijk, dat Engeland 70.000 man in Frankrijk verloren heeft. De eertijds door Churchill gegeven lezing was, naar men weet, dat door de „zege van Duinkerken" het Britsche ex- peditieleger „vrijwel voltallig" gered en naar En geland overgebracht kon worden. 70.000 man vor men echter ongeveer de totale sterkte van het in vredestijd op de Britsche eilanden gestationeerde leger. Men zal zich voorts herinneren, dat Hore Belisha indertijd als minister van Oorlog steeds weer betoogd heeft, dat de elite der Britsche troe pen zich in Frankrijk bevond. Naar men weet, worden de werkelijke verliezen die Engeland in zijn oorlogen lijdt, anders pas la ter in de memoires der betrokkenen bekend ge maakt. Churchill en Lloyd George hebben na den wereldoorlog de openbare meening verrast met in ditr opzicht werkelijk sensationeele bekentenissen. Het schijnt thans, dat Sir Philipp Chetwoode op deze memoire-litteratuur eenigszins vooruitgeloo- pen is. Gemeten naar het tijdsverschil, dat be staat tusschen zijn cijfers en die van Churchill over de Britsche verliezen aan landtroepen in Frankrijk, kan men er zich ongeveer een beeld van vormen, hoe de verliezen der beide overige deelen der Britsche weermacht, de vloot en de Royal Air Force, er in werkelijkheid uitzien. DOODELIJK ONGELUK OP DEN SCHOTERWEG. Dertienjarige jongen doodgereden. Hedenmorgen is op den Schotefweg bij de Dr. Leydsstraat te Haarlem een ernstig ongeluk ge beurd. Op dat oogenblik reden eenige scholieren per fiets uit Noordelijke richting naar de stad. Zij wil den eenige vóór hen rijdende wielrijders passeeren, juist op het oogenblik, dat zij zelf door een vracht auto met aanhangwagen, geladen met tien ton pa pier, voorbij werden gereden. De meest links rij dende jongen, de dertienjarige Sturk uit de Hunzestraat te Haarlem-Noord, vermoedelijk een vluchteling uit Den Helder, zag blijkbaar den aan hangwagen niet en week nog een weinig uit, waar bij hij een klap van het gevaarte kreeg. De jongens vielen over elkaar heen. Sturk kreeg een schedel- basisfractuur en was onmiddellijk dood. Zijn lijk werd door leden van den Ongevallendienst naar het ziekenhuis Sint Johannes de Deo vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal op 10 Mei. Op Vrijdag den lOden Mei verlieten in Bad hoevedorp verscheidene menschen hun huizen om voorloopig ergens anders onderdak te zoeken. Eén hunner verzocht zijn buurman, die ter plaatse bleef, om op zijn huis te willen passen. Deze had misbruik gemaakt van het in hem gestelde vertrouwen en een gouden horloge uit het huis ontvreemd. Hedenmorgen verscheen de verdachte voor de Arrondissements Rechtbank te Haarlem. Het bleek dat verd. het horloge aan zijn meisje had ge geven. De president vond het feit zeer ernstig. De of ficier eischte een gevangenisstraf van 1 jaar. Uitspraak over 14 dagen. DE INBRAAK IN HEEMSTEDE. De Arrondissements Rechtbank heeft het on derzoek inzake den diefstal te Heemstede, waarbij een hoeveelheid tafelzilver ten bedrage van f 280 werd ontvreemd, niet voldoende geacht en de stukken gesteld in handen van den rechter-com- missaris om op sommige punten een nader onder zoek in te stellen. Tegen den verdachte had de officier een gevangenisstraf van 4 jaar geëischt. Bevordering belangen t.b.c.- patiënten. Steunt de collecte van Vrijdag 6 September. De stichting steunfonds van de Vereeniging tot Bevordering der belangen van t.b.c.-patiënten in Ne derland doet een beroep op de offervaardigheid van onze stadgenoten, in verband met de collecte die Vrijdag 6 September a.s. te Haarlem zal worden gehouden. Nog een te groot aantal patiënten, die voor Sana torium- of Nazorgverpleging in aanmerking komen, wacht op hulp. De Stichting Steunfonds van de Vereeniging tot bevordering der belangen van t.b.c.patiënten die er naar streeft hulp en bijstand te verleenen aan on- en minvermogende tuberculoselijders, ongeacht richting of geloof en reeds vele patiënten heeft kun nen helpen, zal gaarne met haar zegenrijken arbeid doorgaan. Zulks kan alleen dan, wanneer het op den steun van allen zal mogen rekenen. Geeft wat gü kunt, opdat wellicht nog bedreig de levens worden gered. F. STERK f Te Haarlem is in den ouderdom van 60 jaar over leden de heer F. Sterk, Coornhertstraat 26 rood. Hij was vroeger chef-commies aan het Goederenstation Westergracht, waar hij door superieuren en collega's zeer gewaardeerd werd. Sinds 3V2 jaar was hij ge pensioneerd. De teraardebestelling zal plaats' heb ben a.s. Zaterdag op Westerveld na aankomst van trein 13.15. PERSONALIA. Mej. M. Busé te Haarlem is geslaagd voor het praktijkexamen boekhouden. Zij was o~-eleid door het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden. Eerste contingent der afgestane torpedojagers reeds naar Engeland? Acht worden Vrijdag overgedragen. WASHINGTON 5 Sptember. President Roose velt heeft aan vertegenwoordigers van de pers ver klaard dat het eerste contingent der aan Engeland afgestane torpedojagers waarschijnlijk reeds op weg naar Engeland is. De onderstaatsceretaris van marine verklaarde dat tot dusverre in totaal nog slechts 8 torpedojagers met volle uitrusting onderweg zijn naar Canada, waar zij Vrijdag overgedragen zullen worden. (United Press). Arrestatie van Daladier en Keynaud wordt verwacht. Generaal Gamelin voor een Militair Gerechtshof. VICHY. 5 September (A.N.P.) Naar volgens „Transocean" in welingelichte politieke kringen in de nieuwe residentie der Fransche regeering ver nomen wordt, kan elk oogenblik de arrestatie van de oud-ministers Daladier, Reynaud en Mandel en van generaal Gamelin verwacht worden. Waar schijnlijk zal het proces tegen generalissimus Ga melin afzonderlijk voor een militair gerechtshof worden gevoerd. Naar deze kringen weten mede te deelen, zal het proces tegen de „verantwoordelijken voor de Fransche catastrophe" zeer binnenkort beginnen. Om de procedure van het proces te vergemakkelij ken zal, naar vernomen wordt, overgegaan wor den tot de onmiddellijke arrrestatie van vier of vijf staatslieden en militairen, die op het oogenblik beperkte bewegingsvrijheid genieten. In Fransche juridische kringen wijst men erop, dat de Fran, sche regeering tot dusver niet tot arrestatie kon overgaan, daar wegens een leemte in de Fransche wetgeving de beklaagden steeds weer in voorloopige vrijheid gesteld kunnen worden. Met het oog op de stemming onder de bevolking zullen, zoo zegt men. deze arrestaties thans onverwijld worden cer- richt. Op de Amsterdanisclie Beurs. Gunstige ontwikkeling der staalnijverheid in Amerika. De vaste stemming op de New-Yorksche ef fectenbeurs had Woensdag tot resultaat, dat tal van fondsen, onder leiding van staal- en auto mobielwaarden, vrij belangrijk in koers konden oploopen. Weliswaar legde men in Wallstreet over het al gemeen nog steeds een zekere terughoudendheid aan den dag, aan den anderen kant echter nam de handel belangrijk toe, hetgeen blijkt uit de stij ging van het aantal verhandelde aandeelen tot even beneden de 800.000 stuks. Hoe gunstig de toestand (n de staalindustrie zich blijft ontwikkelen, blijkt onder meer uil de raming der bedrijvigheid in dezen tak van nijver heid door het dagblad „Iron Age". Door deze in stantie wordt de activiteit in het midden van deze week geraamd op 82 pCt. der capaciteit, togen 91.5 pCt. een week geleden. De lage raming is slechts het gevolg van het feit, dat de productie Maandag j.l. in verband met de nationale viering van een feestdag was stopgezet. Tal van aanwijzingen duiden hoe langer hoe meer op de waarschijnlijkheid, dat de groote be drijvigheid ook gedurende het resteerendc deel van het jaar zal kunnen bljjven worden gehand haafd. De behoefte naar staalproducten, vooral ten op zichte van bewapeningsdoeleinden, blijft nog steeds groeien. In hooge mate draagt hiertoe bij de bouw van tal van oorlogsschepen, die door dc Vereenigde Staten op het oogenblik in opdracht worden ge geven, en waarmede aanzienlijke hoeveelheden staal zijn gemoeid. Dit blijkt wol duidelijk uit het aantal der onuitgevoerde orders der Bethlehem Steel Corporation, die op het oogenblik op meer dan een half milliard dollar worden geraamd, het geen voornamelijk een gevolg is van de enorme bestellingen die van de zijde van het Amerikaan sche departement van marine werden verstrekt.. Tegenwoordig werkt dan ook dit concern nagenoeg op de uiterste grens van de theoretisch mogelijke capaciteit. Tot een der voornaamste barometers voor het conjunctuurverloop in de staalnijverheid der Ver eenigde Staten wordt de ontwikkeling van de si tuatie op de markt voor staalschroot gerekend. Volgens de jongste berichten heeft op deze markt nog steeds een vaste tendenz de overhand, de no teering van staalschroot steeg met anderhalven dollar tot 21.50 dollar 22 dollar per ton, waaruit eveneens blijkt, dat de vooruitzichten der staal industrie gunstig worden beoordeeld. Ongetwijfeld zullen de binnenkort verschijnende kwartaalsverslagen der belangrijkste staal- en ijzermaatschappijen fraaie cijfers te aanschouwen geven ten aanzien van de behaalde resultaten. In menig geval zal blijken, dat de winstcijfers niet ver ten achter zullen staan bij de grootste winsten die in eenig kwartaal van de afgeloopen tien jaar ooit werden behaald. Frlle brand woedde Ie Middelburg. Arbeiderswoningen en loodsen prooi der vlammen. Hedennacht omstreeks half 5 werd de brand weer te Middelburg gewaarschuwd, dat door onbe kende oorzaak brand was uitgebroken in een der groote houtloodsen van den N.V. Houthandel v/h. G. Alberts en Zn., staande aan den Looierssingel. Toen de brandweer met veel materieel ter plaatse was, stond niet alleen de ongeveer 100 meter lange loods geheel in lichte laaie, maar ook de zeven ar beiderswoningen, twee garages en een pakhuis, ge legen aan den Singel tegenover de loods. Op een na zijn al deze perceelen en ook het grootste deel van den inboedel een prooi der vlammen geworden. Door krachtig optreden van de brandweer, later geassisteerd door de brandweer uit Vlissingen en Souburg heeft men mede dank zij de hulp van Duit sche militairen den brand beperkt en de zagerij, de schaverij, de kantoren en de verdere loodsen op het uitgestrekte terrein weten te behouden. Het grootste gedeelte wordt door de verzekering gedekt. HEDEN: 10 PAGINA'S. .Op de bon". Wanneer men tijdens de controle op de rijwielbelastingmerken niet in staat is, het plaatje aan den ambtenaar te toonen, is een proces verbaal het onvermijdelijk gevolg hiervan (Foto Pax-Holland] K. van Heusden: Jonge menschen in |g 't jonge land. pag. 3 B J. B. Schuil: Een intieme kunstavond j pag. 2 p H. D. Vertelling: „De Riksja" door door Cissy van Marxveldt. pag. 6 Sport in 't kort. pag. 7 Flitsen. pag. 3 1 1 Laatste Berichten op pagina 8 Vuiüiiiiini'Biiini" f

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1